PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evotech stage 2 polo gti ilk denemeler

CeM öZeR
22-04-2012, 08:04
Arkadaşlar beni tanıyan herkes ne derece arabalarımın üzerine düştüğümü bilir. İnce eleyip sık dokudum 11 Mayıs 2011 den beri bindiğim arabamı Cuma günü itibariyle Evotech Stage 2 ye çevirdim. Yılda kardeşime teşekkürü borç bilirim Kayseriye kadar gelip ilgilendi,gezdik,dolaştık, eğlendik. Valla emeğimin karşılığını aldım desem yeridir arabanın downpipe'ını yanımda bir çırakla beraber ben çıkarttım ben taktım. :) Yazılım yükleneli 100 km geçmişti bu videoda. Kaydettiğim gelişme bence güzel ve sağlıklı. Aracımda sadece bmc carbon intake,evotech stage 2 yazılım ve custom garage downpipe var. Gerisi komple stock. (2.500 tl) Son susturucuyu değişebilirim. Soranlar olacaktır. Safa kardeşim revo cuprasıyla (revo stage 2,milltek turboback egsoz,forge twincooler,forge dump valve,ngk iridium buji,aem methanol kiti) denendi. Kafa boyuyla polo gti önde. Safa filtresini değişecek tekrar deneyeceğiz.

polo gti dsg 4k + sunroof , evotech stage 2 50-193 km/h - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=JFJL50kOrls&list=WLA397E854D80AEAFF&index=1&feature=plpp_video)

Malzemeler geldiğinde :)
http://img842.imageshack.us/img842/1106/img0634up.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/842/img0634up.jpg/)

http://img256.imageshack.us/img256/3505/img0638s.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/256/img0638s.jpg/)

Bonus ;)
http://img252.imageshack.us/img252/1406/pologti11.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/252/pologti11.jpg/)

Not = Unutmadan hatırlatıyım. Nolur stockta polo gti ibizadan hızlı sonuç normal demeyin bunun sebeplerinden biri buji,ikincisi ibizanın gaz tepkime farkı. Bunlar zaten revoda gideriliyor. Şanzuman polo gti'ın uzun bu bir avantaj olabilir. Ama aracımın 100 kilo ağır olduğunu hatırlatma gereği duydum. :)

Bayrampaşalı
22-04-2012, 08:58
masallah kazasız belasız :)

kardesım bısey sorucam tek kapı sunroof lu olanlar cok fark edıyomu acaba

VWci
22-04-2012, 09:10
Eminim ki çok keyifli olmuştur kardeşim, kazasız belasız kullan... ;) :icon_tup:

typermelih
22-04-2012, 09:21
ya bu polo ne böyle safada artı şek çok 3 kalem fazlası var ,ama bu polo yanyana yürüyor,valla helal olsun,tebrik ediyorum

bLackModeL
22-04-2012, 09:30
harıka ivilenmesi olmus tebrıkler emegınıze saglık

CeM öZeR
22-04-2012, 09:31
masallah kazasız belasız :)

kardesım bısey sorucam tek kapı sunroof lu olanlar cok fark edıyomu acaba

Valla fark benim fikrimce 30-40 kg olabilir. Ama iki farklı arkadaşımın iki farklı kantarlarda ağırlıklarına baktılar. Depolarında az bir yakıt ile İstanbuldaki bir kantarda tek kapı cam tavanlı bir arkadaşımın aracı 1220 kilo çıktı. Sivasta ise Onur abi vardı aracını sattı o da doğruluğuna garanti verdiği kendi kantarlarında aracının boş depoyla 1310 kilo geldiğini söylemişti. Bence 4 kapı cam tavanlı için 1310 doğru bir değerdir ama tek kapı cam tavanlı da 1260 civarı olmalıdır diye tahmin ediyorum. Sağolun güzel yorumlar için :)

Harunde
22-04-2012, 09:39
hayırlı uğurlu olsun cem hızlanma çok güzel olmuş... darısı benim başıma artık...
bonus resimde yakıyor yani...

speed_emre
22-04-2012, 09:44
masallah cem cok guzel olmus emıgınıze degmıs hakkatende kazasız belasız kullanmak nasıp etsın cok guzel hızlanıyor :)

CeM öZeR
22-04-2012, 09:44
hayırlı uğurlu olsun cem hızlanma çok güzel olmuş... darısı benim başıma artık...
bonus resimde yakıyor yani...

Sağol Harun abi hadi bakalım sıra sende :) Bişey soracağım kilometre kaç bin oldu abi senin?

CLIORS
22-04-2012, 09:49
maşallah güle güle kullan, videodan gördüğüm kadar ile 100 193 km 17 sn gibi, normal midir bu değer?

Enes-x
22-04-2012, 09:52
Hayırlı olsun Cem eminim çok daha keyifli olmuştur.Alt devirlerle ilgili yorumunu merak ediyorum.

