PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok kararsızım!

qosmio
22-03-2012, 12:42
Abilerim kardeşlerim öncelikle hepinize hayırlı günler.Forumdan beni tanıyan varsa içimde vti aşkını biliyorsunuzdur.Hem nişanlımın çok istediği hemde benimde çok istediğim (daha bi vti'nın içine bile binmedim) bir araç.Daha önce bi araç alımı hakkında beni caydırmıştınız yani size danışmak sormak en mantıklısı.Şimdi düğünüme 15 gün kaldı eşim artık vti'a sıcak bakmıyor sebebi ise benzin fiyatlarından.Ama gene de içinde vti sancısı var :) Dürüst konuşmak gerekirse arabayı düğünden sonraki takıları bozdurup nakit parayı birleştirip öyle alıcaktım.Siz olsanız benim yerimde ne yapardınız?Lütfen bu konu benim için çok önemli dizel mi al derdiniz yoksa vti al hafta sonu gazla mı derdiniz yada hiç gerek yok altınları paraları bankaya mı koy derdiniz????

Başınızı ağrıttıysam kusura bakmayın.

Semii
22-03-2012, 12:43
daha 15 günün var topla valizi kaç TR den derim :D

sakhee
22-03-2012, 12:45
kardeşim pm attım

Kakus
22-03-2012, 12:45
Sakın takıları bozdurup araba falan alma. Bundan 15 yıl sonrasını da düşün. :D

Fatih_
22-03-2012, 12:47
Zevklerinizi ertelemeyin.

gökan
evlenıpte hemen araba almak nıye onu anlamıyrm hemde takı bozdurmak bosver hocam takıları bozdurma koy yastıgın altına tabı hayat senın benmkı kendı fıkrım:)

!KO

la 15 sene sonra vti altından daha cok degerlenır panpaa

darkmoon
22-03-2012, 12:48
araba gelir araba gider altını bankaya koy bence kötü gün parası olarak hastalığı var ülkenin durumu var işden falan çıakrtılar yarın öbürgün allah göstermesin belli bir süre seni götürücek bir köşede paran olsun benim fikrim..

Semii
22-03-2012, 12:48
yenge annenle günlere , 40 yaş üstü teyzelerle bir araya geldiginde o bozdurdugu takılar için çok üzülür söyliyim.fena dedikodu döner altından kalkamazsın :D :D

Almanci Tane-R
22-03-2012, 12:49
bence altinlarinizi hic ellemeyin. hastalik saglik var. bankaya koyun gitsin ileride lazim olur. Durumunuz iyi olursa düsünün derim. cünkü araba her zaman alinir. siz simdibence sadece dügünü ve geleceginizi düsünün. bu arada size bir ömür boyu mutluluklar dilerim

Kakus
22-03-2012, 12:49
la 15 sene sonra vti altından daha cok degerlenır panpaa

Yemin ediyorum, yine çok ince gördün. Saygılarımı sunuyorum kankacım.

Dokunmayın altınlara. : )

1lker
22-03-2012, 12:51
Arac kotulemiyorum tarafta tutmuyorum benimde zamaninda en buyuk hayalim vti'di ama o arabalara o parayi asla vermem airbag klima baska hicbirsey yok yazik gunah bence cok paran varsa al ama sınırlı bir butceyse bence kesinlikle cok daha keyifli ve vti'dan iyi giden araclar alabilirsin(kisisel fikrim)

MTNVTI
22-03-2012, 12:51

Arkadaşa katılıyorum...tamam VTI hep aklında kalacak ama bozdurup alma bence...borcun yoksa biraz biriktir sonra kredi çek al o zaman arabanı...altınlar bir kenarda senin güvencen olsun derim...

h.guroglu
22-03-2012, 12:56
şimdi sen bozdurup alsam ne olur diyorsun bak bizzat tecrübeli biri olarak sölüyorum bunu sakın öle bir hata yapma evlendikten sonra tüm hayatın değişecek şu anda arabalar senin 1 tercihin olabilir ama evlendikten sonra inan 2-3 tercihin haline geliyor

ben ilk evlendiğimde 325 im vardı daha sonra marea aldım sonra şahin sonra flash şimdide 131 alıcak gibiyim tabi bunun işlerimin gittikçe bozulmasındanda kaynaklanıyor inşallah senin başına gelmez

demek istediğim odurki o altınlar sana ileride okadar çok lazım olacakki sonra kafanı duvarlara vurma ah ben naptım diye

zekky
22-03-2012, 12:58
bence altinlarinizi hic ellemeyin. hastalik saglik var. bankaya koyun gitsin ileride lazim olur. Durumunuz iyi olursa düsünün derim. cünkü araba her zaman alinir. siz simdibence sadece dügünü ve geleceginizi düsünün. bu arada size bir ömür boyu mutluluklar dilerim

Ne 1 eksik ne 1 fazlası katılıyorum :icon_tup:

qosmio
22-03-2012, 12:58
Arkadaşa katılıyorum...tamam VTI hep aklında kalacak ama bozdurup alma bence...borcun yoksa biraz biriktir sonra kredi çek al o zaman arabanı...altınlar bir kenarda senin güvencen olsun derim...

abi işte bizde zevkimizi alalım sonrada satarız diye düşünüyoruz.Hafta sonları biner tadını çıkartırız gibisinden.Ama seninde dediğin gibi altınları kenara koymak daha mantıklı

1lker
22-03-2012, 12:59
şimdi sen bozdurup alsam ne olur diyorsun bak bizzat tecrübeli biri olarak sölüyorum bunu sakın öle bir hata yapma evlendikten sonra tüm hayatın değişecek şu anda arabalar senin 1 tercihin olabilir ama evlendikten sonra inan 2-3 tercihin haline geliyor

ben ilk evlendiğimde 325 im vardı daha sonra marea aldım sonra şahin sonra flash şimdide 131 alıcak gibiyim tabi bunun işlerimin gittikçe bozulmasındanda kaynaklanıyor inşallah senin başına gelmez

demek istediğim odurki o altınlar sana ileride okadar çok lazım olacakki sonra kafanı duvarlara vurma ah ben naptım diye

:icon_tup: Dogru soze ne hacet.Bu arada gecmis olsun umarim en kısa zamanda duzelir durumunuz hersey gonlunuzce olsun.

TünayK
22-03-2012, 13:00
Abilerim kardeşlerim öncelikle hepinize hayırlı günler.Forumdan beni tanıyan varsa içimde vti aşkını biliyorsunuzdur.Hem nişanlımın çok istediği hemde benimde çok istediğim (daha bi vti'nın içine bile binmedim) bir araç.Daha önce bi araç alımı hakkında beni caydırmıştınız yani size danışmak sormak en mantıklısı.Şimdi düğünüme 15 gün kaldı eşim artık vti'a sıcak bakmıyor sebebi ise benzin fiyatlarından.Ama gene de içinde vti sancısı var :) Dürüst konuşmak gerekirse arabayı düğünden sonraki takıları bozdurup nakit parayı birleştirip öyle alıcaktım.Siz olsanız benim yerimde ne yapardınız?Lütfen bu konu benim için çok önemli dizel mi al derdiniz yoksa vti al hafta sonu gazla mı derdiniz yada hiç gerek yok altınları paraları bankaya mı koy derdiniz????

Başınızı ağrıttıysam kusura bakmayın.

yazıp yazıp sildiklerimi alt alta koysam ufak bi roman çıkardı herhalde...özet geçiyorum...

düğüne 15 gün kalmış,gez dolaş kırlarda hayatın tadını çıkar...

miniks
22-03-2012, 13:01
Ben sırf bana takmasınlar diye evlenmiyorum biliyormusun....

by serçe
22-03-2012, 13:01
yenge annenle günlere , 40 yaş üstü teyzelerle bir araya geldiginde o bozdurdugu takılar için çok üzülür söyliyim.fena dedikodu döner altından kalkamazsın :D :D

ağır dedikodu olur doğru söylemiş arkadaş :D hem bırak herzaman yatırım yatırımdır önemli olan birşeyi almak istiyorsan elindekini satmadan al elindekini satıp alırsan değeri kalmaz bence benim fikrim

metinmb407
22-03-2012, 13:02
Arabamı almak için 20 milyarlık altını 2010 Haziran da 55 liraya bozdurmuştum o zamar evlilik yoktu. Altını bozdurmayıp bekleseydim 2011 sonlarında altının gramı 107 liraya kadar çıkmıştı gerisini siz hesaplayın. Hem ortalama 20 bin lira zarar ettim hem de bu süre zarfında araca harcadığımız para (bakım, yakıt, arıza) 10-15 bini geçti :) Hele hele düğünde takılan altınları bozdurmak gibi bir hataya kesinlikle düşmeyin. Bende Ağustosta düğün yapacağım ve ondan sonra ilk planım ev. Fiyatlar git gide uçarken arabaların değeride düşüyor. Araba her zaman alınıyor ama toplu para her zaman ele geçmiyor...

5500
VTI al ama altını bozdurup alma bence. Dünyanın binbir türlü hali var, altınları koy kenara dursun.

fatihcakin
Zevk meselesi ama, daha makul araç alıp onda hevesinizi atsanız daha iyi.Zaten radara giriceksiniz veya egzozdan, filmden ceza yiceksiniz :) hevesiniz kaçar büyük ihtimal

_muhaRRem
22-03-2012, 13:03
fn2 mantıklı yatırım olabilir. ileride altından çok değerlencek tahminimce :)

wekoo
22-03-2012, 13:04
öncelikle evlennecegin için hayırlı ugurlu olsun...

takıları bozdurup vti almak bence yanlış......nerden baksan şu an elindekileri bozdurayım vti alıyım desen 22,23 civarı elindeki para ile takıları bozdurmayıp işini görebilecek bi araç alman daha mantıklı en azından önünü görmüş ve cebinde birikimin olmuş olur insan evleninmce sorumluluk alıyor ne olacagını belemessin hastalıgı saglıgı var bunun vti götürüsü olur getirisi olmaz üvey evlat gibidir benzin olmuş 4,63 bence elindekini avcundakinin kıymetini bil...rahmetlik anamın bi lafı vardı oglum takıları bozdurup araba alıyım deme hastalıkta olur o zaman bozdurursun dedi nitekimde öle oldu eşimin rahatsızlıgında harcadık o parayı...akıl vermek gibi bi düşncem yok kara senin..ustam

1lker
22-03-2012, 13:04
Zevk meselesi ama, daha makul araç alıp onda hevesinizi atsanız daha iyi.Zaten radara giriceksiniz veya egzozdan, filmden ceza yiceksiniz :) hevesiniz kaçar büyük ihtimal

:hahaha: tunay reisten bu yoruma cevap bekliyorum :D

qosmio
22-03-2012, 13:05

kanka dogoları da sana bırakıcam iyi bakarsın onlara :)

qosmio
22-03-2012, 13:07
allah yardımcımız olsun..

aegean76
22-03-2012, 13:08
kardeşim al bir dizel araba..doya doya gezin...
zaten 2 sene sonra birbirinize sardırmaya başlarsınız.. ozaman albir tane vti...sanada meşgale olur :)

MTNVTI
22-03-2012, 13:08

:) :) :):icon_tup:

Asimos
22-03-2012, 13:13
Kendini mahrum bırakma , vti candır.
Yarına çıkmaya kimsenin garantisi olmadığı için takıları topladığın gece , canının istediği hertürlü zewkine yatırımını yap , hiç zaman kaybetme bence

TünayK
22-03-2012, 13:14
lan konuya yorum yapamıyorum ya sinir oldum!!!yaz yaz sil yaz yaz sil vay jamırıyoooo

qosmio
22-03-2012, 13:15
Kendini mahrum bırakma , vti candır.
Yarına çıkmaya kimsenin garantisi olmadığı için takıları topladığın gece , canının istediği hertürlü zewkine yatırımını yap , hiç zaman kaybetme bence

qosmio bunu beğendi :)

Semii
22-03-2012, 13:17
lan konuya yorum yapamıyorum ya sinir oldum!!!yaz yaz sil yaz yaz sil vay jamırıyoooo

jamırıyoooo derken şu simitçimi ?

TünayK
22-03-2012, 13:19
jamırıyoooo derken şu simitçimi ?

evet ta kendisi:)

bu arada arkadaşa bit yorum yapayım ben...2 gunluk dunya yap hesabını kıtabını al bin...baktın olmuyor satarsın...arada giren en fazla 4 5 bin tl olur onunda yanına koyayım der geçersin...

miniks
22-03-2012, 13:20
kanka dogoları da sana bırakıcam iyi bakarsın onlara :)

bırak kanka dogolara bakarım canım feda onlara

sakhee
22-03-2012, 13:21

bu arada arkadaşa bit yorum yapayım ben...2 gunluk dunya yap hesabını kıtabını al bin...baktın olmuyor satarsın...arada giren en fazla 4 5 bin tl olur onunda yanına koyayım der geçersin...

düğün hallolduktan sonra olay bu şekilde düşünülebilir
19 a aldım, 17 ye satsam razıyım bindiğime sayarım dedim
3-3,5 harcadım
yine de satarken çok zarar etmedim :)
yunus almasa hiç zarar bile etmeyebilirdim :)

qosmio
22-03-2012, 13:22

ölümlü dünya diyorsun tünayk haklısın.

MTNVTI
22-03-2012, 13:25
düğün hallolduktan sonra olay bu şekilde düşünülebilir
19 a aldım, 17 ye satsam razıyım bindiğime sayarım dedim
3-3,5 harcadım
yine de satarken çok zarar etmedim :)
yunus almasa hiç zarar bile etmeyebilirdim :)

:) apo yunus'tan ne istiyon ya :) limonatada ısmarladı sana :)

Dragger
22-03-2012, 13:26
Ne vti aşkıymış kardeşim bu böyle, senelerdir herkes aşık...

Altın heleki düğünden toplanacak altın satılıp araba mı alınır?

Elinde olan nakitle al orta halli birşey, altınlar dursun bunun iyi günü kötü günü hastalığı sağlığı coluğu cocugu var.

İlla satcam diyorsan da git bir dizel araba al mis gibi bin, en azından cebinden cok para cıkmaz.

Schumi
22-03-2012, 13:27
yazıp yazıp sildiklerimi alt alta koysam ufak bi roman çıkardı herhalde...özet geçiyorum...

düğüne 15 gün kalmış,gez dolaş kırlarda hayatın tadını çıkar...

Bendende bir roman çıkardı. Daha içine bile binmemişsin ne demek bilmiyorsun ama aşk yaşıyorsun. Oda iyimiş. Sen hanımı dinle yoksa burnun cıvık birşeyin içinden kurtulmaz.

sakhee
22-03-2012, 13:27
:) apo yunus'tan ne istiyon ya :) limonatada ısmarladı sana :)

yunustan istediğim laci var bikaç tane
başka bi sorun yok metinim :)

ykavcioglu
22-03-2012, 13:29
yunustan istediğim laci var bikaç tane
başka bi sorun yok metinim :)

Olacak inşallah abi, yarın 206 dizelimi alır haftasonu bakmaya giderik:D

Trance-R
22-03-2012, 13:31
hiç gerek yok arabaya.
heleki bu zamanda , o şekilde araba alıcaksan.

Dragger
22-03-2012, 13:33
Ben dizel arabamı sattım 3 gündür benzinli aurise biniyorum, 150 lirama kan doğradı.

Dizel araba ile 150 liraya 2 hafta dolaşırdım.

TünayK
22-03-2012, 13:35
Ben dizel arabamı sattım 3 gündür benzinli aurise biniyorum, 150 lirama kan doğradı.

Dizel araba ile 150 liraya 2 hafta dolaşırdım.

çak tüpü dragger reyiz...

ykavcioglu
22-03-2012, 13:39
bu arada benden aşığı olmasın, vtecten vazgeçip inş.206 dizel alıp egr iptali ile pisiklet gibi gezecem:D

typh10
22-03-2012, 14:15
ölümlü dünya diyorsun tünayk haklısın.

Bir de yaşarken ölmek vardır.Allah korusun iş güç bozulmuş,borç gırtlakta, faturalar birikmiş elektriği kesmeye gelmişler.kapıda sen adamları karşılıyorsun.Mübalağa olabilir ama ben bunu yaşayan hiçkimseyi görmedim diyemez heralde kimse.Evlendikten sonra ben herşeyi defalarca düşünüp öyle harekete geçiyorum.Sorumluluk çok farklı bir duygu sen de tadacaksın.Vazgeç bence altın satıp araç almaktan.Düğünün tadını çıkart,keyif almaya bak.Düğün zamanı damatlar çok gergin olur herşeye kızma,eşini ve ailesini asla kıracak bir hareket yapma sürekli başına kakarlar :D Hayat çok uzun,hayırlara vesile olur inşallah,mutluluklar dilerim.

messi
22-03-2012, 14:19
ne vti'mış bee altınlara göz diktiriyo, sanarsınız m5. :)

yerinizde olsam krediyle berabar başka bi model düşünürüm.
altınlar durmalı bi köşede. ;)

AEAlmas
22-03-2012, 14:20
Arabayi alirsin begenirsin hanım dırdır yapar hevesin kacar lanet edersin spor arabaya bazen öyle duruma geliyorumki anlatamam 2 araba var ama kendine 3. araç istemesinden kaynaklı dertler oluyor gerci biri sanayide yatiyor şuan 200sx im parcaları gelcek amerikadan :) altin parasi ile almadım kenarda dursun onlar evladin olunca önemini anlarsın iyiki dersin ha vti yerine bi integra al 5 lira harca ne vti takarsın kafaya ne typer :) oda 4 kapi :)

orhan_guney
22-03-2012, 14:31
bro gerekli acıklamayı yapmış unut vtec filan al bıtane dızel ufak bısey yada bankaya koy çok pişman olursun.evliliğin bile bozulabilir bu lanet işlerden dolayı.bence hıc bulaşma inan buna bende çok ıyı tercube etdım evlenırken senın gibi sakın bulaşma bence.kımsenın dolduruşuna gelme.mutluluklar.

orhan_guney
22-03-2012, 14:33
hee birde demişsinki hiç vtec bınmedim sakın binme ozaman esas narkozu alırsın :)

Tuncay
22-03-2012, 14:39
10.000 biriktir geri kalanını kredi çek

ykavcioglu
22-03-2012, 14:40

vtece krediyle binecekse lpg şart abi:D

qosmio
22-03-2012, 15:09
Bir de yaşarken ölmek vardır.Allah korusun iş güç bozulmuş,borç gırtlakta, faturalar birikmiş elektriği kesmeye gelmişler.kapıda sen adamları karşılıyorsun.Mübalağa olabilir ama ben bunu yaşayan hiçkimseyi görmedim diyemez heralde kimse.Evlendikten sonra ben herşeyi defalarca düşünüp öyle harekete geçiyorum.Sorumluluk çok farklı bir duygu sen de tadacaksın.Vazgeç bence altın satıp araç almaktan.Düğünün tadını çıkart,keyif almaya bak.Düğün zamanı damatlar çok gergin olur herşeye kızma,eşini ve ailesini asla kıracak bir hareket yapma sürekli başına kakarlar :D Hayat çok uzun,hayırlara vesile olur inşallah,mutluluklar dilerim.

ah be usta ne kavgalar ettim şimdiye kadar eşimin ailesi ile çok haklısın çok gergin oluyorum onu al bunu al evin derdi bitmiyor bide kiraya çıkıcam.İyi dileklerin içinde çok teşekkür ederim

qosmio
22-03-2012, 15:12

abi zaten şuan 2 tane kredi ödüyorum nakit para ile onları kapatıcam.Bi kaç yere daha borcum var onlarıda kapatıp o zaman elde kalanla işte vti alırım hesabı yapıyordum.Büyük konuşmim ama bidaha kredi çekmem

SONE-R
22-03-2012, 15:13
al kardeşim.. içinde ukde kalmasın.. bu gençlik bir daha gelmez.. 50 yaşından sonra bineceğin mercedes bile olsa şu an bineceğin VTi'dan alacağın zevki alamazsın.. ;)

qosmio
22-03-2012, 15:13
hee birde demişsinki hiç vtec bınmedim sakın binme ozaman esas narkozu alırsın :)

şimdi asıl narkozu sen verdin başkan :)

mehmetRS
22-03-2012, 15:15
yeni evleneceksiniz madem, güzel yeni modelli aileye uygun, gücüde tatminkar bir araba baksanız ne kadarda güzel olur.. Altınları bozdurma işin içine girecekse, en azından yeni birşeylere binseniz güzel olur:) Gidip istikbal koltuklı vti'a bineceğinize :D "vti cı arkadaşlar kızmasın sakın :D"

orkuteren
22-03-2012, 15:15
arkadaşım daha 4 aylık evliyim ama inan evdeki hesap çarşıya uymuyor kesinlikle eğer kenarda şöyle 50 bin liran kalacaksa eyvallah ama kirada oturup kredi ödeyerek altında m5 olsa bi zaman sonra huzur muzur kalmaz ... Allah şimdiden kolaylık versin şimdiden mutluluklar dilerim ...

qosmio
22-03-2012, 15:16
al kardeşim.. içinde ukde kalmasın.. bu gençlik bir daha gelmez.. 50 yaşından sonra bineceğin mercedes bile olsa şu an bineceğin VTi'dan alacağın zevki alamazsın.. ;)

haklısın abi

orkuteren
22-03-2012, 15:17
ee abi al diyorsunda bi zaman sonra hanımın dırdırı nolucak peki ...

TünayK
22-03-2012, 15:20
yeni evleneceksiniz madem, güzel yeni modelli aileye uygun, gücüde tatminkar bir araba baksanız ne kadarda güzel olur.. Altınları bozdurma işin içine girecekse, en azından yeni birşeylere binseniz güzel olur:) Gidip istikbal koltuklı vti'a bineceğinize :D "vti cı arkadaşlar kızmasın sakın :D"

bkn. cami duvarına şorul şorul işemek

imparatoR
22-03-2012, 15:20
bir dahamı geliceksin dünyaya vti bu kadar önemliyse senn için al ve bin;
sahip olmuş ol...
benzin kasar diosan zorunda olmadıkça marşa basma;
ama sahip olmuş ol bana göre..

geçmişime dair hiç pişmanlığım yok çok şükür nedeniyse 3 kez düşünüp en doğrusunu yaşadım kendi adıma ve hiç bir şeyi ertelemedim kendim için sadece vaktini bekledim;
vakti geldiğinde sahip oldum,oldurdum..

çok kasılma bu kadar baktın çıkamadın işin içinden fena patladın vti konusunda diyelim en kötüsünü düşünelim 4 yada 5 bin hernekadarsa işte zarar eder elinden çıkarırsın ;en kötüsü bu olur konu parayken.
senden değerlimi ki para..
kendi görüşüm bu yönde...

SONE-R
22-03-2012, 15:21
haklısın abi

kardeşim gel sen yol yakınken evlenmekten vazgeç :D :D
daha çok gençsin yaw.. bu yaşta evlenilmez..

şaka şaka :p :p

Ome_RS
22-03-2012, 15:21
Mantıklı konusmak gerekirse takı bozdurup araba almak buyuk bi hata olur.
evlenince zten bircok masrafın olucak 1-2 sene sonra düzlüğe cıkınca al derim ben dunya hali belli olmaz kenarda paranız olsun

qosmio
22-03-2012, 15:25
kardeşim gel sen yol yakınken evlenmekten vazgeç :D :D
daha çok gençsin yaw.. bu yaşta evlenilmez..

şaka şaka :p :p

düğünüme 15 gün kaldı abi :D ama vazgeçmek mi asla öle bişey düşünmedim abi
ki nişanlımla orta okul 1 den beri tanışıyoruz yani insanın ilk aşık olduğu kişi ile evlenmesi rabbimin bi hediyesi bana allah sizlerede bizlerede mutlu huzurlu günler yıllar nasip etsin.

ykavcioglu
22-03-2012, 15:28
ne olursa olsun riskli araçlar, her an bir yerinden arıza verebilir. ben 1 senede 5,000 tl harcadım
neredeyse bir çocuk kadar masrafı var..
bekarken güzel sıkıntı yok fakat evliyken, eşinle aranda sıkıntılar olabilir.
ne olursa olsun eski araçlar, çok düzgününü bulman lzm..
çok seviyorsanda tüpü tak bir ömür bin.

