PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım edebilirmisiniz rica etsem ?

33AED88
06-04-2012, 10:32
öncelikle konuyu okuyup fikirlerini belirten , belirtmeyen herkese şimdiden çok teşekkür ederim. arkadaşlar 40.000- 47.000 tl gibi bir bütcem var bugüne kadar sürekli dizel araçlar kullandım ve fazla performanslı araçlar kullanamadım hem bütçeden hemde aileden kaynaklı. şuan bu hedefimi gerçekleştirebilmek için sizden kücük bir yardım istiyorum seçeneklerim şunlar ;
:soru:
1. vw Scirocco (160 hp)
2. seat ibiza cupra (180 hp)
3. vw polo gti 4 kapı ( 180 hp)
4.opel corsa opc (192 hp)

yakıt , yol tutuş , 2. el piyasası , parça fiyatları , bakımlar, vergi vs sizce benim için en uygun olanı hangisi ? günlük kullanabilecegim tek araç olacak 2. bir aracım yok yani garaj aracı yapmayacagım. ev ve iş arası hafta sonlarıda rahatlıkla gezebilecegim binebilecegim tadını alabilecegim bir araç olacak kısacası. Yardımlarınızı bekliyorum tech ailesi olarak teşekkürler.

serqan23
06-04-2012, 10:34
vw polo gti 4 kapı derim. çünkü hem aile olarak binebilirsin hemde spor amaçlı kullanabilirsin.

33AED88
06-04-2012, 10:37
vw polo gti 4 kapı derim. çünkü hem aile olarak binebilirsin hemde spor amaçlı kullanabilirsin.

önceden scirocco diye düşünüyordum ancak , bende senin gibi tercihimi polodan yana kullanmaya yakınım. aile olarak binmek sorun değil bekarim yani tek başına bineceğim ama yinede 4 kapı mı olsa diye düşünüyorum . teşekkürler yardımın için

mesutt1
06-04-2012, 10:38
polo gti iyidir 4 kapı şaka makinesi olur :cool:

Edit : ibiza cupra da alternatifler arasına alınabilir ama senin hangi maksatla kullanacağında önemli biraz eğer aile falan binicekse kesinlikle 4 kapı gti yoksa tek kapı ciddi sıkıntı oluyo kendimden biliyorum :D

erdinc06
06-04-2012, 10:38
bencede polo gti 4 kapı olması öncelik hemde performance iyi

Kutluhan
06-04-2012, 10:43
Scirocco demek isterdim ama o fiyatlar hem boş donanım hemde 160 lik biraz zor sanki 122 lik alınabilir diye düşünüyorum.
1.4 TSI İbiza Cupra yerine Bocanegra veya Polo Gti çok mantıklı dolu dolu alıp binerdim ben olsam...
Tabiki beyaz bir GTİ daha ağır basardı 4 kapı ailen içinde rahat senin içinde hızlı ve öfkeli olur. ;)

33AED88
06-04-2012, 10:45
peki yol tutuşu yakıt ve performans olarak diğerlerine göre de mi polo diyorsunuz ?

mechanic
06-04-2012, 10:45
şu an tr da 4 kapı "0" polo gti yok, ve gelmeyecek.

33AED88
06-04-2012, 10:47
şu an tr da 4 kapı "0" polo gti yok, ve gelmeyecek.

zaten 0 alabilecek bütcem yok okuduysan 2. el alabilirim demiştim sahibinden'de var 4 kapı.

joker
06-04-2012, 10:48
bence cupra yada gti arasında bir tercih yap zaten motor aynı geriye kasa ve donanımsal farklar kalıyor onuda zevkine göre seçersin

mesutt1
06-04-2012, 10:49
zaten 0 alabilecek bütcem yok okuduysan 2. el alabilirim demiştim sahibinden'de var 4 kapı.

peki ailen falan binicek mi arabaya ?

mechanic
06-04-2012, 10:54
..... 40.000- 47.000 tl gibi bir bütcem var ......

Polo GTI 1.4 TSI 180 PS Tiptr. GTI 47.200
"0" ını alabilecek güçtesin.

VW Türkiye - Binek Araç 2012 yılı fiyat listesi (http://binekarac.vw.com.tr/fiyat-polo-gti.aspx)

corsanın içi de çok gıcık ya

33AED88
06-04-2012, 10:55
peki ailen falan binicek mi arabaya ?

sadece bayramdan bayrama oda annem ile babam başkada binmezler zaten şuan ki 4 kapılı aracada binmiyorlar (:

mesutt1
06-04-2012, 10:56
tamam abi 47,200 de bi cam tavan koyıyım dese eller yukarı :D

sadece bayramdan bayrama oda annem ile babam başkada binmezler zaten şuan ki 4 kapılı aracada binmiyorlar (:

hmm o zaman çarşı karışır :D

mechanic
06-04-2012, 10:57
tamam abi 47,200 de bi cam tavan koyıyım dese eller yukarı :D

hmm o zaman çarşı karışır :D

ohoooo, stepneyi bile satıyorlar :D zaten araba da yok. 3 ay. o da istediği gibi gelmeyebilir. garantisi yok.

