PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza anları hakkında...

cupra64
22-03-2012, 21:56
Arkadaşlar yeri burasımı bilmiyorum paylaşmak istedim. Yaklaşık 20 gün önce bi kazaya tanıklık ettim. Kendimi azda olsa suçlu hissediyorum. Onun hızlı gitmesine benim neden olduğumu düşünüyorum ve 20 gün geçmesine rağmen üstümden atamadım. Sol şeritte ince ince uzarken trafikte denk geliyor bazı araclar takılıyor peşinize wv bir jip sürekli arkamda geliyordu. Biraz yüklendim hala daha peşimde hızlıydık yani. Daha sonra sollamasına izin verdim. Yaklasık 5 dakika sonra beni sollayan araç gözlerimin önünde tırın altına girdi. İçindeki arkadaş vefat etti ( Mekanı cennet olsun ) Arabadan koşarak inip oraya giderken ve arkadaşın o halini görünceki duyguyu inanın size tarif edemem... Olay anı ne zman arabanın koltuğuna otursam gözlerimin önüne geliyor. Koltuğa oturmayada çekiniyorum acıkcası. Demem o ki çok dikkat ettin sadece kücük zevkleriniz büyük hatalara neden olabiliyor hız yapmayın demiycem ama dikkatli uygun yerlerde hız yapın sağlıcakla..

ulas
22-03-2012, 22:01
kötü bir tecrübe olmuş ne yazıkki. Allah sizlere sabır versin, rahmetliye kabir rahatlığı

mechanic
22-03-2012, 22:03
vadesi gelmiş kader dostum.... seninle ilgili bişey değil..

svtec
22-03-2012, 22:04
şimdi dicemki sen sebep olmuşşun alakası yok. üzülüyorsun haklısın tanımasan bile ölen bir insanı görünce insan dayanamaz .. sen aracı tanımıyorsun oda seni sen gazlerken peşine senin isteğinle değil kendi isteği ile geliyor bu normal.. senden sonra gaza gelip olan şeyden sen sorumlu değilsin.. sen onu sıkıştırsan.. şeritten atsan aşırı derecede kavga eder gibi makaslara girseniz belki derim ama sen içini rahat tut hayat küçük bir kumar bu benimde içinde senin içinde öle tercihleri insanı sürekler heryere..

Mutu
22-03-2012, 22:05
Bir süre araba yerine toplu taşıma ya da taksi kullanmaya devam edin derim, en azından bu sürekli gözünüzün önüne gelme olayları azalıncaya kadar. Kendinizi suçlu hissetmenize gerek yok, herkes kendi yaptığından sorumludur, en nihayetinde, siz çarpmadınız kişiye böyle düşünmeniz sizin için daha olumlu olacaktır. Vefat eden kişiye allah rahmet eylesin.

Low-Rider
22-03-2012, 22:05
Senlik birşey yok bence , zaten gazlıyormuş..

AşkınS.
22-03-2012, 22:11
Senlik bişey gerçekten yok,senin peşine takılması kendi isteğiyle sonuçta gaza da frene de ayağıyla basıyordu sen zorlamadın..durup birşey de söylemedin..

mehmetRS
22-03-2012, 22:13
Allah insanlara bize yazgı denecek şeyi unutturabilecek sebeplerle ölümü getirir.. Üzülmeyin, vadesi o kadar ve kaderi böyleymiş, bir şekilde olacakmış zaten derler.. Cok gecmiş olsun sizede, allah sabır versin.

tolgakaynak
22-03-2012, 22:14
herkez en ufak bi kaza görse üzülür bu insanın doğasında olan bişeydir. Senin kesinlikle bi sebebiyetin yok. sen çağırmadın sen tahrik etmedin senlik bi durum yok için rahat olsun

Ome_RS
22-03-2012, 22:20
geçmiş olsun üzücü bi durum ama kendinizi suclucak bir olay olmamıs olucagı varmıs kaza yapmıs mekanı cennet olsun

cupra64
22-03-2012, 22:20
Ya arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Sağ şeride geçtim solladı ve ben sağ şeritten devam ettim sıkıştırma sollama yok. Ama hızlı gitmesine ben neden olmuşum hissi var içimde. Aracın içinde ki halini gördüğüm an. Size anlatamam bunu. 2 gece uyuyamadım her yattığında gözünün önüne geliyor acıkcası. Zamanla toparlıyor insan ama ne kadar sürer bilmiyorum..

