PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lpg

emiR16
17-03-2012, 15:55
Arkadaşlar karbüratörlü aracı lpgli kullanıpta kapalı garajda tutan var mı?
Benzin dedik forever dedik ama yeter artık :)Kapalı garajda ev içerisinde bir sorun çıkarmı diye korkuyorum.

Skyhawk34
17-03-2012, 15:59
o kadar araç var lpgli, benim araç sıralı sistem lpg avrupa konutlarının otoparkında duruyor kimsede bişey demiyor hepte yanımda mersolar falan oluyor :D daha da patlamadık hamdolsun

emiR16
17-03-2012, 16:01
Sıralı sisten olsa tamamda insan korkuyo hem ev içerisinde garajda muhafaza edilecek.

gökberk
17-03-2012, 18:07
Garajın camı filan yok mu hiç ?

golfcu0101
17-03-2012, 18:22
bişey olmaz hava almaz yer değilya garaj:Drahat ol

Osman Bahadır
17-03-2012, 18:32
Tek nokta veya karbüratörlü de olsa standartlara uygun bir LPG dönüşümü yapılmışsa önde ve tankın üstünde iki ayrı gaz kesicisi bulunmak zorunda. Herhangi biri bozulsa veya kaçırsa bile diğeri gazı serbest bırakmayacaktır. En fazla karbüratörlü olduğundan dolayı kontak kapattığınızda eser miktarda gaz fazında LPG hava filtresinden dışarıda çıkabilir. O da ucuna ateş tutsanız bile alev alamayacak kadar cüzi bir miktar.

skaratas2
17-03-2012, 18:50
Bence tamamen risk, Urfada geçen sene (istasyonda) lpg den sızan gazın depo içinde birikmesiyle sabaha karşı öyle bir patlama oldu ki 100m ilerdeki binanın duvarları yıkılmıştı.En azından araç dışarıda dursa risk ortadan kalkar.Tüp patlamalarında zannetmeyin ki tüp (metal kısım) patlıyor, daire içinde biriken gazın etkileri izlediklerimiz.

emiR16
18-03-2012, 20:45
Ya herkez bir sorun olmaz diyor fakat lpg riskli iş bunun bilincine varamayan kişiler var.Neden AVM kapalı otoparklarına alınmıyor lpg li araçlar illaki hava alıyor oraları.Çok basit geliyor halkımıza fakat basit bir konu değil.

orhansah
18-03-2012, 21:42
"bir gariplik var. neden kimse kalın harflerle yazmıyor da ben yazıyorum???"
diye düşünmez mi insan?

soruya gelince risk olduğuna inanıyorsan ve korkuyorsan sokmayacaksın o halde bu kadar basit.

2000HC
18-03-2012, 21:48
Otoparka alınmama sebebi bence sabotaj yapılmasın diye.

darkmoon
18-03-2012, 22:09
bence avm lere lpg li araçların sokulmama nedeni sıralı sistemlerin güvenliksiz olması değil.. bence tam aksine güvenlikli lpg sistemlerin tam aksine bilinçli güvenliksiz hale getirile biliceği
yani birilerinin kasti eylem amaçlı arabadaki sistemle oynayıp arabayı bomba ya çevirebiliceği benim fikrim tabiki.

neticede adamlar c4 ü de tnt yide arabayla sokarlar içeri ama bir görünen bomba var birde gizli saklı bir bomba var kimse göz göre göre bomba potansiyeline sahip bir sistemi içeri sokmaz.. bence avmlerde falan yasak olmasının sebebi bu.. yoksa bende lpg den her şekil yanayım ben ekonomikliğinden ziyade doğayı düşündüğümden yanayım..

Low-Rider
18-03-2012, 22:30
AVM'lerin alayı sözde kontrol yaparak bu işi geçiştiriyor.

darkmoon
18-03-2012, 22:46
bilmiyorum bizim burdakiler bu konuda sıkı en azından benim gördüğüm akmerkez kanyon istinye park gerçi içeri sokarlarsa ve allah göstermesin birisi patlarsa o zaman o güvenlik şirketinin çalışanlarıda hayatı kayar güvenlik şirketininde işi biter onların hatası yasaklı olduğu halde bilinçli lpg li aracı sokarlarsa.. bu tür şeyler ufak şeyler değil çünkü medyaya kesin yansır sansasyon olur o zaman alayının çırasını yakarlar..

akmerkezin girişinde beyaz range 2008 4.2 supercharged lardan vardı adam lpg taktırmış güvenlik arkasını açdı lpg beyfendi yan tarafdaki açık otoparka alın aracınızı lütfen dedi adamı sokturmadı kapalı otoparka.. istinye parkdada çok sık denk geldim lpg li araçları kapalı otoparka sokmuyorlar gerçi ben sokdum giriyorum arkadaş diyende olabilir onu bilemem..

