PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TECHTURKEY SPEEDWEEKEND Yapalım

ANGEL CENGİZ
19-01-2008, 22:25
sonuçta ben ve yarışan 20-25 arkadaşım draglarda yarışması zorunluluk halıne gelmiş isimleriz ve sesimizide federasyon duymuyo onların kurallarına gore oynuyoruz.Madem istediklerimiz olmuyo .kendi istediklerimiz gıbı yarış yapalım bence bu site bu isim super kendı mahalli yarışlarımızı duzenleyelım zaten bizim gıbı bu işe gonul veren ınsanların artık ortaya bişeyler çıkarması lazım mesela geçen senekı ilk mahalli yarış gıbı 103 araba katıldı .şenlık tarzı bu yarışları yapalım .SUPERCARS VE DRAG 2 gun sursun buna imkda izin verır ve rahatca kendı kurallarımızda yarışırız ve yenı ısımler katılabılır .aramıza ve tunıng sektorude biraz hareketlenmiş olur çunku ınsanlar yarıştıkça para harcıyo bende ulusal harıç bızde 3-4 tane mahalli duznleyelım

MiaMi
19-01-2008, 22:53
Mart ayına arabam çıksında. Ben bu yaz ne var ne yok katılmayı düşünüyorum. :) Ulusal ve Belki mahalli hariç.

miniks
19-01-2008, 23:14
cengize katılıyorumm aynen yapalım bu işi cünkü araclarımızı hazırlıyoruz sadece 7 yarış ve bir kaç kalkış içinmi?

Grs91
19-01-2008, 23:29
cengize katılmamak elde değil.. o kdr masraf yapılıo 7 yarış ne yaw :S walla bu sene 7 yarışla kalmam bennn

miniks
19-01-2008, 23:44
kalmıyalım moruk:)

ANGEL CENGİZ
19-01-2008, 23:47
en doğrusu ve en makbulu bence 3 yarış adam gıbı yoksa ınsanların draga hevesı bıtıyo .... kurallar ve inanılmaz katılım ucretlerı yuzunden

miniks
19-01-2008, 23:53
Çok katılımın olması da işi biraz zorlaştırır diye düşünüyorum

sınıfların iyi yapılması lazım gecen yılki ilk speed weekend de slick takılcak takılmıcak cok tartışma olmuştu

gorke
19-01-2008, 23:56
ayarlarım tam biterse bende varım ve gruplar adil olmalı.. sonuna kadar olurum..

Grs91
20-01-2008, 00:09
yapalım valla yaa kendı kurallarımızı kendımz koyarız

miniks
20-01-2008, 00:12
ohhhooooo alasını yaparız biz cünkü işin içindeyiz

ANGEL CENGİZ
20-01-2008, 00:13
olsun zor olsun .bıraz uğraşalım .yarışmak ısteyenlere yardımcı olalım .ınsanlara teşvik olsun .techturkeyde bu kadar arabaya meraklı ınsan var emınımkı gonullu gorevlı olucak ınsanda çok olucaktır.biz bişeyler yapmazsak kımse bışeyler yapmıyo ve bu spora ılgı azalıyo

M_PROJECT
20-01-2008, 00:14
ya donusumlu herkes gorevlide olabilir istedikten sonra . bukadar sikintili bi federasyonla ugrasmaktansa adam akilli bir kurallar cercevesinde cok gusel yarislar cikar , hatta en guseli manisada yapmak bunu

OnurS
20-01-2008, 00:15
HAyırlısı olsun inşallah istediğinizi yapabilirsiniz...

Vtec-SEDAN
20-01-2008, 00:33
mükemmel bir fikir bence.. burda ki insanların fikirleri ve sağ duyusu ile yapılacak kurallar çerçevesinde ki organizasyonlara bence federasyon bile gıpta ile bakar ;)

Eray Yümsel
20-01-2008, 00:42
aynen öyle bende elimden geldiğince her konuda sizlere yardımcı olmak isterim... sonuna kadar yanınızdayım...

Safak
20-01-2008, 00:44
Bu tip organizsyonların sürekli olması tuning sektörünü de canlandırır.

Burak Kasim
20-01-2008, 00:50
Tabiki %100 canlandirir tunign sektorunu.

Burada mesela ilkbahardan sonra yarislar draglar ve drift usulu bi cok yaris oluo.

Ve inanin ben motorumu re-built ettirmek icin Machine Shop ta 1 ay fazladan sira bekledim.

Siraya girio insanlar bisiler yapmak icin.

Sektorde gelisir daha guzel arabalar ortaya cikar bolelikle.

Rekabet olur ve guzel bi ortam olusur die dusunuorum.

BarBo
20-01-2008, 00:53
tabi canm ya bu tarz organizasyonlar lazım.öyle 1-2 dragla olmaz ki hem sektörede yardımcı olur bu işten para kazanan çok.

gelin bizim burda 3 km 1 hafif virajlı düz yol var burda yapn ne basılır ama :)

-ER-
20-01-2008, 01:22
Bu konunarda pek bilgim yok ama ciddi deyilde eylence amaçlı bir drag org. olacaksa ben varım maksat piste çıkmak. GEçen seneki SpeedWeekend'e katılmıştım tamamı ile zevkine sitemiz böyle birşey yaparsa yine katılırım.
Ve bu tür aktiviteler yeni arkadaşlıklar yeni işler çıkmasına neden oluyor zaten çoğu arkadaşlar dile getirmiş.
(Yaparsanız katılırım :D)

1.6 VTi
20-01-2008, 01:36
Birincisi süper bir fikir, Tosfed'in tekelini yıkalım...

İkincisi ne kadar çok katılımcı olursa o kadar keyifli olur, tek zorluk organizasyon olur onun da üstesinden çoook rahat geliriz... Organizasyon zamanından 1-2 hafta önce kayıtları bitirir, son 1-2 haftada oturulur hesap kitap zaman çizergesi yapılır, organizasyon günü de herşey mekaniği mükemmel bir motor gibi işler tıkır tıkır :)

Üçüncüsü hem sitemize üye hem de arkadaşlarım olan bayağı bir kişi var lisanslı Tosfed hakemi olan, onlar da bu projeye sıcak bakar hiç şüphesiz eminim hem onlar hem de benim gibi özverili arkadaşlar ellerinden gelen yardımı esirgemez...

Organizasyon planlamasında görev almak benim için çok keyifli olur en azından ben yardım ederim elimden gelenin fazlasıyla :)

Umarım bu proje hayata geçer, böyle 2-4 gün arası bir festival havasında (Rock'N Coke tarzı) güzel keyifli bir organizasyonumuz olur :)

Saygılarımla,

Uğur...

Istilldo
20-01-2008, 01:42
400mt yapabilecekmisiniz peki ? atıyorm ank gibi bi yerde güvenlik vs nasıl sağlanacak 5000-10000 kişiyle başa cıkılabilecek

Renç
20-01-2008, 01:45
Çok iyi düşünmüşsünüz...

sektörde, Türkiye'nin ilk ve tek resmi yapılanması
Tuning ve Motor Sporları Derneği http://www.tum-der.org üyesi olarak bendende tam destek... :cool:

yeterki sektörün gelişimi hızlansın....:icon_tup::icon_tup:

ANGEL CENGİZ
20-01-2008, 02:01
olursa zaten sadece ve ıstanbula olur çunku mahallı bı organızasyonda ankarada yapılmaz tehlıkelı bır pist kaza olursa kımse altından kalkamaz o yuzden en guvenlı pistlerde olucak .zaten ambulans .guvenlık. pist kıralanırken ıstersenız ımk nın çalıştığı fırmlar var parasını odersek bizle çalışırlar.parada toplanır çunku çok katılımcı olucak ınanıyorum .ayrıca ufak tefek sponsorluklarda olur kesınlıkle buda tuzu bıberı olur.son olarakda 400 metre dıyosunuzda turkıyede gerçekten 400 metre piste yarışta ıhtıyacı olan 20 adam yok .bunuda bılın .çok 400 metre ıstersek basar gıderız bır yarışınıda manısada yaparız

gokhan07
20-01-2008, 02:11
güzel fikirler işallah gerçekleşir

madi
20-01-2008, 02:12
evet bu sektor gelısmesı için herkez bır agız olmasıo lazım benceama benım arabaman yok ama kı sızlerı ızlıyorum ve sevınıyorum ben Tuning ve Motor Sporları Derneği www.tum-der.org üyesi olarak bendende tam destek ve dernek te ayrı bı ozellıgı var bılıyorsunuz sızde ...

Istilldo
20-01-2008, 02:18
olursa zaten sadece ve ıstanbula olur çunku mahallı bı organızasyonda ankarada yapılmaz tehlıkelı bır pist kaza olursa kımse altından kalkamaz o yuzden en guvenlı pistlerde olucak .zaten ambulans .guvenlık. pist kıralanırken ıstersenız ımk nın çalıştığı fırmlar var parasını odersek bizle çalışırlar.parada toplanır çunku çok katılımcı olucak ınanıyorum .ayrıca ufak tefek sponsorluklarda olur kesınlıkle buda tuzu bıberı olur.son olarakda 400 metre dıyosunuzda turkıyede gerçekten 400 metre piste yarışta ıhtıyacı olan 20 adam yok .bunuda bılın .çok 400 metre ıstersek basar gıderız bır yarışınıda manısada yaparız

benim fikrim "drag yarışı" 400mt olmalı,, sonuçlarda beklenmedik değişiklikler olur
yani 280 metre olacaksa imknın yaptıgından ne farkı olacak ?

G_TT_I
20-01-2008, 02:23
gecen yılki ilk speed weekend de slick takılcak takılmıcak cok tartışma olmuştu

ahahauhua o tartısma hala devam mı ediyo, eşitlik olsun diye bitek dizel ve normal 1.6 dusuk beygirli araclarda slick olmasın dedik kotumu ettik:):):)
Pist orda duruyo bu iş sadece drag degil bircok yonuyle kulanılmalı
timetrail v.s kacak gocek bi sekilde degil, tosfed goz yumucak, hiç bir yerde duyuru yapılmadan yapılıcak bu sekilde devam etmez bi duzene oturtulmalı

gecen sene speedweekend kavramını tasarladım ve yaptım, daha once yarısmıs olmam ve imk nın bizzat icinden olmam cok işe yaradı,
yarısmacı yada sponsor olan arkadaslardan cooook buyuk destek aldım ama daha 2. yarısta lisans ucretleri ve sigorta ucretleri artıyo icerden kostek olunmasa cok daha gelişmiş işler yapılır

alp1903
20-01-2008, 02:56
bence güzel bi org. yapılmalı eglencesi ve yarışların oldugu geniş kapsamlı düşünülüyosa ama sadece dragın olucagı bi günde süper olabilir.

TurboM3
20-01-2008, 02:56
ben de varim. yapilicaklar nedir?

