PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç Takip Sistem Önerisi??

MaXo
04-04-2012, 20:05
Arkadaşlar komşumuz geçen hafta piyasada çok nadir temizlikte bulunan 95 model e34 5.20i aldı.Aldığı günden beri kullanıyor ve çok memnun.Asıl konuya geliyorum.Oturduğumuz semtte oto hırsızlık olayları çok görüldüğü için araçlarımızın çalınmasından oldukça gerginiz.Ne kadar güvenlik önlemi alsakta hırsızlarla başedemiyoruz.Fakat piyasada araçlar için oto takip sistemi kitleri çıkmış.Duyduğuma göre,özellikle hırsızlık olaylarında çok iyi işe yaradığı söyleniyor bu konuda pek fazla bilgim yok.Fakat bu sistemi kullanan deneyen arkadaş varsa yardımcı olabilirmi?(Marka konusunda ne kadar işe yaradığı konusunda)

Thracian
04-04-2012, 20:12
Forumu arat, ayda 8 tl ye, sim kart sistemli takip cihazları mevcut

karsiyakaliozi
05-04-2012, 08:57
https://lenoi.com.tr/arac-takip-sistemi/fiyat-incelemesi bu firmanın fiyatı fena deyıldı bı ara arastırdım baya

Nightfish
05-04-2012, 09:05
Ben de Arvento'da çalışıyorum. :) Bilgi isterseniz yardımcı olabilirim.

Mutlu KOÇER
05-04-2012, 09:14
Kamu kuruluşumuzda Sımartek diye bir şirketle çalışıyoruz. İstanbul merkezli bir firma olmasına rağmen servis bazında hiç sorun yaşamadık. İnternet sitesinden telefonu alıp görüşebilirsin.

Özay abinin dediği Lenoi'yi fiyat olarak verdiği hizmete nazaran gayet tatminkar.

Fakat Özay abi sana bir sorum olacak.

Sistem özellikleri > Güvenli Sürüç Kontrolleri başlığı altında merak ettiğim bağzı özellikler var. Bunları araştırdıysan bilgilendirebilirmisin? Diğer özellikleri geçtimde bunları fabrikasyon olmayan bir araca nasıl dahil ediyor bu sistem?

Hız aşım bildiriminde araç sollama kontrol süresi
Aracın ani patinajlı kalkış kontrolü
Ani sert fren kontrolü
Virajlara riskli giriş kontrolü

Nightfish
05-04-2012, 09:20
Hız aşım bildiriminde araç sollama kontrol süresi
Aracın ani patinajlı kalkış kontrolü
Ani sert fren kontrolü
Virajlara riskli giriş kontrolü

Ben cevap vereyim bunlara.
Aracın fabrikadan alınan maksimum 0-100 hızlanma ve 100-0 yavaşlama sürelerine göre hesaplanıyor.
Örneğin bir araç 0-100 km hızlanma süresi 13 saniye ise o araç 100kmye 13 saniyede çıkarsa aşırı hızlanma alarmı verir cihazlar. GPS'ten izlenilen hızlanma süresinden bu şekilde alarmlar alınabilir ancak daha sağlıklı bilgi alınabilmesi için cihazlar araçların kilometre müşirine bağlanıyor.

Nightfish
05-04-2012, 09:22
Viraja riskli giriş kontrolu içinse Lenoi ne kullanıyor bilmiyorum ancak bizim cihazlarımızın içinde G sensörü var. G sensöründen alınan bilgilere göre alarm veriliyor.

Hız aşım bildiriminde araç sollama kontrol süresi ise şu, örneğin araca 140 km maksimum hız tanımladınız. Araç 140'ı geçtiğiniz an alarm gönderir. Ancak siz derseniz ki 140'ı geçip başkasını sollamaya izin verelim biz, 10 saniye bi süre tanımlarsınız. Araç 140'ın üzerinde 10 saniye boyunca giderse alarm verir sistem.

