PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Datça Palamutbükü ?

Maxi
22-03-2012, 16:55
diye bir yer
giden gören gezen kimse varmı ?

nasıl bir yerdir, konaklama olanakları imkanları nasıldır ?
pahalı yermidir ? çokmu sessizdir ?

TünayK
22-03-2012, 16:56
nasıldır bilmem ama afrikalı futbolcu ismi gibiymiş:)

Keeper
22-03-2012, 17:18
pahalı değil , denizi çok güzel, ulaşması biraz güç, konaklama için mevsimde rezervasyon şart, sakin bir yer, akşamları canlı müzik yapan 2-3 yer var.

mami_makinen
22-03-2012, 17:30
En son 1999 senesinde gitmistim sessiz cok guzel bi yer ..

orhan_guney
22-03-2012, 17:30
bende yeni dacia cıkdı sandım :D

burkaykalyon
22-03-2012, 17:32
bende yeni dacia cıkdı sandım :D

aynen bende öyle zannettim :D

miniks
22-03-2012, 17:46
Hakan abi 10 numara yer

Yaşlı yazlıkçıların bol oldugu bölgedir datça

on numara balık yapar denizi

öyle balık yiyim devremülk kiralıyayım mangalımı yakayım falan dersen fena kafa dinlersin çokta keyif alırsın

Mutlu KOÇER
22-03-2012, 17:51
Çok güzel yerdir, hatta daha geçen sene kasım ayında gittim. Hava ve deniz o kadar sıcaktıki denize bile girebilirdim. Sessiz sakin bir yer, datçanın hayitbükü, ovabükü ve palamütbükü diye yakın büklere sahip. Datça merkeze takribi uzaklığı 20 dakika. Köy yaşantısı olmasına rağmen yabancıları dışlamaz sadece aşırı ilgi gösterirler.

Düşünceniz tatilse arkadaşımın hangi büktü hatırlamıyorum ama aparttı var yardımcı olmaya çalışırım. :)

Maxi
22-03-2012, 18:14
aslında burasını geçen sene google earth ile dolanırken buldum
inceledim, resimlere falan baktım acayip güzel bir yer

motor ile hem uzun yol hemde tatil yaparım diye düşüncem vardı bu yaz için.
fakat motoru sattım ama burası aklımda kaldı
bakalım yaz gelsin hele, bir sorayım dedim

Mutlu KOÇER
22-03-2012, 18:29
Hilmi'ninde dediği gibi pişman olmayacağınız bir yer. Eğer giderseniz Earth'den çok çok daha güzel bir yer.

Tek kötü yanı köy yolunun biraz bozuk olması. Gitme vaktininiz kesinleşirse haber verin mutlak bir yardımım dokunur.

darkmoon
22-03-2012, 18:47
çok güzel bir yer seferihisara çok benzetirim ortam olarak sessiz sakin bozulmamış fazla ticarileşmemiş ortayaşlı emekli insanların olduğu bir yer.

aybarsdnr
22-03-2012, 19:08
17 senedir ailem tüm yaz tatilini orada geçirir.ben de son 2 3 senedir kısa süreli gidiyorum ama öncesinde neredeyse tüm yazımı orada geçirirdim..
kesinlikle inanılmaz güzel bir denizi vardır.datça nın denizi ile bile palamutbükü nün denizi arasında çok büyük fark var.orada denize girdikten sonra inanın başka yere gitmeyi düşünmezsiniz.halkı çok sıcak kanlıdır, önceki senelere göre çok kalabalıklaştı ama yine de çok huzurludur.
fiyatları açıkçası çok ucuz değil çok pahalı da değil..lüks arıyorsanız yanlış yer olur , otelden çok pansiyon formatında konaklama yerleri ve oranın halkı işletşiyor hepsini.sahil şeridinde güzel bikaç restaurant vardır.akşamları oturup çay kahve veya alkol alabileceğiniz 1 2 yer vardır.ailelerin gittiği kahve tarzı bir yeri vardır vs.. daha detaylı bilgi isterseniz yardımcı olmaya çalışırım.orada yaşayan tüm halkı tanıyorum,onlar da beni tanıyor.gerekli yönlendirmeleri yapmaya çalışırım gitme gibi bir düşünceniz olursa

aybarsdnr
22-03-2012, 19:10
Hilmi'ninde dediği gibi pişman olmayacağınız bir yer. Eğer giderseniz Earth'den çok çok daha güzel bir yer.

Tek kötü yanı köy yolunun biraz bozuk olması. Gitme vaktininiz kesinleşirse haber verin mutlak bir yardımım dokunur.

abi soyadın bana datçadan bir tanıdığımı hatırlattı.Murat Koçer.bir akrabalığın var mı acaba ?

