PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : plazma tv yardım

savran murat
29-03-2012, 21:56
Akadaşlar Panasonic neo plazma tv almayı düşünüyorum, fiyattada indirimi yakaladım (1399tl) ama plazma / neoplazma / lcd/ 3D plazma tvler konusunda çok fikir sahibi değilim ürünün teknik bilgileri aşağıda yarum yapabilirseniz sevinirim

Çıkışlar: Optik Dijital
Çözünürlük (piksel): 1920 x 1080
Ekran boyutu: 42"
Ekran formatı: 16:9
Girişler 1: Kompozit
Girişler 2: Komponent
HDMI girişleri: 4 Adet
Kontrast oranı: 5000000:1
MODEL: 42GW30
Parlamayı önleyen ekran: Var
Programlanabilir zamanlayıcı: Var
Ses çıkış gücü(RMS) (W): 2 x 10
Ses geliştirme: V-Audio Surround
Ses sistemi: Dolby Digital Plus
Tipi: Full HD
USB Girişi: 3 Adet
Hz: 600 mhz
Desteklenen Formatlar: (USB)MP3, JPEG [/SIZE][/SIZE][/SIZE]

fa'R'uk
29-03-2012, 22:43
almışken 3d sini alın plazma olarakta panasonic en iyilerdendir

onursumer
29-03-2012, 23:01
panasonic neo plazma ciddi başarılıdır pişman etmez kesinlikle

tigerland
29-03-2012, 23:17
bence plazma almayın elektrik faturanızın arttığını görürsünüz aldığınızda.. Almışken LED tv alın. Turuncu indirimde LG var 3D LED TV 7 adet gözlük hediyeli LG5400 modelini tavsiye edebilirim. Zaten kendi panelini üreten 2 firma var LG ve Samsung.. isterseniz araştırın biraz daha.

cemsultan
29-03-2012, 23:24
Ben 50GW30 kullanıyorum, son derece memnunum, elektrik faturamda da bir değişiklik olmadı, Panasonic'in neo plazmaları tüketim konusunda eski plazmalara göre oldukça cimri. Ayrıca panel ömrünü de ciddi şekilde uzattılar. Artı bilgi olarakda hiçbir lcd ya da led tv plazmalar gibi gerçek siyah rengi veremiyor, mağazalarda dikkat ederseniz bariz belli oluyor.

Bir de efsane Pioneer plazmaları vardır, benim bildiğim Panasonic komple transfer etti plazma kısmını diye duymuştum.

LAST_ZZ
29-03-2012, 23:59
600 hz neyin hızı ?resim tarama hızı değilmi mhz...ülkemizde bu özellıgı kullanabılecek yayın yapılıyormu acaba?kafam karıstı o yuzden soruyorum.

tigerland
30-03-2012, 00:04
LG 42PW450 106 Ekran 3D Plazma Tv
Çalışırken W : 129 W

LG 42LW5400
ELEKTRİK TÜKETİMİ (ÇALIŞIRKEN) 96,77 W

iki plazma arasındaki fark. isterseniz yetkili servise sorun plazma daha çok yakar ama görüntü kalitesi biraz iyi LED ten tabi bunu herkes anlayamaz yan yana getirip bakmadan...

tigerland
30-03-2012, 00:05
600 hz neyin hızı ?resim tarama hızı değilmi mhz...ülkemizde bu özellıgı kullanabılecek yayın yapılıyormu acaba?kafam karıstı o yuzden soruyorum.
maalesg 600 HZ yayın yok hatta HD kanal sayısıda az anca Blue ray indirim USB ile izlersiniz.

cemsultan
30-03-2012, 00:09
30 watt için birbirimizi kırmayalım :D

Tabi ki rakamsal olarak plazma bir nebze fazla yakar ama faturada etkisini görmek zor, eskiden aralarında ki tüketim farkı çok fazlaydı, nerdeyse 2 katı kadar, artık aradaki fark çok fazla sayılmaz.