Mutlu KOÇER
05-04-2012, 09:29
Açıklamalar için teşekkürler. Gerçi "Hız aşım bildiriminde araç sollama kontrol süresi"
sistemini biliyorum ama silmeyi unutmuşum :D Benim ilk yorumum yeni nesil araçların bu sistemleri olduğundan lenoi o sistemleri kullanıyor sanıyordum, fakat anladığım kadarıyla kendi ECU'su olan bir marka bu. Sımartekte sistem biraz daha amatörce.

Nightfish
05-04-2012, 09:35
Lenoi nasıl bilmiyorum açıkçası, ben kendi Arvento cihazlarımız için konuştum. Araçlardan bu tür bilgileri değil, yakıt süresini, aracın motor devrini, gaza ne kadar basıldığını, motor ve yağ sıcaklığı gibi verileri alabiliyoruz. Yani yol bilgisayarında ne görebiliyorsanız hepsini alabiliyoruz.

Mutlu KOÇER
05-04-2012, 09:40
Anlıyorum, o halde paketlerinizden fiyat olarak buraya bahsedebilirsen arkadaş ve ileride konuyu araştıran arkadaşlarada ışık tututmuş olursun.

Nightfish
05-04-2012, 09:42
Ben genel merkezde bulunuyorum ve son kullanıcıya satış yapmıyoruz maalesef. Ancak ilgilenen arkadaşlar olursa kendilerine bayilerimizden birini yönlendirebilirim.

karsiyakaliozi
05-04-2012, 09:45
mutlu kardeşim cevapları vermış arkadaslar lenoıyı arastırdıgımda fıyatları daha makuldu 185 tl cıvarıydı 2 yıl abonelık verıyorlardı sanırım yenı model cıkarmıslar o zaman baya nıyetlendım taktıramadın araya bi şeyler gırdı ama hala makul bence selamlar

Mutlu KOÇER
05-04-2012, 10:00
Özay abi evet fiyatlar hakkaten *****, Nightfish'in dediğine göre özellikleri tatminkar duruyor. Selamlar benden :)

MOzen
05-04-2012, 10:02
www.techturkey.com/forum/sohbet/117290-arac-takip-etmek-suc-mu.html

Burada farklı takip sistemleri mevcut. Ama ben Arvento öneririm :D

Onu-R
05-04-2012, 11:14
Takip sistemlerinin maliyeti konusunda bir bilgim yok, maliyetli bir iş ise veya bir başkasının aracımı takip etmesini istemiyorum vs. gibi bir düşünceniz var ise yada ben bu işlemi kendimce çözmek istiyorum diyorsanız benim aklıma şu geliyor;

ucuza bir iPhone 3G alınıp araca yerleştirilir, ardından Apple'ın Find My Friends uygulaması ile iPhone'unuz var ise telefonunuzdan veya Find My iPhone uygulaması ile ister bilgisayardan ister telefondan yer tespiti yapabilirsiniz.

Kapalı alana girmedikçe ben Apple'ın yer belirleme sistemini başarılı buluyorum. (kaldı ki diğer tüm gps kullanan sistemlerin de kapalı alanlarda başarıları düşüyordur diye tahmin ediyorum) Öte yandan son sinyal alınan yeri de gösteriyor zaten iPhone'lar.

Telefonun şarja bağlı olması için gereken gücü nereden alırsınız, telefonu nereye koyarsınız, telefon şarjda kalacağı için ısınma olayları ne durumda olur inanın bir şey söyleyemem, sadece aklıma geldiği için söylemek istedim.

Mantıklı mıdır değil midir onu bile bilmiyorum :)

Sadece birkaç ay önce arkadaşımın uludağ'da kaybolan telefonunu bu şekilde elimle koymuş gibi buldum. Telefonu uzaktan silme, uzaktan kilitleme, ekranına (başlığı önemli mesaj şeklinde olan) mesaj gönderme ve istenirse sesini çalma gibi seçenekleri de var.

