PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Saç Mezoterapisi Yaptıran Varmı ?

By_DoMiNo
23-04-2012, 19:03
Arkadaşlar Saç dökülmesi ile ilgili bir sıkıntım var ama Durum biraz farklı. Saç dökülmesi ile ilgili konuda yazdım ama biraz konu dışı galiba kimse bakmadı. Durum şöyle Tam alnımın ortasından geriye doğru düz bir çizgi şeklinde saçım döküldü hani saçını ortadan ayıran insanlar ın oluşturduğu çizgi varya tam orası. Olay da 3-5 aylık bir olay. Şakaklarda da çok ilginc bir şekilde dökülme oldu sağ taraf soldan daha geride duruyor. Bayağı marka bir kuruluş a gidip fikir danıştım. Saç mezoterapisi diye birşeylerinin olduğunu söylediler. Seansı 200-300 tl civarı oluyormuş bu mezoterapilerin. İlk başlayanlarda 10 haftalık bir seans yazıyorlar. 2.5 ayda seans bitiyor ve 3 ayda da etkileri ortaya çıkmaya başlıyormuş. Zayıflayan tüyleşen ve kökleri tam ölmemiş saçları uyaran bir sistemmiş. Gittiğim kuruluş daha önce bu tedaviyi yaptırmış kişilerin tedavi öncesi ve sonrası resimlerini gösterdi bayağı güzel değişimler var. Ama kimi kişilere soruyorum yok bi faydası paran boşa gider diyorlar. Bu konuda bilgisi olan yaptırmış olanlar varsa yardımına sığınıyorum.

Gayri ciddi yorumlar lütfen yapılmasın. KOnuyu gayet ciddi bir amaçla acıyorum. Şayet konu ile ilgili bir aykırılık varsa kilitlenmesin direk silinsin istiyorum. Ben Bu acıyla yaşayamam :)

63owen63
23-04-2012, 19:28
Büyük geçmiş olsun,ama forumdaki insanlarında çok yetkin konuya hakim kişiler dışında,cok saglıklı yorum yapma ihtimalleri zayıf. Ayrıca bu işler biraz kişisel,yani sende işe yarayan yöntem bende aynı etkiyi vs göstermeyebilir, işin ehli yerlerle görüşmelisin.

By_DoMiNo
23-04-2012, 19:35
Büyük geçmiş olsun,ama forumdaki insanlarında çok yetkin konuya hakim kişiler dışında,cok saglıklı yorum yapma ihtimalleri zayıf. Ayrıca bu işler biraz kişisel,yani sende işe yarayan yöntem bende aynı etkiyi vs göstermeyebilir, işin ehli yerlerle görüşmelisin.

Asıl merakım şudur. Sonuçta ben yetkili kişilerle görüştüm. Mutlaka fayda göreceksin diyorlar Ama ben biraz pazarlama ağızı gördüğüm için gittiğim yerlerde aklımda endişe kaldı. Diyorki hiç. fayda göremesen var olan saçların güçlenir ve kalınlaşır en azından. Bu lafın ardından benimde aklıma kurt düştü. Seanslarıda pahalı namussuzların. 200-300 Tl istiyorlar seansına o da 15 dk sürüyor kafa derinize ince bebe şırıngalarıyla bir ilaç enjekte ediyorlar. 10 seans ta da iyi para yani. Yaptırdğım testler sonucu dökülme aşırı stresten oluşmuş deniliyor. Sadece sormak istediğim bu yöntem güvenilirmidir. Derdime çare olurmu onun için sormak istedim. Gidip görüştüğüm yerler kesin fayda göreceksin diyorlar Parantez içerisinde de hiç saç çıkmasa var olan saçlarını korur diyorlar. Zaten kafamın ortasında düz bir çizgi var. Sağa yatırıyorum saçları kapanmıyor sola yatırıyorum kapanmıyor. Parantez içerisi kafamı kurcalıyor.