Birde App plaka fena olmaz hani :)

Maşallah

CeM öZeR
22-04-2012, 09:54
maşallah güle güle kullan, videodan gördüğüm kadar ile 100 193 km 17 sn gibi, normal midir bu değer?

Sağol abi. 100-200 km hızlanması 16 saniye civarı. Videoda kaba taslak bakıldığında 100-193 de 16 saniye gibi gözüküyor tabi bu yanıltıyor elektronik kadranda. :) p-box şart

CeM öZeR
22-04-2012, 09:56
Hayırlı olsun Cem eminim çok daha keyifli olmuştur.Alt devirlerle ilgili yorumunu merak ediyorum.

Maşallah

Kardeşim sağol. Artık seni de polo gti'cı yapmak istiyoruz :p Ben alt devir ölür herhalde ne biliyim araba üstlerde yürür diye düşünüyordum. Ama çok istekli gerçekten. Ne biliyim 4. vites 70 km hızda patiye felan yatıyor yani önceden görmediğim tepkiler veriyor altı da üstüde yeterince iyi. Bundan fazlasının pek sağlıklı olacağını tahmin etmiyorum. :)

EfeTopcu
22-04-2012, 09:57
Ciyer ciyer maşallah :D

CLIORS
22-04-2012, 09:58
Sağol abi. 100-200 km hızlanması 16 saniye civarı. Videoda kaba taslak bakıldığında 100-193 de 16 saniye gibi gözüküyor tabi bu yanıltıyor elektronik kadranda. :) p-box şart

Başarılı sonuçlar sınıfında canlar yakar :icon_tup:

EfeTopcu
22-04-2012, 09:58

Maşallah

App plakayı söyleye söyleye dilimde tüy bitti ama takar artık inşallah :D

Enes-x
22-04-2012, 10:00
Kardeşim sağol. Artık seni de polo gti'cı yapmak istiyoruz :p Ben alt devir ölür herhalde ne biliyim araba üstlerde yürür diye düşünüyordum. Ama çok istekli gerçekten. Ne biliyim 4. vites 70 km hızda patiye felan yatıyor yani önceden görmediğim tepkiler veriyor altı da üstüde yeterince iyi. Bundan fazlasının pek sağlıklı olacağını tahmin etmiyorum. :)

Anladım çok iyi devirbandının olumsuz etkilenmemesi. Ağız tadıyla binersin inşallah :icon_tup:

Bir eve bir polo yeter hacı gerek yok fazlasına :D

CeM öZeR
22-04-2012, 10:05
App plakayı söyleye söyleye dilimde tüy bitti ama takar artık inşallah :D

App mi o da ne ? :hahaha: Polislerle hiç uğraşmaya niyetim yok :D Hem arabanın orjinalliği bozulur :hahaha:

Anladım çok iyi devirbandının olumsuz etkilenmemesi. Ağız tadıyla binersin inşallah :icon_tup:

Bir eve bir polo yeter hacı gerek yok fazlasına :D

Hacı demeye burak alıştırdı de mi ? :D Bizim evde 2 tane var. Bir türlü usanmadık polodan :icon_tup: Amin...

ÜmiTCaN
22-04-2012, 10:16
Maşallah çok iyi hızlanıyor Allah kaza bela vermesin

EfeTopcu
22-04-2012, 10:20
App mi o da ne ? :hahaha: Polislerle hiç uğraşmaya niyetim yok :D Hem arabanın orjinalliği bozulur :hahaha:

Gece garajına inecem gizlice takıcam ben app leri :D

Alicanrs
22-04-2012, 10:21
maşallah Allah kaza bela vermesin :)

Bayrampaşalı
22-04-2012, 10:23
cem merak ettım sormadan duramıcam yanlıs anlamazsın umarım :)

hiç 60-190 denedınmı aracınla kac sanye cıvarı acaba

63owen63
22-04-2012, 10:26
Cem hayırlı olsun, bekliyoruz yeni roller :) Bakalım roller degişmiş mi degişmemiş mi :P

sweatcaptain
22-04-2012, 10:27
masallah emegın karsılıgı alınmısa benzıyor...

onursoytam
22-04-2012, 10:43
maşllah cem çok iyi devirleniyorsun

TYPERHAKAN
22-04-2012, 11:13
cem MAŞAALLAH ,çok güzel olmuş araban ,gönlüne göre oldu sonunda RABBİM hepimize ağız tadıyla binmeyi nasip etsin.güzel bir 1.4 tsi gecesi yapın artık şöyle güzel güzel.

BMK TypeR
22-04-2012, 11:24
Maşallah güzel ceviriyo,

CeM öZeR
22-04-2012, 11:30
cem MAŞAALLAH ,çok güzel olmuş araban ,gönlüne göre oldu sonunda RABBİM hepimize ağız tadıyla binmeyi nasip etsin.güzel bir 1.4 tsi gecesi yapın artık şöyle güzel güzel.