Low-Rider
18-03-2012, 23:08
bilmiyorum bizim burdakiler bu konuda sıkı en azından benim gördüğüm akmerkez kanyon istinye park gerçi içeri sokarlarsa ve allah göstermesin birisi patlarsa o zaman o güvenlik şirketinin çalışanlarıda hayatı kayar güvenlik şirketininde işi biter onların hatası yasaklı olduğu halde bilinçli lpg li aracı sokarlarsa.. bu tür şeyler ufak şeyler değil çünkü medyaya kesin yansır sansasyon olur o zaman alayının çırasını yakarlar..

akmerkezin girişinde beyaz range 2008 4.2 supercharged lardan vardı adam lpg taktırmış güvenlik arkasını açdı lpg beyfendi yan tarafdaki açık otoparka alın aracınızı lütfen dedi adamı sokturmadı kapalı otoparka.. istinye parkdada çok sık denk geldim lpg li araçları kapalı otoparka sokmuyorlar gerçi ben sokdum giriyorum arkadaş diyende olabilir onu bilemem..

Bahsettiğin yerlere hem işim gereği hem gezmek için çok gidiyorum.

AVM'lerin tek yaptığı bagajı açıp tank varsa içeri sokmamak.Bu mudur güvenlik önlemi?Simit tanklar nolucak

Yarım yamalak yapmak için yapıyorlar.

Kale Center dışında giremediğim yer olmadı(onlarda 1kere gördü dolum ağzını ve rica ettim 5dakika işim var dedim girdim) çünkü hiçbiri gerçekten kontrol etmiyor.

TolgaEsentepe
18-03-2012, 23:15
Ya herkez bir sorun olmaz diyor fakat lpg riskli iş bunun bilincine varamayan kişiler var.Neden AVM kapalı otoparklarına alınmıyor lpg li araçlar illaki hava alıyor oraları.Çok basit geliyor halkımıza fakat basit bir konu değil.

soru sormuşsun, sonraki 2 postunda koyulmaz riskli falan demişsin.. Kendin cevapladığın soruya başkalarının fikri ?

darkmoon
18-03-2012, 23:55
Bahsettiğin yerlere hem işim gereği hem gezmek için çok gidiyorum.

AVM'lerin tek yaptığı bagajı açıp tank varsa içeri sokmamak.Bu mudur güvenlik önlemi?Simit tanklar nolucak

Yarım yamalak yapmak için yapıyorlar.

Kale Center dışında giremediğim yer olmadı(onlarda 1kere gördü dolum ağzını ve rica ettim 5dakika işim var dedim girdim) çünkü hiçbiri gerçekten kontrol etmiyor.

stepneyide kaldırıp bakıyorlar bizim benzinli tüm araçlarda mercedes e250 cgi da buna dahil girişde stepneyi kaldırıp bakıyorlar.. bilmiyorum bakmayanları varsa onların güvenlik zaafiyetidir ama biz her girişimizde bakıyorlar zaten adamlar usta dizel araçda bakmıyorlar benim 3.20d ile girdiğimde yada sonata ile girdiğimde bakmıyorlar laf olsun diye bagajı açıp kapıyorlar ama benzinlilerde bakıyorlar hatta bizde 94 astra gsi var kanyonda kanyondaki güvenlik bagajı açdı stepneyi kaldırdı lpg siz görünce herhalde aklı kesmedi öyle bir aracın lpg siz biniliceğine :) bir de bize sordu bu araçda lpg yokmu diye yok dedik şaşkın şaşkın bakdı :D

başkaları için konuşamam ama kendi araçlarım yada bindiğim araçlar için diyebilirimki bizim araçlara bakıyorlar stepnede dahil..

