PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce hangi turboyu kullanmalıyım

egeturbo
26-01-2008, 19:56
Arkadaşlar aracım olan alfa romeo 156 2.0 155 hplik stock aracımı yazın turbolu olarak caddelerde görmek istediğim için şimdiden başlıyoruz gerekli olan parçalarımın bir kısmını hazırladım fakat turboda gerçekten bi kafam karıştı gt35 in katrici söküp gt 30 un emmeo ve egzoz salyangozlarının içinden alıp yerine gt35 i taksam diee düşünüyorum yada daha da işi performansa dökersem şöyle yapıcam emme bölümünü gt35 egzozu t4 yapıp bir güç elde edeceğimi biliyorum fakat bu sefer egzoz mili daha fazla döneceği için daha cok performans elde edeceğim zaten pistonlarımı wiesco yada c.p.s yapacağım gerek kollar ve krangımmıda siparişini vermek üzereyim sizce şimdi hangisini yapayım
emme ve egzoz kapakları gt35 r mı yoksa
egzozu t4 emme kapağı gt 30r emme pervanesi gt35 r lı bir turbomu?

cem
27-01-2008, 01:02
Dostum bu aşşagıdaki linkten turbo secenegine göre hesaplayabilirsin istedigin degerleri
net olarak görebilmen mumkun.

http://www.squirrelpf.com/turbocalc/index.php

egeturbo
27-01-2008, 01:30
abi bende o listelerin daha ayrıntılısı war aslında fakat istediğim modelin çıkmıyor aslında aklımda söyle bişide war t4 turbo takıp sadece 230 hp falan olsa yeter zaten ozmana kadar ehliyetide alırım bundan önceki aracım karbüratörlü turboluydu şimdi enjektör mesela chipya yapıyorum isteyenlere ama map olayı biraz aşıyor siteden özgün abiye bir türlü ukaşamıyorum aslında onunla konusup yardıme deceğini bilsem zaten turboyu hallederim gibi

Oz`
27-01-2008, 01:36
benim kanımca öleemek isterim 3076 82 Ar 35 çok büyük gelicektir devir ister cam ister timing ister cidddi programlama ister daily drive çok zevkli olmaz gt R sersinide sökersen Tr de çok sewimli olmuo toplamasında sorunlar çıkıyor

Sercan Keklik
27-01-2008, 01:42
önerim; alfada TS motorda Turbo işine hiç girmeyin.. V6 Turbo motoru bulup onu güçlendirin, veya 3.0 v6 bulup onu turbolayın ama TS ile ugraşmayın size masraftan başka birşey açmıyacaktır,dünya üzerinde 1 adet TS motor Turbo sorunsuz yürüyen mevcut..

tool
27-01-2008, 01:47
oz kara tabloyu cizdikten sonra t28+fmu devam http://www.modifiyem.com/forum/images/smilies/ramo.png

egeturbo
27-01-2008, 11:45
oz kara tabloyu cizdikten sonra t28+fmu devam http://www.modifiyem.com/forum/images/smilies/ramo.png

walla nezmandır adını duyuyordum bende bir mail adresi var fakat şimdiye kadar hiç açılmadı ya yanlış adresi verdiler yada artık o mali kullanmıyor

senna
27-01-2008, 13:31
elinde eğer flow bench yada benzeri test cihazları yoksa hiç bi turboyu söküp birbine hibridleme o turbolar zaten max performans için dizayn edilip piyasaya sürülüyo ki ayrıca sağlamlık testleri büyük önem taşıyo

gt30/35 hybrid eğer sağlıklı yapılmazsa ufak bi zorlanmada turboyu kırman sonucu ile sonuçlanıcaktır eğer turbine pali comp. palinin flowu sonucu meydana gelen atık gazı düzgün şekilde uzaklaştıramazsa oluşan backpressure sana zaten performans, spool vs kaybı olarak geri dönücek

dediğin gt35r/t4 şu an turbonetics tarafından yapılıyo fakat bana sorarsan ne kadar verimli olur orası tartışılır pt60 pt61 türevi bi turbo oda benzeri bişi fakat flow dayanıklılık testleri asıl palleri üreten firmadan yapılmış bi turbonun yerini hiç bişi tutamaz gözümde pali tasarlayan onun hangi ortamlarda en iyi çalışıcanı herkesten daha iyi bilecektir

egzoz flangeı t4 o hacimde eğer çok devir çevirmiyosan sana spool kaybından başka bişi vermicektir bana sorarsanda gt30r güzel bi seçim olur

