PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 10.000 km de bir arac 2 kez debriyaj bozar mi?

gurcell
29-03-2012, 09:10
Cidden soruyorum. Yakin akrabamin araci chevrolet cruze. 2011 model ve daha 10.000 km de.

Daha once 7000 kmde debriyaji kacirdi , garantiden degisti. Simdi tekrar gitmis servise, volan da bozulmus, 1000 tl para istemisler garantiye sokmamislar.

Boyle sacmalik olur mu?

Gerci ayni servis daha once de arka camurlugu surtmeden boyanacagi zaman bize "cruze'lerin boyasi ozel, disarida yapilamaz , rengi tutmaz" demisti.

Bu servisin adi muhterem Reis otomotiv. Tartismaya ve volani gormeye gidiyorum. Hayatimda kullandigim hicbir aracim, ki buna yaristigim araclarim da dahil , volan bozmadi. Gidip bir goreyim bakalim. Ne kadar guclu bir motoru var ki, 1.6 litre ile 10.000 km de volan bozuyormus...

onursumer
29-03-2012, 09:12
volanın bozulma sebebleri nelerdir ? bilmediğim için soruyorum

çünkü 2011 model bir araçta garanti dışı bırakabilmeleri için kullanıcı hatası demeleri lazım

nasıl bi hata yapmak lazım ?

gurcell
29-03-2012, 09:15
Valla hatasi yoktur bizim akrabanin. Opera sanatcisi ve her 2 yilda bir arac degistirir, hep sifir alir. Koltuklarini kilifla falan kullanir. O kadar hastadir arabalari icin..

turbo16
29-03-2012, 09:16
volan da attıklık veya sıkılan cıvatada yatağında sorun olabilir

Mehmet Gazihan
29-03-2012, 09:24
çift kütleli volntlar boyle cabuk bozuluyor.. oylemi acaba.. VAG grubu garantiden değiştiriyor volanı..

emre_
29-03-2012, 09:29
tamamen saçmalık bence bozulması saçma hadi onu geçtim 1.000 tl para istemeleri saçma davalık durum olursa diye söylüyorm servis fişlerini saklayın lazım oluyo

Blackbird
29-03-2012, 09:36
Debriyaji değiştirirken volan a zarar verme ihtimalleri varmı ?

aRR
29-03-2012, 09:50
Valla hatasi yoktur bizim akrabanin. Opera sanatcisi ve her 2 yilda bir arac degistirir, hep sifir alir. Koltuklarini kilifla falan kullanir. O kadar hastadir arabalari icin..
zaten ne kadar gözden sakınsan mutlaka bişey olur kötü olmuş

mertk
29-03-2012, 10:00
insignia lardada boyle durum var nalet debrıajları var opc flan farketmıyor opel debrıaj yapamıyor

S.Özeren
29-03-2012, 10:01
volan opel grubunda sıradışı bi durum değil çok normal :)

slowmotion
29-03-2012, 10:16
sonucu bekliyoruz. biraz tartışma çıkınca gevşerler hemen. bende baskı balata şemsiyesini yamultmuşum garantiye girmemişti. hayır derlerse tüketici hakları hakem heyetine gidin. dava açın

öskür
29-03-2012, 10:20
kesinlikle onceki baski balata degisiminden kaynaklanan bir sorundur volan yamulmasi

qwertynord
29-03-2012, 10:21
Mutlaka tüketici haklarına başvurun ve dava açın Yüzde 90 kazanıcaksınız hatta açmadan gidip açıcağınızı belirtin sonucu bildiklerinden direk kendileri yumuşuycak

asot
29-03-2012, 12:20
volan opellerde problemli parça, ama sakın ola ki yetkili servislerin kucağına oturmayın, yan sanayide yarı fiyatına yaptırmak mümkün... ben de geçen hafta komple baskı ,balata volan değiştirttim, usta sabit volan diye bir şey taktığını artık ömür boyu problem olmayacağını söyledi, oem takılan parça bozuluyormuş, yaptığına 1 yıl da garanti verdi. Bu sabit volan olayını araştırın derim, kesinlikle bunu taktırın...