Nightfish
05-04-2012, 12:36
bir başkasının aracımı takip etmesini istemiyorum vs. .

Bu konuyu anlayamadım ben ? Aracınızı sizden başka kim takip edecek ?

Onu-R
05-04-2012, 12:58
Bilmem, bu araç takibi amacıyla aracınıza gps'i takan özel şirketler ve o şirketin çalışanları aracınızı takip etmiş olmuyor mu?

Nightfish
05-04-2012, 13:01
Ben de öyle bi şirkette çalışıyorum ve müşteri araçlarını takip falan etmiyoruz. Bu tip şirketler sadece sistem satıcısı, takip edicisi ya da denetleyicisi değil. Kullanıcı şifresini ve kullanıcı adını verip özellikle sistemime girin demediği sürece en ufak bi müdahelede bulunulmuyor ya da müşteri araçları izlenmiyor.

Onu-R
05-04-2012, 15:26
Doğrudur, kimseyi bir şey için suçlamadım zaten. Konudaki cevapları da okumamıştım.

Ancak "biz bakmıyoruz" denilmesi, bilgilerinizin başkasının elinde ve istediği an bakabilme olasılığı olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Bu şekilde düşünüp taktırmayacak, veya çekinerek taktıracak onlarca insan vardır kanımca ülkemizde dönen olayları bilip, çekinen/güvensizlik duyan.

akarmelih
27-06-2016, 14:12
filotürk araç takip sistemi (http://www.filoturk.com.tr/)de kullanışlıymış .

sweap07
27-06-2016, 14:16
arvento kullanıyor bızım sırket gayet kulanıslı

burakcelebi
13-07-2016, 15:51
Önerilerinizi yazarken neye göre diğer şirketlerden iyi olduğunu belirtseydiniz daha faydalı olabilirdi.
İşletmemiz için (su tesisatçısı) daha bugün bir araç takip sistemi ile çalışmaya başladık. DevTakip firması.

Araç takip sistemleri için tek tek fiyat teklifi almak yerine OfisPaneli araç takip sistemi (https://www.ofispaneli.com/arac-takip-sistemi/) servisinden ücretsiz tek bir teklif isteyebilirsiniz. Kısa bir süre sonra size dönüş yapıyorlar, bireysel olarak alabileceğiniz fiyatlardan daha uygun bir fiyat teklifi veriyorlar. Buradan (http://landing.ofispaneli.com/arac-takip-teklif) ücretsiz teklif isteyebilirsiniz. Gerçekten çok ilgililer, araç takip sistemi hakkında kafamızdaki tüm soruları cevapladılar.

kuul
25-05-2017, 11:10
Araç takip (https://www.aromil.com) sistemleri konusunda uzun süredir Aromil firmasıyla çalışıyoruz. Mesai saatleri dışında dahi çalışan arkadaşların cep numaralarından direk ulaşıp hizmet alabiliyoruz. Hizmet sektöründe en önemlisi benim dikkat ettiğim satış sonrası firmanın yaklaşımı, problemleri çözme hızı. Bu konuda Aromil firmasını takdir ediyorum. Araştırma yapan arkadaşların bu firmadan teklif almalarını öneririm.

Faruk_Vtec
25-05-2017, 22:34
Araç takip (https://www.aromil.com) sistemleri konusunda uzun süredir Aromil firmasıyla çalışıyoruz. Mesai saatleri dışında dahi çalışan arkadaşların cep numaralarından direk ulaşıp hizmet alabiliyoruz. Hizmet sektöründe en önemlisi benim dikkat ettiğim satış sonrası firmanın yaklaşımı, problemleri çözme hızı. Bu konuda Aromil firmasını takdir ediyorum. Araştırma yapan arkadaşların bu firmadan teklif almalarını öneririm.

Aromil Eskişehir'de mi..?