MD

G_TT_I
20-01-2008, 03:06
biz hepberaber olsak 500 sayfada konussak bu işi cozemeyiz.
aslında imk drag işini cokta guzel basarıyo. ama tum sezon yarısan insanların toplam 20-30 kişi tabi her yarısa gelmeyen insanlar cok haklı 7 yarıs olsa en kotu masraf 1000ytl, boyle olunca 1 yarıs 100 arac 1 yarıs 20 arac boyle olunca tabi ortalık karısıyo,
tum kurallar katılan 100 kisinin de istegine gore duzenlense gene bu iş olmaz.

Eger bi cozum bulunacaksa katılım ucreti max. 20 ytl olsun, yarısın geri kalan masrafını nasıl cıkartırız????????
Bakın ozman her hafta sonu nasıl drag yapılıyo ve herkez nasıl mutlu oluyo

Burak Kasim
20-01-2008, 03:15
Eger bi cozum bulunacaksa katılım ucreti max. 20 ytl olsun, yarısın geri kalan masrafını nasıl cıkartırız????????
Bakın ozman her hafta sonu nasıl drag yapılıyo ve herkez nasıl mutlu oluyo

Su son dedigin olay yurtdisinda yapilan olayin aynisi.

Ama bu gerceklesebilir mi katilim bulabilir misin her hafta o sorun.

Ama araba cikar diosan bencede cok mantikli.

Benim gecen sene oturdugum eyalette her Sali gunu yapilio.

Izleme: $10

Yarismak:$20

Butun gun run yapiosun ama tabiki katagori olmuo.

Sadece arabani test etmek icin oluo.

Biz her sali gunu arkadaslarimizla gidip zevkimizi alioduk, hemde ortam oluodu yeni insanlarla tanisip guzel arkadasliklar doguo.

Ama acik solemek gerekirse Turkiyede bu islerin nasil yurudugunu o kadar bilmiorum, ama olmicak die de bisi yok bence.

Ama tabiki burdaki butun pistlerin Auto Parca saticilari ve araba parcasi ureten fabrikalardan Sponsorlari war.

Iste bizdeki sorunda orda baslio zaten.

M_PROJECT
20-01-2008, 06:09

yok dioyosunda bi anket yapsak ayrisacak insanlarin % 90 i 400 isticektir bundan eminim . 200 metrede kalkamicak araclar var onlar napicak , devir degisti eskisi gibi gucler cikmiyor , neredeyse her ilde cok cok hizli araclar var . olcaksa 400 kesin kural olmali aksi halde bi rekabet ortami olmaz .

M_PROJECT
20-01-2008, 06:11
400mt yapabilecekmisiniz peki ? atıyorm ank gibi bi yerde güvenlik vs nasıl sağlanacak 5000-10000 kişiyle başa cıkılabilecek

caglar ankarada olmaz bu is , sende ankaralisin bende bunu en ii sen bilirsin . kimseyi zapt edemezsin . en elverisli yerlerden birisi ama guvenlik 0 .

Jan™
20-01-2008, 07:59
hayırlısı olmaz diye bişey yok..

istedikten sonra her işin üstesinden gelinir
20$ katılım 10$ izleyici olarak ankarada yapabilirsiniz :)

ANGEL CENGİZ
20-01-2008, 08:46
arkadaşlar haklsınız 400 metre içinde .bu bır fantazı burası turkıye elimızdekılerle yetıncez.maksat eğlenmek olsun .400 metre pıst yok ben yarışmam dersenız .draga ılgı yok zaten nıye pıst yapalım der mıllet .ama hepımız yarışırsak aa çocuklara bak 280 metre de adamdan geçılmıyo bu işten guzel tıcaret olur adam gıbı pıst yapmak lazım dıyende olabılır eğer bız organızasyonlara devam edersek .manısaya ben gıderım ama benle beraber kaç kışı gıdıcek bıd eonu duşunun .bana tek yarış malıyetı manısaya gıtmenın 6 mılyar. o yuzden tek bı yarışını manısada yaparız .bıd eemın olun 400 metre gıden araba sayısı turkıyede 20 yı geçmez hadı 30 olsun .kullanana vede ızleyene zevk vermez

ANGEL CENGİZ
20-01-2008, 08:47
gurkan bu konularda katılıyorum çunku gerçekten aramızda en çok yarış duzenlemiş insanlrdan bır tanesi onun yardımı olmadan bu iş ımkansız gıbı

sportinger
20-01-2008, 09:31
yapılacak iş kolpadan degil de düzgün, kagıt üzerinde yazılmış kesin kuralları olacak sa ve katılımcıları teşvik edecek küçük ödüller falan olursa ben katılırım yapılacak bu organizasyona. elimden gelen destegide veririm, yok gene şimdiki ulusal yarış taki gibi seyirci paraları dahil toplanıp 1 litre benzin bile verilmicekse gerek yok 1 tane var ortada 2 cisi lüzumsuz olur.

ANGEL CENGİZ
20-01-2008, 12:27
o zman katılım ucreti 1000 dolar olur 1. gelene 10000 usd 2 ye 5000 usd falan verılır bunuda kım verecek Allah bılır yanı bız adam gıbı katılım yapalım ınsanalr bızı farketsın ondan sonrada derızkı odul olsun sponsor olsun komık yani dedıklerınız.ben snede 80 usd nın uzerınde para harcıyorum yarışlarda ağzmı açmıyorum odul olsun demıyorumda bu dediğiniz komık bence.sız kendınızı farkettırmeden kımse sızı farketmez bunu bılın .biz eglence yarışı yapmayı düşünüyoruz .teşvık için ınsanlar zevk ve keyıf alsın diye .yenı yuzler yenı suratlar için bu aradada ulusalda hıç bı klup para kazanmıyo belkı bıraz ankara .nedenı ise senede bır en fazla ıkı yarış yapılıyo ve butun bı sene o parayla geçniliyo.siz en ıyısı bunuda boşverın offroad cular federasyondan ayrıldı kendı kluplerını kurdular 2 yarış duzenlıyolar .bı tanesıne goodyear komple sponsor oldu .yarışları komple tvlr canlı verıyo ve ayrıca turkıyede en fazla parası olan klup 1 trılyondan fazla paraları var yarışlarda elde ettıklerı

miniks
20-01-2008, 12:58
Mantıklı olmak lazım burda biz sadece herkesin yarışmasını teşvik etmek içn tartışıyoruz bazı arkadaşlar hala 400 metre diolar

400 metre de cengizin arabaları - ismailin m supra - amerikanlar falan filan yarışcak kategorideler

fakat bir sürü aracı modifiyeli olan yarışma istegi var olan bir sürü genc ulusala giremiyor bunlar içinde bu speedwekend lerin düzenlenmesi ve onların da teçvik edilmesi gerekiyor işte ozaman cogunluk saglanır

dragon07
20-01-2008, 13:10
280 gecen 400m de gecerr.draglar 400m olmalı yoksa neden bu kadar kawga gürültü yapılsın araclar hızlı duramıorrr.madem kendimiz yapıcaz.manisada antalyada ankarada bitanede izmitte yapılır ama temiz yapılırr.kime sorsak yarıştan sonra gecmeyi degil durmayı düşümüomm diorr siz daa iyi bilirsinizz ama iyice düşünüp karara baglayalım ki sezon baslamadan bu iş çözülsünn.şimdi bazıları antalyalı oldugumuz için antalya dedim dicek ama uçak pisti ve sehir içine uzak daa güsel önlemler alırsak çözeriz.sonuçta duvar örülcek.ama her zaman yarışılabilincek bir pist yapılcak

Grs91
20-01-2008, 13:11
Mantıklı olmak lazım burda biz sadece herkesin yarışmasını teşvik etmek içn tartışıyoruz bazı arkadaşlar hala 400 metre diolar

400 metre de cengizin arabaları - ismailin m supra - amerikanlar falan filan yarışcak kategorideler

fakat bir sürü aracı modifiyeli olan yarışma istegi var olan bir sürü genc ulusala giremiyor bunlar içinde bu speedwekend lerin düzenlenmesi ve onların da teçvik edilmesi gerekiyor işte ozaman cogunluk saglanır

+4G63 :icon_tup:

miniks
20-01-2008, 13:19
280 gecen 400m de gecerr.draglar 400m olmalı yoksa neden bu kadar kawga gürültü yapılsın araclar hızlı duramıorrr.madem kendimiz yapıcaz.manisada antalyada ankarada bitanede izmitte yapılır ama temiz yapılırr.kime sorsak yarıştan sonra gecmeyi degil durmayı düşümüomm diorr siz daa iyi bilirsinizz ama iyice düşünüp karara baglayalım ki sezon baslamadan bu iş çözülsünn.şimdi bazıları antalyalı oldugumuz için antalya dedim dicek ama uçak pisti ve sehir içine uzak daa güsel önlemler alırsak çözeriz.sonuçta duvar örülcek.ama her zaman yarışılabilincek bir pist yapılcak

başkan her aracı yaplı olan her yarışma istegi olanın deplasmana gidcek gücü yok olan lar zaten ulusala katılıyolar

siz bence Antalya olarak o pisti de drag yarışlarrının takvimine eklenmesi için çalışmalar yapmanız lazım

cünkü her yarış 5.000 ytl masraf gidiyor ulusalda

dragon07
20-01-2008, 13:29
dostum ilk önce pist yapacamıza var olanları degerlendirelim suanda pist yapacak gücümüz varmı?biz bu yıl yapıcaz antalyada. zaten pistler 400m olmassa antalyadan yarışsan olmaz.kimse ulusala katılmaz istemior şuanda büyük oynayanlar bellii zaten bence gelecek olan gelirr

ANGEL CENGİZ
20-01-2008, 14:10
mınıklere katılıyorum derdımı anlamış olmadı son bır yarış yaparız devler arenası diye oda manısada olur.kurtlar dokulur bız yenı ınsanlara teşvık .sporu kalkındırmak istiyoruz .yenı ınsanlar maddı durumu yetmeyen yuzlerce genç var bunlarıda yarıştırmak istiyoruz bılmem anlatabıldımmı

