PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fluence şikayet

__FrK__
27-03-2012, 14:02
:ofk:
bi çok Reno konusunda fluence e olan nefretimi memnunıyetsizliğimi paylaşmıştım ve mutlu son.
Dün sabah ankaraya acilliyetten dolayı tam boğaz köprüsünden bilkente 3 saatte gittim yani 170 in altına hiç düşmedim maksimum da araba zaten 195 i geçmiyor.
500 km yolu 1 depo mazotla gidemedim 20 km kala bıttı ortalamam 10,7 lt gosterıyor hararet normal
gece dönüşte ortalama 140 la falan geldim herşey normal ortalama 7 lt yakıt hararet falan normal kapımın onune cektım.
sabah kalktım marşa bastım 250 mt ilerde arabada bı hava kaçağı sesi duydum indim kaputu actım göz ile inceden bi kontrol ettim görünürde hiçbısey yok ya hortum ya turbo bi şey gitti herhalde dedim ağır ağır servise gitmeye karar verdim derken ışıklarda durdum tekrar yeşilde kalkınca arabada ağır bi vibrasyon başladı ve yağ lambası yandı hemen musaıt bı yere cektım kaputu bı kaldırdım her yer yağ alttan şarıl şarıl akıyor velhasıl bütün yağ aktı bitti.
Acar reno servise çektirdim.
Araba tamamen standartservis bakımlı 2011 model 35bin km deki 1,5 DCI 105 hp fluence
SONUÇ:
Yağ Filtresi patlamış haliyle garantiden komple yeni motor yapılacak yada değişecek. Diğer fluencelarımızında kiminin 5 binde debriyaj ve volanı kiminin turbosu vs bi çoğu garantiden hep işlem gördü.
SİZ SİZ OLUN FLUENCE ALMAYIN !!!

03.04.2012 SONUÇ

arabamı bugun teslim aldım 10 bin küsür tl garanti faturası ile .
blokta gömleklerde veya kapakta herhangi bi sorun olmadıgı için bunlar hariç blok içi kapak içi turbo dahil herşeyi ama herşeyi değiştirmişler.
Haricinde kendimin garantiden oluyorsa değişmesini istediğim deri direksiyon simidi, vites topuzunu körüğünü, kapı fitillerini, debriyajı, volanı, debriyaj merkezlerini, şanzumanı vs. ne var ne yok değişmişler sağolsunlar. Araba dandik ama hizmet güzel ve hızlıydı maşallah.

Kakus
27-03-2012, 14:04
Fluence pişmanlıktır.

Geçmiş olsun abi. Ciddi manada üzüldüm.

GokhanRS
27-03-2012, 14:05
servisde bi adamda araç daha 800 km oldu 3ncü garantiye getirişim demişti bana. meganelar çok güzel ama fluence ların her yerinden bi ses geliyo sıfır arabada cam sesi konsol sesimi olur. bu 3 oldu bu seferde halledemezlerse iade için dava açıcam diyordu. garip gelmişti adam daha sıfır naylonlarını sökmemişti.

SULTANOGLU
27-03-2012, 14:06
3 saat tapa gaz gitmeye dayanamamış, geçmiş olsun allahtan yolda bırakmamış yok çekici zart zurt çok uğraştırırdı.

kütahyadan istanbula çekicinin üstündeki arabada geldiğimi hatırladıkça bir üşüme geliyor.

BthnKrkt
27-03-2012, 14:07
o zaman fluence deilde aynı motoru kullanan reno çeşitlerindede aynı sorunlar mevcuttur

exca-
27-03-2012, 14:08
geçmiş olsun iyi ki yolda olmamış olanlar.. fluence den memnun olmayan çok insan duyuyorum..

freelife
fluenceler zaten pek sevilmedi gibi ..

RSBurak
1.5dci hepsi aynı değilmi ? ben clio symbol ile bir buçuk saat dip gazla gittim sayılır zaten 160ı geçmiyordu böyle bir sorun olmadı ama 180.000 deydi ve 2 kere motor yapılmış duyduğuma göre..

SOMEONESPECIAL
27-03-2012, 14:09
Geçmiş olsun. İlk defa duydum yağ filkresi patlamasını...
Motor yaptırmayın değiştirsin lavuklar

searock///
27-03-2012, 14:09
Fransızların ısı opusmek :) bence en iyi bildikleri ısı yapsınlar başka birşeye dokunmasınlar :) ha birde ors..luklari da iyi Fransızların unutmadan :))

onursumer
27-03-2012, 14:11
geçmiş olsun inş sorunsuz çıkar aracın

benimde getzde yağ pompası yüzünden 44binde bşaıma buna benzerbirşey gelmişti

çok can sıkıcı bir durum

serqan23
27-03-2012, 14:11
ya bende de megane coupe var. yol bolgısayarından yag sevıyesıne baktım. arac daha 9000 kmde we yag sevıyesı yarı yarıya dusmus gozukuyor. daha cubuktan kontrol etmedım fakat bende servıse goturucem. neden böyle bırsyey olabılır?

orkuteren
27-03-2012, 14:14
geçmiş olsun ...

exca-
27-03-2012, 14:15
ya bende de megane coupe var. yol bolgısayarından yag sevıyesıne baktım. arac daha 9000 kmde we yag sevıyesı yarı yarıya dusmus gozukuyor. daha cubuktan kontrol etmedım fakat bende servıse goturucem. neden böyle bırsyey olabılır?

araç belli bi süre düz zeminde durdu mu bakmanızdan önce? eğer dalgınlığınıza falan gelmediyse 9000km de araç için enteresan bi durum. kaçak olabilir ve ya motorda bişey olduğundan olabilir aklıma gelenler..