Sağol Hakan abi. Başından beri karşı çıkmadığım eksiğini görmediğim ama savunmadığım tek marka olan evotech'i tercih ettim. Umarım yüzümü kara çıkarmaz. Allah herkesten razı olsun. :) Bir iki sciroccomuz var onlar da kararını verse ve yapsalar aslında tam bir havaya gireriz gibime geliyor. :icon_tup:

Cem hayırlı olsun, bekliyoruz yeni roller :) Bakalım roller degişmiş mi degişmemiş mi :P

Başrol kanka :p Sağol daha iyileri gönlünce olsun kardeşim. ;)

ocean0636
22-04-2012, 11:33
Masallah cok keyifli olmus, Allah kaza bela vermesin..

Bu polo gti'larin yol tutusu nasil ? Bir mini kadar olmasada yol tutusunun kendi sinifinda oldukca basarili oldugu soyleniyor..

CeM öZeR
22-04-2012, 11:35
Masallah cok keyifli olmus, Allah kaza bela vermesin..

Bu polo gti'larin yol tutusu nasil ? Bir mini kadar olmasada yol tutusunun kendi sinifinda oldukca basarili oldugu soyleniyor..

Sağolun Allah razı olsun. Evet yol tutuşu baya başarılı. Miniye tam olarak binemediğim için bilemeyeceğim.

CAGTY
22-04-2012, 11:39
Maşallah güzel hızlanıyor kazasız belasız böyle keyfini çıkarın aracın.:)

CeM öZeR
22-04-2012, 11:39
cem merak ettım sormadan duramıcam yanlıs anlamazsın umarım :)

hiç 60-190 denedınmı aracınla kac sanye cıvarı acaba

Valla bilemiyorum ne desem boş ama boş bir vaktimde video çekerim :)

Gariban
22-04-2012, 11:45
yaptığımız downpıpların böle güzel arabalarda böle güzel sonuçlar vermesi mutluluk verici
gerçekten yazılım -downpıpe -filitre için güzel hızlanma maşallah

CeM öZeR
22-04-2012, 12:05
yaptığımız downpıpların böle güzel arabalarda böle güzel sonuçlar vermesi mutluluk verici
gerçekten yazılım -downpıpe -filitre için güzel hızlanma maşallah

Elinize sağlık ustam. Birşey soracağım flanşın üst tarafı biraz eğri gibi geldi çok az birşey. Güzel de oturttum sıktım. Ama yine de ustalara gösterdim önemli olan flanşın iç yüzünün basması dediler. Yani milim bile yok ama tereddüt ettim oraya sıvıyı sıkıp civatanın önüne pul attı böylece daha iyi oturdu bence. Peki şu an çok çok az bile kaçırıyor olsaydı anormallik gözlemleyebilir miydik? Mesela Dünya kadar gazlamaya rağmen 10 litre civarı ortalama vardı. Daha üst rakamlar mı olurdu. Yada herhangi bir anormallik olabilir miydi? Bir de Bundan belirli bir süre sonra civataları tekrar sıkmamıza gerek var mıdır?

Selcuk_RoL
22-04-2012, 12:29
maşşallah kazasız belasız

Gariban
22-04-2012, 12:38
kaçırsa zaten ses duyarsınız çır çır çır diye ayrıca biz zaten ağız ağıza gelen yerleri traşlayıp yolluyoruz .cıvataları loctıte la sıktıysanız sorun yok

CeM öZeR
22-04-2012, 12:42
kaçırsa zaten ses duyarsınız çır çır çır diye ayrıca biz zaten ağız ağıza gelen yerleri traşlayıp yolluyoruz .cıvataları loctıte la sıktıysanız sorun yok

Tamam ozaman sıkıntı yok.. Teşekkürler

Durango
22-04-2012, 12:44
Cem öyle yazıp kaçmaca yok Safa uygun olduğu zaman video isterük :)

Araca yazılım atıp atmama konusunda kararsız iken stage 2ler fln :D

Maaşallah, maaşallah ....

CeM öZeR
22-04-2012, 13:06
Cem öyle yazıp kaçmaca yok Safa uygun olduğu zaman video isterük :)

Araca yazılım atıp atmama konusunda kararsız iken stage 2ler fln :D

Maaşallah, maaşallah ....

