PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yetkili Serviste Aracım Güvende

sülüman
25-01-2008, 09:03
bu sloganı duymuşsunuzdur size nekdar itici veya cekici geliyor:beuj:

VTEC®
25-01-2008, 10:24
çok çekici geliyor en azından bi bozuk problem çıktığında yenisiyle değişmece olayı oluyor ama servis ustalarının bir çoğu sök tak yapan ustalar ama dediğim gibi sök tak ustaları

ama sanayilerin hakkı bambaşkadır emektar emekçi alın teri döküp gerçekten işinin ehli olan insanlar var

ama servis te mesela değişen parçaya 1 sene garanti vermeleri serviste çıkan kaza darebe problem çalınma gibi durumlarda sigortalı olması iyi mesela

Dragger
25-01-2008, 18:03
Benim gibi bir servisiniz varsa cok cekici geliyor :D

17 jant lastik var, yay var...Standart punto gibi garantiden direksiyon kutusu ön takım degistiriyorsunuz :D

Kime cekici gelmezki :)

VTEC®
25-01-2008, 18:28
YESSSS katalizörümün iptalini bilen egzosun olmadığını bilen egr mi kendi iptal eden ve garanti veren bi servisim olduğu için gayet güzel :):D

Sercan Keklik
25-01-2008, 18:40
servisler ilgi çekicide içindekiler ÖKÜZ,
sanayide araba ile ugraşanlara Allah koyalık versin.. kiminin arabası yatar 8-9 ay kiminin arabasını kullanırlar, kiminikiyle kaza yaparlar,kiminin aküsünü takviye ederler, kiminin lastigini jantını alır gecici olarak kullanırlar.. yaparlar herşeyi yaparlar :) bu tür olaylar yetkililerde daha az oluyor ve karşısında bi muhattap buluyosunuz.. sanayideki ustaya hot hüt yaptıgınızda adam al arabanı bas git diyo senin paranamı kaldım diyor :) ama yetkilide öyle birşey yok adam gibi yapana kadar istediginiz kadar bagrış çagrış gürültü.. kimse size yapmıyoruz diye bir laf edemez..

sanayide lambda sensörü degiştirdiniz var sayalım 1 ay icinde bozulsun kesinlikle yenisini takmazlar.. yetkili serviste taktıgı parçaya 1 yıl garanti veriyor..

baskı balatanıza kadar garantiden degiştiriliyor daha ötesi yok :)

Mr.K
25-01-2008, 19:02
valla asiri derecede memnunum normal fiat servisi ama allah onlardan razi olsun bana ozel servismis gibi bakimlarimi yapiolar aracimin yeri geldigi zmn gozumu kapatip arabami butun ustalara emanet edebiliorum kullaniolar+ olarak:)(babam daha arabami ya 2 ya 3 sefer surmustur yeni haliyle) hangi parcayi istersem isteim bulup getirip takiolar acil islerime kosuolar yolda kaldim yol yardimi yerine servisimdeki ustanin oglunu ariorum gelio cekio aracimi allah onlardan razi olsn benim aracim guvende valla gerisini bilmem..:)

Burak Mehmet
25-01-2008, 21:10
peugeotun bir reklamı vardı.akvaryumda melül melül bakan bir tavşan.altındada şöyle yazıyoru "peugeotunuzu ait olduğu yere getirin"

yiit
25-01-2008, 21:22
klimamı koltuklarımı söken katalitik hatamı 2 günde bir silen bi servisim var memnunum çok şükür :D

Maxiboost
25-01-2008, 21:42
garantisi 1 seneyi geçtiği halde sağ cam motoru vs garantiden değiştiren servisim var dı pert oldu araba :D garantim bittiği zaman sanayiye geçerim ztn bakımlarını yapan servisi tanıyorum hiçte başım ağrımaz :)

eS-aR
25-01-2008, 21:44
peugeotun bir reklamı vardı.akvaryumda melül melül bakan bir tavşan.altındada şöyle yazıyoru "peugeotunuzu ait olduğu yere getirin"valla ne diyim ben pek memnun degilim.

fosgate
25-01-2008, 21:56
Benim gibi bir servisiniz varsa cok cekici geliyor :D

17 jant lastik var, yay var...Standart punto gibi garantiden direksiyon kutusu ön takım degistiriyorsunuz :D

