PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hangi köpeği almalıyım

karsiyakaliozi
05-03-2012, 10:34
arkadaşlar merhaba stüdyo tıpı bir apartman katında eşimle beraber yaşıyorum yaklaşık 100 metrelik bir ev evde bakabileceğimiz köpek alma niyetindeyiz fazla gürültü yapmayacak fazla enerjik olmayan günde 1 kez dışarı cıkarılmayla yetinecek az cok oyuncu olacak birazda zeki olsa iyi olur :) tüm gün işde olduğumuzdan sadace akşamları onunla ilgilenebiliriz buna da uygun olmalı alternatifler söyle sıraladım köpek severler onlardan anlayanlar ne der acaba

Fox Terrier (Smooth)
King Charles Spaniel
Cavalier King Charles Spanieli
Fox Terrier (Wire)
Minyatür Schnauzer
Jack Russell Terrier

Quantum
05-03-2012, 10:44
Bence köpekten ziyade kedi sizin için daha uygun..
Köpek almamalısınız siz.. Hatta hiç hayvan beslememelisiniz.. Şahsi düşüncemdir..

karsiyakaliozi
05-03-2012, 10:45
Bence köpekten ziyade kedi sizin için daha uygun..
Köpek almamalısınız siz.. Hatta hiç hayvan beslememelisiniz.. Şahsi düşüncemdir..

:) aslında amacım pet shopdan deyılde barınakdan zor durumda bır hayvan edınmek

S.celik
05-03-2012, 10:47
Hafta içi evde yalnız kalacak köpek buda sıkıntı olabilir canlı için ev stüdyo tipi demişsiniz tüy sorununda sıkıntı olur ufak kapalı bir balkonunuz varsa yuvası orda olabilir.Ama hafta içi ilgilenecek birileri lazım

karsiyakaliozi
05-03-2012, 10:48
hafta ıcı sonucda sabah 8 de cıkıyoruz aksam 7 gıbı eve donuyoruz hafta sonu iş yok

fatihtemizer
05-03-2012, 10:52
abicim uzaktan sev benim gibi..size uymaz..iki kişi de çalışıyorsa:)

Onamdar
05-03-2012, 10:54
yazık günah hayvana köpek ilgi ister

Kedi daha uygun olur çok cool hayvanlardır :D

ToNy
05-03-2012, 10:55
Köpek bakmak hakikaten zor iş, hep büyümeyen bir çocuk olduğunu farzedin...
Bende üzülerek diğer arkadaşlara katılıyor ve size uymaz diyorum...

Quantum
05-03-2012, 10:55
gün içinde evde yalnız kalacak.. bütün gün eve hapis edeceksiniz..

Kesinlikle depresyona girecek..

Depresyon sonuçları; bol tüy dökme, eşyaları kemirme, bilerek evin değişik yerlerine kaka ve çiş yapma, evi birbirine katma şeklinde olacak..

Akşam yorgun argın eve geldiğinizde böyle bir evle karşılaşmanız yüksek ihtimal.

Hepsini geçin akşamları 2 saat ve hafta sonları 2 günlüğüne sırf oynamak ve sizi eğlendirmesi için köpek almak istiyorsunuz.. Köpek beslemek farklı bir şey.. Sorumluluk..

Almayın bence..

Almanci Tane-R
05-03-2012, 11:06
hafta ıcı sonucda sabah 8 de cıkıyoruz aksam 7 gıbı eve donuyoruz hafta sonu iş yok

saatleriniz bence de köpek beslemek icin uygun degil. o saatler arsinda köpekcik ne yapacak psikolojisi bozulur. ben bekarken cocker spaniel almistim o zamanlar vaktim coktu ilgileniyordum. evlendikten sonra is yogunlugundan ilgilenemez oldum annemlere verdim. benim sansim vardi cünkü onu cok sevdiler kendi evlatlari gibi oldu :) sevmeseler orasini düsünmek bile istemiyorum. yani almak cok basit is esas ondan sonra basliyor. bence almadan 2 kere düsünün. hayirlisi olsun.