Bu fark Panasonic'de ne kadar acaba?

tigerland
30-03-2012, 00:15
aynıdır aşağı yukarı bende lg lw5400 kullanıyorum 3D bence panasonic'ten başarılı TV konusunda Samsung'ta iyidir görüntüde bence tabi Teknosada Vestelde çalışan arkadaşlara dayanarak aldım bende :)

onursumer
30-03-2012, 00:18
bende lg 47lv5500 kullanıyorum

fakat ne olursa olsun neo plazma renkleri yok malesef bariz ortada

plazmada dışarda gozunuzle ne goruyorsanız aynısını gorursunuz

led lerde oyle değil

ayrıca neo plazmalar eski tip plazmalara gore hem daha uzun omurlu hemde daha az enerji tüketirler

elektrik faturanıza 2-3 bişey yansız belki anlamazsınız bile

cemsultan
30-03-2012, 00:21
3D teknolojisi tamamen zevk meselesi bence. Bir kaç defa izledim, başım döndü resmen, bana göre değilmiş. Ayrıca 3D ne kadar izlenecek film var o da ayrı konu.

LAST_ZZ
30-03-2012, 00:29
maalesg 600 HZ yayın yok hatta HD kanal sayısıda az anca Blue ray indirim USB ile izlersiniz.

ısımıze yaramıcak kullanamıyacagımız ozellıklere para verıyoruz dıyebılırız.dedıgın gıbı hd kanal sayısı bıle cok cok az.

LAST_ZZ
30-03-2012, 00:35
bende lg 47lv5500 kullanıyorum

fakat ne olursa olsun neo plazma renkleri yok malesef bariz ortada

plazmada dışarda gozunuzle ne goruyorsanız aynısını gorursunuz

led lerde oyle değil

ayrıca neo plazmalar eski tip plazmalara gore hem daha uzun omurlu hemde daha az enerji tüketirler

elektrik faturanıza 2-3 bişey yansız belki anlamazsınız bile

aslında bu konu hala netlık kazanmadı gozumde, ınternete bazı elektronık forumlarında hala led tv mı, yoksa plazma mı konusu tartısılıyor.acaba hangısı sorusu hala muallakta, genelde led tv agır basıyor gıbı ama plazmayı savunanlarında sayısı azımsancak kadar degıl.panasonıc hala plazma uretmeye devam edıyor ,bende led tv kullanıyorum ama plazma ıle aralarında goruntu kalıtesı acısından buyuk fark oldugunu dusunmuyorum .plazmaların fıyatları belkı bır avantaj olabılır kısıtlı bultceler ıcın.son 1-2 aydırda led lerınde fıyatları cok hızlı sekılde dusmeye basladı.yaz aylarında cok makul rakamlara duser gıbı gorunuyor

musti2jz
30-03-2012, 00:44
bende birşey merak ediyorum.led le normal plazma arasında ne fark var?

TolgaEsentepe
30-03-2012, 00:57
renk kontrast ve tepkime süresi olarak plazma başarılı ancak ben led deki gibi netliği göremiyorum plazmalarda..

bu arada kapaklar gayet güzel tertemiz çok teşekkürler :)

turbo16
30-03-2012, 01:51
bende var panasonic 117 plazma cok memnunum alabiliyorsan led al ama bütçen yetmiyorsa plazma en iyi seçim elektrik tamamen hurafe

Onu-R
30-03-2012, 02:07
SD yayin kalitesinde plazma ile led tv ler kiyaslanamaz bile. Plazmalarin sd yayinlarda fazlasiyla ustunlugu var. (samsung d7000 veya 8000 olmadiktan sonra)

Kullanim amaciniza bagli olarak belirlenecek seyler.

Sahsen ben sd yayin izleyecek bile olsam, yine de plazma almazdim. 3D yi de izlemeyecegim icin tercihimi samsung 40d5000 veya 5500 den yana kullanirdim. 1500e kadar dusmustu fiyati. Tamamen tercih meselesi

LAST_ZZ
30-03-2012, 02:14
samsunglar gun gectıkce kalıtesını ve teknolojık ustunlugunu ortaya koyuyor yıne teknolojık forumlardada cogunluk samsung urunlerının bır gomlek ustun oldugu gorusu hakım...su anda lg kullanıyorum memnunum ama 2.tv kesınlıkle samsung olucak

Yiğit G.
30-03-2012, 10:22
Akadaşlar Panasonic neo plazma tv almayı düşünüyorum, fiyattada indirimi yakaladım (1399tl) ama plazma / neoplazma / lcd/ 3D plazma tvler konusunda çok fikir sahibi değilim ürünün teknik bilgileri aşağıda yarum yapabilirseniz sevinirim

Çıkışlar: Optik Dijital
Çözünürlük (piksel): 1920 x 1080
Ekran boyutu: 42"
Ekran formatı: 16:9
Girişler 1: Kompozit
Girişler 2: Komponent
HDMI girişleri: 4 Adet
Kontrast oranı: 5000000:1
MODEL: 42GW30
Parlamayı önleyen ekran: Var
Programlanabilir zamanlayıcı: Var
Ses çıkış gücü(RMS) (W): 2 x 10
Ses geliştirme: V-Audio Surround
Ses sistemi: Dolby Digital Plus
Tipi: Full HD
USB Girişi: 3 Adet
Hz: 600 mhz
Desteklenen Formatlar: (USB)MP3, JPEG [/SIZE][/SIZE][/SIZE]

Ben panasonic 50" plazma kullanıyorum , bu fiyat çok güzel hemde neo plazma.Boyut sana uygunsa hiç düşünme al.En doğal renkleri en güzel siyahı plazmada alırsın.Sadece lcd veya led lere göre 1-2 cm daha kalın ve bariz ağırdır.Ben şiddetle tavsiye ederim.Ben lcd veya led lerin görüntüsünü sevmiyorum fazla keskin parlak ve doğal değil.Birde ben sürekli korku gerilim filmleri izleyen biriyim.Dediğim gibi en iyi siyah rengi plazmalar verir.O sebepten filmlerde gece-karanlık vs oldumu lcd-led ler sçıyor görüntüde...

Şuda alıcaklara yardımcı olur

LCD – LED ve Plazma TV Arasındaki Farklar Nelerdir?

LCD-LED TV’lerin Artıları Nelerdir ( + ) :

1. Renkleri olduğundan daha canlı ve parlak olarak gösterir.

2. 40″ ve daha küçük ekranlar Plazmaya oranlar biraz daha performans gösterirler. Bu nedenle 42″den ufak Plazma Tv üretilmemektedir.

3. Yüksek ışıklı ortamlarda eski tip Plazma Tv’lere oranla daha az yansıma yaparlar.

LCD-LED TV’lerin Eksileri Nelerdir ( – ) :

1. Yanma – kumlanma – karıncalanma sorunu (burn-in).

2. İzleme açıları dardır. En iyi izleme açısı için tam karşıdan bakmak gerekir. Yan açılardan bakıldığında renkler değişir, siyah kısımlar parlama yapar.

3. Gerçek kontras oranları düşüktür. Bu nedenle beyaz ve siyah arasındaki renk geçişleri iyi değildir. Siyah rengi hiçbir zaman tam siyah olarak göstermezler. Kontrastı düşük olduğundan görüntüdeki detayları göstermekte yetersiz kalırlar. Örnek. bir cisme gelen gölgelerin datığımı, bir yüze gelen gölgelerin oluşturulmasında zayıf kalırlar.

4. Hareketli görüntülerde hareket eden kısımda netliğin bozulması (dikkatli bakılırsa anlaşılır).

5. Plazmalara oranla çok daha az renk tonu verirler. Tam insan ten rengini yakalayamaması.

6. Renkler gerçek renklerinden farklıdır. Renkleri olduğundan daha canlı ve parlak gösterir. Bu sayede daha kaliteli bir görüntü veriyor izlenimi yaratır.

7. Yüksek ışıklı ortamlarda ekranın yansıma yapması (siyah filmli ekranlarda).

8. Plazma Tv’lere oranla daha yüksek radyasyon yayarlar. (Kaynak milliyet.com.tr – Gazi Üniversitesi)

9. Ekranda ölü piksel oluşma riski. Ekrana dokunma, darbe, yüksek nem oranı veya ani voltaj dalgalanmalarında ekranda ölü piksellerin oluşma olasılığı vardır. Ölü pikselsel sorunu yaşayanlarla ilgili kaynak: Google Araması

10. LCD Tv’ler, görüntüdeki siyah ve beyaz sahnelerin değişimine bakmaksızın her durumda maksimum güç tüketimi yaparlar.

11. 42″ ve üzeri ekranlarda Plazma Tv’ler LCD ve LED Tv’ye oranla daha iyi görüntü vermektedir.

