PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Astra J 1.4 Turbo İçin blow off onerisi?

killyex
10-04-2012, 15:51
Merhaba arkadaşlar hayırlısıyla yarın Arabam geliyor ve hemen araştırmalara başladım. Blow off taktırmak ıstıyorum onerebılecegınız bı marka ve modeli var mı? HKS SQV güzel diyorlar. Önemli olan yararından cok sesı benım ıcın. Uygun fiyatlı satan olursa almayıda dusunurum. Ve deneyen varsa ses nasıl bana bıraz bılgı verebılır mı? Teşekkürler.

FaBeRgE
10-04-2012, 15:55
bu tarz yeni motorlarda kendiliğinden blow off veya dump valve olabiliyor, bence önce onu araştırın derim ben, sonradna sıkıntı olmasın.

killyex
10-04-2012, 15:58
bu tarz yeni motorlarda kendiliğinden blow off veya dump valve olabiliyor, bence önce onu araştırın derim ben, sonradna sıkıntı olmasın.

dump valve varmış ancak sesı duymak cok zor . Özellikle sesine hayran oldugum ıcın blow off taktırmak ıstıyorum. Bı sure kullanıp hevesımı alınca eskı halıne getırecegım.

Emre D.
10-04-2012, 17:49
Dump valve sesi için açık hava filtresi şart ve blow-off dan daha güzel bir ses geleceğine inanıyorum bu ara bende yapmayı düşünüyorum ;)

FaBeRgE
10-04-2012, 17:58
dump valve varmış ancak sesı duymak cok zor . Özellikle sesine hayran oldugum ıcın blow off taktırmak ıstıyorum. Bı sure kullanıp hevesımı alınca eskı halıne getırecegım.

aynı anda dump valve ve blow off ile problem yaşarsın, sorunsuz bir şekilde kullanman için orjinal dv'yi iptal etmen gerek, bu da ne kadar sağlıklı olur tartışılır:icon_tup:

killyex
10-04-2012, 18:15
bende dv yi iptal ettırıcektım ama zaten cok uzun surelı bı kullanım yapmıcam. ses versin biraz tatmın olayım yeter. eski halıne cevrılebılıyomus başka bı forumdaki bılen bı abımizin söylediğine göre.

levent
10-04-2012, 18:19
Başkalarından ziyade burda yapılmış / yapılmaya çalışılmış örnekleri mevcuttur.

Ben önermem, filtre kiti ve kat iptali ile dv den çok daha net ve güzel ses alırsınız. Bov için tek cümlem " aracınıza yazık edersiniz " olur.

killyex
10-04-2012, 18:28
Başkalarından ziyade burda yapılmış / yapılmaya çalışılmış örnekleri mevcuttur.

Ben önermem, filtre kiti ve kat iptali ile dv den çok daha net ve güzel ses alırsınız. Bov için tek cümlem " aracınıza yazık edersiniz " olur.

özel mesaj attım abi.

seref1
10-04-2012, 19:32
ben opel servisindeyim.sıfır araçların ıcındeyim hergun.astra turbo denk geldiği zaman 10 metrede kullansam o dump valve kulağıma zevkli gelio:) güzel kaliteli bi kitle blowdan soğursun;)

killyex
10-04-2012, 20:17
ben opel servisindeyim.sıfır araçların ıcındeyim hergun.astra turbo denk geldiği zaman 10 metrede kullansam o dump valve kulağıma zevkli gelio:) güzel kaliteli bi kitle blowdan soğursun;)

ciddi ciddi filtre kit dusunmeye başladım kesinlikle yaptırmayı dusunuyorum hatta.

Kutluhan
11-04-2012, 11:33
ciddi ciddi filtre kit dusunmeye başladım kesinlikle yaptırmayı dusunuyorum hatta.

mantıklı davranmış olursunuz yazık etmeyin aracınıza :icon_tup:

killyex
12-04-2012, 15:30
mantıklı davranmış olursunuz yazık etmeyin aracınıza :icon_tup:

ondanda vazgeçmek zorunda kaldım yakıt tuketımı saçma bir şekilde 2 litre daha artıyormuş falan yetışemem artık benzıne.

Zorbey
13-04-2012, 23:36
İntake kit gtc 1.6 turbo'da hava filtre borusu üzerindeki sensörü bozuyor(6 ay kullandı).Yakıt olarakta her şey sizin ayağınızda biter.3000 rpm'de ciddi ciddi filtreden blow off sesi alıyosunuz.Dibine kadar abanmadığınız sürece bence farketmez