PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Renault Concorde - Parça ve Bilgi Lazım

gurcell
01-04-2012, 19:18
Selam Beyler,

Eşşek niyetine binmeye 1991 model bir r21 concorde aldım.

Kliması çalışıyor. 4 camı elektrikli ve merkezi kilitli. Kilitler ve camlar çalışmıyordu, onları Wd40 ve Würth Silikon sprey ile toparladım.

Kliması çalışıyordu, ellemedim.

Buji , buji kablosu ve tüm su hortumlarını değiştirdim.

Bazı eksiklerim var, yardım bekliyorum....

Öncelikle göstergedeki Yol bilgisayarı kılıklı şey çalışmıyor. Hiç ışık yok orada. Nasıl yapabilirim parçası var mıdır?

Birde aletin benzinde çalışıyor ama tekliyor. Renix motor işletim sistemini nasıl test ederim?

Teşekkürler.

merruse
01-04-2012, 19:30
Eşşek niyetine binmeye 1991 model bir r21 concorde aldım.

Ne tip bi rahatsızsın çözemedimki.. :)

Osman Bahadır
01-04-2012, 19:43
LPG varsa muhtemelen renix'e emülatör falan takıp kurcalamışlardır. O sebeple düzgün çalışmıyor olabilir.

Alper_
01-04-2012, 22:44
yol bilgisayarı vardı arkadaşıma verdim..motor parçaları mevcut..lazım olan parça olursa yardımcı olurum :)

gurcell
02-04-2012, 00:47
Ne tip bi rahatsızsın çözemedimki.. :)

Sirketten ayrildim. Az yakan araba lazimdi. Impreza yada s3e binecek halim yok gunluk olarak :)

En az 100 km yapiyorum abi. Ne yapayim?

gurcell
02-04-2012, 00:50
LPG varsa muhtemelen renix'e emülatör falan takıp kurcalamışlardır. O sebeple düzgün çalışmıyor olabilir.

Brc renix emulatoru var zaten. Biraz baktim, rolanti regulator vanasi kisikmis, onu actim artik benzinde duzgun calisiyor.

Full group ve dusuk ohmlu bir enjektor grubu oldugu icin sirali lpg de olmuyor, bogazdan lpg ile cozmusler :)

Tipik hava almasin diye filtre kutusunun agzini tikamislar, bende cold ait intake yaptim, biraz rahatladi araba.

Olmadi yarin bogaza giden lpg hortumunun sayisini ikiye cikartip, wideband takip ayarlayayim...

initial-D
02-04-2012, 09:20
yol bilgisayarının lcd ekranıda bozulmuş olabilir.çok sıcakta güneş altında kalan araçlarda gidebiliyor:)

gurcell
02-04-2012, 18:06
bugün wideband taktım, rölantide 10 AFR , yolda ise 16 AFR seviyesine ayarlayabildim. Orjinal regülatörde vakum portu yok, dolayısı ile vakuma göre gaz göndermiyor, her zaman aynı seviyede gaz gidiyor.

olmadı ya regülatörün götüne bir delik delip diyaframı gerdirip verdireceğim, yada vakum portlu bir regülatör bulacağım...

Regülatör BRC-MTM marka

Germanian
02-04-2012, 18:20
abi tasarruf vede uzunvade kullanıcam diyorsan buna bir gözat bence mantıklı bir alete benziyor..

PROPANTURK LPG OTO GAZ AYAR CİHAZLARI PRO-KAR LPG PERFORMANS MİKSER AZ YAKIT İÇİN DOĞRU EMİSYON DEĞERLERİ blos lpg mıxer carburetor Lpg Ayar Makinesi (http://lpggazayar.com/propane-lpg-blos-mixer-carburator.html)

Osman Bahadır
02-04-2012, 18:41
bugün wideband taktım, rölantide 10 AFR , yolda ise 16 AFR seviyesine ayarlayabildim. Orjinal regülatörde vakum portu yok, dolayısı ile vakuma göre gaz göndermiyor, her zaman aynı seviyede gaz gidiyor.

olmadı ya regülatörün götüne bir delik delip diyaframı gerdirip verdireceğim, yada vakum portlu bir regülatör bulacağım...

Regülatör BRC-MTM marka

Karbüratörlü kitlerin regülatörlerinde vakum portu yok. Vakum portu için sana sıralı sistem kit regülatörü lazım.