Kime cekici gelmezki :)

çok sanslısın :) ben fiat servisinde calısıyorum biz de cok zor böyle bir muhabbet

tipo16v
25-01-2008, 22:25
Servis normal bakım ve teşhisi kolay konan olağan arızalar için güvenilir durumda. Olağandışı arızalarda yani bilgisayara bağlandığında görünmeyen sorunlarda aracınızdan gerçekten anlayan ve aracınız üzerinde tecrübe sahibi ustaları bulmanız lazım.

dragon07
25-01-2008, 22:32
ben birmotta çalıştım bnm görüşümde şöle aracın bakımlarını sanayide yapmak.arızalarını ise serviste çünkü çok prof formenlerle karsılasabiliosunuz.:D

ALPER-VNS
26-01-2008, 00:11
peugeotun bir reklamı vardı.akvaryumda melül melül bakan bir tavşan.altındada şöyle yazıyoru "peugeotunuzu ait olduğu yere getirin"

walla madem konu açıldı muhattap da war yazıyım bende :D

burakcım kusura bakma ama ben de hiç memnun deildim göraldan.. garanti bitti kurtuldum die sewinmiştim hatta.. o zmanlar seni tanımıyoduk gerçi tanısaydım illa ki farklı olurdu

bikeresinde ön takımdan ses geliyo diye bıraktım bi gün sonra almaya gittim.. hadi gel usta deniyelim bakalım dediğimde para ödenmeden deneme yapamıyoruz dediler.. bi sürü tartıştıktan sonra paşa paşa ödedim parayı denemeye çıktık.. ses yine geliyo.. gittim itiraz ettim ses hala dewam ediyo nolucack diye. biz bozuk olan bilmemne parçasını deiştirdik ama viraj denge çubuğu da bozukmuş o da deişicek dediler.. nan o zaman dierini nie deiştirdin bozuk mozuk ses yapmıo allallaa :D bunun gibi bisürü şey yaşadım..

ef186
26-01-2008, 00:22
tek bişi var yetklılı serviste tüketici hakları gecerlıdır sanayıde ıse yakınlık derecesı ama ıyı ve guvenılen usta servisi mervisi aklına getırmez adamın mesela Ilkan abiyi ;Savaşı Tanıdıktan sonra seneler once yetkılı servislerin ne yaptıgınıda cozdukten sonra yetkılı servise arabamı goturmedim evdeki abidik arabalar hala orgin servise gidiyo ancak fark ınanılmaz hem maddi fark hemde ılgı alaka alakasız .....

Burak Mehmet
26-01-2008, 06:22
walla madem konu açıldı muhattap da war yazıyım bende :D

burakcım kusura bakma ama ben de hiç memnun deildim göraldan.. garanti bitti kurtuldum die sewinmiştim hatta.. o zmanlar seni tanımıyoduk gerçi tanısaydım illa ki farklı olurdu

bikeresinde ön takımdan ses geliyo diye bıraktım bi gün sonra almaya gittim.. hadi gel usta deniyelim bakalım dediğimde para ödenmeden deneme yapamıyoruz dediler.. bi sürü tartıştıktan sonra paşa paşa ödedim parayı denemeye çıktık.. ses yine geliyo.. gittim itiraz ettim ses hala dewam ediyo nolucack diye. biz bozuk olan bilmemne parçasını deiştirdik ama viraj denge çubuğu da bozukmuş o da deişicek dediler.. nan o zaman dierini nie deiştirdin bozuk mozuk ses yapmıo allallaa :D bunun gibi bisürü şey yaşadım..
bakma gülüyorum ama çok yaşadık böyle problemleri.oyüzden hiiç işim olmamasına rağmen senin gibi arkadaşım olan tanıdığım mnüşterilerin aracıyla bazen ben teste çıkıyorum.olmadı test ustasının yanında gidiyorum tam teşhis koyabilmek için..fakat şöyle söleyim artık göralda yeni bir oluşumun içinde şuan atölyeyi 4 e böldük grup grup ayırdık.her gruba ayrı prim sistemi uyguluyoruz müşteri memnuniyetine göre.artık araçlardaki problemler tam teşhis ediliyor ;):D:D