KaanKY
20-01-2008, 14:47
mınıklere katılıyorum derdımı anlamış olmadı son bır yarış yaparız devler arenası diye oda manısada olur.kurtlar dokulur bız yenı ınsanlara teşvık .sporu kalkındırmak istiyoruz .yenı ınsanlar maddı durumu yetmeyen yuzlerce genç var bunlarıda yarıştırmak istiyoruz bılmem anlatabıldımmı

bu guzel bır cumle olmuş
işallah böyle org. olur.birara dergiler falan yapıyordu sanırım zevkli oluyordu katılanda çok oluyordu işallah diyelim

sportinger
20-01-2008, 20:16
o zman katılım ucreti 1000 dolar olur 1. gelene 10000 usd 2 ye 5000 usd falan verılır bunuda kım verecek Allah bılır yanı bız adam gıbı katılım yapalım ınsanalr bızı farketsın ondan sonrada derızkı odul olsun sponsor olsun komık yani dedıklerınız.ben snede 80 usd nın uzerınde para harcıyorum yarışlarda ağzmı açmıyorum odul olsun demıyorumda bu dediğiniz komık bence.sız kendınızı farkettırmeden kımse sızı farketmez bunu bılın .biz eglence yarışı yapmayı düşünüyoruz .teşvık için ınsanlar zevk ve keyıf alsın diye .yenı yuzler yenı suratlar için bu aradada ulusalda hıç bı klup para kazanmıyo belkı bıraz ankara .nedenı ise senede bır en fazla ıkı yarış yapılıyo ve butun bı sene o parayla geçniliyo.siz en ıyısı bunuda boşverın offroad cular federasyondan ayrıldı kendı kluplerını kurdular 2 yarış duzenlıyolar .bı tanesıne goodyear komple sponsor oldu .yarışları komple tvlr canlı verıyo ve ayrıca turkıyede en fazla parası olan klup 1 trılyondan fazla paraları var yarışlarda elde ettıklerı

10000 dolar iimiş te ben ondan bahsetmedim yanlışdım heralde, katılım cılara ufak teşfik derken gerçekci şeylerden bahsetmiştim.illa para olmak zorunda degil tabiki mesela katılan her yarışmacıya aynı oktan benzin yarışacakları kadar takviye veya birinciye illa para ödülü olmak zorunda degil lastik olur veya başka bişe jant bunlar da sponsorlardan karşılanır.

gelelim senin harcadıgın paraya tamamen kendi keyfin için harcıyosun istersen harcama kendin bilirsin hesabını, karşılıgı verilmedigini bilerek harcıyosun egleniyosun.

bengenede organizasyona katılım için ödüllendirme nin şart oldugunu düşünüyorum sizlere mantıksız gelebilir kendi görüşüm.

M_PROJECT
20-01-2008, 20:22

abi herkesi 280 metrede yaristircaksaniz zaten izmite de gitmeye gerek yok bulursun bso bi yo l basarsin denersin . yani bu is dunyada bu metrede olmuyomu , sende araba yapiosun 280 demi yarismak istersin 400 demi . arabasi gucsuz olan kisa pist de daha avantajli guclu araclara nazaran , sende bilirsin . bi is olcaksa tam olsun kanaatindeyim . ayrica turkiyede 400 de yarisicak arabasayisi mantigi ne anlamais deilim . 100 metre yarisssin ozman herkes. mantik diosunuz da mantikli fikirler konusulmuyo yani :)

M_PROJECT
20-01-2008, 20:28
bi de sole bi mantik yok malesef , herkesi cekmek icin kisa pist . tamam yol uzundur masraf olur felan orasina bisi demem ama siz bu kisa pistlerde okadar insani yaristirisaniz sanmayinki "haa bunlara artik yetmio burasi uzununu yapalim " dienler cikacak , aksine" iyi bunlara 280 metre yetiomus yarissinlar diceklerdir " okadar masrafi kimse yapmaz . yapimis birileri manisaya gidip kullanip daha baska insanlari tesvik etmek var . sen 100 kisi yarismaya manisaya gidiosan bunu istanbuldaki adam gorur derki ozman " biz burda 400 yapsak demekki 200 kisi gelir , metropol sonucta " yanlissam yanlissin diin , bu isin raconu 400metreddir sahinde kaldirsan ferraride kaldirsan ben saniyeye bakarim .

alp1903
20-01-2008, 20:38
400mt bencede herkez hem yaptıgı degerleri yurtdışındaki araçlrla karşılaştırma fırsatı bile bulur cokda eglenceli olur kanaatindeyim

Maxiboost
20-01-2008, 20:41
bencede madem adamların yaptıklarını beğenmiyoruz tek pist olur 400mt olur adam gibi organizasyon yapılır hile vs olmaz kendi aramızda tatlı rekabetle eğleniriz hem bazı standartlar gelmiş olur

bladerk
20-01-2008, 20:41
memlekete bak 400mt düz yol yok bi manisada var aslında enka yolu senelerdir trafiğe kapalı alan ne işe yarıyo belli değil birileri gidip gazlıyo jandarmayla kovalamaca kulanılsa adam gibi iyi olur ama kimse üstüne düşmüyo bu sporun 280 olması N/A araçlar için bi artı bence ama yüklü araçlar için kötü eğer keyifli bi org olursa ben de katılırım manisanın çoğu yere uzak oluşu var bi de kırıp da dönmek ya da dönmemek var yani o yüzden katılım azalabilir herkesin imkanları sınırlı çünkü

M_PROJECT
20-01-2008, 20:44
o konuda haklisin kirilip donememek felan .. uzak . ama elini tasin altina koyucaksin bisiler istiosan , kisa pistin kimseye yarari olmaz solim . olur oda yalandan kendinden guclu admai geecersin adam sarar sende sevinirsin gectim die . okadar yani .

bladerk
20-01-2008, 20:50
doğru daha güçlü ilk viteslerde tutunamayan ve geçilen sahneler körfezin vazgeçilmez görüntüleri herkes bişeyler yapmalı

dragon07
20-01-2008, 20:53
o konuda haklisin kirilip donememek felan .. uzak . ama elini tasin altina koyucaksin bisiler istiosan , kisa pistin kimseye yarari olmaz solim . olur oda yalandan kendinden guclu admai geecersin adam sarar sende sevinirsin gectim die . okadar yani .

mprojectin dediklerine katlıorum anlatmak istedigim seyleri sölemişş .bi seyler isiyosan kırıp dökeceksin wlini tasın altına sokacaksınn.tmm bizler için sölemesi kolay ama zaten simdi daha fazla katılım olsun die ugrasmasınn atık 106 devri bitmek üzere typer lar s2000 ler swaplar amerikanlar yarışıorr ve suanda belli bişey var angel_msupra justy_whiteside amerikanlar vs bu aracları gececek araclar uzun süre olmaz olsada zaten nerede olursa gelirrr 280m ufak hacimli araclar için gecerli ama bi amerikan için gecerli degil madem öle 280 mi 400 mü oylama yapılsınn ondan sonrada pistler kararlaştırılsın.havanda su dövüoruzz.yani artık chip eksoz la hadi yarışa gidek olayı yokkk.

alp1903
20-01-2008, 21:24
bence bu işi hemen çözümleyip hemen yapalım gayretine girmeyelim biraz vakit alınsın güzel bi org. cıksın

G_TT_I
20-01-2008, 21:30
kusura bakmayın ama 106 devri bitiyo artık typer devri baslıyo nedemek?????
x ve y araclarına 20.000 doalr harcarsanız 2 arac nerdeyse aynı sn. koşarlar.
boyle bi olaymı var yada cipli egzozlu araba yarısmıcakmı??????
tmm herkez 80.000 dolara supra getirsin, boyle bi imkan olsa zaten herkez 500 dolar katılım parası verirdi, kluplerde 10 aracla start alırdı.
Allah askına mantıklı olunsun.
drag ilk yaptıgımızda 98-99 du bakın kac sene gecmiş, butun sorunlar yokluktan ortaya cıkıyo.
herkezi zenginlestirelim kavga gurultu bitsin.........................
burda amac zamanına gore aracları ayırmak herkezin eylenmeye hakkı var.
cok prof işlerden bahsediyosunuz amerikan 280 gitmez 400 gider yok oyle bişey, okadar prof olan adam 280mt. settinglerini yapar 400mt rede ayrı setup ile gelir ozman.

1adet critmastree alına, pistin etrafına tel cekile. guvenlik, calısan ıvır zıvır parası kalksın, araclar zamanlarına gore bolunsun 2sponsor ile katılım 20 ytl ye bu iş olur.

Schumi
20-01-2008, 21:50
tmm herkez 80.000 dolara supra getirsin, boyle bi imkan olsa zaten herkez 500 dolar katılım parası verirdi, kluplerde 10 aracla start alırdı.
drag ilk yaptıgımızda 98-99 du bakın kac sene gecmiş, butun sorunlar yokluktan ortaya cıkıyo.
cok prof işlerden bahsediyosunuz amerikan 280 gitmez 400 gider yok oyle bişey, okadar prof olan adam 280mt. settinglerini yapar 400mt rede ayrı setup ile gelir ozman.

1adet critmastree alına, pistin etrafına tel cekile. guvenlik, calısan ıvır zıvır parası kalksın, araclar zamanlarına gore bolunsun 2sponsor ile katılım 20 ytl ye bu iş olur.

Vayyyy bee hiç bu kadar tamı tamına katılacağım aklıma gelmezdi ;)

M_PROJECT
20-01-2008, 21:59

yukarda yazdiklarina katiliorum ama siyah olan yerlere katilmiorum oncelikle ..

yani simdi sole dusun , turbo civic aracim var , lastigimde var e pistlerdeki asfalt kaliteside az cok belli . 280 metrede nekadar tutunup kendini gostericek bu adam ? orneginide gorduk nif le amerikanlar bi 100 metre daha olsa yuruyebilirdi o arac .yahut rwd cidden guclu araclar napicak adam sararken sen yuruyeceksin geciceksin , bu hakli bi galibiyetmi sence . tarafsiz gusel herkese esit bi yaris istiosak o mesafe 400 metre olmali. 280 de yarisan araclar 400 de de yarisir 300.metreden sona palamio ya motorlari .