dragon07
27-01-2008, 17:05
gt28r diorum artı avk servis bitane 2.0 alfa yapmıştı bi arastır derimmm veya t3-t4

egeturbo
27-01-2008, 19:52
ben aracı istanbuldan satın aldım istanbulda maslakta aracımı gösterdiğim rosso corsa adlı alfa servisinde muhabbet ediyorduk karşısında avk servis vardı konu konuyu açtı avk servisi gösterdi ordada bir alfa romeo turbolamışlar benim zaten yıllardır içimde olan turbolama yı birazda onlar ateşledi
neyse gt30r yada t4 turbo arasında gidip gelemler başladı gt 28de olabilir fakat benim aklımda şöyle bir şey var gerekli ekipmanlarımın bir kısmı tamam bugun siteden gene bir arkla konuştuk eğer bana yardıme derse 1-2 aya akdar başlıyorum toplamaya

sulhi
27-01-2008, 20:01
30R idealdır sanırım devır bandınız uzunsa 35R da takın derim size...yoksa dolu gitsin zevk alıyım dersenız 28R derım...

Sercan Keklik
27-01-2008, 22:04
ben aracı istanbuldan satın aldım istanbulda maslakta aracımı gösterdiğim rosso corsa adlı alfa servisinde muhabbet ediyorduk karşısında avk servis vardı konu konuyu açtı avk servisi gösterdi ordada bir alfa romeo turbolamışlar benim zaten yıllardır içimde olan turbolama yı birazda onlar ateşledi
neyse gt30r yada t4 turbo arasında gidip gelemler başladı gt 28de olabilir fakat benim aklımda şöyle bir şey var gerekli ekipmanlarımın bir kısmı tamam bugun siteden gene bir arkla konuştuk eğer bana yardıme derse 1-2 aya akdar başlıyorum toplamaya

o turbo aracın sahibi tanıdıgım ve o araç hiç yürüyemedi şu ana kadar, sizin bi başarıya imza atmanızı herkes ister ama size ciddi olarak bir tavsiyede bulunuyorum TS motora hiç bulaşmayın.. o araç 1.6 idi gömlekler büyültüldü 2.0 yapıldı daha sonra turbo hatta o araç facelift bile degildi ;)

dedigim gibi Dünya üzerinde yürüyen 1 adet T.S Turbo mevcut..

Oz`
27-01-2008, 23:09
güzel bir işletim ile sorun olucağını sanmıyorum 30R idealdir

vtanju
28-01-2008, 00:26
o turbo aracın sahibi tanıdıgım ve o araç hiç yürüyemedi şu ana kadar, sizin bi başarıya imza atmanızı herkes ister ama size ciddi olarak bir tavsiyede bulunuyorum TS motora hiç bulaşmayın.. o araç 1.6 idi gömlekler büyültüldü 2.0 yapıldı daha sonra turbo hatta o araç facelift bile degildi ;)

dedigim gibi Dünya üzerinde yürüyen 1 adet T.S Turbo mevcut..

selam 2006 senesinde sel oldugunda 2.5m suya girdikten sonra hic yuruyemedi, ondan evvel sorunsuz idi. TS motor bence cok ideal ve guclu bir motor, sasirtabilir.:)

saygilar

volkan

Sercan Keklik
28-01-2008, 07:15
Allah Allah demekki ben yanlış biliyorum sayısızca sahip oldugum arabayı (156) ve sahibini tanıdıgım aracı

vtanju
28-01-2008, 11:49
Allah Allah demekki ben yanlış biliyorum sayısızca sahip oldugum arabayı (156) ve sahibini tanıdıgım aracı

olabilir:)

volkan

Sercan Keklik
28-01-2008, 12:21
bu arada özden beyin aracının videolarını bizimle paylaşırmısınız? en son alfa teknikteydi araç gene bi problemi yüzünden, gerçi hep liftlerde aracın kendisi

egeturbo
28-01-2008, 13:13
italyada sadece bildiğim 6-7 tane turbolu araç var ve hatta aralarında 2 tanede supercharger uygulanmış ama supercharger lı gta motorlu şimdi avk servisle konuşacağım inş bana ardım cı olur ise yaza kadar turbolamak istiyorum beklentim öyle fazl abiş dğeil 250 hp ye kadar bişi olsun istiorum bakalım

