PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Model HONDA Hakkında Bikaç Soru ?

MaNiSaLı
28-03-2012, 12:15
Honda Civic 1.6 VTEC ES 2006 Model 28.500 TL Galeriden satılık sıfır Siyah renk - 79618096 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-ilk-el-otomatik-vites-70-000kmde-cok-temiz-hb-79618096/detay)

İlan Öylesine Koyuyorum Buraya . Satan Kişiyi Tanımam ...
Babama golf 4 ten sonra bu araç tipi hoşumuza gitti :)
ben hondacı olmama rağmen bu modeli pek bilmem...

Motorları ?
Geneli Otomatik olduğundan ŞANZIMANLARI ?
manueli bulmak çokmu zor ?
kronik bir problemleri varmı ?
parça sıkıntımız olurmu .......
Alınırmı kısacası ???

Kullanan , yakınında kullanan arkadaşlardan bilgisi olanlar yazarlarsa babamıda Hondacı yapalım :D :D

yada direk vtec 2 mi alsak ?? Ama hb araç seviyo baba bey :D

Not : 26000 en üst limitte GOLF IV tarzı yada bu şekilde hb başka araç önerilerinizde olursa paylaşırsanız sevinirim

Saygılar

Nightfish
28-03-2012, 12:19
Konuyu takipteyim. Benim de oldukça ilgimi çeken bi kasa bu.

cemsultan
28-03-2012, 12:23
Benim kuzen'de var bundan, 4 sene falan oldu heralde alalı, gayet memnunlar, sorun sıkıntı çıkarmadı hiç. Bende çoğu kez kullandım, yol tutuşu sedan vtec2'lerden daha iyi bana göre. Araç düzgünse sorunsuz sıkıntısız kullanır baban, hayırlısı olsun.

dark
28-03-2012, 12:25
Golf 5 kasa düşünmemisiniz mesala söyle bişeyler ilan sahibini tanımam yanlış anlaşılma olmasın Japon yerine her zaman Alman ı tercih ederim.
Volkswagen Golf 1.6 FSi Comfortline 2005 Model 28.900 TL Galeriden satılık ikinci el Siyah renk - 79953301 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-daha-yakisiklisi-yok-sunrooflu-hemde-metalik-siyah-tam-otomatik-79953301/detay)

1lker
28-03-2012, 12:28
Bildigim kadariyla hondanin otomatik sanzumanlari sorunsuz bu kasada manuel bulunur zorluk kısmı temiz bulmak typer kasa oldugu icin fiyatta uygun genelde biz gibi gencler aliyor manuellerini ama bulunmaz degil.Parca sìkntin olmaz honda sonucta ama golften sonra nasil gelir bilemem + vtec 2 es sunrooflu beyazindan babaya yakisir :)

cemsultan
28-03-2012, 12:32
Bu kasanın manuel vitesi yok, bunun makyajsızları var, merceksiz farlı falan, onlarda tek tük manuel bulunuyor 2002-2003 modellerinde.

DENON
28-03-2012, 12:34
Golf 5 kasa düşünmemisiniz mesala söyle bişeyler ilan sahibini tanımam yanlış anlaşılma olmasın Japon yerine her zaman Alman ı tercih ederim.
Volkswagen Golf 1.6 FSi Comfortline 2005 Model 28.900 TL Galeriden satılık ikinci el Siyah renk - 79953301 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-daha-yakisiklisi-yok-sunrooflu-hemde-metalik-siyah-tam-otomatik-79953301/detay)
japonun neyi varmış :confused:

Nightfish
28-03-2012, 12:38

Bi yanda tank gibi Japon şanzımanı, bi yanda her yanı ayrı oynayan DSG ?

Tabi ki Japon alınır. Uzak doğulu üreticilerin otomatik şanzımanları taş gibi oluyor.

DENON
28-03-2012, 12:40
gecenlerde vw caddy nın (dsg) volanını değiştirdim 2500 tl , alman akıl işi değil bana göre

ne demişler paran coksa alman paran yoksa japon

cemsultan
28-03-2012, 12:44
japonun neyi varmış :confused:

Taş gibi şanzımanı var, 92 model EX otomatik bile bir kere gık demedi, ha bir de gözleri çekik :D

ocean0636
28-03-2012, 12:49

Bu pancar motor golf 5 den bi ara kuzenimde vardi lanet etti sanzumani motoru yuruyeni bozulmayan dagilmayan aksami kalmadi her ay duzenli min 1000liralik bir masrafi cikiyordu + sehir ici sakin kullanimda 13 litre civari yakiyor ve hic mi hic gitmiyor 1.3cdti astra daha iyi gidiyor bu pancar motor golflerden...

