PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : windows 8 deneme surumunu deniyenler ?

said_
05-03-2012, 04:52
Şimdi indirdim kurmaya çalışıyorum ilk başta sacma bi balık çıktı sonra yüklemeye geçti. Aranızda yükleyip deniyen oldumu

Trance-R
05-03-2012, 05:24
indirdim daha denemedim ,

said_
05-03-2012, 05:33
şimdi kurdum
işin açıkcası çok karmaşık yani menü bi acayip kullanışsız çokta aman aman bi şeyler değişmemiş gibi duruyo fakat daha tam manasıyla incelemedim

Skyhawk34
05-03-2012, 05:57
elimde dosya şeklinde var ama windıws 7 nın ustune üşeniyorum mutluyum çünkü

Diesel
05-03-2012, 08:15
dokunmatik özelliklerini kullanamayacağınız için şu anda çok gerekli değil :D

.::EmrE::.
19-07-2012, 00:58
Desktop'a format atıp hem Win7 hem de 8 yükledim; laptopta 7 vardı yükseltme yaparak 8e geçiyorum şu an... ilk izlenimlerimi aktarayım belki meraklar giderilir.

Birincisi arayüz çok başarılı. Kullandıktan 15 dk sonra windows 7 aero çok basit gelmeye başladı gözüme. Hoş, windows 8 dede masaüstü kullanabiliyorsunuz,yani o gördüğünüz renkli kare kare ikonların oldugu ekran Başlangıç (Başlat menüsü) ekranı. Evet anlayacağınız gibi artık başlat menüsü yerine çoğu teknolojik alette olduğu gibi Home ekranı var. Başlangıç ekranı simgesi diye birşey PCde yok,mouse'u sol at köşeye götürdüğünüzde ortaya çıkıyor.

Başlangıç ekranı PC yi resmen bir tablet veya telefona çeviriyor. Mesajlaşma,haritalar,hava durumu,mail,mağza,haberler,spor,finans gibi bir iPhone'dan aşina olduğunuz her uygulama ön yüklenmiş olarak geliyor. Bu inanılmaz bir pratiklik sağlamış zira iki saat uygulama arayıp install edip uğraşmıyorsunuz. Mail uygulaması tıpkı telefonlardaki gibi mail adres ve şifrenizi girdikten sonra hemen senkronize ediyor maillerinizi. Başlangıç ekranındaki elemanlara bir göz atarsak;

Mail; yazdıgım gibi yukarda artık internet sayfası açmanıza veya Outlook kullanmanıza gerek bırakmıyor.
Video,Fotoğraflar,Muzik ; Adından anlaşıldığı gibi Belgelerim klasörü yerine buraya taşınmış ve görünümü tıpkı bir telefon gibi ; bütün resimler alt alta görünüyor.
Kişiler ; Microsoft Live hizmeti üzerinden çalıştıgı için (tıpkı Apple ID gibi önce bir live id almanızı istiyor,) Live adresinizdeki tüm kişileri buradan görüyorsunuz. Aynı zamanda bir adres defteri.
Hava Durumu ; Çok sağlam bir hava durumu app.
Mesajlaşma ; edit : Facebook chat ve MSN yerine kullanılıyor. Aktif durumda.
İnternet Explorer ; desktop'taki explorerdan farklı olarak bu tarıyıcının adres cubugu aşağıda ve arka planı siyah. İlginç.
Mağza ; PC'yi telefon durumuna sokan kısım. Angry Birds bile var... Android ve iOs'taki gibi yükleme yapıyorsunuz. Şu an çok az sayıda program mevcut fakat indirdiğim programlar (wikipedia,tweeter,angry birds,cut the rope) tam ekran muhteşem çalısıyorlar. Ve tabi hepsi Windows 8 arayüzüne optimize edilmiş.. İlerde çok güzel app.ler göreceğiz..
Masaüstü; Bu işin ilginç kısmı. Aslında Windows 7den bir farkı yok 8'in. Başlat menüsünü bir program haline getirmiş gibiler,çünkü burada masaüstünü kapatabiliyorsunuz ve masaüstü çalışmadan da işlemler yapabiliyorsunuz. Demin de dediğim gibi masaüstündeki internet explorer ile başlangıç ekranındaki farklı.
Haritalar ; google maps kafası.
Skydrive ; Microsoftun yeni cloud hizmeti.
Takvim,Kamera bunlar aşikar zaten..
Xbox Live Oyunlar ; Burası oyunlar için bir market olacak sanıyorum.

Başlangıç ekranı dışında Windowsta azbuçuk görsel farklılığa gidilmiş. Task manager değişmiş ve daha kullanışlı bir görev yöntecisi gelmiş. Bunun dışında pencereler aynı sayılır.