Schumi
20-01-2008, 22:02
yukarda yazdiklarina katiliorum ama siyah olan yerlere katilmiorum oncelikle ..

yani simdi sole dusun , turbo civic aracim var , lastigimde var e pistlerdeki asfalt kaliteside az cok belli . 280 metrede nekadar tutunup kendini gostericek bu adam ? orneginide gorduk nif le amerikanlar bi 100 metre daha olsa yuruyebilirdi o arac .yahut rwd cidden guclu araclar napicak adam sararken sen yuruyeceksin geciceksin , bu hakli bi galibiyetmi sence . tarafsiz gusel herkese esit bi yaris istiosak o mesafe 400 metre olmali. 280 de yarisan araclar 400 de de yarisir 300.metreden sona palamio ya motorlari .
Sorun pistin uzunluğu değilki :D:D:D Piste giden yolun uzunluğu :D 280 pist hemen dibimizde. 400 lük baya bi yol var :)

tool
20-01-2008, 22:03
m-project'e +106 ;)

senna
20-01-2008, 22:07
Sorun pistin uzunluğu değilki :D:D:D Piste giden yolun uzunluğu :D 280 pist hemen dibimizde. 400 lük baya bi yol var :)

drag 400mdir ne uzun ne kısa 280mde geçtiğinizde yada geçildiğinizde bunun gerçek bi zafer yada yenilgi olduğunu savunabilirmisiniz? eğer bi iş ypaılıcaksa tam yapılsın

Msupra izmiti nerdeyse komple spinle geçiyo pist sonuna doğru daha yeni tutunma sağlayabiliyo en basit örneği

Maxiboost
20-01-2008, 22:12
ya bu iş dünyada 400mt olarak yapılıo daha neyin savaşını veirosunuz adam yok şu setup ı yapar bilmemne eder, 106 devride kapandı derken arkadaş artık eskisi kadar katılan yok demek istemiştir nie hemen gaza geliosunuz ki? gerçekten de öyle bi ara ipini koparan 106 yüklüyordu ve kimse o dönemlere iyi demesin ben şahsen üzülüyordum. Bence yapılacak organizasyonda amaç bi sürü insan yarıştırmak yerine gerçekten bu işi hakkıyla yapacak tırı vırı bahaneler üretmeden 400mt de yarışabilecek (yani aslen olması gerektiği şekilde) insanlarla bu organızasyonu yapmak gerek diye düşünüyorum, ileride belki büyük bir sponsorla veya devlet sayesinde büyük şehirlerden birine bir tane drag pisti yapılsa adam gibi herşey yoluna girer süre tartışmaları hilesi vs olmaz

Schumi
20-01-2008, 22:14
drag 400mdir ne uzun ne kısa 280mde geçtiğinizde yada geçildiğinizde bunun gerçek bi zafer yada yenilgi olduğunu savunabilirmisiniz? eğer bi iş ypaılıcaksa tam yapılsın

Msupra izmiti nerdeyse komple spinle geçiyo pist sonuna doğru daha yeni tutunma sağlayabiliyo en basit örneği

280 de yarisan araclar 400 de de yarisir 300.metreden sona palamio ya motorlari .

Elbetteki bu durumun farkındayım. Ben sorun yok yazısını şunun için yazmıştım. Şimdi burda çok saçma birşeyi tartışıyoruz. Burda 1000 kişi olsak. Aynı mahallede yada yanı şehirde birisi 280 diğeri 400 hatta 500 mt olan bir pist olsa hangimiz gidip 280 mt olanı seçeriz. Biz burda hangi mt daha iyi yarış çıkartırı konuşmuyoruz. Adrenalin atmak zevk almak aracını denemek isteyecen insanları ulusala katılamayanları manisa yollarına sürmelimiyiz. Yoksa biraz sonuçtan feragat edip körfezemi gideriz. Olay budur. Spinle yarış bitirmiş öle olmuş böle olmuş teknik konuları herkez biliyo ama olay bu değil. O tarz araçlar zaten ulusallarda mahallilerde yarışıyo.

Schumi
20-01-2008, 22:16
ya bu iş dünyada 400mt olarak yapılıo daha neyin savaşını veirosunuz adam yok şu setup ı yapar bilmemne eder, 106 devride kapandı derken arkadaş artık eskisi kadar katılan yok demek istemiştir nie hemen gaza geliosunuz ki? gerçekten de öyle bi ara ipini koparan 106 yüklüyordu ve kimse o dönemlere iyi demesin ben şahsen üzülüyordum. Bence yapılacak organizasyonda amaç bi sürü insan yarıştırmak yerine gerçekten bu işi hakkıyla yapacak tırı vırı bahaneler üretmeden 400mt de yarışabilecek (yani aslen olması gerektiği şekilde) insanlarla bu organızasyonu yapmak gerek diye düşünüyorum, ileride belki büyük bir sponsorla veya devlet sayesinde büyük şehirlerden birine bir tane drag pisti yapılsa adam gibi herşey yoluna girer süre tartışmaları hilesi vs olmaz
İşte anlaşılamayan nokta bu. Mantalite farkı var. Sen hakkı ile yapıcaklar gırlat yapsın makinayı 400 de yarışsın dersin. Bende millet otursun youtube tan izlesin derim. Ama bana kalırsa bu iş bir weekend olucaksa herkeze açık olmalı herkezin ortak imkanları gözetilmeli

senna
20-01-2008, 22:18
Elbetteki bu durumun farkındayım. Ben sorun yok yazısını şunun için yazmıştım. Şimdi burda çok saçma birşeyi tartışıyoruz. Burda 1000 kişi olsak. Aynı mahallede yada yanı şehirde birisi 280 diğeri 400 hatta 500 mt olan bir pist olsa hangimiz gidip 280 mt olanı seçeriz. Biz burda hangi mt daha iyi yarış çıkartırı konuşmuyoruz. Adrenalin atmak zevk almak aracını denemek isteyecen insanları ulusala katılamayanları manisa yollarına sürmelimiyiz. Yoksa biraz sonuçtan feragat edip körfezemi gideriz. Olay budur. Spinle yarış bitirmiş öle olmuş böle olmuş teknik konuları herkez biliyo ama olay bu değil. O tarz araçlar zaten ulusallarda mahallilerde yarışıyo.

olay ne acaba spin yada otomobilin tam potansiyelini piste verememkten başka

bu işi gerçekten isteyenler kovalayanlar zaten gidiyo

zzaten 280mt falan olucaksa boşuna bi organizasyon yapmaya gerek yok mahallı ulusal kovalanır en basiti

Maxiboost
20-01-2008, 22:26
İşte anlaşılamayan nokta bu. Mantalite farkı var. Sen hakkı ile yapıcaklar gırlat yapsın makinayı 400 de yarışsın dersin. Bende millet otursun youtube tan izlesin derim. Ama bana kalırsa bu iş bir weekend olucaksa herkeze açık olmalı herkezin ortak imkanları gözetilmeli

yok diil işte hakkıyla yapıcak adam dediğin 400mt de yarışır 280 diyen bana göre kıvırıodur isterse 150hp ile girsin bu işin kuralı 400mt dir :D onu demek istedim ben :D

Schumi
20-01-2008, 22:27
olay ne acaba spin yada otomobilin tam potansiyelini piste verememkten başka

bu işi gerçekten isteyenler kovalayanlar zaten gidiyo

zzaten 280mt falan olucaksa boşuna bi organizasyon yapmaya gerek yok mahallı ulusal kovalanır en basiti

Adrenalin atmak zevk almak aracını denemek isteyecen insanları ulusala katılamayanları manisa yollarına sürmelimiyiz

Bence olay budur. 30-40 Araç katılım olucak ama 5 araba gerçekten güçlü gücünü yere iletemiyor diye bu araçları manisa yollarına sürelim. O zaman önce yapıcaz neyi tartışıyoruz ona bakmalıyız.

Biz ne yapıcaz demelisiniz = Drag Organizasyonu
Hedef Kitle Nedir = ?? Profesyoneller - Yarı Amatör / Amatör
Sponsor = ?? Var / Yok

Bunlar ortada varsa. İnsanlar neye girecek nasıl girecek diğerlerin durumu ne ortaya koyulur. Katılım şartı budur denir. Ondan sonra herkez gider manisaya Ama ben şu an kendi aracımın stock halinin 2 katına bile yüklesem 200 üstülerde kilit ile bile dolaşsam kalkıp buradan manisaya gitmem. Hitap ediceğiniz kitleyi belirledikten sonra ortada tartışacak bir konu kalmaz.

Schumi
20-01-2008, 22:29
yok diil işte hakkıyla yapıcak adam dediğin 400mt de yarışır 280 diyen bana göre kıvırıodur isterse 150hp ile girsin bu işin kuralı 400mt dir :D onu demek istedim ben :D

İmkan derken beni yanlış anladın. :) Ben o adama 400 mt uzun gelir imkanlar yetmez demiyorumki :) Manisa uzak diyorum. Maddi imkan işin zorlukları. Kırınca çekicisi. Arıza yapıcan derdi rezilliği. Yoksa İzmite 400 mt pist yapılsın izmitte yapalım :)

senna
20-01-2008, 22:30
Bence olay budur. 30-40 Araç katılım olucak ama 5 araba gerçekten güçlü gücünü yere iletemiyor diye bu araçları manisa yollarına sürelim. O zaman önce yapıcaz neyi tartışıyoruz ona bakmalıyız.

Biz ne yapıcaz demelisiniz = Drag Organizasyonu
Hedef Kitle Nedir = ?? Profesyoneller - Yarı Amatör / Amatör
Sponsor = ?? Var / Yok

Bunlar ortada varsa. İnsanlar neye girecek nasıl girecek diğerlerin durumu ne ortaya koyulur. Katılım şartı budur denir. Ondan sonra herkez gider manisaya Ama ben şu an kendi aracımın stock halinin 2 katına bile yüklesem 200 üstülerde kilit ile bile dolaşsam kalkıp buradan manisaya gitmem. Hitap ediceğiniz kitleyi belirledikten sonra ortada tartışacak bir konu kalmaz.

bu düşünülüp mahalli drag sezonu denen bi organizasyon var isteyen giriyo zevkini alıyo

bırak drag denen sporun gereklerine daha uygun olsun azıcık olsada, otomobillerin potansiyeline uygun yerlerde yapılsın, 5 otomobil 1 olmuş önemli değil, 280m drag olmaz mahalle arası yarışı olur o

Burak Kasim
20-01-2008, 22:37
Bence kesinlikle 400mt olmali.

Artik bizde Avrupa standartlarinda arabalar yapiosak, bu iside o standartlara gore yapalim.

Bizimde bu oyunu gercek kurallarina gore oynama waktimiz geldi de gecio bile.

Schumi
20-01-2008, 22:41
bu düşünülüp mahalli drag sezonu denen bi organizasyon var isteyen giriyo zevkini alıyo

bırak drag denen sporun gereklerine daha uygun olsun azıcık olsada, otomobillerin potansiyeline uygun yerlerde yapılsın, 5 otomobil 1 olmuş önemli değil, 280m drag olmaz mahalle arası yarışı olur o
Senede 2 tane oda birisi iptal edilirek toplam olarak 1 mahalli yeterli diyorsanız eywallah. Size 400 mt de hayırlı yarışlar.

MaG
20-01-2008, 22:44
Bence kesinlikle 400mt olmali.

Artik bizde Avrupa standartlarinda arabalar yapiosak, bu iside o standartlara gore yapalim.

Bizimde bu oyunu gercek kurallarina gore oynama waktimiz geldi de gecio bile.

