PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geçen motorsikletçi arkadaşlar vardı..

Yiğit G.
20-03-2012, 12:55
Geçen motorsikletçi arkadaşlar vardı ben 600 lük monster alıcam dediğimde bi küfür yemediğim kaldı ilk motor için 600 lük olurmu diye :D:D Hala monster 600 istiyorumda şu KTM duke 125 i gordum.. 125 lik ama gidişi duruşu dengesi falan harikaymış mış.. Yol bilgisayarı vs güzel gibi.. Çok anlamam bir danışayım dedim tipini sevdim cunku ama markaları bilmem. Çin işimi buda acaba , satılabilirmi istenildiğinde ? Monster a para ayıramıyorum su anda ama bunların fiyatları 8000 tl civarı hemde 2011 modelleri.Bilen arkaşlar yorumlarsa sevinirim.

http://pictures.topspeed.com/IMG/crop/201011/ktm-125-duke-4_460x0w.jpg

http://www.lerepairedesmotards.com/img/essais/ktm/ktm-duke-125-cote.jpg

http://www.ashonbikes.com/sites/default/files/ash_images/articles/110404/KTM_Duke125_016.jpg

Ae86
20-03-2012, 13:00
İlk defa gördüm güzelmiş :)

metinalan
20-03-2012, 13:02
hoşuma gitti benım de eğlencelli bişeye benziyor :)

Time-R
20-03-2012, 13:05
Cok hos duruyor, ama iste 2 teker meselesi :)

miniks
20-03-2012, 13:05
Binlar supermoto grubunun en alt versiyonu. alicaksan 2.50 4.50 ya da 6.60 al. bunlarla zevk alamazsin. Hatta monster a karsi cikanlar kimse kulak asma git monster al. keyif alarak binersin emin ol. Bu motorlar yanlamak teker yapma icin. denge fln yok. 125 lik ne yanlar ne teker yapar adam gibi zevk alamazsin. Ucuz bisi alicam diosan ille de kawasaki 250r al.

punto_multijet
20-03-2012, 13:06
görüntü cok guzel TRde bayilik olayı nasıl? mesela İzmirde var mı acaba?

metinalan
20-03-2012, 13:07
Driving the new KTM Duke 125 || GoPro HD || Great Soundcheck! - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=2UJ3OQFnO-s&feature=related)

şöyle gibi :)

h.guroglu
20-03-2012, 13:08
ktm çin değil italyan olması lazım yada ingiliz izmirde ktm parçaları üretimi yapan bir fabrikada çalışmıştım ama kaliteli motordur

paris dakar rallisinde genelde seçilen motorlar hep ktm lerdir

Yiğit G.
20-03-2012, 13:10
Binlar supermoto grubunun en alt versiyonu. alicaksan 2.50 4.50 ya da 6.60 al. bunlarla zevk alamazsin. Hatta monster a karsi cikanlar kimse kulak asma git monster al. keyif alarak binersin emin ol. Bu motorlar yanlamak teker yapma icin. denge fln yok. 125 lik ne yanlar ne teker yapar adam gibi zevk alamazsin. Ucuz bisi alicam diosan ille de kawasaki 250r al.

Ya ben kullanırım dedim monster 600 (kendime güvenirim) ama alma kesin bişey olur dediler kaza yaparsın dediler ilk motor için olmaz dediler.. Bende eğitim alırım monster la öyle öyle ögrenirim dedim yok düşük cc al diyince millet bende bunu gördüm hem ilk motor için güçsüz , daha ufak kasası , öğrenmek için uygunda gibi geldi.Fiyatıda uygun.Evden işe veya evden akrabaya vs giderken 2-3 km lik alanda kullanmak için düşünüyordum göztepede. 2.50 4.50 vs nedir bilemedim. Ama genel olarak motor olarak güzel değil gelmez sana diyosan düşünmiyim o zaman.İnternette okudum birazda testlerde fena değil diyorlardı..

metinalan
20-03-2012, 13:11
valla kişiden kişi değişir 28 yaşımda bisikleten sonra bindiğim ilk 600lük oldu

Thracian
20-03-2012, 13:25
Gerçekten ufak CC den büyüğe gitmek avantaj, Fakat 250 den altıda başlangıçta zor çabuk ögrenir ve sıkılmaya başlayabilirsin.

8.000 TL yerine Hyosung GT 250 Naked bak derim, 2. el fiyatı 4.000 TL civarı, yarın satarken en kötü aynı fiyata satarsın zararın olmaz, Hornet e Monster a ER6 ya geçerkende rahat edersin,

Tekerin düz bassın

onursumer
20-03-2012, 13:31
tasarım duruş falan çok güzel ama 125cc çok düşük hemen oğrenir sıkılırsın fiyatıda çok ucuz değil

çabuk oğreni sıkıldığından satarken zarar ettirebilir

Yiğit G.
20-03-2012, 13:33
Gerçekten ufak CC den büyüğe gitmek avantaj, Fakat 250 den altıda başlangıçta zor çabuk ögrenir ve sıkılmaya başlayabilirsin.

8.000 TL yerine Hyosung GT 250 Naked bak derim, 2. el fiyatı 4.000 TL civarı, yarın satarken en kötü aynı fiyata satarsın zararın olmaz, Hornet e Monster a ER6 ya geçerkende rahat edersin,

Tekerin düz bassın
Çok lahmacuncu motoru gibide olsun istemiyorum ucuza kaçıcam diye..

Edit: Güzelmiş :D :D

http://www.arpem.com/motos/modelos/hyosung/fotos/2010/hyosung-gt-250-comet/hyosung-gt-250-comet-lateral-derecho-3.jpg

h.guroglu
20-03-2012, 13:35
ya en güzeli şöle ucuz az km yapmış 2 el bir 125 lik alman zaten 1 sezonda yeterince kendini pekiştirirsin daha sonra onu satıp yada takasa verip 0 km 600 lük alırsın bu bence daha mantıklı geldi hem çok fazlada zarar etmemiş olursun

metinalan
20-03-2012, 13:37
kücük cc ve görüntü olarak agresıf motorların tarfıkde bıraz sıkıntılı oluyor bence şahsen
çok sıkıştıran peşine düşen oluyor adamın nasıl olsa şımdı gaz açıp gider dıyıp tampnu dayaan gıbı

onursumer
20-03-2012, 13:39
bence iki teker tecrubesi dengesi olan kişiler

ilk motor olarak fazer,gsr600 gibi makinelerle başlayabilirler diye düşünüyorum

125cc daha çok hiç tercurbesi olmayanlar için başlangıç olabilir

MeRtCaN
20-03-2012, 13:46
Duke 125 cok zevklı bır motor

bence hıc dusunme dırek al :)

senna
20-03-2012, 13:47

hilmi ahmet hanginizsiniz :D şöyle hafif teker yapılabiliicek akrobasi için falan 250cc civarı bu tip ne alınabilir sizce kullanırken zevk vericek bişi

Yiğit G.
20-03-2012, 13:48
hysunglar tip olarak ciddi güzelde şöyle bi baktım ümraniye gençliğinin vazgeçilmezi olmuş fiyat+perf açısından :D:D Kawasaki ninja 250 en kalitelisi gibi bunlar arasında.. ki naked alana kadarda idare edebilir..

Yiğit G.
20-03-2012, 13:51
Duke 125 cok zevklı bır motor

bence hıc dusunme dırek al :)

hmmz kullandınmı yoksa arkadaşlardan falanmı duydugun ? Nette yorumlarda testlerde başarılı bir motor oldugu yazıyor ama Minikler de motor konusunda bilgili oda tavsiye etmem dedi :soru:

mustafa-u
20-03-2012, 13:54
125 lik motor alacaksan scooter bak ..
ama adrenalin istiyorsan 660 makineden şaşma derim ..

Yiğit G.
20-03-2012, 14:07
125 lik motor alacaksan scooter bak ..
ama adrenalin istiyorsan 660 makineden şaşma derim ..

Aradıgım kesinlikle adrenalin değil.Araçlar fazlasıyla adrenalin bana zaten , ben keyifle sürebilecegim motorlara bakıyorum.Güçlü olabilir tabi o ayrı bi tatmindir.

AFN
20-03-2012, 14:13
arkadaş ilk defa motora binecek galiba 660 al diyorsunuz bu şeye benzedi git köprüden atla yeni başlayan birisi illaki 125 veya 250 cc ile başlamalı duke 125 e gelince avusturya malıdır ktm candır it gibi sağlamdır bayiside var serviside var her konuda kendisini kanıtlamış bir markadır

mgnPower
20-03-2012, 14:16
bisiklete duzgun binebiliyorsan 250nin altina dusme derim baslangic olarak. ben honda nsr250 ile basladim bir iki ay sonra zxr750ye gectim. sonrasindada 900rr ve 954rr. su anda iki teker racing olsunda ne olursa olsun uygun hesapli cok dusuk maliyetle alabilecegim bi ton ivir zivirlarda dahil makinalara bakiyorum. cocukdan dolayi cok butce denkleyemiyorum cunku.

Yiğit G.
20-03-2012, 14:52
bisiklete duzgun binebiliyorsan 250nin altina dusme derim baslangic olarak. ben honda nsr250 ile basladim bir iki ay sonra zxr750ye gectim. sonrasindada 900rr ve 954rr. su anda iki teker racing olsunda ne olursa olsun uygun hesapli cok dusuk maliyetle alabilecegim bi ton ivir zivirlarda dahil makinalara bakiyorum. cocukdan dolayi cok butce denkleyemiyorum cunku.

Bisiklet , kaykay , rollerblade hepsini uzun süre yetenekli bir şekilde yaptım diyelim.Yani iyiydim.Hani insan yapısına bakınca anlarya motora bakıncada çok iyi kullanabilecegimi anlıyorum.Ama tecrübede başka bişey.Tamam dengeyi vs hallederim de tepkilerini bilemiyorum motorların.Onun içinde motoru aldıgımda özel bikaç saatlik ders yeterli olur diye düşünüyorum.Bu arada tabi ehliyetede yazılıcam alır almaz.Ama hani ehliyet alma süresince kullansam çok caddeye çıkmadan vs polis durumu nasıl ara sokaklarda falan zorluk çıkarırlarmı ?

punto_multijet
20-03-2012, 15:01
konuyu baltalamıs olmayayımda soyle 250lik falan maxi scooter tarzı var mı onereceğiniz uygun fiyatlı?