Birkaç oyun yükledim kendi hard diskimden şu an sorunsuz bir şekilde çalıştı. Driver konusunda bir iki sıkıntı yaşadım onları da Windows 7 driver olarak indirince onlar da çalıştı.

Şu an laptop için endişeliyim.. stamina-speed modu var onu algılayabilecek mi bilemiyorum. Parmak izi okuyucu,3G falan bakalım çalışacak mı..

edit : Laptop kurulumu bitti. Eski tüm dosyalarım ve masaüstüm duruyor. Üstüne Başlangıç menüsü eklenmiş gibi duruyor. Programlar vs. ellenmemiş, ağ ayarları falan hala aynı ;) Tüm Vaio tuşları aktif harika oldu

Bu şekilde muhteşem bir deneyim sunacağa benziyor..

Emrecan-R
19-07-2012, 00:59
biz hala xp takılıyoruz :(

63owen63
19-07-2012, 01:17
i love me : )))

Dodoo
19-07-2012, 01:22
i love me : )))

10 küsür sene :D Allah ayırmasın :D

HondatugraL
19-07-2012, 01:47
biz hala xp takılıyoruz :(

valla xp den asla şaşmam bozma moralini hala dünyaya xp gibisi gelmedi bence ;)

ProdriveSTI
19-07-2012, 04:38
Sistem Türkçe mi ?

Eğer öyleyse indirebileceğim torrent vs. link varsa pm alabilir miyim.

19-07-2012, 04:51
Sistem Türkçe mi ?

Eğer öyleyse indirebileceğim torrent vs. link varsa pm alabilir miyim.

Windows 8 Release Preview (http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows-8/release-preview)

Sistem Türkçe. Laptopta Stamina-Speed düğmesi varsa tavsiye etmiyorum algılayamıyor ekran kartı değişikliklerini. Başka herhangi bir soruna henüz rastlamadım.

edit : Bir de parmak izi sensörü driver yüklememe rağmen çalışmadı. Keza ekran kartıda çalışmıyor driver olmasına rağmen :) Onboard ekran kartını görüyor sadece,ikinciyi algılıyor fakat geçemiyorum..

ProdriveSTI
19-07-2012, 04:56
Eyvallah sağolasın,dekstop'a yükleyecem.

19-07-2012, 04:59
Eyvallah sağolasın,dekstop'a yükleyecem.

Rica ederim. ;)
Pc açılış hızını görünce gözlerin açılcak :D

KGüneyli
19-07-2012, 06:17
hemen iindirmeye basladım, bakalım kuriiim ustune nasıl olcak

KGüneyli
19-07-2012, 09:14
şimdi kurdum performansı baya etkiledi iyi anlamda, ama görüntü de pek bişey yok.

altta bide deneme kopyası felan yazıyor. 15 gun sonra yalanmlı olcak yoksa :)

M.A.D
19-07-2012, 09:14
eğer iş ortamında kullanılıyorsa en fazla xpden öteye geçmiyorum , vista olsun 7 olsun hep multimedya ev tipi gibi geliyor bana

AhmetYılmaz
19-07-2012, 09:20
Xp 4ever. :D

Yiğit Ş.
19-07-2012, 09:21
sanal olarak kurdum ama kurcalamadım henüz çok fazla.

Met
19-07-2012, 10:15
W8 denemedim. W7'den aşırı memnunum. Uzun süre XP kullandıktan sonra W7 ilaç gibi geldi. :)

hondaa
19-07-2012, 10:19
15 gunde sonra kapanıyormu ?

gabxer
19-07-2012, 12:53
15 günde kapanmıyor.İlk çıktığından beri ingilizce olarak kullanıyorum 5-6aydır.Açılış süresi çok fark ediyor.

Metro arayüzüne alışmak zaman alıyor isterseniz eski haline getirebiliyorsunuz ancak şu anki haliyle daha fazla kullanım alanı sunuyor.

Benim kullandığım versiyonun ortak ağ kullanımı problemli onun dışında herhangi bir problem yaşamadım.

CooLeqenD
19-07-2012, 14:22
Win8' i bir tek beğenmiyen benmiyim ? Telefonda tamam, Pad' lerde tamam, ama biz bilgisayar kullanıyoruz böyle menüler falan gereksiz geliyor bana Win7 güzel, gerçi güzel değil ama güzel bir Mac gibi sağlam yapsalar Virüs girmese çökmese şişmese gayet güzel ama işlerine gelmiyor tabi adamların. Win7 devam ya gerek yok öyle menülere falanlara filanlara :cool: