PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aranan bir beyın hakkında yardım

LeKLeK
30-03-2012, 00:05
arkadaslar aracı turboluycaz ve beyın lazım nası bulacagımı bılmıyorum bı 306 gti turbolanmıs kullanılan turbo sıstemı satılık ama adam yanlız beyın satmıyo resımde beyının onunde bı kagıt var 3cl1ps3 falan yazıyo sanırım beyının modelı gıbı bısey dıye dusundum lınktekı resımlerde goreceksınız bu beyınden nasıl nerden temın edebılırım. eger yurtdısıysa urun getırmıs bırının yardımına ıhtıyacım olacak

http://img195.imageshack.us/img195/1695/big74146391c4l.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/195/big74146391c4l.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

burdan dırek resme bakabılırsınız

306 GTI İÇİN KOMPLE TURBO KİT--- 475 HP---- - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 74146391 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-306-gti-icin-komple-turbo-kit-74146391/detay/)

306 GTI İÇİN KOMPLE TURBO KİT--- 475 HP---- - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 74146391 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-306-gti-icin-komple-turbo-kit-74146391/detay/)

dragstar
30-03-2012, 00:06
link gözükmüyor

LeKLeK
30-03-2012, 00:15
sanırım oldu resımde koydum lınkıde duzelttım

Schumi
30-03-2012, 00:26
AEM FI/C zaten o beyin dediğin. Aslında beyin değil PiggyBack. Aracın orjinal beynide duracak bu onu kandırmak sureti ile aracını yürütecek. Forumda ikinci eli zaman zaman 500TL'ye satılan bir beyin.

LeKLeK
30-03-2012, 00:28
turbolanan bı arac ıcın bu saglıklı mı sence yoksa bunun yerıne alınması gereken daha ıyı bı sey var mı

ve almanyadan alıp bana gonderecek bırısı ıcın lınk var mı yada aramalarda nasıl aranması gerekır?

Schumi
30-03-2012, 00:54
İsmi işte yazdığım gibi. AEM FI/C. FIC diyede yazan var. AEM markasının FI/C isimli ürünü. Fuel Ignition Controller kısaltması. Daha iyisi var. Omex, Emerald, KMS, VEMS, MegaSquirt uygun fiyatlı alternatif markalar. Pahalıdan ucuza doğru yazdım. Ama asıl sorun alıcağın 2inci el parçalar ile turbo işine ne kadar girilir. Kullanılmış pistonla felan. Ne kadar fiyata anlaştın bilmiyorum ama kendin toplasan parçaları daha iyi derim.

melih
30-03-2012, 01:06
eğer pejo turbo yapacaksanız hiç başlamayın derim baş belası heee cok paran varsa ve sanayide kankaların varsa sorun yok ;)

aem fic le avans veremesen yani yapılacaklar kısıtlı megasquirt hesaplı onlara yönel derim

LeKLeK
30-03-2012, 01:06
ewt bızde ona karar verdık fic 6 modelıymıs sımdı almanyadakı akrabayla konusuyorum ona aldıracam :D forged pıston ve kollar ıcın ızmır ıle gorustum 1350 tl pıstonlar wössner marka 86 mm 1200 tl kollar pec marka sanırım

ms ye yonelecek olursak benım arabaya uygun olanını nasıl bulacaz oda var :(

citroen arac ama pejo motoru ıle aynı motor var

melih
30-03-2012, 01:20
dragstar kemal ms konusunda yardımcı olacaktır sana zaten konuna yazmış

bi çok modeli aynı pejo ile citroen ne diyelim Allah utandırmasın...

Schumi
30-03-2012, 01:25
Fikir almadan başlarsan bu olaya sonu hüsran olabilir. Birde kafanda hedefi belirle. Olası doğabilecek sorunları önceden gör. En büyük sorunlarından bir tanesi debriyaj. Ne kadar güç istediğini bil ve kesin karar kıl. Sonra basınç açim felan diye düşünme.

melih
30-03-2012, 01:29
Fikir almadan başlarsan bu olaya sonu hüsran olabilir. Birde kafanda hedefi belirle. Olası doğabilecek sorunları önceden gör. En büyük sorunlarından bir tanesi debriyaj. Ne kadar güç istediğini bil ve kesin karar kıl. Sonra basınç açim felan diye düşünme.

kanka sorun ya ne olursa olsun sorun bi yeri yaparsın başka yer cıkar

Oz`
30-03-2012, 01:35
Aman Kardeşim kendini yakma Aem fic i kesinlikle önermiyorum

aman diim uzakdur ficten

alabiliceğin beyinler

Haltech Aem alabilirsin ucuz durlarda

enson Ms :)

LeKLeK
30-03-2012, 02:32
pekı halteche karar verdık ama hangı modelını almalıyım bunu nası ogrenırım yada sız bana su modelı senın ısını gorur dıyebılır mısınız

Oz`
30-03-2012, 09:07
arabanda klima felan durucakmı ?

kop42
30-03-2012, 10:18
sakın ms alıyım daha ucuzmus seklınde aklına getırme ms alırsan dunyanan şaşar beynın kayar duman olursun yuruyen araban yurumez olur sacma sapan sorunlar la ugrasmaktan kına gelır..

ms karburatörden dönen araclar ıcın ıyı olabılır ama sakın hele pejo grubunda kullanma

MKT
30-03-2012, 10:37
En mantıklısı PNP VEMS beyin al keyfini çıkart derim.

