PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : uFak bi yardım istıyorum..

UmitKC
30-03-2012, 22:17
MerhabaLar.

Sİtenın yenı en caylak uyesıyım..

aracım 306 Griffe.

2-3 gündür yasadıgım problem var..

Arac benzınde calısmıyor.. Tüpe aLınca tek de sıkıntı olmadan calısıyor..

Biraz ilerledikten sonra arabayı benzine alıyorum. dırek ıstop edıyor arac.

Bu Sorun acaba nedendır ?

LPG de calısdırmanın araba ıcın sıkıntısı varmıdır acaba ?

Yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkür ederim..

Schumi
30-03-2012, 22:32
Uzun süre lpg'de çalışmaktan benzin pompan arıza yapmış olabilir. Belkide sigortası atmıştır. Benzin borularında felan birşey olabilir. Kısaca daha fazla bilgi gerekli. Benzin kütüğünün tahliye vanasını azıcık açsın bir arkadaşın. Sende kontağı çevir benzinde iken. Eğer oradan benzin geliyorsa tazzikli pompan nispeten çalışıyor ve regulatör sağlam demektir.

EmraHonda
30-03-2012, 22:32
emin olmamakla beraber sorun benzin otomatiğinde olabilir. Bir yakınımın arabasındada böyle bir sıkıntı vardı. Benzindee çalışıyordu fakat zor alıyordu. Benzin otomatiği değişti araç düzeldi. Tabiki Lpgli araçta sürekli lpgye yüklenmemek gerekiyor. Benzini yedirmek lazım arada.
Geçmiş olsun.

UmitKC
30-03-2012, 23:04
Arabada zaten hep Benzin tutuyordum. En son ki haLinde benzın bıtmısdı sanırım kı araba benzınde calısmadı tüpde calısdırdım. Petrole kadar gıddım benzın aLdım yıne calısmadı.. Dedim herhalde daha pompalamadı benzini . ewe geLdım bır gun sonra tekrar calısdırdım arabayı yıne calısmadı .. Bugun de denedım yıne calısmıyor. ancak Tüpe aLınca arabayı tüp'de calısıyor..

TüP'de calısdırdıgım ıcın arabada sıkıntı olusur mu acaba ?

onurcii
30-03-2012, 23:08
aynı sorunu bi arkadaş yaşamıştı benzin pompasında büyük bir ihtimal delik vardır.

1lker
30-03-2012, 23:10
Uzun süre lpg'de çalışmaktan benzin pompan arıza yapmış olabilir. Belkide sigortası atmıştır. Benzin borularında felan birşey olabilir. Kısaca daha fazla bilgi gerekli. Benzin kütüğünün tahliye vanasını azıcık açsın bir arkadaşın. Sende kontağı çevir benzinde iken. Eğer oradan benzin geliyorsa tazzikli pompan nispeten çalışıyor ve regulatör sağlam demektir.

:icon_tup:

Geçmişte Hgt varken benzer sorunu yaşadım tüp olmadığı için benim aracım hiç çalışmamıştı.Benzin yedekdeydi bitme noktasına yakın otoparka çıkıyordum dik sayılır bayırı pompa 2-3 kere kesti ve stop etti benzin pompası değiştirdiler düzeldi muhtemel sorunlardan birisi bu olabilir.Benzin yerine aracına mazot koymuş olabilirler ? ,benzin filtren veya gidiş hattı tıkanmış olabilir vsvs...

Talih.b16
30-03-2012, 23:22
araç tüpteyken bile benzin pompası calışır,yani bitik gezdiysen sürekli pompalamaya calışmıştır benzin olmayınca yanmış olabilir,benzin otomatiği olabilir,benzin filtresi olabilir olabilirde olabilir.kontağı acınca arkadan pompadan ses geliyormu onu kontrol et önce az bi sestir ama duyulur olmada gerisi tamirci işidir

UmitKC
30-03-2012, 23:51
:icon_tup:

Geçmişte Hgt varken benzer sorunu yaşadım tüp olmadığı için benim aracım hiç çalışmamıştı.Benzin yedekdeydi bitme noktasına yakın otoparka çıkıyordum dik sayılır bayırı pompa 2-3 kere kesti ve stop etti benzin pompası değiştirdiler düzeldi muhtemel sorunlardan birisi bu olabilir.Benzin yerine aracına mazot koymuş olabilirler ? ,benzin filtren veya gidiş hattı tıkanmış olabilir vsvs...

Benım korkum da o zaten.. Benzın yerıne mazot koymus olabılır mı dıye?

UmitKC
30-03-2012, 23:52
araç tüpteyken bile benzin pompası calışır,yani bitik gezdiysen sürekli pompalamaya calışmıştır benzin olmayınca yanmış olabilir,benzin otomatiği olabilir,benzin filtresi olabilir olabilirde olabilir.kontağı acınca arkadan pompadan ses geliyormu onu kontrol et önce az bi sestir ama duyulur olmada gerisi tamirci işidir

Pekı aracı sımdıLık tüp'de calısdırıyorum dıe sıkıntı Olur mu ?

Talih.b16
30-03-2012, 23:55
pompa yandıysa sıkıntı olucak bi durum yok zannetmen.ama asıl anlamadığım sıralı sistem aracı nasıl direk lpgdae calıştırıyosunuz onu anlamadım?

GokhanRS
30-03-2012, 23:57
benzin bitikken çalıştırınca genelde pompa yanıyor malesef.

UmitKC
31-03-2012, 00:03
pompa yandıysa sıkıntı olucak bi durum yok zannetmen.ama asıl anlamadığım sıralı sistem aracı nasıl direk lpgdae calıştırıyosunuz onu anlamadım?

LPG daha yeni. ATiker marka.. ıcerdekı kutucugunda ortada ınceden bu dugmesı var..

oraya basılı tutunca arabayı tüp'e alıyor.. kontagı acdıgında basılı tutuyorsun.. araba calısıyor.

araba yururken de tekrar basında benzıne gecııor. ama bende gecınce dırek istop edıyor..

fdl
31-03-2012, 09:57

+1 benzin çeyrek deponun altına inince benzin pompası bozulması olayı geliyor başımıza aynısını yaşadım mümkün olduğunca çeyrek deponun altına düşürmemeye çalışıyorum...büyük ihtimal benzin pompası...