Bir de yetkili servislerin kazıkçılığını anlamak mümkün değil, yetkili serviste elemanın söylediği araç senin mi, şirketin mi ona göre kötü bir haber vericem dedi, söyle benim aracım dedim :) senin volan bitik, sağlam masrafı var filan diye konuştu. Ne kadar dedim? kampanyalı 900 tl dedi,.,söyledigine göre önceden 1700 tl civarındaymış ... sadece parça fiyatı buna bilya baskı, balata, işçilik vs. de eklersen 2200 tl yi filan bulur dedi. bak sen şu işe %50 indirim varmışş... Aga internette orjinal parça 550 tl zaten, neyin kampanyası kimi kandırıyorsunuz??? İşin özü ben tüm işlerimi 800 tlye hallettirdim cillop gibi oldu. 2200 TL nerde? 800 TL nerde?

gurcell
29-03-2012, 13:14
Şimdi geldim Reis'ten. Volan'da bir şey yok. Balatanın baskı'ya bakan yüzeyinde kılcal çatlaklar var, sarsıntıyı da o yapıyor belli.

Orjinal GM debriyaj setinin şaşmaz fiyatı 450 tl, benim alışım 302 tl.

Reis'in debriyaj sökülüp takılmasına aldığı ücret 480 TL (Şaşmaz'da Opel Garaj hakan ile konuştum, 150 liraya söker takarım dedi)

Daha ilginci , Reis'in 10.000 bakımı için aldığı ücret 580 TL! Tam Beşyüzseksen Türk Lirası!

İçinde 0-30 özel! Yağ , 4 buji , polen, hava , yağ ve LPG Filtresi var. İnanabiliyor musunuz? 580 Lira! Ulan sanayide 200 liraya ancak çıkar.

Sonuçta Bakım dahil 1440 liraya anlaştık, çünkü şanzumanı sökmüşlerdi, geri takıp sanayide yaptırsaydım 480 lira işçiliği alacaklardı.

Zaten servis içinde araba başındayız, akbaba gibi 4-5 kişi birden üşüşüyorlar arabanın başına. Hepsinin ağzından biranda laf çıkıyor falan...

Sonuç :

580 Lira! 10.000 Km bakımı
400 Lira! Debriyaj Seti
420 Lira! İşçilik.

Üstelik önceki debriyaj 2000 KM önce yani 8000 de değiştiği halde. Öncekini iyi niyet garantisi adı altında değiştirmişler , bu sefer ise sizin hatanız diyip değiştirmiyorlar.

Çıkan balataya baktım, bildiğiniz dandik mal, valeo marka. Yeni sette ise Luk çıkıyor.

Siz siz olun, Reis otomotiv ve Çakma Daewoo Chevrolet'den uzak durun. Yada BMW'ye binin, en azından verdiğiniz 600 TL bakım parasını nasıl olsa BMW'ye biniyorum diye gözardı edersiniz...

ofli
29-03-2012, 14:20
Şimdi geldim Reis'ten. Volan'da bir şey yok. Balatanın baskı'ya bakan yüzeyinde kılcal çatlaklar var, sarsıntıyı da o yapıyor belli.

Reis'in debriyaj sökülüp takılmasına aldığı ücret 480 TL (Şaşmaz'da Opel Garaj hakan ile konuştum, 150 liraya söker takarım dedi)

Daha ilginci , Reis'in 10.000 bakımı için aldığı ücret 580 TL! Tam Beşyüzseksen Türk Lirası!

İçinde 0-30 özel! Yağ , 4 buji , polen, hava , yağ ve LPG Filtresi var. İnanabiliyor musunuz? 580 Lira! Ulan sanayide 200 liraya ancak çıkar.

Sonuçta Bakım dahil 1440 liraya anlaştık, çünkü şanzumanı sökmüşlerdi, geri takıp sanayide yaptırsaydım 480 lira işçiliği alacaklardı.

Zaten servis içinde araba başındayız, akbaba gibi 4-5 kişi birden üşüşüyorlar arabanın başına. Hepsinin ağzından biranda laf çıkıyor falan...

Sonuç :

400 Lira! Debriyaj Seti
420 Lira! İşçilik.

Üstelik önceki debriyaj 2000 KM önce yani 8000 de değiştiği halde. Öncekini iyi niyet garantisi adı altında değiştirmişler , bu sefer ise sizin hatanız diyip değiştirmiyorlar.

Çıkan balataya baktım, bildiğiniz dandik mal, valeo marka. Yeni sette ise Luk çıkıyor.

Siz siz olun, Reis otomotiv ve Çakma Daewoo Chevrolet'den uzak durun. Yada BMW'ye binin, en azından verdiğiniz 600 TL bakım parasını nasıl olsa BMW'ye biniyorum diye gözardı edersiniz...

soyguncu herifler ya volan yüzeyinde yanma varmıydı yani yarım debriyajdan kaynaklanan bir sorunmu? bence dava edin yinede bence geçmiş olsun.

aralardan opele sardıranlar olmus kullanım tarzıdır baskı balata olayı birazda begenmediniz vectra c de sıfır aldıgımızdan berı hıc degısmedı 150.000 km de suan 2004 model bir arac benim drag fantezime bile maruz kalmıs bir balata şans işi biraz

1lker
29-03-2012, 14:25
Cidden soruyorum. Yakin akrabamin araci chevrolet cruze. 2011 model ve daha 10.000 km de.