TünayK
27-03-2012, 14:15
şirkette bir sürü fluence var birde eski meganelar...millet meganelara binmek için kavga ediyorlar...ben fluence ile 4 5 kez uzun yola gittim bindiğim en kötü araba iyebilirim...

serqan23
27-03-2012, 14:16
araç belli bi süre düz zeminde durdu mu bakmanızdan önce? eğer dalgınlığınıza falan gelmediyse 9000km de araç için enteresan bi durum. kaçak olabilir ve ya motorda bişey olduğundan olabilir aklıma gelenler..

bugun aracımı ewde bıraktım ıse arabasız geldım. aksam ewe dondugumde ılk ısım yag sevıyesını kontrol etmek olacak. fakat su ızlenımı gordum. motor sıcakken yag sevıyesını kontrol ettıgımde bır dıs eksık gozukuyor. motor soguk oldugunda ıse 3 diş. :beuj:

cnk
27-03-2012, 14:18
nedense bu fuluence'leri sevemedim pek olumlu yorumda duymadım hakkında geçmiş olsun.

Nightfish
27-03-2012, 14:19
Yol tutuş opsiyonel bu araçlarda sanırsam, TR'ye gelenlere de koymamışlar. Kangoo bile daha iyi yol tutuyor. Renault bayisiyiz, Fluence cidden sıkıntılı. Megane Sport Tourer, Hatchback ya da Coupe de aynı motorda en ufak sorun yok. Fluence dökülüyor.

Cimmeria
27-03-2012, 14:21
3 saat boyunca hiç gaz kesmeden neredeyse top speedde gitmiş araba, yağ aşırı ısındığından patlamış olabilir...

exca-
27-03-2012, 14:21
Yol tutuş opsiyonel bu araçlarda sanırsam, TR'ye gelenlere de koymamışlar. Kangoo bile daha iyi yol tutuyor. Renault bayisiyiz, Fluence cidden sıkıntılı. Megane Sport Tourer, Hatchback ya da Coupe de aynı motorda en ufak sorun yok. Fluence dökülüyor.

istanbul yolunda fluence ve yusuf atışlarımız diyorum şuan erçin anladın sen :D

Nightfish
27-03-2012, 14:22
Viraja girerken Fluence 1, benim Sonata 2. Uçan teneke Twingo daha iyi yol tutuyo yemin ederim.

Sweet Vagabond
27-03-2012, 14:24
Geçmiş olsun. Benzer sorun bizim accent era'da oldu. 100.250'km de (yanlış hatırlamıyosam) yağ pompası patladı. Motorun içinde yağ-su birbirine karışmıştı. Araç 100bini 250 km geçti diye garantiye sokmadılar 4bin tl masraf çıkardılar komple değişcek diye. Dışarıda ustaya gittim 300 liraya evlerde kullanılan yağ çözücü ile halletti. :D Şuan sıkıntısı yok.

SOMEONESPECIAL
27-03-2012, 14:25
Geçmiş olsun. Benzer sorun bizim accent era'da oldu. 100.250'km de (yanlış hatırlamıyosam) yağ pompası patladı. Motorun içinde yağ-su birbirine karışmıştı. Araç 100bini 250 km geçti diye garantiye sokmadılar 4bin tl masraf çıkardılar komple değişcek diye. Dışarıda ustaya gittim 300 liraya evlerde kullanılan yağ çözücü ile :D halletti. Şuan sıkıntısı yok.

Nassı yaaaaaaaaa :D Helal ustaya valla :icon_tup:

NOT: Ben olsaydım 300 km düşürürdüm arabayı amk

fatihtemizer
27-03-2012, 14:27
geçmiş olsun..birde bu araçlar ist.bulda görüyorum çok hızlı kullanılıyor.araç seri heralde..:

mimit
27-03-2012, 14:28
Geçmiş olsun diyorum, birazda şanssızlık olmuş sizinki,şirkette 2 tane var DCİ biri düz vites biri edc ikisi de 40,000 km ye yaklaştı,şehir içi şehir dışı kullanılıyorlar uzun yolda bizde yüksek hızlara çıkıyoruz ama daha hiç bir sıkıntı yaşamadık, araçlar 7 kocalı hürmüz gibi tek bir kullanıcı emrinde de değiller.

ahmetbaha-drs
27-03-2012, 14:28
geçmiş olsun..birde bu araçlar ist.bulda görüyorum çok hızlı kullanılıyor.araç seri heralde..:

Çoğu şriketlerin ve ya kiralama şirketlerinin araçları diye de olabilir.

blow07
27-03-2012, 14:29
fluenceler zaten pek sevilmedi gibi ..

Kesinlikle öyle hiç memnun olanı duymadım. Büyük geçmiş olsun.