cupra64
22-03-2012, 22:23
http://www.usak.tv/userfiles/images/resim_4(25).jpg

orhanerdogan
22-03-2012, 22:24
Valla seninki hafif olmuş ben bir haftada 3 kaza içinde bulundum atlatmak gerçekten zor oldu. Hatta bir tanesinde opel astra son sürat gelip yanımdaki minibüse yandan vurup taklalar attırmıştı...

levent
22-03-2012, 22:25
Vadesi dolmuş arkadaşın, mekanı cennet olsun.. Sizle alakalı bi durum değil, ki zaten gazlıyormuş oda..

doush
22-03-2012, 22:25
Sizlik bir şey yok.. Siz hiç gazlamasanız, başkasına denk gelecekti onun peşine gidecekti.. Bir de böyle düşünün..

erhanarici18
22-03-2012, 22:26
allah rahmet eylesinde
bence sizlik bi durum yok yani
ama ben karşılaşsam aynı durumla bende kafaya takardım herhalde
zor bi durum

63owen63
22-03-2012, 22:34
Yani olaya mantıken baktıgımızda siz de arkasından dolu dolu sıkıyor olsanız bile, bu iş irade işi, kendi iradesiyle verdi her kararı,vicdan yapmanızı anlıyorum,ama siz onu tehlikeye atacak yada tahrik edecek bir şey yapmamışsınız,içiniz ferah olsun,Allah rahmet eylesin merhuma da.

Thexerox
22-03-2012, 22:36
Sıkmayın canınızı sizlik birşey yok tamamen kendi iradesiyle alakalı siz yolunuzda giderken o gaza gelip yapmış kazayı. Yinede geçimiş olsun ölen kişiye allah rahmet eylesin..

asot
22-03-2012, 22:43
ben askerliği düzce- istanbul otoban kenarında kısa dönem jandarma olarak yaptım, bir nevi trafik polisi gibiydik, nerde kaza orda biz.. o günlerden aklımda kalan; kaza yapmış bir kamyonun içindeki ağır kan kokusuydu unutulur gibi değil, bir de tırın altına giren b,r clio symbol ve içindekilerin durumu... zamanında rotten.com vardı, geyiğine açıp bakardık da, resim başkaymış, canlı şahit olmak bambaşka bir şey.. ne dersek diyelim hız tutkusunun önüne geçilmiyor, alkol birinci tetikleyici.

olayda senlik bir şey tabiki yok, allah rahmet eylesin.

Cliosportve
22-03-2012, 22:46
2-3 aya üzerinizden tamamen atarsınız
Geçmiş olsun Allah tekrarını yaşatmasın

dragon07
22-03-2012, 22:52
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/35601-dragon07-efe-kardesimize-buyuk-gecmis-olsun.html

ben bu kazayı yaptıgımda başka bi şirket aracıyla yarışıyordum sabahın köründe onda era vardı bende 1.4 dohc getz vardı.

160km ile çöp kamyonuna göbekten girdim bacaklarım kırıldı :)

senin bi suçun yok yarışanda kabahat kardesim için rahat olsun ben hiç yarıstıgım adama kızmadım aksine geldi yardıma arabadan cıkardı bni tsk ettim hll olsun kaçıp gitmedi :)

rahatsız
22-03-2012, 22:57
bir pazar gunu 2007 senesi, cooper s le sagdan giderken, baska bir mini pesimde takılmıstı.

cok azda olsa bende gazladım. sonra bıraktım, bu gitti. 1 dk sonra karsı serite uctugunu gordum.

daha bir suru sey daha ve cok daha kotulerini yasadım, anlatıp moral bozmaya gerek yok.

allahtan "vefat" eden olmadı.

burda sen hatalı degilsin. kesinlikle kendini suclama.

ben de 10 gun yatamamıstım sıkıntıdan.

psikolojini bozma, zaten zamanla toparlarsın. allah yardımcı olsun yinede.

gaza gelseydin sana da bir sey olabilirdi. allah seni de korumus, bu yonden de bak olaya.