63owen63
23-04-2012, 19:41
peki buradan beklentin nedir,? yani burada 2 kişi uygulatmışsa bile, bireysel bi olay oldugu için, birinde etkili olmuş iken digerinde sadece var olan saçı güçlendirmiş olabilir. buda seni yanıltabilir.

onursumer
23-04-2012, 19:56
bu yontemi 3 arkadaşımda yaptırdı iyi kotu kafalarında saç var şuan

super ilerleme olmasada yararlarını gorduler

parasının hakkımı dersen orası biraz tartışılabilir çünkü gozlemlediğim hepsinde farklı farklı sonuç verdi

darkmoon
23-04-2012, 20:05
bir arkadaşım yaptırdı oda az çok faydasını gördü mezoterapi genelde saç ekiminden önceki bir adım olarak yapılıyor..

SONE-R
23-04-2012, 20:10
dostum geçmiş olsun. bir de Proscar kullanmayı dene.

By_DoMiNo
23-04-2012, 20:35
herkeze yorumlarından dolayı teşekkür ederim. 30 lu yaşlarda bir abi var o da uzun zamandır yaptırıyormuş hatta ayda bir de seans a gidiyormuş. Kafasında bayağı az saç var. Sürekli kafasında şapkayla dolaşacak düzeyde saç var bu yüzden şapkayla dolaşıyor sürekli. Gözlemlediğim kadarıyla işe yarayan da var yaramayanda. Denemediğim şey kalmadı en son bu aklıma geldi 50-100 ona buna verene kadar diyip bir kere verip sonunu getirme düşüncesinden hareketle mezoterapiyi düşündüm. Genetiğimde acayip sık saçlı bir insandım. Lise hayatım boyunca saçlarımın sıklığı ve az uzadığında kafamın kocaman görünmesinden kocakafa lakabı yakıştırıldım. Bundan 3 sene öncesine kadar yine bayağı yoğun saclarım vardı. İnsan ister istemez sıkıntı yapıyor.:(

Serhat Y.
23-04-2012, 20:46
Yaklasik iki sene once 6 seans mezoterapi yaptirmistim devaminda proscar kullaniyorum rogaine ile donusumlu olarak, sac dokulmem tamamen durdu zayifiar iyilesti.
Ama bence burdan degilde bu tarz sohbetlerin gectigi farkli forumlardan daha faydali bilgiler edinebirsin

By_DoMiNo
23-04-2012, 22:54
Yaklasik iki sene once 6 seans mezoterapi yaptirmistim devaminda proscar kullaniyorum rogaine ile donusumlu olarak, sac dokulmem tamamen durdu zayifiar iyilesti.
Ama bence burdan degilde bu tarz sohbetlerin gectigi farkli forumlardan daha faydali bilgiler edinebirsin

Tamam doğru diyorsunda proscar dediğin ürünün perspektifinde saç ile uzaktan yakından alakasının olmadığı belirtiliyor. Tamamen prostat büyümesini tedavi etmek amacıyla üretilmiş bir ürün. Aspirin i bile gereksiz kullanmayın denildiği halde sırf saça iyi geliyor diye prostat ilacı kullanmak pek mantıklı gelmedi doğrusu. Yinede büyük küçük yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim hepinize. Yinede eczacı bir tanıdığıma soracağım bu proscar ı Hem fiyat acısından hemde yan etkiler gelecekteki etkileri hakkında.