Oz`
30-03-2012, 11:27
ne ms i ya haltech yada Aem Ems al baska bişi alma ms e vericeğin paraya yazık

kop42
30-03-2012, 11:33
ms e gectım gunden berı cebımde avans tabancasıyla dolasıyorum kulhanbeyi gibi trafıkde laf söleyen olursa avans tabancası cekıyorum mıllete flas patlatyorum benı ne hala soktu bu ms amk

parca alıyoruz araba yapıyoruz tam ayar yapıcaz yok atesleme avansı yetısmez yok ms ın ıslemcı hızı dusuk gelır amk durup dururken beynın atesleme yolu kopar yan yatar camura batar nerden bulastım bu boka ben anlamadımkı

ellerde beyın alıyor ellerde araba yapıyor bızde madem ms denen zıkkımı aldık lounch yaparmıyz dedık ıslemcyı yavaslatırmıs yok baska bısıy eklıyelım ustune dedık gözüne çöp kaçar dedıler allah belasını versın nerden bulastık arkdas. alacak almayı dusunen ler varsa almasın

en ıyı setupu hazırla ki öle yaptım bu beyin bokuna basıma gelmeyen kalmadı...

yenı beyın gelsın baska bır ecuya gecıyorum aleme ıbret olsun supanallh dıyıp benzın dokup yakıp vıdeosunu paylasıcam

melih
30-03-2012, 14:22
ms e gectım gunden berı cebımde avans tabancasıyla dolasıyorum kulhanbeyi gibi trafıkde laf söleyen olursa avans tabancası cekıyorum mıllete flas patlatyorum benı ne hala soktu bu ms amk

parca alıyoruz araba yapıyoruz tam ayar yapıcaz yok atesleme avansı yetısmez yok ms ın ıslemcı hızı dusuk gelır amk durup dururken beynın atesleme yolu kopar yan yatar camura batar nerden bulastım bu boka ben anlamadımkı

ellerde beyın alıyor ellerde araba yapıyor bızde madem ms denen zıkkımı aldık lounch yaparmıyz dedık ıslemcyı yavaslatırmıs yok baska bısıy eklıyelım ustune dedık gözüne çöp kaçar dedıler allah belasını versın nerden bulastık arkdas. alacak almayı dusunen ler varsa almasın

yenı beyın gelsın baska bır ecuya gecıyorum aleme ıbret olsun supanallh dıyıp benzın dokup yakıp vıdeosunu paylasıcam

yakma abi :) aklımada olursa plan var alırım senden carbüratörluden enjeksiyonluya geçiş yapıcaz sende hayır işlemiş olursun :)

Maxi
30-03-2012, 14:27

birşey sorayım
peki bu ms sorunsuz kullananlar nasıl kullanıyor?
herkestemi sorun var yada o araçla bir uyumsuzlukmu var ?
valla anlamadım, çok memnun tipler var ortalıkta dolaşan ?

kop42
30-03-2012, 15:49
sanırım drag ıcın hazırlanmıs sert agresıf bır setupda ms kullanan duymadım ama ben böle bır salaklık yaptım.

ben ems ecu kullanıyorsam herseyını kullanmak ısterım sunu kullanırsan ıslemcı yavaslar sunu yaparsan böle olur dertlerı bana göre degıl bunları alırken bılmıyordum eger benım bu söledıklerımı keske o sıralar bu sekılde bırılerı paylasmıs olsaydı ben msin adını aklıma bıle getırmezdım

ecu nun uzerındekı kompanetler transtör direnc vs entegre bunlar cok cabuk ısınıyor ve ecunun sacma sapan hareket etmesını saglıyor bılmıyorum bu tur sorunları ms2 de ms3 de çözdulermı fakat alt yapı ayn oldugu ıcın br degısıklık olucagını sanmıyorum

memnunum dıyenlerınde fıkırlerı onemlı aslında marka fanatıklıgı veya arkdasım ms ısı yapıyor malı kötulemeyım tıcaretıne engel olmuyalım gıbı dusunen kısılerde vardır.

2 seneye yakındır arabamın uzerınde ınsallah 10 15 gune kurtulucam ve mekanıkdekı butun parcaların yararını sanırım görmeye baslıycagım

Maxi
30-03-2012, 15:59
hımm sizdeki ms 1 anlaşılan
birde 2 ve 3 kullananlarla konuşmak lazım

kop42
30-03-2012, 16:05
pek bır farklılık olucagını zanletmıyorum harıtayı kaydederken ms1 de arabanın motor kulagı kopuyormus gıbı sallıyor arabayı cok cok ms 2 ve ms 3 de bu sorun ortadan gıtmıstır

JDM VTİ
30-03-2012, 16:05
87mm 12.2 cr piston(1mm büyüttüm pistonları)
kapak emme kelebek port polish
filtre egzos
ms2 vol3.0 ecu( launch control,shift light vs. yapıcaz,yapıldı diyim)

araç 306gti, şimdi çöp bi ecu mu almışım sizce? özellikle özgün abi senden yanıt bekliyorum :)

Schumi
30-03-2012, 16:08
MS1 ile MS3 arasında dünya kadar fark var. Senin ağzın yanmış ama zaten sen baştan yanlış seçim yapmışsın MS1 ile. :D

Hakan Girginer
30-03-2012, 16:22
Beyler,

Megasquirt'in diğer işletim sistemleri ile olan en büyük ve en ayırt edici özelliği, kullanıcının araca, motoruna, yapılan değişikliklere, motorun ihtiyacına, işletim sistemi parametrelerine ve tuning denen ayar işlemleri bütününe vakıf olmasını gerektirmesidir.