+5900

Ankara' da bi çare düşünün ama :)

chiefkadir
20-01-2008, 22:49
ankarada sorun arsa ! Biz muteahhitlik firmasiyiz,irak dahil heryerde is yapiyoruz,patronumla detayli konustum,hemen atladi,arsa oldugu taktirde prb.yok ..

nitrO_Oxide
20-01-2008, 23:03
cok iyi bi fikir bence ama bu işe gönül vermiş birisi olarak alt sınıflarında olması taraftarıyım:icon_tup:

madi
20-01-2008, 23:05
walla ben tunıng ve motor sporların dernegın uyesı olrak www.tum-der.org kurucuları konusmanızı ısterım b20vtec(erollabi) tam35gny (günayabi) c.m.e (cem abi)ve ismim daha kısıler falan konusrsanız daha ıyı olabılır bence tabıkıde sızın dusuncelerınız ...

tool
20-01-2008, 23:16
anladık arkadaşım tümder üyesisin :D

Maxiboost
20-01-2008, 23:22

:D + ek k20 :D

ANGEL CENGİZ
20-01-2008, 23:26
SİZE ACI GERÇEKLER arkadaşlar o zman bizden hiçbişey olmaz nerden ağzımı açtıysam belkı gurkan dıretırde ımk belkı bır mahallı yapar bızde yarışırız burda seyırcı olanlarda her zman seyırcı olarak kalır belkı 1-2 tane ayrıntı dışında
çok bılmış arkdaşlarım drag sadece 400 metre değildir 200 metre yapılan dragda vardır bunuda oğren u yarış yapılabılır.sonuçta bı defransıyel ve lastık ayarıdır 400 her gıden araba 200 metrede gıdebılır 1.2778 ılede çarparsan çıkan sonucu 400 metre gıttığı sure ortaya çıkar (!+-0.02)
siz arsayı bulun zaten ben zaten pıt yaptırırım.başkalarına gerek yok mutehattlık fırmasına falan .cunku spor bakanlığına gıdıyosun ben pıst yapıcam dıyosun bağlı olan beledıye kendısı gelıp dokuyo anormal komık paraya bıde teşvık alıyosun(parayıda sonra oduyosun) mıllet arabaya bu derken ben pıst nasıl yapılcağını araştırıyodum
pıstte gelmiş geçmiş en tehlıkelı araba benımdır bunu yarışan herkes bılır tek bı yarışta ızmırde 5 kere pıstten çıktım done done kumlarda gezdım.izmtte sayıyı hatırlmıyorum bıle.ama dıyorumkı boe gıdebılen 20 tane araba yok onlarda federasyon da yarışıyo zaten bız sadece tunıng fırmalrına .tunıng pıyasasına katkıda olsun ortam harketlensın dıye bışeyler yapmak ıstıyoruz .bızde ısterız 400 metre pıst ama turkıye için ruya bu .
turkıye zaten burası bırbırımıze destek yerıne kostek olmaktan başka bir işe yaramıyoruz
geçen sneki mahallıde gurkanın duzenlediğinde kapı numram 98 dı 105 araba vardı ve katılmak istyen 50 araba daha vardı alamadı gurkan artık uğraşamıyacağı için demekkı 280 metrede olsa ınsanalr yarışmak istiyo

madi
20-01-2008, 23:35

:hahaha::hahaha::hahaha:

ANGEL CENGİZ
20-01-2008, 23:42
turbo cıvıc ım demiş bı arkadaşım sonra hızlanır 400 metre lazım .o zaman drag bu arabanıda ona gore hazırlıcaksın sadece motor yetmıyo .sen gıt benım dediğim şanzımanı al bıde aksları senın hondanın gotune wheelıbarı takayım 10.5 ınç slıcklerıde takayım wheelı barını 1 ınce ındırıyım bak nasıl çekelıye çekelıye 4 çeker arabdan daha hızlı gıdıyosun 200 metrede

M_PROJECT
20-01-2008, 23:44
pistte gelmis gecmis en tehlikeli araba senin olabilir ama bu demek diilki gucunden felan . aracin yol tutmuyo ,senelerdir de o araba tutunamadi hazerfen deki yarislardada olmadi ankara istanbul da da .. her neyse bunun konuyla alakasi yok . ole arsayi buldun pist hop konduda olmuyo , ankarada bu isin pesinde kosan insanlar var belediye nin koydugu tas yzuunden yapilmadi , nerde tesvik nerde belediye destegi ? 200 metrede drag olmaz , bu gune kadar herkes zorunluluktan yapiyordu . acalim istiosna bi anket bakalim kac kisi 400 dicek . amerikada 1/4 1/8 sisteminde drag yarislari vardir . nhra serisi 1/4 te kosulur , merak etme kim neyin ne oldguunu bilio . hayir 400 metreyi nie istemiosunuz onu anlamadim cekingenlik neden ?

M_PROJECT
20-01-2008, 23:45
turbo cıvıc ım demiş bı arkadaşım sonra hızlanır 400 metre lazım .o zaman drag bu arabanıda ona gore hazırlıcaksın sadece motor yetmıyo .sen gıt benım dediğim şanzımanı al bıde aksları senın hondanın gotune wheelıbarı takayım 10.5 ınç slıcklerıde takayım wheelı barını 1 ınce ındırıyım bak nasıl çekelıye çekelıye 4 çeker arabdan daha hızlı gıdıyosun 200 metrede

kardes sen nie almadin ozman wheelie bar felan bi sezonda 5 kere pist disina ciktinda madem ?

laflari carpitiosun malesef .o dedigin parcalari alan insanlarda var adil yaris istiosan diorum 400 metre sen bana ne diosun :D

alp1903
20-01-2008, 23:47
mustafa istenmemesinin nedeni manisanin diger illere uzak olması herhalde anladıgım o.

ama 400metre olursa süper olur hatta yaza dogru olursa dahada süper olur

ANGEL CENGİZ
20-01-2008, 23:48
heralde çatacak adam arıyosunuz nıye forumların sonucu hep buraya gıdıyo ben onu anlamıyorum

SONE-R
20-01-2008, 23:49
yaw ankarada aslan gibi hipodrum var, başka yer aramaya gerek yok, ensesi kalın torpili sağlam bir zengin bu işe girerse bence oranın kullanım hakkını kiralayabilir...

M_PROJECT
20-01-2008, 23:50
valla catacak adam aramiorum ben , senle duzgun konusyouz surda abuk subuk laflar ediosun karsindakini bisi bilmiormus gibi gosteriorsun . ben diorum ki rekabet istiosan bu yaris 400 lmali 100 kisi olmaz 20 kisi olur ama cekismeli olur , hos ortada olmayan bisi icin tartisilior ama ...

alp anladim ben onu ama bu isin 400 de olmasi konusunda israrciyim ben sadece okadar madem esitlik olcak , bunuda sizler anlayin .

alp1903
20-01-2008, 23:51
aynen katılıyorum 400mt olsun dereceler cıksın herkezin gönlü rahat olsun yurt dışındaki araçlarla karşılaştırma fırsatımız olsun dereceleri bu daha zevkli gelmiyomu sizce? :D

ANGEL CENGİZ
20-01-2008, 23:53
bız elımızdekı ımkanlardan bahsedıyoruz net ortamımda aksı konuşmak heralde bı racon .bunu bı ben bılmıyorum .efendı efendı bışey yazıyoruz bozma bence .benım butun setupım bu sne 400 metre ben ağzımı açmıyorum anlamdım senın araban ne herlade 1200 hplık bı skylıne olması lazım

Maxiboost
20-01-2008, 23:55
drag denilen şey 201m ile 402m olarak yapılır 200mt de neyin zevkini alıcaksınız? bence hiç bir zevk alınmaz

M_PROJECT
20-01-2008, 23:55
once nasi konusuyosun sen ole bi duzgun konus . bende 1200 hplik bi durum yok sen 350 leri gec ondan sona gel . sana adam akiilli yazdik deilmi manisa var die anlamiosan ben napim , konusmalrina ceki duzen vercek sen yaz vermiceksen de yazma ...

ANGEL CENGİZ
20-01-2008, 23:57
bak 400 metre federasyonda var zaten orda yarışıcaz
bızım amacımız tuluma eldıvene kaska katılım ucretıne lısans parasına ucret veremıcek ınsanları yarıştırmk arada bızde çıkarız .yazdıklarımı dıkkatlı oku eğer aramızda ismail abı emrah selahattın volkan abı ısterlerse bıde manısaya gıderız devler arenası olur .olay budur yanı .onada kımse gıtmez nasıl olsa manısaya gıdıyoruz der kesın bole olucak .o yuzden okuyun ol eyazın.maksat sporu kalkındırmak

ANGEL CENGİZ
21-01-2008, 00:02
...........

ANGEL CENGİZ
21-01-2008, 00:04
............

M_PROJECT
21-01-2008, 00:09
pm attim sana

ANGEL CENGİZ
21-01-2008, 00:11
arkadaşlar pist yok 400 metre anlamıyosunuz heralde manısa var oda ulusal dışında en fazla maddı guç 1 kere yeter herkese sorun .pıst kısa dıyede evde oturcak halımız yok lutfen diğer foruma gıdersekde ulusal yarışların hepsı manısada olsun dıyen benım zaten dılekçe verelım dıyen demekkı bende 400 metre olsun dıyorum.sadece teşvık amator bırısını çıkarın pıste 2. sfer bende ulusala gırımek ıster dragda bole gerişir

tool
21-01-2008, 00:17
en iyisi;
istanbuldaki amatörler izmite gitsin, ankaradakiler hipodrom'u denesin. herkes mutlu olur sanırım,
izmir antalya gibi illerde yasayanlarda opsiyon yerler bulsalar bide...