Duhan abi sorma gitsin stage 1 atıp keyfime bakacaktım. Bizim bir tane daha beyaz ibiza cupramız var Ömer diye bir kardeşim. Onun aklına uyduk. Onunda bir iki ufak eksiği var halledelim 3 aracı dener video çeker koyarız. :) Beyaz ibiza'da custom downpipe ve stage 2 yazılım var sadece.

reckor
22-04-2012, 13:16
masallah guzel arac

ramo35
22-04-2012, 16:45
cem kardeşim hayırlı olsun sıkıntı yüzü göstermesin allah çok beğendim maşallah

997TT
22-04-2012, 16:55
Hayirli olsun. Keyifle binmek nasip olsun...
Dikkatli ve hizli gazlayin ;)

kurtbil
22-04-2012, 16:59
Maşallah,tek kapı olsa gideri daha da artacak :)

BARR
22-04-2012, 17:15
Araba hiç yürümemiş 100-200 TDI ile içinden geçerim sevgilerle :D

Maaşallah Cem gayet güzel gidiyor ;)

M3CSL
22-04-2012, 17:15
Masallah kardesim, cok basarili bi arac oldu insan imreniyor:)

SkY
22-04-2012, 17:51
hayırlı olsun cem.güzel olmuş

CeM öZeR
22-04-2012, 17:52
cem kardeşim hayırlı olsun sıkıntı yüzü göstermesin allah çok beğendim maşallah

Amin playboy sağol. :) Ne olduğu ayran içtik ayrı mı düştük ?

Hayirli olsun. Keyifle binmek nasip olsun...
Dikkatli ve hizli gazlayin ;)

Sağol Murat abi. Ara sıra bir iki gazlıyoruz işte :)

Maşallah,tek kapı olsa gideri daha da artacak :)

Çok birşey farkedeceğini sanmıyorum Can sağol. :)

Araba hiç yürümemiş 100-200 TDI ile içinden geçerim sevgilerle :D

Maaşallah Cem gayet güzel gidiyor ;)

Sağol kardeşim benim ;) Mazot spec, farlar güzel olmuş bu arada :icon_tup:

Masallah kardesim, cok basarili bi arac oldu insan imreniyor:)

Sağol Serkan abi valla içindeki gücü biraz ortaya çıkartalım dedik o da böyle oldu. :)

CeM öZeR
22-04-2012, 17:55
hayırlı olsun cem.güzel olmuş

Sağol abi. :)

zafa38
22-04-2012, 18:56
Dün İsmailin aşırı merakından denedik keyifli gazlamaydı 1 boy polo öne cıkıyor 1 boy cupra öne cıkıyor o şekilde gidiyor 1 boy bile değil aslında en son 225Km h da 20 30 cm polo öndeyken benim Cupra yanaşıyor geçicekken yol bitiyor Top speedde :D
Dünki denemede Orjinal filtremle yürüdüm yakın zamanda İTG yi takıp birazdaha basınç ve avansla oynayıp denemeler yapılcak Gündüz videoları çekilcek Bakalım neler görcez ;) Videoları Bekleyelim :)

Asıl Kafama takılan diğer Evotechli Cupra neden sıkıntılı veya sıkıntılı mı sanılıyor? İsmail sanırım sen onu 4 boymu geçiyordun ?
Bov Adaptöründen performans düşüklüğü olurmu sizce?
Birde şu Yazılım oturma mevzusunu biraz açarmısınız :D

Birde şu muhabbeti çeviren arkadaşlara sesleniyorum İbizada Cooler Meth Forge Dv cart curt var daha güçlü olması lazım vs vs diyenler bunların güç verip vermediğinibi araştırsın Sağlık açısından şişmeme açısından takılan parçaları Performans parçaları sanmamak lazım:)
İsmailde sende 2500 harcadım o 10.000 TL harcadı arabalar eşit zihniyetinden vazgeç olm Ben Milltek değilde 300 500 e düz boruda çektirebilirimdim Ama Milltekin sesini duymak benim yaşam amacımdı:D Meth Takmasamda olurdu Coolersizda olurdu ama ben sağlıklı olsun 30derece yaz sıcagında şişmesin dedim bu ekstraları yaptım istesem aynı sekilde 3000TL ye mal edebilirdim Ama En kaliteli Bolt-on parçaları kullandım kesme biçme yapmadım sen DP yi oturtmakla cebelleşirken ben Milltekin yapboz gibi takılmasını izliyordum çayımı içerek:D zevk renk mevzusu işte olay orta bitiyor :):)

Gariban
22-04-2012, 22:24
pardon burda 1-2 bişi sölemek istiyorum.
o aracın down pıpe ı kes biç değil tak çıkar şeklindedir. montajını bir egzost çu değil yılda ve arkadaşlar yaptıkları için zorlanmışlar bizde sadece 20 dakika sürüyor ayrıca şu cümle tamamen yanlış cooler-meth kitten güç alamıyorum sadece güvenlik içindir yok öle bişi meth sayesinde aracına çok daha rahat 6-7 derece avans açabilirsin buda 1-1.5 boy yapar en az cooler desen aynısı içeriye giren havayı soğuk tutmak için millet ne yapacağını şaşırıyo yazın yine aynı 2 araçta cooler lı araba 1-1.5 boy fark eder dostum

typer46
22-04-2012, 22:52
maşallah cem kardeşim kazasız belasız bin.

ramo35
22-04-2012, 23:48
Amin playboy sağol. :) Ne olduğu ayran içtik ayrı mı düştük ? :)
kardeşim yazın ayvalıkta veya istanbula ne zaman yolun düşerse bolca deneriz aklımdasın moruk