SONE-R
22-03-2012, 15:29
düğünüme 15 gün kaldı abi :D ama vazgeçmek mi asla öle bişey düşünmedim abi
ki nişanlımla orta okul 1 den beri tanışıyoruz yani insanın ilk aşık olduğu kişi ile evlenmesi rabbimin bi hediyesi bana allah sizlerede bizlerede mutlu huzurlu günler yıllar nasip etsin.

hayırlı uğurlu olsun kardeşim.. keşke VTi'ı takı parasıyla değil de, kendi paranla alabilecek durumda olsaydın.. ortak parayı sadece kendi zevkine harcaman pek hoş karşılanmayabilir..

h.guroglu
22-03-2012, 16:06
şimdi kardeşim işin gerçeği o altınları eşin senden daha çok sahiplenior onlar benim diyebiliyor ;)

bak kısaca başından geçebilecek aşamaları yazıyorum

düğünün oldu gitti altınları bozdurdun bir kısmıyla kredilerini kapatın daha sonra vti ı aldın

ilk akşam hanımdan gelen tepki

ayy aşkım bu çok güzel hadi gezelim tozalım (tabi sendede heves olacak mıçmaya bile nerdeseyse arabala gitmek için can atıcaksın)

sonra sen bu arabanın orasıyla burasıyla uğraşcaksın eşin arabayı senden kıskanıcak onla benden daha çok ilgileniyorsun diye dır dır etmeye başlıcak ki kadın milletinin dırdırı hiiiç çekilmez :D:D

sonra elinizdeki parayı bir şekilde bitirceksiniz

eşin arabadan sıkılınca yada en ufak bir para sıkışıklığında neden altınlarımı sattın keşke satmasaydın keşke başka bir araba alsaydın demeye başlıcak.tartışmalar kavgalar olucak tadınız tuzunuz kaçıcak

gerçi gelirin nekadar onu bilmeden konuşuyorum belki gelirin iyi olcak ozmnda bu sölediklerimin hiç biri yaşanmıcak

içini karartmak gibi olmasın ama ben sadece yaşanabilecek bir senaryo yazdım sana he gönül isterki hiç böle şeyler yaşama mutlu mesut geçin ama bu tip riskler olacaktır araba meraklısı biri olarak

mehmetRS
22-03-2012, 16:08
bkn. cami duvarına şorul şorul işemek

aynen tabi :D

SOMEONESPECIAL
22-03-2012, 16:22
düğünüme 15 gün kaldı abi :d ama vazgeçmek mi asla öle bişey düşünmedim abi

sen hele bi imzayı at... Sonra konuşalım ;)

qosmio
22-03-2012, 16:30
sen hele bi imzayı at... Sonra konuşalım ;)

:) :) balayından yazarım abi

SOMEONESPECIAL
22-03-2012, 16:34
:) :) balayından yazarım abi

İMZAYI ATTIKTAN SONRA ŞÖYLE 1 SENE GEÇSİN... BALAYI, CİCİM AYI,
CANIM/CİĞERİM AYI BİTSİN DE HELE :)

ŞAKA Bİ YANA DA MANTIKLI DÜŞÜNDÜĞÜNDE ALTIN BOZUP ARABA ALINMAZ.
BENZİN OLMUŞ KAÇ PARA. BIRAK ALTIN ALTIN OLARAK KALSIN... YARININI
DÜŞÜN. ÇOCUĞUN OLUNCA ÇOK DAHA İHTİYACIN OLACAK O PARAYA VE
O ZAMAN BENİ DAHA İYİ ANLAYACAKSIN. AL Bİ İNTEGRA ONUNLA UĞRAŞ :hahaha:

AEAlmas
22-03-2012, 16:37
Vti alirsin zevkli güzel araç ama
Karı dırdırı cekmiyeceksen yok oyle yapmaz dersen durumun fena degil ise al düğünden cıkacan illa ev eşyası eksikleri borc harc olur kafa atarsın sonra duvarlara bi ara cok bunaltmıştı benide eşim arabayı yok pahasına satacaktım nerde ise sonra dellendim sustu :D

Tuncay
22-03-2012, 16:43
hayırlı uğurlu olsun kardeşim.. keşke VTi'ı takı parasıyla değil de, kendi paranla alabilecek durumda olsaydın.. ortak parayı sadece kendi zevkine harcaman pek hoş karşılanmayabilir..

2-3 tane yorumun var hepside birbirinden çelişkili:D:D
bi al bi alma:)

Mutu
22-03-2012, 16:47
Eş adayınız mantıklı birisiymiş, fiyatlar 4.62yken, ve daha nerelere gideeceği belli değilken, benzinli araç mı alınırmış :):)

SONE-R
22-03-2012, 17:04
2-3 tane yorumun var hepside birbirinden çelişkili:D:D
bi al bi alma:)

bence sen de haklısın :D :D

h.guroglu
22-03-2012, 17:05
yanlız şöle bir şey farkettinizmi genelde alma diyenler hep evliler ama al dünyaya birkeremi gelcez gibisindende konuşanlar bekar arkadaşlar

sen bak evlilerin sözünü dinle senden daha tecrübelilerini dinle zararlı çıkmazsın hatta daha imzayı atmamışken gel sen bu evlilik işindende vaz geç

karı dırdırı harbiden hiç çekilmiyor ilk başlarda laf yetiştirmeye çalıştım baktım olmuyor bende susuyorum o habire konuşsun dursun :D:D:D:D

fatihcakin
22-03-2012, 17:22
:hahaha: tunay reisten bu yoruma cevap bekliyorum :D

beklersin:heyoo:

mehmetRS
22-03-2012, 17:24
yanlız şöle bir şey farkettinizmi genelde alma diyenler hep evliler ama al dünyaya birkeremi gelcez gibisindende konuşanlar bekar arkadaşlar

sen bak evlilerin sözünü dinle senden daha tecrübelilerini dinle zararlı çıkmazsın hatta daha imzayı atmamışken gel sen bu evlilik işindende vaz geç

karı dırdırı harbiden hiç çekilmiyor ilk başlarda laf yetiştirmeye çalıştım baktım olmuyor bende susuyorum o habire konuşsun dursun :D:D:D:D

Eşimi çok seviyorum gerçekten dünyaya bir daha gelsem onu bulup evlenirim ama, hazır evlenmemişken bir kere daha düşün:) Katılıyorum M power'a :) İyice düşün, hayatının sonuna kadar bir vti ya binemeyebilirsin mesela, yada bir s2000 alamazsın paran olsada, hele birde cocuk oldugu zaman üüüüfffff

orhan_guney
22-03-2012, 17:24
benim söyliceğim herşeyi söylemiş bekar adama kadın boşmak kolaydır. bu güzel bir lafdır ne anlam cıkarıcagına baglı.

ef186
22-03-2012, 17:27
Ne vti aşkıymış kardeşim bu böyle, senelerdir herkes aşık...