Ahmet_28
27-03-2012, 14:34
geçmiş olsun faruk. 10,7 lt mi :eek:

bizde edc var biliyosun 5,5 -6 lt yakıyor sürekli ş.içi ve trafik müsait olduğu sürece tapa gaz.son depoda 900 km yaptım çeyrek depo mazotum vardı hala :D

45.000 oldu sadece direksiyonu değiştim garantiden.

initial-D
27-03-2012, 14:47
fluence kötü olsada k9k 1,5 reno motoru iyidir:)

geçmiş olsun

miniks
27-03-2012, 14:54
Ya bu kaçıncı fluence şikayeti bende anlamıyorum

ama bazılarıda var cok memnun

aynı motor beni kangoo da var sıfır aldıgımdan beri servis bakımlı ve chipli 130 hp sürüyorum yeri geliyor ayagımı gazdan cekmeden 190 - 210 arası gazlıyorum

Allahıma şükürler olsun hiç sorunla karşılaşmadım

Cumartesi günü 75000 agır bakımını yaptırdım 1028 tl tuttu

BMW yemi biniyoruz arkadaş anlamadım gitti

__FrK__
27-03-2012, 14:57
geçmiş olsun dilekleriniz için sağolun Mais in bi tarafı sağolsun yapıcak ipe ipe iyi ki yolda olmadı o zman rezilliği çekilmezdi.
sürekli yüksek süratten yağ ısısının yükselmesinden olmuş olsa dicem arabayı kapattıktan 8 saat sonra olay oluyor.
Bu konuda Tecrubelı arkadaşlar var ise Bu aracın komple garantiden değişmesi gibi yada güncel fiyatının üzerine farkının ödenip farklı bi araç almak gibi bi durum söz konusu olabilir mi bu konuda yapılabılecek bıseyler varmı ??

__FrK__
27-03-2012, 15:02
servisde bi adamda araç daha 800 km oldu 3ncü garantiye getirişim demişti bana. meganelar çok güzel ama fluence ların her yerinden bi ses geliyo sıfır arabada cam sesi konsol sesimi olur. bu 3 oldu bu seferde halledemezlerse iade için dava açıcam diyordu. garip gelmişti adam daha sıfır naylonlarını sökmemişti.
ohoo şikayete kalsa ben daha niceleri var :D zerre memnun değilim ...

Geçmiş olsun. İlk defa duydum yağ filkresi patlamasını...
Motor yaptırmayın değiştirsin lavuklar
valla abi bende yaşamayı geçtim ılk defa duydum boyle bişey bakalım farklı planlarım var arabayı değiştirtmek istiyorum fırsat bu fırsat

Fransızların ısı opusmek :) bence en iyi bildikleri ısı yapsınlar başka birşeye dokunmasınlar :) ha birde ors..luklari da iyi Fransızların unutmadan :))
ahahahah

megane coupe ıle fluence ın alakası yok onlar fluence a gore cok ıyı

şirkette bir sürü fluence var birde eski meganelar...millet meganelara binmek için kavga ediyorlar...ben fluence ile 4 5 kez uzun yola gittim bindiğim en kötü araba iyebilirim...
a6 dan ınen bı vatandaşı bındırdım bı yerden bı yere goturucem herıf " oglum çok gürültü yapıyor camı kapatırmısın" dedi direksiyonu ısırcaktım cam zaten kapalı :D

TR ye gelenler derken bu araclar zaten Tr üretimi sağ arka kapıda kocaman TÜRK MALI yazıyor

geçmiş olsun faruk. 10,7 lt mi :eek:

bizde edc var biliyosun 5,5 -6 lt yakıyor sürekli ş.içi ve trafik müsait olduğu sürece tapa gaz.son depoda 900 km yaptım çeyrek depo mazotum vardı hala :D

45.000 oldu sadece direksiyonu değiştim garantiden.

abi EDC li lerle manual llerin alakası yok test ettık her sey daha ıyı

Ya bu kaçıncı fluence şikayeti bende anlamıyorum

ama bazılarıda var cok memnun

aynı motor beni kangoo da var sıfır aldıgımdan beri servis bakımlı ve chipli 130 hp sürüyorum yeri geliyor ayagımı gazdan cekmeden 190 - 210 arası gazlıyorum

Allahıma şükürler olsun hiç sorunla karşılaşmadım

eski kangolarda da var bu hastalık ama bu kasada motor yiyen bı de bızım şöför Faruk var :D

exca-
27-03-2012, 15:03

rutin bakımın dışında ek kalemler var mı bunun içinde?

sportinger
27-03-2012, 15:05
bende de laguna var 1 araba parası harcadım 2004 den beri. sıfır aldıgım arabanın 20 binde debriyajı bitti, ne garanti ne bişe. beş para atmez araba yapıyolar, hala elimde satmıyorum, satsamda para etmiyo.

fluence gelince dün akşam cukurambar da bitanesi kamyona kafadan vurmuş. yarıya kadar girmişti araç. havayastıkları açmamıştı sanırım. duramadık trafigi açmaya calışıyolardı. reno satış politikası türkiyede çok başarısız. askeri personele indirim yapıyolar, normal vatandaşa bindirim. düşük segmentteki araçlara dünya para istiyolar.

miniks
27-03-2012, 15:07
rutin bakımın dışında ek kalemler var mı bunun içinde?

Rutin bakım harici bir far ampulu var kardeşim 18 tl + kdv

780 tl + kdv zaten agır bakımı

işte bide biliosun klasik bilmem ne suyu yok bilmem ne kopcası yok cıvatası baata spreyi sokuşturuolar işte

Shadow_Dancer
27-03-2012, 15:07
Buyuk gecmis olsun can sıkan bi durum, abimde var 1.5 dci edc, cok memnun kendisi bende bayagi kullandım, bi problem cikarmadi, yol tutusu zayif onda da esp oldugu icin sorun yok..

miniks
27-03-2012, 15:08
bende de laguna var 1 araba parası harcadım 2004 den beri. sıfır aldıgım arabanın 20 binde debriyajı bitti, ne garanti ne bişe. beş para atmez araba yapıyolar, hala elimde satmıyorum, satsamda para etmiyo.

fluence gelince dün akşam cukurambar da bitanesi kamyona kafadan vurmuş. yarıya kadar girmişti araç. havayastıkları açmamıştı sanırım. duramadık trafigi açmaya calışıyolardı. reno satış politikası türkiyede çok başarısız. askeri personele indirim yapıyolar, normal vatandaşa bindirim. düşük segmentteki araçlara dünya para istiyolar.