kadir jdm civic
06-04-2012, 10:58
rocconun duruşu yeter bence onun.

bazı seyler vardır birilerini gecersın egon tatmın olur ama bir yere gittiginde küçük görülür aracın.
bir yere gittiginde aracın çok dikkat çeker yolda gitmez 10 liralık arabalara ezilirsin...

hem çok dikkat cekicek hemde performansıyla senı tatmın edicek roccodur.

suan param olsa tek alicagm araç roccodur çok guzel bir tasarımı var.

bekar olarakta söylıyeyım kırmızı bir rocca tadından yenmez...

33AED88
06-04-2012, 11:00
ohoooo, stepneyi bile satıyorlar :D zaten araba da yok. 3 ay. o da istediği gibi gelmeyebilir. garantisi yok.

aynen öyle (: 47,200 ek masraflar çıkarsa eller yukarı modunda olurum cünkü kuruşu kuruşuna o kadarı verebilirim en fazla 1 tl daha fazlasına gidemem yani. bakalım şuan dediginiz gibi poloya ağırlık verecegim büyük ihtimalle.

mesutt1
06-04-2012, 11:01

evet abi adam gibi gti alsa sıfır 55 den aşağı olmaz :D o da dediğin gibi sürpriz gelip gelmemesi :p

rocconun duruşu yeter bence onun.

bazı seyler vardır birileri gecersın egon tatmın olur ama bir yere gittiginde küçük görülür aracın.
bir yere gittiginde aracın çok dikkat çeker yolda gitmez 10 liralık arabalara ezilirsin...

bunu an iyi yapıcak suan param olsa tek alicagm araç roccodur çok guzel bir tasarımı var.

bekar olarakta söylıyeyım kırmızı bir rocca tadından yenmez...

ama arkadaşın bütçesini aşıo biraz rocco 45 veripte 122'likte alınmaz sanki :rolleyes:

bide polonun şekli o kadar kötü deil yine dikkat çeker yani :icon_tup:

aynen öyle (: 47,200 ek masraflar çıkarsa eller yukarı modunda olurum cünkü kuruşu kuruşuna o kadarı verebilirim en fazla 1 tl daha fazlasına gidemem yani. bakalım şuan dediginiz gibi poloya ağırlık verecegim büyük ihtimalle.

aslında mini'de düşünebilirsin

will
06-04-2012, 11:03
anladığım kadarıyla aile çok fazla binmeyecek gibi. o yüzden rocco daha iyi bir tercih olabilir

33AED88
06-04-2012, 11:07
evet abi adam gibi gti alsa sıfır 55 den aşağı olmaz :D o da dediğin gibi sürpriz gelip gelmemesi :p

ama arkadaşın bütçesini aşıo biraz rocco 45 veripte 122'likte alınmaz sanki :rolleyes:

bide polonun şekli o kadar kötü deil yine dikkat çeker yani :icon_tup:

aslında mini'de düşünebilirsin

boya takıntım yok benim 160'lıklara baktım 48 49 fln yazmışlar biraz indirim yaparlar diye düşünüyorum 1-2 parcası boyalı olabilir. polonun şekli kötü değil ama bilemiyorum yol tutuşu nasıl mesela yakıt nasıl ?

mesutt1
06-04-2012, 11:10
valla polo gti kullanmadım hiç onu kullananlar bilir ne desem yalan olur yani peki diyelim bi rocco aldın arabaya bişeler yapmak istermisin yoksa aldığın gibi biner misin ?

33AED88
06-04-2012, 11:12
valla polo gti kullanmadım hiç onu kullananlar bilir ne desem yalan olur yani peki diyelim bi rocco aldın arabaya bişeler yapmak istermisin yoksa aldığın gibi biner misin ?

alır almaz zaten birşey yapamam ancak 2-3 ay sonra ufaktan başlarım kendi zevkime ve bütceme göre modlamaya ama motor kısmına dokunmam diye düşünüyorum şimdilik.

