PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bosch üniversal oksijen sensörü???

ygtrn
16-04-2012, 01:07
arkadaşlar arabamın oksijen sensörünün değişmesi gerekiyor, serviste orjinali 570 lira, buna alternatif olarak bosch'un üniversal sensörleri var150 200 lira arası değişiyor, orjinal sensörün soketi kesilip özel bir fiş sistemiyle yeni sensöre bağlanılarak kullanılıyor.... sizce bu ürün orjinali kadar verimli olurmu?daha önce kullanan memnun olan olmayan varmıdır?

aşşadaki linki inceleyin....
bosch universal oksijen sensor - Google'da Ara (http://www.google.com.tr/search?q=bosch+universal+oksijen+sensor&hl=tr&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=11KLT4WHMcrctAaf_azNCw&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CCsQ_AUoAQ&biw=1366&bih=667)

teşşekkürler....

yavuz364
16-04-2012, 11:10
Kullandım daha önce sorun olmuyo, ayrıca orjinal arabadaki taraf soketi kesmen gerekmiyo, soket tarafından kesince arabayı bozmamış oluyorsun :)
Sensör aynı zaten yaa, 570tlnin çoğunu servis alıyo, bosch tan aynı kod ile orjinal sensörü sorsan daha ucuz olur zaten..

arkadaşlar arabamın oksijen sensörünün değişmesi gerekiyor, serviste orjinali 570 lira, buna alternatif olarak bosch'un üniversal sensörleri var150 200 lira arası değişiyor, orjinal sensörün soketi kesilip özel bir fiş sistemiyle yeni sensöre bağlanılarak kullanılıyor.... sizce bu ürün orjinali kadar verimli olurmu?daha önce kullanan memnun olan olmayan varmıdır?

bosch universal oksijen sensor - Google'da Ara (http://www.google.com.tr/search?q=bosch+universal+oksijen+sensor&hl=tr&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=11KLT4WHMcrctAaf_azNCw&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CCsQ_AUoAQ&biw=1366&bih=667)

teşşekkürler....

Eyüp
16-04-2012, 11:30
Üzerinden çıkan Bosch marka ise servis yerine dışardan temin etmeniz daha mantıklı.

Tedarik konusunda pm attım..

Alper_
16-04-2012, 13:11
orjinalinin yerine olabilecek, şase nosunu girince çıkan universali bağlattım..hiçbir problem yok :)

zankosen
16-04-2012, 21:50

teşşekkürler....

Eğer aracında wideband var ise onun analog çıkışını direk beyine bağlayabilirsin.
Ben uzun süredir böyle kullanıyorum. (Innovate LC-1 XD16)
570 Tl den kurtulabilirsin.

How To: Replace Stock O2 w/ Innovative Wideband LC-1 w/ no CEL (http://www.mazda3forums.com/index.php?topic=147501.0)

ygtrn
17-04-2012, 13:16
Eğer aracında wideband var ise onun analog çıkışını direk beyine bağlayabilirsin.
Ben uzun süredir böyle kullanıyorum. (Innovate LC-1 XD16)
570 Tl den kurtulabilirsin.

How To: Replace Stock O2 w/ Innovative Wideband LC-1 w/ no CEL (http://www.mazda3forums.com/index.php?topic=147501.0)

halla halla bu olay çok hoşuma gitti valla bi araştırayım :) her araçta ve widebandta olurmu acaba? aem var bende... bide drek oksijen sensörü girişinemi bağlantı yapılıyor?

Maxi
17-04-2012, 13:27
halla halla bu olay çok hoşuma gitti valla bi araştırayım :) her araçta ve widebandta olurmu acaba? aem var bende... bide drek oksijen sensörü girişinemi bağlantı yapılıyor?

boşuna sevinme

innovate lc-1 wideband cihazında 0-1 volt lambda simulator çıkışı var (sarı kablo)
arkadaş onu söylüyor

aem de öyle bir çıkış yok

KA®ANLIK
17-04-2012, 13:49
innovate candır ya widebanda da (:

ygtrn
17-04-2012, 13:51
boşuna sevinme

innovate lc-1 wideband cihazında 0-1 volt lambda simulator çıkışı var (sarı kablo)
arkadaş onu söylüyor

aem de öyle bir çıkış yok

abi bi baktımda aem de bitakım beyaz ve mavi kablo çıkışları var bunlara bağlıyorlarmış internetten gördüğüm kadarıyla ama iyice aydınlatabilrmsin beni :)

Maxi
17-04-2012, 14:21
abi bi baktımda aem de bitakım beyaz ve mavi kablo çıkışları var bunlara bağlıyorlarmış internetten gördüğüm kadarıyla ama iyice aydınlatabilrmsin beni :)

beyaz kablo da mavide işini görmez sana 0-1 volt çıkış lazım
aem de
beyaz - 0-5volt
mavi - seri çıkış

yavuz364
17-04-2012, 21:51
AEM de de 0-1V çıkış var ama Narrowband sinyal çıkışı değil o yüzden olmuyor..
Anca ikaz ışıklarını söndürmeye yarar..

beyaz kablo da mavide işini görmez sana 0-1 volt çıkış lazım
aem de
beyaz - 0-5volt
mavi - seri çıkış

Maxi
17-04-2012, 22:15
AEM de de 0-1V çıkış var ama Narrowband sinyal çıkışı değil o yüzden olmuyor..
Anca ikaz ışıklarını söndürmeye yarar..

P4 modunumu diyorsun ?

yavuz364
17-04-2012, 22:29
P3 de 0-1v yazıyor ama NB sensör olarak kullanmak pek iyi değil, sadece yanıltıcı olarak kullanmak gerek.. Zaten AEM de o şekilde söylüyor.

P4 modunumu diyorsun ?

Maxi
17-04-2012, 22:45
P3 de 0-1v yazıyor ama NB sensör olarak kullanmak pek iyi değil, sadece yanıltıcı olarak kullanmak gerek.. Zaten AEM de o şekilde söylüyor.

deminden beri inceliyorum bende

P3 değil.. P3 0-1 volt linear out
P4 modu resmen 0-1 volt simulated lambda gibi çalışıyor

bence olması lazım çok eminim

ygtrn
18-04-2012, 00:35
hakan abi p3 modunda bağlantıyı yaptım denemek için, sağolsun yavuz telde çok yardımcı oldu, ancak yeryer ve zaman zaman aşırı zenginleşme ve fakirleşme oldu araç sapıttı resmen.... p4 modunun çizelgesini bende inceledim o modda olacak gibi inşallh....

ygtrn
18-04-2012, 03:09
uyku tutmadı indim halletim p04 konumunda hiçbir problem kalmadı.... d.i.y. bölümünede konuyu açtım ancak henüz görünmüyor onaymı almadı acep?

Maxi
18-04-2012, 07:35
onayladım..

yavuz364
18-04-2012, 10:54
Alla alla P4 nie benim dikkatimi çekmedi ya :D
Neyse hallolduysa sorun yok, hadi hayırlı olsun..

uyku tutmadı indim halletim p04 konumunda hiçbir problem kalmadı.... d.i.y. bölümünede konuyu açtım ancak henüz görünmüyor onaymı almadı acep?