TaGo
20-03-2012, 15:04
660XT ideal makina olur. Maksimum 180-185 km hız. Düşük hızlarda kütür kütür gider. İhtişamlıda duruşu var.

asot
20-03-2012, 15:08
ktm avusturyalı motosiklet üreticisi, ktm'nin ürettiği herşey altın gibi, inanılmaz kaliteli, duruşu zaten belli ediyor, yedek parçaları pahalı, servisi çok az, eğer istanbulda değilseniz,yani yetkili servisine götürme şansınız yoksa, anadolu şehirlerinde bisiklet servisi gibi berbat moto servislerine bu motoru emanet etmeye kıyamazsınız..

motosiklet alırken genel yargı şudur ne kadar yüksek hacim, o kadar fazla zevk... o yüzden çoğu kişi 125 cc lik bir motorun bu parayı etmeyecegini savunur, olay tamamen tarz meselesi... bu arada, bu ktm duke'ün 250 cc olanı da piyasaya çıkacakmış gibi bir haber vardı.. 125 duke kendine baktırır, kafaya da cross kask takıldı mı, ghost rider gibi gezilir... :D

ben de a2yi 1 yıl önce kadar aldım, 150lik de bir scooter aldım şimdilerde benim de niyetlerim arasında bir ktm var..

asot
20-03-2012, 15:12
konuyu baltalamıs olmayayımda soyle 250lik falan maxi scooter tarzı var mı onereceğiniz uygun fiyatlı?

sym evo 250i

aprilia scarabeo 200

kymco xciting 250i

bunların 3ü de üzmez ve keyifli makinelerdir. En tarz olanı bence aprilia

EmrahERKAN
20-03-2012, 15:34
NVeS1L5m6Mw

Xt 660 Diorum :) Caddeye çıktın mı keyifte verir yanlarda tekerde yaparsın kaldırımdanda gidersin Süpermoto güzel bir makina :) 1 takım Akrapovic Taktın mı tadından yenmez

punto_multijet
20-03-2012, 15:36
sym evo 250i

aprilia scarabeo 200

kymco xciting 250i

bunların 3ü de üzmez ve keyifli makinelerdir. En tarz olanı bence aprilia

symde bide joyride200i var ona ne dersiniz? baya fark var fiyat olarak evo ile arasında

bilalMW
20-03-2012, 15:39
KTM candır hatta adı dakar yarışları ile özleşmiştir dayanıklılığının en önemli göstergesi bence.

lakin pek ciğerli değil duke 125 gitmek için değil eğlence için saf
örnek BaCRG-xCzzY

Yiğit G.
20-03-2012, 15:45
NVeS1L5m6Mw

Xt 660 Diorum :) Caddeye çıktın mı keyifte verir yanlarda tekerde yaparsın kaldırımdanda gidersin Süpermoto güzel bir makina :) 1 takım Akrapovic Taktın mı tadından yenmez

tipi güzel değil (bence) yani ben naked sevdiğimden herlade..

DaRkNeSs-
20-03-2012, 16:05
Bisiklet , kaykay , rollerblade hepsini uzun süre yetenekli bir şekilde yaptım diyelim.Yani iyiydim.Hani insan yapısına bakınca anlarya motora bakıncada çok iyi kullanabilecegimi anlıyorum.Ama tecrübede başka bişey.Tamam dengeyi vs hallederim de tepkilerini bilemiyorum motorların.Onun içinde motoru aldıgımda özel bikaç saatlik ders yeterli olur diye düşünüyorum.Bu arada tabi ehliyetede yazılıcam alır almaz.Ama hani ehliyet alma süresince kullansam çok caddeye çıkmadan vs polis durumu nasıl ara sokaklarda falan zorluk çıkarırlarmı ?

geçenlerde bi arkadaşa çok sağlam kitlediler
mondial scooteri var
ehliyeti yoktu, motorun vergisini vizesini de yaptırmamış kaç senedir akıllı
1500 lira kitlediler :D
1000 lirası ehliyetsizlikten 500 ü vergi ve vizeden.
bende de mondial 150 zc var biniyorum da ağustos ayından beri(şu son 4 ay hariç tabi yağmurda soğuktan binemedik)ehliyet almadım hala
en ksa zamanda yazılıcam bende bu 1500 lirayı duyduktan sonra tırstım baya :D

metinalan
20-03-2012, 16:09
bi süre bende ehlıyetsız dolaşmışdım ama montu kaskı gyince efendı efendı kımse bişi demedı tabı şanş işi , ehlıyetten sonra tabı korkusuz daha eglencelli özellıkle evraklar tamam ıse :)

DaRkNeSs-
20-03-2012, 16:12
bende kasksız fln çıkmıyorum tabi.
dizlik de aldım kışın soğuktan biraz korusun düşersek de dizi korusun diye,yazın bi kere düştüm çünkü dizden nerdeyse 1 ay çektim :D düştüm denmez aslında motor tam durma noktasında yan yattı altından çıkayım derken diz biraz döndü galiba :D 15 gün zor bastım davul gibi şişti :D

eğer polis motorcular için çevirme yapmıosa zaten durdurmuyo bile kaç defa geçtim.. ama motor için özel çevirme yapıyolar bazen o zzaman sıkıntı...150 cc scooter la kaçamazsın da pek uzağa:D

Tuncay
20-03-2012, 16:15
125 lik kesmez
MZ bile 250 cc idi bendeki kesmiyordu:)

metinalan
20-03-2012, 16:16
geçmiş olsun aman abı dıkkat bende yazın pert oluyordum allah korudu ,
münkün olduğunca polislere selam falan vermek gereklı :D

MaXo
20-03-2012, 16:46
Motor güzelmiş ama hyosung gt 250r önerebilirim.Tam bir sportif hava veriyor motora başlayan gençlerin ilk tercihi

asot
20-03-2012, 16:51
Motor güzelmiş ama hyosung gt 250r önerebilirim.Tam bir sportif hava veriyor motora başlayan gençlerin ilk tercihi

gt 250r oldukça övülür, forumlarda tartışılır, TR'de doğan-şahin kadar çok satmıştır, çünkü 250 cc likler içinde en kaslı görünüme sahip motorlardan biridir, 160 km. hızlara ulaşır. Ama buram buram adilik kokar, sabah çalışmazlık yapar, akar kokar, servisten çıkmaz, yolda bırakır, nerden mi biliyorum? biraderde var, müşteri buldu bugün yarın satıyor. suzuki arayışındayız.

Paraya kıyın japon alın, motor şakaya gelmez. Hem motora binmekten soğumamış olursunuz. başlangıç için bence en akıllıca seçimlerden biri honda cbr 250r - beyaz,kırmızı,mavili renk kombinasyonuyla mükemmel veya ninja 250 yeni kasa da müthiş.

Yiğit G.
20-03-2012, 16:53
gt 250r oldukça övülür, forumlarda tartışılır, TR'de doğan-şahin kadar çok satmıştır, çünkü 250 cc likler içinde en kaslı görünüme sahip motorlardan biridir, 160 km. hızlara ulaşır. Ama buram buram adilik kokar, sabah çalışmazlık yapar, akar kokar, servisten çıkmaz, yolda bırakır, nerden mi biliyorum? biraderde var, müşteri buldu bugün yarın satıyor. suzuki arayışındayız.

ikinci ellere baktımda iphone parasına satılıyor... O fiyata o motora binmeye cekinirim açıkçası.. ama tipi güzel allah için.

asot
20-03-2012, 16:56
ikinci ellere baktımda iphone parasına satılıyor... O fiyata o motora binmeye cekinirim açıkçası.. ama tipi güzel allah için.

tipi gerçekten inanılmaz güzel, 600'lük japonlar kadar kaslı görünüme sahip, eşşek gibi birşey. yolda kendini gösteriyor bir tek kuyruk tasarımı biraz eskidi artık yeni dizayn japonlar gibi sivri yapsalar daha da güzel olacak ama dediğim gibi kanuni-hyosung işbirliği sonuç hüsran. ;)

adrenalin için bkz. derbi gp1 250 ... vti'lar gibi makas atmak için. :D

darkmoon
20-03-2012, 17:14
Ktm cross offroad sektöründe en eski en kaliteli markalardan biridir işini layığı ile yapar. asırlık markadır nerdeyse.. sektördeki her kez bilir ama sektör dışında motorsiklet tutkunu olmayanların yabancı olduğu bir markadır..
Ktm yi bu kadar özel yapan nedir paris dakar ve atlas rallilerinde markanın şampiyonluğu falan var ve o rallyleri bitirebilen motorsiklet alanında nadir markalardan biri zaten offroad ve cross da bu kadar başarılı ve tercih edilmesinin temelindede bu yatıyor..

italyan yada ingiliz değil avusturya malıdır almanyada diyebiliriz bir nevi çünkü bazı üretimleri almanyada oluyor 2008 de bajaj motors ile hindistan malı ortaklığa girdiler birde polaris ile stratejik ortaklığa girdiler pazarda daha fazla satma amaçlı marka hakkında hatırladığım bunlar.

buzdolabı sektöründe misal en iyi markalardan biri amana dır ama kaç kişi bilir sadece meraklısı bu ktm de o misal meraklısı bilir..

Gayet kaliteli bir markadır onu bil.. cross yapıcaksan ve tutkunuysan en ideal markalardan biridir onun dışındada ben tercih etme derim ne kadar iyi kalitelide olsa ikinci eli çok zayıf bir markadır motorcular zaten az bir kesim birde onların içindeki daha az bir kesme hitap eden bir motor..

asot
20-03-2012, 17:17
Motosikletler| Naked Bike | Spormoto.com (http://www.spormoto.com/catinfo.asp?cid=4)

tercih et , tercih et böyle bir güzellik tercih edilmez mi? otur karşısına izle sonra... :)

blow07
20-03-2012, 19:31
KTM oldukça kaliteli ve yurtdışında özellikle show amaçlı kullanılan bir markadır. Eski bir motorsiklet kullanıcısı olarak kesinlikle KTM'yi öneririm. Kesinlikle pişman olmayacağınız bir makinadır diyorum.

dragon
20-03-2012, 22:47
Kendine güveniyorsan,kendini biliyorsan 600 lük değil 1600 lük bile alabilirsin.Benim kullandığım ilk vitesli motor BMW K1200s olmuştu.Patronumun motoru ve halende arasıra kullanıyorum.Ben herhangi bir eğitim almadım ama 1 hafta da eğitimle canavar gibi sürücü olan arkadaşlarım var.Ehliyetin var mı bilmiyorum ama yoksa da en kısa zaman da almalısın.Yaz geliyor kontroller artar.

Subaru_STI
20-03-2012, 23:38
Beyler ben de hazır konusu gelmişken ve KTM konuşuluyorken birkaç şey sormak istiyorum.

Öncelikle her ne kadar 6 senedir otomobil kullanıyor olsam da motosikletlere karşı 0 bilgiye sahibim. Bu aralar bende de bir motor sevdası başladı ve tasarım olarak KTM'ler çok hoşuma gidiyor. Biraz bilgiye ihtiyam var yalnız:

1- Adventure, Naked ve Supermoto sınıfları arasındaki farklılıklar nedir ? ben günlük kullanımda birşey istiyorum.hız merakım fazla yok. ***** türkiye yollarında motor ile yapılan hız çok tehlikeli diye düşünüyorum. Günlük kullanımda, belki hafif engebeli köy yollarında gidebilecek hangi ktm modelini önerirsiniz ?