ANGEL CENGİZ
21-01-2008, 00:18
ankara olmaz çunku 29 ekımler 19 mayıslarda geçit yuruyuş yapılıyo sağını solunu kapatmazlar.bıde asfalta ıhtıyaç var asfalt atılsa yuruyuşlerde tanklar geçiyo gene bozulucak zaten olsan erkan abı yapmıştı bıle orayı keşkede olsa ankara seyırcısı ınanılmaz

tool
21-01-2008, 00:21
"olmaz" deyip kestirip atmak olmaz,
denemek lazim yılmamak lazim...

bladerk
21-01-2008, 00:47
ömenli olduğunu düşündüğüm bi konu var son yazılanlarla alakasız olacak ama

körfezde yapılan mahalli geldi aklıma sınıflar farklıydı yerin körfez olması konunun dışında mesela 1.6 sınıfında sohc dohc ayrı sınıftaydı civic i es ler ayrı yarıştı vti lar gti lar ayrı ben katılmadığıma pişman olmuştum çünkü eg ye i es sohc motor takmıştım girseydim çok iddialı olurdum bu bir örnek (içimde kalan) artık giremem sınıf 3 den öncesine çünkü
o yarışa çok araç katılmıştı 100küsür mesela m5 girdi 3. oldu nıf amerikanla kalktı falan çok farklı araçları gördük
bi sıkıntı da bmw 200sx gibi arkadan itiş ve de ağır araçlar rwd sınıfı olabilir ağırlık sınırlı misal 1200kg den ağır 3000küsür cc de biten bir sınıf olsa bmwler ve de 200sxler hatta 2yle çarpım kaydıyla rx7-8 wankel araçlar arasında bi sınıf oluşturulabilir grup rwd adı verilir böylece bu tip araçlar da rekabet ortamına girebilir bunları da düşünelim
eğer amaç devler ligiyse bilemem ama amatör yarı amatör arkadaşlarında keyifli bi rekabette olması çok güzel olurdu ben inanıyorumki bu araçları kullanan arkadaşların hepsinin içinde katılma duygusu vardır ama bi i es le vti aynı sınıf olursa bi anlamı yok ya da 328le turbo vtec rekabet tadı olmalı her araç sınıfı için bence ki keyif olsun bu hobide

ANGEL CENGİZ
21-01-2008, 00:53
bizmde amcımız amator yarı amator olanları yarıştırmak o ilk yarıştı ve ılk olmasına rağmen hatası çok azdı o kadar kusur kadı kızndada olur hesabı

gökh@n_gr
21-01-2008, 01:03
angel cengiz abimiz gayet smimi ve içten bu işi maddi açıdan külfiyetli olduğu için yapamayanlara bi fırsat olsun hemde eğlenceli günler geçirelim diye güzel bi öneri sunmuş herkes çekişme derdinde.zaten çekişme ulusala girenler arasında yaşanıyo.burda amaç sektörü canlandırmak ve bu işi gerçekten yapmaktan zevk alan insanlar olduğunu göstermek.herkes 400 ister tabi ama şu anda elde olan imkanlar üzerinden konuşuluyor.bende manisada olsun isterim izmirliyim daha yakın ama istanbuldan katılcak insan sayısı egeden akdenizden fazladır bunu ayırt etmek lazım.böyle bişeyi gündem yaptığı için cengiz abimize teşekkürler

^^ANIL^^
21-01-2008, 01:43
geçen sene yapılan eğlencesine yarışta ben 100 numaraydım arkadaşlar ve sırf biz makara olcak sezonun ilk yarışı die 5 araba geldik kimse iddaa lı değildi hepimiz birbirimizi gaza getirdik maksat muhabbet olsun die geldik ben yola çıkarken americanları geçicem hepsini yarıcam felan die düşüncelerle gelmedim aksine bitik kumho lastik ibo cd si ve bir adet puro sırf maksat taşşak olsn die çıktık geldik bu kadar olay bu olmalı insanlar bunu düşük maliyetle hafta sonu aktivitesi olarak yapabilmeli yani burda 400 metreyi tartışıyosunuz hepimiz biliyoruz olayın gerçeğinin o olduğunu ama elimizde şuan böle bişi yok biz izmitte her ay 150 arabanın katıldığı organizasyonlar yapsak bu sektör gelişir işte o zaman pist yapılmaya karar verirse birileri 400metreyi bastırırız şuan öle bir konu yok maksat bunu düşük maliyetlerle yapıp sürümü arttıkrmak insanları çekmek işte angel cengiz kardeşim bunu anlatmaya çalışmış kanımca :):):)

ANGEL CENGİZ
21-01-2008, 01:47
ANIL VE GOKHAN ALNINIZDAN OPEYIM anlayan bırılerı çıkıyo

M_PROJECT
21-01-2008, 02:08
geçen sene yapılan eğlencesine yarışta ben 100 numaraydım arkadaşlar ve sırf biz makara olcak sezonun ilk yarışı die 5 araba geldik kimse iddaa lı değildi hepimiz birbirimizi gaza getirdik maksat muhabbet olsun die geldik ben yola çıkarken americanları geçicem hepsini yarıcam felan die düşüncelerle gelmedim aksine bitik kumho lastik ibo cd si ve bir adet puro sırf maksat taşşak olsn die çıktık geldik bu kadar olay bu olmalı insanlar bunu düşük maliyetle hafta sonu aktivitesi olarak yapabilmeli yani burda 400 metreyi tartışıyosunuz hepimiz biliyoruz olayın gerçeğinin o olduğunu ama elimizde şuan böle bişi yok biz izmitte her ay 150 arabanın katıldığı organizasyonlar yapsak bu sektör gelişir işte o zaman pist yapılmaya karar verirse birileri 400metreyi bastırırız şuan öle bir konu yok maksat bunu düşük maliyetlerle yapıp sürümü arttıkrmak insanları çekmek işte angel cengiz kardeşim bunu anlatmaya çalışmış kanımca :):):)

hedef aynida farkli kulvardan kosuyoruz . aksi bi konu iddia ettigim yok benimde .

OmerRS
21-01-2008, 02:16
Bunu diyeceğim aklıma gelmezdi ama bu sporun gelişmesi için illegal dragların yaygınlaşması gerek diye düşünüyorum. yani orada iş ciddiye binmeye başlayınca insanlar buna heves etmeye başlayınca kozlarını mahalli ve ulusal draglarda paylaşmak isteyecekler.

10 sene önce enka da gti dan turbo doğana porsche den mustang e her türden araba gelip rekabet ortamı yaratıyodu. sonrasında da hipodromda draglar başladı.

yani bugün f1 ve wrc türkiyede izleyici bulamıyosa etaplar boş kalıyosa tabandaki motorsporları kültürü eksik olduğundna oluyor.

Maxiboost
21-01-2008, 02:37

o zaman federasyonundan daha güzel bir organizasyon olmaz bence :) şahsen ben en güzelini yapalım gibisinden konuşulduğu için 400mt fikrini verdim :)

edo typer
21-01-2008, 02:40
eskiden egzos filtre taktıran kupa alıyodu bunları yaptırmaya herkesın maddı gucu yetıyodu.su an turkıyedekı arabalar duya standartlarında hatta yabancılar ınanmıyolar bızım yaptımıza:D bunun dezavantajıda su adam benı geccekler dıye yarısa gıremıyo,adam bılmem kac bın dolar harcamıs sansım yok dıye tabı yok...maddı gucu olmayanlar yarısmasın mı?ulusalı kac kısı kovalıyo?bı karsılastırın cuma bulusmalarında kac kısı roll yapıyo.turkıyedekı maddı sıkıntılar ınsanları ıllegal org.lara ıtıyor.aynı hırsızlık gıbı adamın parası yok ekmek calıyor adamın parası yok draga gıremıyor caddede gazlıyor aynı sey bence:D yarıs 100metrede olur anlasırsın 100 mt dersın 100 metre kosarsın.1 km dersın 1 km kosarsın.onemlı olan rekabet...araba yetmezse kosarak yarısılır gene yarısılır maksat adrenalın...havanda su dowmek yanlıs bence burda bı avuc ınsan bırbırımızı yıyoruz bıde organızasyan yapınca zorlukları dusunun...bu sıteyı cok sewıyorum cunku ınsanlar akıllı mantıklı...ınatlasmadan eldekı ımkanlar dusunulerek bı cozum bulunması gerekır...hopp denınce pıst yapılamıyor malesef...bız ızmırdeyız manıusada yarısırız ıst. korfezde sıkar..bu ıısı prof kosturanlar ztn her yere gıdıyolar..bıde onlar paslasır bı pıst belırlerler gıdebılen gıder ızler...kımsenınde bı ızleyemıyoruz demeye hakkı olmaz cunku parayı harcıyan onlar zewkıde karsılık olarak almak ısterler...ıster 400de yururler ıster 10km...amator olarak mahallı duzenlenmesı daha mantıklı ısmı ustunde amator...ızmırdekı amator takım alı samıyende saracoglunda oynamak ıster ama maddı guclerı yetmez toprak sahada oynarlar gene zewk alırlar ama buyuk klupler toprakta oynayamaz buyuk saha ısterler ole dusunun bunuda...adama 3 mılyar malıyet cıkarsa neden gelsın arabasına baska parcalar takar kendı kendı zewk alır..ama adam 50ytl 100 ytl harcıcaksa harcar katılım cok olur....saygılar

1.6 VTi
21-01-2008, 02:43
Ya aslen ben Mustafa'ya katılıyorum, bu işin zevki 400mt, güzel bir timeboard, iyi bir asfalt,... Herkes arabasının 0-400'ünü hesaplayıp yurtdışı araçlarla kıyaslamak ister ama bu noktada da ANIL kardeşimin dediklerini düşünüp haklı olduğunu görüyorum... 400mt hedef ama hedefe direk ulaşmak sanırım imkansız... Sektörü canlandırıp, insanları(potansiyel izleyici ve müşteri) bu hobiye çekmemiz akabinde de gerekli yatırımları yapacak sponsorlar ve devletten, federasyondan destek bulmamız gerekiyor... Her hafta sonu her mahalli pistte 50-60arabanın katılacağı, girişin 20-25ytl olacağı organizasyonlarla yatırımcıların ilgisini çekebiliriz diye düşünüyorum...

Sonuçta en basitinden benim gibi bir öğrenci; 1.6-2.0 spor tarzı bir otomobile sahipse(vti,106gti,saxo,206rc,206gti,megane coupé,vectra gt,astra gsi,corsa gsi,3.20,ctr,integra,...vs vs) haftada 20-25ytl vermek ona koymaz ve tersine bütün parasını biriktirip arabasına birşeyler yapmak ister, haftaya bir sonraki draglarda onu geçen arkadaşı geçmek için... Tatlı bir rekabet akabinde sektör canlanması sağlar...

Bundan 1-2 sene sonra da artık avrupa, amerika ülkelerinde olduğu gibi çoğu ilde profesyonel 400mt pistlerin kurulacağına inanıyorum... Haftada 50 araç, 25ytl'den sadece 1.250ytl yarışanlardan kazanılır ki bu işin içinde olanlar pistlerin yarışçılardan değil izleyicilerden, otopark ücretlerinden, izleyicilerin yedikleri içtiklerinden kazanılacağını bilir ki bu da haftada yaklaşık 5.000ytl+ para demektir ki 50 araçtan bahsediyoruz... Bu sayı her hafta artacaktır kanımca ve bu tür bir piste sahip olmanın kârlı bir yatırım olacağını çoğu yatırımcı görecektir...

İnşallah ortak bir nokta bulup, bir yerlerden başlarız birşeyler yapmaya yoksa geceleri otobanlarda yarışıp, polislerden köşe bucak kaçmaya devam edicez galiba...

Saygılar,...

