PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : XS Power Ürünleri Hakkında

STeaM
04-02-2008, 15:41
Arkadaşlar bu marka hakkındaki görüşleriniz nelerdir. Özellikle Intercooler, egzost manifoldu, catback ve downpipe ürünleri hakkında. Bunları 200SX’de kullanmayı düşünüyorum. Aslında düşünmüyorum siparişini vericem.
Kullanan arkdaşlarımın yorumları çok önemli.

Yorumlarınız…

STP
04-02-2008, 15:46
orta karar dıyelım kalıte olarak eh yanı

sxci
04-02-2008, 15:49
xs inde sahtesi çıktı onların kalitesi baya düşük ama xs beklenenin üstünde bi kalite sergiliyo memnun kalırsın.

STeaM
04-02-2008, 15:50
selçuk sen kullandınmı bunun ürünlerinden?

STP
04-02-2008, 15:52
ben manıfoldu var suan, daha ıyı bırsey al derm

STeaM
04-02-2008, 15:54
S13 için pek alternatif yok, DC Sport gibi bir üreticimiz yok maalesef :) skender yapar diyolarda ne kadara yapar nasıl yapar bilinmez?

STP
04-02-2008, 15:58
ıskender yaparsa mın 800 max 1100 gıbı bı rakama cıkar

tool
04-02-2008, 16:02
egzos manifoldunu alma digerlerini deneyebilirsin..

STeaM
04-02-2008, 16:08
egzost manifoldu için çatlıyor deniliyordu, getirecek olan arkdaşıma bunu söylediğimde "evet daha önceden böyle 1-2 durum yaşandı anacak firma bunun için önlem aldı ve şuan sorunsuz ürünler üretiyorlar" şeklinde cevap verdi.

zaten selçuk çatlatmadıysa ben hiç çatlatamam :D

MiaMi
04-02-2008, 16:09
Nerden getirtiyorsun parçaları kim bu kişi. Tanıdıkmı yanına bir iki parça piston falan eklettirelim.

STP
04-02-2008, 16:12
egzost manifoldu için çatlıyor deniliyordu, getirecek olan arkdaşıma bunu söylediğimde "evet daha önceden böyle 1-2 durum yaşandı anacak firma bunun için önlem aldı ve şuan sorunsuz ürünler üretiyorlar" şeklinde cevap verdi.

zaten selçuk çatlatmadıysa ben hiç çatlatamam :D ben catlatmadım demedımkı yalnız :D

STeaM
04-02-2008, 16:13
ben catlatmadım demedımkı yalnız :D

hayy ben seninn :D

STP
04-02-2008, 16:19
bılmukabele cnm :D

UnnAmeD
04-02-2008, 16:19
bende ınceledım sımdı urunlerı.yanı orta kalıte dıyebılıyorsak bende 1-2 bısey almayı dusunuyorum.ınternatıonal shıppıng dahıl fıyatları uygun gıbı.

ahmetbaha-drs
04-02-2008, 16:25
s14a icin bikac parca getirtmistik pek memnun kalmadık acık soylemek gerekirse,daha iyisi olabilirdi:) sezai abi gec olsun guzel olsun,anladın senn:p

Serkan.S
04-02-2008, 18:19
bencede xs getirme uygun fiyat ilerde katlanabilir sana o yüzden gec olsun güzel olsun :)

GökhanO
04-02-2008, 18:32
xs power ile turbo xs i karıstırmayın, xs power cin malıdır bildiginiz turbolarını 15 dk da patlatanlar var girin okuyon honda-tech vs de :) wg leri fena degilmis dayanıyormus :)

STeaM
04-02-2008, 18:33
bunun geçi erkene yok turbo ile gelirken hepsi beraber alınıp takılcak :)
miniklerdede xs power vardı die biliyorum. onlarda yorum katsınlar.

STeaM
04-02-2008, 18:43
xs power ile turbo xs i karıstırmayın, xs power cin malıdır bildiginiz turbolarını 15 dk da patlatanlar var girin okuyon honda-tech vs de :) wg leri fena degilmis dayanıyormus :)

çin malı olayınıda senden duyuyorum gökhan. ben USA daki firmadan gelecek diye biliyorum ve anlaşmamı ona göre yaparım. eğer geldiği yer china ise aynen iade olur :D
ama sanmıyorum öle bi durum yaşayacağımı.

peki sizce alternatif ne olabilir.

GökhanO
04-02-2008, 18:46
çin malı olayınıda senden duyuyorum gökhan. ben USA daki firmadan gelecek diye biliyorum ve anlaşmamı ona göre yaparım. eğer geldiği yer china ise aynen iade olur :D
ama sanmıyorum öle bi durum yaşayacağımı.

peki sizce alternatif ne olabilir.

bende duymana gerek yok aratırsan xs power diye forumlarda gorursun ortadan ikiye bolunen turbolarmı ararsın yoksa catlayan manifoldlarmı :) full racede 900 dolara satılan manifoldu 150 dolara satan bi firmanın amerikada urettim yaptıgını iddia edemezsin dimi :D Neyse bence kumar oynamayın bi kere alın tam olsun.