2- Motosiklet ehliyeti almak, B sürücü ehliyetine sahip olduğum için kolaymıdır ? motosiklet ehliyeti alırken nasıl bir süreçten geçiyoruz ?

3- Motosikletlere konulan yakıt bildiğimiz araçlara konulan yakıtın aynısı değil mi ? yağ koyma olayı falan varmıdır ? biliyorum solda sıfır kalır araçlara göre ama merakımdan soruyorum, motosikletlerin yakıt tüketimleri nasıldır , 1 depo ile kaç km menzile sahipler ?

4- Bu sorum ise benim sese olan merakımdan ileri geliyor. Otomobil motor-eksoz seslerinin sıkı bir fanıyım. aracı görmeden onun nasıl bir motora sahip olduğunu anlayabiliyorum.

Motorlar içinde böyle bir bilgiye ihtiyaç duyuyorum ancak bulamadım. misal 1-2-3-4-5-6 silindirli ve farklı çalışma zamanlarına sahip motorların sesi nasıldır ? tek tek örnek karşılaştırma gibi videolar bulabilirmiyiz ? misal bir l6 ile v8 sesi arasındaki fark nasıl ise onun gibi motosiklet motorlarının da farkına varmak istiyorum.

sorularım uzun oldu ama cevaplarsanız çok sevinirim.

miniks
21-03-2012, 00:05
Bende ilk motor kullanmayi GSX750 srad la ogrenmistim

Ahmetin motoruydu hic zorlanmadim:)

Sene 98 di galiba yada 99

Hilmi

Ronin_
21-03-2012, 01:11
valla bence cesaret işidir 600lükle başlamak...Allah korusun sığırın biri üstünüze anlık kırar.. kapı açar yapar da yapar...Kaporta sürücü cünkü en baba kaskı montuda kullansa mis gibi bariyerlerimiz var :) jilet gibin çelik halatlarımız var..

GokhanRS
21-03-2012, 01:46
kendini tutabilen biriysen hiçte zorluk çekmezsin. ilk kullandığım motor benimde 600lüktü. çünkü öğrenir öğrenmez sıkılacaksın ve boşa para vermişsin gibi hissediceksin 600lük hayranlığın var ise.

şu da var. 600lük alırsanda uyarılara kulak as. olur olmadık gazlama. bence kendine hakim olduğun sürece 1000likle bile başlanır gibi geliyor bana.

kelalper
21-03-2012, 07:20
İnsanlarin 600luk almama demesinin nedeni dengesizligi falan degil cok cok seri olmasi. Nasil ki kimse ogluna ilk araba super sport almak istemezse bu da oyle ki 600 luk motor cogu spor arabadan hizli. 0-100 u 3-4 saniye civarinda ve gaz tepkimeside ayni sekilde o kadar hizli. soyle bir gazliim dedigin zaman ya da bilegine cok hakim olamazsan altindan ucar gider onun disinda diger motorlardan farki yok. Bi de motora binmek bisiklete benzemez motorsiklet uzerinde egitim hic bitmez. Bi arkadasim 10 senedir touring motorlara biniyor DL650 ile basladi amerikada. Burada da devam etti. Su anda k1200 kullaniyor. 5 sene once ileri seviye dersleri aldi soyledigi sey abi ben motor kullanmayi bilmiyormusum. Viraj cizgisi agirlik aktarimi gibi seyler ogrendi. Su anda dergiler icin dunyayi gezip yazi yaziyor hala da abi hergun baska sey ogreniyorum motor uzerinde egitim hic bitmez diyor

asot
21-03-2012, 08:02
Beyler ben de hazır konusu gelmişken ve KTM konuşuluyorken birkaç şey sormak istiyorum.

Öncelikle her ne kadar 6 senedir otomobil kullanıyor olsam da motosikletlere karşı 0 bilgiye sahibim. Bu aralar bende de bir motor sevdası başladı ve tasarım olarak KTM'ler çok hoşuma gidiyor. Biraz bilgiye ihtiyam var yalnız:

1- Adventure, Naked ve Supermoto sınıfları arasındaki farklılıklar nedir ? ben günlük kullanımda birşey istiyorum.hız merakım fazla yok. ***** türkiye yollarında motor ile yapılan hız çok tehlikeli diye düşünüyorum. Günlük kullanımda, belki hafif engebeli köy yollarında gidebilecek hangi ktm modelini önerirsiniz ?

2- Motosiklet ehliyeti almak, B sürücü ehliyetine sahip olduğum için kolaymıdır ? motosiklet ehliyeti alırken nasıl bir süreçten geçiyoruz ?

3- Motosikletlere konulan yakıt bildiğimiz araçlara konulan yakıtın aynısı değil mi ? yağ koyma olayı falan varmıdır ? biliyorum solda sıfır kalır araçlara göre ama merakımdan soruyorum, motosikletlerin yakıt tüketimleri nasıldır , 1 depo ile kaç km menzile sahipler ?

4- Bu sorum ise benim sese olan merakımdan ileri geliyor. Otomobil motor-eksoz seslerinin sıkı bir fanıyım. aracı görmeden onun nasıl bir motora sahip olduğunu anlayabiliyorum.

Motorlar içinde böyle bir bilgiye ihtiyaç duyuyorum ancak bulamadım. misal 1-2-3-4-5-6 silindirli ve farklı çalışma zamanlarına sahip motorların sesi nasıldır ? tek tek örnek karşılaştırma gibi videolar bulabilirmiyiz ? misal bir l6 ile v8 sesi arasındaki fark nasıl ise onun gibi motosiklet motorlarının da farkına varmak istiyorum.

sorularım uzun oldu ama cevaplarsanız çok sevinirim.

ktm'ler içinde günlük kullanım için naked alacaksın, arada bir gazlarım diyorsan racing(supermoto)..

b'den a2 almak 400 tl gibi bir maliyeti var, sınavda ilkyardım vs.'ye girmezsin sadece 20 soruluk motorsiklet kısmından sınav olursun. yazılıyı kazanırsan berbat bir motorla 2 tur dönersin, ehliyetine kavuşursun..

Motorlar bilindiği gibi hiç de az yakmaz, 150 cc lik bir scooter 3,4 lt civarı tüketiyor, yani polo bluemotion kadar. 600 cc.lik bir racing ise basınca 6-8 lt. yakar(marka,yol, kullanıma göre değişir).. yani araba kadar yakar.

Ses istiyorsan 600lük bir makine alacaksan kaliteli bir egzost(yoshimura, akrapovic) takacaksın senfoniyi dinleyeceksin. 600 cc altındaki makinelerden istediğin egzostu tak adam gibi tok bir ses alamazsın... :)

darkmoon
21-03-2012, 08:56
600 lük 750 lik motorla başlamak hiç daha direksiyona ömrü boyu oturmamış birinin ehliyeti yeni alıp corvet alması gibidir hatta modifiyeli corvett alması gibidir.. bazıları yeteneklidir dengesi iyidir bu işi çabuk kapar ama bu insanların sayısı üçü beşi geçmez ve bu insanların karşısındakileride kendi gibi görüp ben 600 lükden başladım sende başla demesi bence yanlışdır..

ben 125 cc lik motorun üstünde duramayan adamda gördüm 250cc lik motorun üstünde duramayan adamda gördüm direk 600 lükden başlayıp sanki 40 yıllık motorcuymuş gibi süren adamda gördüm..

işin kuralı olması gerekeni arabadada motordada aynıdır nasıl arabada pişene kadar vurmalık kırmalık öğrenmelik bir araba ile başlanır motordada ufak hacimli motordan başlanması motora hükmedebilme dengeyi daha rahat kurabilme birde düşerse yan yatarsa ufak hacimli motorların parçaları ucuz olur tamiratı basit oluro açıdan daha uygundur..

ben 150 lik makinadan inip arkadaşının cbr600 ne binen gaz ayarını yapamayıp altından motoru kaçıran adamda gördüm.. bu dediğim adamın cbf150 si vardı birde yani yeni motorcu falanda değil..

TaGo
21-03-2012, 08:59
Küçükten başlanacaksa alınacak en güzel motor YBR125 dir kanımca. Hem çok çok sağlam hem parçası bedava.

Yiğit G.
21-03-2012, 09:50
Ninja R250 de karar kılmıştım başlangıç için şimdi hemen sıkılırsın , basarsın gitmez vs diyosunuz yine değişti fikrim :D:D Ben o zaman yine istediğim motor olan monster 600 e yöneleyim.. Ninja r250 ninde tipi hoşmuş..

http://3.bp.blogspot.com/_UrhcQl3ovWU/TJ2p8WukQ3I/AAAAAAAAAas/76K2uSAbQTI/s1600/Kawasaki_Ninja_250R.jpg

Utku
21-03-2012, 10:01
Sahil yolunda gazlayan vıııııızzzz gibi ses çıkarıp ulan bu ne endromu supersport mu diye ayrılamayan kırma bi motor.Motoru 2 zamanlı diye biliyorum yanlışsam düzeltiniz 4 te olabilir ama yinede arabadan şaşmamakta fayda var diye düşünüyorum bigün kolu bacağı ele almamak adına

Brs_eg
21-03-2012, 10:19
duke bnmde dikkatimi çekti ama o fiyatlara eski kasa er6n'de tercih edilebilir.

hoş buda 600luk :)

http://desmond.imageshack.us/Himg500/scaled.php?server=500&filename=06myer6nmg0h5by.jpg&res=medium

darkmoon
21-03-2012, 14:17
Küçükten başlanacaksa alınacak en güzel motor YBR125 dir kanımca. Hem çok çok sağlam hem parçası bedava.

katılıyorum ybr125 cbr125 bunlar çok ideal.

Ninja R250 de karar kılmıştım başlangıç için şimdi hemen sıkılırsın , basarsın gitmez vs diyosunuz yine değişti fikrim :D:D Ben o zaman yine istediğim motor olan monster 600 e yöneleyim.. Ninja r250 ninde tipi hoşmuş.

ninjaya sıkılırsın diyen arkadaş motorun m sinden bence anlamıyordur hayatımda cbr250 eski zzr250 ler dahil pek çok 250 ss kullandım ama ninja kadar keyiflisini görmedim cc ye takılı kalmakda ayrı bir olay ninja 32 beygirlik üst devirlerde çok çabuk süratlenen güzel bir motor.. 32 beygir kulağa az gelebilir ama motorda ciddi bir güçdür 95-96 yılındaki africa twinler 42 beygirdi siz düşünün adamlar o motorlarla üstünde bir ton yük ile dakar rallisini kazanıyorlardı ve dünyayı gezdiler o motorlarla.. tabiki motorda güç hastalığı vardır bir zaman sonra ninja kesmeyebilir 600 ye geçmek isteyebilirsin o zamanda satarsın 600 lük alırsın ama ninjada başlangıç için ve hatta uzun vadede kullanım amaçlı olarakda gayet güzel motor.