Daha once 7000 kmde debriyaji kacirdi , garantiden degisti. Simdi tekrar gitmis servise, volan da bozulmus, 1000 tl para istemisler garantiye sokmamislar.

Boyle sacmalik olur mu?

Gerci ayni servis daha once de arka camurlugu surtmeden boyanacagi zaman bize "cruze'lerin boyasi ozel, disarida yapilamaz , rengi tutmaz" demisti.

Bu servisin adi muhterem Reis otomotiv. Tartismaya ve volani gormeye gidiyorum. Hayatimda kullandigim hicbir aracim, ki buna yaristigim araclarim da dahil , volan bozmadi. Gidip bir goreyim bakalim. Ne kadar guclu bir motoru var ki, 1.6 litre ile 10.000 km de volan bozuyormus...

abi bizde doblo varken 15.000km de baskı balata + volan bitti 1.9mjet ayrıca garantiyede girdi bildiğim kadarıyla ondan sonra ben araç aldım dobloya hiç binmedim sattığımızda 80k küsürdü sanıyorum satmadan birde babam değiştirdi baskı balata + volan araç kronik sorunu gibi birşey olabilir net bilgim yok babama sorarsın gerçi beni suçlar sıyıttırdı debriyajı der ama olsun:)

EmrE-35
29-03-2012, 14:26
Daewoo bu, bu kadar yani fazla birşey beklememek lazım...

Utku
29-03-2012, 14:35
mantık 10 numara yanlız bende 8bın harcadım 14 ayda nede olsa Audıye bınıyorum dıye avunuyorum :)

snan1910
29-03-2012, 14:36
servise işin düştüyse kesinlikle sıkıntı yaşıyorsun.bakım yaptırırken sorun yok herkes kibar,güler yüzlü.ama bir sorun yaşa bak bakalım davranışlar nası değişiyor.eskişehir yolunda ki opanla çok problem yaşadık.istanbuldan yetkililer felan geldi ama bir işe yaramadı.her neyse 10k km deki araca debraj parası vermek nedir gerçekten çok ilginç..

cosworth mk2
29-03-2012, 22:43
bence kesinlikle hakkınızı tüketici haklarında arayın.Garantide bir arabadan bunu istemeleri çok saçma.Ama bildiğim kadarıyla cruzelerin çoğunun hastalığı debriyaj.Bize bu konuyla ilgili çok şikayet geldi.Başka bir arızası olan ve garantide olan cruzu dışarda yaptırdık faturalarını aldık ve avukata verdik.Paramızı ödediler.Debriyajları ise kesinlikle sorunlu.Biz ankarada debriyaj yapıyoruz.Bize gelen ve çevreden çok araç sahibinden duyduk.hakkınız kesinlikle arayın.Biz insignalara 6 pak bir debriyaj yapıyoruz.7 tane araca yaptık çokda güzel oldu.Sıfır kaçırmayla yürüyolar.

deeperblack
30-03-2012, 00:00
Arabayı servise bırakın. Sizinle sözlü olarak anlaşamıyoruz Avukatımla görüşün deyin ve bir avukata başvurun. Göndersinler iki tane bilirkişi derdini onlara anlatsınlar... Kesinlikle kazanacaksınız. 2000 km de debriyajı bitirmek için gece gündüz drag yapmak lazım...

fdl
30-03-2012, 00:00
eğer mümkünse fabrikayla konuşup garanti bitmeden aracı değiştirmeye çalışılabilir..mümkünse...

berkay_aydin
30-03-2012, 00:04
Araç otomatik değil mi ? Debriyaj bitmesi çok ilginç geldi :(

aniL43
30-03-2012, 00:31

Sonuç :

400 Lira! Debriyaj Seti
420 Lira! İşçilik.

reis aynı zamanda parça toptancılığı yapar esnaf olarakta iyidir aslında o konuda biz bi sıkıntı yaşamadık çok şükür ama servisi nasıldır bilemiyorum tabi

ayrıca valeo balatalar genel kalite olarak luk'lardan iyidir diye biliyorum abi fransız araçların çoğunda oem çıkar valeo yayları falan daha dayanıklı kaliteli