Ben 99 lagunamdan çok memnundum

sonraki lgunalar hep arızalı hep arızalı üretildi

2002 140 lıklar dan da hiç şikayet eden duymadım

Nightfish
27-03-2012, 15:09
Otomatik vites olmadığı sürece Laguna candır. Otomatik viteslerin istisnasız tamamı sıkıntılı.

miniks
27-03-2012, 15:09
Ya birde işin garib kısmı şurda kangoo yu nasıl kullanıyorum çogunuz biliyor daha her ışıkta kalkış sürekli gazlama yanlama bilmem ne ava gidiyorum off road yapıyorum resmen :)

daha 1 tek ön takım cıvatası degişmedi
debriyajı hala daha orjinal
lastikler bile 75bin oldu :)

__FrK__
27-03-2012, 15:11
Ya birde işin garib kısmı şurda kangoo yu nasıl kullanıyorum çogunuz biliyor daha her ışıkta kalkış sürekli gazlama yanlama bilmem ne ava gidiyorum off road yapıyorum resmen :)

daha 1 tek ön takım cıvatası degişmedi
debriyajı hala daha orjinal
lastikler bile 75bin oldu :)

kanka garantisi bitmediyse ver bi ciğerlerini açıyım :D

sportinger
27-03-2012, 15:12
Ben 99 lagunamdan çok memnundum

sonraki lgunalar hep arızalı hep arızalı üretildi

2002 140 lıklar dan da hiç şikayet eden duymadım

140 lık olanlar anca kaldırır o aracı. pazar fuar için geldim istanbula, gelene kadar götüm dondu klimanın sag tarafı bozuldu soguk veriyo sürekli, kapayamıyosunda nasıl cift bölmeli klimaysa sıçtı azımıza.

MeJo
27-03-2012, 15:12
bi dünya paralar veriliyo bu araçlara yazık yaa geçmş olsun

alpy
27-03-2012, 15:14
büyük geçmiş olsun ama fluencelere bi türlü ısınamadım bu şikayetlerden sonra hiç sevemeyeceğim herhalde

SerhatA.
27-03-2012, 15:17
Geçmiş olsun abi.. olurda bi yakınımız arkadaşımız alırsa uyarırız. Teşekkürler

initial-D
27-03-2012, 15:18
bende lagunaya bir kuruş masraf yapmadım standart dışı.250,000de dizel taş gibi hala.çalışmayan aksamı da yok:)

şans işi

__FrK__
27-03-2012, 15:30
bende lagunaya bir kuruş masraf yapmadım standart dışı.250,000de dizel taş gibi hala.çalışmayan aksamı da yok:)

şans işi

eski seri fransız yapımı renolar gerçekten iyiydi tazeler su koy verdi

efe_
27-03-2012, 15:34
eski seri fransız yapımı renolar gerçekten iyiydi tazeler su koy verdi

Alakası yok.360 binde megane 2 sedan dci kullanıyor eniştem.Arabaya mazot koysa yakıyor.1 kere baskı balata 1 tane turbo değişti bu kadar.Arabanın vurulmadığı yol yok.Servise arıza yanınca gidiliyor...
(Örn:Aynı şartlarda bir focus tdci'nin açacağı masrafı düşünemiyorum).
Bu işler şans işi, şuanda sevmediğiniz araç Türkiye'nin en çok satan aracı , sıkıntılar olabilir.Peynir ekmek gibi satılıyor fluence.

Emir_b16a
27-03-2012, 15:34
cücük kdr motoru o kasaya koymayın dediydim bn zmnında dinlemediler :D

geçmiş olsun :)

Bayrampaşalı
27-03-2012, 15:36
kanka noldu laa kar yagıdıgında hava atıyodun canavar gibi gidiyo hiçbiyerde kalmıyorum saglam araba tavsıye ederım dıodun şimdi noldu :D :D

gecmıs olsun yavrum :)

orhan_guney
27-03-2012, 15:39
çiğeri 5 para etmez marka hastasıyız bız gıder gıne alırız.

dorukky
27-03-2012, 15:42
renoya verecegın parayla bı toyota volkswagen gıbı araclar alınabılır ben 7 yıldır toyota kullanıyorum 1 kere bıle arıza yapmadı hıc uzmedı benı

cnk
27-03-2012, 15:44
renoya verecegın parayla bı toyota volkswagen gıbı araclar alınabılır ben 7 yıldır toyota kullanıyorum 1 kere bıle arıza yapmadı hıc uzmedı benı

toyotoların geneli taş gibi çıkıyor hele o eski corollolar efsane :)

Nightfish
27-03-2012, 15:45
Toyota da 1.4 dizel motor. Ufak kalıyor bana göre. Hele ki otomatik şanzıman fiyasko.

efe_
27-03-2012, 15:46

"RENO" dan araç alırken aracın ithal olması önemli.Ciddi kalite,işçilik farkı oluyor Bursa üretimleri ile arasında.

Selman
27-03-2012, 15:51
Fluence'lerin ilk çıktığından beri problemleri hep oldu. Bazı problemler düzeltildi bazıları halen sürüyor.

Ama genel anlamda şikayetçi sayısı çok olsada hala hız kesmeden satılmaya devam ediyor.

