PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yakıt tüketimi lpg

heartness
19-04-2012, 08:55
arkadaşlar lpgde fazla yakmaya devam edıyor arac mıkser derme catma bsy gecen baktım acaba bundna kaynaklı fazla yakma durumu olabılırmı ex ler ıcın hangı mıkser uyumlu skoda favorıtlerınkı uyumludur dıye bı forumda okumustum kullanan varmı bır de fıltre tasını sol tarafa dogru hafıf egınce araba rahatlıyor rolantıde dalgalanma yapması kesılıyor normale bınıyor arac bıyerlerden havamı alıyor arac yoksa az hava geldıgındenmı bole yapıyor yardımcı olursanz sevınırım artık bu durumdan kurtulmak ıstıyorum rolantıda dalagalanma sadece gazda benzınde bole bı durum yok denedım :confused:

murat_ileri
24-04-2012, 00:02
lpg ustasına gösterdinizmi sanki mixer arızalı gibi tarif ediyorsunuz.

heartness
25-04-2012, 20:41
lpg ustasına gösterdinizmi sanki mixer arızalı gibi tarif ediyorsunuz.

hocam lpg ustasına gosterıyorum cıhaza baglıyorlar ayarları ıyı dıyıp gonderıyorlar anlayamadım mıkser degstrmeyı dusunuyorum ama ex ler ıcın hangı tıp mıkser uyumlu onu bılmıyorum :confused:

murat_ileri
25-04-2012, 21:36
ilk olarak baktırdığın ustaya bir daha selam vermeyerek buna çözüm arayabilirsin:D
mikser eger belirli bir açı yada burulma esnasında farklı tepkiler gösteriyorsa rekor bağlantıları veya borulardan kaynaklanan sorunlar olabilir. bir başka konu ise ise su giriş - çıkışlarından kaynaklanır. hortumlarını değiştirip komple motor içindeki suyuda tekrar yenileyerek sorununun çözüleceğini düşünüyorum.
eğer iyi bir ustan yoksa foruma üye olan bladerk sana yardımcı olur. ulaşmanı tavsiye ederim.

ieshonda41
29-04-2012, 08:22
ex içim skodalara kullanılan bir mixer varmış daha iyi uyum sağlıyormuş öyle duymuştum

heartness
29-04-2012, 22:38
[QUOTE=murat_ileri;5811263]ilk olarak baktırdığın ustaya bir daha selam vermeyerek buna çözüm arayabilirsin:D
mikser eger belirli bir açı yada burulma esnasında farklı tepkiler gösteriyorsa rekor bağlantıları veya borulardan kaynaklanan sorunlar olabilir. bir başka konu ise ise su giriş - çıkışlarından kaynaklanır. hortumlarını değiştirip komple motor içindeki suyuda tekrar yenileyerek sorununun çözüleceğini düşünüyorum.
eğer iyi bir ustan yoksa foruma üye olan bladerk sana yardımcı olur. ulaşmanı tavsiye ederim.[/QUOTbaglantıları kontrol ettıreyım ıns cok onemlı bsy yoktur ılgınz ıcın tsk ederım :)

heartness
29-04-2012, 22:40
ex içim skodalara kullanılan bir mixer varmış daha iyi uyum sağlıyormuş öyle duymuştum

evt hocam bende nette arastrdım mıkserden kaynaklı ıse degstrırım ama daha sorunun net olarak ne oldugunu cozemedık :o

murat_ileri
04-05-2012, 09:40
konu hakkında gelişme varmı?

Germanian
04-05-2012, 09:42
filtre tasını eğdiğnde demişsin muhtemelen altından hava alıyor araç sen egdığınde kapanıyor rolanti düzeliyor falan bi gazcıya git göster burdan hallolucak bir olay değil malesef

heartness
04-05-2012, 22:41
konu hakkında gelişme varmı?

abı aracı tamırcıye goturemedım sehır dısındaydım ben yokken abım ustaya baktırmıs mıkserın altına conta kestrmıs oynama durumu yok dıyor daha aracı goremedım yarın bakcam gelısmelerı yazarım :)

heartness
04-05-2012, 22:43
filtre tasını eğdiğnde demişsin muhtemelen altından hava alıyor araç sen egdığınde kapanıyor rolanti düzeliyor falan bi gazcıya git göster burdan hallolucak bir olay değil malesef

bende ole dusunuyorum bakalm nolcak yarın ayrıntılı ıncelıycem ıns :)

heartness
19-05-2012, 14:21
arkadaslar sorunum cozuldu mıkserın altına conta yaptırdık sonra bırsey daha kesfettık karburatorun solunda bulunan ınce borulardan bırısının agzı onceden kapatılmıs plastık bırseyle kor tapa yapılmıs sanırsam delınmıs asınmıs gıbıydı tekrardan lastık bır boru ve tel yardımıyla tamamen kapadık ordan kacak var gbıydı rolantıde kı duzensızlık gıttı ve yakıtım hesaplarıma gore 27 kurusa dustu :D

murat_ileri
19-05-2012, 14:38
gözün aydın kardeşim, sorunun çözüldüğüne sevindim. aracını ihmal etmeyip en kısa zamanda tamirciye gitmen gerektiğini görmüş oldun sanırım; lpg sızdırması çok tehlikeli , hem senin hemde çevredekiler için :( bundan sonra daha dikkatli davranırsın :D

heartness
19-05-2012, 17:06
gözün aydın kardeşim, sorunun çözüldüğüne sevindim. aracını ihmal etmeyip en kısa zamanda tamirciye gitmen gerektiğini görmüş oldun sanırım; lpg sızdırması çok tehlikeli , hem senin hemde çevredekiler için :( bundan sonra daha dikkatli davranırsın :D

aynen abıcım tsk ederım baya ugrastrdı ama bulduk sonunda skıntısını :D

Germanian
19-05-2012, 17:44

arkadaşn açıkladığı yerden lpg kaçırma durumu olamaz sadece araç çalışırken hava vakumlar buda düzensiz çalışma ve fazla yakış olarak geri döner

heartness
20-05-2012, 00:37
arkadaşn açıkladığı yerden lpg kaçırma durumu olamaz sadece araç çalışırken hava vakumlar buda düzensiz çalışma ve fazla yakış olarak geri döner

aynen ole o borunun hava vakumladıgını tespıt etmıstım ;)