Yiğit G.
21-03-2012, 14:36
katılıyorum ybr125 cbr125 bunlar çok ideal.

ninjaya sıkılırsın diyen arkadaş motorun m sinden bence anlamıyordur hayatımda cbr250 eski zzr250 ler dahil pek çok 250 ss kullandım ama ninja kadar keyiflisini görmedim cc ye takılı kalmakda ayrı bir olay ninja 32 beygirlik üst devirlerde çok çabuk süratlenen güzel bir motor.. 32 beygir kulağa az gelebilir ama motorda ciddi bir güçdür 95-96 yılındaki africa twinler 42 beygirdi siz düşünün adamlar o motorlarla üstünde bir ton yük ile dakar rallisini kazanıyorlardı ve dünyayı gezdiler o motorlarla.. tabiki motorda güç hastalığı vardır bir zaman sonra ninja kesmeyebilir 600 ye geçmek isteyebilirsin o zamanda satarsın 600 lük alırsın ama ninjada başlangıç için ve hatta uzun vadede kullanım amaçlı olarakda gayet güzel motor.

sıkılırsın derlerken hacmi ve gücü kesmez 3 ay sonra 600 lük isticeksin anlamında söylediler.Onun yerine direk 600 lükle başlamam daha mantıklı gibi.Ama ninja kullanıcılarına baktıgımda nette inanılmaz zevkli bir motor oldugunu söylüyorlar.Hatta 600 lük 1200 lük alıp hala 250r ı elinde tutan insanlar gördüm

darkmoon
21-03-2012, 14:43
sıkılırsın derlerken hacmi ve gücü kesmez 3 ay sonra 600 lük isticeksin anlamında söylediler.Onun yerine direk 600 lükle başlamam daha mantıklı gibi.Ama ninja kullanıcılarına baktıgımda nette inanılmaz zevkli bir motor oldugunu söylüyorlar.Hatta 600 lük 1200 lük alıp hala 250r ı elinde tutan insanlar gördüm

o gördüğün insanlardan birinde 600rr ve fıstık yeşili ninja sı varsa o gördüğün benim arkadaşım :) zaten bende onun motoruna benim gv den sıkılırsam biniyorum ara sıra.. ninja çok keyifli bir motor bilhassa gücede doymuşsan tam eğlenmelik keyiflik bir motor.. zaten güce doymuş insanlara dikkat et hepsi bir büyük cc yanında bir tane küçük cc alıyorlar.. harleyi olupda yanında vespasıda olan insanlar var.. mesela bir arkadaşımda 600rr var bir tanede jinlun 250lik chopperı var geziler için falan aldı hanımıyla geliyor..

Yiğit G.
21-03-2012, 15:42
o gördüğün insanlardan birinde 600rr ve fıstık yeşili ninja sı varsa o gördüğün benim arkadaşım :) zaten bende onun motoruna benim gv den sıkılırsam biniyorum ara sıra.. ninja çok keyifli bir motor bilhassa gücede doymuşsan tam eğlenmelik keyiflik bir motor.. zaten güce doymuş insanlara dikkat et hepsi bir büyük cc yanında bir tane küçük cc alıyorlar.. harleyi olupda yanında vespasıda olan insanlar var.. mesela bir arkadaşımda 600rr var bir tanede jinlun 250lik chopperı var geziler için falan aldı hanımıyla geliyor..

peki bişey dicem bu 250 liklerin hızlanması nasıl , standart bir otomobili geçebilirmi ? Yarış anlamında sölemiyorum sollamalarda falan veya ani hızlanmalarda nasıl acaba ?

darkmoon
21-03-2012, 21:55
600 lük kadar olmasada mevzu bahis olan ninja ise uzar gider.. benim gv250 bile gazı açındınmı ne olduğunu anlamadan 140 a dayıyor ibreyi kaldıki benim motor epey ağır 180 kg. ninja 150-160 kg falandır yani daha hafifdir.

EM-RE
21-03-2012, 23:04
Burgmann tarzı motorlar için ne düşünüyorsunuz 600 lük yada 400 luk aralarında en iyisi hangisidir otomatik olucak sadece ise gidip gelmek için köprü trafiğinden kurtulmak için...

darkmoon
21-03-2012, 23:55
burgman kral motordur ama kronik sorunları vardır 650 liklerin triptoniklerinde şanzıman sıkıntısı vardı 400 lüklerinde yılına göre yağ yakma ve debriyaj sıkıntıları vardı ama genel olarak kral motordur birde 650 likleri çok yakar

maxi düşüyorsanız alternafit honda silwerwing ve kymco xctinglere bakın derim onlarda gayet güzel motorlardır biraz ucuz ve eski ararsanız piaggio x7-x8 -x9 lar güzeldir.

DaRkNeSs-
22-03-2012, 00:01
istanbulda yaşıyo olsam var ya kar kış kıyamet haricinde alırım 250 lik bi scooter keyfime bakarım trafik yok bişi yok..
hatta o trafiğe 250 lik bile çok 150 lik ufak bişey aralardan sıyrılmak için ilaç! arabayla 1 saatte gittiğin yere çin malı scooterle 15-20 dakkada gidersin kırmızı ışıkta durma sürene göre :D

darkmoon
22-03-2012, 00:06
kazınayağı pek öyle değil göründüğü gibi bende motor olmasına rağmen uzun yol dışında istanbul içinde çıkartmamaya özen gösteriyorum.. araba sürücüleri çok dikkatsiz ve motorculardan gerçekden nefret eden bir kesim var üstüne sürüyorlar seni yolda hiç yerine koyuyorlar kapalı trafikde adam bekliyor hırs yapıyor sende gitme diye önüne kırıyor falan bu tip şeyler oluyor

bilalMW
22-03-2012, 00:15
ktm 125r gibi motorda otobanda rahatça gidilebilinir mi ? sürekli sellektör yenmesin 4 tekerlerden? ***** motosikletli sürücülere saygımız çoktur. :)

DaRkNeSs-
22-03-2012, 00:20
kazınayağı pek öyle değil göründüğü gibi bende motor olmasına rağmen uzun yol dışında istanbul içinde çıkartmamaya özen gösteriyorum.. araba sürücüleri çok dikkatsiz ve motorculardan gerçekden nefret eden bir kesim var üstüne sürüyorlar seni yolda hiç yerine koyuyorlar kapalı trafikde adam bekliyor hırs yapıyor sende gitme diye önüne kırıyor falan bu tip şeyler oluyor

vay be ne şerefler varmış trafikte :D
izmir bu konuda çok rahat :)

onursumer
22-03-2012, 00:31
Burgmann tarzı motorlar için ne düşünüyorsunuz 600 lük yada 400 luk aralarında en iyisi hangisidir otomatik olucak sadece ise gidip gelmek için köprü trafiğinden kurtulmak için...

brugman 400 en ideali 650 hem pahalı hem yakıtı yuksek

kesinlikle pişman olmazsın çok rahat keyifli ve dengeli motor

kuzenimde vardı surekli lazım olduğu zaman alıyordum

şuan koyacak yerim olsa alırım 1 tane :D

ama butçe sıkıntısı yoksa 650yi 1 kere kullansan 400 un yuzune bakmazsın :D

GokhanRS
22-03-2012, 00:51
vay be ne şerefler varmış trafikte :D
izmir bu konuda çok rahat :)

izmir her konuda rahat. 5-10 sene sonra nasip olursa geri dönüp orda yaşıcam :)

darkmoon
22-03-2012, 09:28
650 lik burgman 11 litre ortalama yakıyor..

izmire benimde taşınma planlarım var direk izmire olmasada çevre sayfiye yerlerine çeşme kuşadası bodrum v.b işlerini yoluna oturtabilsem dakkasında durmam.

Meco
22-03-2012, 10:12
ktm duke 125 güzel makine, fuarda 1 saate yakın inceledim, almaya niyetlendim, fakat öyle otoban falan hayal. son hız olarak beklentilerin altında kalıyor. şehir içi kullanımda uygun olur ancak.

EM-RE
22-03-2012, 10:17
Benim gözlemlediğim fsm 2.köprü için söylüyorum sürücüler motorun cinsine göre saygı gösteriyorlar.Mesela racing varsa sıkışık trafikte 2 ara gaz veriyorlarsa çoğu sağa sola saçılıp yol veriyor scooter ve kuryeleri sallayan yok.Bu hondanın klimalı her tarafında ışıkları olan modeli arkadan görüldüğünde yavaş gidenler şerit bile değiştiriyor :) En güzeli 600 lük racingte oda rahat değil sıkıntı çıkarır bana muhtemelen.Burgmann 400 lük iyi gibi ama sıkıntıları düşündürüyor açıkçası :(

darkmoon
22-03-2012, 10:28
katılmıyorum o konuda öyle düşünürsen en çok chopper cılara saygı duyuyorlar diyebilirim bizim motorlar cüsseli ve iri şeridi kaplıyor yani adamdaki zihniyet buna vursam benim aracımda zarar görür mantığı oluyor :D ama chopperlada fazla aralardan derelerden bir cbf yada scooter gibi gidemiyorsun :D ss ciler bence en risk altındakiler diyebilirim daha geen gün tanımıyorum ama bir abimiz vefaat etti Öğretim görevlisi kaza kurbanı!-HABERTÜRK (http://www.haberturk.com/yasam/haber/726228-ogretim-gorevlisi-kaza-kurbani) benim başka motorcu abilerimin arkadaşı imiş..

bilalMW
22-03-2012, 10:30
ktm duke 125 güzel makine, fuarda 1 saate yakın inceledim, almaya niyetlendim, fakat öyle otoban falan hayal. son hız olarak beklentilerin altında kalıyor. şehir içi kullanımda uygun olur ancak.

istanbulda ilçeden ilçeye giderken bile otoban kullanamıyorsa ktm 125 duke kullancısı verdiği para haram gibi bişey o zaman. :D

darkmoon
22-03-2012, 10:42
istanbulda bir yerden bir yere vasıta amaçlı kullanılıcak en güzel motor bence güzel bir 250 lik maxi scooterdır hem az yakar hem güzel gider hem genişdir ferahdır bagajı vardır bir şeyler koyabilirsin arkaya artçıda rahatsız olmadan rahat rahat oturur onada çok fazla alan vardır..

sym gts250 bu konuda benim şahsen favorim.

