PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merak Ettiklerim-1

coolvtec
09-03-2006, 10:18
Arkadaşlar slm,

Diyelimki Hondata ile aracın bütün ayarları yapıldı, 10psi ye göre araç tune edildi.

Ben bu ayarlarla hiç oynamadan, boost controller ile basıncı max/minimum ne kadar yapabilirim? Örneğin 7psi 'ye indirip, 13psi 'ye çıkarabilirmiyim?

Thanxx.

Oz`
09-03-2006, 11:34
boost controllerla çıkartırsın yabiiki ama şöyle etkenleride var eğerki onu yapan adam Max 10 psi ve onun üstünü ayarlamadıysa 10 psi ve üstü senin açından tehlikeli olabilir ayrıyetten 7 psi a kadar inip inmiyiceğine W/g in karar vericektir egerki araban 30 psi a kadar (atıyorum) tune edildiyse 10 psi dan 30 a geçerken beyindenbi oynamaya gerek kalmıyıcaktır map sensorun basıncı okudukca o basıncın satırındaki verileri işlemeye başlıyıcak

sami_z01
09-03-2006, 13:26
selam...

neticede minimum seni wg ne bagli...
eger tablolarin ayarliysa awans ve benzin ...yapabilirsin

..rakamlar ornek icin.....
arbanin tune ettin 10psi a
ve awansin 13 derece benzinde 3 mesela

ama 12 psi daki kolonda 17 benzinde 2 diyelim...pek hos olmiyacaktir

ne kadar boost istiyorsan oraya kadar ayarlar eksiksiz olmali..tabi guvenlik secnklerini de ihmal etmemek kaydi ile...

10 psi ustunu okumak icin map sensoru almak lazim unutma

saygilar
sami

tolga900
11-03-2006, 01:26
abi sende olmasan biz ne yaparız :) seni çok seviyoruz

coolvtec
11-03-2006, 15:14
Cevaplar için teşekkür ediyorum.

Wastegate yayı diyelim 7psi. Ben min 7psi max 15psi basmayı düşünüyorum. (3bar mapsensor, piston, kollar etc herşey tamam)

Anladığım kadarı ile;
1-10 psi de her devir için (1000-8500) araç tune edilecek,
2-Bu işlemin aynısı 7psi 'den 15psi 'ye kadar ayrı ayrı yapılacak,
3-Sen boost controllerdan hangi psi 'yi seçersen, bütün ayarlar daha önceden tune edildiği şekilde değişecek.
4-Böylece gündelik kullanımda 7psi ile gezerken, cuma/cmt akşamları azmaya çıktığında şak 15psi yapacan, hiç bir sorun olmayacak.

Doğrumu anlamışım? İnşallah öyledir :)