Berguc
06-04-2012, 11:14
Verdiğin seçeneklerin hepsi keyifli araçlar. Kendi yorumumla sırayla değerlendiriyim. 40 - 47 alıcağın Scirocco boş bir araç olur. 2009 model olanların direksiyonunu pek beğenmiyorum. Bir kaç arkadaşım da var çok yakıyor diye söylenip duruyorlar. İbiza Cupra'ya 41 bin TL'ye satılırken Doğuş Oto'da bakmıştım. Araç güzel. Yeni nesil motor var. Alt devirlerde az yakıyor ama performanslı kullanımda 2.0 motor araca yakın yakmaya başlıyor. İç dizayn olarak Bocanegra daha başarılı. Ama Cupranın ön konsolu pek hoşuma gitmemişti. Ortadan egzost, body kit hoş bir araç. Bide forumdan bir çok arkadaş bilir İbiza Cupra'da kalkış için özel bir sistem var. Kalkış için 3.000 devire aracı sabitleyebiliyorsun. :) Kalkışta rakipsiz denicek kadar azsın. Polo GTİ için forumdan kullanan arkadaşlar yorum yapsın. Ama ikinci elde en rahat bulup satabileceğin araç bence Polo GTİ. Arkadaşlarında dediği gibi 4 kapı olanı aile ile binmek için rahat ama sanırım ailelik bir durum yok sende. Corsa OPC'ye gelince şu an alabileceğin tek bir araç var Denizli'de. Arden Mavisi. Forumdan birinin arkadaşıydı hatta aracın sahibi. İç dizayn ve performans olarak çok başarılı bir araç fakat ikinci eli biraz sıkıntılı. Hayırlısı olsun. :)

HLLVTECII
06-04-2012, 11:15
bende yerınde olsam rocco alırım 122 lıklerıde gayet guzel gıdıyo.. yukarda arkadasın dedıgı gıbı araba kendını gostermesı lazım polo dıyınce akla kucuk bayan arabası gelıyo ne kadar guclude olsa ama rocco fenalarda bırde kırmızı olursa.. benzın olmus 5 lıra bunuda unutma, ona saplıcam buna saplıcam derken benzın pompaları bıze saplanıyo tabırı caızse..

mesutt1
06-04-2012, 11:18
alır almaz zaten birşey yapamam ancak 2-3 ay sonra ufaktan başlarım kendi zevkime ve bütceme göre modlamaya ama motor kısmına dokunmam diye düşünüyorum şimdilik.

anladım seninde damarlarında dolaşıyo ince dokunuşlar :D

polo gti de yağ yakma sorunu var galiba öyle duymuştum yanlış duymuşta olabilirim :o eğer ki dediğin rakamlara rocco alabiliyosan rocco derim yok olmuyosa polo gti onu da beğenmezsen cupra veya bocanegra ( çok hoşuma gidio şu bocanegralar :D )

33AED88
06-04-2012, 11:20
Verdiğin seçeneklerin hepsi keyifli araçlar. Kendi yorumumla sırayla değerlendiriyim. 40 - 47 alıcağın Scirocco boş bir araç olur. 2009 model olanların direksiyonunu pek beğenmiyorum. Bir kaç arkadaşım da var çok yakıyor diye söylenip duruyorlar. İbiza Cupra'ya 41 bin TL'ye satılırken Doğuş Oto'da bakmıştım. Araç güzel. Yeni nesil motor var. Alt devirlerde az yakıyor ama performanslı kullanımda 2.0 motor araca yakın yakmaya başlıyor. İç dizayn olarak Bocanegra daha başarılı. Ama Cupranın ön konsolu pek hoşuma gitmemişti. Ortadan egzost, body kit hoş bir araç. Bide forumdan bir çok arkadaş bilir İbiza Cupra'da kalkış için özel bir sistem var. Kalkış için 3.000 devire aracı sabitleyebiliyorsun. :) Kalkışta rakipsiz denicek kadar azsın. Polo GTİ için forumdan kullanan arkadaşlar yorum yapsın. Ama ikinci elde en rahat bulup satabileceğin araç bence Polo GTİ. Arkadaşlarında dediği gibi 4 kapı olanı aile ile binmek için rahat ama sanırım ailelik bir durum yok sende. Corsa OPC'ye gelince şu an alabileceğin tek bir araç var Denizli'de. Arden Mavisi. Forumdan birinin arkadaşıydı hatta aracın sahibi. İç dizayn ve performans olarak çok başarılı bir araç fakat ikinci eli biraz sıkıntılı. Hayırlısı olsun. :)

teşekkürler fikrini belirttiğin için (:

33AED88
06-04-2012, 11:21
bende yerınde olsam rocco alırım 122 lıklerıde gayet guzel gıdıyo.. yukarda arkadasın dedıgı gıbı araba kendını gostermesı lazım polo dıyınce akla kucuk bayan arabası gelıyo ne kadar guclude olsa ama rocco fenalarda bırde kırmızı olursa.. benzın olmus 5 lıra bunuda unutma, ona saplıcam buna saplıcam derken benzın pompaları bıze saplanıyo tabırı caızse..

hahaha (: dogru söylüyorsun . sesli güldüm son cümleye.

EMRE KAAN
06-04-2012, 11:21
bende polo gti derim zaten ibiza cupra ile motor yürüyen şanzuman dahi aynı sacede dizayn ve kalite farkı var 4 kapı olmasıda büyük kolaylık ama birazdaha zorlayıp 2.0 tfsi cupra da mantıklı olur performans olarak hepsini geride bırakır ama yakıt konusunda birazdaha fazla yakar :)