PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : opel corsa 1.7 dizel turbo degisimi

arsberkay
26-03-2012, 23:14
selam arkadaşlar aranıza istanbuldan katılıyorum kırmızı renk corsa 1.7 im var ve performansı bana yeterli gelmıyo yapmısken 1 kere yapaym ıstıyorum o yuzden cıp tunıng ıle yetınmeyıp dırek turbo buyutmek ıstıyorum 140 beygır cıvarı guc olsa benı tatmın eder herhalde :) aklımdakı tek soru ısaretı arabadan bu guclerı elde ettıkten sonra ne gıbı sorunlar yasayabılırım bırde ıslemlerı yapabılcegım tavsıye edecegınız bıyer var mı tesekkurler ıyı forumlar

berkay_aydin
26-03-2012, 23:27
Hoşgeldiniz sizi bir tanısaydık :)

Bence sırayla gitmek mantıklı ilk önce yazılım yaptırın, kat iptali ve birkaç işlemden sonra beğenmezseniz turbo büyütebilirsiniz, veya kendi turbosunun parçaları şu an bulunabiliyor mu bilmiyorum ama dediğiniz güçlere ulaşır.. Güvenilir kişiler yaptıktan sonra motorla alakalı hiçbir sıkıntı olmaz ama fren, debriyaj en azından yay veya coilover bana göre olmak zorunda :) .. Bu konuda tek güvenebileceğiniz yerde Megachips'tir heralde.. :)

arsberkay
26-03-2012, 23:58
ben sırasıyla ugrasma taraftarı degılım bır kere olsun bıtsın megachıp ıle bır gorusme yapayım yarın bırcok kısı o guclerde sorun olmaz dıyo ama bana mantıklı gelmıyo 75 beygırlık motor nasıl 140 beygır olupta sorun cıkarmıcak bırı cıkabılcek sorunları solese basıma cok bela olmıcaksa yapcam ama sıkıntı olcaksa yapmıcam aracı satcam

berkay_aydin
27-03-2012, 00:05
Yazılımlı corsaya bindiniz mi hiç :D 180-190 hp'lere ulaşıyorlar 140 birşey değil bu motora.. 140+ nos basan var.. Zaten işlemler yapmadan önce araç ölçülür sıkıntısı var mı yokmu ona göre işlem yapılır, bende memnun değildiğim hiç gitmiyordu zaten ölçtük 62 hp verdi stockken :) Mehmet abi el attı 3 haneli rakamlara geldik.. Beni aşırı tatmin ediyor şu an :)

Anıl DALGA
27-03-2012, 00:18
Merhaba aramıza hoşgeldin. Berkay_aydın arkadaşımın dediği gibi 140 hp zor ve tehlikeli bir güç değil Megachipsle görüşmeni öneririm benim aracım şuanda yapılıyor yakında videolarını resimlerini yayınlarım fikir edinmiş olursun.Dizel dendimi akla ilk gelen Mekan Megachips'tir.

atabay
27-03-2012, 00:33
sorularının tüm cvp ları mehmet gazihanda.1.3 puntom ıle draglarda 1.5-1.6-1.7 lere cok rahat kafa tutuyorum.drag yazılımı ve bırkac extra ıle dunyalar degısıyor...fazla soylenenlere kulak asma ...megacıhps ılac olur sana.hayılısı olsun .

naciersin
27-03-2012, 10:43
kardeş bendede 1.7 var 140+nos basıyorum ama uzun süre sıkıştırdığında krank sıyıra biliyor başıma geldi arabada kızıl yatak şart detaylı bilgi istersen araya bilirsin

Anıl DALGA
30-03-2012, 15:04
Kızıl yatak nerden temin ettiniz ? Bugüne kadar Mehmet gazihanın yaptığı hiçbir araç krank sıyırmadı veya bi problem olmadı ? yapılan araçlarda 150 hp - 200 hp arası araçlardı ilk defa sizden duydum kızıl yatak gerektiğini krank sıyırdığını :)

Tansu
12-04-2012, 00:08
corsa c 1.3 cdti için büyük turbo tavsiyesi alabilir miyim? bolt on oturacak büyük bir turbo var mı?

tapari75
26-04-2012, 18:29
hocam hiç chip falan uğraşmayın şimdilik,,, direk turboyu büyütüp gerekli değişiklikleri yaptıktan sonrada mehmet gazihanın yolunu tutun o sizin hastalığınıza ilaç olacaktır.... 140-150 hp civarları sizi tatmin eder ve sorun çıkarmaz...