CeM öZeR
23-04-2012, 06:08
Safa Allah cezanı verecek oğlum :D ulan ne merakı mangal yaparken basından kaldırttın deneyelim diye 10 defa aradın :) neyse denedik gördük. 4. Vites başında ibizanin tamponu 20-30 cm öne çıkıyor. Ondan sonra ben yarım boy civarı one çıkıyorum. Senin top speed de bir kere yetisebildigini gördüm o da son denemede yani 5. Denemeydi yanlış hatırlamıyorsam. benim arabada takdir edersin ki cooler yok ister istemez az da olsa şişiyor. 1 boy one çıkma sadece 3. Denemede 225 km hıza geldigimde ben çıktım onun dısında bir boy hiç olmadı. İbizanin filtresiini orjinal taktik. Bugünde şu dump valve adaptoru sökülecek bir aksilik çıkmazsa. Haberleşip denersiniz ;)

mrt_tsn
23-04-2012, 07:26
Dün İsmailin aşırı merakından denedik keyifli gazlamaydı 1 boy polo öne cıkıyor 1 boy cupra öne cıkıyor o şekilde gidiyor 1 boy bile değil aslında en son 225Km h da 20 30 cm polo öndeyken benim Cupra yanaşıyor geçicekken yol bitiyor Top speedde :D
Dünki denemede Orjinal filtremle yürüdüm yakın zamanda İTG yi takıp birazdaha basınç ve avansla oynayıp denemeler yapılcak Gündüz videoları çekilcek Bakalım neler görcez ;) Videoları Bekleyelim :)

Asıl Kafama takılan diğer Evotechli Cupra neden sıkıntılı veya sıkıntılı mı sanılıyor? İsmail sanırım sen onu 4 boymu geçiyordun ?
Bov Adaptöründen performans düşüklüğü olurmu sizce?
Birde şu Yazılım oturma mevzusunu biraz açarmısınız :D

Birde şu muhabbeti çeviren arkadaşlara sesleniyorum İbizada Cooler Meth Forge Dv cart curt var daha güçlü olması lazım vs vs diyenler bunların güç verip vermediğinibi araştırsın Sağlık açısından şişmeme açısından takılan parçaları Performans parçaları sanmamak lazım:)
İsmailde sende 2500 harcadım o 10.000 TL harcadı arabalar eşit zihniyetinden vazgeç olm Ben Milltek değilde 300 500 e düz boruda çektirebilirimdim Ama Milltekin sesini duymak benim yaşam amacımdı:D Meth Takmasamda olurdu Coolersizda olurdu ama ben sağlıklı olsun 30derece yaz sıcagında şişmesin dedim bu ekstraları yaptım istesem aynı sekilde 3000TL ye mal edebilirdim Ama En kaliteli Bolt-on parçaları kullandım kesme biçme yapmadım sen DP yi oturtmakla cebelleşirken ben Milltekin yapboz gibi takılmasını izliyordum çayımı içerek:D zevk renk mevzusu işte olay orta bitiyor :):)

Çok yaptın ama çok bebe olmadı safa:D:D senin aracın daha ileriye donuk suanda o tartısılmaz ama ismaille ilk denedıgın gun farkı gorunce ben demiştim ismaile direk bi yazılımla direk öndesin die öylede olmus zaten..
Sana artık turbo-motor içi filan girmek lazım:) yoksa pazar gunu abinleri gördüm atw yle sende onlarla farklı heycanlara yelken aç bu böle hiç olmadı:p:D

Rabbit33
23-04-2012, 08:39
Cemcim doğru yolu buldun sonunda :icon_tup: güle güle sorunsuz kullan. Benim anlamadığım bu işilere sıcak bakmazken ,bırak sade yazılım işlerini birden stage 2 ye atladın downpipe filtre falan :) :) :) :) Tekrar güle güle kullan..

CeM öZeR
23-04-2012, 09:17
Cemcim doğru yolu buldun sonunda :icon_tup: güle güle sorunsuz kullan. Benim anlamadığım bu işilere sıcak bakmazken ,bırak sade yazılım işlerini birden stage 2 ye atladın downpipe filtre falan :) :) :) :) Tekrar güle güle kullan..

Valla abi sorma gitsin. :) Ömer diye bir ibiza cuprası daha olan arkadaşım var. Onun gazına geldik. Halen acaba yapmasamıydım dediğim oluyor. Ama gaza basıp homurtuların eskisiyle alakası olmadığını görünce iyi oldu boşver diyorum kendi kendime :o

zafa38
23-04-2012, 09:18
Safa Allah cezanı verecek oğlum :D ulan ne merakı mangal yaparken basından kaldırttın deneyelim diye 10 defa aradın :) neyse denedik gördük. 4. Vites başında ibizanin tamponu 20-30 cm öne çıkıyor. Ondan sonra ben yarım boy civarı one çıkıyorum. Senin top speed de bir kere yetisebildigini gördüm o da son denemede yani 5. Denemeydi yanlış hatırlamıyorsam. benim arabada takdir edersin ki cooler yok ister istemez az da olsa şişiyor. 1 boy one çıkma sadece 3. Denemede 225 km hıza geldigimde ben çıktım onun dısında bir boy hiç olmadı. İbizanin filtresiini orjinal taktik. Bugünde şu dump valve adaptoru sökülecek bir aksilik çıkmazsa. Haberleşip denersiniz ;)

