PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : VTEC II de amortisör değişimi ardından sıkıntı

hakzer
20-04-2012, 22:12
Arkadaşlar şöyle bir sorum olacaktı; aracın ön amortisörleri monroe marka olanlarla değişti fakat ardından düşük hızlarda hareket ederken direksiyonu çevirdiğimde çok inceden bir tıkır tıkır ses geliyor. Amortisör bilyesinden geliyor yağlayınca geçer dediler, başka ön takım ustalarına da gösterdim hepsi normal kendi kendine keser diyor ama bir ay oldu ses aynen duruyor.
Bu ses nasıl kesilir? montajla alakalı bir sıkıntı mı vardır?

gokhan035
20-04-2012, 23:24
amortisör üst tablasının içinde bilyalar var gres yağının içinde, amortisör söküp takarken dikkat edilmez ise bilyalardan birkaçı düşüyor ve araca geri takıldığında direksiyonu çevirince ses yapıyor. Yağlamak yetmez bilyaları tam tur tamamlamak lazım. Amortisör kafaları açılıp eksik bilyaları aynı boyutta olanlarla tamamlaman lazım yani. Bunu hallet hiçbişey kalmaz.

DENON
20-04-2012, 23:44
yaylarını tam yerıne oturtamamış ustan, söküp tekrar oturtsun, bilyayla alakası yok

gokhan035
21-04-2012, 00:10
yaylarını tam yerıne oturtamamış ustan, söküp tekrar oturtsun, bilyayla alakası yok

Yusuf ne güzel tek cümleyle kestirip attın haaaa :) Kaç sefer başıma geldi, envayi çeşit amortisör söküp taktırdım vtec2 ye, arkadaşın anlattığı sebep vtec2 ler de fiks yaşanan bi problem sende bi şekilde tanık olmuşsundur heralde. Neyse baksın arkadaş artık neymiş

hakzer
21-04-2012, 08:54
Vtec II üstadları teşekkürler,önümüzdeki hafta sonu kendim söküp dediğiniz iki hususa da bakarak geri takacağım. Sağolun bilgi için.

gokcell13
24-04-2012, 03:44
Benım aracım da dusuk benden de aynı ses gelıyor.Bilyalarımda tam.Bu ses ancak orjınal yayları takılınca geciyor.Daha oncede bilyalarım dokuldu :) Topladım yenıden taktım.Fakat gecen hafta yıne yere serdım aracı, aynı ses yenı bılyalar ıle yıne basladı.

hakzer
30-04-2012, 20:57
amortisör üst tablasının içinde bilyalar var gres yağının içinde, amortisör söküp takarken dikkat edilmez ise bilyalardan birkaçı düşüyor ve araca geri takıldığında direksiyonu çevirince ses yapıyor. Yağlamak yetmez bilyaları tam tur tamamlamak lazım. Amortisör kafaları açılıp eksik bilyaları aynı boyutta olanlarla tamamlaman lazım yani. Bunu hallet hiçbişey kalmaz.

dediğiniz gibi yaptım ve ses kesildi sağolun ancak şunu anlamadım o bilyalar ordan nasıl eksildi?
çünkü açıkta kalmıyor ve nasıl düşüyor? birinde 2 birinde 3 tane eksikti tamamladım ve ses artık yok