^^ANIL^^
21-01-2008, 05:18
400mt çok eğlenceli olur güzel olur felan diosunuz kardeşlerim ben öle demiyorum aslında 400mt şart bile yani sen adını ulusal drag koyduysan ama imkan yok kardeşim yani yapmıyo adamlar işte neden yapmıyolar bence sebebide açık adam dio gelicek kişi sayısı pro şekilde 10 15 dio neden bunu dio çünki pist açarsa bizim istedimiz standartlarda bitane 400mt li tabelalı ölçümlü ışıklı felan sen orda hafta sonu drag yapmak için 150 200 dolar verceksin kesin o fiyatlara çıkar iş al işte f1 pisti gelin kiralıyalım parasını biliyoruz hepimiz yer mi yemez yani öle bir pistede adam koyarsa 200 250 dolar insanlar yaklaşamıcak hea ne olcak işte bu iş gelişsin basit organizasyonlarla biz hemen bir işin çilesini çekmeden başını bitirmeden sonuna geliyrz bizim daha elimizdeki mevcut pistlerde düzgün organizasyonlarımız yokki önce o yapılıcak insanlar teşfik edilicek adam pazar günü gezicene aynı paraya gelcek orda yarışıcak bu böle olursa araba yapan insan sayısı çok fazla olmaya başlar ve yavaş yavaş istedimiz noktalara gelir olay bu böle bence :)

miniks
21-01-2008, 05:48
daha evvelki sayfalarada bana yazan arkadaşlarada burdan toplu bir şekilde cevap veriyorum

Bizim cengizle anlatmak istedigmiz olay şudur

siz diyosunuzki kimse yarışa katılmasın ulusala da girmesin 400 metre pist yapılana kadar
sonra bizim yarışmadıgımızı görücekler ve bizlere 400 metre pist yapıcaklardır diyosunuz anladıgım kadarı ile
bu cok gülünç olmuş böle bir düşüncede nasıl olablirsiniz anlamıyorum

eger birileri pist yapıcaksa 280 metre pistte 200 arabayı görünce yapar o yarış bir günde degil 2 günde tamamlanınca adamlar derki bizim cocuklar yarışmak istiyolar ve bu cocuklara bu pist az geliyor

ozaman işte sponsor bulup herşeyi yaptırabilrisniz
çünkü sponsorlar gelecek görmedigi hiç bir işe yatırım yapmaz lar

gecen cengizle de konuşuyoduk eger ki kimse 400 metrede yapılmıyor diye ulusala girmesse bu speedweekend lerede hiç bir insan izin vermez cünkü zaten adamlar pist yarışlarından parayı kazanıyorlar draglar cok daha ucuz oteki yarışlardan

drag olsa da olur olmasada olur derler

acıkcası bizim şu anda rest cekicek bir durumda olmadıgımızı size anlatmaya çalışıyorum elimizdeki imkanlarla yapabildigimizin en iyisini yapmamız gerekirken siz burda 400 metre olsun yoksa yarış olmasın diosunuz

sonra Ankara hipodrom diosunuz da kaçınız cıktı yarıştı o pistte izmitte 100 metrede tutunan araba Ankara da 150 metrede tutunuyor orası da olmaz ozaman derim bende

Manisa en uygunu eywallah ama bir sorun kendinize adam akıllı kaç kişi para harcıcak da istanbuldan kalkıcak manisaya speed weekend organizasyonuna yarışmaya?

M_PROJECT
21-01-2008, 06:10
oncelikle benim dediklerimi yanlis anladim mi emin diilim ama ole farzedip yaziorum cnk ben hic yaris olmasin mantiginda diilim . hic yaris kosulmazsa aynen dediklerin olur . solemek istedigim gelebilicek gidebilicek kac kisi var ise hep birlikte manisada yapilirsa daha iyi olucagini dusunuyorum , neden ; birileri gorucektir ve dicektir die dusunuyorum . bu adamlar cesitli illerden kalkip taa manisadaki piste gidior neden biz de bu standartta bi pist yapmiyalim yada hali hazirdaki pistlerimizi bu hale getirmeyelim .ote yandan ise bu is rekabet isi kisa pistte sara sara gidicek bircok araba var onlarida dusundugumden 400 olursa en azindan bahanede olmaz ( kisaydi sardim vsvs gecildim ) hak da gecmez , adil bi yaris olur.
bi konu daha var ankaradan izmirden de istanbuldaki org icin uzun yol dicek insanlar olcaktir herkes hakli tabi kimse gitmek istemez 4 5 saat yol . kirilir araba bozulur bisi olur ...
sonuc itibari ile bende burda sacmalamiorum Angel cengiz anlamadi demek istediklerimi konu sapti saga sola . bi is yapilcaksa herkosulda herkes dusunulerek yapilmali bence yani organizasyon manasinda yoksa herkes zaten her yerde arabasini deniyor . senede 7 yaris ulusal ustunede 4 5 bole organizasyon olursa , ulusala gidemeyenler en azindan butce durumlarina gore bir ayar yapabilen , bu organizasyonlardan katilabildikleri kadarina katilabilirler . yani orda olsam imkanimda olsa uzakta olsa kendimi ayarlayip bir sekilde bir yada iki yarisa katilmayi isterdim denerdim .

miniks
21-01-2008, 06:18
mustafa ben senin anlattıklarını şu en son yazdıgın post a kadar anlamamıştım :):):)

şimdi anladım demek istedigini yanlız bende diyorum ki bütün ulusal yarışlar manisada olsun tek bir organizasyonun ulusalı tek bir pistte yapılsın sppedweekend ler arttırılsın istanbulda - ankarada - antalyada - bursada heryerde her kes yarışabilsin hem sektor ilerlesiin hemde herkes yarışsın

ama gel gelelimki ulusalların bile sadece 400 metree olsun diyoruz ordan biri cıkıp diyorki ne alaka niye izmitte olmucak mış ben istemem falan filan (farzı misal haaaaa yanlış anlaşılmasın)

sorun burdan kaynaklanıyor bende istiyorum 400 metre pistlerimiz olsun

ama ben evlenmiyeyim çiftleşmiyeyim cocougum olsun da istenmeski be kardeşim kaç sayfa ben bu yazıları okudum sende bize hak ver

M_PROJECT
21-01-2008, 06:27
ben sizin dediginiz konuyada hak veriorum amac zaten bi sporu icraa etmek . yanliz bide sole bisi var simdi speedweekend olur baska ismi olur her hangi bi organizasyonu rutine bindirip , gusel yarislar cikarttikca . birileri "bunlar isi buyuttu pist yapalimda diyebilir ", ayni birileri " bunlara piste felan gerek yok kucuk mucuk (izmit izmir her nereyse ) kendi hallerinde gidiolar gerek yok da " diyebilir . burasi Turkiye hersey denir :) cnk yapilan spor ucuz , basit goruluyo . bu hep boleydi bole geldi boyle de gitmesin artik !

su yuzden savunuyorum kendi fikrimide , manisada adamlar pist yapmis simdi admalar biraz reklamimiz olsun is yapalim istegindedirler . e kalkip oraya (gidebilicek kisiler ama !! )
gidilirse , baskalari para kazanamicak bu sefer . bu is kurali kuralina yapilirsa hukuki acidan iptal felanda olmaz edilemez bu seffer alan memnun satan memnun dayatirsin birilerine git pist yap nebilim pistini uzat die .

ayni amac icin dusunuyoruz fikirlerimiz farkli okadar . ama sizde haklisiniz local dusunmuyorum ben biraz oyuzden:)

Dragger
21-01-2008, 06:34
Dizel sınıfı da istiyoruz :D

ahk
21-01-2008, 08:02
drag 400 metre olmalı dünyada böyleyse böyle olsun çok düz mantıkla kırmızı ışıkta arkadaşımın 1.5dci'si ve benim s2k ile makarasına bile kalksak eger arac ilk anda sararsa 100 metreyi önde geçiyor yani kısa mesafede hatalar nedeni ile garip şeyler olabiliyor.
bide şu mu var 400 metre yarışmak için 400 metreyi 10 sn. veya altında mı almak lazım!!

sülüman
21-01-2008, 08:13
Peki Autodrom Ne Durumda ??? Yapilamazmi Orada ??daha Halen Izin Verilmiyomu Yarişlaraa

miniks
21-01-2008, 08:31
Autodrom olmaz orası tamamen ticarethane haline geldi şirketlere toplu egitimden başka hiç. bir şey yapmıyorlar
zaten orası 230 metre olması lazım daha da kısa yani hiç bir işimize yaramaz

istanbul park ın bir bölümüne pisti yaparken düşünmeleri lazımdı adamların
cünkü orda sadece F1" degil bir sürü yarış yapğılıyor her türlü bir bölümüne de drag pisti yapabilirlerdi diye düşünüyorum

ama önemli olan sesimizi nasıl duyurucagımız

Grs91
21-01-2008, 09:20
valla ben bu konuyu babamla yaz vakti konusmustum, bana arsa bul araştır bu iş nasıl yapılıyor nerelere başvuruluyor ne izni lazım falan gibi soruları yoneltti.. arsa araştırdım ama yok abi malesef istanbulda. Olsa biz bu işe giricez...

miniks
21-01-2008, 09:35
valla ben bu konuyu babamla yaz vakti konusmustum, bana arsa bul araştır bu iş nasıl yapılıyor nerelere başvuruluyor ne izni lazım falan gibi soruları yoneltti.. arsa araştırdım ama yok abi malesef istanbulda. Olsa biz bu işe giricez...

iyi de kanka bu iş zaten istanbul içinde olmazki istanbul dışı ama tem otoyolu ile rahat ulaşımın olucagı bir yerde olması lazım m esela adapazarına dogru bir yerlerde olablir hem ulaşım kolay olucak hemde şehir içi olmucak cünkü okadr arabanın gürültüsü falan şehir içi yalan

Vtec-SEDAN
21-01-2008, 09:50
denildiği gibi istanbul dışı yakın mevkiilerde bi yerler olabilir.. bu arsanın parasını vericek brileri olduktan sonra aranır taranır yer bulunur öyle yada böyle..

AyB_Tv
21-01-2008, 11:14
lütfen nisanda olsun =) işim var benim nisana kadar :P

Tugral
21-01-2008, 11:35

Abi gelin antalyada yapın arsada verelim :D

^^ANIL^^
21-01-2008, 14:59
bu işin istanbul içinde olması zaten mümkün deil yani en ufak bir olasılığı bile yok kesinlikle şehir dışı biryerlerde olcak yani hea ama yine istanbula yakın yerler seçilmeye çalışır istanbuldada yerler var mesala beylikdüzünden aşşa iniyosun kıraç var full sanayi bölgesi ama orda bile arsalar felan çok ciddi paralar tutar

MiaMi
21-01-2008, 15:01
Bu konu hakkında geçen mangal kadrosu uzun uzadıya konuşmuştuk. Ben istanbul içi olur dedim ama olmayacağı konusunda mutabık kaldık.