Yiğit G.
22-03-2012, 11:10
katılmıyorum o konuda öyle düşünürsen en çok chopper cılara saygı duyuyorlar diyebilirim bizim motorlar cüsseli ve iri şeridi kaplıyor yani adamdaki zihniyet buna vursam benim aracımda zarar görür mantığı oluyor :D ama chopperlada fazla aralardan derelerden bir cbf yada scooter gibi gidemiyorsun :D ss ciler bence en risk altındakiler diyebilirim daha geen gün tanımıyorum ama bir abimiz vefaat etti Öğretim görevlisi kaza kurbanı!-HABERTÜRK (http://www.haberturk.com/yasam/haber/726228-ogretim-gorevlisi-kaza-kurbani) benim başka motorcu abilerimin arkadaşı imiş..

Yaw motorcualrında %80 i çok afedersin pzvngin önde gideni ciddi sürenlere değil lafım tabi anladınız.. (Şu kuryeler lahmacuncular) bide dikkatsiz süren motorcular yüzünden halkda bir nefret oluştu.Çok geldi basıma.Daha geçen gün araçların arasından geçmeye çalışan bir tanasi tamponuma sürttü.İndim kaçtı.Sonra 2 sene evvel atatük havalimanına gidiyorum köprüden çıktım neyse sol şeritteyim , solumda çukur gördüm saga hızlı bir hareketle kurtardım çukuru.Meğer ölü noktmada sagımda motor varmış.Yahu senin ne işin var orda ? Ya arkamdan gel , yada boş şeride geçip öyle solla/sagla beni.Benim şeridimden nasıl yanımdan geçiyorsun.. Vurduk adama tabi.. Neyseki düşmedi söylendi bişeyler dedi falan gitti.Sonra saga sola bilerek vurdu bana demiştir.Akıl var mantık var öledebilirdi orda.. Böyle olaylar yüzünden insanlar tilt oldu motorculara...

miniks
22-03-2012, 11:26
Ya ben kullanırım dedim monster 600 (kendime güvenirim) ama alma kesin bişey olur dediler kaza yaparsın dediler ilk motor için olmaz dediler.. Bende eğitim alırım monster la öyle öyle ögrenirim dedim yok düşük cc al diyince millet bende bunu gördüm hem ilk motor için güçsüz , daha ufak kasası , öğrenmek için uygunda gibi geldi.Fiyatıda uygun.Evden işe veya evden akrabaya vs giderken 2-3 km lik alanda kullanmak için düşünüyordum göztepede. 2.50 4.50 vs nedir bilemedim. Ama genel olarak motor olarak güzel değil gelmez sana diyosan düşünmiyim o zaman.İnternette okudum birazda testlerde fena değil diyorlardı..

kardesım senın aklında dusundugun motor tıpını az cok anladım ben. sen naked motor ve race tarzı motora gecıs yapıcaksın anlasılan.

bu duke ıle baslarsan monster ve race tarzı motorlara yabancılık cekersın. gecıs yaptıgında sankı hıc motora bınmemıs gıbı yabancı kalırsın. cunku duke duke demıyelım hatta cross ve supermotor sınıfı dengelı degıldır. aksıne yanlasın teker yapsın dıye yapılmıs cok hafıf ve amortısor sıstemı ona uygun motorlardır. kesınlıkle senın tarzın olmıyacak.

zaten kısa mesafe surucekmıssın. en ıyısı guzel bır maxı scooter al. ıyı bır motor surucusu scooter la ıyı pısendır. bunu unutmayın. butun heyecanınızı anı reflekslerde ne yapmanız gerektıgını scooterla ogrenırsınız. ve vucudunuz daha az hasar alır.

ama ıllede vıteslı olsun dıyorsan kawasakı 250r al. vıraj olsun yol tutus olsun senı naked ve race motora hazırlar. kasksız ve korumasız motora bınme.

dragon07
22-03-2012, 11:32
7-8 yıldır motor üstündeyim sürmedigim çok az model var.

today de sürdüm gsxr 1000de

scooter alıcaksan gilera runner sp180 almanı öneririm 250cc ye kadar tüm makinaları deler çok hızlı, scooterların typerı diyim :)

vitesli makina olsun dersen kawasaki 250 cidden çok güzel bi seçenek olur

er-5 yada gs500 de düşünebilirsin biraz eskidiler ama temizleri hala var ve iş yapar gayette tatminkar :)

punto_multijet
22-03-2012, 11:36
kardesım senın aklında dusundugun motor tıpını az cok anladım ben. sen naked motor ve race tarzı motora gecıs yapıcaksın anlasılan.

bu duke ıle baslarsan monster ve race tarzı motorlara yabancılık cekersın. gecıs yaptıgında sankı hıc motora bınmemıs gıbı yabancı kalırsın. cunku duke duke demıyelım hatta cross ve supermotor sınıfı dengelı degıldır. aksıne yanlasın teker yapsın dıye yapılmıs cok hafıf ve amortısor sıstemı ona uygun motorlardır. kesınlıkle senın tarzın olmıyacak.

zaten kısa mesafe surucekmıssın. en ıyısı guzel bır maxı scooter al. ıyı bır motor surucusu scooter la ıyı pısendır. bunu unutmayın. butun heyecanınızı anı reflekslerde ne yapmanız gerektıgını scooterla ogrenırsınız. ve vucudunuz daha az hasar alır.

ama ıllede vıteslı olsun dıyorsan kawasakı 250r al. vıraj olsun yol tutus olsun senı naked ve race motora hazırlar. kasksız ve korumasız motora bınme.

Tecrubelerine istinaden,

yanlıs hatırlamıyosam joyride vardı sende. joyride, gts 250 evo tarzı maxi scooterlarla uzun yok yapılır mı? mesela izmir bodrum veya izmir antalya gibi ve 2 kişiyle tabiiki

bilalMW
22-03-2012, 11:46
istanbulda bir yerden bir yere vasıta amaçlı kullanılıcak en güzel motor bence güzel bir 250 lik maxi scooterdır hem az yakar hem güzel gider hem genişdir ferahdır bagajı vardır bir şeyler koyabilirsin arkaya artçıda rahatsız olmadan rahat rahat oturur onada çok fazla alan vardır..

sym gts250 bu konuda benim şahsen favorim.

lakin gts250'le 125 duke'de olduğu gibi eğlenilmez şeker makine. :)

ama be tam sorumun cevabını alamadım. :(

darkmoon
22-03-2012, 11:52
dragon07 nickli arkadaşım hangi yıllarda motor sürdün bilmiyorum ama senin şu yukarda dediğin motorlar 2000 yılından kalma 10 senelik motorlar çoğunun ahı çıkmış vahı kalmışdır artık ve eski teknoloji ben en son 2001 yılında runner sürmüşdüm :) runner dediğin motor çok kısa sürede motor bitirir debriyaj yer seriliğine lafım yok ama sürülücek bir motor kesinlikle değil.. heleki bu devirde.. gs500 de eskidir çok yakar er-5 yenisi alınırda eskisi alınmaz..

joyride lada yapılır ama gts250 ile daha güzel uzun yol yapılır daha tok bir motor.

onursumer
22-03-2012, 11:57
benimde zamanında keyifle surduğum aklımın kaldığı scooter

gilera dna 180 idi stock olarak çok kolay tekere geliyordu melet ya oturma pozisyonu verdiği his falan harikaydı :D

onun dışında runner 200 st de çok hızlıdır ama fiyatları çok yüksek :D

darkmoon
22-03-2012, 11:58
lakin gts250'le 125 duke'de olduğu gibi eğlenilmez şeker makine. :)

ama be tam sorumun cevabını alamadım. :(

senin soruna miniks arkadaş çok güzel cevap vermiş ben o yüzden yazma gereği duymadım ktm cross offroad tarzı makine yapan bir firma cross ve offroad yeteneği yüksek olan makinelerin asfalt yeteneği zayıf olur yıllar önce bir skyteam 200 ile bilenler bilir crossda çok iyi bir alettir sadece levent eski sanayiden seyrantepeye toplasan 1 km yol gittim aşırı rahatsız ediciydi.

easy_rider
22-03-2012, 12:00
1980 model ducati Monster olsun onu al :) belli markalardan saşmamak gerek. KTM-türkiye supermoto getirtiyor. Yeni sahrada Kickstart var satış serviste alp abi yardımcı olur. ama turbo da olsa 125 lik bir süre sonra az gelir. Ama başlangıç için idealdir.

dragon07
22-03-2012, 12:00
darkmoon efendi o 2001 yılında sürdügün motorlar şuan piyasadaki 0km tüm motorları eskitir onları eskittigi gibi senide eskitir sp180 almazsan 4 zamanlı runner alırsın yenileri var onların ;)
TTS yağ koymayıp gibip opet yağ alırsan motoruda yersin kendi başınıda yersin...

er-5 ve gs500e gelince ben sana temizlerini göstereyim alıcaksan bu motorların bakımları vs tam yaptıgın sürece ömürlüktür ...

easy_rider
22-03-2012, 12:01
7-8 yıldır motor üstündeyim sürmedigim çok az model var.

today de sürdüm gsxr 1000de

scooter alıcaksan gilera runner sp180 almanı öneririm 250cc ye kadar tüm makinaları deler çok hızlı, scooterların typerı diyim :)

vitesli makina olsun dersen kawasaki 250 cidden çok güzel bi seçenek olur

er-5 yada gs500 de düşünebilirsin biraz eskidiler ama temizleri hala var ve iş yapar gayette tatminkar :)

Gerçekler :)

Yiğit G.
22-03-2012, 13:04

Abi benim asıl isteğim speedtriple... Ama motor olarak şu an ona para ayıramıyorum ne yazikki.Buda onun çok benzeri monster a götürdü beni.Naked seviyorum ama dün 250r ı inceledim çok hoşuma gitti.Cadde de göztepede ducati varya orda monster ı inceledim biraz çekindim iriliğinden ilk defa kullanacagımdan. 250r kullanımı daha basit manevrası hafifliği falan daha uygun gibi geldi bana ilk başlangıç açısından.Kadıkoyden bi arkadaşla gorsutum güzel bi 250r var bir yerden para bekliyorum olursa bikaç güne hadi dicem alıcam.
Kawasaki Ninja 250R 2008 Model Super Sport Motor Sahibinden ikinci el 8.200 TL - 64253069 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-temiz-arayanlara-64253069/detay/)

darkmoon
22-03-2012, 13:26
250 ninja harika bir seçim olur pişman olmassın emin ol hatta uzun vadede satmak istemeyede bilirsin..

tunch
22-03-2012, 14:23
cbr 250r ve türevlerini tavsiye ederim

Yiğit G.
22-03-2012, 17:05
Birde şu ayaklık var , arka lastiği kaldırıyor park halindeyken genelde onu kullanıyorlar , sebebi varmı yoksa şekil olsun diyemi ?