MaNiSaLı
28-03-2012, 12:50
fsi lpg sorunu var. Takılmıyormuş . Lpg yada dizel olup , hb olucak :D kriter biraz sıkıntılı :D ama almanmı bidaha dinlendinlen kaç :D parçave yakıt konusundan . Sakın yanlış anlama olmasın . Güzel ama pahalı arabalar herkonuda ;)

MaNiSaLı
28-03-2012, 12:55
bu arada otm.te olur , manuel de yanlış anlaşlmasn . Sadece düzgün ve km. olduğunun en düşüğü olcak ;)

DENON
28-03-2012, 12:56
alman değil bu km ye takılma, temiz kazasız bulursan al kardeşim

MaNiSaLı
28-03-2012, 13:00
ok ozaman . varmı çevresinde dùzgún kazası az bişeyler 25 yada max.26 yada daha ucuz :D golfte satılmadıda araştırıom şmdden :)

Yiğit G.
28-03-2012, 13:04
bu kasa civicin en az tutan kasası sanırsam. Düz motorlusundan çok typeR ını goruyorum bu kasanın.

Frid
28-03-2012, 13:09
yağ akıtma sızıntı konusunda japonlar son sırada geliyor hergün 30-35 araç altına iniyorum kaynak sağlam :D

timucintt
28-03-2012, 13:22
yağ akıtma sızıntı konusunda japonlar son sırada geliyor hergün 30-35 araç altına iniyorum kaynak sağlam :D

hayvanlar terli yapcak bişi yok :D :D

cnk
28-03-2012, 13:25
Honda şanzumanında sorun yaşayacağını hiç zannetmiyorum ki etrafımda kullanan herkez memnun dediğiniz kasanın manuelini bulmak zor değil zira bu başlık altında ararsanız 2 kapı :)

Genel
Honda Civic 1.6 VTEC Sport 2.El Arabalar ve Satılık Sıfır Km Otomobil Fiyatları sahibinden.com'da (http://www.sahibinden.com/honda-civic-1.6-vtec-sport?viewType=Gallery)
Manuel şanzuman
Honda Civic 1.6 VTEC Sport 2.El Arabalar ve Satılık Sıfır Km Otomobil Fiyatları sahibinden.com'da (http://www.sahibinden.com/honda-civic-1.6-vtec-sport/manuel?viewType=Gallery)

12 adet manuel şanzuman sahibinden.com'da mevcut

bence sorunsuz sıkıntısız binebilirsiniz parça sorunuda honda da yaşayacağınızı hiç sanmıyorum heleki 2000 model üzeri araçta bence pişman olmadan alınıp binilecek bir araç seçmiş babanız ufak makyajlarla görsel anlamdada efsane bir kasa :)

MaNiSaLı
28-03-2012, 14:34
şanzumanda sıkıntı olmayacağnı biliyorumda , hrv mi crv mi birisinde kronikmiş sorun sanırım . Yoksa arkadaşnda dediği gbi ef ve eg ler bile sorunsuz :)

cemsultan
28-03-2012, 14:58
O bahsedilen HRV'lerde cvt şanzıman, o da bakımları aksatıldığından sorun çıkarıyor deniyor.
5 kapı hb'lerdeki şanzıman klasik sorunsuz otomatiklerden.

ykavcioglu
28-03-2012, 15:00
Mekaniği kuvvetli olduğu kadar, sac'ı çok kötü
incecik...
şekli var ayrı mesele

Frid
28-03-2012, 15:16
hayvanlar terli yapcak bişi yok :D :D

yanlış anlaşılma olmasın diğer modeller şakır şakır japonlar kuru :D

MaNiSaLı
05-08-2013, 02:45
Şu konuya bi güncel desek vede eklesek HONDA JAZZ 2002,2008 mi , HONDA CIVIC 2004,2006 ARASI CIVIC mi ???

Güncel ... konuyu hortlatma sebebim babamın golf satıldı :) : D

Jazz ların otmtk viteslerimi , hb civiclerin otm viteslerimi ???