Akihiko Saito
23-04-2012, 23:08
Sen o parayı bana ver, ben sana sabah akşam seans yapıyım abi.. :D
Şaka bi yaka aynı sorun bendede var, :) Ama ben kendim kaşındım Jöleyle ördürdüm saçı, 2 hafta o şekilde yıkadım, sonra örgüleri bi açtım; saçın 4de 3ü elimde kaldı.. :( Saç kökleri resmen ölmüştü, Tuttuğum kısım elimde kalıyordu, şu anda sürekli olarak badem yağı uyguluyorum ve yavaş yavaş düzelmeye başladı. Saç konusu bende baya bir takıntı halini aldı bide; inat ettim 2,5 yıldır makas dokundurmuyorum saçlara. :D

By_DoMiNo
23-04-2012, 23:19
Sen o parayı bana ver, ben sana sabah akşam seans yapıyım abi.. :D
Şaka bi yaka aynı sorun bendede var, :) Ama ben kendim kaşındım Jöleyle ördürdüm saçı, 2 hafta o şekilde yıkadım, sonra örgüleri bi açtım; saçın 4de 3ü elimde kaldı.. :( Saç kökleri resmen ölmüştü, Tuttuğum kısım elimde kalıyordu, şu anda sürekli olarak badem yağı uyguluyorum ve yavaş yavaş düzelmeye başladı. Saç konusu bende baya bir takıntı halini aldı bide; inat ettim 2,5 yıldır makas dokundurmuyorum saçlara. :D

Aramızda 4 yaş var. 20 yaşındayken 8 ay hiç makas vurdurmamıştım. Uzattım geri yatırdım kafa kabarıyor diye geri kestirmiştim. O kadar sıktı :( Şimdi benim yine en büyük arzum saç uzatmak ama şuanki döküntüden dolayı still uygulayamıyorum malesef :( Sorunu bir çözsem bulutsuzluk özlemi gibi at kuyruğu yapana kadar uzatcam :)

Beyaz ile işaretli bölge döküldü bende. (Resim temsilidir.)
http://i.imgur.com/ZCc5S.jpg

Ahmet.S
23-04-2012, 23:34
Yazilarin hepsini okumadim ilk ciktigi zamanlar yaptirmistim seansi 150 tl idi ozamanlar. Bursada kulturpark ortakapi karsinda biyer vardi orda yaptirmistim eger aileden irsiyse bu isler hikaye benim tecrubem bu yonde oldu. minoxidil yuzde 5 lİgi 2002 de kullaniyodum hic biyerde yoktu zorla temin ediyodum sac dokulmesini yavaslatiyo bitek onu tabsiye edebilirim ama simdi cok guzel ekiyolar ektirmek mantikli ama ondanda vazgectim o pisikolojik durum bitti birden cok sukur.

darkmoon
23-04-2012, 23:47
ilaçlar dökülmeyi kesebilir ama buda bağımlılık yapar ilaçları kesdiğiniz an bu ilaç şampuan merhem spray serum artık her neyse kestiğiniz an saçlarınız gene dökülmeye başlar yani bir çözüm değil devamlı kullanmanız lazım bu tür ilaçları.. kalıcı çözüm saç ekimi tabiki..

2 yıl boyunca bu tür ilaçlara vericeğiniz parayla bir defada saç ektirir ömrünüz boyu kurtulursunuz şimdi saç ekimi zaten çok ucuzladı k.k bile taksit yapıyor adamlar.

eğer resimde gösterdiğiniz gibiyse bence saçınızı uzatırsanız o dökülen yer otomatikman kapanır yada ordan ayrılır ortadan ikiye saçınızı ayırıyor görüntüsü oluşur gibime geliyor..

Akihiko Saito
23-04-2012, 23:51
Aramızda 4 yaş var. 20 yaşındayken 8 ay hiç makas vurdurmamıştım. Uzattım geri yatırdım kafa kabarıyor diye geri kestirmiştim. O kadar sıktı :( Şimdi benim yine en büyük arzum saç uzatmak ama şuanki döküntüden dolayı still uygulayamıyorum malesef :( Sorunu bir çözsem bulutsuzluk özlemi gibi at kuyruğu yapana kadar uzatcam :)