Ahmet Bby
27-03-2012, 15:57
Toyota Corolla Can'dır :) 1,4 D4D

Bulut Y.
27-03-2012, 16:01
Çalıştığım şirkette 2 tane var biri sürekli altımda 38 binde rutin bakımları hariç bir tane arıza vs cıkartmadı bilimum debriyaj atmalar elfolarr vb her türlü hayvanlıgı yapıyorum tık demiyor.

ps arac 85lik fluance

d16y4
27-03-2012, 16:10
Alakası yok.360 binde megane 2 sedan dci kullanıyor eniştem.Arabaya mazot koysa yakıyor.1 kere baskı balata 1 tane turbo değişti bu kadar.Arabanın vurulmadığı yol yok.Servise arıza yanınca gidiliyor...
(Örn:Aynı şartlarda bir focus tdci'nin açacağı masrafı düşünemiyorum).
Bu işler şans işi, şuanda sevmediğiniz araç Türkiye'nin en çok satan aracı , sıkıntılar olabilir.Peynir ekmek gibi satılıyor fluence.

bahsettiğin araç dizel heralde mazotdan başka ne yakacakkii :D

BthnKrkt
27-03-2012, 16:14
bahsettiğin araç dizel heralde mazotdan başka ne yakacakkii :D

mazot var mazot var:D kaçak mazot olabilir tırcıların sattığı

mesutt1
27-03-2012, 16:15
oldum olası sevememiştim zaten şimdi kapıya sokmam :D

EvO 86
27-03-2012, 17:46
bir ay boyunca kiraligini kullandim (sifirdan), ankaraya tapa gaz gittim, dediginiz gibi 190 top speed (en azindan kadranda), elbette ki yuksek suratlerde cok devirli oluyor onun icin ara ara yokuslarda sogutmak gerekiyor. Evo da bile 10-15 dakika devamli gazlamiyordum. Turbo araclarda dikkat etmek gerek. ankara donusu ekonomi yapayim dedim, 4.5 saatte 4.5 ortalama ile geldim :) :) kadran da yolda giderken kalan menzil 1400 km gosteriyordu.

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/324583_10150574574327334_550267333_9384060_1545323 93_o.jpg

Debriyaj hissi garip ancak deviri tutturunca sahane dogbox oluyor :D yol tutusu orjinal haliyle cok kotu ama ben evomdan cikan 225 v sinifi kis lastikleriyle kullandim, gayet oturakli oldu (direksoyion agirlasti :D ) (bijon olculeri ayniydi, lastikci balans yapar dedi ama tik yok )

konfor, eh. ote yandan bu arabanin sinifi belli. Yalniz kapilarin tek basina kilitlenip acilamamasi kadar sacma bir dizayn ozurlusu araba. (en bos modeliydi benim kullandigim). Teyp kontrolleri rezalet. teybin gostergesi ve kullanisliligi da rezalet. en azindan 4 disk fren var.

sanirim sizin yasadiginiz biraz sanssizlik olmus, mutlaka hakkinizi arayin.

bora1311
27-03-2012, 17:56
cok gecmis olsun, can sıkıcı bi durum...

efe_
27-03-2012, 18:07
mazot var mazot var:D kaçak mazot olabilir tırcıların sattığı

eurodiesel değil yaw , bildiğin as950lere konulan mazotu yakıyor.Aynı yerden 1 tane multıijet doblo ya yanlışlıkla koymuşlar araba enjektör vs yemiş hep.Megane tık demedi

efe_
27-03-2012, 18:09
Fluence de dikkat ettiğim dışarda gördüğüm siyah duman olayı vardı birtek.Agresif harita var gibi , gaza abanıldığında siyah duman atıyor stock araçlar.

Hakan Burak
27-03-2012, 21:03
Birde Linea'lara kötü derler. Allah aşkına böyle bir sorun Fiat'ın hiç bir arabasında duymadım. Gerçekten bende Fluence'e ısınamamıştım, Bu yorumlarla Kesinlikle alınmayacak araç Listesine girmeyi başardı.

mechanic
27-03-2012, 21:23
bmw de 1,3 milyon arabasını geri çağırıyor, bmw de mi alınmasın yani?

dragon07
27-03-2012, 21:30
ant-ank 4 saatte gittim hiç durmadım 85 hplikti tavsiye etmem çok yakıyor :D

S.celik
27-03-2012, 21:38
geçen hafta yanı başımda bir kaza oldu hızla gelen bir şahin Fluence kafadan girdi.Hiç frensiz Fluence ön taraf yok desem yeridir arabanın içi toz duman 3 kişi indi aracın airbagları açılmadı :S:S

Çok ilginç bir durum normalde öyle bir kazada açılması gerekir araç pert oldu

efe_
27-03-2012, 21:48
geçen hafta yanı başımda bir kaza oldu hızla gelen bir şahin Fluence kafadan girdi.Hiç frensiz Fluence ön taraf yok desem yeridir arabanın içi toz duman 3 kişi indi aracın airbagları açılmadı :S:S

yani? aynı durum gözümün önünde mercedes C180 sıradan bir araca vurunca oldu.Mercedes'teki hasar diğer aracın 3 katıydı.Arkadaşlar bunlar herhangi bir ölçüt değil.Kaza var kaza var.

mechanic
27-03-2012, 21:51

kaza sırasında parçalanmak demek enerjiyi dağıtmak demek olup iyi birşeydir:icon_tup:

By_DoMiNo
27-03-2012, 22:04
Şimdi o broşürü bulamadım ama şundan cok cok 1-2 ay önce renault un sitesinde yazıyordu. Renault flüence renault mühendislerinin özenle geliştirdiği bir otomobil. C segmenti olmasına rağmen, Yüksek teknik özellikleriyle size başka bir otomobil hissi yaratacak felan filan diye yazıyordu. Yani c segmenti olabilir ama d segmenti kalitesinde araba şeklinde bir anlam ifade ediyordu. Bu mudur yüksek c segmenti aracınız. Bir kere araba leylek gibi millet az yakıyor az yakıyor diye alıyor. Araba emsallerine göre hafif renaultun dizel motorları 200k yı gördümmü yeniden yapılmak istiyor. Bir kac istisna harici trafikte 150k - 200k lık renault dizel motorlarıın sesinden bile tanınacak neredeyse. Fiat ın multijet i renault un dci sine göre biraz fazla yakabilir ama 2 tane 600k da motor yaptıran tanıdıklarım var. Birisi havaalanında doblo ile taksicilik yapıyor. 600k da motor yeniledi. Diğeride albea ile 600 küsür de motor yeniledi. Aynı wolkswagen de olduğu gibi Tekelleşmişler bir kere bizim insanımız da gönlümüz gecer satarız en azından piyasası olur kolay satarız ayağına alıyor bu araçları. Mesela ben megane sport tourer leri beğeniyorum ama Hic alıcı gözüyle gidip te incelemedim bakmadım yani. Renaultun parca fiyatları Japonlarda 1 nesil öncesinin d segmenti araçlarının parcaları ile aynı fiyat neredeyse yazık günahtır ya.

by_vtec
27-03-2012, 22:22
valla ben almamda bu saatten sonra bu kadar kotu yorumdan sonra alanlar nasıl satacak onlara uzuldum sımdı,yazık..

Frid
27-03-2012, 22:30
geçmiş olsun kardeşim

BAŞAR
27-03-2012, 22:35
geçmiş olsun...

fdl
27-03-2012, 23:02
geçmiş olsun..

ümitech
27-03-2012, 23:03
yanlıs anlamasın fransız kullanıcıları ama fransız abi işte ...bizdede daha önceden clio oto. ve peugeot 307 vardı...ikiside 5 para etmez arabalardı...

doush
27-03-2012, 23:27
Arka koltuğu 20 dk da belimi ağrıtan araçtır kendileri..

mert_leon
27-03-2012, 23:51
fransız diye genellememek lazım servis işinde 3 üncü fransız aracı kullanıyoruz (boxer, master2.5 dti ,master 2.5 yeni nesil) nazar değmesin en ufak sıkıntı yaşamadık. volt tada bi dünya sıkıntı çıktı bu demek değildir almanlar kötü. birazda şans olayımıdır nedir bu araba işi.

Emir_b16a
28-03-2012, 00:02
bmw de 1,3 milyon arabasını geri çağırıyor, bmw de mi alınmasın yani?

almayın abi bn senelerdir sölüyorum :D

ufacıcık turbo motor 3 saat boyunca sürekli sıkıştırırsan bozulur gayet normal bişey bu olasılıklar dahilinde :)

initial-D
28-03-2012, 00:21
renaultun dizel motorları 200k yı gördümmü yeniden yapılmak istiyor. Bir kac istisna harici trafikte 150k - 200k lık renault dizel motorlarıın sesinden bile tanınacak neredeyse.

yok öyle bir dünya.1,3 multijetler asıl sılık sesinden tanınıyor yollarda.hepsinde bir ıslık-üfleme sesi

1,3 multijet sahibide oldum, 1,5dci sahibide.fluence iyidir kötüdür yorum yapamam,bildiğim araba değil.ama 1,5dci motor iyidir.en kötü ihtimalle 1,3 multijet kadar iyidir.onu da kavga çıkmasın diye söylüyorum:D

1250 kg 1,5 dci megane 2 ler 1 tonluk albealarla aynı yakarken kimsenin sesi çıkmıyordu:D

overblack
28-03-2012, 00:25
ben filo satışları düşünülerek üretilmiş bir araba olduğunu biliyorum sadece.

__FrK__
28-03-2012, 08:20
dostlar geçmiş olsun dilekleriniz için sağolun.
3 saat gazladıktan sonra boyle seyler olur diyen arkadaşlarım Yanlış anladılar herhalde sabah 3 saat aralıksız son sürat gittim akşama kadar sağa sol normal gunluk trafık sonrasında da gece döndüm her hangi bi sıkıntı yoktu. ertesi sabah çıktıktan kısa bı sure sonra oluyor olan

1lker
28-03-2012, 08:57
Fransizlar konuya baksa geri ceker fluenceleri :)

Asimos
28-03-2012, 09:27
Geçmiş olsun.
İste bu noktadan sonra toyota , honda , mercedes , nissan , audi(wv'den önce) dewreye giriyolar.

C!N
28-03-2012, 09:34
Çok geçmiş olsun. 130'luk dci'lar Türkiye'ye gelince sırf çabuk satarım mantığı ile düşündüklerim arasındaydı. Bu yorumlar çok faydalı oldu araç hakkında bilgi edinmem için.