orhansah
19-03-2012, 00:11
stepneyide kaldırıp bakıyorlar bizim benzinli tüm araçlarda mercedes e250 cgi da buna dahil girişde stepneyi kaldırıp bakıyorlar.. bilmiyorum bakmayanları varsa onların güvenlik zaafiyetidir ama biz her girişimizde bakıyorlar zaten adamlar usta dizel araçda bakmıyorlar benim 3.20d ile girdiğimde yada sonata ile girdiğimde bakmıyorlar laf olsun diye bagajı açıp kapıyorlar ama benzinlilerde bakıyorlar hatta bizde 94 astra gsi var kanyonda kanyondaki güvenlik bagajı açdı stepneyi kaldırdı lpg siz görünce herhalde aklı kesmedi öyle bir aracın lpg siz biniliceğine :) bir de bize sordu bu araçda lpg yokmu diye yok dedik şaşkın şaşkın bakdı :D

başkaları için konuşamam ama kendi araçlarım yada bindiğim araçlar için diyebilirimki bizim araçlara bakıyorlar stepnede dahil..

hangi avm ler bu bakanlar?

darkmoon
19-03-2012, 00:16
akmerkez kanyon istinyepark benim takıldığım gittiğim yerler arabayla buralar sapphire zaten yürüme mesafesi oraya arabayla gitmiyorum..

Low-Rider
19-03-2012, 00:18
Ayni yerlere gidiyoruz,birgun hem senin hem benim arabamla beraber gidelim. Merak ettim ben bagaj halisini kaldirip kontrol edenleri. Benim bagaj halisini acmak icin 10tane tirnak var acaba useniyorlar mi acmaya:soru:

orhansah
19-03-2012, 00:21
bende hiç görmedim istepneye kadar bakan bir avm güvenliği. çok girerim. lpg li aveoyla da girmeye başladım alayı kapağı yarım açıp kapatıyor tam açmıyorlar bile.
enteresan.

SekoLive
19-03-2012, 00:24
benim bagaj biraz ağır bilenler vardır. adamlar bagajı inanın bi yükleniyolar açmak için eğer gücü yoksa elamanın geç abi geç diyip devam ediyorlar.
bde avm lere girenler dikkat etsinler bazı kamil güvenlikler bagajı tam kapatmıyorlar insanlarda haliyle yer arama v.s telaşından dikkat emiyo inip gidiyor bir kaç kez denk geldim galeriada özellikle gidip güvenlikleri başına diktim arabaların yazık insanların bişeyleri çalınsa farketmicekler.

bu arada avmlere itinayayla girilir.

güvenliklerdede arabaya ön yargı cok arkadaşın benzinli Şahinle profiloya zor girmistik adamlar vardır bunda tüp diye inatlaştılar :D

darkmoon
19-03-2012, 00:26
bilemem dedimya kendim için konuşa bilirim yoksa bende okuyorum donanımhaberde falan çocuklar ben tüplü kanyona oraya buraya giriyorum hiç beni sokmayan olmadı falan yazmışlar benim sürdüğüm yada bindiğim araçlarda bakıyorlar belki tipimizden eşkiya gibi sakal bıyık var :D :D ..

orhansah
19-03-2012, 00:28
yok sakaldan da değildir. biz böyle 4 kişi dolaşıyoruz tüm avm lere girebiliyoruz

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/305221_10150344409496932_533821931_8820020_1556848 263_n.jpg

darkmoon
19-03-2012, 00:31
siz buna sakal bıyıkmı diyorsunuz benimkileri görseniz o zaman hacı falan dersiniz :D :D hatta hacı ne molla dersiniz :D :D

SekoLive
19-03-2012, 00:31
ya muştu abi yeni stiliyle cok farklı olmus bu arada :D :D sanki bakışlarında bi cinlik var :D

Low-Rider
19-03-2012, 00:33
siz buna sakal bıyıkmı diyorsunuz benimkileri görseniz o zaman hacı falan dersiniz :D :D hatta hacı ne molla dersiniz :D :D

sende bomba falan arıoylar o zaman o imajla..

darkmoon
19-03-2012, 00:35
bilemem ne arıyorlarda rahatız sıkıntı yok benzinlilerimizde lpg yok bizdede bomba yok istedikleri kadar arasınlar :)

Low-Rider
19-03-2012, 00:37
Hayat sana güzel pampa,güvenliklere selamını söylicem hacı abiye yaptığınız muameleden istiyorum dicem.Alındım şimdi insan ayırıyorlar:(.