İnşallah ya, :) Uzun saç seven bir insanın saçının erken dökülmesi hakikaten üzücü oluyor. Benim kuzenimde seninle aynı şeyi yaşamıştı 22 yaşındayken. Onunki cizgi şeklinde yada 'V' şeklinde değilde gayet normal bir şekilde önden başlayıp arkaya doğru 6 ay içinde hızlı bir dökülme yaptı. Geçen yıl saç ektirdi ve düzenli olarak bazı şeyler kullanıyor. Ama yeni çıkan saçlarıda çok seyrek olduğu için artık uzatmıyor. Fazla geç olmadan müdahale etmek gerek. İnşallah dökülmesi durur seninkininde.. :)

corcor
24-04-2012, 00:50
proscar 5 mg prostat büyümesinde kullanılır ana maddesi finasteriddir saaç dökülmesi için 1 mg propecia adı altında finasterid hap satılır eczanelerde proscar ın kutusu 20 tl 1 hapı 4 e bölerek kullanır saç dökülmesi yaşayanlar propecia kutusu 70 tl proscar daha hesaplı 1 kutu 4 5 ay gidiyor ve bu hap genetik erkek tipi dökülmede kulanılır genetik dökülme olanlarda işe yarar minoxidil%5 eczanelerde mnoxil adında satılır fiyatı 52 lira türk malıdır internette kırklan adında minoxidil%5 bulabilirsiniz fiyatı 37 lira bu 2 ilaç dünyada saç dökülmesini durdurup saç çıkardığı kanıtlanan 2 ilaç ve diğer ilaçlar fasa fiso hepsi yalandır saç mezo terapiside aynı şekilde düzmecedir işinin uzmanı bir dermatoloğa giderseniz aynı şeyleri size söyler yanlız finasterid kandaki dht hormonunu azalttığı için kullanan kişinin eşi hamile kalacaksa ilacı 1 hafta önceden bırakmalı

Burak K.
24-04-2012, 07:52
Direk saç ektirseniz,daha sağlam bi çözüm olmaz mı ? Gerçi Saç Mezoterapisi nedir bilmiyorum ama...

By_DoMiNo
24-04-2012, 08:32
Saç ekimi konusunda doktorun söylediği daha nerenin ne şekilde döküleceği belli olmadığından bu yaşlarda saç ekimi yapmıyoruz tamamen açılmadan. Çünkü diyor biz sizin istediğiniz bölgelere ekeriz daha sonra farklı bir bölge dökülür yine görüntü acısından bozukluk olusur diyor.

Bu arada dayılarda felan dökülme var. Ama benim dökülmemin daha çok stress den dolayı olduğu söyleniyor. Benim saç tipim daha çok teyzelerime benziyor. Alnım küçük ve saçlarım oldukca sıktı. Son 1 - 1.5 seneye kadar.

Bu arada gittiğim kuruluş reklam amaçlı değil ama esteworld isimli firma. Biz diyorlar herkeze saç ekmeyiz. Saç ekmeden de kurtarabileceğimiz kişiler geliyor onlara mezoterapi öneriyoruz diyorlar. Biz bu işi para için yapmıyoruz. Kendi prestijimiz icin kalitemizi konusturmak icin yapıyoruz. Para icin yapacak olsaydık direk sac ekerdik felan diyorlar.

Bu arada bu saç mevzusuna insan acayip özgüvenini kaybediyormuş onuda öğrenmiş oldum. :(

Omak
24-04-2012, 08:35
proscar 5 mg prostat büyümesinde kullanılır ana maddesi finasteriddir saaç dökülmesi için 1 mg propecia adı altında finasterid hap satılır eczanelerde proscar ın kutusu 20 tl 1 hapı 4 e bölerek kullanır saç dökülmesi yaşayanlar propecia kutusu 70 tl proscar daha hesaplı 1 kutu 4 5 ay gidiyor ve bu hap genetik erkek tipi dökülmede kulanılır genetik dökülme olanlarda işe yarar minoxidil%5 eczanelerde mnoxil adında satılır fiyatı 52 lira türk malıdır internette kırklan adında minoxidil%5 bulabilirsiniz fiyatı 37 lira bu 2 ilaç dünyada saç dökülmesini durdurup saç çıkardığı kanıtlanan 2 ilaç ve diğer ilaçlar fasa fiso hepsi yalandır saç mezo terapiside aynı şekilde düzmecedir işinin uzmanı bir dermatoloğa giderseniz aynı şeyleri size söyler yanlız finasterid kandaki dht hormonunu azalttığı için kullanan kişinin eşi hamile kalacaksa ilacı 1 hafta önceden bırakmalı