Kadyr
28-03-2012, 09:58
yeni cup megane dışındakılerı sevmıyorum yenı çıkardıkları araçlardan.
geçmiş olsun bu arada şanssızlık

RSBurak
28-03-2012, 10:02
bence servis garantisi olduğu zaman isterse yolda motor düşürsün :) bedava yapıyor adam .çok kaliteli istyorsam bu işlerde kendini ispatlamış markalara yönelirim.hyundai renault fiat ülkemizde tutulan modelleri tam anlamıyla uçan tabut halkta mecbur tutuluyor az yakıyor diye bunlara yöneliyor.

efe_
28-03-2012, 10:53
yok öyle bir dünya.1,3 multijetler asıl sılık sesinden tanınıyor yollarda.hepsinde bir ıslık-üfleme sesi

1,3 multijet sahibide oldum, 1,5dci sahibide.fluence iyidir kötüdür yorum yapamam,bildiğim araba değil.ama 1,5dci motor iyidir.en kötü ihtimalle 1,3 multijet kadar iyidir.onu da kavga çıkmasın diye söylüyorum:D

1250 kg 1,5 dci megane 2 ler 1 tonluk albealarla aynı yakarken kimsenin sesi çıkmıyordu:D

Reno markasına karşı antipati olduğu için motoruda kötüdür , orasıda burasıda nasıl olsa reno mantığından geliyor bu.Dci motor çilekeş , cep dostu motordur

Cliosportve
28-03-2012, 11:14
Ne çok reno düşmanı varmış :)

RSBurak
28-03-2012, 11:32
Ne çok reno düşmanı varmış :)

reno düşmanı değilde model düşmanlığı symbol'ü ürettiği sıradaki elektrik su işçi emeğine yazık :) yoksa reno zamanında safrane modelini üretmiş bir firma yani :) hyundai ve fiatta öyle bazı modelleri dışında kaliteli firmalar :)

efe_
28-03-2012, 11:44
reno düşmanı değilde model düşmanlığı symbol'ü ürettiği sıradaki elektrik su işçi emeğine yazık :) yoksa reno zamanında safrane modelini üretmiş bir firma yani :) hyundai ve fiatta öyle bazı modelleri dışında kaliteli firmalar :)

Yahu sen öyle düşünüyor olabilirsin ama bir bak.Symbol binen kesim kimdir?Neden alırlar? ne için kullanırlar?o paraya alternatifler nelerdir?vs vs..
Her kesime göre araç üretiyor reno, bmw mercedes değilki sadece belirli bir düzeyin üstüne hitap etsin.
Safrane dediğin araba , zamanında satılırken yanında hediye broadway veriyordu Samsun bayii.

BARR
28-03-2012, 11:49
Biz 94'te Safrane ı aldığımızda TR ye 4 tane girmişti, İzmirde arabayı Mercedes sanan bile olmuştu.. O yıllarda herkes 9-11 gibi arabalara binerken Safrane baya baya lüks bir araçtı ki bugün bile birçok özelliği 0 araçlarda yok.

Ama bize hediye Broadway vermediler :D

RSBurak
28-03-2012, 11:52
Yahu sen öyle düşünüyor olabilirsin ama bir bak.Symbol binen kesim kimdir?Neden alırlar? ne için kullanırlar?o paraya alternatifler nelerdir?vs vs..
Her kesime göre araç üretiyor reno, bmw mercedes değilki sadece belirli bir düzeyin üstüne hitap etsin.
Safrane dediğin araba , zamanında satılırken yanında hediye broadway veriyordu Samsun bayii.

ben hiç anlamıyorum para verip symbol alan kesimi daha düşük modelli efendi gibi arabalar alırım insan arkaya kafalık koymazmı en bastinden.. bizde var şirket arabası diye biniyoruz :D 0 symbol yerine 5-6 yaşında sağlam araba almak bana daha mantıklı geliyor.

ALPhan japan
28-03-2012, 11:53
fluence kalıbının arabası olmadıgını çok duymuştum Geçmiş olsun..

Low-Rider
28-03-2012, 11:55
ben hiç anlamıyorum para verip symbol alan kesimi daha düşük modelli efendi gibi arabalar alırım insan arkaya kafalık koymazmı en bastinden.. bizde var şirket arabası diye biniyoruz :D 0 symbol yerine 5-6 yaşında sağlam araba almak bana daha mantıklı geliyor.

Herkesin otomobile bakış açısı ve kullanımı bizim gibi değil ya da herkesin bizim kadar otomobil çevresi,ustası vs'si yok.

İnsanlar 0 araba olsun,garantisi olsun,problem olursa götüriyim servise başım ağrımasın mantığında.

Yoksa symbol parasına 2.el alabilecek tonla araba var.

A noktasından B noktasına gitmek isteyen adam için maddi imkanları doğrultusunda en mantıklısı symbol yada muadilleri.

RSBurak
28-03-2012, 12:01
Herkesin otomobile bakış açısı ve kullanımı bizim gibi değil ya da herkesin bizim kadar otomobil çevresi,ustası vs'si yok.

İnsanlar 0 araba olsun,garantisi olsun,problem olursa götüriyim servise başım ağrımasın mantığında.

Yoksa symbol parasına 2.el alabilecek tonla araba var.

A noktasından B noktasına gitmek isteyen adam için maddi imkanları doğrultusunda en mantıklısı symbol yada muadilleri.

Allah korusun bir o symoblle kaza yapmak var birde daha kaliteli eski arabalarla.ben bu yüzden nefret ediyorum symbolden emniyet kemerini takıyorum öne eğilip sağıma soluma bakamıyorum..subaruda emniyet kemerinin takılı olduğunun farkına varmıyorum. ama herkesin bakış açısı dediğniz gibi adam 1 sene binmek için alıyor belki satışı kolay olur diye zaten hızlıda kullanmazlar otomobil tutkusu olmayan insanların aldıkları araba.