Altın heleki düğünden toplanacak altın satılıp araba mı alınır?

Elinde olan nakitle al orta halli birşey, altınlar dursun bunun iyi günü kötü günü hastalığı sağlığı coluğu cocugu var.

İlla satcam diyorsan da git bir dizel araba al mis gibi bin, en azından cebinden cok para cıkmaz.

Ayni fikirdeyim sakin bole bir hata yapma derim bende ...

turbo&quattro
22-03-2012, 17:44
Hayat cok kisa, zevkleri yasamak gerek keske dememek icin . Eger esini karsina almayacaksan bozdur altinlarini al VTI ni kimseyi dinlemeden yasa zevkini. Ileride baktin olmadi satarsin sonucta VTi deger kaybetmeyen arac altin gibi .

By_DoMiNo
22-03-2012, 19:00
evlilikte takılar bozdurulmaz. Ancak nakit paralar kullanılır. Borçlarda takıı bozdurarak değil yine çalışarak ödenir. Sakın öyle bi cahillik yapıpta takıları bozdurarak araba almayın. Ev almak icin takı bozdurun ama araba icin sakın ha.

recep07
22-03-2012, 21:04
evlenmeyı bır kere daha dusun bence :) suan hayalımde olan araclardan 1.sine sahip oldum ama 2.si cok zor olacak gibi gorunuyor daha aracı alalı 4 ay oldu benzın parasını bahane edıp arabayı sattırmayı 4kapı dizel aile aracı aldırtmaya calısıyor aslında bahanede degıl 3gunde bir 50tl biraz yoruyor ınsanı ama zevk ?
aynı mastercard reklamı gıbı :)
bırde cocuk olursa zaten dırek satmak zorunda kalıcam oda ayrı bır mesele :)
bı daha gelsem dunyaya 30dan asagı evlenmem ne olursa olsun..
zaten typeR da kullanamadan olursem gozum acık gıder heralde:)

recep07
22-03-2012, 21:07
sonuc olarak takılar kesınlıkle kalsın en az 3sene sakın bozdurma arabasız olmuyor dersende dızel bir arac al yazları kısları bır yere gıdecek olursan(tatil) canavar gıbı doldur depoyu gez ıstedıgın yerı..

SONE-R
22-03-2012, 21:10
evlenmeyı bır kere daha dusun bence
......................

bı daha gelsem dunyaya 30dan asagı evlenmem ne olursa olsun..

kaç yaşında evlendin? ben o zaman artık evlenmeyim, zaten evde kaldık :D bu yaştan sonra kimse almaz beni :D :D

recep07
22-03-2012, 21:10
birde cocuk oldumu osuydu busuydu tahliliydi hastalıgıydı ilacıydı mamasıydı bezıydı derken olmasın ama ıllakı sıkıstıgın yer olur

recep07
22-03-2012, 21:13
valla askerden geldım 21. tanıstım 22. 3sene arkadaslık ettık 25. 3ay nısanlı kaldım 25.5 :) allaha sukur mutluyum mesudum huzurumuz yerınde hıcbıseyde gozum kalmadı dedım amaaa kalıyormus demekkı :)

recep07
22-03-2012, 21:15
allah herkesın -gonlune- gore bırını verıyor yas kac olursa olsun..

F.Dogan
22-03-2012, 21:16
Altin bozdurularak vti alinmaz kanisindayim. Mutluluklar dilerim

cenk
22-03-2012, 21:19
evlen evlen de bende evliyim sana bir arkadaş tavsiyesi 30 yaşından küçüksen evlenme :D

hıı altınlarını bozdurarakta araba alma, zaten eşinde böyle bir şeye izin vermez.

By_DoMiNo
22-03-2012, 21:49
Bende 30 yaş civarı evlenmeyi düşünüyorum ama evin tek cocugu olduğumdan ( şımarık büyütülmeyen tek cocuktum; efendi mode : on ) tutturdular evlen de evlen diye. Biraz para biriktirdim maddiyat olsun diye şimdi dokundurtmuyorlar. Ev alacaz Sonra da evlencen. Dedim ben arabayı 30 umdamı görcem ya araba lazım değil hesabı yapıyorlar. Ama Şirket arabasını eve getiriyorum bazen yedi sülaleyi geziyoruz. Gelmişken ona gidelim buna gidelim :D Fırsatım olsa 30 olmasada 28 i beklerdim. Bekarken yaşanacak şeyler var. Evlendikten sonra tutup ta cumartesi gecesi roll e yada arada bir drift antrenmannınamı katılabiliriz. :) Hep icimizde acaba diye uhde kalacak. Ben bu olayı daha cok aş eren hamile kadınların durumuna benzetiyorum. Bir Kadın birşeyi aş erdiğinde misal olarak erik aş erdi. O mevsimde erik bulamadınız diyelim. Erik olmasada cocuk doğar allah'ın izniyle ama içinde uhde kalıyormuş. Canı cektiğinde yiyemediği icin. Bizimkide o. Typer vti yarasıyla ölüp gidicez:D Hee tabi birde işin diğer boyutu var. Anlayışlı bir eş olursa bütün formül değişir. O zaman Pi sayısınız 3.14 alırsınız herşey yerine oturur. Allah hayırlı eş hayırlı coluk cocuk nasip etsin herkeze bu arada. Benimde icimde acayip bir drift isteği var. Ama bekarken yaptım yaptım. Evliyken imkanı yok. :)

