PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sizce hangisi log tipi? tubular? orjinal?

punto_multijet
29-01-2008, 20:38
Fiat 2.0 20V motor için tecrubeli ve bilgili arkadaslardan bu konuda yardım istiyorum. Atmosferik bir motoru turboya donustururken hangi tipi kullanırdınız neden? orjinal dememdeki olayda aynı motorun turbolu versiyonunda kullanılan manasında. buarada amac motorun içine girmeden 0.5-0.6 basarak kullanmak.

UnnAmeD
29-01-2008, 20:55
ankarada cooook coook cıddı hazırlanmıs bır bravo mevcut..bıldıgım kadarıyla en son dıablo ve 600hp'lık stı'la yuruyordu..arac hakkında sıtede bılgısı olanlar vardır sanırım.konuyu gorunce sana bılgı verırler.

boosted_pug
29-01-2008, 23:04
diablo değilde istanbuldan gelen maseratti (corvette motorlu turbo) o bravoyu geçmişti ondan sonra tekrar yükleniyo die duydum

hocam şimdi tamamen kullanıcağın turboya bağlı orj.manifold döküm olması lazım genelde öle oluyo aynı turboyu kullanıcağını farzedersek kullandığın turboyu daha erken spool edicektir ama tubular tip yaklaşık 500 - 800 devir daha geç spool olmasını sağlıcaktır ama yüksek devirde arabanın gaz çıkışı daha rahat olucaktır

senna
30-01-2008, 16:49
diablo değilde istanbuldan gelen maseratti (corvette motorlu turbo) o bravoyu geçmişti ondan sonra tekrar yükleniyo die duydum

hocam şimdi tamamen kullanıcağın turboya bağlı orj.manifold döküm olması lazım genelde öle oluyo aynı turboyu kullanıcağını farzedersek kullandığın turboyu daha erken spool edicektir ama tubular tip yaklaşık 500 - 800 devir daha geç spool olmasını sağlıcaktır ama yüksek devirde arabanın gaz çıkışı daha rahat olucaktır

spool biraz tasarımla ilgili uygun yapılmış tubular manifold cast maniye spoolda ciddi farklar atabilir

cem
30-01-2008, 17:10
Fiat 2.0 20V motor için tecrubeli ve bilgili arkadaslardan bu konuda yardım istiyorum. Atmosferik bir motoru turboya donustururken hangi tipi kullanırdınız neden? orjinal dememdeki olayda aynı motorun turbolu versiyonunda kullanılan manasında. buarada amac motorun içine girmeden 0.5-0.6 basarak kullanmak.

Hangi marka kullanıcaksın ,
tercihlerini gösterebilirsen daha iyi olur.
Hangi turboyu kullanıcaksın ?

Dragger
30-01-2008, 17:27
20V iki tip motor var bildigim kadarıyla...

Bunlardan birisi turbo uygulamaya acık degil, verim alınamıyor.

punto_multijet
30-01-2008, 19:51
Hangi marka kullanıcaksın ,
tercihlerini gösterebilirsen daha iyi olur.
Hangi turboyu kullanıcaksın ?

gt25 serisinden dusunuyorum gerci bu on arastırma ve bilgi sahibi olmak için actım konuyu. verdiginiz bilgiler için teşekkürler daha ayrıntılı olursa sevinirm. turbo hakkında fazla bilgim yok cunku

Schumi
30-01-2008, 20:07
bravo hgt lerde kullanılan motor ise bu iki tip motor doğru. birisi elektronik gaz kelebeği ile 145 hp civarıydı tam hatırlamıyorum diğeri manuel ve 155 hp olması lazım.

punto_multijet
30-01-2008, 20:16
154luk olan bu bahsettiğim elektronik gaz kelebekli