Şimdiden sağolun , buara araç alicaz yardım biraz acil .... ?

mert_can 41
05-08-2013, 02:50
jazların otomatik şanzımanın bilmiyorum ama biraz konforsuz olduklarını duymuştum ben honda civic tercih ederim çok yakın bir abim de vardı çok bindim aracına hem konforludur ve sesizdir arabası 250,000 gelmişti içinde halen tık ses yoktu ve sorunda yaşamadı tek yaşadığı sorun kaza yapmıştı kazadan sonra tekerin ordan bir ses geliyodu okadar

MaNiSaLı
05-08-2013, 02:53
jazların otomatik şanzımanın bilmiyorum ama biraz konforsuz olduklarını duymuştum ben honda civic tercih ederim çok yakın bir abim de vardı çok bindim aracına hem konforludur ve sesizdir arabası 250,000 gelmişti içinde halen tık ses yoktu ve sorunda yaşamadı tek yaşadığı sorun kaza yapmıştı kazadan sonra tekerin ordan bir ses geliyodu okadar

Cok sagol Gecenin bu vakti Msjin Icin

Ayrica Arkadaslar Yakin Cevrenizde Bildiginiz arac varsa Sedan civic vtec 2 de Olur hbaer Verirseniz Sevinirim ...

Saygilar

Risendark
05-08-2013, 02:55
Honda Civic 1.6 VTEC ES 2002 Model 24.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Yeşil renk - 132722638 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-eu8-aqua-civic-96.000-km-de-otomatik-vites-hatchback-132722638/detay/) bu kasa mükemmel diyebilirim motor ve şanzuman sıkıntısı kesinlikle yaşamazsın performansıda tatmin edici jazz alacağına bu kasayı al keyfine bak en azından performans var civicte ;)

orkuteren
05-08-2013, 07:42
jazz'ların otm olanları acayip az yaktığını biliyoruz ama donanımlısını bulman lazım ki kayda değsin ama bn olsam vtec2 alırım daha oturaklı ikisininde piyasası çok hızlı heran satılabilir uçuk rakam istemedikçe bursada denon abide var güzel duruyor iletişime geç istersen kolay gelsin ...

http://www.techturkey.com/forum/otomobiller/161520-satilik-vtec2-94000km-de.html

i-vtec07
05-08-2013, 08:12
otomatikler 4 vites oluyo abi bunlar birkez binme fırsatım oldu tam konfor arabası motor sesi yok gibi bişey..sağlamlık yönünden yağını falan eksik etmesseniz 3 tane dsg eskitir bu şanzıman :)

KÖROĞLU
05-08-2013, 12:03
her iki aracı da kullandım,

2002 Elite denilen full olan jazz vardı. 7 ileri cvt şanzumanlı,

bence honda olmalarının dışında kıyaslanacak pek ortak yönü yok.

Jazz (Benim kullandığım) i-dsı motordu. Kendine has bir teknolojisi var 8 bujili mesela.

cvt olduğundan vites geçişlerini hissetmezsin, hep aynı devirde kalırken araba hızlanmaya devam eder.

Ekonomi konusundan otomatik araçlar içinde - Smart for two 4.5 Lt - rakipsizdir.

Direksiyondan vites değiştirebilirsin.

İç hacim tavan yüksekliğinden dolayı geniş, görüş açıları sorunsuzdur.

Arka koltuklar tamamen yatar, ufak tefek eşyalarını taşırsın.

Kesinlikle ekonomik / sorunsuz / aile arabası, her işini görür. Std kullanırsan yerden yüksek sayılır.

Konfor konusunda civic aks mesafesinden dolayı daha iyidir. (civic 2625 mm - jaz 2450 mm )

Linkteki gibi yapılsa güzel olur, ya da spoon jant +basıklık bence çok güzel.

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQnU1PsdSo4o_LQf7ifWCdH5WxhwjLwj 8ipHbjy3MbEskQIEf_D

Civic herkeste var, envai çeşit modifye edilmiş şekli mevcut.

Performas olarak daha iyidir / yakıt olarak biraz daha fazla yakar.

iki araç ta sonuç olarak japon ve sorunsuz. (Bakımlı olanı bulmakta fayda var)

Ben olsam sunrooflu / sarı jazz alır. 50 MM yay + siyah spoon ile görselleştirip binerdim.

Araç yurtdışında honda fit olarak geçmekte. Detaylı bilgi için fitfreak.com'a göz atabilirsin.

edit: Ben sedan civicten bahsediyorum (euro) civic kullanmadım. Yanlış yönlendirme olmasın :)

MaNiSaLı
05-08-2013, 12:33
Arkadaşlarım çok sağolun...
Yalnız tam olarak civic hb mi jazz mı tam kararı veremiyoruz...
Suanda jazz otm. Cvt şanzıman dahami iyi yani civic hb in sansumanina göre ???
Yani civic sport mu jazz mı devam soru işaretine...