MS, bir parça "kendi uçağını kendin yap" modelidir.

Piyasada kamyon dolusu ECU ve piggyback sistemleri var. Bunların ezici çoğunluğu ya "tak ve unut" ya da "işinin ehline ver taksın, ayarlasın, sonra unut" kapsamına giriyor.
Fiyat farkının nedeni de bu şekilde açıklanabilir.

Evini temizlemek, harcadığın elektrik ve temizlik kimyasalları vs dışında bedava..
Evini başkasına temizletmek ise, para ile..

Ben Kendi aracıma $1400 verip Adaptronic ya da $2700 verip Hydra alabilirdim. Ama MS aldım.
(Şu anda takılı değil, çünkü vaktim yok. Hala piggyback ile gidiyor velet, o da ayrı mesele)

Neden mi?

Çünkü üye olduğum diğer forumlarda sayısız kullanıcı farklı MS versiyonları ile tekerlekte 200 ile 450 Hp arası güç, ve belediye otobüslerini kıskandıracak derecede tork elde ediyorlar.
(Daha fazla güç elde edenler de var, ben çoğunluktan bahsediyorum)
İş bununla kalmıyor, çok geniş, çok kapsamlı bir bilgi dağarcığı da mevcut.

Kaldı ki, Tunerstudio ile anında autotune yapabiliyorsunuz.

Ama, başta da dediğim gibi, bu işlere vakıfsanız MS kullanın derim.

Oz`
30-03-2012, 17:44
MS topladınızmı hiç ? Potansları vardır üstünde :) ayarlarsınız :) 1 gün bozuour birgün çalışmaz:D Knock boardımı sonadan takarsınız aaa launch mu sonadan yaparsınz sıralımı Sıralısını 1-2 kere gördüm ama görmedim desemde iidir ayrıyetten

yazarsınız online değişir olurda sıkıntı olursa kapanıp açılırsa kafası karışır reborn gerektirir onu bunu yapar yok ms1 işlemcisi sik sok olur

Bene Haltechimi alırım 1000 dolara aem ems mi alırım 1000 dolara Calibre edilebilen Kncok sensorum var

istediğim sensoru direk girebiliyorum :) 12 enjektore kadar sequansial çalıştırıyorum traction control twin vanos control ne ararsan var eeee neden ms i tercih edim aynı paralara? söylermisiniz bana

JDM VTİ
30-03-2012, 17:55
abi bana diyorsan ben toplamadım hiç, beyin işinden anlamam.

kemal(dragstar) arkadaşımdır herşeyi o yaptı bende.

bladerk
30-03-2012, 19:35
hahaha ms1 2.2 yle tek egzantirik 1594cc civicle 14.2 yaptım beceremeyenler tabiki olacaksorun yaşayanlar da şimdiyse microsquirtle devam ediyorum bu yıl yine 840 kg d16 ne yapıyo görürüz bırakın beyne *** atmayı haa 52 li 106 yine ms1 le 14.3 ümüz de var denekki oluyomuş yürütemiyosanız problemi ecu da aramayın dügün montaj düzgün setup yapılmayacak şey yoktur

FT106
30-03-2012, 19:36
biz aldık yaptırdık çalıştıramadık dahi arabayı :D satıyorum bende :)

XSi
30-03-2012, 20:14
eğer pejo turbo yapacaksanız hiç başlamayın derim baş belası heee cok paran varsa ve sanayide kankaların varsa sorun yok ;)

aem fic le avans veremesen yani yapılacaklar kısıtlı megasquirt hesaplı onlara yönel derim

turbo yapıcam diyor ne avans vermesi..

başlangıç seviyesi turbo için uygun bir seçenek

Oz`
30-03-2012, 21:01
hahaha ms1 2.2 yle tek egzantirik 1594cc civicle 14.2 yaptım beceremeyenler tabiki olacaksorun yaşayanlar da şimdiyse microsquirtle devam ediyorum bu yıl yine 840 kg d16 ne yapıyo görürüz bırakın beyne *** atmayı haa 52 li 106 yine ms1 le 14.3 ümüz de var denekki oluyomuş yürütemiyosanız problemi ecu da aramayın dügün montaj düzgün setup yapılmayacak şey yoktur

banamı bu erkut ?

Aem ems ile haltech ile sen ms i 1 mi tutuyorsun ?

Oz`
30-03-2012, 21:09
turbo yapıcam diyor ne avans vermesi..

başlangıç seviyesi turbo için uygun bir seçenek

olay avans veripo alması deil Fic in sıkıntısı su adı üstünde içindeki FIC leri benzin avans ve input output fic i olarak 3 e ayrılıyor bunlar içine attığında yazılımı değiştiriyor resmen fic kulalanan vara baksın real time deiştiriyorsun hoppp değişiyor

++ boost geçişlerde sıkıntılar bas gösteriyot

Hakan Girginer
30-03-2012, 21:17
Benim MS bu:

http://users.forthnet.gr/ath/twikicore/dsc_4282_1.jpg

http://users.forthnet.gr/ath/twikicore/dsc_4283_1.jpg

Hakan Girginer
30-03-2012, 21:21
Sequential injection, knock management, launch control, switchable tables, vesaire, vesaire..