Edit : Yaşım 24 bu arada benim profilde bir sıkıntı var 32 görünüyorum. Adminler tarafından düzeltilemedi.

kelalper
22-03-2012, 21:50
Patron evleneceksin masrafların 1 di 2 olacak. 10 liran 5 lira olucak o nedenle o altınları bozdurupta VTI falan alma. Git doğru düzgün hesaplı bir araba al. Bir de şu var düğünde her zaman takılan takı cart curt tahmininin sadece %30 u değerindedir. Oooh şimdi 100 gelir dersin bi bakarsın 30 lira gelmiş. Kime sorarsan aynısını söyleyecektir.

recep07
22-03-2012, 23:23
ayıptır soylemesı takılırken gormustum kocaman kocaman bılezıkler bozdurmaya gitik yarısının içi boş cıktı 14 ayar :) o yuzden altınlar kalsın yarın ne olacagı bellı olmaz iş kuracak olursun o olur bu olur vs vs olumlu dunya her turlu olay var..

qosmio
23-04-2012, 14:54
arkadaşlar öncelikle hepinize selamlar.Bu konuyu hatırlayanlarınız vardır aranızda şimdi düğün bitti :) elde avuçtakini toparladık vti aşkından vazgeçtik fazla açılmak istemiyoruz şuan elimde 13 bin tl para var civic si araç arıyorum bide geçen gün ömerin crx'ne baktım sağlam giderli bi araç şimdi öncelikli amacım civic si bu konuda bana yardımcı olurmusunuz ömerin aracıda olabilir sizin fikirlerinizi alayım dedim.

qosmio
23-04-2012, 14:59
durumun aciliyeti var arkadaşlar

Tuncay
23-04-2012, 15:02
Ömerin aracı dediğin aracın linki vesairesi varmı acaba

5500
23-04-2012, 15:03
Ömerin aracı dediğin aracın linki vesairesi varmı acaba

http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/96137-red-rex-39.html

qosmio
23-04-2012, 15:04
http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/96137-red-rex-37.html

buyur abi

K.Kaan
23-04-2012, 15:10
hocam öncelikle hayırlı uğurlu olsun mutluluğunuz daim olsun bir ömür boyu..

yorumlara şöyle biraz okudumda yaşça büyümüş abilerimiz genelde aynı şeyi iddaa etmiş..elindeki hazır birikmişi yeni ew kurmuş durumdayken araba için çarçur etmemekle ilgili. aynı fikirdeyim. evet insanın zewklerını ısteklerını ertelemesı cok zor bı durumdur bılırım ne demek oldugunu ancak, cok ıı hesap kıtap yap o hayalıne kavustuktan sonra hayal ettıgın zevkı alamamak cok daha uzucu olabılyıor bazen...

hersey gonlunuzce olsun.

Tuncay
23-04-2012, 15:11
Hanım eve alırmı seni birdaha bu aracı alınca
manita ayarlamayamı gidiyorsun der sıkıntı olmasın:)
Ben arada bir yaşıyorum bu muhabbetleri araç kırmızı olunca sıkıntı artıyor:)
Arkadaşın arabası belli çok emek harcanmış bakımlı bir araba

qosmio
23-04-2012, 15:12
hesabı kitabı yaptım çok fazla açılmamak kaydıyla şuanda gücüm buna yetiyor iyi dileklerin içinde çok tşk ederim

qosmio
23-04-2012, 15:16
tuncay abi sıkıntı olmaz sanırım :) şaka bi yana aracı o da gördü aklımda da civic si kaldı temiz bi tane bulmaya çalışıyorum ama ömeriin aracıda çok hoşuma gitti aynen dediğin gibi çok emek harcanmış bi araç senin önerin nedir abi ?

Tuncay
23-04-2012, 15:19
tuncay abi sıkıntı olmaz sanırım :) şaka bi yana aracı o da gördü aklımda da civic si kaldı temiz bi tane bulmaya çalışıyorum ama ömeriin aracıda çok hoşuma gitti aynen dediğin gibi çok emek harcanmış bi araç senin önerin nedir abi ?

Ben olsam si derim kasa daha yeni:icon_tup:
kırmızı bir si vardı sitede satılık bide ona bak

qosmio
23-04-2012, 15:21
ankaradaki araçtan mı bahsediyorsun abi

Tuncay
23-04-2012, 15:23
ankaradaki araçtan mı bahsediyorsun abi

Evet ankaradaki
fakat ondada sunroof yokmuş:confused:

coolvtec
23-04-2012, 15:24
düğün bi geçsin ,vti yi sonraya ertele. illa araba şartsa az yakan, satarken para kaybetmeyeceğin, masrafsız bir araba al, ilerde paran olunca onu hanıma verir, sen vtec alırsın, o da çok sevinir :) onu gündelik, vteği keyfe keder kullanırsın.

şimdiden ömür boyu mutluluklar.

qosmio
23-04-2012, 15:34
temiz si arıyorum günceli :D

zekky
23-04-2012, 15:58
Bence si değilde ek 1.4is hb çok daha mantıklı.
Yinede karar senin tabiki :)

Tuncay
23-04-2012, 16:01
Bence si değilde ek 1.4is hb çok daha mantıklı.
Yinede karar senin tabiki :)
Bencede en iyisi 1.4 is al biraz kullan ilerde satar vti alirsın

Ö.öztüRk
23-04-2012, 16:03
bende paranın bi miktarınla güzel bi araç al uygun fiyatlı al sat topla paranı yükselt hem altının köşede dursun hemde nakitini yükselt..

JosephuS
23-04-2012, 16:06
1.4 is al bence yeni ewlisin hayat ne getirir blinmez.. ben ewlenmek için 1 yaşında arabamı sattım ama üzülmüyorum... bence akıllı düşün iyi karar ver zamanı geliyor 10 TL bile lazım oluyor..aklını kulllan kardeşim ayrıca hayırlı olsun...

mechanic
23-04-2012, 16:12
"valizi toplayıp git" öğüdüne uymadığına göre benim de sana yapacağım öğüde uyma.
alma araba felan taksiye bin.