RSBurak
22-03-2012, 23:04
Allah rahmet eylesin ölen arkadaşa. :( ama sizin suçunuz yok burda.ara sıra istanbula giderken yanımdan 3-4 tane araba geçiyor son sürat ve bunlar birbirinden habersiz yarışıyorlar biri kaza yapsa diğerleri elbet üzülür ama adamın kendi iradesi siz dokunmadınız siz tehlikeli hareket yapmadınız.elbet unutmanız kolay olmayacak benim yanımdan takla atan içinde 4 tane genç bulunan şahin geçti elim ayağım boşaldı kaç gün adam gibi basamadım başka şeyler düşünün günde kaç tane böyle kaza oluyor biri size denk gelmiş.Allah hepimizi korusun böyle kazalardan :(

Burak K.
22-03-2012, 23:14
Bi söz vardı forumda birisinin imzasında yazıyodu arkamdan gazlayanlara yol açıyorum ki rahatça s*ktrolp gitsinler diğer tarafta sosyal mesaj veriliyor diye tam olarak böyle miydi bilmiyorum.

Sen yolu açmasaydın belki o hırsla gelip sana çarpacaktı ? Senin yapacağın bir şey yok bu durumda hatta helal olsun inip bakmışsın başkası olsaydı belki bakmadan geçecekti.

SLH
22-03-2012, 23:59
geçmiş olsun zor durum ama o kaza olacakmış yazılmış vefat edenin kaderine sen yada başkası aynı şekilde karşılaşacaktı içini ferah tut bence suçlu durum yok sen olunu vermişsin arkadan basıp zaten senden yol istemiş arkasından konuşmakta iyi değil ama sen gerekeni yapmışsın bakmışsın ve hala aklın orda ama suçluluk hislerini at bence.

_Burak_
23-03-2012, 00:10
okayın sizle bir alakası yok bencede
sıkıştırmamışsınız
kazaya sebebiyet vermemişsiniz içiniz rahat olsun

Ertekin
23-03-2012, 00:19
Geçen yaz gece 2-3 sıraları boş boş yolda beni sollayan araç taklalar attı ve durdum.Sürücü araçtan fırlamış ve ölmüştü.Tek 1 kişiydi bende tektim ve yol tenhaydı hemen yanına gidip ambulansı aradım polisi aradım onlar gelene kadarda bir iki foto çektim.Adamın bacağı önden ensesine dönmüştü.Sanırım bikaç yerden kırılmış yada beli kırılmışda olabilir.Görüntüyü kime göstersem fenalaştı.Buraya yüklesem heralde atılırım siteden.

Günkut
23-03-2012, 00:26
Bunlar hemen hemen hepimizin karşılaştığı şeyler ve normal karşılanmalı sen gidipte gel sıkalım suraya kadar basalım demedıgıne gore senınle bır alakası yok kendını suclamamalısın daha 1 hafta once benım yanımda albea uctu kaldırıma cıktı + rex ile normal gidiyordum görünce bile gaza gelen insanlarımız var malesef..

Utku
23-03-2012, 01:27
o anda orda denk gelmenız senın kabahatın degıl sonucta gazda frende onun ayagının altında sen onu gaza getırmek ıcın yapmıyosun tahrık etmıyosun sıkıstırmıyosun...hepımıze oluyo bende cogunlukla en sagdan 90la sıgaramı tutture tutture gıderım bırı gelır arkamı sıyırır gecer ya pesınden sıkarım yada ıslıfı bozmam devam ederım kısacası senın takıcagın bısey yok allah rahmet eylesın...

Ö.öztüRk
23-03-2012, 01:37
sizlik bi durum yok en kısa zamanda atlatırsınız umarım ölen arkadaşın mekanı cennet olsun dikkat etmek lazım

_AS_
23-03-2012, 02:05
http://www.usak.tv/userfiles/images/resim_4(25).jpg

Sizlik bir durum olduğunu düşünmüyorum ama çok fena olmuş ya kendimi sizin yerinize koydum da aracın yanına gidip içine bakamazdım heralde bayılırdım. Bu görüntüde sizi çok etkilemiş asıl etken bu bence.
Allah rahmet eylesin ne diyelim kader.