Deagles48
05-03-2012, 12:14
Kedi daha uygun olur kesinlikle köpek yanlız bırakılmaya gelmez hele ki yavru iken bulduğu herşeyi kemirir oraya buraya dağıtır siz gittikden sonra arkanızdan dakikalarca havlayacaktır zaten komşular yüzündende çok sıkıntı yaratır

gambit49
05-03-2012, 12:27
köpekler ilgi alakaya muhtactir tum gun evde kapali sıkılır saga sola sarar kemirir. hırcınlasir. bence ya kafes hayvani ya da bir kedi daha uygun olur

yukcell88
05-03-2012, 12:32
Lütfen köpek almayın... Diğer arkadaşların da belirttiği gibi sabah 8 akşam 7 sizi görmeyince ne yapacaktır? Depresyona girmiş, kaybolup arabanın altında kalıp bacaklarını kaybetmiş bir köpeğe dönüşmesine yüreğiniz el verir mi? Akvaryum alabilirsiniz, özel bir kanarya alabilirsiniz, muhabbet kuşu da bir seçenektir mesela... Ama lütfen köpek almayın...

Fbc
05-03-2012, 12:34
Balık besleyin kendi kendisine gezme ihtiyacını karşılıyor nasılsa :)

doush
05-03-2012, 12:47
Bunun yerine kedi alabilirsiniz, sabah 8 akşam 7 umurunda olmaz :D

bahadırtelli
05-03-2012, 12:50
kedi alın bencede ben öle yaptım. Hem cok komik hayvan hemde kendi kendine takılıyor. Hiç birşey bulmazsa 1 saat kuruğu ile oynuyor.

Blackbird
05-03-2012, 12:51
Köpek bakmakla çocuk bakmak çok farklı değil, bir çocuk yapıp evde tek başına bırakıp akşamdan akşama bakmak nasıl olmuyorsa köpekte olmuyor.

İnşallah ileride şartlar değişir sizde istediğiniz bir köpeğe sahip olursunuz.

doush
05-03-2012, 13:10
kedi alın bencede ben öle yaptım. Hem cok komik hayvan hemde kendi kendine takılıyor. Hiç birşey bulmazsa 1 saat kuruğu ile oynuyor.

ahaha evet köpekten daha eğlenceli bence :D her hareketi komik :D

cagri-35
05-03-2012, 13:15
Bence de köpek alma, daha önce köpek besledim ş u anda kedi besliyorum. Senin durumuna bakarak direk diyebilirimki hayvan sahiplenmek istiyorsan kedi al yada sahiplen. Ben öyle yaptım sokaktan denk geldiğinde yardıma muhtaç bir kedi al ve büyüt. Esas o zaman görürsün sevgiyi. Kediler temiz hayvandır ve hiç bir zorluk yaşamazsınız evde. Ama köpek çok zor. Hele bu şartlarda çok daha zor.

Kuzenımde golden var, üniversite zamanında aldı çok ilgiyle büyüdü 300 m2 evde büyüdü sadece kendine ait 100 m2 terası vardı ama işe başladıktan sonra depresyona girdi çok problem yaşadılar. Şimdi yazlıkta yaz kış anne babasıyla yaşıyor istediği gibi koşuyor bahçede çok daha mutlu. Görünce gözlemliyorsun zaten. İzmirdeyken böyle değildi çeşmede kendını buldu hayvan

Quantum
05-03-2012, 13:20
şöyle bir şey alabilirsiniz örneğin :)

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/294395_10150289340927398_531902397_7678538_6337143 _n.jpg

cagri-35
05-03-2012, 13:29
Katılıyorum şu sıfata baksana :D

ygtkrmdnz
05-03-2012, 13:42
ingiliz cockerlar fena yahu :)

http://4.bp.blogspot.com/--huZ_vUQ-Ls/Tca75Rp-IpI/AAAAAAAAAfo/Qb9lpJJA-Es/s400/cocker-spaniel-big.jpg

c20let
05-03-2012, 14:07
şöyle bir şey alabilirsiniz örneğin :)

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/294395_10150289340927398_531902397_7678538_6337143 _n.jpg

Bende kedi almak istiyorum ev arkadaşım tutturmuş nankör hayvan (sanki doğurmuş büyütmüş okutmuş yaşlılığında kedi ona bakmamış gibi ) köpek alalım diye. Köpeğe bakamayacağımız aşikar öğrenci halimizle kendimizle bile tam anlamıyla ilgilenmiyoruz. Bu fotoyu görünce tekrar kedi isteği kabardı.