Ben $650 verdim. Hazır almayı tercih ettim. Benim araç için basemaplar dahil.

mmustu
30-03-2012, 21:24
yeni nesil cep telefonlarının işlemcisi bile MS inkileri öttürür :D

valla bende kullandım ufak tefek sıkıntılar yaşadım ama benim aracıma başka bişey uygulamak hem sıkıntılı hemde zordu :D

Hakan Girginer
30-03-2012, 21:27
yeni nesil cep telefonlarının işlemcisi bile MS inkileri öttürür :D

Bugün piyasada satılan en ucuz aracın işletim sistemi de Apollo 11'in tüm işletim sisteminden kat kat güçlü.

Bu gerçek ne piyasadaki ucuz aracı kıymetli yapar, ne de Apollo 11'in başarısından bir şey götürür.

bladerk
30-03-2012, 21:46
banamı bu erkut ?

Aem ems ile haltech ile sen ms i 1 mi tutuyorsun ?
Asla bir tutmam yarısı çeyreği bile olamaz hatta ama araba yurumesiyle alakası yok konunun yakında k24 itb eg ye başlıcam haltech kullanıcam senin önerin üzerine ama araba sadece beyinle yürümez ben sadece en adı model ecu bile bazen düzgün yapıldığında is yapar bunu demek istedim artık ben de 1kullanmiyorum zaten yani 15.1 yapan araba 14.8 e gelir ama farklı beyinle 13.8 e gelmez

merruse
30-03-2012, 22:06
MS topladınızmı hiç ? Potansları vardır üstünde :) ayarlarsınız :) 1 gün bozuour birgün çalışmaz:D Knock boardımı sonadan takarsınız aaa launch mu sonadan yaparsınz sıralımı Sıralısını 1-2 kere gördüm ama görmedim desemde iidir ayrıyetten

yazarsınız online değişir olurda sıkıntı olursa kapanıp açılırsa kafası karışır reborn gerektirir onu bunu yapar yok ms1 işlemcisi sik sok olur

Bene Haltechimi alırım 1000 dolara aem ems mi alırım 1000 dolara Calibre edilebilen Kncok sensorum var

istediğim sensoru direk girebiliyorum :) 12 enjektore kadar sequansial çalıştırıyorum traction control twin vanos control ne ararsan var eeee neden ms i tercih edim aynı paralara? söylermisiniz bana
Seninle defaten bu konuyu tartıştığımızı hatırlıyorum ama görülüyorki hala aynı yerdesin. Önce AEM diyordun, sonra Haltech oldu. Bana FIC aldırdın, şimdi tukaka oldu.. Bari sen yapma bunu..

Bu arada o bahsettiğin potansları ayarladıktan sonra üzerine silikon sıkarsan sarsıntıdan etkilenmez. Yok eğer illede sabit kalsın diyorsan söker değerini ölçer aynı değerde sabit direnç takarsın. Yok onu da istemiyorum diyorsan microsquirt alırsın. Bak potans falan filan yok..
http://www.diyautotune.com/catalog/images/products/micromodl2.2_med.jpg

MS1 işlemcisi bu iş için uygun bir işlemci değil. Zaten onu ilk tasarlayanların amacı launch falan filanda değildi.. Adamlar karbüratörlü araçlarda EFI denemeleri yapıyorlardı. Ki full grup çalışan bir ECU için o işlemci gayet yeterli. Ancak bu aşamayı geçtikten sonra doğal olarak yetmemeye başladı. Bahsi geçen yıllarda Pug un OEM ECU ları dahi sequantial çalışmıyordu.. Bunu sanırım herkes takdir eder ki milyonlarca dolarlık ARGE bütcesi olan firmaların ürünleri ile tamamen amatör yaklaşımla ortaya çıkmış bir internet projesini aynı kefede değerlendirmek bile abesle iştigal.

Kaldı ki bir süre sonra onlarda önce işlemciyi sonra board u değiştirdiler.. Yeni koydukları da matah bir işlemci değildi ama daha fazla portu vardı. Ve pek tabi RAM i ve biraz daha hızı.. Ancak insanoğlu hala histeri krizi halinde daha fazlasını istediği için o da yetmedi. Şimdi ms3 işlemcisi var. Onunda bir sürü portu. Ancak işi ticari kulvarda değerlendiriyorlar artık ve amacından saptı bence. Kaldı ki olay sadece işlemcide değil. Boardun da artık değişmesi lazım ama eski müşterilerinden para kazanmaya devam etme mantığında oldukları için buna yanaşmıyorlar. SMD board a çoktan geçmiş olmaları gerekirdi..

Sözün kısası; sadece ve sadece karbüratörden kurtulmak için amatör bir internet projesi olarak başlayan bir şey şu an bir alternatif olarak konuşuluyor ve kullanılıyorsa bu bile bir başarıdır benim gözümde. Elbette bir AEM değil, elbette bir Haltech değil.. Zaten onlarda başka markalarla karşılaştırılabilecek mallar değiller. Hiçbirisi diğerinin alternatifide değil bence. Amaçları farklı fiyatları farklı.. Arabasına 3-5 bin dolarlık internal alıp 1-1.5 bar basacak adam zaten MS falan almasın. Gitsin profesyonel bir cihaz alsın. Herşeyden önce zatne halihazırda enjektörlü arabası olan birisi de MS almasın. Zira MS onun arabasındaki OEM ECU dan daha iyi değil. Kim alsın? Eli lehim tabancasını tutan alsın. Zamanı bol olan, okumayı araştırmayı seven amatör ruhsa sahip hobisini tatmin etmek için arabası ile oynayan adam alsın. Karbüratörlüden enjektörlüye geçecek olan adam alsın mesela.. Ya da 306 sı 406 sı olup full gruptan seq. enjeksiyona geçmek isteyen alsın, fazla beklentisi olmayan adam alsın. Ama ben onu da isterim bunu da isterim diyorsanız zaten daha profesyonel çözümlere gitmelisiniz. MS ile diğer 'markalı' ürünleri aynı kefede değerlendirmek hem ms e haksızlık hem de diğerlerine ayıp.. Üç paraya beş kuruşluk köfte olmayacağını herkesin biliyor olması lazım..

