PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : trafkten men ile ilgili bir kaç soru

vtec26
08-03-2012, 17:30
21 şubat 2012 tarihinde ABARTI egzoz dan dolayı ceza yedim ve 5 gün sonra söküp merkeze gittiğimde aracımda cam flmi oldugunu ve söktürüp getirmemi söylediler (aynı maddeye giryormuş galiba egzoz camfilmi vs.)
söktürüp götürmedm daha.
acaba araç trafikten men midir?
şu anda söktürüp götürsem men ise tekrar men olmaktan çıkar mı?

bildiklerinizi paylaşırsanız seviniriim

kanashibari
08-03-2012, 17:32
Aracı yakalanmadan oraya götürmen lazım götürdüğünde cam filmi ve egzoz yoksa men kalkar. Diğer türlü yolda çevirmeye yakalanırsan arabanı çekerler.

vtec26
08-03-2012, 17:36
bi arkadaş, muayene ye flan girmen lazım dedi, öyle bşey yok mu yani ?

MrOnur
08-03-2012, 20:46
üstad benim basıma geldi egsoz olayı aracı sadece TUVTURK e egsoz muaynesi yaptırcan 20-25TL ücreti var int randevu felan almıyacaksın aracın gecerse sana a4 kagıdında temiz kagıdı gibi bir kagıt veriyor sonra trafik subeye gidiyorsun onlar bakıyor foto cekıyor men kalkıyor bu kadar :D

SeRKaN
08-03-2012, 20:48
Herkese farkli oluyor galiba bende egsozdan dolayi men edildim egsozu sokup emniyete gittim bakmadilar bile direk meni kaldirdilar :)

MrOnur
08-03-2012, 20:51
Herkese farkli oluyor galiba bende egsozdan dolayi men edildim egsozu sokup emniyete gittim bakmadilar bile direk meni kaldirdilar :)

hocam hangi yere gittigine baglı yerine göre değişiyor

dgoo
08-03-2012, 20:51
Ayni cezalardan muzdaribim memurlar subeye tesbite getirmemin yeterli olacagini soylediler gerci biz baska yolla hallettik :)

batucan
08-03-2012, 20:54

Ayni cezalardan muzdaribim memurlar subeye tesbite getirmemin yeterli olacagini soylediler gerci biz baska yolla hallettik :)

Aynen ustte yazilanlar gibi tuv e falan gerek yok...

MrOnur
08-03-2012, 20:58
benim tüv e sevketti :S gittim yaptım

Frid
08-03-2012, 21:00
tüv olayı yeni başladı sanırım arkadaşlar bir kaç araç geldi böyle egzoz ölçümüne yakın bir sürede hepsi aynı yolu izleyebilir. yada polis uğraşmak istemeyip en garantisi yeni tarihli tüv belgesi diye düşünüyor sanırım

yoshimura
08-03-2012, 22:04
5 günü geçtiği için, sistemden otomatik olarak men gözüküyorsundur. Çevirmeye girersen bağlarlar direk. Tanıdık varsa söktürmeden halledersin ama yoksa el mahkum..

Gogo
08-03-2012, 22:09
21 şubat 2012 tarihinde ABARTI egzoz dan dolayı ceza yedim ve 5 gün sonra söküp merkeze gittiğimde aracımda cam flmi oldugunu ve söktürüp getirmemi söylediler (aynı maddeye giryormuş galiba egzoz camfilmi vs.)
söktürüp götürmedm daha.
acaba araç trafikten men midir?
şu anda söktürüp götürsem men ise tekrar men olmaktan çıkar mı?

bildiklerinizi paylaşırsanız seviniriim

kendi başıma geleni söyliyim, ataşehirde egzozdan men ettiler yeddiemin otoparkıne çektiler, aynı gün içinde selamiçeşme C bölgeden gidip izin belgesi alıp, arabamı otoparktan çıkarttım aynı gün. tam tamına 8 gün sonra selamiçeşme c bölgeye gidip, egzozumu söktüğümü söyleyip, memur verdiler yanıma, arabaya dışarda baktı ve meni kaldırdı, ama sizden fatura isteniyor, mesela egzozdan bağlandıysanız, egzozcunun bi fatura kesmesi gerekiyor araç plakasına, "egzoz sökme takma işçiliği" adı altında, cam filminde de bir cam cıdan aynısını almanız gerekir diye biliyorum. ben hep böyle men kaldırdım.