şunun gibi:

http://www.thisisnottingham.co.uk/images/localpeople/ugc-images/wisdomleaf/zone35/subzone29/9393429/images/3508385.png

miniks
22-03-2012, 17:12
Sym nin tum modellerine sahip oldum joyride dahil hepsiyle iki kisi uzun yol yaptim. Joyride ve gts ile istanbul disina cok gittim. Mondialrs150 ile izmire gitmis adamim iki kisi :) durmadan. Bana soru sorulmaz suursuzum ben :))

Ahmet

miniks
22-03-2012, 17:13
Abi benim asıl isteğim speedtriple... Ama motor olarak şu an ona para ayıramıyorum ne yazikki.Buda onun çok benzeri monster a götürdü beni.Naked seviyorum ama dün 250r ı inceledim çok hoşuma gitti.Cadde de göztepede ducati varya orda monster ı inceledim biraz çekindim iriliğinden ilk defa kullanacagımdan. 250r kullanımı daha basit manevrası hafifliği falan daha uygun gibi geldi bana ilk başlangıç açısından.Kadıkoyden bi arkadaşla gorsutum güzel bi 250r var bir yerden para bekliyorum olursa bikaç güne hadi dicem alıcam.
Kawasaki Ninja 250R 2008 Model Super Sport Motor Sahibinden ikinci el 8.200 TL - 64253069 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-temiz-arayanlara-64253069/detay/)

Sen 250r al cok mutlu olucaksin emin ol. Gamahanin 125 cok guzel goruntusu var ama cok yavas gelir

Brs_eg
22-03-2012, 17:20
Sym nin tum modellerine sahip oldum joyride dahil hepsiyle iki kisi uzun yol yaptim. Joyride ve gts ile istanbul disina cok gittim. Mondialrs150 ile izmire gitmis adamim iki kisi :) durmadan. Bana soru sorulmaz suursuzum ben :))

Ahmet

mondialle
izmir
2 kişi
durmadan maşallah ne denirki :D

OnurÖzden
22-03-2012, 17:50
Başlangıç Motoru
Altın Elbiseli Adam 13: Başlangıç Motoru - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0)

Honda cbr 250R
Honda CBR 250R Altın Elbiseli Adam 13. Bölümde - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=o2RNBkYkTN8&feature=related)

Hyosung gt250r
Altın Elbiseli Adam SKYTURK Bölüm 8 (11 Eylül) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=-G8-QscNwlc)

Yamaha yzf r125
Altın Elbiseli Adam SKYTURK Bölüm 7 (4 Eylül) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=VHpbRbiF__g)

Kawasaki ninja 250r
http://www.youtube.com/watch?v=RkEJcBIFW6E

Yardımcı olur diye düşündüm. :)
Bende takip ediyorum bu adamı, süper bilgiler veriyor.Ve anlatışı çok eğlenceli :D

Yiğit G.
23-03-2012, 09:47
Sen 250r al cok mutlu olucaksin emin ol. Gamahanin 125 cok guzel goruntusu var ama cok yavas gelir

evet bencede 250r uygun tesek.

Başlangıç Motoru
Altın Elbiseli Adam 13: Başlangıç Motoru - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0)

Honda cbr 250R
Honda CBR 250R Altın Elbiseli Adam 13. Bölümde - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=o2RNBkYkTN8&feature=related)

Hyosung gt250r
Altın Elbiseli Adam SKYTURK Bölüm 8 (11 Eylül) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=-G8-QscNwlc)

Yamaha yzf r125
Altın Elbiseli Adam SKYTURK Bölüm 7 (4 Eylül) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=VHpbRbiF__g)

Kawasaki ninja 250r
http://www.youtube.com/watch?v=RkEJcBIFW6E

Yardımcı olur diye düşündüm. :)
Bende takip ediyorum bu adamı, süper bilgiler veriyor.Ve anlatışı çok eğlenceli :D

eyw :))

Slmcnsl
23-03-2012, 12:13
yigit konunun sadece başini okudum gerisini okumadim ktm duke 125 düşünüyodan bnce al.. başlangiç seviyesi için oldukça eglenceli=)
dengeli ve stabil..
oldukça da iddali duruyor..

ahmet3425
23-03-2012, 12:25
hyosung yaramaz aman uzak dur.

baslangıc icin 125 lik en guzeli ben mesela 3 sene once 125cc ile basladım hala 125 cc kullanıyorum daha sınıf atlayamadım atlamayıda pek dusunmuyorum:D

motorla hızı sevmiyorum ztn ekonomi ve pratiklik daha önemli o yuzden yamaha YBR 125 kralına gider:D

DaRkNeSs-
23-03-2012, 14:55

Ahmet

ahmet sen hakkaten şuursuzmuşsun :D
mondial ile 500 km yolu nasıl durmadan geldin ya hemde 2 kişi? şişmedi mi motor :D
50 km sabit hızla mı geldin nasıl geldin bi anlatsana merak ettim :)
bende de biliyosun 150 zc var 2 kişi kuşadasına gitmeye çekiniyorum şişer yolda bırakır falan belki diye :D

darkmoon
23-03-2012, 15:09
ahmet sen hakkaten şuursuzmuşsun :D
mondial ile 500 km yolu nasıl durmadan geldin ya hemde 2 kişi? şişmedi mi motor :D
50 km sabit hızla mı geldin nasıl geldin bi anlatsana merak ettim :)
bende de biliyosun 150 zc var 2 kişi kuşadasına gitmeye çekiniyorum şişer yolda bırakır falan belki diye :D

ümmet pertikan internette bir araştırırsanız 125cc lik mondial ile türkiye turu attı yaklaşık o motorla 40000 km yol yapdı.

ahmet3425
23-03-2012, 15:34
benım arkadasta YBR 125 le ıstanbuldan sırasıyla ankara, ordan adana ordan antep ordan surıye ye halepe gectı şam'a kadar ındı ordan lubnana gectı. En son 2 gun de ıstanbula kadar dondu geldı.

Ve bu motor +50 derecede 400 km durmadan yol yaptı 2 kısı ve 50 60 kılo canta ıvır zıvır yukle banamısın demedı :)

125 cc de yamahanın uzerıne tanımam o dakkadan sonra :)

Ama kesınlıkle gunlık ıvır zıvır ıslerı halletmek ıcın kullanılabılecek masrafsız saglam ve ekonomık bı motor adamın tekı sanırım dunyayı dolasmıstı 125 lık YBR ıle.

Turkıyede kuryelerın asırı tercıhı yuzunden pek tercıh edılmıyor ama olsun ben yınede ybr yı sevıyorum:)

Yiğit G.
15-05-2012, 17:46
kusura bakmayın arkadaşlar konuyu up yapıcam ama söyle birşey sorucam mesela arabalarda alsakda satsakda hep pazarlık payı bırakıyoruz veya pazarlık yapıyoruz peki bu motorlarda da pazarlık payı oluyormu yani oluyordur da şimdi konusucagım kişiyede abes bi fiyat sormak istemiyorum... 9.500 diyelim kaw. 250R , yani adama 8 e bırakırmısın desem kufur mu eder :D Nedir bu fiyatlardaki motorların pazarlık payları ? 300-500-1000 ?

aRR
15-05-2012, 17:48
kusura bakmayın arkadaşlar konuyu up yapıcam ama söyle birşey sorucam mesela arabalarda alsakda satsakda hep pazarlık payı bırakıyoruz veya pazarlık yapıyoruz peki bu motorlarda da pazarlık payı oluyormu yani oluyordur da şimdi konusucagım kişiyede abes bi fiyat sormak istemiyorum... 9.500 diyelim kaw. 250R , yani adama 8 e bırakırmısın desem kufur mu eder :D Nedir bu fiyatlardaki motorların pazarlık payları ? 300-500-1000 ?

kaw 250r bende düşünüyorum veya honda 250r kışımı beklesek yoksa :)

Yiğit G.
15-05-2012, 19:02
kaw 250r bende düşünüyorum veya honda 250r kışımı beklesek yoksa :)

Valla bi ufak para gecicek inş elime bu hafta gibi hemen alıcam bi motor ama... Şimdi hemen alıpda kazıklanmayalım. Kaw. 250R alıcam ben daha cok hosuma gidiyor hondadan.

In_FLAMES
15-05-2012, 19:04
ben 1 ay öncesine kadar iki tekere sadece heves olarak bakıyordum etrafımdaki motorcu elemanların arkalarında oturarak biyerlere gitme haricinde motora binmişliğim-sürmüşlüğüm falanda yoktu geçen ay 96 model 1500lük kawasaki chopper aldım alırken de (motoru bana satan çocukluk arkadaşım da dahil) herkes manyak olduğumu böyle bi motorla ne işim olduğunu kullanamayacağımı falan filan zırvaladılar dinlemedim aldım mutluyum huzurluyum gayette kullanabiliyorum hele kullanırken o traktör gibi çıkardığı sesi duydukça daha bi profesyonelleşiyorum desem yeridir :) bu sebepten ötürü bana kalırsa böyle 50lik 100lük motorlar yerine şööyle hacimlice kullanırken zevk verecek bikaç model eski olsa da bindiğinde motora biniyorum dedirtecek bir motor almanı tavsiye ederim dostum..

Yiğit G.
15-05-2012, 19:06
Kawasakimi ?

http://iantan.org/wp-content/uploads/2011/09/2011-Kawasaki-Ninja-250R.jpg

Hondamı ?

http://dayerses.com/data_images/posts/honda-cbr-250-r/honda-cbr-250-r-09.jpg

CorsaGSI
15-05-2012, 19:11
kawasaki honda arasında kesinlike honda. yamaha'nın 250'lik lerinede bakabilirsin

onat
15-05-2012, 19:17
bu pazarlık işi motorda daha az marjlarda dönüyor. inanın biz vfr yi alırken 50 tl yi indirmeyen adamlara rastladık. motor işinde arabadaki gibi 500ler 1 ler zor oluyor. anca nasıl olur ihtiyacı olucak satan kişinin o şekilde olucak ya da satılması zor bir motor alıcaksınız o şekilde indirimde fazla olucak.

B.Koçer
15-05-2012, 19:23
Dün demekki bundan inceliyordun abi motorları :D

darkmoon
15-05-2012, 19:59
ben benim gv250 yi satmayı düşünüyorum ilk 125 lik ikinci bir makine alıyım dedim ama sonra gereksiz olucak dedim 500 lük piaggio falan düşünüyorum.. arkadaşın beverlyi kullandım 500cc lik alet deli dumrul gidiyor 40 beygir birazda içiyor benzini ama hakkınıda veriyor namussuz :D
bu arada yeni cbr 125 in kasasıda çok şık olmuş bir yandanda aklım onlara kaymıyor değil şehir içi trafiğinde iyi kaçar ama fiyatları uçuk 125 lik makineyede 7 bin tl verilmez..