Nightfish
26-05-2017, 08:21
Aromil Eskişehir'de mi..?

Tabi ki öyleymiş :)

Aromil Araç Takip Sistemleri

Merkez Ofis :

Arifiye Mah. Kıbrıs Şehitleri Cad. Yasin İşmerkezi Kat:2 / 207 Eskişehir

Sırf reklam için üye olup mesaj atmak da iyiymiş.

AliGizda
26-05-2017, 08:35

Şimdi reklamlar..

mkerim
27-05-2017, 08:41
turkcell bu hizmeti zaten veriyor. abonelik yok sadece sorgu başına bir para alıyor. bir tane cep telefonu tüm işi çözer. araştırmanızı tavsiye ederim

burak10
27-05-2017, 08:52
Aliexpressten simkartsız ücretsiz çözme yolumuz yokmudur?

Yigit-Y
27-05-2017, 08:56

AliExpress'te ne buldum, inanamazsın
Car GPS Trackers mini GPS Satellite GSM Anti theft Voice Monitor for IOS Andriod Real Time Positioning Alarm for Car Motorcycle-in GPS Trackers from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group (http://s.aliexpress.com/iieeEB3q)

Böyle bir şey var

burak10
27-05-2017, 08:59
AliExpress'te ne buldum, inanamazsın
Car GPS Trackers mini GPS Satellite GSM Anti theft Voice Monitor for IOS Andriod Real Time Positioning Alarm for Car Motorcycle-in GPS Trackers from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group (http://s.aliexpress.com/iieeEB3q)

Böyle bir şey var

Bilerek simkartsız dedim, bunlarda imei kayıt gerekiyor

mkerim
27-05-2017, 08:59

aliexpress de pahalı sizin hesaba göre. araç eğer uygunsa aracın içerisinde uyumayı deneyiniz. risk olmayan zaman ve yerlerde eve gidilebilir.

burak10
27-05-2017, 09:17
aliexpress de pahalı sizin hesaba göre. araç eğer uygunsa aracın içerisinde uyumayı deneyiniz. risk olmayan zaman ve yerlerde eve gidilebilir.

Anlamadınız, sadece gps üzerinden takip cihaz tavsiyesi istedim. linkteki ürünü alsak pasaport kaydı lazım, en az 150 lira istiyorlar. uğraşması harcı vs cabası. Buna istinaden yazdım. Aracım siteli 3 vardiya 9 kameralı kapalı otoparkta duruyor. içinde yatmama değmez galiba:) diğer arkadaşa yardım için yazmıştım

Yigit-Y
27-05-2017, 09:34
Simkartsız ürün var mı ki ?

burak10
27-05-2017, 09:41
Simkartsız ürün var mı ki ?

bende onu sordum :D

suayipozmen
27-05-2017, 13:45
içinde sim kart yoksa araba çalınınca araacın yerini sana kim haber verecek. nasa uydusu mu :)
ben aliexpressten aldığım takip cihazına eski 3310 telefonumun imeisini yazdırdım. 1 yıldır motorsikletimde kullanıyorum.
içinde bimcell hat var. 3 ayda bir 20 lira yüklüyorum. aylık sms paketi 5 lira.

ozan gülle
27-05-2017, 18:31
içinde sim kart yoksa araba çalınınca araacın yerini sana kim haber verecek. nasa uydusu mu :)
ben aliexpressten aldığım takip cihazına eski 3310 telefonumun imeisini yazdırdım. 1 yıldır motorsikletimde kullanıyorum.
içinde bimcell hat var. 3 ayda bir 20 lira yüklüyorum. aylık sms paketi 5 lira.

hangi ürünü andını acaba aliexpressten

suayipozmen
29-05-2017, 08:02
hangi ürünü andını acaba aliexpressten

bendeki tk102b modeli. aliexpresste 15 dolar civarı satılıyor. IMEI çakılmış halde olanlara bazen sahibindende denk geliyorum.