PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Corsa 1.7 DTi beyin tamiri YARDIM

cXe
21-04-2012, 16:29
merhaba arkadaşlar corsa 1.7 aracımın beyinin içindeki lehimler kopmuş, tamir etmişler fakat korozyondan küfden tekrar kopmuş. bugun bir usta ile görüştüm onların beyin baskı devre olduğu için lehim çözüm olmaz tamir ederim tekrar eski haline döner gibisinden konuştu

daha önce böyle bir durumla kaşıılan var mı? burdur-antalya-ısparta-kütahya da tanıdığınız bu tamiratı yapabilecek biri varmı? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler, araba şuan çalışır yürür durumda fakat 2 devir sonrasında ciddi bir güç eksikliği var

Low-Rider
21-04-2012, 21:34
Benim bildiğim ve beyinciyle konuştuğum kadarıyla tamr edildikçe bir süre sonra artık tamir edilemez duruma geliyor.

Tamir edilse de kısa zamanda tekrarlıyor.

opelbeyintamiri.com var onlarla bir görüş istersen , İstanbuldalar.Eski opel odak çalışanları.

Ş.dışınada iş yapıyorlar.Benim orda olduğum sırada kayseriden bir beyin gelmişti tamire.

Göki,ZD
21-04-2012, 21:39
eyüp ile görüşürsen sana yardımcı olucaktır..

http://www.techturkey.com/forum/members/5754-eyup-duygun.html

onurars
21-04-2012, 21:41
Benim bildiğim ve beyinciyle konuştuğum kadarıyla tamr edildikçe bir süre sonra artık tamir edilemez duruma geliyor.

Tamir edilse de kısa zamanda tekrarlıyor.

opelbeyintamiri.com var onlarla bir görüş istersen , İstanbuldalar.Eski opel odak çalışanları.

Ş.dışınada iş yapıyorlar.Benim orda olduğum sırada kayseriden bir beyin gelmişti tamire.

Yetkili servislerde burasıyla çalışıyor talat usta baya sağlam yani bu konuda tavsiye ederim.

Low-Rider
21-04-2012, 21:44
eyüp ile görüşürsen sana yardımcı olucaktır..

http://www.techturkey.com/forum/members/5754-eyup-duygun.html

Aynen Eyüp'te yardımcı olur

cXe
22-04-2012, 12:41
dün gece nette bir araştırma yaptım motor beyini değil mazot beyninden sorun çıkarıyormuş sanırım, burdurda babam bir ustaya göstermiş oda motor beyni değil diğer beyinde arıza var falan demişti

Low-Rider
22-04-2012, 15:29
1,7lerde beyne mazot gittigi icin ariza yapiyor

mazot beyni ne:D

Rec.O
22-04-2012, 15:46
niğde ye yakıs olsanız yardımcı olabilirdim bizim bir arkadaşın 106 sının da beyninde sorun cıktı geçen hafta niğdede birini bulmuş yaptırıyor.bi şansınızı deneyin derdim..

YsnErhn
22-04-2012, 16:01
1.7 Corsa'nın en büyük derdi. Mazot Pompa Beyni arızası.

Bende aynı sorunu yaşadım onarım yaptırsanda cok saglıklı olmuyor acıkcası ben onarım görmemiş cıkma bir beyin bulmuştum Ümraniye Emek Pompa'da parçayı bulup 600 tl ye yaptırmıştım.

Allah yardımcın olsun sıkıntılı bir durum acıkcası.

cXe
22-04-2012, 19:12
tamir işleminin pek sağlıklı olmadığı bende duydum baskı devre olduğu için ısı görünce yani lehim yapınca ilerde aynı sorun tekrar olur falan dediler, burdur-antalya-ısparta-kütahya ilerinde çıkma satan birilerini tanıyan var mı?

opelselim
23-04-2012, 00:52
Yenisi 1000 tl civarı çıkmasını yada tamirini pek düşünmeyin derim ama yinede bütçe meselesi tabi.

cXe
23-04-2012, 14:13
1.7 Corsa'nın en büyük derdi. Mazot Pompa Beyni arızası.

Bende aynı sorunu yaşadım onarım yaptırsanda cok saglıklı olmuyor acıkcası ben onarım görmemiş cıkma bir beyin bulmuştum Ümraniye Emek Pompa'da parçayı bulup 600 tl ye yaptırmıştım.

Allah yardımcın olsun sıkıntılı bir durum acıkcası. ilerde sıkıntı çıkardı mı peki tekrar? senin arabanın ne gibi sorunları vardı beyin bozukken