Patisever
23-04-2012, 16:27
hayata tekrar gelmeceksin ikincisi vti öyle aman aman yakıt sarfiyatı yapan bir arac değil ücüncüsüde bu ıkı görüşüm dısında takı bozdurulup arac alınmaz

qosmio
23-04-2012, 16:28
Honda Civic 1.4i S 1997 Model 14.600 TL Sahibinden satılık ikinci el Füme renk - 82735399 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-manuel-hb-82735399/detay)

beyler şu araç nasıl 14 e bırakıyor sahibide bi arkadaşımın tanıdığı

Ome_RS
23-04-2012, 23:05
Sadık hayallerini erteleme :D

Frid
23-04-2012, 23:24
bütün parayla bir araç almak yeni evlenmiş biri için pek mantıklı olmayabilir. o yüzden aynı ayarda giderli bir şeyler almak daha mantıklı sanırım

mehmetRS
23-04-2012, 23:26
kesinlikle yapma. takı makı bozdurup araba alma, artan para varsa onada araba alma.. bir dur bakalım ne olacak ne bitecek, beklenmedik şeyler cıkabilir, he o para kenarda dursun, borcum harcım yok sağa sola, kredimi cekerim arabamada binerim diyorsan bir ihtimal güzel olabilir ama.. eldeki nakit şu zamanda gerçekten önemli

qosmio
24-04-2012, 00:19
Honda Civic 1.4i S 1996 Model 16.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 79891160 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-cilgin-hondacilar-icin-79891160/detay#)

Honda Civic 1.4i S 1999 Model 15.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Füme renk - 79856276 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-v-tech-gorunumlu-honda-civic-79856276/detay#)

Honda Civic 1.4i S 1998 Model 15.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 82692767 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-acillll-sadece-1-haftalik-bu-ilan-fiyatiiii-82692767/detay)

http://www.techturkey.com/forum/otomobiller/118561-93-eg-civic-si-hb.html

arkadaşlar araçlar hakkında bilgi verebilirmisiniz.En son gönderdiğim linkde ki araç kafama yattı siz ne dersiniz

ruudvan
24-04-2012, 00:32
Honda Civic 1.4i S 1996 Model 16.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 79891160 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-cilgin-hondacilar-icin-79891160/detay#)
utanmadan airbag yazmıs.3 aracıda begenmedım 1.4 lerin.
goruntu olarak en guzelı sıyah olan oda sıyah dıe kusurları ortuo bıle olabılır.

63owen63
24-04-2012, 00:34
yeni evlisin, kimseye muhtaç olma, vti'dan daha büyük bir zenginlik bu.. yedek şarjör hep olsun. Kısmetse vti'da olur.

Ome_RS
24-04-2012, 00:37
kerem abinin aracıydı 2 sene once ben alıcaktım o zaman cicek gibi arabaydı sonra cok el değişti şimdi hosaf gibi olmus o gunlere göre
aracın konusu;
http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/35962-its-my-14is.html

gokcell13
24-04-2012, 02:55
abi işte bizde zevkimizi alalım sonrada satarız diye düşünüyoruz.Hafta sonları biner tadını çıkartırız gibisinden.Ama seninde dediğin gibi altınları kenara koymak daha mantıklı

Kardeşim arabada nakit degerindedir.Al 6 ay 1 sene bin temiz tut arabanı sonra sat.İcinde kalmasın olumlu dunya, yaşadıkalrımız keyiflerimiz yanımıza kar kalıyor.Dedıgım gibi araba alınca altınların çöpe gitmeyecek.Gencsin icinde kalmasın.Şahsi fikrimi sundum.

MBuğra
24-04-2012, 03:47
abi benden büyüksün ama bende düşüncemi söylemek istiyorum:

babam her zaman der ki "duygularınla değil, mantığınla hareket et."

qosmio
24-04-2012, 08:08
serkanın aracını düşünüyorum beyler ankaradaki kırmızı si

makif84
24-04-2012, 08:19
Bak hocam 5 yıl önce evlendim,1 hafta sonra gelen takıları bozdurup bi araba aldım,keşke almasaydım diyorum şimdi anla yani,Eğer çekebiliyosan bi kredi filan çek al seni sağa sola götürecek bi araba bin.Takılarını sakın ama sakın araba için bozdurma

ykavcioglu
24-04-2012, 08:27
kasada altınlar yatsın, ben otobüsle gezeyim:D
yok öyle bir dünya:D:D
kredi çekip karşılayacak durumun varsa çek arabayı al ama yoksa bozdur al dohc'unu tak tüpünü bin:D

BAŞAR
24-04-2012, 08:41
Bak hocam 5 yıl önce evlendim,1 hafta sonra gelen takıları bozdurup bi araba aldım,keşke almasaydım diyorum şimdi anla yani,Eğer çekebiliyosan bi kredi filan çek al seni sağa sola götürecek bi araba bin.Takılarını sakın ama sakın araba için bozdurma

bak bu abim olayı güzel özetlemiş...dinlemekte fayda var.

qosmio
24-04-2012, 09:02
ya beyler altının çok az bi miktarını kullanıyorum geri kalanı kredi çekiyorum beni fazla sarsmıycak şekilde ödeme planlarını yaptım yani neredeyse altınlara dokunmuyorum o yüzden şimdi yardım edin bana :) araba almam lazım biraz aciliyeti var yakın zamanda 3 tane yeğenimin düğünleri felan var arabasızda olmaz uzak yerler şimdi araç buluyormusunuz bana :) :) :)

powERS
24-04-2012, 09:14
prodigy derki diesel power..

yerinde olsam guncel bir model dizelin 2. eline bakarım.

qosmio
24-04-2012, 09:18
mesela önerin var mı limit 15.500

kickbuttowski
24-04-2012, 09:45
TS si miydi satilik s2000 kirmizisi bi si vardi masallah cok guzel araba ona baksaniza bulamadim ben ilanini..

editasyon:

http://www.techturkey.com/forum/otomobiller/118178-carbon-king-satilik.html

ilani buldum ama fiyati yanlis hatirlamisim.. bi kac bin liralik ikram yapilmazsa uymuyor butcenize..