-ER-
26-01-2008, 14:19
Bana bu slogan hiç dürüst doru gelmiyor. 2 tane örnek vereceğim 2side farklı PUG yetkili servis. 1. arabamın çamurluğunda problem olduğundan beyan yazıp yaptırmıştım yani öyle sanmıştım geçenlerde fark ettim jant almayı düşündüğüm zaman fark edildi jantı takarsam sürtme yapacak sağ arka çamurluğum içerde o yapılacaktı sözde bunu farkedip servise gidip yetkili kişi herzaman dialog a girdiğim insanla konuştum dedim abi burası yapılmamış bilmemne adamın dediği laf nasıl ne dese beğenirsiniz :D
S..... G.t. davası olmaz dedi :D bana benim olduğu için bu G.t davasını yapıyorum o günden beri o servisten soğudum şikayet ettim zaten.
2. olay başka bi semtte başka bi yetkili servis oraya arabamı çalınan teybin kırılan konsol parçalarını yaptırmak için gittim. servis şefi bana araban frende çekiyo tecrübeye çıkacağım dedi tamm dedim. ilk çıktıktan sonra aradı. ir daha çıkacağım dedi ama sonra bir daha telefon yok :D
akşam gittim bi baktım araba yatıyo usta şefi bana dio araba aks kesti :S nasıl kesti dedim. Yolda 50 60 la gidiyodum hızlıda deyildim, senin yaylar kısa olduğundan aksa abanıyor felan bizi s..yo. kaç senedir öyle kulanıyorum arabayı ki daha yeni aks bilmemn nesi deyişmiş :D BEn daha önce konuştuğumuzda sol amortisörüm yamukl demiştim onu kullanarak bana savunama yapıyor.
ama kesen aks sağ işşin acayibi. bu olaylardan sonra bir daha yetkili servisten yedek parça dışında bir işleme gitmem.
Bu söz bana hiç inandırıcı gelmiyor. Belki bu tarz araba az geldiğinden tur atalım hevesi falan mı yapıyolar bilmiyorum ve aten işlerini düzgünde yaptıklarına inanmıyorum. En nihayetinde kendi iş yeri deyil sabah 9 akşam 6 çalışıyorlar. yaparım biter müşteri kaçsın onun umrunda olmuyor maaşlı çalışıyor nasıl olsa. Ama sanayi gibi yerlerde yapan usta zaten yerin sahibi olduğu için hem kendi adına hemde işçilik için daha iyi yapıyor benim fikrimce. Biraz dertliyim yetkili servisten :) içimi döktüm :D

B!Rtan
26-01-2008, 18:56
benimde aracımı bakıma soktuktan sonra son kontrol yapmayan bi YETKİLİ SERVİSim var.
aracın bijonlarının sıkı olup olmadığını kontrol edemeyecek kadar YETKİLİler.

SONE-R
26-01-2008, 19:01
İşinde çok iyi olan uzman olan bir ustanın Yetkili Serviste çalışmak gibi durumu olmaz. Uygun zamanda kendi dükkanını açar, kendisine çalışır. Bu nedenle yetkili servis ustalarına ben pek güvenmiyorum...

Mr.K
26-01-2008, 19:36
İşinde çok iyi olan uzman olan bir ustanın Yetkili Serviste çalışmak gibi durumu olmaz. Uygun zamanda kendi dükkanını açar, kendisine çalışır. Bu nedenle yetkili servis ustalarına ben pek güvenmiyorum...

aynen cok dogru,tamamen katilabilirim:)

bu arada sefakoy sanayi sitesinde anadolu bil universitesinin .yanindaki binanin altinda redline tuning ROY usta tavsiye ederim kisiligi olsun isciligi olsun hos sohbeti olsun iyidir:) ah bide taysin olmasa:D

Berk007
26-01-2008, 20:34
aşırı pahalılar piyasaya göre.
işçilik ücretleri çok yüksek.
garanti muhabbetine mecbur kaliyorsun götürmeye.
ustalar vasat yada vasatın biraz üzeri.
yapacak birşey yok.

Berkan
26-01-2008, 20:37
bgn bi arkadasımın aracından sikayet edioyudu servis yuzunden 206 kaza yapmıs ve yetkili serviste yapılmıs güüya hiç bisiye dogru deil deişik sesler gelio hatta kornası calmıyo onu bile yapamamıslar :D

Burak Mehmet
26-01-2008, 21:14
keşke hepimizin kendi garajı olsa..ne güzel muhabbetler döner

Emre koş gel bize şu volana bi el atalım sonrada senin İ/c yi takarız :D

Oytun
26-01-2008, 21:16
yetkili servis sadece kağıt üzerinde düzgün iş yapar hepsi o.