Grs91
21-01-2008, 15:24
iyi de kanka bu iş zaten istanbul içinde olmazki istanbul dışı ama tem otoyolu ile rahat ulaşımın olucagı bir yerde olması lazım m esela adapazarına dogru bir yerlerde olablir hem ulaşım kolay olucak hemde şehir içi olmucak cünkü okadr arabanın gürültüsü falan şehir içi yalan

istanbul dedıysem sehır merkezi deıl, mesela kurtkoy , gulsuyunun arka tarafları,şile,ömerli fln, istanbul il sınırında ama merkezden uzak kalan yerler

^^ANIL^^
21-01-2008, 15:29
istanbul dedıysem sehır merkezi deıl, mesela kurtkoy , gulsuyunun arka tarafları,şile,ömerli fln, istanbul il sınırında ama merkezden uzak kalan yerler

işte bizimde demek istedimiz oralar bile çok değerli kurtköy sonra ömerli felan buralardan arsa almak felan zor işler keşke olsada gitsek ama zor yani pek kurtköy e hadımköy ne bilim ömerliye felan yaklaştırcaklarını sanmyrm izin almak ayrı mevzu ara çok ayrı bir mevzu

dragon07
21-01-2008, 15:31
yaa biras gec cvp verdik ama kusura bakmayın bana hak veren arkadaslar olmuş
şimdi kimse tesvik istemiorr nedenmi gircekleri kategorideki araclar çok yüklü gecemiceklerini biliolar dog280 neden istenmior Çünkü araclar duramıorr.katılım nie az çünkü ARACLAR ÇOK YÜKLÜ PARA OLMADAN GECEMİCELERİNİ BİLİOLAR REZİL OLMAYALIM DÜŞÜNCESİ.yani whiteside gecmek için bi araba söle tesvik et bakalım kim gececek.msuprayı kim gececek para olmadan İMKAN MESELESİ TESVİKLE OLCAK SEY DEGİLL.siz profsunuz anladık sizi kim gecicek maddiyatı iyi olmayanbiri gecemez.BAZI ARKADASLAR 106 DEVRİ BİTTİ DİE KÖPÜRDÜ.BEN SİZDEN DAA ÇOK SEVİOM 106 YI AMA ESKİSİ GİBİ CHİPLE EKSOZLA OLMUORR HERKEZ LİMİTLERDE.KİMSE DAA İYİ BİR ARABA HAZIRLAMADAN YARIŞMAK İSTEMEZZZ.280 M OLAN PİSTLER DE DURMA MESAFESİ YOK ARKADASLARRRR KİMSE SONUNA KADAR BASAMIORR bu yüzden kimse istemiorr

dragon07
21-01-2008, 15:44
amatörler mahallide yarıssın bence.yani amatörler 280m profesyoneller 400m:Dbuna göre pistler söle olur 400m olan pistler ilk 3 yarış SONRAKİ PİSTLER 280 OLUR SETUPLAR DEGİŞİR.yani izmitte de yarışılırr.bide istanbuldan gecen sene kaç arac ulusalı kovaladı.miniks.ctr.angel sizden baska arac göremedik.istanbul 11 milyon 3 kişimi girior ordan yarışlara.

Grs91
21-01-2008, 16:27
işte bizimde demek istedimiz oralar bile çok değerli kurtköy sonra ömerli felan buralardan arsa almak felan zor işler keşke olsada gitsek ama zor yani pek kurtköy e hadımköy ne bilim ömerliye felan yaklaştırcaklarını sanmyrm izin almak ayrı mevzu ara çok ayrı bir mevzu

anıl işte bulamadım bende.. ebatlar olmuo ne bılım fiyat cok pahalı oluyor.. devletin bu işi bızıklaması lazım ama bızim gıbı burdan klavye basından car car yazarak olmazzzz.. toplanmak lazım , toplu dılekce wermek lazımmm, bırsuru araba forumu war herkes elele bır araya gırse onbınlerce ımza cıkar.. baktık ses cıkmıoo, cıkarız abı tv ye haber kanallarını ararız mutlaka bı ılgılenen cıkar, yırtık olmak lazım bıraz:)

Vtec-SEDAN
21-01-2008, 16:30
bence de en güzeli toplanıp somut bişiler yapıp dikkatleri üste çekmek gerek.. öbür türlü yaz çiz ile olacak şeyler değil..

Maxiboost
21-01-2008, 16:47
anıl işte bulamadım bende.. ebatlar olmuo ne bılım fiyat cok pahalı oluyor.. devletin bu işi bızıklaması lazım ama bızim gıbı burdan klavye basından car car yazarak olmazzzz.. toplanmak lazım , toplu dılekce wermek lazımmm, bırsuru araba forumu war herkes elele bır araya gırse onbınlerce ımza cıkar.. baktık ses cıkmıoo, cıkarız abı tv ye haber kanallarını ararız mutlaka bı ılgılenen cıkar, yırtık olmak lazım bıraz:)

bursaya yapalım? araştırmak lazım fiyatları artık ido da var gelişte gidişte çok kolay 75dk

Grs91
21-01-2008, 17:04
yok abı istanbul dısında ıstemıyorum ben. Ben yaparsam başında ben olucam o yuzden istanbul dışı ıstemıyorum

miniks
21-01-2008, 17:32
amatörler mahallide yarıssın bence.yani amatörler 280m profesyoneller 400m:Dbuna göre pistler söle olur 400m olan pistler ilk 3 yarış SONRAKİ PİSTLER 280 OLUR SETUPLAR DEGİŞİR.yani izmitte de yarışılırr.bide istanbuldan gecen sene kaç arac ulusalı kovaladı.miniks.ctr.angel sizden baska arac göremedik.istanbul 11 milyon 3 kişimi girior ordan yarışlara.

maalesef sırf gecen yıl sınıf 2 de ctr ile biz yarıştıgımız için bu yıl sınıfları birleştirdiler

istanbuldan gercekten katılım az bende anlamı*ş degilim bu konuyu

Grs91
21-01-2008, 17:55
yaw bı dunya adam yaptı arabsını katılmıo kimse:(

BaZuKa
21-01-2008, 18:02
arkadaşlar körfezdeki ilk drag ne zaman bu sene ?

emreekin
21-01-2008, 22:25
roll tarzı bişeyde yaparız bende varım...:D

emreekin
21-01-2008, 22:31

bir yere çıkıp eylem yapsak...yürüsek..caddede,sahilde bi yerde...bence basarılı olabilir..tv ile ilişkisi olanlar çagırır hem...bişeylere yarayabilr gibi geldi bana..

utku_speed
22-01-2008, 00:35
motorsikletlerde yarışsın araba nasıl olsa geçiyomuş ben bun duyduğum için üye olmuştum gerçek gözle görmek çok isterim motoru nasıl geçtiğini sonuçta iki tarafta camera yok birinde ve kimin sıkıp sıkmadığı anlaşılmıyor .. drag te seslerdenm motorunda sıktığını anlayabilriiz .Neden dış ses az. bu güzel bir fikir olabilir motorlarda tabiki, en üst kat. araçlarıyla yarışır
..izlemesi keyifli olucağa ben ziyor ..güzel gğzell

ANGEL CENGİZ
22-01-2008, 03:50
Şu pıstı ben yapıcamda bekleyin 1.5-2 sene daha dayanın

^^ANIL^^
22-01-2008, 05:09
hayır ben yapıcam ulan dağılın ahahaha :):):)

Vtec-SEDAN
22-01-2008, 08:23
birileri yapsında herkes rahat rahat yarışsın:)

M_PROJECT
22-01-2008, 08:26
ya zaten sonunda oyle olcak sanirim , hani memleketin gelenegidir ya olmaz bisi talep vardir ama yeterli sayida mevcut diildir , dururlar durular pat bi anda 3 5 tane cikar :D millete tak etti bi anda 2 3 pist cikabilir die dusunuyorum :D fena da olmaz ehhehe

Grs91
22-01-2008, 09:19
ardakaşlar çözümü buldum! butun gece dusundum nası kımsenın aklına gelmedı walla.. federasyona darbe yapalım yönetimi ele gecırelım :D

miniks
22-01-2008, 09:54
ahaahaauhauhua süper fikir asalım asalım

Göki,ZD
22-01-2008, 10:44
ardakaşlar çözümü buldum! butun gece dusundum nası kımsenın aklına gelmedı walla.. federasyona darbe yapalım yönetimi ele gecırelım :D

darbe yapalım TANK sesleri deil ÇUF ÇUF ÇUF sesleri ile :D

sulhi
22-01-2008, 11:12
biz gecenler izmitteki adam varya ona yapmiştık ama he bizim sarılarla ordakı adamın oğlu kavga edıolar hadi bizde atladık bg yasin adamın yanında uctu lavuğa bi kafa attı fotoğrafı kaydı...hahahah ölursun gülmekten göbek barişda yerınden oynuyamıo ki getirin dio mal hahahahah sorakı hafta gittik ya cocuk yoktu ortalıklarda kafa göz mu kıralım iLLada beter yaparız...söz nurdan ablamiz :)

sülüman
22-01-2008, 12:35
bende ordayıdım özgün abi seninle hanın eski sahibini iki kolunu arasna almış bırakmıyodu kapıyı kırıp lavuga saglam vurmuştun:d

M3CSL
22-01-2008, 14:11
manisaad olursa drag ben dahıl izmirden baya bi arkadas katılır draga tabı ıstanbul kadar olabilirmi bılemem:)

Can Kolcak
22-02-2008, 18:08
bence geçen seneki gibi speedweekend tarzı körfezde birtane düzenleyelim ve inanın mart sonu yada nisan başı gibi böle bişi yapılırsa patlama yaratır tahminim. Çünkü zaten çok ilgi yoğun bu sene herkes soruyor izmit körfezdeki bu tarz mahalli ne zaman olacak diye katılım ücretide geçen sene 40-50 civarındaydı. Yine 30-40 lara çekersek ve böyle birşey ortaya çıkarsa katılım mükemmel olur. 1 ayöncesinden haber verilir ve herkes buna göre ücretleri ilgili makama ulaştırır.

İzmit körfez gerek yeri konumu gerekse pistteki avantajları ile türkiyede şuan böyle mahalliler için en iyi yer siz ne dersiniz ?

-ER-
22-02-2008, 18:13
bence geçen seneki gibi speedweekend tarzı körfezde birtane düzenleyelim ve inanın mart sonu yada nisan başı gibi böle bişi yapılırsa patlama yaratır tahminim. Çünkü zaten çok ilgi yoğun bu sene herkes soruyor izmit körfezdeki bu tarz mahalli ne zaman olacak diye katılım ücretide geçen sene 40-50 civarındaydı. Yine 30-40 lara çekersek ve böyle birşey ortaya çıkarsa katılım mükemmel olur. 1 ayöncesinden haber verilir ve herkes buna göre ücretleri ilgili makama ulaştırır.

İzmit körfez gerek yeri konumu gerekse pistteki avantajları ile türkiyede şuan böyle mahalliler için en iyi yer siz ne dersiniz ?

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=12454

Can Kolcak
22-02-2008, 18:37
izmitte daha kapsamlı nisan ayında olabilirmi ? yada böyle bir plan varmı bu hazerfen dışında ?