MR.TurboALİ
23-03-2012, 03:35
tanık olmak hiç kolay değil gerçekten insanın aklından çıkmıyor. geçmiş olsun.
siz olmasaydınız başkası tanık olucaktı azrail direksiyon başındayken gelmiş mekanı cennet olsun.
kendinizi suçlu hissetmeyin.

bLackModeL
23-03-2012, 05:00
onla gecmıs olsunn burda hatalı sızın olmadıgınız dusunuyorumm ... haklıyımda bence o sızle gazlamıyodu eceline susamıstı tekrar gecmıs olsun ..

dirk
23-03-2012, 05:23
KEşke Yaşanmasaymış .... Olanla ölene care yok... Allah Rağmet eğlesin Kalanlarına sabır :( :( :(

fatihcakin
23-03-2012, 08:06
Hayat böyle işler herkezin hakkında hayırlısı ne olcagı belli olmaz sebebler ötürü bu hayata son veriliyor.Mesela o vefat eden arkadaş sarhoş falanda olabilir birçok etken var

1lker
23-03-2012, 08:14
Allah rahmet eylesin.Gaza gelip gelmemek irade meselesi sizin aracinizdan gaza gelip sıkıyorsa bundan şahıs sorumludur.Bence üzülmeyin takdiri ilahi.Tekrardan vefat eden şahsa Allah rahmet eylesin ailesine sabır versin.

erdinc06
23-03-2012, 08:46
allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

VTec_king
23-03-2012, 08:48
Allah rahmet eylesin,malesef bu durumlar olabiliyor ama herzaman şunu düşünün onun yerinde bende olabilirdim diye,ne kadar hızı seviyor olsakda yapmamaya gayret edelim

fatihtemizer
23-03-2012, 09:57
eceli gelmiş siz sadece figüransınız elinizden bişey gelmez..Allah rahmet eylesin..sizede geçmiş olsun..

DOHC
23-03-2012, 14:21
Her koyun kendi bacağından......... Ne takılmış ki senin peşine, kendi gazlamış, ölmüş. Buradan esas senin ders çıkarman lazım bence.......

Oconner
23-03-2012, 16:33
Allah ölümlü kazalardan korusun

poseidon
23-03-2012, 16:53
Yanlış anlaşılmasın ama ölüm ya bir hastalıkla, ya bir kazayla ya da yaşlılıkla gelir.
İntahar konusuna girmiyorum bile.

Bazı insanlar ölüme vesile olurlar ama sebep olmazlar yanlış anlama.
Sen de bu adamın ölümünde rol oynamışsın. Kötü bir tecrübe olmuş ama kendin suçlu görme.
Etten kemikten yaratılmışız etkileniriz bu tip olaylardan ama insanlar her şeyi unutur.
Bir süre sonra kötü bir anı olarak kalır hafızanda.

Belki orada senin olman çok daha büyük bir kazayı
belki onlarca insanın ölmesini engelledi.
Bir de böyle düşün.

Ölen vatandaş için de Allah rahmet eylesin.

Yiğit G.
24-03-2012, 10:06
İnanç konusunu bilmem herkesin farklı ama yasalar karşısında suçlusun.Normalde bir dava açılsa sana kazaya sebebiyet vermekten cezan ne ise alırsın.İlla senin ona vurmana sıkıştırmana gerek yok olayı beraber gerçekleştirmen yeterli.Şey gibi düşün bundan 5-10 sene önce arkadasım bir kavagaya karıstı.Yanındaki arkadaşı birine yumruk attı adam dustu sahilde kafasını kayaya vurdu vefat etti.Bizim eleman elini bile kaldırmadı yani.Diğer cocuk 15 sene yerken buda 5 sene yedi.Bu olaylar böyle orda bulunman olayın içinde olman yeterli.Allah yardımcısı olsun vefat eden arkadasın ailesine.Hepimiz yeri geliyoruz gazlıyor dikkat etmek lazım aslında ama işte..

dorukky
24-03-2012, 10:17
senın bı sucun yok dostum olur bole seyler kader de gec unut takma kafana gecmıs olsun