PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aramızda piyano/keman çalan var mı?

cabrioleter
12-03-2012, 01:53
Arkadaşlar, abiler üniversitede ikinciöğretim olmamla birlikte bütün dengem bozuldu. Geç yatar geç kalkar oldum, hazırlık sınıfı olmamdan dolayı okul tek düze, arkadaşlarımla müsait olursa haftasonundan haftasonuna görüşmeye başladım çünkü 10 da çıkıyorum okuldan ve iğrenç bir sınıftayım..

Şikayetlerim bunlar biraz kafamı dağıtmak biraz da kendimi geliştirmek açısından bu iki müzik aletinden biriyle ilgilenmeyi düşünüyorum..

Aramızda çalan var mı?
Ne kadar zaman ayırmam gerek?
Kurs ücretleri ne kadardır?
İzmirde tavsiye edebileceğiniz kurslar var mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

ÜSTÜNERC
12-03-2012, 15:26
ben konservatuar 3.sınıf ogrencısıyım.piyano ve çello calıyorum.ama trabzondayım.size sıze onerecegım seyler lutfen adam gibi bir kursa gıdın.kursların yarısından cogu para tuzagı.gıdın ve ciddi ciddi nota bılgılerı anlatan kursalara gidin mumkunse güzel sanatlar liselerine üniversiteye hazırlayan kurslarda ogrenım görün.bulamassanızda muzık ogretmenlıgı bolumunde okuyan bı ogrencıyle okulunu bıtırmıs bırıyle calısan.en guzel ve dogru sekılde bu yolla calısırsınız.hanı erken zamanda gercekten enstrumanın hakkını vermek ıstıyorsanız gunde en az 1 saat ayırmak zorundasınız yarım saat ile 20 dakka ıle bu ısler olmaz.ben sadece 1 bucuk saatte çellomla ellerımı ısıtıyorum.4-5 saat calısıyorum.ama siz hobi olarak yapacaksanız 1 saat falan idaeldir ki zaten sıkılırsınız 1 saatten sonra.sormak ıstedıgınız soru olursa özel mesajdan veya buradan sorabılırsınız...

63owen63
12-03-2012, 19:22
Hangi enstrümanı ögrenirsen ögren ama kesinlikle egitimini ciddiye al, antremanlarını düzenli yap. Nota egitimini kesinlikle ihmal etme.

cabrioleter
12-03-2012, 23:45
bilgiler için teşekkür ederim.
ÜSTÜNERC hocam sen gayet iyi anlatmışsın aklımdaki bir çok soru işareti girdi daha teknik şeyleri ise pm atıyorum.

ef186
13-03-2012, 00:21
Tekrarini yapabilecegin bir enstruman secmeni tavsiye ederim .
Piyano birhayli zahmetli ve masrafli ve hassas bir secim olur (satin aldin diyelim eve tasiyan adamlar bile bildigimiz hammal olmamali evde duracagi yerin rutubet / sicaklik durumu onemli ayrica akord etmek icin cagirman gereken ustadi birhayli araman gerekebiliyor ) keman kulak ister sadece egitimle keman calmak birhayli zor yetenegininde olmasi sart ayrica yukardaki ogrenci kardesime katiliyorum egitim konusunda ama ek olarak dedigim gibi sana uygun enstrumani secmende birhayli onemli .

ÜSTÜNERC
13-03-2012, 15:35
Tekrarini yapabilecegin bir enstruman secmeni tavsiye ederim .
Piyano birhayli zahmetli ve masrafli ve hassas bir secim olur (satin aldin diyelim eve tasiyan adamlar bile bildigimiz hammal olmamali evde duracagi yerin rutubet / sicaklik durumu onemli ayrica akord etmek icin cagirman gereken ustadi birhayli araman gerekebiliyor ) keman kulak ister sadece egitimle keman calmak birhayli zor yetenegininde olmasi sart ayrica yukardaki ogrenci kardesime katiliyorum egitim konusunda ama ek olarak dedigim gibi sana uygun enstrumani secmende birhayli onemli .

abi ben konservatuar 3.sınıf ogrencısıyım tabıkı kuyruklu piyano ve normal piyanoların bakımı zordur her sene duzenlı akordu yapılcak camı acık bırakmıcaksın ısın bıtınce kapagını kapatcaksın akordu sıcak soguk bozulur hemen.bunun yerıne daha uygun 1000 lira ve 3 bınlıra arasında dijital piyanolar var.7 oktavlık.aynı piyano işte akord derdı yok bakım derdi yok.fıyatıda uygun ayrıca o piyanolar gibi cok agır bıse degıl heryere rahatlıkla tasınır.yani cok farkı yok yani gercek piyano ile dijital piyanonun seslerı tabıkı piyanoyu tutmaz ama dijital piyanonunda seslerı ıyıdır.yeni baslayan arkaddaslar o kadarda butcem yok dıyorsanız 50-300 arası 5 oktav olması şartıyla orglarlada baslanabılır.ama en saglamı dijital piyano ımkan varsa ugrasma zamanı var piyano ve kuyruklu piyanodur.lutfen arkadaslar duzgun muzık kurslarında mumkunse guzel sanatlar lıselerıne ve muzık bolumune hazırlık yapan kurslarda calısırsanız daha ıyı yerlere gelırsınız.cunku oralardda kurs verenler muzık okuyan ogrencıler veya hocalardır.notasız kulaktan asla bı alet enstruman calmayın pısman olmayın muzıkten sogumayın:) saygılar...

ÜSTÜNERC
13-03-2012, 15:37
bilgiler için teşekkür ederim.
ÜSTÜNERC hocam sen gayet iyi anlatmışsın aklımdaki bir çok soru işareti girdi daha teknik şeyleri ise pm atıyorum.

rica ederım aklınıza takılan soru olursa pm yoluyla bana ulasırsanız daha cabuk yanıt verırım saygılar:)