Slmcnsl
15-05-2012, 20:19
yigit bu ikisinden birisini alcaksan cbr bnce..
daha yeni model , daha albenili.

Bad-Fast
15-05-2012, 20:33
bencede cbr daha iyi gibi , ilerde bende düşünüyorum bakalım inş ..

Ferhat_V
15-05-2012, 21:31
beyaz kawasaki :)

emre yeşil
15-05-2012, 21:53
Daha 10 yaşında yokken Mobylette kullandım bir süre sonra vitesli MZ kullandım sonra tekrar bir süre scooter kullandım 14 yaşında srad 750 bir cesaret ile binip kullandım biraz korkarak 15 dakika binebildikten sonra kullanabilirim diye düşündüm ama zordu sonra transalp kullandım oda ağırlık kısmı yukarda ve yüksek olduğu için kullanımı zordu herşeye rağmen sürekli scooter kullanmaya devam ettim sonra 600rr movistar kullandım ortamdaki tüm motorlarıda kullandım ama hiç bir zaman minik ahmet yada minik hilminin HAYABUSASINA kıçımı koymadım tüm bunları yazmamın sebebi şu kullanabileceğine inandığın 5 dakika üstünde kaldığın her motoru kullanabilirsin bu tamamen hissetiğin özgüvene bağlı kullandıkça kendini geliştirirsin korkacak birşey yok istediğin ile başlayabilirsin bence. TEMKİNLİ gaza gelmeyerek bir kaç ay binmen kuralı ile.

asot
15-05-2012, 22:00
honda'nın 250'liği kawasaki'nin yanında resmen apaçi işi kalıyor. Ayrıca kawasaki 250 cc lik bir motoru 190 km. hıza ulaşmayı başarıyor. Kesinlikle kawasaki, canlı gözle de muhteşem..

qatrio
15-05-2012, 22:01
Bende yamaha yfz125r var ama bu hayatımda gördügüm en güzel 125lik

Yiğit G.
15-05-2012, 23:20
Dün demekki bundan inceliyordun abi motorları :D

Ya evet 600 lük tırstırdı , 250 liklerin kasasıda daha ufak kontrolu daha kolay ögrenmek için daha güzel gibi geldi

yigit bu ikisinden birisini alcaksan cbr bnce..
daha yeni model , daha albenili.

abi kawasaki sanki daha süpersport gibi duruyor gibi gibi.. Gerçi ikiside aynı çizgilerde uzaktan geçse ayırt edemem ama "beginner" motoru olarak kawasakiyi daha çok öneriyorlar.-" 0-100 Ninja 7,7 sn Cbr 8.5 sn" mış.

""
1-Birbirine oranla servis - yedek parça olayı hangisinde daha avantajlıdır?
Honda
2-Düşünce hangisi daha dayanıklıdır?
Kawasaki
3-Hangisi daha çabuk hızlanır?
Kawasaki
4-Yeni başlayan olarak çok param olmadığı için almışken 5 sene felan kullanabileceğim motor almak istedim scooter almadan
doğrudur
5-Fiyat farkına değer mi aralarındaki kawasaki 2000 tl daha pahalı...

""

demişler..

3rk4n
16-05-2012, 00:38
Geçenlerde yamaha xj6 sürdüm süper eğlenceli manevra kabiliyeti güzel bi motordu.

aRR
16-05-2012, 08:05
cbr biraz daha küçük sizin boy kaç Yiğit bey ? çok küçük kalmasın altınızda ninjanın daha ss havası var.
Arkadaşların dediğide doğru aslında gaza gelmezsem birazcıkda teorik bilgiyle
600rr bile olur 10 lira ninjaca verip satmak için uğraşıcama 15-17 arası guzel 600lukler var ayrıca hondanın motor eğitim kurslarıda var bilginiz olsun.

aRR
16-05-2012, 08:33
birde 1000rr 600rr fiyatları arasında pek fark yok, talep 600lük yönünde olduğu içinmi

darkmoon
16-05-2012, 09:53
kawa motordur.. cbr 250 piyasa..
kawa motordur ikinci el sirkülasyonu azdır parçada sıkıntı olur granejlarda falan servisi azdır..
cbr piyasa işidir ikinci eli boldur yedekparça servisde sıkıntı yokdur ama kawa ile kıyaslanmaz bence..

Yiğit G.
16-05-2012, 09:55
cbr biraz daha küçük sizin boy kaç Yiğit bey ? çok küçük kalmasın altınızda ninjanın daha ss havası var.
Arkadaşların dediğide doğru aslında gaza gelmezsem birazcıkda teorik bilgiyle
600rr bile olur 10 lira ninjaca verip satmak için uğraşıcama 15-17 arası guzel 600lukler var ayrıca hondanın motor eğitim kurslarıda var bilginiz olsun.

boyum 173-174 falan.Ninja tam cuk oluyor bana.600 lüklerde rahat oluyor aslında sorun yok.Ben zaten eski mesajlarımda aslında 600cc + istediğimi belirtmiştim.Asıl istediğim motor ducati monster 600 veya 1100 triumph speed triple.Ben ss leri sevmem açık sölim naked seviyorum.250r hoş ama.Yazın öğrenmelik binicem.Zaten şu an motora ayırabilecegim para 8-9 civarı.En uygunu kawasaki olarak gördüm o fiyatlara.

aRR
16-05-2012, 09:57
boyum 173-174 falan.Ninja tam cuk oluyor bana.600 lüklerde rahat oluyor aslında sorun yok.Ben zaten eski mesajlarımda aslında 600cc + istediğimi belirtmiştim.Asıl istediğim motor ducati monster 600 veya 1100 triumph speed triple.Ben ss leri sevmem açık sölim naked seviyorum.250r hoş ama.Yazın öğrenmelik binicem.Zaten şu an motora ayırabilecegim para 8-9 civarı.En uygunu kawasaki olarak gördüm o fiyatlara.

o zaman dediğiniz gibi ninja veya honda hangisini temiz bulursanız artık. bu arada honda kursları yaklaşık 300 tl imiş 2 günlük eğitim bilginiz olsun

Yiğit G.
16-05-2012, 10:05
o zaman dediğiniz gibi ninja veya honda hangisini temiz bulursanız artık. bu arada honda kursları yaklaşık 300 tl imiş 2 günlük eğitim bilginiz olsun

evet o kurslara kesin gidicem cunku hayatımda hiç sürmedim motor.Hatta eğer şöyle bir durum varsa almadna önce arayıp hondayı öğrenicem , motoru aldıgım arkadaştan motoru hondanın o egitim yapılan tesisine bırakmasını isticem.Aldıgım motorla eğitim almak istiyorum.Peki bişey dicem 2 gün sonunda ben motora atlayıp eve dönebilirmiyim :D

aRR
16-05-2012, 10:09
evet o kurslara kesin gidicem cunku hayatımda hiç sürmedim motor.Hatta eğer şöyle bir durum varsa almadna önce arayıp hondayı öğrenicem , motoru aldıgım arkadaştan motoru hondanın o egitim yapılan tesisine bırakmasını isticem.Aldıgım motorla eğitim almak istiyorum.Peki bişey dicem 2 gün sonunda ben motora atlayıp eve dönebilirmiyim :D

mantıklı :) google'da aratırsanız honda motor kursları diye gidenlerin yorumları var bence faydalı olucaktır. Gidenler memnun 2. günün sonunda motor üstünde duramayan bayanlar baya baya iyilermiş düşünün artık :)

Yiğit G.
16-05-2012, 10:15
mantıklı :) google'da aratırsanız honda motor kursları diye gidenlerin yorumları var bence faydalı olucaktır. Gidenler memnun 2. günün sonunda motor üstünde duramayan bayanlar baya baya iyilermiş düşünün artık :)

ya sorun zaten ustunde durmak değil o konularda baya dengeliyimdir yıllarca roller blade , kaykay bisiklet vs atla zıpla herseyi yaptık eminim 1200 lük motoru getir rahat rahat sürerim ama vites nerde nasıl geçiyor hangi kol gaz hangi fren ön vs vs hiçbirşey bilmiyorum :D Artı birde işin güvenlik yönü var.. Araba kafasıyla sürülmez büyük ihtimal motor , dönüşlerde nasıl nereye bakmam lazım , aynaları nasıl kullanmam lazım , araç sollarken bir yere dönüş yaparken nelere dikkat etmek lazım..Yani kısacacı profosyonel eğitim almam lazım çünkü motor şakaya gelmiyor.

aRR
16-05-2012, 10:24
ya sorun zaten ustunde durmak değil o konularda baya dengeliyimdir yıllarca roller blade , kaykay bisiklet vs atla zıpla herseyi yaptık eminim 1200 lük motoru getir rahat rahat sürerim ama vites nerde nasıl geçiyor hangi kol gaz hangi fren ön vs vs hiçbirşey bilmiyorum :D Artı birde işin güvenlik yönü var.. Araba kafasıyla sürülmez büyük ihtimal motor , dönüşlerde nasıl nereye bakmam lazım , aynaları nasıl kullanmam lazım , araç sollarken bir yere dönüş yaparken nelere dikkat etmek lazım..Yani kısacacı profosyonel eğitim almam lazım çünkü motor şakaya gelmiyor.

aynen öyle direk kaporta sizsiz olucaksınız çünkü.

BthnKrkt
16-05-2012, 10:29
Ben 6-7 ay yaklasık 17.000km Nınja 250 kullandım. Bence kullanımı çok çok rahat frenleri ve viraj kabiliyeti çok güzel( ince arka lastikelrinden kurtulup iyi bir lastik takıldıgında) Bende Kn filtre muzzy eksoz vardı performans olarak hyosungdan kat kat üstündü. Kullandıgım dönemde 4 hoysungla karşılaştırma şansım olmuştu onlardan çok hızlı idi. Ben satarken 32000 km de olmasına ragmen hiçbir sorunu yoktur: sürekli ön kaldırmaktan zincir uzamıştı gergide pay kalmamıştı ve kötü olmuştu sadece zincir değişmiştim.

cem36
16-05-2012, 10:42
Kullanılmıcak bısey yok fakat hakkını vermen önemli. Bundan kastım hakkını ver 299 kilit git demiyorum, yolda altında gorurler makıneyı senı gaza getırırler Allah korusun hayatına maal olur bılmeden gaz acman.
18 yaşımda 1000likle geziyodum, o zamanlar egıtım vs de almamıştık cahillik olarak bakmıyorum cunku kendımı bılıyodum gece cıkıyodum sahıl boşken pendıge kadar gidip gelıyodum ufak ufak alıştım.
Kawasaki 250r al derim. 5bın km kullandım. Gidişi vs tatmin eder kaliteli motor hysung gibi dagılmaz fakat frenleri çok guvenılır degıl önler tek disk sukutır balatası.
Lazımsa 2010 hayabusa verim satılıklarda var benım 2 günde alışırsın :p :D

Slmcnsl
16-05-2012, 11:04
Ya evet 600 lük tırstırdı , 250 liklerin kasasıda daha ufak kontrolu daha kolay ögrenmek için daha güzel gibi geldi

abi kawasaki sanki daha süpersport gibi duruyor gibi gibi.. Gerçi ikiside aynı çizgilerde uzaktan geçse ayırt edemem ama "beginner" motoru olarak kawasakiyi daha çok öneriyorlar.-" 0-100 Ninja 7,7 sn Cbr 8.5 sn" mış.