Olum tmm kabul ediorum yazilimin yapildigi aksamdan beri denemek istiodum ama ogun dedimki en son.sonra deneyelim bak alkolunuzu alin gelin.dedim yok dedin ille gel:D:) bugun mutlaka sokturun su ibizadaki parcalari asil yazilim karsilastirilmasi yapilmak isteniyorsa ibizaya ibiza olmasi lazim dogru olani o. Polo ile birazdaha ugrasilsa bariz yine fabrika cikisi gibi ibizadan hizli olucagi kesin...
Demekki neymis ismail bu pancar motora para harcaniyomus degilmi:)

zafa38
23-04-2012, 09:26
Çok yaptın ama çok bebe olmadı safa:D:D senin aracın daha ileriye donuk suanda o tartısılmaz ama ismaille ilk denedıgın gun farkı gorunce ben demiştim ismaile direk bi yazılımla direk öndesin die öylede olmus zaten..
Sana artık turbo-motor içi filan girmek lazım:) yoksa pazar gunu abinleri gördüm atw yle sende onlarla farklı heycanlara yelken aç bu böle hiç olmadı:p:D

Murat bey simdi polo ile ibizanin arasinda yazilimdan sonrada daglar kadar fark oluyor yine bilirsinki beyaz cupra da da ayni ismailin speclerden war ama 4-5 boy geri kaliyor diyor ismail. arabada siknti war deniyor 20000km deki arabada ne skntisi olcak. simdi burda karsilastirilmak istenen yazilimsa ibizaya ibiza denencek zaten. Bu boyle olmadi derken motor icine girip turbo upgrade yapanda war 248 hp aliyor araba bu motorun gidip gidebilecegi bukadar. Saglikli olarak dahasi yok zaten bundan sonrada bu motorla dahada ugrasmaya gerek duymuyorum sonu gordum artik RWD zamani:)
Arasira bnde takiliorum Atv ile ama atv bana dayanmiyor parcalaniyo :)nerde gordun onlari:D

RedLine
23-04-2012, 10:41
Cem kardeşim kazasız belasız bin yeterki senin beğenmen gerisini boşver ;)
Zaten biliyorsun bizim birine saplama kaplama iddamız yok ...

mrt_tsn
23-04-2012, 11:13
Murat bey simdi polo ile ibizanin arasinda yazilimdan sonrada daglar kadar fark oluyor yine bilirsinki beyaz cupra da da ayni ismailin speclerden war ama 4-5 boy geri kaliyor diyor ismail. arabada siknti war deniyor 20000km deki arabada ne skntisi olcak. simdi burda karsilastirilmak istenen yazilimsa ibizaya ibiza denencek zaten. Bu boyle olmadi derken motor icine girip turbo upgrade yapanda war 248 hp aliyor araba bu motorun gidip gidebilecegi bukadar. Saglikli olarak dahasi yok zaten bundan sonrada bu motorla dahada ugrasmaya gerek duymuyorum sonu gordum artik RWD zamani:)
Arasira bnde takiliorum Atv ile ama atv bana dayanmiyor parcalaniyo :)nerde gordun onlari:D

ozaman elleme boyle kalsın aracın dahada kurcalama sağını solunu, bir bilgim yok ibizanın durumu nedır ne degıldır.
ben görürüm heryerde sen ne yapıyodun oralarda dersen bende uçurtma uçuruyodum:D:D

CeM öZeR
23-04-2012, 11:45

Aga sen şimdi lafı çarpıtıyorsun ama. Ben dedim ki dump valve adaptörü cosfire mı ne haltsa ondan takılmış daha önce. O basınç kaçırıyor. Birde sende gördün işte arabada yumruğum büyüklüğünde bir simota filtre var. 1.2 motor ibizam olsa takmayacağım cinsten bir filtre yani. Girişinide manifoldun ağzına dayamışlar resmen. Cayır cayır sıcak hava çektiği bariz belli. Filtreyi söktük orjinale çevirdik dün. Ömer bugün fırsat bulup powerful'e giderse adaptörü de sökecekler. Yani sen o speclerinle sadece evotech stage 2 yazılım ve downpipe'ı olan. Orjinal filtreli bir ibizayla deneyeceksin. :) Bende 1-2 boy civarı geçersin diye tahmin ediyorum. Bakalım göreceğiz. İlerleyen zaman da sen filtreni tak,Ömerde filtresini taksın. Bende belki son susturucuyu değişirim. O zaman yine rollümüze bakalım. Belki de sen başroll olursun. :D

CeM öZeR
23-04-2012, 11:47
Cem kardeşim kazasız belasız bin yeterki senin beğenmen gerisini boşver ;)
Zaten biliyorsun bizim birine saplama kaplama iddamız yok ...