Oz`
30-03-2012, 23:06
:D ben zorladımmı Seni aemde bu paraya ne ucuz var ben minicik bişi basıcam dedin peki abi dedim bunu bunu yapabilirsin dedim ms de söledim ama sen dedinki piggy olsun abi peki sen bilirsin dedim nolur fic alalım ölüorum nolur fic alalımmı dedim ? kaldıkki bazı buglarımnı ben söyledim sana sordum abi böyle yapıyor bu die sen dedinki fic işlemcisinden dolayı :) bende buraya kibarca ona anlatmaya çalışıyorum

Aem hala aem Kendi arabamı yapıyorum allahın izniyle evet aem ems kullanıcam ne var bunda haaa motec m1 aldım 1 tanede ama bugarı var suan onu takmıyrum m1 lede kimsey ikıyaslamıyorum zaten ...

senle tartıştık ama benim söylediğimi sen yazmışsssın şuanda 1200 tl vermek yerine 1600 tl verip 2.5 metre harness li bir haltech 500 ü tercih ederim 1.800 tl verip aem ems tercih ederim yanlışmıyım abi ?

Oz`
30-03-2012, 23:14
Asla bir tutmam yarısı bile olamaz hatta ama araba yurumesiyle alakası yok konunun yakında k24 e başlıcam haltech kullanıcam senin önerin üzerine ama araba sadece beyinle yürümez ben sadece en adı model ecu bile bazen düzgün yapıldığında is yapar bunu demek istedim artık ben de 1kullanmiyorum zaten

full sequansial bir sistemle aynımıdır peki wasted ?

1 de devir saati tam tanımlanamaz yok coolant sıkıntısı vardır 0 da tut 80 de tut onu bunu yap yaa birton sıkıntıları var ... sıkıntılı bunları çözmüş destekli bir firma herzaman 300 500 fazla olsun adam gibi olsun mantığıdır benim için

yani bana burda ms i peki orjinal beyinle de aynı gücü alırdın madem neden değiştirdin ?

kaldıki stability de önemli rolanti vsvsvs

merruse
30-03-2012, 23:21
Polemiğe girmem.. İlk yazdıklarını pas geçiyorum.

Özgün zaten ciddi araba hazırlayan adam kalkıp ms gibi amatör bir iş ile uğraşmasın. Bunu defaten yazmıştım zaten.. Kendi yapmak isteyen ms ile ya da freeems ile falan uğraşsın. Kalkıp 40-50 bin liralık ya da daha yüksek bedelli bir arabayı hazırlarken ya da ne biliim içine 3-5 bin dolar yatırılan bir araba ile uğraşırken zaten üçün beşin hesabı yapılmazki? Ama 80-90 model bir arabaya da kucak dolusu para yatırıp AEM falan alınmaz. Her turbo takılacak arabada onlar olması da gerekmiyor. Rizeli bir arkadaş vardı mesela. Bilmem kaç model bir Kadet'e turbo takmıştı.. Kalkıp ona da AEM Haltech falan filan takılmaz. Yazıktır.. Projeye göre uygun ve pek tabii amaca uygun bir iş yapıldıktan sonra hepsi kullanılır.. Ama makul ve heyecan yapmadan sakin kafayla planlamak lazım her adımı.. Bizim insanımızın en büyük problemi planlama falan yapmadan her istediğinin hemencecik bitivermesini istemesi.. Onun içinde her projede bir sürü yanlışlar yapılıyor.. Ki bunlardan en majörü de yakıt sistemi konusunda..

ms nerede 1200 lira? Hazırı bile o para değilki. Üstelik SMD.

MicroSquirt Module V2.2 DIYAutoTune.com (http://www.diyautotune.com/catalog/microsquirt-module-v22-p-381.html)

Oz`
30-03-2012, 23:24
herkes 1400 1500 lere satıyor ms3 board ıvır zıvır ot *** ık mık ms3 işlemci felan

herkes o fiyatlara satıyor

kop42
30-03-2012, 23:25
Asla bir tutmam yarısı çeyreği bile olamaz hatta ama araba yurumesiyle alakası yok konunun yakında k24 itb eg ye başlıcam haltech kullanıcam senin önerin üzerine ama araba sadece beyinle yürümez ben sadece en adı model ecu bile bazen düzgün yapıldığında is yapar bunu demek istedim artık ben de 1kullanmiyorum zaten yani 15.1 yapan araba 14.8 e gelir ama farklı beyinle 13.8 e gelmez

banamı bu laf

merruse
30-03-2012, 23:27
E almasın canım o paralarada insanlar.. Alanın hiçmi suçu yok?

MegaSquirt-III EMS System - SMD PCB3.57 - Assembled Unit with black case DIYAutoTune.com (http://www.diyautotune.com/catalog/megasquirtiii-ems-system-v357-assembled-unit-black-case-p-420.html)

bladerk
30-03-2012, 23:28
full sequansial bir sistemle aynımıdır peki wasted ?

