PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Kulağı

sandman
12-04-2012, 17:40
Merhaba.Sayisizca sanzuman kulagini kopardim cekomastik yaptik olmadi orj. getirdik yine cok salliyor motoru buda performans ve normal trafikte cok rahatsiz ediyor heleki stage 3 balatayla :)

Bilgililere sorum nasil bisey yapabilirim spor kulak nasildir yada baska ne gibi birsey yapilabilir.simdiden cok tesekkurler.

charger
12-04-2012, 17:42
torgdamper dene

sandman
12-04-2012, 17:49
torgdamper dene
torgdamper duz yolda motorun titresimini saseye aktarir cok rahatsiz eder demislerdi

spor kulaklar nasildir acaba bilginiz varmi

0M42
12-04-2012, 18:58
Spor kulaklar sert oluyor kulak ne kadar sert olursa titreşimi o kadar fazla hissedersiniz.Neden kulak kesiyor aracınız çokmu yüklü ?

dorukky
12-04-2012, 19:08
alumınyum sert kulaklar var bıraz tuzlu ama onlardan deneyebılırsın

seWki26
12-04-2012, 19:15
hasport motor kulaklarını dene yada swap motor kulaklarını bence işini çözecektir

sandman
12-04-2012, 23:21
Spor kulaklar sert oluyor kulak ne kadar sert olursa titreşimi o kadar fazla hissedersiniz.Neden kulak kesiyor aracınız çokmu yüklü ?

Aynen titresim rahatsiz eder dediler.Simdi birsey arastiriyorum bugun bi turbo vtecte gordum sagli sollu motorun altinda salincak gibi kollar var onlari bakiyor ustam ins. bulurda kurtulurum su dertten bagaj dolusu kopuk kulak var elimde :D
Arac stok sayilir filtre headrs duz boru egsoz.Balata cok vuruntulu oyuzden kopuyor.

DaRkNeSs-
12-04-2012, 23:44
aracınız standarttan böyleyse biryerlerde bir arıza var hiç normal değil stock sayılcak motorla oem kulakları bu kadar sık kopartmak.. şanzıman montajında kasıntı falan olabilir mi?

crused
12-04-2012, 23:47
bu kulak koparma olayaindan once motor indi bindimi ?

sandman
13-04-2012, 11:28
bu kulak koparma olayaindan once motor indi bindimi ?

su ana kadar hic inmedi ust kapak bile acilmadi en fazla 2 gun dayaniyor hemen kopuyor kulak

sandman
13-04-2012, 11:32
aracınız standarttan böyleyse biryerlerde bir arıza var hiç normal değil stock sayılcak motorla oem kulakları bu kadar sık kopartmak.. şanzıman montajında kasıntı falan olabilir mi?

baska vteclerde bu kadar cok koparan hic duymadim kime sorsam olmaz baska bisey vardir diyor.cukurlara girmem sadece otobanda gazlarim cukurdanda degil.sanzuman gecen ay indi balata icin bi sikinti yokmus normal gozukuyormus ama kulak icin hala cozum bulamadik cekomastik taktigmiz gun dagildi

Bulut Y.
13-04-2012, 11:33
debriyajı stage 2 yada oem le değiştirirsen tüm sorunlarından kurtulursun kardeşim.

fhe li vtecte stg 3 debriyaj sol bacagına ve motor kulaklarına zarar vermekten baska hiç bir iş yapmaz.

sandman
13-04-2012, 14:33
debriyajı stage 2 yada oem le değiştirirsen tüm sorunlarından kurtulursun kardeşim.

fhe li vtecte stg 3 debriyaj sol bacagına ve motor kulaklarına zarar vermekten baska hiç bir iş yapmaz.

Abi eskiden exedy stage 1 vardi yine surekli kopariyodu kulagi stage 3 dedigin gibi sol bacak agrisindan baska ise yaramiyor stok arabada ama taktik iste.
Yani balatayla pek alakasi yok diye dusunuyorum.
Kapi aralarina sikilan sert sari silikonu denicez artik baska yol kalmadi bakalim nasil olucak.

DENON
13-04-2012, 14:39
energie suspensıon dan motor kulak dolgusu al en yumşaklarından (60 sh yazar en yumşagında)

Kakus
13-04-2012, 14:45
torgdamper dene

Abi torkdamper arkadaşın sıkıntısını daha da arttıracaktır.

Bulut Y.
14-04-2012, 14:55
1.5 yıl vti kullandım hiç motor kulagı kopartamadım sana hayret ediyorum valla dostum. bende exedy stg 1 vardı.

arabanın şaselerini bi kontrol ettirsene gönyede bi kaçıklık falan olmasın kastırıyordur belki ondan kopuyodur kulaklar.

vti öle çatur çutur kulak koparan bi araç değil.

0M42
14-04-2012, 18:35
Araçta sorun olmadığından eminseniz vites atışlarınızı biraz daha yumuşak yapın başka bir şey gelmiyor aklıma.

sandman
14-04-2012, 23:07
1.5 yıl vti kullandım hiç motor kulagı kopartamadım sana hayret ediyorum valla dostum. bende exedy stg 1 vardı.

arabanın şaselerini bi kontrol ettirsene gönyede bi kaçıklık falan olmasın kastırıyordur belki ondan kopuyodur kulaklar.

vti öle çatur çutur kulak koparan bi araç değil.

Abi bende sasiriyorum nasil oluyor.Bi arkadasimda var girtlak dolusu vtec kulaklarin hepsi yan sanayi cekomastik doldurulmus daha bir kere koparmadi.Gecenlerde sase mevzusu olmustu baktirmistik sikinti yokmus.Alt kulaklar bi gelsin onlar faydali olursa ustler kopuk olsada idare eder bi sekilde yumusacik gazdan ceksemde ayagimi kut kut vurmasi cok rahatsiz ediyo bi zaman sonra arabadan sogutuyo insani basit bisey gibi geliyo ama degil iste ins. su turbodaki kulaklarin faydasi olur.

sandman
14-04-2012, 23:09
Araçta sorun olmadığından eminseniz vites atışlarınızı biraz daha yumuşak yapın başka bir şey gelmiyor aklıma.

Yumusakta denedim yine kopuyor saka gibi ama oyle gozumle gormesem inanmicam ama kulagin iki tarafida kopuyor catlama bile degil.

Yinede cok cok tesekkur ederim bilgiler icin

AEAlmas
14-04-2012, 23:49
Şimdi beni düşündüren konu şu stage 3 neden takılı aracnız kac beygilerde en bastaki hata bu
Daha saglam aliminyum kulaklar alıp takabilirsin yalnız tork damper godspeed ngr tarzı fln birşey bulursan al o da oldukca azaltıyor aslında

0M42
15-04-2012, 02:31
Bende tam bunu yazacaktım aracım stok diyorsanız stage 3 balata niye var ki araçta ?