Saplama kaplama :D Seviyorum seni Allah razı olsun... Sucuğu pastırmayı sevdiysen her zaman bir alo çekmen yeter. ;)

zafa38
23-04-2012, 14:14
ozaman elleme boyle kalsın aracın dahada kurcalama sağını solunu, bir bilgim yok ibizanın durumu nedır ne degıldır.
ben görürüm heryerde sen ne yapıyodun oralarda dersen bende uçurtma uçuruyodum:D:D

Araba zaten son haddinde daha ne yapayım bişi yapmıyorumki :D:D
Oralar nerelerse artık bu arada ATV sizlere ömür iptal olmus iade ettik :)

zafa38
23-04-2012, 14:23
Aga sen şimdi lafı çarpıtıyorsun ama. Ben dedim ki dump valve adaptörü cosfire mı ne haltsa ondan takılmış daha önce. O basınç kaçırıyor. Birde sende gördün işte arabada yumruğum büyüklüğünde bir simota filtre var. 1.2 motor ibizam olsa takmayacağım cinsten bir filtre yani. Girişinide manifoldun ağzına dayamışlar resmen. Cayır cayır sıcak hava çektiği bariz belli. Filtreyi söktük orjinale çevirdik dün. Ömer bugün fırsat bulup powerful'e giderse adaptörü de sökecekler. Yani sen o speclerinle sadece evotech stage 2 yazılım ve downpipe'ı olan. Orjinal filtreli bir ibizayla deneyeceksin. :) Bende 1-2 boy civarı geçersin diye tahmin ediyorum. Bakalım göreceğiz. İlerleyen zaman da sen filtreni tak,Ömerde filtresini taksın. Bende belki son susturucuyu değişirim. O zaman yine rollümüze bakalım. Belki de sen başroll olursun. :D

Walla sökülsün bakalım farka ama şu Ömeri video konusunda ikna ett herkes video istiyo çekelim basit bi video bende kısmetse bu hafta kiti getirtiyorum İnş...
Birde Sen o filtrenin küçük olduguna nerden karar veriyosun ismail onu çok merak ettim sendeki BMC 2.0TFSİ filtresi Ömerin cupradaki 1.4 tsi filtre kazanı ozaman tüm dünya markaları yanlış filtre kiti yapıyor İTG nin veya diğer markaların 1.4 tsi için yaptıkları kazanları inceledinmi hiç?

CeM öZeR
23-04-2012, 15:00
Walla sökülsün bakalım farka ama şu Ömeri video konusunda ikna ett herkes video istiyo çekelim basit bi video bende kısmetse bu hafta kiti getirtiyorum İnş...
Birde Sen o filtrenin küçük olduguna nerden karar veriyosun ismail onu çok merak ettim sendeki BMC 2.0TFSİ filtresi Ömerin cupradaki 1.4 tsi filtre kazanı ozaman tüm dünya markaları yanlış filtre kiti yapıyor İTG nin veya diğer markaların 1.4 tsi için yaptıkları kazanları inceledinmi hiç?

Kardeşim ben filtrenin sadece küçüklüğünden bahsetmedim filtrenin ağzı uzaya bakıyor hava alan yere değil. :hahaha: Filtre sigara paketi kadar. İçini açıp baktığımızda Ömerle dalga geçtim. :) Şimdi çok daha iyi. Şu adaptör mü crossfire mı ne haltsa onu da sökeceğiz. Bugün yarın denersiniz. Sabırsız olma. Onu geçiyorsan geç sonra yine gel. Ne olursan ol yine gel stage 1-stage2-stage3. Önemli olan dostluk kazansın. :rolleyes: Videoya kafanı yorma ben çeker yüklerim. Cam car olup arkadan selektör atmak istiyorum. :Deli:

mrt_tsn
23-04-2012, 16:04
Kardeşim ben filtrenin sadece küçüklüğünden bahsetmedim filtrenin ağzı uzaya bakıyor hava alan yere değil. :hahaha: Filtre sigara paketi kadar. İçini açıp baktığımızda Ömerle dalga geçtim. :) Şimdi çok daha iyi. Şu adaptör mü crossfire mı ne haltsa onu da sökeceğiz. Bugün yarın denersiniz. Sabırsız olma. Onu geçiyorsan geç sonra yine gel. Ne olursan ol yine gel stage 1-stage2-stage3. Önemli olan dostluk kazansın. :rolleyes: Videoya kafanı yorma ben çeker yüklerim. Cam car olup arkadan selektör atmak istiyorum. :Deli:

Dövüşmeden oynayın bak topunuzu keserim:D

CeM öZeR
23-04-2012, 16:41
Dövüşmeden oynayın bak topunuzu keserim:D

Safa kale içi çarşısından masatı almış bileniyor :eek:

mrt_tsn
23-04-2012, 17:02

çalıyo kendine çalıyo kendinemi diyosun yani:hahaha:

TYPERHAKAN
23-04-2012, 19:06

cem helal olsun sana kardeşim safa ile aranızdaki buzları erittiğiniz için çok mutlu oldum,sana yakışanı yapmışın kardeşim,zaten orada gazlıcak kaç kişisiniz ki birbirinizin kıymetini bilin ,tatlı rekabet herzaman olur o da araçlarınızı geliştirmenize yardımcı olur.hoşçakal

zafa38
23-04-2012, 19:12
cem helal olsun sana kardeşim safa ile aranızdaki buzları erittiğiniz için çok mutlu oldum,sana yakışanı yapmışın kardeşim,zaten orada gazlıcak kaç kişisiniz ki birbirinizin kıymetini bilin ,tatlı rekabet herzaman olur o da araçlarınızı geliştirmenize yardımcı olur.hoşçakal

Abicim bitanesiniz hepiniz saolun hepiniz sen melih abi alpaslan abi ve daha bi cok kişi :)
Aslında bizim tartısmanın arabayla uzaktan yakından alakası yoktu baska bi konu araba için kavga hayattaki en son yapcagım seydir...

zafa38
23-04-2012, 19:13

Metin2 oynamaktan oluyo hepsi Kılıcını Keskinleştir İSO :D

CeM öZeR
23-04-2012, 21:28
Metin2 oynamaktan oluyo hepsi Kılıcını Keskinleştir İSO :D

Ustra safa :hahaha:

typermelih
23-04-2012, 22:00
açıkçası yaşlarınız daha 20-25 çivarı,bu hırsla siz varya benim yaşıma gelince 1000 hp araçlara binersiniz :)

CeM öZeR
23-04-2012, 22:22
açıkçası yaşlarınız daha 20-25 çivarı,bu hırsla siz varya benim yaşıma gelince 1000 hp araçlara binersiniz :)

Abi ben 1.5-2 seneye kadar evlenirim inşallah hayırlısıyla . Açıkcası çok fazla hevesimde yok. Ama belki o zaman bir ihtimalle golf r düşünebilirim. Bunun dışında uçuk kaçık araba zor :)

Harunde
23-04-2012, 23:21
Sağol Harun abi hadi bakalım sıra sende :) Bişey soracağım kilometre kaç bin oldu abi senin?

16.020 oldu bu gün :)
senden 900 km gerideyim...

bu arada senin dp 'nin uzunluğu ne kadar kat ve orta susturucuyu iptal ettin mi ??

CeM öZeR
24-04-2012, 08:54
16.020 oldu bu gün :)
senden 900 km gerideyim...

bu arada senin dp 'nin uzunluğu ne kadar kat ve orta susturucuyu iptal ettin mi ??

Abi orta susturucu bitince bir kelepçe var oraya kadar ve tek parça halinde. Mecburen orta iptal oluyor. Kat yok :) Geriye sadece arka dingilin üzerinden atlayan 55 lik boru ve orjinal son susturucu kalıyor. Ben tatilde çok kilometre yaptım valla 6.000 km si uzun yol :) Yoksa senede 10.000 ancak olur. Lastikleri bi ön arka yaptır abi.

BARR
24-04-2012, 09:27
Cem TDI Stage 2 evlenince :D

Harunde
24-04-2012, 10:23
Abi orta susturucu bitince bir kelepçe var oraya kadar ve tek parça halinde. Mecburen orta iptal oluyor. Kat yok :) Geriye sadece arka dingilin üzerinden atlayan 55 lik boru ve orjinal son susturucu kalıyor. Ben tatilde çok kilometre yaptım valla 6.000 km si uzun yol :) Yoksa senede 10.000 ancak olur. Lastikleri bi ön arka yaptır abi.

hımm aynı parça var ikimizinde aracında...
o kadar parayı yatsın diye mi verdik binelim tabiki...
15.000 de rot ayarına girmiştim o zaman yaptırmıştım ön arka...
tekrar güle güle kullan...

CeM öZeR
24-04-2012, 10:45
hımm aynı parça var ikimizinde aracında...
o kadar parayı yatsın diye mi verdik binelim tabiki...
15.000 de rot ayarına girmiştim o zaman yaptırmıştım ön arka...
tekrar güle güle kullan...

Sağol abi. Sen öyle diyince aklıma geldi. Bir arkadaş söylemişti. " Ben atı ahıra bağlamak için almadım" :D

zafa38
24-04-2012, 11:01

İste beynimi okuyan bir kisi daha :)) Abi hala yay yok arabada napicaz O:-)

CeM öZeR
24-04-2012, 13:47
İste beynimi okuyan bir kisi daha :)) Abi hala yay yok arabada napicaz O:-)

Ne kıl kuyruk adamsın :ofk: :D