1 de devir saati tam tanımlanamaz yok coolant sıkıntısı vardır 0 da tut 80 de tut onu bunu yap yaa birton sıkıntıları var ... sıkıntılı bunları çözmüş destekli bir firma herzaman 300 500 fazla olsun adam gibi olsun mantığıdır benim için

yani bana burda ms i peki orjinal beyinle de aynı gücü alırdın madem neden değiştirdin ?

kaldıki stability de önemli rolanti vsvsvs

alıntını baştan yap ekleme yaptım :D asla aynı olamaz 1 le p28le chiple kıyaslarsak enjektörleri bu kadar kastıramazdım diye düşünüyorum calibrate işkencevari ama bana çok şey öğretti bunlar

neyse neden değiştirdim alpha-N tune en önemli sebebiydi işlemci hızı falan microsquirt v3 hiç de fena değil hızı kaliteli tesisatı su geçirmez kasası desteklediği şeyler çok daha başarılı 1 e göre
aslında tunerstudio olmasaydı ms ve 2 3 işlemci çıkmasaydı gerçekten çöp ecu insade dı ms :hahaha:
ha tabiki 300 500 fazla olsun daha iyisi olsun şu an en mantıklı ecu haltech fiyat / perf konusunda

Oz`
30-03-2012, 23:31
E almasın canım o paralarada insanlar.. Alanın hiçmi suçu yok?

MegaSquirt-III EMS System - SMD PCB3.57 - Assembled Unit with black case DIYAutoTune.com (http://www.diyautotune.com/catalog/megasquirtiii-ems-system-v357-assembled-unit-black-case-p-420.html)

buuuuu bubu :D abi sen naaaptın msin lambosunu açtın ms2 lerde burdakilerin çoğu :) bu 2 liradır hahahaha

abi insanlar bilmiyor bilgilendirmek lazım :)

merruse
30-03-2012, 23:32
Valla kusura bakma simit sarayından poğaça almıyorlar.. Araştırsınlar, sorsunlar ondan sonra alsınlar..

bladerk
30-03-2012, 23:33
banamı bu laf

ne alaka .......

kop42
30-03-2012, 23:37
ne alaka .......

15.1 demısın konya suresı gıbı geldı laf carpıyosun gıbılerınden anladım eger oleyse onuda söleyım kamıkaze arac goturmedım full her yerı takılı araba ıle yaptık o sanıyeyı hıc bı yerı soku degıldı ve setup zayıfdı alltan laf caprmana gerek yok dırek söle

o gulucuklu postunda ms ya baglıyamamıslardır yada ayarını yapamamıslardır yazmısın oda banaydı ozgune degıldı :) bı sıkıntın varsa ustu kapalı laf sokmana gerek yok telım degısmedı aynı

Oz`
alıntını baştan yap ekleme yaptım :D asla aynı olamaz 1 le p28le chiple kıyaslarsak enjektörleri bu kadar kastıramazdım diye düşünüyorum calibrate işkencevari ama bana çok şey öğretti bunlar

neyse neden değiştirdim alpha-N tune en önemli sebebiydi işlemci hızı falan microsquirt v3 hiç de fena değil hızı kaliteli tesisatı su geçirmez kasası desteklediği şeyler çok daha başarılı 1 e göre
aslında tunerstudio olmasaydı ms ve 2 3 işlemci çıkmasaydı gerçekten çöp ecu insade dı ms :hahaha:
ha tabiki 300 500 fazla olsun daha iyisi olsun şu an en mantıklı ecu haltech fiyat / perf konusunda

p28 cip ne ya verseydin bro para neptune alsaydın alpha Z bile yapardın bunlar bahaneler deil Ms yapıyorsun reklamı için bunu yapıyorsun sikinti yok ama bazı gerçekler var dediğim gibi ama gerçekten insanlara yanlı bilgi vermeyin Onurun arabasında 1 ton sıkıntı oldu düzeltene kadar akla karayı seçtik eeee m1 işlemci varmış kendini aşıyormuş meğersem işlemci :)

yürütmesini bilen yürtüyor be erkut yanlış itham bira<z

Oz`
Valla kusura bakma simit sarayından poğaça almıyorlar.. Araştırsınlar, sorsunlar ondan sonra alsınlar..

doğru diosun ama insanlara ne kadar objektif olursan okadar iyi oluyor işte

Hakan Girginer
30-03-2012, 23:40
MS tercihim yüzünden yakında ipe çekilecekmişim gibi bir his geldi bana birden...

bladerk
30-03-2012, 23:45
p28 cip ne ya verseydin bro para neptune alsaydın alpha Z bile yapardın bunlar bahaneler deil Ms yapıyorsun reklamı için bunu yapıyorsun sikinti yok ama bazı gerçekler var dediğim gibi ama gerçekten insanlara yanlı bilgi vermeyin Onurun arabasında 1 ton sıkıntı oldu düzeltene kadar akla karayı seçtik eeee m1 işlemci varmış kendini aşıyormuş meğersem işlemci :)

yürütmesini bilen yürtüyor be erkut yanlış itham bira<z

tabiki yapardım o ara bu tüp bi bayilik tekifi geldi ben de kendi arabamla başladım baktım iyi gidiyo değiştirmedim işin özü bu şu an kimsenin bayisi falan değilim ms e alıştım bu yüzden devam ettim neptune gayet iyidir tabiki de napıyım ms1 i neptunele değil cromela kıyasladım :hahaha:
onurun arabasıyla işim yok biz nazminin arabasıyla ilk piste çıktık 15.1 yaptık daha sonra hatalaımızı düzelttik 13.8 yaptık sadece yazılıma kastırsaydık 14.8 de kalırdık setupımızın istediklerini gördük onur da bunları gördüyse ne güzel yine diyorum xx.3 yapan araba ecuyla xx.0 yapabilir ama bitek ecuyla yx yapıyosa başka bi ibnelik vardır