Plazma Tv’lerin Artıları Nelerdir (+):

1. Sınırsız izleme açısı. Yan açılardan dahi mükemmel netlikte izleme imkanı.

2. LCD ve LED tv’lerde olmayan, gerçek kontras oranı. Sonsuz siyah renkler. Çok detaylı Görüntü. Kontras sadece siyah ve beyazla ilgili değildir. Tüm renklerin oluşumu için çok önemlidir. Örnek cisimleri vuran ışığın cisimlerde tonlar oluşturması gibi…

3. LCD ve LED tv’lerden daha fazla renk. Gerçeğiyle bire bir renkler. Gerçek insan teni rengi.

4. Hareketli sahnelerde anlık resim yenileme ve tepki süresiyle LED ve LCD Tv’lerden 1000+ kat daha hızlıdır. Tepkime süresi olarak gösterilir.

5. Full HD seçeneği vardır. Full HD de TV’ye çok yakından baktığınızda (1 metreden az) bile mükemmel görüntü verir.

6. 120.000 saat kullanım ömrü. (Günde 10 saat izleneceğini var sayarsak ömrü 33 yıl olurdu)

7. (İncelik arayanlar içindir.) Yeni nesil Plazma Tv’ler yeni çıkan LED Tv’ler kadar ince ve hafiftir. Şu anda en ince Plazma tv 2.47cm ile Panasonic Vierra Z1 modelidir. Panasonic 2011 yılında 8.8mm. ile dünyanın en ince en az elektrik tüketimini yapan modeli piyasaya sunacaktır.

8. Tepki süresi 0,001 (Led ve Lcd Tvlerden 1000-2000+ kat daha hızlı görüntü oluşturma). Bu nedenle hareketli görüntülerde asla bulanıklaşma olmaz. Bilgisayar oyunu meraklıları için en iyi seçim Plazma Tv’lerdir.

9. Parlaklık: 1.500 cd/m2. (Led ve Lcd Tv’lerde max. 500 cd/m2′dir. Hatta yeni nesil LED TV’lerde bu oran tasarruf için 400 cd/m2′ye düşürülmüştür) Üç kat daha fazla ışık gücü ve daha yüksek Hz (tarama hızı) olmasına rağmen, elektrik tüketimi yeni model LED TV’lerden %30 ila %80 daha fazladır.

10. LCD ve LED Tv’lere oranla daha az radyasyon yayarlar. (Kaynak milliyet.com.tr – Gazi Üniversitesi).

13. LCD ve LED Tv’lerdeki gibi ölü piksel oluşma riski hiç yoktur.

14. 42″ ve üzeri ekranlarda Plazmalar LCD ve LED Tv’lere oranla daha iyi görüntü vermektedir.

15. Plazma Tv’ler görüntüdeki siyah ve beyaz sahnelerin değişimine göre elektrik tüketimi yaparlar. Beyazın çok olduğu sahnelerde maksimum, siyahın çok olduğu sahnelerde minumum elektrik tüketirler. Test yapılan örnek bir sayfa http://forum.donanimhaber.com/m_37475227/tm.htm

MSK
30-03-2012, 10:28
bende 42 panasonıc kullanıyorum 42pz85 bayıla bayıla kullanıyorum. :D cop alacaksan panasonic olsun.

onursumer
30-03-2012, 10:34
led plazma olayı aslında birazda ayırdığın butçe beklentin ve istediğin boyuta gore şekil değiştirebilir

3d yüksek ozellikli bir led tv yi plazma fiyatına alamazsın

bütçeni yüksek tutarsan anca 3d düzgün bir led alabilirsin

sonuçta hepsinden memnun kalıcağın kesin

reyonda yan yanayken aralarında fark olsada evde sana farklı gelmiyeceğinden emin olabilirsin

bu arada 3d led duşunuyorsan ben kesinlikle LG derim pilli gozluk olmadığından çok daha rahat ve baş donmesi gibi şeyler yapmıyor :D

zübeyir
30-03-2012, 10:41
3D alıcaksan ya samsung yada Philips al derim. gerisi yalan :D