peki bu proscar ın herhangi bir yan etkisi varmı? prostat olmadan kullanılırsa prostat ile ilgili bir problem yaratmasın?

darkmoon
24-04-2012, 10:34
o ilaçları proscar falan uzun süreli kullanımlarda yan etkisi vardır cinsel isteksizlik menide azalma v.b doktorunuza danışmadan bu tür ilaçlar bence almayın..

saç dökülmesi genelde genetik ırsidır istediğiniz ilacı alın sadece bekletip geciktirirsiniz ama büyük son elbet bir gün gelir yani saç dökülür.. doktorunuz çok doğru demiş tam dökülsün dökülmenin şekli belli olsun ondan sonra ektirmeniz en güzeli bu kadarda stress etmeyin ne olucak etrafda milyarlarca sizden beter kel insanlar var hepside kendiyle barışık bayanlar konusunda zaten kıla tüye bakıp gelicek hatunda hiç gelmesin. :)

ocean0636
24-04-2012, 11:07
Benim valide medical estetic hekim yani bu islerle ugrasiyor..
Sac mezoterapisi yaptigi tanidiklarimiz oldu hepsinde oldukca ise yaradigini soyleyebilirim.
Fakat bu islem musteriler tarafinfan yanlis anlasiliyor. Sac mezoterapisi sac olmayan bir bolgeden sac cikartmaz, gozle gorulemeyecek kadar bile ince cansiz olan butun killarin kalinlasmasini koklerinin guclenmesini sagliyor yani bir nevi dokulmeyi onleyip dokulme egiliminde olan cansin saclari guclendirip kalinlastiriyor diyebiliriz. Cansiz ince killar kalinlastigi icin genel olarak kafadaki acik bolgeler nispeten daha kapaniyor diyebiliriz.
Butun guzellik uygulamalarinda oldugu gibi sac mezoterapisindede yapan kisi ve kullanilan malzemenin markasi en onemli 2 etken. Guvenilir ismi duyulmus merkezlerdeki hekimlere yaptirmanizi tavsiye ederim ...

corcor
24-04-2012, 12:24
proscar ı prostat hastaları 5 mg kullanıyor saç dökülmesinde 1 mg kullanılıyor buda çok fazla bi yan etki yapmıyor 100 kişiden 2 kişide cinsel isteksizlik olur deniyor meni azalması yapıyor ama ilacı bırakınca normale dönüyor kallıcı ve önemli bi yan etkisi yok zaten önemli bi yan etkisi olsa fda dan onay alamaz ve doktorlar bukadar sık bu ilacı saç dökülmesi yaşayan hastalara yazmazlar ilacı kullandığın sürece dökülmeyi durdurursun bırakınca tekrar dökülme başlar mezoterapiyi iyi araştır yurt dışı forumlarına bak bağzı doktorlar yapıyor ama git gide bunu yapan kişiler azalıyor çünkü mezoterapi denen şey saç köklerine ilaç enjekte etmek enjekte edilen şey genelde minoxidil bunuda haftada 1 yada 2 kez yapabiliyorlar daha fazla yapıldığı zaman deriyi tahriş ediyor iltihaplandırıyor bu ilacında haftada 2 gün saç köküne enjekte edilmesi yetmiyor bunu çoğu doktor para tuzağı olarak görüyor minoxidil deriyi delmeden deriden emilen bir ilaç kullanan zaten faydasını görür

