PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dizel için en iyi chip?

DoDo_hamann
23-01-2008, 06:54
Aramızda dizel araçlarına chip yaptıranlar,hangi markaları kullanıyor,en verimlisi ve en sağlıklıları hangileri,paylaşırsanız sevinirim..:icon_tup:

mertacar
23-01-2008, 08:20
upsolute .. wimmer ... dıe bılıyorum..

egeturbo
25-01-2008, 14:14
abi eğer kendi aracın ise wimmer ı tavsiye ederim ama sen bide siteden o.z a sor

dragon07
25-01-2008, 15:56
ısypoweRR güsel tawsiye ederimm.

DoDo_hamann
25-01-2008, 17:44
yok belirttiğim gibi dizel araç için:)kendi arabamda superchips kullanıyorum zaten,ama dieselde sorunsuz ve verimliler hangisi kullanan arkadaşların tecrübelerini merak ettim..
chip boxlar kullanılıyor galiba birde ama onların yazılım kadar sağlıklı olduğunu düşünmüyorum..

Dragger
25-01-2008, 17:53
Box yazılım gibi degil tabiki o nedenle tavsiye etmem.

Ben bu konuda cok arastırdım, hatta box almaya giderken döndüm gittim yazılım yaptırdım.

Superchips arkadasım fiestada kullanıyor, ona göre cok verimli ama bana göre cok vasat geldi. Markası tartısılmaz, fiyatı da cok yüksek ama bilmiyorum beni tatmin etmiyor acıkcası.

Ben Upsolute kullanıyorum, remap yapıldı ayrıca inanılmaz memnunum.

Aracım dynoda 95hp cıktı, orjinali 70hp...

70hpde 25hp almak inanılmaz bir güc...Zaten kullanımda hissettiriyor.

Kesinlikle Upsolute tavsiye ederim.

Cem.B
25-01-2008, 17:55
isypower iidir

DoDo_hamann
25-01-2008, 18:00
Dragger,bende upsolute'ü duydum daha önce güzel işler çıkarıyormuş,yakıt hakkında ne gibi değişiklikler oldu?bazıları tasarruf bile sağladığını söylerken bazıları tam tersini söylüyor,teşekkürler görüş belirttiğin için ;)
isy'de ii diye duymuştum Cem,fiyatları hakkında bilgiiniz varmı bu yazılımların?

1.6 VTi
25-01-2008, 18:05
Bende 1.7DTi corsa varken superchips kullanıyordum, ve hakkaten yakıtı düşmüştü ama şöyle:
-----------------------Eski hali:------------SuperChips:
Sakin Kullanım:-----145-150yrk---------125-130ykr
Basma:--------------190ykr max.---------205ykrmax.

Kısaca sakin kullanımda ne yaparsan yap yakıtın düşer, basarak kullanmada artar ama bunun sebebi zaten belli fazla güç :)

Bir arkadaşım da 307 1.6 110hp dizeline isy power kullanıyordu, şaka gibi sonuçlar çıktı isy power ile; adam üst üste defalarca mahalli drag şampiyonu oldu, timetrialde derece yaptı :)

Bir de Upsolute var ki işte isy power ile kıyaslıyamıyorum çünkü Upsolute'lu kullanmadım hiç... Ama isy power'ın boxları çok verimli o kesin, Upsolute da Dragger olsun diğer istanbuldaki arkadaşlarım olsun son derece memnun...

Ben box'a karşı olduğum için ben olsam Upsolute yaptırırdım, ama box problem değilse Isy Power'ı seçerdim...

Dragger
25-01-2008, 18:26
Dragger,bende upsolute'ü duydum daha önce güzel işler çıkarıyormuş,yakıt hakkında ne gibi değişiklikler oldu?bazıları tasarruf bile sağladığını söylerken bazıları tam tersini söylüyor,teşekkürler görüş belirttiğin için ;)

Kardesim yakıt tüketimi düstü bende...

Bunu da suna baglıyorumki, tork yükseldigi icin arac her devirde yürüyebiliyor.

Cok sık vites degistirme de ortadan kalktı bu torkun artısıyla ilgili...

5.vites 1000 devirde bile yürüyebiliyorsun.

Söyle örnek veriyim, tekirdaga cok sık giderim.

Basa basa gidiyorum her seferinde de, 150km ortalama ile...

Önceden 5.9 falan gösteren yol bilgisayarı su an 5.1 5.2 falan gösteriyor.

Basmadan gitsen 4litrelere inilir rahatlıkla...

Kesinlikle daha az yakıyor, chip sonrası arac...

Performans konusunda da 1de 17 jantla pati cekmeyen araba, 3. viteste bile buna yelteniyor. 1le cıktıgı rampaları 3. viteste cıkabiliyor :)

DoDo_hamann
25-01-2008, 18:39
Yakıt tüketimlerininde düşmesi gerçekten çok iyi bir artı..Valla kafama yattı bu iş lakin fiyatlarıda hoştur bu yazılımların bi duymak lazım:D
Bilgilendirmeler için çok teşekkürler arkadaşlar,birde yaptırdığınız fiyatları alırsam çok mutlu olucam,teşekkürler :)

TarikS
25-01-2008, 19:45
Ben box'a karşı olduğum için ben olsam Upsolute yaptırırdım, ama box problem değilse Isy Power'ı seçerdim...

Isy Power'da chip yapılıyor.. Hatta orijinal beyinle oynandığı için serviste bilgisayara bağlanarak anlaşılamıyor. Ben satıcının yalancısıyım..:)

Boxlar ISY'de 500 euro, chipler 800 euro diye hatırlıyorum ama son fiyatlar için arayıp sormakta fayda var. www.tuning-kit.com

Dragger
25-01-2008, 20:19
Yakıt tüketimlerininde düşmesi gerçekten çok iyi bir artı..Valla kafama yattı bu iş lakin fiyatlarıda hoştur bu yazılımların bi duymak lazım:D
Bilgilendirmeler için çok teşekkürler arkadaşlar,birde yaptırdığınız fiyatları alırsam çok mutlu olucam,teşekkürler :)

Bana cok özel bir fiyattan yapmıstı, o nedenle sana da özel bir fiyat isteriz.

Aracın marka modelini alıyım sana dönerim.

Nakit cok avantajlı oluyor, taksitli biraz yoruyor acıkcası...

Ama her kosulda, superchipsten falan cok cok daha uygun...

Senede 2 3 kez zorunlu durumlar icin orjinale cevirip tekrar yükleme sansın falan da var.

Bu arada serviste bu da anlasılmıyor.

Ankaradan aracı getirirseniz hicbirsey sökülmeden özel bir aparatla yüklüyorlar, gelmek istemezsen de ecu gönder hallederler.

DoDo_hamann
25-01-2008, 20:28
Dediğin şartlar çok uygun combo,güzel bir fiyat alabilirsek tadından yenmez:)
Çok teşekkür ederim yardım için,ben sana yakın zamanda p,m atarım araç model vs.
eyvallah ;)

Dragger
25-01-2008, 20:30
Msne ekle kardesim beni, dragger@dragturk.com ordan konusalım.

DoDo_hamann
25-01-2008, 20:45
tamamdır,ekledim ;)

bora1311
20-02-2008, 02:05
benımde arkadasımın focus 2 sne wimmer rst uygulandı, cok memnun...