Bu hb civicin otm.tigi vtec 2nin otm. ile aynımı yani sorunsuzmudur...

Puffff :( ben alcak olsam bukadar araştırma yapmamda araba baba var bize güveniyor ...

Tamamen bana bıraktı yani !

Yardımlarınız çoook önemli benim için :)

Gürhan
05-08-2013, 12:49
yerınızde olsam jazz alırdım. amcam galerecilik yapıyor 7 ileri sunrooflu falan vardı 1 hafta durmadı satıldı satmak ıstesenızde hemen satılır bayanlar ustune atlıyor bu aracların

Kahn23
05-08-2013, 12:56
Arkadaşlarım çok sağolun...
Yalnız tam olarak civic hb mi jazz mı tam kararı veremiyoruz...
Suanda jazz otm. Cvt şanzıman dahami iyi yani civic hb in sansumanina göre ???
Yani civic sport mu jazz mı devam soru işaretine...

Bu hb civicin otm.tigi vtec 2nin otm. ile aynımı yani sorunsuzmudur...

Puffff :( ben alcak olsam bukadar araştırma yapmamda araba baba var bize güveniyor ...

Tamamen bana bıraktı yani !

Yardımlarınız çoook önemli benim için :)

Yalnız Jazz'lar 7 ileri. İç mekan konusunda belki ufak kalabilir ama vites ve yakıt konusunda üzmez sizi..

MaNiSaLı
05-08-2013, 14:26
Honda Civic 1.6 VTEC ES 2002 Model 24.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Yeşil renk - 132722638 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-eu8-aqua-civic-96.000-km-de-otomatik-vites-hatchback-132722638/detay/) bu kasa mükemmel diyebilirim motor ve şanzuman sıkıntısı kesinlikle yaşamazsın performansıda tatmin edici jazz alacağına bu kasayı al keyfine bak en azından performans var civicte ;)

Tesekkur ederim ? Sanirim yavas yavas Olusuyor profil Bu Kasanin makyajlisi Gayet Mantikli ?..

edit. Bu Arada Ilandaki Arac sanirim Sizin Ve En iyi Siz Bilirsiniz Bu Kasayi...

Sanzuman olarak Sorunsuz Diyorsunuz Ozaman ??

Arti olarak dikkat et Diyeceginiz bir durum Yada Su ozellik Mutlaka olsun dediginiz ???

Sagolun .

MaNiSaLı
05-08-2013, 14:28
Yalnız Jazz'lar 7 ileri. İç mekan konusunda belki ufak kalabilir ama vites ve yakıt konusunda üzmez sizi..

Tesekkurler Jazz Da Piayasada suan Yok gibi birsey malesef varmi yakinlarinizda falan izmir civari ege civari...

MaNiSaLı
05-08-2013, 14:29
yerınızde olsam jazz alırdım. amcam galerecilik yapıyor 7 ileri sunrooflu falan vardı 1 hafta durmadı satıldı satmak ıstesenızde hemen satılır bayanlar ustune atlıyor bu aracların

Sagolun ... Varmi Tasiye Arac Bildiginiz ??

Risendark
05-08-2013, 14:43
Tesekkur ederim ? Sanirim yavas yavas Olusuyor profil Bu Kasanin makyajlisi Gayet Mantikli ?..

edit. Bu Arada Ilandaki Arac sanirim Sizin Ve En iyi Siz Bilirsiniz Bu Kasayi...

Sanzuman olarak Sorunsuz Diyorsunuz Ozaman ??

Arti olarak dikkat et Diyeceginiz bir durum Yada Su ozellik Mutlaka olsun dediginiz ???

Sagolun .

Abicim ilandaki araba benim yanlış anlama ben sadece örnek olsun diye koydum başka bi niyetim yok.arabadanda çok memnunuz ailecek sadece CRV almak istiyoruz o yüzden satılık...