Tugral
05-03-2012, 14:09
valla labradorum var. 55m2 tearası kendisine yahsis ettik. Klübesi oyuncakları ile sığamıyor oraya. Bababm emekli olduğu için havalar güzelse günlük gezer ama sırf beni göremediği için aşırı tüy döküyor. Kim ne kadar ilgilenirse ilgilensin ben olmayınca söz dinlemiyor ve aşırı tüy döküyor. Havalar düzeldi her aksam tarıyorum yarım saat oynuyoruz terasta tüy dökümü azaldı. Anlatmak istediğim hatayı hiç yapmayın köpek bakmak aksamdan aksama olmuyor masrafı çok. Kuş alın, balık bakın kediyi bilmiyorum ama onlarda depresyona giriyorlar bi,ldiğim kadarıyla ilgisizlikten. Bütün koltuklarınızı tırmalayabilirler.

cagri-35
05-03-2012, 14:16
Bende kedi almak istiyorum ev arkadaşım tutturmuş nankör hayvan (sanki doğurmuş büyütmüş okutmuş yaşlılığında kedi ona bakmamış gibi ) köpek alalım diye. Köpeğe bakamayacağımız aşikar öğrenci halimizle kendimizle bile tam anlamıyla ilgilenmiyoruz. Bu fotoyu görünce tekrar kedi isteği kabardı.

Kardeşim öğrenciyken alma , kendimize zor bakıyoruz diyorsun bence hiç alma hayvanı mundar etme. Sevgiyle büyümüyor. Aşısı maması tuvaleti kumu vs. derken yine baya para harcıyorsun.

Gunes G.
05-03-2012, 14:17
Kopekler grup halinde kediler ise yanliz yasayan hayvanlardir. Bu yuzden kopek aldiginizda aileye eklenen yeni bir uye olarak ilgi gostermeniz gerekir. Kedi o yuzden sizin yasam tarziniza cok daha uygun bir canli.

Bakim olarak, sizin gibi calisan insanlarin hayatini kolaylastiran bir cok urun mevcut. Ornegin cat genie adi verilen tam otomatik kedi tuvaleti, sizi kedi kumu almak, tasimak, temizlemek ve koku derdinden kurtaran can kurtaran bir urun olur.

Su konusuna gelince kopekler sabit duran bir kaptan su icmekten rahatsiz olmazken, kediler akan sudan su icmeyi tercih ederler, bu istegi karsilamak adina da drinkwell markali bir kedi su pinari edinebilirsiniz. Bu pinar suyu icindeki ufak motoru ile devir daim ettirirken, icindeki filtresi ile de suyu her zaman filtreler ve bakteri olusumunu geciktirir. Buyuk boyundan kullanirsaniz, haftada 1 defa su vererek, surekli su verme yukumlulugunden de kurtulmus olursunuz.

Mama konusunda da otomatik mama kaplari mevcut. 5 bolmeli bir mama kabi size 1 haftaya yakin bir sure yeterli olacaktir.

Bu otomatik sistemlerle beraber, kediniz siz tatile bile gitseniz hayatini sorunsuzca idame ettirmesini saglar. Sizde gozunuz arkada kalmadan tatilin keyfini cikartirsiniz.

Kisaca kedi sizin durumunuza daha uygundur.

P.S Resimdeki scottishfold tam ev kedisi olmus, toraman bakimli :)

a.L.i
05-03-2012, 14:22
Köpek alma diyen arkadaşlara katılıyorum ama illa yok alıcam da derseniz tavsiyem listede olmayan Fransız Bulldog'tan yana olurdu.

http://www.thewallpapers.us/data/media/149/fransz_bulldog.jpg

Onamdar
05-03-2012, 14:29
2 tane kız arkadaş köpek almışlardı bakamadılar bi benzinliğe vericekti 4 aylık hayvanın sokağa atılmasına için el vermedi aldım 1 yaşına kadar baktım aşısıydı mamasıydı tuvaletiydi bekar olunca zor oluyor haliyle
büyüynce annemlere verdim onlarda kedi vardı ufakken anlaşamamışlardı ama şimdi kanka modunda mutlu mesut takılıyolar