Yiğit G.
30-03-2012, 10:49
3d almaya gerek yok bu senenin sonunda piyasaya gözlüksüz izlenen 3d tv ler geliyor.Aynı teknolojiyi nintendo 3ds de gördük.Hemde teknolojisi ucuz oldugundan uçuk rakamlarlada gelmicek.Gözlüksüz oldugu içinde başğrısı vs yapmıyor.O yüzden ucuzluk-kampanya vs olmadıgı sürece 3d tv ye para vermek mantıklı değil.

facia
30-03-2012, 10:51
Kriter çok basit aslında eğer local diming yapabilen bir LCD veya LED tv alamıyorsanız, plazmadan vazgeçmemelisiniz... sony'nin x4500 serisi toshibanın sv680 serisi locak diming yapan güzel modellerdir. Ancak diğer tv lerde görüntü kalitesi tartışılır kenarlardan ışık süzmeleri gelir. Siyahlar siyah olmaz. Renkler çok canlı olur.

Eğer vivid renkleri seviyorsanız. LG veya samsung herhangi bir TV yi alabilirsiniz. Ancak ben gerçek renkleri severim naturel olmasını istiyorum derseniz. Baktığınız plazma pioneer KURO serisinden sonra alabileceğiniz (özellikle o fiyata) en iyi plazmadır.

Aklınızda soru işareti olmasın :)

aslan
30-03-2012, 10:55
Plazma tv çok radyasyon yayıyor diyorlardı bir ara varmıdır gerçegi acaba?

lucky Jackal
30-03-2012, 10:55
bende 42" panasonic kullanıyorum,oturma odamdada Lg led tv var,ikisi arasında dağlar kadar fark var.Lg yi aldığıma bin pişman oluyorum panasonic i izledikten sonra.Bencede panasonic iyi bir seçim olur

BosphorusBoys
30-03-2012, 11:00
Bende bu haftasonuna kdr 82 yada 101 led düşünüyorum
hangi markaları önerirsiniz. Fiyatlar konusunda durumlar nedir ?

matthardy
30-03-2012, 11:05
evet bu sene gozluksuz 3d dalgası cıkıyor zaten gecen yıl toshıba bunu urettını duyurdu.
3d'yi tvde gorunce acıkcası hayal kırıklına ugradık.
bir arkadasımın salonuna samsung aldık normal yayını bıle 3d yapandan (guzel tuzlu bı cihaz) komple tatava bı alet cıktı.

bizde maç izlerken orta yapıcaklar kafayı cakıcaz sanıyorduk.

benim odamda toshiba 40'' full hd lcd var mukemmel memnunum.
hem zamanında ucuza almıstım hemde bildin gunun en kötü 12-15 saati açık.
ps3 pc digiturk turksat hepsı ona baglı resmen canım benım ya :D

tek derdi sesi çok kotu onuda gusel bir 5+1le cözdük

Yiğit G.
30-03-2012, 13:21
Plazma tv çok radyasyon yayıyor diyorlardı bir ara varmıdır gerçegi acaba?

yeni ürünse yani g v serileri veya neo plazma (panasonic en iyi plazmaları urettiği için ondan ornek veriyorum) ise normaldir radyasyonu.Ama o radyasyonlu dedikleri plazmalar bile ömür boyu karsısında otursan yinede mutant olabilecegin kadar etkilemez seni :D Yani o bizim 20 sene izlediğimiz tüplü tv lerin radyasyonunun yanına gelemez bunlar :D

Dou
30-03-2012, 13:28
Bahsettiğin indirimde olan model GW30E serisi

Ben odamda kullanıyorum aynısını, sadece 3d yok ben zaten 3d kullanmadığım için almıştım.

Gayet güzel bir televizyon hiç bir sıkıntısı yok 3 aydır kullanıyorum.

led/lcd teknolojisi ne kadar ileri olursa olsun, plazma kadar "doğal" görüntü veremiyor.

aslan
30-03-2012, 13:32
Birde şunu sormak istiyorum bu kampanyadan bizde yararlanalım diyorum nerde yakaladıgını söyleyebilirmisin?