PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polo 6R H4 fara mercek için bilgi?

ertutez
08-04-2012, 22:06
H4 farlı 6R polo ya mercek uygulaması yapmak ıstıyorum bu konu hakkında bılgım yok sadece mercek ve ampülleri ben toplıyım bılen bırıne gidip uygulamasını yaptırmak ıstıyorum hangı tur mercek ve 4300k ampul tipini kullanmam gerek yardımcı olabılıcek varsa çok sevinirm

metinmb407
09-04-2012, 10:23
H4 fara bixenon mercek gereklidir. Farın yapısı hangi marka merceğe müsaitse o mercek tercih edilir. Örneğin Bosch merceğinin çapı dar uzunluğu fazladır. Hella merceğin çapı geniş ama uzunluğu daha düşüktür. D1S mercek kullanmanı öneririm. Gerektiğinde D1S ampül ve balastını D2S ile değiştirme şansın var. D1S ampülün ısınma hızı D2S lere göre daha iyidir ama bu farkı anlayacak kadar usta değiliz :) Son olarak H4, H7 vs gibi xenon ampülleri kullanmayın çünkü xenon ampüllerin aslı D (discharged) dir. H4 vs olanlar halogen farlara uyarlanmış halidir.

400 liraya kadar orijinal çıkma mercek, kapakları ve xenon seti bulabilirsiniz. Ben kendimin yapmış olduğum mercek modifiyesinde xenon seti de orijinal çıkma Bosch balast ve Osram 4300K ampül aldım gecelerim artık gündüz gibi :)

Son bir not: Polo 6R araçların far camı zor sökülüyormuş.

EMRE KAAN
09-04-2012, 13:17
walla konu hakkında pek bilgim yok ama ben kendi arabamda d1s osram kullanıyorum 4300k ve inanılmaz memnunum aydınlatma harika :)

baretta
09-04-2012, 13:19
Polo 6R de H4 yoktur benim bildiğim , H7 kullanır.

H7 ampulün dibinde küçük bir kesme işlemi yaparak D2S gibi kullanılabiliyor , sadece akü açık konuma gelmeden sellektör yapılamıyor.

levent
09-04-2012, 14:01

H7 ampulün dibinde küçük bir kesme işlemi yaparak D2S gibi kullanılabiliyor , sadece akü açık konuma gelmeden sellektör yapılamıyor.

Trendline larda tek hüzmeli far mevcut Anıl, dolayısıyla H4. Bluemotionlar da aynı şekilde :)

Eğer birine yaptıramak istiyorsanız İlker Kemal'e ulaşın istanbulda.

ertutez
09-04-2012, 22:02
Bu ilker abı alfası olanmı??

ertutez
09-04-2012, 22:06
H4 fara bixenon mercek gereklidir. Farın yapısı hangi marka merceğe müsaitse o mercek tercih edilir. Örneğin Bosch merceğinin çapı dar uzunluğu fazladır. Hella merceğin çapı geniş ama uzunluğu daha düşüktür. D1S mercek kullanmanı öneririm. Gerektiğinde D1S ampül ve balastını D2S ile değiştirme şansın var. D1S ampülün ısınma hızı D2S lere göre daha iyidir ama bu farkı anlayacak kadar usta değiliz :) Son olarak H4, H7 vs gibi xenon ampülleri kullanmayın çünkü xenon ampüllerin aslı D (discharged) dir. H4 vs olanlar halogen farlara uyarlanmış halidir.

400 liraya kadar orijinal çıkma mercek, kapakları ve xenon seti bulabilirsiniz. Ben kendimin yapmış olduğum mercek modifiyesinde xenon seti de orijinal çıkma Bosch balast ve Osram 4300K ampül aldım gecelerim artık gündüz gibi :)

Son bir not: Polo 6R araçların far camı zor sökülüyormuş.Detaylı bılgı için teşekkur ederım ben hem kendı görusumu rahatlatmak hem etrafı rahatsız etmemek istiyorum asıl amacım bu bılgıler benım için yeterlı oldu :)

XSi
09-04-2012, 22:21

1.2 bluemotionlar h4 mesela

levent
09-04-2012, 22:27
Bu ilker abı alfası olanmı??

Arabasını hatırlamıyorum ama ***** ilan sitesinde adını yazıp aratarak ulaşabilirsin, en kolay yöntemle

baretta
09-04-2012, 22:38
Trendline larda tek hüzmeli far mevcut Anıl, dolayısıyla H4. Bluemotionlar da aynı şekilde :)

Eğer birine yaptıramak istiyorsanız İlker Kemal'e ulaşın istanbulda.

Aaa evet , ben bunu göz ardı etmişim :) Tek hüzmeli far olanlar da vardı , yamulmuşum :)

Bu arada İlker'in işçiliği çok iyidir , hala yapıyor mu bilmiyorum ama kesinlikle tavsiye ederim. Alfa'sı olan İlker , doğrudur :)

ertutez
10-04-2012, 14:11
Aaa evet , ben bunu göz ardı etmişim :) Tek hüzmeli far olanlar da vardı , yamulmuşum :)

Bu arada İlker'in işçiliği çok iyidir , hala yapıyor mu bilmiyorum ama kesinlikle tavsiye ederim. Alfa'sı olan İlker , doğrudur :)

İlker abiyle mercek olayını halledıcez ozaman :D ılgınıze teşekkurler