""
1-Birbirine oranla servis - yedek parça olayı hangisinde daha avantajlıdır?
Honda
2-Düşünce hangisi daha dayanıklıdır?
Kawasaki
3-Hangisi daha çabuk hızlanır?
Kawasaki
4-Yeni başlayan olarak çok param olmadığı için almışken 5 sene felan kullanabileceğim motor almak istedim scooter almadan
doğrudur
5-Fiyat farkına değer mi aralarındaki kawasaki 2000 tl daha pahalı...

""

demişler..

ya aslinda öyle haklisin fakat bnm kawa ile ilgili düşüncem biraz ucuz durdugu..
ucuz derken yakindan incelediginde sanki daha bi plastik , diskleri amortisörleri cbr250 ye göre daha bi 'cheap'.. 250 r da yeni vfr çizgileri var bna sorarsan , daha doygun gibi gibi sanki..
artı bu işin birde servis yedak parça yönü var benden daha iyi biliyosun..
senle kafalarimiz ayni bnce , naked seviyorum diyosun ne işin var ninja 250 ile , alsana bi er 6n=)

Sinan'S2k
16-05-2012, 11:12
Bence cbr250r al şehir kullanımına daha uygun alt ve orta devirleri bariz daha kuvvetli devamlı yüksek devir çevirdiğinde ninja 250 avantaj sağlar. Ayrıcana ninjanın göstergeleri demode cbr da dijital daha şık. Git sıfır cbr250r al beni dinle pişman olmazsın...

Yiğit G.
16-05-2012, 12:00
Ben 6-7 ay yaklasık 17.000km Nınja 250 kullandım. Bence kullanımı çok çok rahat frenleri ve viraj kabiliyeti çok güzel( ince arka lastikelrinden kurtulup iyi bir lastik takıldıgında) Bende Kn filtre muzzy eksoz vardı performans olarak hyosungdan kat kat üstündü. Kullandıgım dönemde 4 hoysungla karşılaştırma şansım olmuştu onlardan çok hızlı idi. Ben satarken 32000 km de olmasına ragmen hiçbir sorunu yoktur: sürekli ön kaldırmaktan zincir uzamıştı gergide pay kalmamıştı ve kötü olmuştu sadece zincir değişmiştim.

hyosung lara baktım ciddi ucuz ve ciddi güzel duruyor uzaktan.. ama forumlarda baktım allah korusun diyorlar o motorlar için.. Ben 3 aylık bir kullanım için istiyorum kawasakiyi.Hem ögrenmek hemde yazı geçirmek.Uzun yola cıkmıcam gidecegim en uzak yer tahminimce göztepeden fenere geçmektir aksamları :)

Kullanılmıcak bısey yok fakat hakkını vermen önemli. Bundan kastım hakkını ver 299 kilit git demiyorum, yolda altında gorurler makıneyı senı gaza getırırler Allah korusun hayatına maal olur bılmeden gaz acman.
18 yaşımda 1000likle geziyodum, o zamanlar egıtım vs de almamıştık cahillik olarak bakmıyorum cunku kendımı bılıyodum gece cıkıyodum sahıl boşken pendıge kadar gidip gelıyodum ufak ufak alıştım.
Kawasaki 250r al derim. 5bın km kullandım. Gidişi vs tatmin eder kaliteli motor hysung gibi dagılmaz fakat frenleri çok guvenılır degıl önler tek disk sukutır balatası.
Lazımsa 2010 hayabusa verim satılıklarda var benım 2 günde alışırsın :p :D

İnsan motosiklete yeni başlayan düşmanına al sana hayabusa satayım demez ne yaptın :D

ya aslinda öyle haklisin fakat bnm kawa ile ilgili düşüncem biraz ucuz durdugu..
ucuz derken yakindan incelediginde sanki daha bi plastik , diskleri amortisörleri cbr250 ye göre daha bi 'cheap'.. 250 r da yeni vfr çizgileri var bna sorarsan , daha doygun gibi gibi sanki..
artı bu işin birde servis yedak parça yönü var benden daha iyi biliyosun..
senle kafalarimiz ayni bnce , naked seviyorum diyosun ne işin var ninja 250 ile , alsana bi er 6n=)

Abi ikisini koyup yan yana incelemedim kalite bakımından birşey diyemem ama yan yana bakıldıgında kawasaki biraz daha süpersport havasında duruyor gibi gibi.Ama su var plastik kalitesi vs olarak daha kötü diyorsun kawasaki ama parça olsun motor fiyatı olsun daha pahalı honda dan.O nasıl oluyor.Bu arada dediğin dogru baktım fiyatlara bi granajını kırsam 500-700 tl den baslıyor tek parça basına fiyatı...Sağlam düşsem komple grenaj değiştirsem 2000 tl lerde... Motorsiklet özel sigorta oluyormu onuda bilmiyorum.Abi benim istediğin naked ler 15.000 tl civarı su anda cıkaramam o parayı.. ER 6 da güzelde onuda temizini 11-12 den aşagı alamıyorsun.. E o paralara cıkmışken 1-2 daha koyarım monster alırım zaten.Yani sonu yok abi begendiğini alıcam , e 1000-2000 daha cık su var bu var derken araba parasına gelicek :D Ben motorcu olmicam benim amacım araçda varken yazın kullanabilecegim haftasonları kadıkoye , fener e veya annemlere hatta işe falan giderken güzel havalarda binip kısa mesafeleri gitmek.Şehir içinde rahat gidebilecegim çok yakmıcak böyle zevkli birşey lazım tabi kurye motoru gibide durmicak..

Bence cbr250r al şehir kullanımına daha uygun alt ve orta devirleri bariz daha kuvvetli devamlı yüksek devir çevirdiğinde ninja 250 avantaj sağlar. Ayrıcana ninjanın göstergeleri demode cbr da dijital daha şık. Git sıfır cbr250r al beni dinle pişman olmazsın...

Ama ben hangi motorsiklet formunda okuduysam kawasaki 250 nin bariz daha performanslı oldugunu söylüyorlardı.0-100 hızlanmaları bile 1 saniye farklı.Evet ninjanın göstergeleri çok çok kötü.. Ama ona uygun gösterge satılıyor şunlardan.

http://image5.sahibinden.com/photos/99/72/80/73997280e56.jpg

Sinan'S2k
16-05-2012, 12:34
Ama ben hangi motorsiklet formunda okuduysam kawasaki 250 nin bariz daha performanslı oldugunu söylüyorlardı.0-100 hızlanmaları bile 1 saniye farklı.Evet ninjanın göstergeleri çok çok kötü.. Ama ona uygun gösterge satılıyor şunlardan.

http://image5.sahibinden.com/photos/99/72/80/73997280e56.jpg

Valla daha performanslı göreceli bir kavram. 250lik motor yavaştır 2 250 liği kıyaslamakta gereksiz bence ***** performanssa dert zaten 600 alman lazım. 250 likte önemli olanlar rahatlık, kullanışlılık, yedek parça fiyatı ve bolluğu, garanti. Hız konusunu ben bunun içine dahil bile etmem. Ama dediğim gibi gaza alt devir bastın diyelim araç sollayacaksın o konuda cbr daha iyi. 250likle 150 üstünede çıkma zaten bence gerek yok o yüzdende bana göre top speed gereksiz bir kalem 250 likte. Bütün disiplinlerde cbr önde olur yalnız hız konusunda ninja bir tık üstte olur. Bu arada sıfır mı alacaksın 2. el mi?

BthnKrkt
16-05-2012, 12:51
koso göstergeden ben almıştım takmak nasip olmamıstı:) Er6-n de güzel fikir aslında haricinde ninja 250r derim ben. Bu arada bilmiyorum bana mı özeldi ama 32.000de sattım 15.000 de aldım sadece lastik ve zincir değiştirdim. Hiçbir arıza vs yapmadı. Ha yedek parçadan kasıt grenaj felansa en son kawasakide siparişle hızlı şekilde istediğini getiriyordu diye hatırlıyorum

Yiğit G.
16-05-2012, 13:33
Valla daha performanslı göreceli bir kavram. 250lik motor yavaştır 2 250 liği kıyaslamakta gereksiz bence ***** performanssa dert zaten 600 alman lazım. 250 likte önemli olanlar rahatlık, kullanışlılık, yedek parça fiyatı ve bolluğu, garanti. Hız konusunu ben bunun içine dahil bile etmem. Ama dediğim gibi gaza alt devir bastın diyelim araç sollayacaksın o konuda cbr daha iyi. 250likle 150 üstünede çıkma zaten bence gerek yok o yüzdende bana göre top speed gereksiz bir kalem 250 likte. Bütün disiplinlerde cbr önde olur yalnız hız konusunda ninja bir tık üstte olur. Bu arada sıfır mı alacaksın 2. el mi?

top speedde pek fark yok ama dediğim gibi çogu motorsiklet forumunda kawasakinin gözle görülür daha performanslı oldugu yazıyordu hondaya göre..Zaten honda 26hp kawasaki ise 33hp , kawasaki çift silindir honda tek silindir.

0-100
Kawasaki 7,7 sn
Honda 8.5 sn

Ki bu bile 1 saniye buyuk farkdır bence.. copy paste yaptım motorsiklet forumdan şöyle demişler mesela

""250R serilik bakımından cbr 250den çok daha iyi ve büyük.kalıplı biriysen cbr 250 yi tavsiye etmem. uzun süre kullanıcam diyosan 2000 tl farka değer""

ama hondanın artı yanları parçasının daha ucuz oluşu , daha az yakması , fiyatınında 2000 tl gibi daha düşük olması.. Dediğinde dogru 250 liklerde çok fazla hıza takılmaya gerek yok. Ama tip olarak da kesinlikle kawasaki..

Honda:

http://www.bikez.com/pictures/honda/2011/32469_0_1_2_cbr250r_Image%20credits%20-%20Honda.jpg

Kawasaki:

http://www.bikez.com/pictures/kawasaki/2011/32388_0_1_2_ninja%20250r_Image%20credits%20-%20Kawasaki.jpg