Serkan.S
28-01-2008, 13:23
gt30 düşünüp 250 hp mi ? ilginç

Sercan Keklik
28-01-2008, 14:01
italyada sadece bildiğim 6-7 tane turbolu araç var ve hatta aralarında 2 tanede supercharger uygulanmış ama supercharger lı gta motorlu şimdi avk servisle konuşacağım inş bana ardım cı olur ise yaza kadar turbolamak istiyorum beklentim öyle fazl abiş dğeil 250 hp ye kadar bişi olsun istiorum bakalım

var ama var olması ile yürümesi arasında cok büyük farklar var onu anlatmaya calısıyorum adam gibi yürüyen 1 tane var dünya üzerinde (Custom Made Olarak).. türkiyedede 4 tane var ama yürüyormu? hayır

yurt dısında custom made yapılmamış, autodelta kit alınmış motorlar mevcut tabi.. ama bunlar AUTODELTA GT25 ile 225 HP NET rakam güç elde edilmiş araçlar yürüyor tabi.. Autodeltanın kitleride yaklaşık olarak 4-4.5 Pound civarında Ship hariç..

o yüzden size daha mantıklı ve custom made olarak ilgilenebiliceginiz ugraşabiliceginiz daha iyi güçler alabiliceginiz bi motoru öneriyorum 2.0 v6 turbo, 2.5 v6 turbo 3.0 v6 turbo olan motorlara bakıp araca uygulasanız daha iyi sonuçlar alırsınız.. V6 motorlar alfa romeonun ürettigi en iyi motorlardan biridir. TS bu motorların yanında ise tabir-i caizse TOFAŞ motorudur..

vtanju
28-01-2008, 14:06
bu arada özden beyin aracının videolarını bizimle paylaşırmısınız? en son alfa teknikteydi araç gene bi problemi yüzünden, gerçi hep liftlerde aracın kendisi

ok, ozden bey heralde cumartesi gunu getirecek tune icin, hem video cekeriz hemde driftbox ile olceriz.

volkan

Sercan Keklik
28-01-2008, 14:08
heyecanla bekliyorum volkan bey özden beyede selamlar.. Eger bu tür bi başarı varsa dünyada 2. yürüyen Turbo T.S motor olup Türkiyede olcaktır, buda dünya üzerinde büyük bi başarı bizi (Alfistileri) memnun eder..

M U R A T
28-01-2008, 14:30
t.s. lerin yürümeme sebebi nedir?
bence kuralına uygun yapılırsa her makina yürür.

vtanju
28-01-2008, 15:33
t.s. lerin yürümeme sebebi nedir?
bence kuralına uygun yapılırsa her makina yürür.

katiliyorum, kuralani uygun ve ucuzculuk kesinlikle olmiyacak. benim sahsi tecrubem, bu sadece orta dogu ulkelerinde mevcut, cok cok ucuz olacak, super olacak 1000hp olacak, 100km de 5lt yakacak ütü yapacak vs vs vs. ve sonunda bakildiginda hep ucuz olsun diye caba gostermek maliyeti hep ama hep 2 veya 3 misline cikartmis. nasil olcek simdi???

volkan

egeturbo
28-01-2008, 19:01
Bugun Avk Servis Halil Bey ile görüştüm aracımın oraya götürülüp orada fiyat v.s konusalım dedi bende dedim kendim uygulama yapacağım servisimde herneyse bugun momo jant alamaya karar verdim aracıma yaza doğru inş 2.yürüyen tre alfa yapmak istiyorum turboda Birazdanda yurtdısındaki turbo aldığım yere mail atacağım ve gt28 rs turbo isteyeceğim birde izce kaç cclik enjektör kullanmalıyım aracımı 250 hp yapmak istiyorum bence 750 cc lik bişi olabilir sizce kac cc almalıyım rc markaları cok tutuorum sizce rc mi başka bi marka mı almam gerekior

cem
28-01-2008, 19:29
Dostum önce en azından nokta kullanırsan ne demek istedigini net anlayabilir herkes.

Ayrıca 250 hp için 440cc yeterli olur.

Sercan Keklik
10-02-2008, 19:50
ok, ozden bey heralde cumartesi gunu getirecek tune icin, hem video cekeriz hemde driftbox ile olceriz.

volkan

aradan 14 gün geçti ama ben heycanla videoları bekliyorum..

yns
10-02-2008, 22:17
bence arabayı değiştir

vtanju
10-02-2008, 23:30
aradan 14 gün geçti ama ben heycanla videoları bekliyorum..

aracin blogunda sorun cikmis, tamir edildikten sonra video icin getirecekm Özden bey.

kusura bakma

volkan

Renç
11-02-2008, 00:33
Dostum önce en azından nokta kullanırsan ne demek istedigini net anlayabilir herkes.