kop42
30-03-2012, 23:52
olmuyor ms zorlamın bı anlamı yok bendekı eksantırıgı ıtb yı devır donucek mekanıkdekı arabayı desteklemıyor yetısmıyor sidiği gücü 2 2 daha 4 işte özgun gecen sene cok ugrastı bırbırımızı kandırmanın anlamı yok dedı

burda halen ms i bı haltechle bı aem le karsılatırmanın araba yapmasını bılene yurutmesını bılene demenın anlamı yok ms ılk sayfada yazıdıgım gıbı karburatorden donen arabalarda basarılıdır vs dır bunu defalarda zaten herkez söledı bızde tecrube ıle sabıtleyıp denedık görduk

bladerk
31-03-2012, 00:02
olmuyor ms zorlamın bı anlamı yok bendekı eksantırıgı ıtb yı devır donucek mekanıkdekı arabayı desteklemıyor yetısmıyor sidiği gücü 2 2 daha 4 işte özgun gecen sene cok ugrastı bırbırımızı kandırmanın anlamı yok dedı

burda halen ms i bı haltechle bı aem le karsılatırmanın araba yapmasını bılene yurutmesını bılene demenın anlamı yok ms ılk sayfada yazıdıgım gıbı karburatorden donen arabalarda basarılıdır vs dır bunu defalarda zaten herkez söledı bızde tecrube ıle sabıtleyıp denedık görduk

itbyle ms1 map e göre harita yazarsan işkence çekersin onur saçma sapan bi tablo olması gerekiyo misal 13 40 60 67 73 78 81 83 88 92 97 110 gibi bi kpa haritayıyla ki bu seni sadece ankara konya olarak kurtarabilir kimse uğraşmak zorunda kalmak istemez sadece 2 işlemci taktığında alacağın tepkiyi bilsen bi saniye yerinde durmazdın eminim arada dağların oynadığını görürsün gayet de güzel gider haaa ben çok iyisini istiyorum dersen omex haltech takarsın adamlar base map desteği bile veriyo tesisatlar bebek gibi uyarla bitsingitsin sıfır sıkıntı binersin işte ondan sonraki kısımlar araba yapmayı kapsayan kısımlar eğer başarılı bi setupsa ecular arasında 400 süren inanılmaz oynamaz halen yazdığımda art niyet arayan var mı

kop42
31-03-2012, 00:11
itbyle ms1 map e göre harita yazarsan işkence çekersin onur saçma sapan bi tablo olması gerekiyo misal 13 40 60 67 73 78 81 83 88 92 97 110 gibi bi kpa haritayıyla ki bu seni sadece ankara konya olarak kurtarabilir kimse uğraşmak zorunda kalmak istemez sadece 2 işlemci taktığında alacağın tepkiyi bilsen bi saniye yerinde durmazdın eminim arada dağların oynadığını görürsün gayet de güzel gider haaa ben çok iyisini istiyorum dersen omex haltech takarsın adamlar base map desteği bile veriyo tesisatlar bebek gibi uyarla bitsingitsin sıfır sıkıntı binersin işte ondan sonraki kısımlar araba yapmayı kapsayan kısımlar eğer başarılı bi setupsa ecular arasında 400 süren inanılmaz oynamaz halen yazdığımda art niyet arayan var mı

o yukarıdakı surelerde bana laf carpıyorsun gıbılerınden anladım.

benım setupum suanda benı bu ayarlanamayan ecuyla bıle gercekten cıddı anlamda tatmınkar bıraktı ustune ustuk atesleme avansıyla oynuyamıyoruz oynasak bıle bı halt degısmıyor bı suru problem cıkarıyor atmosferık araba da ateslemeyı oynuyamıyorsak zaten kaldıralım çöpe atalım aldıgımız parcaları degılmı

art nıyet aramamdakı sebep ms ı kötuledgım zaman ms den para kazananların bana dusman olmaları halbukısı ms den para kazanan kısıler ınsanları bılgılendırse desekı kardesım bak bunu bunu yapıosun ama bu senın işini çözmez bunu takarsan gercekten verım alırsın gıbı ınsanları aydınlatıcı bılgıler paylaşsa ınan kımse bırbırnı kırmaz

ozgun gercekten bu ısın ustadı ben setupumu söledgımde bana sen kafayımı yedın dedı bu beyını kullanmaya calısyorsun demıstı acıkladı sebeplerını yazın sıcagında saatlerce ugrastı oda bır sonuc cıkmıycagını bılıyordu ama sırf benım gorup anlamam ıcın yaptı

bu tarz yaklasıldıgında ınan kımsenın kımsede bı art nıyet aramasına sebep kalmaz

ustune alınma veya alın dırek konuya hahahaha dıye gırıs yaptın ve yapan nasıl yapıyor dedın bu yuzden art nıyet kım olsa arardı :)

Oz`
31-03-2012, 00:17
MS tercihim yüzünden yakında ipe çekilecekmişim gibi bir his geldi bana birden...