Gelelim arabaya;
-Abi arabada tek eksi diyebileceğim yan biraz kasa olarak (sacı ) ince sanki güvenli değilmiş gibi duruyor ama öyle değil bizzat akrabamda da aynısı vardı griydi arabayı pert ettik başka bi araba olsaydı emin ol içinden sağ çıkamazdık benim sadece kafam yarıldı 5 dikişle atlattık akrabamında kolu kırıldı neyse zayıf görünsede sağlam araba ;) bide asfalt sesini içeri biraz fazla alır bilgin olsun.
-Şanzuman mükemmel diyebilirim vites atışını hissetmeniz mümkün değil ve motor şanzuman uyumu mükemmel eğer şanzumanla oynamazsanız yani saçma sapan hareketler yapmazsanız ( mesela araba yürürken boşa atıp kesiciye girme gibi vs..) değişik hareketler yapmazsanız siz ve sizin çocuğunuz bile eskitemez kanımca... Ayrıca vtec 2 lerle herşeyi aynıdır bilginiz olsun parça bulamazsam diye korkmayın dış kaporta parçalrı zibille satılıyor motoru faln hiç söylemeyim zaten :D :)
-1700 km yol yaptık zırnık yorulmadık çok rahat gittik sıkıntısız...
-Bunun dışında bence jazzdan daha üstün bi araç bi kere daha oturaklı motor performası tatmin edici kalkışları çook aşırı seri yani çoğu stock arabayı tokatlarsınız...
-Bagaj hacmi diğer arabalara göre çok geniş.İç hacmide jazzınki gibi bunaltıcı değil ferah bi araba...(kimsenin malını kötülemek için söylemedim sadece karşılaştırma olarak bu yorumu yaptım yanlış anlaşılma olmasın...)
-2004 2005 2006 makyajlı kasalardan alabilirsiniz gönlünüz rahat olsun ama kilometresi düşük olsun bakımları aksatılmamış olsun mümkünse ;)

Jazz'ı da sadece 7 ileri bi şanzumanı olduğu için tavsiye ederim onu dışında etmem çünkü jazzda vardı bundan önce arabada güç yok 7 ilerininde pek bi anlamı yok bence sadece araba daha rahat devirde gidiyor tek artısı bu... Karar sizin ben olsam civic tercih ederdim...İnşallah yeterli blgi vermişimdir eğer kafanıza takılan bişey olursa pm atın cevaplarım...

MaNiSaLı
05-08-2013, 15:09
Abicim ilandaki araba benim yanlış anlama ben sadece örnek olsun diye koydum başka bi niyetim yok.arabadanda çok memnunuz ailecek sadece CRV almak istiyoruz o yüzden satılık...

Gelelim arabaya;
-Abi arabada tek eksi diyebileceğim yan biraz kasa olarak (sacı ) ince sanki güvenli değilmiş gibi duruyor ama öyle değil bizzat akrabamda da aynısı vardı griydi arabayı pert ettik başka bi araba olsaydı emin ol içinden sağ çıkamazdık benim sadece kafam yarıldı 5 dikişle atlattık akrabamında kolu kırıldı neyse zayıf görünsede sağlam araba ;) bide asfalt sesini içeri biraz fazla alır bilgin olsun.
-Şanzuman mükemmel diyebilirim vites atışını hissetmeniz mümkün değil ve motor şanzuman uyumu mükemmel eğer şanzumanla oynamazsanız yani saçma sapan hareketler yapmazsanız ( mesela araba yürürken boşa atıp kesiciye girme gibi vs..) değişik hareketler yapmazsanız siz ve sizin çocuğunuz bile eskitemez kanımca... Ayrıca vtec 2 lerle herşeyi aynıdır bilginiz olsun parça bulamazsam diye korkmayın dış kaporta parçalrı zibille satılıyor motoru faln hiç söylemeyim zaten :D :)
-1700 km yol yaptık zırnık yorulmadık çok rahat gittik sıkıntısız...
-Bunun dışında bence jazzdan daha üstün bi araç bi kere daha oturaklı motor performası tatmin edici kalkışları çook aşırı seri yani çoğu stock arabayı tokatlarsınız...
-Bagaj hacmi diğer arabalara göre çok geniş.İç hacmide jazzınki gibi bunaltıcı değil ferah bi araba...(kimsenin malını kötülemek için söylemedim sadece karşılaştırma olarak bu yorumu yaptım yanlış anlaşılma olmasın...)
-2004 2005 2006 makyajlı kasalardan alabilirsiniz gönlünüz rahat olsun ama kilometresi düşük olsun bakımları aksatılmamış olsun mümkünse ;)

Jazz'ı da sadece 7 ileri bi şanzumanı olduğu için tavsiye ederim onu dışında etmem çünkü jazzda vardı bundan önce arabada güç yok 7 ilerininde pek bi anlamı yok bence sadece araba daha rahat devirde gidiyor tek artısı bu... Karar sizin ben olsam civic tercih ederdim...İnşallah yeterli blgi vermişimdir eğer kafanıza takılan bişey olursa pm atın cevaplarım...

Cooooook Cok Sagol Kardesim .... bakalim Artik Civic iyi Gibi . Daha Bilgi verebilecek Olan Varsa Kabulumdur :D :)