Tekos
28-03-2012, 12:12
Ben arabayı alırken Renault Megane III'ler yeni çıkmıştı.Dizel olması ve aracın kasasının yeni olması bana çok cazip geldi.Fakat bir arkadaşımın megane alma başın yanar diye çok ısrarları sonucunda megane almadım.Gittim Honda aldım.Evet bizim araçlarda da ufak tefek problemler çıkmıyor değil ama bunun sonucunda şunu öğrendim.Bana göre araç sıralaması boyle...
1-Bmw,Audi,Mercedes
2-Opel,VW - Honda,Toyota
3-Renault,Peugeot,Citroen
4-Kia,Hyundai vs... (belki Kia ve Hyundai'nin yerleri değişebilir son çıkardıkları bazı araçlar iyi )

Bu arada Renault'dan benim etrafımdaki hiç kimse memnun değil...(toros,broadway,flash dışında)

__FrK__
03-04-2012, 18:09
arabamı bugun teslim aldım 10 bin küsür tl garanti faturası ile .
blokta gömleklerde veya kapakta herhangi bi sorun olmadıgı için bunlar hariç blok içi kapak içi turbo dahil herşeyi ama herşeyi değiştirmişler.
Haricinde kendimin garantiden oluyorsa değişmesini istediğim deri direksiyon simidi, vites topuzunu körüğünü, kapı fitillerini, debriyajı, volanı, debriyaj merkezlerini, şanzumanı vs. ne var ne yok değişmişler sağolsunlar. Araba dandik ama hizmet güzel ve hızlıydı maşallah.

exca-
03-04-2012, 18:16
bir adet megane coupe için servis kayıtlarında motorun neredeyse tamamının değiştiğini görmüştük fatura ve parçalar sizin söylediklerinize çok benzerdi.. acaba onda da mı bu sorun olmuş şimdi geldi aklıma..

onursumer
03-04-2012, 18:19
çok hızlı sorununuzu çozmuşler

sıfır olmuş herşeyi değişince :)

__FrK__
03-04-2012, 18:30
bir adet megane coupe için servis kayıtlarında motorun neredeyse tamamının değiştiğini görmüştük fatura ve parçalar sizin söylediklerinize çok benzerdi.. acaba onda da mı bu sorun olmuş şimdi geldi aklıma..
daha önce hiç filtreden patlama durumu olmadıgını soylemışler ama şu yuzden benzıyordur.
servis nasıl olsa garantıye fatura edecegı için eline ne gelirse değişmiştir oda sonuç olarak aynı kapıya cıkıyoruzdur :D

çok hızlı sorununuzu çozmuşler

sıfır olmuş herşeyi değişince :)

kesinlikle araba sıfırlandı frenlerı flaanda var aslında unuttugum bı cok sey var.

yalnız ne yalan soylıyım bu halıyle eskısının alakası yok çok çok değişti. dmeekki bu araçların 2010 da satılan 2011 modellerinde bu sıkıntıları var yenılendı hersey ama değdi yani araba arabaya benzedı sımdı.
ben aaracı aldıgımın ertesı gunu servıse sıkayete gıttım . u arac gıtmıyor her yerınden ses gelıyor flana dıye tecrubeye cıktıgım usta bu arac budur bunlar normal sorunlu bı duurrm yok dedı bızde bunu boyle kabullendık ta kı bu güne kadar. ki 2011 üretimli araçların boyaları bıle daha ıyıymiş onu da ogrendim.

onursumer
03-04-2012, 18:33
şuan araban aldığından iyiyse zaten senin aracında sorun varmış en başından :D

__FrK__
03-04-2012, 18:36
şuan araban aldığından iyiyse zaten senin aracında sorun varmış en başından :D

sıfır araba alırken de her an duduklenme durumundayız arkadaş vay bee

efe_
03-04-2012, 19:57
Ben arabayı alırken Renault Megane III'ler yeni çıkmıştı.Dizel olması ve aracın kasasının yeni olması bana çok cazip geldi.Fakat bir arkadaşımın megane alma başın yanar diye çok ısrarları sonucunda megane almadım.

Megane III'ü ilk geldiğinde aldım TR'de ilk alan veya ilk 3 tenimdir...Sıfır kronik sorun, sıfır problem var araçta.Dayanıklı , 150 hp'ye kadar sıkıntısız güç alabileceğiniz,debriyajı kaçırırmı , volana birşey olurmu diye düşünmeden 7/24 binip gaz basabileceğiniz bir araç.Keşke alsaymışsınız , heleki şuanki benzin fiyatlarını düşündüğümde :)

By_DoMiNo
03-04-2012, 20:08
1.5 hb megane ye de bindim fluence ye de. Fluence daha çok clionun bir üst kasasını andırıyor kalite olarak. Ama megane gerçekten beni şaşırtmıştı. Kapının kapandığındaki tok ses bile farklı. Benim bindiğim megane daha çok güven vermişti bana.

akko
03-04-2012, 20:18
geçmiş olsun gerçekten :(

sefayzJ11
03-04-2012, 21:13
renonun 1.6 16v motorlarıdamı acaba böyle sorunlı ? özellikle k4m motorları merak ediyorum . clio 1.6 16v motorlar sıkıntı cıkarırmı ? kafama takıldı bilgisi olan varsa lütfen aydınlatsın beni :)

initial-D
03-04-2012, 22:14
renonun 1.6 16v motorlarıdamı acaba böyle sorunlı ? özellikle k4m motorları merak ediyorum . clio 1.6 16v motorlar sıkıntı cıkarırmı ? kafama takıldı bilgisi olan varsa lütfen aydınlatsın beni :)

sabahları yada soğuken ilk marşta kırrrrr diye bir sesle titreşimli çalışma.1 saniye ya sürer ya sürmez.ilerleyince hastalığı 2 saniye kadar ses yapar.serviste 750 tl ye kasnak kiti değiştirmişlerdi 2007de.3-4 araba biliyorum aynı şekilde

Nightfish
03-04-2012, 22:15

O yazılımdan değil miydi ya ?

sinan-s
03-04-2012, 22:18
Geçmiş olsun.Çok ilginç bir sorun