PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Performans gerilemesi?

devran
22-04-2012, 21:42
Arkadaşlar öncelikle herkeze selamlar...
Aracım Saxo VTS Specleri düz boru filtre yazılım.Aracıma egzoz taktığımda 2 boy geriliyorum standart egzozda 2 boy daha fazla gidiyorum.Bu problem kısa olmadığından mı yoksa başka bir problem mi var?Yardımlarınız için teşekkürler...

OMTech
22-04-2012, 21:52
Arkadaşlar öncelikle herkeze selamlar...
Aracım Saxo VTS Specleri düz boru filtre yazılım.Aracıma egzoz taktığımda 2 boy geriliyorum standart egzozda 2 boy daha fazla gidiyorum.Bu problem kısa olmadığından mı yoksa başka bir problem mi var?Yardımlarınız için teşekkürler...

Düz boru kaçlık? Ne tür filtre kullanıyorsun? Hangi marka/model egsoz kullanıyorsun? Biraz daha bilgi verirsen elbet birisi yardımcı olur. Geçmiş olsun.

bLackModeL
22-04-2012, 21:52
yazılımdan kaynaklanıyor olabılır oem eksozlamı yapıldı yazılım ?

devran
22-04-2012, 21:57
Düz boru kaçlık? Ne tür filtre kullanıyorsun? Hangi marka/model egsoz kullanıyorsun? Biraz daha bilgi verirsen elbet birisi yardımcı olur. Geçmiş olsun.

Düz boru sıkıştırma amaçlı 47 yani standart filtre kit olarak komple panjura kadar olan filtre kullanıyorum.Egzoz çok eski tırı vırı bir marka 63 çıkışlı?teşekkürler.

devran
22-04-2012, 21:58
yazılımdan kaynaklanıyor olabılır oem eksozlamı yapıldı yazılım ?

yazılım yaptığımızda da bu egzoz vardı sonra standarta dönmek zorunda kaldım polis vs. sonra tekrar taktığımda 2 boy geriledi bi arkadaşımızla denedik egzozlu egzozsuz 2 boy net fark ediyor egzoz takılınca gerileme oluyor

Alper_
22-04-2012, 22:16
devran sorunun nedeni ;

aracın speclerine göre egzozun büyük ve free flow olması..orjinal egzoz güzel sıkıştırma verir üstlerde sıkıntılı olur..sendeki egzozun çapı büyük olduğundan bu şekilde oluyor..örnek verecek olursam..

ağzını hamburgeri ısırır gibi aç ve nefesini ver..birde ıslık çalar gibi yap o şekilde nefes ver..egzoz sistemin bu şekilde olmalı :)

devran
22-04-2012, 22:23
devran sorunun nedeni ;

aracın speclerine göre egzozun büyük ve free flow olması..orjinal egzoz güzel sıkıştırma verir üstlerde sıkıntılı olur..sendeki egzozun çapı büyük olduğundan bu şekilde oluyor..örnek verecek olursam..

ağzını hamburgeri ısırır gibi aç ve nefesini ver..birde ıslık çalar gibi yap o şekilde nefes ver..egzoz sistemin bu şekilde olmalı :)

Ama abi şöyle bir durum var tamam speclere göre büyük ama üst devirlerde yinede biraz performans eklemesi gerekmiyormu mantıksal baktığımızda?

Alper_
22-04-2012, 22:29
Ama abi şöyle bir durum var tamam speclere göre büyük ama üst devirlerde yinede biraz performans eklemesi gerekmiyormu mantıksal baktığımızda?

sistemi haddinden fazla boşaltıyorsun bu yüzden araban geriye gidiyor..

devran
22-04-2012, 22:33
sistemi haddinden fazla boşaltıyorsun bu yüzden araban geriye gidiyor..

o zaman standart egzoza mı dönmeliyiz egzoz takmayacağız yani ? yada şanzumanı kısaya çevirdikden sonramı veya egzoz mu çok büyük ve kötü?

Alper_
22-04-2012, 22:40
o zaman standart egzoza mı dönmeliyiz egzoz takmayacağız yani ? yada şanzumanı kısaya çevirdikden sonramı veya egzoz mu çok büyük ve kötü?

egzoz takarsın ama typer a olabilecek egzozu değil..üzerindeki seçim yanlış..senin aracının speclerine uygun egzoz ss veya 51 lik gereken sıkılığı verecek başka bir egzoz..kısa takılınca çok daha iyi olur ama öncelikle araca uygun egzoz takman lazım..

devran
22-04-2012, 22:42
anladım abi ilgin için teşekkürler saygılar....

nakayama
22-04-2012, 22:46
Alper abi bende 63lük var ama gayet memnunum :S

devran
22-04-2012, 22:49
ama sende kısa var öylede bir durum var turgay?

Alper_
22-04-2012, 22:52
anladım abi ilgin için teşekkürler saygılar....

ne demek saygı bizden :)

Alper abi bende 63lük var ama gayet memnunum :S

senin egzozunun içi daha dar ama..yanlışmı hatırlıyorum :S

nakayama
22-04-2012, 22:52
edit ...... evet eksozun ıcı dar ama gırıs 63

devran
22-04-2012, 22:54
edit ...... evet eksozun ıcı dar ama gırıs 63

abi giriş değil içi dar seninkinin çıkışı 63 benim çıkış 63 ama içi kaçlık bilinmez ?

Alper_
22-04-2012, 22:57
tövbe tövbeee giriş büyük içi dar çıkış 63 :hahaha::hahaha:

devran
22-04-2012, 23:03
:) abi bu egzozun iç kısmı değilmi önemli olan sıkıştırmayı sağlayacak olan?

Alper_
22-04-2012, 23:08
:) abi bu egzozun iç kısmı değilmi önemli olan sıkıştırmayı sağlayacak olan?

evet ona göre de girişi olur..

murat_ileri
23-04-2012, 08:06
illaki egzos takacam dersen orta susturucunu büyüteceksin yeterli gelmezse 1 tane daha ekleyeceksin.

devran
23-04-2012, 13:51
illaki egzos takacam dersen orta susturucunu büyüteceksin yeterli gelmezse 1 tane daha ekleyeceksin.

problemi hallettim bugün sabah ilgin için teşekkürler.Egzoz çok ciddi fark ettiriyormuş bunu farketmiş olduk içi 51 lik bir egzoz yada ortaya ufak bir susturucu sorunu çözüyor.