Mutlu KOÇER
22-03-2012, 19:15
Yok Aybars tamamen tesadüf sanırım, datçada akraba yok benim, genellikle arkadaş :)

aybarsdnr
22-03-2012, 19:17
Yok Aybars tamamen tesadüf sanırım, datçada akraba yok benim, genellikle arkadaş :)

şaşırdım ben de :)

Ufuk
22-03-2012, 19:25
Gittim özellikle denizi çok temiz.Tekneyle bodrumdan geçmiştik.Kış vakti insan bulamazsınız.Havası çok temizdir(diğer tatil yörelerinden daha temizdir) marmaristen arabalı vapur var diye duydum.karayolu çok iyi değilmiş dağlık yolda paso viraj. Denizde kesinlikle pus yok hani denizin içinde görüş çok açık su aşırı berrak.Yazın bile sessiz sakin bir yer.Emekli nüfus çoğunlukta..Kafa dinlemelik yer.Gideli 2 seneyi geçti.

Skyhawk34
22-03-2012, 19:25
bu yaz 1 hafta datçayı dolaştım insanı bir kere o bölgeden soguttu çok aç gözlü kişiler yogunlukta, + her geleni öpmeye çalışan bir esnafı var
onun dışında her şeyi çok güzel yeterki insanlardan uzak durunca kafanı tek başına dinleyince yada Arkadaş ortamıyla :)

ÜSTÜNERC
22-03-2012, 20:26
abı bız orayı yaklasık 10 sene once keşfettık kımse yoktu abi datca palamutbuku 10 numara bıyer.sımdı dahada kalabalıklastı eskıye gore.onceden adam yoktu yani.trabzondan datca palamutbukune sırf o denızı ıcın gıdıyoruz abi yani.boyle bı bı denız yok ya ıcı gorunuyor tertemız o yazın sıcağında buz gıbı denız supper yani.bence herkes gıtmelı bodrum falan bıttı artık cok kalabalık adım atılmıyor..

dgoo
22-03-2012, 20:32
Kafa dinlemeye 10 numara yer denizi yeterince ovguyu hak ediyor yanliz ozellikle datca yoresinin suyu cok soguk :D

Sebring
13-07-2012, 11:56
Sayin arkadaslar,yeni konu acmayayim,ufak bir hort....
Datca icinde denize sifir pansiyonlar,oteller falan varmis.Haftaya gitmek istiyoruz.
Datca icinde,denize sifir otel-pansiyon tavsiyesi,tanidigi olan daha da makbule gecer.Fiyatta da zalim olmazsa nefis olur tabi.
Telefon numarasi verebilen olursa da derhal arayip gorusebilirim.
Yardimlariniz icin tesekkurler.

Ferhat_V
13-07-2012, 19:05
palamutbükünde ceylan motel var...2000 li yıllarda gitmiştik hala duruyormu bilemem denize sıfır..googleden gerekli araştırmayı yapabilirsiniz...tatil deyince aklıma hep datça gelir ama o yolu gidişi gelişi hep dert..uzun süre tatil yapabilecek olsam tekrar ilk gideceğim yerdir..

aybarsdnr
14-07-2012, 01:06
yollar çok değişti artık otoban misali :) size önerebileceğim çok yer var çünkü yaklaşık 20 senedir oraya gidiyoruz evimiz var ve tüm halk az çok tanır..internetten bakarsanız eğer , tuna bungalow evleri var..telefon açın..sait veya ogün beyi isteyin..aybars yönlendirdi derseniz yardımcı olurlar..bük pansiyon var, orada da sezer veya hakkı bey i isteyin.onlara da istanbuldan aybars yönlendirdi derseniz aynı şekilde yardımcı olurlar..plajı en güzel yerler bu ikisidir.

BAR22
14-07-2012, 01:35
palamutbükü dünyanın en soğuk koyları arasındadır...
dağdan buz gibi kaynak suyu akar denize...buz attığında uzun bir süre erimediğine şahit olursun...
kesinlikle gidilmesi gereken biyer abi....

SekoLive
09-07-2014, 10:27
beyler konu hort,

datçaya giderken yol güzergahı ve mekan önerisi olan varmı? otel v.s. ayarlı yol üstü mekanları keşif ettiğinz yerler varsa paylasırsanz sevinrm

KA®ANLIK
09-07-2014, 10:41
beyler konu hort,

datçaya giderken yol güzergahı ve mekan önerisi olan varmı? otel v.s. ayarlı yol üstü mekanları keşif ettiğinz yerler varsa paylasırsanz sevinrm

Serkan bende gideceğim 11 inde (Ağustos) :)
2 senedir düzenli olarak gidiyorum...