KSE71
05-03-2012, 15:52
Ben de köpek almayın derim. Ama illa alacam derseniz de Golden yada labrador tavsiye edebilirim. Çok tatlı hayvanlardır, neşeli, size sadık. Benim goldenim var 8 yaşında, toplasanız 5 6 defa havladığını duymuşumdur. Ama alacaksanız da bence yavruyken alın, ve eğtime gönderin. Böylece tuvalet eğtimini de almış olur, evi kirletmez, size daha uygun olur. İnşallah iler de koşullar değişir de siz de istediğiniz köpeğe sahip olursunuz.
Ama bizim de çektiğimiz zorluklar var tabi. Tatile giderken onu nereye bırakacağınızı, götürmeye kalksanız nasıl götüreceğinizi, bir yere bırakacaksanız da temizmidir? nasıl bir yerdir? mamasını, suyunu zamanında verirler mi gibi düşüncelerle gidiyorsunuz, ve tatilden hiç bir şey anlamıyorsunuz. Ama ben bunları göze alarak almıştım zaten, ki köpek alacakların bunları da göze alıp köpek alması gerektiğini düşünüyorum.

HaKo
05-03-2012, 16:10

kedi alasım geldi şu yorumdan sonra :)

Bende arkadaşlara katılıyorum. stüdyo dairede köpek ızdırap olur. hemde o kadar saat kapalı ve yanlız kalması pek iyi olmaz sağlığı açısından.

Ronin_
05-03-2012, 16:58
peki arkadaşlar özellikle kedilerin koku bırakma olayından nasıl kurtuluruz? heryere fısslıyo hayvan :D geçen sene dışardaki bahçeye salıp diğer sokak kedileri ile biraz mücadele edip istediği zaman dışarı kacıp tekrar geldiğinde bu sorun çözüldü ama kedinin biraz piskolojisi bozuldu bu sorunla karşılaşmamamız için ne yapabiliriz?

hangisinin bakımı daha kolaydır birde dişimi erkekmi?

doush
05-03-2012, 17:18
peki arkadaşlar özellikle kedilerin koku bırakma olayından nasıl kurtuluruz? heryere fısslıyo hayvan :D geçen sene dışardaki bahçeye salıp diğer sokak kedileri ile biraz mücadele edip istediği zaman dışarı kacıp tekrar geldiğinde bu sorun çözüldü ama kedinin biraz piskolojisi bozuldu bu sorunla karşılaşmamamız için ne yapabiliriz?

hangisinin bakımı daha kolaydır birde dişimi erkekmi?

erkek kedi kesinlikle.. dişilerin kızgınlık dönemlerinde kafayı yersiniz.. ayrıca nankör falan değiller.. benim kedim kendini kimin sevip sevmediğini biliyordu.. oyun oynarken cırmalar ısırır ama minik şeylerdir.. gerçekten ısırsa ya da tırmalasa elinizi kolunuzu dikişle toplarsınız..

Buradaki videoları arkadaşınla izle.. kedi besleyen herkes bunları %100 yaşıyor.. Her hareketi o kadar gerçekçi çizmiş ki adam :) gerçekten çok komik hayvanlar..

Simon's Cat - Fowl Play (http://www.simonscat.com/Films/)

turbo&quattro
05-03-2012, 18:01
Eski ev arkadasimin german pincheri vardi . Kendisi haftanin 6 gunu aksam 6 da ise gider sabah 7 de gelirdi . O isteyken kopek odada kapali kalirdi . Isten geldijten sonra 2dk yurutup aksama kadar beraber uyurlardi . Yani hayvan 7-24 uykuda :) cok tatli ancak hayatiniz boyunca gorebileceginiz en aptal hayvandi . Cok uzulurdum hayvanin haline . Yani kisacasi calisan icin hayvan beslemek hayvana haksizlik.

batucan
05-03-2012, 19:27
King Charles Spaniel
Cavalier King Charles Spanieli

İkisinden birini al digerleri bunlara nazaran daha hareketli...

batucan
05-03-2012, 19:28
Bu arada bende pug var hic sesi solugu cikmiyor bence apt dairesi icin super...