PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : We F1 Start aldı

Eriador
12-03-2006, 08:32
Ewr arkadaşlar bu konuyu açarken sezon ilk sıralama turları biteni 1 gün olmuş artık yarışı beklemekteyim ... Sizin favoriniz kim sizce kim şampiyon olur neler düşünüyorsunuz?

bu arada sıralama :

1- Michael Schumacher ( Ferrari )
2- Felipe Massa ( Ferrari )
3- Jenson Button ( Honda )
4- Fernando Alonso (Renault)
5- Juan Pablo Montoya (McLaren)
6- Rubens Barrichello ( Honda )
7- Mark Webber ( Williams )
8- Christian Klien ( Red bull)
9- Giancarlo Fisichella ( Renault )
10- Nick Heidfeld ( BMW Sauber )
11- Jacques Villeneuve ( BMW Sauber )
12- Nico Rosberg ( Williams )
13- David Coulthard ( Red bull)
14- Jarno Trulli (Toyota)
15- Vitantonio Liuzzi (Toro Rosso)
16- Scott Speed (Toro Rosso)
17- Ralf Schumacher (Toyota)
18- Christijan Albers (Midland)
19- Tiago Monteiro (Midland)
20- Takuma Sato (Super Aguri)
21- Yuji Ide (Super Aguri)
22- Kimi Raikkonen (McLaren) ( Arka kanatı koptu )

Bu arada bu Schumi nin 65. pole position u oldu Senna nın rekor unu egale etti.

Sıralama turları :
2006 sezonu ilk yarışı Bahreyn Grand Prix'i sıralama turlarını Ferrari takımından Michael Schumacher kazandı. Michael bu pole pozisyonu ile Ayrton Senna'ya ait olan pole rekorunuda egale etmiş oldu. Bu Michael'in 65. pole zaferi oldu. Michael'in takım arkadaşı Brezilyalı Felipe Massa'da gidde ikinci sıraya yerleşti. İlk çizgideki iki Ferrari'yi Honda takımından Jenson Button takip ederken Dünya Şampiyonu Fernando Alonso Button'un arkasında dördüncü sırada kaldı. Yeni uygulanan sıralama sistemi beklendiği gibi karmaşık bir şekilde tamamlandı. İlk 15 dakikalık bölüm sonunda sensörlerde meydana gelen bir sorun edeniyle yaklaşık 2 dakika boyunca ekranlar karardı ve zamanlar takip edilemedi.
İlk bölümde Kimi Raikkonen hızlı turuna başladığı anda arka kanadı koptu ve arka süspansiyonu kırıldı. Raikkonen üç teker üzerinde servis alanına kadar gitmeyi başarsada kurallar gereği sıralamalara devam edemedi ve gridin en arkasına düştü. Bu kazanın ardından durdulan seansta elenen ilk altı pilotta belli olmuş oldu. İlk elenen pilotlar sırası ile Ralf Schumacher , Christijan Albers, Tiago Monteiro, Takuma Sato, Yuji Ide ve Kimi Raikkonen.

İkinci bölüme başlayan 16 pilot ilk bölüme göre biraz daha rekabetçi göründüler. İlk 10 pilot arasına kalabilmek için pilotların hepsi aynı anda seans başladığı zaman piste çıktılar. Büyük heyecan içerisinde geçen ikinci seanstada Renault pilotları en iyi zamanı yaptılar. İkinci bölümde Jacques Villeneuve, Nico Rosberg, David Coulthard, Jarno Trulli, Vitantonio Liuzzi ve Scott Speed elenen diğer altı pilot oldular.

Ve sıralamaların son seansında on pilot piste çıktı ve en iyi zaman için kıyasıya kapıştılar. Pilotlar en iyi zamanı yapabilmek için servis alanına girerek lastiklerini değiştirdiler. Büyük heyecana sahne olan son seansta Michael Schumacher son hızlı turunda en iyi zamanı yaparak pole pozisyonunu kazandı.

Bahreyn GP Pazar günü saat 13.30'da başlayacak ve CNNTÜRK televizyonundan canlı olarak yayınlanacak.

Basın Toplantısı
Michael Schumacher "Uzun zamandır bekliyorum ve sıkı bir çalışma içindeyim, muhteşem bir gün oldu aracımızın hazır olduğunu biliyorduk ancak bunu görmek için bekliyorduk. Çok çalıştık ve bunun ödülünü aldığımızı düşünüyorum. Felipe'de kendini bugün kanıtladı zira Ferrari ye gelmesi boş yere değildi. Başarılarımız devam edecek. İlk bölümde ilk onda kalmak için çok zorlamadık sonuçta bu sistemde hata yapmak çok kolay. Yarın yarış daha ilginç olacak. Lastiklerimizi değiştirebileceğiz. Bu
yarışa heyecan katacaktır."

Felipe Massa "Bu pozisyonda olduğum için ve Ferrari de olduğum için çok mutluyum. Burada olduğumdan dolayı çok rahattım. Bu araçla çok hızlı olabileceğimi biliyordum ve ilk yarışa ikinci sırada başlamak çok güzel. Bu arada Fisichella'ya da teşekkür etmek istiyorum hızlı turumda önümden çekildi. Yarın kazanmak için yarışacağım."

Jenson Button "Yeni sıralama sistemi herkes için çok karmaşık ve çok hızlı. Epey zor bir gündü özellikle son bölümde epey rekabet etmek zorunda kaldık. İki set lastik değiştirmek zorunda kaldım.
Pistte çok kum vardı ve aracı tutmak gerçekten çok zordu. Ama en iyi turu atmak zorundasınız. Üçüncü sırada olduğum için mutluyum."

MiaMi
12-03-2006, 09:18
Erken uyayndım . Gerekli ön hazırlıkları da yaptım. Yarış saatini bekliyorum. 2006 güzel olacak güzel..

MUGENPOWE®
12-03-2006, 11:09
yarıs saa kacta baslıyo

Eriador
12-03-2006, 11:35
Saat 2 de CnnTurk

Low-Rider
12-03-2006, 14:06
güzel yarıştı niko rosberg yeni adamım güzel gitti,geçişleri falan güzeldi
McLaren de sorunsus gitti en sevindrici olay bu,sorunsus olark devam ederler inş

Berkan
12-03-2006, 14:50
kaan coktandır tartısmıoduk senle mclaren,ferrari die yine baslarız artık
Rai Rai Rai Rai :D:D:

Eriador
12-03-2006, 16:40
walla güzel yarıştı .. ilk pit stopda Alonso nun ön kanatına bi ayar yapıldı ondan sonra baya bi hızlandı ... Schumi pek geride kalmadı ama sıcak havada bridgestone ların dezavantajlı olmasına rağmen iyi takip etti ilerisi içn umut werdi