Cilthekimi - Soru Sor - Dr.Habibullah Aktaş (http://www.cilthekimi.com/sorusor/) şu siteyi iyice araştır

corcor
24-04-2012, 12:34
proscar ı prostat hastaları 5 mg kullanıyor saç dökülmesinde 1 mg kullanılıyor buda çok fazla bi yan etki yapmıyor 100 kişiden 2 kişide cinsel isteksizlik olur deniyor meni azalması yapıyor ama ilacı bırakınca normale dönüyor kallıcı ve önemli bi yan etkisi yok zaten önemli bi yan etkisi olsa fda dan onay alamaz ve doktorlar bukadar sık bu ilacı saç dökülmesi yaşayan hastalara yazmazlar ilacı kullandığın sürece dökülmeyi durdurursun bırakınca tekrar dökülme başlar mezoterapiyi iyi araştır yurt dışı forumlarına bak bağzı doktorlar yapıyor ama git gide bunu yapan kişiler azalıyor çünkü mezoterapi denen şey saç köklerine ilaç enjekte etmek enjekte edilen şey genelde minoxidil bunuda haftada 1 yada 2 kez yapabiliyorlar daha fazla yapıldığı zaman deriyi tahriş ediyor iltihaplandırıyor bu ilacında haftada 2 gün saç köküne enjekte edilmesi yetmiyor bunu çoğu doktor para tuzağı olarak görüyor minoxidil deriyi delmeden deriden emilen bir ilaç kullanan zaten faydasını görür

Cilthekimi - Soru Sor - Dr.Habibullah Aktaş (http://www.cilthekimi.com/sorusor/) şu siteyi iyice araştır

Omak
28-05-2012, 17:42
peki bu minoxil ve proscarı aynı anda kullanırsak bir problem olmaz dimi? veya 2 sinden 1 ini tek kullanmak yeterlimi?

corcor
28-05-2012, 20:53
peki bu minoxil ve proscarı aynı anda kullanırsak bir problem olmaz dimi? veya 2 sinden 1 ini tek kullanmak yeterlimi?

en yüksek etkiyi almak için ikisi bir arada kullanılması gerek zaten minoxidil losyon direk kafaya sürüyorsunuz kepekten başka bi yan etkiside yok eczanedeki %5 minoxil ide önermem 52 lira çok para ve yerli malı kırkland%5 minoxidil var 35 lira amerikan malı satılan sitenin ismini reklam olmasın diye yazmıyorum googleye yaz kırkland%5 çıkar

Omak
29-05-2012, 09:55
ben eczaneden minoxil aldım 15 gun oldu daha önce haberim olsaydi keşke. neyse bundan alıyım dursun mino bitince kirklanda devam ederimde google da arattım çıkanlara baktım ama sitenin birinde 75 tl idi öyle 35 e fln göremedim site yi bana pm liyebilirmisin acaba?

birde bu proscarı 4 e mi bölücem 5 emi?

SONE-R
29-05-2012, 17:40
birde bu proscarı 4 e mi bölücem 5 emi?

5 e bölemezsni.. :D
4 e bölüp iç kardeşim..

corcor
29-05-2012, 22:25
özel mesaj gönderdim ama mesaj kutun dolu olabilirmi gidip gitmediğini anlayamadım

emrakoba
26-08-2015, 11:20
Anneme yaptırmıştık saç mezoterapisi çok etkili oldu doktor Kerem Baykal ile görüştük araştırma yaptık baya ama hem gata mezunu olması sebebiyle hem de tecrübe sahibi olduğu için Kerem Baykal'a yaptırdık mezoterapiyi. Mezoterapi çok sık yapılan doktorların tecrübe etme fırsatı bulduğu bir uygulama değil o yüzden tecrübe sahibi doktor az Kerem Baykal ı oyüzden tercih ettik