Yol Güzergahı: İstanbul, yalova, bursa, susurluk, balıkesir, akhisar, manisa, izmir, aydın otobanından marmaris, datça

marmaris datça arası 70km ortalama 1 saat, en sıkıntılı yer orası :)

Datçada,
palamutbükü, hayıtbükü, kızılbük favorilerim
hatta benim en çok beğendiğim yer kızılbük.

ovabüküne de git mutlaka, ordan bal al, gerçekten enfes oluyor KEKİK BALI diye satıyorlar...
Bademi ve balını mutlaka istanbula getir stoklu bir şekilde :)

Çarşıda dondurmacı bir amca var, dağ salepli dondurma satıyor onu mutlaka bul ve o dondurmadan ye :)
eşi ile birlikte en son meydandaki kahvenin önünde satışı yapıyordu :)
kükürtlü göl mü ne var çarşının yanında oraya girersin bi :)

Giderken;

Susurlukta köfteci yusufu söylememe gerek yok heralde :D

Dönerken;
şirinceye uğranır şarap alınır,
izmirin içine girilir çöp şiş, kokoreç yenir :D
orda yenmezse eğer yemek;
beklenir ve akhisar da kuzu çevirmeci var fena, piste gittiğimizde yemiştik enfesti.

akşam yemeğini de bursadaki köfteci yusufta yersin yanında ekmek kadayıfı kaymaklı

ulan acıktım ha senin yüzünden iftara kaç saat var daha :D:D:D

merak ettiğin başka şeyler varsa sor kardeşim :)

Kahn23
09-07-2014, 10:44
Şirince'den biriniz bana kavunlu şarap getirse ne güzel olur :D

KA®ANLIK
09-07-2014, 10:46

kanka ayıp ediosun,
adet ver :D

uğrarsam ki %90 uğrarım getiririm...

benim favorim karadut :D

SekoLive
09-07-2014, 11:38
engin cok saolasn :) aydınlatıcı oldu

Berkan
09-07-2014, 12:30

kanka ayıp ediosun,
adet ver :D

uğrarsam ki %90 uğrarım getiririm...

benim favorim karadut :D

ortalık şenlendiriyim ozaman geçen seneden :D

http://scontent-b.cdninstagram.com/hphotos-xpf1/outbound-distilleryimage2/t0.0-17/OBPTH/255fbf1c029011e383d722000a1f99fc_7.jpg

Kahn23
09-07-2014, 12:40
Kavun-Böğürtlen-Ahududu alayım ben :D

vinz
09-07-2014, 13:52
denizi soğuktur ve aşırı temizdir Türkiye'de tek diyebilirim . diğer yerlere göre sessiz sakindir . yolları ölüm bi tek . aile için filan uygun güzel dinlenilir tatil yapılır . gençler için fazla sessiz . ben sıkılmıştım . restaurantları filan ucuz değil ama çok pahalı da sayılmaz .

KA®ANLIK
09-07-2014, 14:12
ortalık şenlendiriyim ozaman geçen seneden :D

http:/s.0-17/OBPTH/255fbf1c029011e383d722000a1f99fc_7.jpg

tövbe estağfurullah :D
Oruç ağız günaha sokmayın adamı arkadaş :D

Kaan o iş bende ;)

Denizi soğuk değil yaw o kadar, kuşadasına göre +20 derecedir orası kesin :D

ilker_yusuf
09-07-2014, 21:12
diye bir yer
giden gören gezen kimse varmı ?

nasıl bir yerdir, konaklama olanakları imkanları nasıldır ?
pahalı yermidir ? çokmu sessizdir ?
Teyzemler 4-5 yıl üst üste oraya gittiler. Hatta bir emekli öğretmenin işletmiş olduğu yerden sezonluk ev kiralıyorlardı. Çok memnundular

emre55
10-07-2014, 02:37
Datçaya 2 sefer gittim denizi müthiş turist i bol gecesi canlı ben çok beğenmiştim kesinlikle tavsiye ederim :)

KA®ANLIK
10-07-2014, 08:30
engin cok saolasn :) aydınlatıcı oldu

hacı ben senin yorumu görmemişim bu arada :D

ne demek, fazla bozmayın ağustosa sağlam kalsın datça :D

Cimmeria
10-07-2014, 13:18
ne güzel kalamar dolma yaparlardı orda giderseniz yiyin mutlaka

prodorian
10-07-2014, 14:04
arkadaşlar datçalıyım ailem de orada yaşıyor datçada tatil yapan vazgeçemez asla birdaha cennettir...
fiyatlar diğer tatil yörelerine göre de çok uygundur.
otel pansiyon restaurant her türlü yardımcı olurum. isteyen pm atabilir.

M_PROJECT
10-07-2014, 14:05
ilk keşfermemiz 92 93 lü yıllara dayanır heralde , çocuktuk ozamanlar ama Datça ayrı bir yer kesinlikle . imkanı olan yolu düşen gitsin görsün mutlaka

TolgaEsentepe
10-07-2014, 14:40
Öyle bi anlatmışsınız ki şu an yola çıkasım geldi :D

turci
12-07-2014, 01:02
Marmaris datça tatil kafa dinlemek için çok iyi, palamutbükü gerçekten güzel deniz bakımından son derece temiz ve serin.
içmeler turunç ve kumlubük tavsiye ederim,güzel yerler.