abi sen araştırmışssın san uygun olduğunu görmiüşşün kararını vermişsssin ona ancak saygı duyup yardım etmek düşer

tabiki yapardım o ara bu tüp bi bayilik tekifi geldi ben de kendi arabamla başladım baktım iyi gidiyo değiştirmedim işin özü bu şu an kimsenin bayisi falan değilim ms e alıştım bu yüzden devam ettim neptune gayet iyidir tabiki de napıyım ms1 i neptunele değil cromela kıyasladım :hahaha:
onurun arabasıyla işim yok biz nazminin arabasıyla ilk piste çıktık 15.1 yaptık daha sonra hatalaımızı düzelttik 13.8 yaptık sadece yazılıma kastırsaydık 14.8 de kalırdık setupımızın istediklerini gördük onur da bunları gördüyse ne güzel yine diyorum xx.3 yapan araba ecuyla xx.0 yapabilir ama bitek ecuyla yx yapıyosa başka bi ibnelik vardır

tmamiyle söylediğim gibi reklam amaçlı :) bazı trickler vardır gerçi bunu göstericeğim yakın zamanda aynı işletim sistemini söküp basşka bir ecu takıcağım bnlarıda tek tek yazarım Afr stabilli rolanti düzgünlüğü peki bu firmalar neden ms gbi bir veri yolu ve işlemci kullanıp kapatmıyor olayını neden bunu söylermisin bana p28 dediğğin ecu ile çok cidddi beygirler alanlar var onlardan alsaydın neden wasted spark ateşlemeye geçtin sequansial i bozup ? 1019021 tane soru sorarım erkut biliosun dimi :D

ayrıyetten alpha N yapmakta sıkıntı yok gayet düzgün pürüsssüzleşebilr

bladerk
31-03-2012, 00:23
bak onurbi örnek ekliyorum orsel pug 106 gti
setup pt52 11.5 wisego cbr 1000rr itb 14/60 ss headers 51 pipe 13 semi slick ms v3 1 ilşemci
ivedik bp kantarında 840 kg (sık tartıldığımız yer) süre 14.3 konya

işte bu araç benim gözümde 13/59 + 2 işlemciye geçerse 14 ü 13.9 u taş diye düşünüyorum deneyip görücez artık anlatmak istediğim bu işte

insanlar draga giricem arabamı en iyi nasıl yaparız dediğinde eğer adamsan en iyilerini önermeyle başlarsın zaten ki o pistde döt gibi kalmayasın ama tutup da turbo sahinim var 1 bar basıcam en ucuz ne olabilir diyen birine de haltech önermedim
bu lanet ecu bana çok şey öğretti sadece arkadaşların arayıp şurdayız gel dediğinde bu niye düzgün çalışmıyo diye saç döken tek insan değilim ben de ms1 karbüratör için geyet başarılı yine aynı özgün sana bi şema önericem eğer ms desteklerse çok daha hızlı olursun dediğinde direk dinledim microyla başladım başka araçlarda bu farkı gördüm yakında daha iyisi daha iyisi ilerliycem ben de

özgün sorarsın sabaha kadar uyutmazsın hipnoz eder o beyni yaktırırsın biliyorum :hahaha: benim işim gördü işte yaa ne diyim halen reklam deme yürümese sökerdim ben de
diğer konuda da pm atmıştım bi ara değerlendirirsen sevinirim

kop42
31-03-2012, 00:29
erkut örnek verdıgın arabada ms2 olsaydı 13 9 13.8 görebılcegıne ınanıyormuydun ?

bladerk
31-03-2012, 00:36
erkut örnek verdıgın arabada ms2 olsaydı 13 9 13.8 görebılcegıne ınanıyormuydun ?

ya sen nasıl okudun eğer 13/59 + ms2 olsaydı (ki bu parçalar bu yıl deniyceğimiz şekli varsayım değil ) 13.9 lara ulaşabileceğini düşünüyorum bunu görücez belki de yapamaz ama ben yapacağına inanıyorum yetişirse cevap 13 mayısda burda yazarak veremem

Oz`
31-03-2012, 00:43
dbox la ölçelim iddda ediyorum daha iyi çıkıcak baska ecu ile

kop42
31-03-2012, 00:44
aldım sorumun cevabını...başarılar

bladerk
31-03-2012, 00:50
dbox la ölçelim iddda ediyorum daha iyi çıkıcak baska ecu ile

ona ben de eminimki :D ms1 le kıyaslarsak
dbox testini benim araba yapalım ms1 micro farkını çıkartabilirim aynı yolda sende boşta duran herhangi bi ecuyla da beraber gel deneriz sonuçları da tarafsız paylaşalım amacına ulaşsın

teşekkürler onur

brkkksln
01-04-2012, 19:47
senle tartıştık ama benim söylediğimi sen yazmışsssın şuanda 1200 tl vermek yerine 1600 tl verip 2.5 metre harness li bir haltech 500 ü tercih ederim 1.800 tl verip aem ems tercih ederim yanlışmıyım abi ?

1600 tl mi? nerde? son bir kaç şey kaldı alınacak. olmadı sprint500 düşüneyim.

Oz`
01-04-2012, 21:22
1600 tl mi? nerde? son bir kaç şey kaldı alınacak. olmadı sprint500 düşüneyim.

aem ems 1100 dolar halech 500 1000 dolar Tr teslim kardeşim harnesslarıyla beraber sıkıntı yok

brkkksln
01-04-2012, 21:27
aem ems 1100 dolar halech 500 1000 dolar Tr teslim kardeşim harnesslarıyla beraber sıkıntı yok

sence pki? race ve safe ayar seçeneği yapabiliyormuyuz bunlarda? kısık avans ve yakıt tüketimi için ayrıca roll ve drag için anahtarlı geçiş gibi mesela?

bi itb bi beyin kaldı eksiğim. gerisi ıvır zıvır.

Oz`
03-04-2012, 03:19
tabiki yapabiliyorsun