PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Koni ?!?!?!?!

VTEC®
24-01-2008, 19:42
arkadaşlar aracıma koni sport amortisör taktırmayı düşünüyorum ama biliyorsunuzki istanbulun yolları *****. alçaklıktan yana bi sıkıntım yok dikkatli bir sürücüyümdür. hatta söyle diyeyim 130.000 km den beri aynı amortisörler görev yapmakta aracımda ve herhangi bir sorun yok gerekli testlerden geçmekte amortisörlerim.

gelelim soruma aklıma takılan ne olursa olsun alçak bir otomobil olacağından çukur ve tümsekleri daha sert olarak algılayacak olan aracım uzun vadede durumu ne olur. ön takımı sağlam olan bir otomobil benim kafama takına soru şu koniler zarar görse patlasa durumunda tamir takımlarının olduğunu bliyorum tamirden sonra eski performansına dönermi??? problem yasarmıyım???

ford focus için alacağım amortisör seti koni sport olarak geçmekte( sarı renk) ön 3 arka 2 kademe olarak alçalabildiğini biliyorum doğrumudur???
kullandığım lastik ebadı 195/60/15 bilgi iççin eklemek issteddim

DoDo_hamann
24-01-2008, 19:48
Sertlik ayarlı olmasın onlar?Kademeli olarak alçalan sistemler coilover grubuna giriyor,bende 2 aracımda kullandım koni halada kullanıyorum,ancak iki aracımdada araçta düşme olmadı,yol tutuşa ve yere daha sağlam basma amacı taşıdığından coilover gibi ayrıca bir düşürme amacı taşımıyor..
Gerçekten bu işi en iyi yapanlardan biri koni firması.. ;)

MiaMi
24-01-2008, 20:18
Koni tık yok sorunsuz kullanırsın. Çukura girsen bile.

aliyo
24-01-2008, 22:34
sarı koniler yani sport olarak geçenler sertlik ve yükseklik ayarlı olması lazım.. ama bu araçtan araca göre değişiyo galiba.. çünkü bendekiler (96-01 civic) 2ayarda yapılıyo. ama mesela 106 lara uygun sarı konilerde yükseklik ayarı yok.. bizim amortisörlerde önde 2 kademe arkada 3 kademe var.. bence tamir görmüş bi amortisör eskisi kadar sağlıklı olmaz.. ama kolay kolay patlatacağını düşünmüyorum.. çünkü çok sağlam bi amortisör:)

VTEC®
25-01-2008, 07:45
zaten bende coilover istemiyorum. koni olsun die düşündüm ama sertli ve yükseklik ayarlı olan version için sorum vardı sizde yanıtlamışsınız sağolun. focus için sertlik ayarlı var ama yükseklik ayarı varmı yokmu onu bilmiyorum 2 side olsa güzel olur çünkü aşırı düşdün istemiyorum.

M U R A T
25-01-2008, 10:55
focus gibi zaten yol tutuşu sağlam bi arabada seni çok memnun edicektir. ben saxo da kullanıyorum kartingi gibi şuan. yükseklik konusuna gelince sadece civic ler için olanlarının yüksekliği ayarlanıyor diye biliyorum.

yiit
25-01-2008, 13:55
valla ben istemeden bi kaç kere sağlamlığını test ettim :D:D koni işte banamısın demio :)

egeturbo
25-01-2008, 14:37
konileri tavsiye ederim geçen bi abiminkini bizim burda tamir ettirdik ama koniler gerçekten cok güzel

Schumi
25-01-2008, 15:54
valla çok aracını düşürürsen ve bir kaç çukura girersek 206 lar için konuşuyorum taşıyıcıya girdiği yerden yamuluyo bel veriyo ama patlamıyo.

VTEC®
25-01-2008, 18:27
Teşekkürler Arkadaşlar Saolun