Cem,
Arda'nın kronik sorunu imla, noktalama ve smile...:p
bazen çok tehlikeli olabiliyor:D:D

burda, Korhan abinin 58numaralı post'u enjektör seçimine yardımcı olabilir;)
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=10421&page=5

Sercan Keklik
11-02-2008, 06:59
aracin blogunda sorun cikmis, tamir edildikten sonra video icin getirecekm Özden bey.

kusura bakma

volkan

bi 14 gün daha beklerim volkan bey problem degil sonuçta işin ucunda başarı varsa buna deger cünkü..

özden beye cok selamlar..

egeturbo
11-02-2008, 07:32
Cem,
Arda'nın kronik sorunu imla, noktalama ve smile...:p
bazen çok tehlikeli olabiliyor:D:D

burda, Korhan abinin 58numaralı post'u enjektör seçimine yardımcı olabilir;)
http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=10421&page=5

:D:D:D harbiden ole kronik poblem :D
abi suan için her konuda kafam durdu ya bi subaru alıp işin içinden cıkacağım yada isyan edip alfaya devam
ama eğer turbo alfanın bi videosu varsa düşünebilirim ocak ayının 7 sindeavk servisin ordaydım araca baktım ama göremedim eğer araç yürüyorsa (suan durumu nedir bilmiyorum) alfa turboyuda düşünmüyor değilim

Sercan Keklik
27-02-2008, 18:57
aradan 16 gün geçti.. hala bekliyorum

vtanju
27-02-2008, 19:48
selamlar,

özden beyin aracini biz yapmiyoruz, alfa teknik yapiyor, biz sadece teknik destek veriyoruz, onun icin ne zaman hazir olur hic bir bilgim yok. bildigim kadari ile darton dan custom gomlek yapilacak veya yeni bir blok alinacak.

saygilar,

volkan

_cAgdAsH_
27-02-2008, 19:53
yani kol çıkardı... kolay gelsin..

vtanju
27-02-2008, 19:54
yani kol çıkardı... kolay gelsin..

selam,

arac kol cikartmadi, nasil bu kaniya vardiniz bilgi verirseniz sevinirim.

saygilar

volkan

egeturbo
28-02-2008, 10:01
bu alfa yı cook merak etmeye basladım azcık bahsedin yaw

Sercan Keklik
29-02-2008, 11:05
selamlar,

özden beyin aracini biz yapmiyoruz, alfa teknik yapiyor, biz sadece teknik destek veriyoruz, onun icin ne zaman hazir olur hic bir bilgim yok. bildigim kadari ile darton dan custom gomlek yapilacak veya yeni bir blok alinacak.

saygilar,

volkan

http://www.avkservis.com/yeni/tr/alfa.html

sizin projeleriniz arasında gözüküyor onun icin özellikle size soruyorum, ama aracın 1.6 dan 2.0 a çevirilmesine kadar tüm detayları canım cigerim gibi sevdigim erkan abilerin yaptıgını cok iyi biliyorum.. neyse artık beklemenin bi manası kalmadı, Dünya üzerinde sorunsuzca yürüye bilen 1 tane custom var dedigimde hücüm edilmişti.. Şimdi bu bilgiye saygı duyulur diye düşünüyorum..

herkese iyi günler..

vtanju
29-02-2008, 17:09
http://www.avkservis.com/yeni/tr/alfa.html

sizin projeleriniz arasında gözüküyor onun icin özellikle size soruyorum, ama aracın 1.6 dan 2.0 a çevirilmesine kadar tüm detayları canım cigerim gibi sevdigim erkan abilerin yaptıgını cok iyi biliyorum.. neyse artık beklemenin bi manası kalmadı, Dünya üzerinde sorunsuzca yürüye bilen 1 tane custom var dedigimde hücüm edilmişti.. Şimdi bu bilgiye saygı duyulur diye düşünüyorum..

herkese iyi günler..

selam,

eger bu arac hakkinda konusuyorsaniz, yani özden beyin alfasi ise, bu aracin 1.6 dan 2.0 litreye cevirim isini tamami biz yaptik, erkan abi, her kim ise tanimiyorum bu aracala ilgisi yokturç, tabi biz yaparken. su an biz sadece teknik destek veriyoruz.

saygilar,

volkan