PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tanidik tv tamircisi

Ahmet Saraçoğlu
31-03-2012, 19:15
Arkadaslar bizim sıpa teyzemlerin 106 ekran a kumandayi firlatmis , ekran iptal , cizgi cizgi..garanti kapsaminda yapilamiyor malesef.servis1400 e yapariz demis , yenisi fiyatina... Bi arkadasim , illa ayni model panel degil , daha eski teknoloji cikma panel takabilir tamirciler dedi... Daha uyguna kurtarabilecegimiz bi tanidik varmi tech icersinden?

(tv samsung , duruma gore model vss detaylari yazarim )

Ahmet Saraçoğlu
31-03-2012, 19:55
güncel..........

Ahmet Saraçoğlu
02-04-2012, 20:06
beyler... : (

tricky
02-04-2012, 20:10
Bana tam olarak modelini yazabilirsen yardımcı olmaya çalışırım. Abim koyuncu elektronikte çalışıyor .

Ahmet Saraçoğlu
02-04-2012, 20:31
samsung 102 ekran lcd ,,
yanda model olarak LE40C650L1WXXC yazıyor.Foto ekleyemiyorum şuan ekranın , ama çektim , en kısa zamanda ekliycem.

_AS_
02-04-2012, 21:02
Cihaz ist beylikdüzünde ise yardımcı olabilirim belki.

Ferit
02-04-2012, 21:15
O televizyon yüksek ihtimalle çöpe gidecek maalesef. Söylediklerinizden anlaşılan panel komple değişecek. Zaten panelden sonra geriye pek birşey kalmadığından panelin değişimi cihazın yenisinin fiyatına gelir.
Sahibinden.com'a bakarsan seninkiyle aynı kaderi paylaşan hurdaya satılık birçok cihaz görürsün.
Evde küçük çocuk varsa mutlaka panelin önünde cam koruma olan (artık pek üretilmesede) cihazlardan almaya çalışın.

Ahmet Saraçoğlu
02-04-2012, 21:28
Cihaz ist beylikdüzünde ise yardımcı olabilirim belki.

aynen beylikdüzündeyiz

O televizyon yüksek ihtimalle çöpe gidecek maalesef. Söylediklerinizden anlaşılan panel komple değişecek. Zaten panelden sonra geriye pek birşey kalmadığından panelin değişimi cihazın yenisinin fiyatına gelir.
Sahibinden.com'a bakarsan seninkiyle aynı kaderi paylaşan hurdaya satılık birçok cihaz görürsün.
Evde küçük çocuk varsa mutlaka panelin önünde cam koruma olan (artık pek üretilmesede) cihazlardan almaya çalışın.

bahsettiğiniz gibi , şuan panelden ötürü çöp..Ama şöyle bişeyden bahsetti bi aradaşım.Aynı ebatta eski tip (yani daha ucuz) çıkma panel takabilir tamirciler dedi.O şekilde , görüntü kalitesi , teknolojisi vss hiç önemli olmaksızın olabildiğine uyguna çözmek niyetindeyim işin.Böyle bişey mümkünmü?

Ferit
02-04-2012, 21:57
Aynı ebatta panel olması yetmez. Bazen TV üreticileri bir üst yada alt modelde aynı paneli kullanabiliyor böyle bir durumda bir üst yada alt modelin panelini kullanabilirsiniz. Ancak eski modelle yeni modelin panelinin birbirine uyma ihtimali neredeyse hiç yok hele de Samsung'da imkansız gibi.
LCD TV'ler temel olarak güç kaynağı, anakart ve panelden oluşuyor. Panel bu üçlünün en pahalı parçası. Yani kısaca işi hesaplı bir şekilde çözmek istiyorsanız mümkünse aynı yada ona yakın modellerden kullanılmış bir cihaz bakın.

40C650 2010 yılının cihazı, yenisini ancak elinde stok olarak kalmış yerlerde bulabilirsiniz. Kullanılmış olarak bulma ihtimalinizde var. İlgili siteler var oralarda konu açarak aramanızı öneririm.

Cihazınızda kullanılan panellerin tipleri bunlardan hangisi takılıysa onunla yenilenmesi gerekli.

Kalın yazılanlar cihazınızda kullanılan panellerin modelleri. Hangisinin takılı olduğunu servis menüsüne girerek bulabilirsiniz (ancak ekranda görüntü net değilse işiniz zor) yada cihazın seri numarasını not alın servisinden hangi panelin takılı olduğunu sordurun. Sonra araştırma yapın.
40C650 modelde üç tip panel kullanılmış bilgilerini aşağıya ekliyorum.

40" (40C650) : MVA (AA01 - AUO, panel T400HW03) + PVA (Samsung, panel LTF400HF15) + MVA (CMO, panel V400H1-LH9)

_AS_
02-04-2012, 22:03
aynen beylikdüzündeyiz

Pm attım;)

Ahmet Saraçoğlu
02-04-2012, 22:10
Aynı ebatta panel olması yetmez. Bazen TV üreticileri bir üst yada alt modelde aynı paneli kullanabiliyor böyle bir durumda bir üst yada alt modelin panelini kullanabilirsiniz. Ancak eski modelle yeni modelin panelinin birbirine uyma ihtimali neredeyse hiç yok hele de Samsung'da imkansız gibi.
LCD TV'ler temel olarak güç kaynağı, anakart ve panelden oluşuyor. Panel bu üçlünün en pahalı parçası. Yani kısaca işi hesaplı bir şekilde çözmek istiyorsanız mümkünse aynı yada ona yakın modellerden kullanılmış bir cihaz bakın.

40C650 2010 yılının cihazı, yenisini ancak elinde stok olarak kalmış yerlerde bulabilirsiniz. Kullanılmış olarak bulma ihtimalinizde var. İlgili siteler var oralarda konu açarak aramanızı öneririm.

Pm attım;)

ikinizede teşekkürler