Safak
26-01-2008, 21:40
Sanayi forever, maaşlı bir çalışan olduğum için yetkili servis fiyatları dokunuo bana...

cabriolet
26-01-2008, 23:28
yetkili servisten bıktım özellikle borusandan nefret ediyorum küfür etsende bişey ifade etmiyo adamlara artık yüzsüz olmuşlar :) çalışanları işe almadan önce küfür testine mi sokuyolar anlamadım dokunmuyo bile adamlara :)

B!Rtan
28-01-2008, 07:34
çArşı yetkili servise karşı :)
forever sanayii

Aps
28-01-2008, 14:54
bayi olduğumuz için oldukça çekici bence:)
bi kaç ufak işlem yaptım araca da
yüklemek 9 ay sonra çekicem servise yığıcam parça yığıcam parça:)
şuan için en sevdiğim özelliği geri kalanıyla çok uğraşmıyorum uğraşanlar var:)

grkm
28-01-2008, 15:03
yetkili servisten bıktım özellikle borusandan nefret ediyorum küfür etsende bişey ifade etmiyo adamlara artık yüzsüz olmuşlar :) çalışanları işe almadan önce küfür testine mi sokuyolar anlamadım dokunmuyo bile adamlara :)

borusan gerçkten rezil bir servis. Neden :

1- Söz verilen tarihe araçlar hazır yetişmiyor
2- Garanti prosedürlerinde adeta dansöz gibi kıvırıyorlar.
3- Hala M ve CooperS leri tam çözebilmiş değiller.
4- Müşteri ile ilişkileri çok kötü. YApmacık yaklaşımlara , çözümkar değilde kaçamak yol üretmeyle yaklaşınca insan gerçekten çığrından çıkıyor ..

Ne diyoruz , Allah borusanın eline kimseyi düşürmesin :) :) Amin!

-ER-
28-01-2008, 19:10
Yurt dışında servisler pahalı olduğu için günlük saatlik garajlar kiralanıyor her türlü alet edevat var mis gibi istediğini yapıyorsun bu yüzden zaten ABD ya Avrupadan resimlerde millet kendi şarjlarını kendileri takıyorlar. yada bildiğimiz yağ deyişimini kendileri yapıyorlar orj. 0 parça alımlarında zaten nasıl yapılır nasıl sökülür takılır hep gösteriyor. mekan olsa kendim yapacağımda mekan yok :( Buradan yetkililere sesleniyorum kiralık garaj açın :D Yanında da pist olsa tam süper olur yapılan ayarlardan sonra DYNO deyilde pist verilier olurdu :D :D
Çok mu şey istedim acaba :confused:

EMG
28-01-2008, 19:18
Evet tabiri caizse b.kunu çıkarttın :D

Mr.K
28-01-2008, 19:21
Yurt dışında servisler pahalı olduğu için günlük saatlik garajlar kiralanıyor her türlü alet edevat var mis gibi istediğini yapıyorsun bu yüzden zaten ABD ya Avrupadan resimlerde millet kendi şarjlarını kendileri takıyorlar. yada bildiğimiz yağ deyişimini kendileri yapıyorlar orj. 0 parça alımlarında zaten nasıl yapılır nasıl sökülür takılır hep gösteriyor. mekan olsa kendim yapacağımda mekan yok :( Buradan yetkililere sesleniyorum kiralık garaj açın :D Yanında da pist olsa tam süper olur yapılan ayarlardan sonra DYNO deyilde pist verilier olurdu :D :D
Çok mu şey istedim acaba :confused:

olum boš bi arazi bul:D kaz topragi kanal yap orayi kendine:D ustune cek arabayi degis yagini:D:D bu arada čokmu šey istedim kismina emre.

Emre-G Evet tabiri caizse b.kunu çıkarttın

cok guzel cevap vermish:D:D

-ER-
28-01-2008, 19:28
eee avrupa birliğine giriyoz bi pistimiz yok girecek, Devlet tunerları desteklemi yoo :D nie üstüme geliyonuz yaaa :(