STeaM
04-02-2008, 18:55
ustam bundan daha önce 2 tane 200sx e taktığını ve şuan sorunsuz kullandıklarını söyledi ve ekledi 2 tanesinin sorunsuz kullanması 3.nün %100 sorunsuz kullanacağı anlamınıda taşımaz diyor. onunda görüşü çoğu kişi gibi orta karar bir ürün.

GökhanO
04-02-2008, 19:04
yani demem o ki, kolay gelmiyor bu urunler alıp kırılması sonra bi daha siparis vermen falan dusununce astarı yuzunden pahalı bence kaliteli biseylere bak.

tool
04-02-2008, 19:06
ustam bundan daha önce 2 tane 200sx e taktığını ve şuan sorunsuz kullandıklarını söyledi ve ekledi 2 tanesinin sorunsuz kullanması 3.nün %100 sorunsuz kullanacağı anlamınıda taşımaz diyor. onunda görüşü çoğu kişi gibi orta karar bir ürün.

manifoldlari orta karar falan degil;
kendimizi avutmayalim lutfen, TRde 2kisi kullanmis sorunsuz olabilir ama ben 200 tane patlayan catlayan manifold, turbo vs konusu okudum ayni markanin.

ahmetbaha-drs
04-02-2008, 19:10
Turbo patlamasına ornek;bzm 200sx'e 2kere getirdik ikiside bozuk..:)

senna
04-02-2008, 19:15
şu an ebayda xs power olarak satılan manilerin
%95i hatta %100üdür belki çinde yapılıp satılıyo usa malı diil ve hakikaten kullanmak riskli

sonradan keşke demektense bence başta biraz daha maliyetli bişi yapmak daha mantıklı,çatlar sıcaktan dolayı başka yerlerin erimesine neden olur vs vs

Oytun
04-02-2008, 19:19
intercooleri güzel

Tansu
04-02-2008, 19:32
ben manifold getirttim uymadı heh xspower mış. çin malı. almayın

miniks
04-02-2008, 19:54
benımkı xs engıneerıng arkadasım karıstırmayalım xs power deıl. 2 ene once alınkıstı suanda uretmıolarmıs benım manıfolddan. ama ozel olarak urettırebılırız dıe dusunuorum.

UnnAmeD
04-02-2008, 20:04
bu lınktekı markadan bahsedıyoruz degılmı??
http://xs-power.com

FaTiH44
04-02-2008, 20:10
xs-engineering kalitelidir.isimler karışmasın:)

http://www.xs-engineering.com/

UnnAmeD
04-02-2008, 20:23
xs-power'ın kendısıde mı cın malıdır? yanı kendı websıtesınden aldıgımız malzemeler ? usa gıbı geldı bana ama ebaydekıler dırek 1e1'ı gıbı oldugu ıcın supeye dustum.

senna
04-02-2008, 20:44
şu an çoğu firma çinde yaptırıp made in usa diye satıyo amerikada neyin ne olduğunu bazen gerçekten anlamak zor bi kaç firma hariç

Schumi
04-02-2008, 20:56
bu made in yazısı yurt dışında türkiyedeki kadar sıkı değil mi ?

STeaM
04-02-2008, 20:57
peki tamam xs power tüü kaka ozaman bana sezai onu alma şunu al dediğiniz bi marka söleyin be müslümanlar :)

gorke
05-02-2008, 02:23
intercooler için dert etme aftermarket bi ürün hayli hayli işini görür, biraz araştırırsan kendne göre gzl bişi bulrsun, egzos manifoldu full-race te yok diğer yapılanlarda genelde sponsor oldukları araç için yapılmış..ben full-race mail attım fakat cvp gelmedi diğerleri (çin malları)içinse bişey demeye gerek yok. downpipe hks s14ler için olanlar s13lere uyuyor mk shop muratta var hali hazırda veya megan racing kullanabilirsin yada custom yaptırabilirsin. yada apexi n1 catback exhaust getirtebilirsin biraz tuzlu olur ama veya iskender ustaya komple bişey yaptırabilirsin.. bunlardan önce bakımlarına giriş derim ben, yağ pompası, benzn pompası, filtreler, genel bi bakımını yaptır bunlara harcamadan önce, motor ne alemde, motora gir yada... bunlarla başlayıp dediklerine doğru gelirsen ilerde üzülmezsin.. bnm fikrim tabi nacizane..

STeaM
05-02-2008, 08:15
intercooler için dert etme aftermarket bi ürün hayli hayli işini görür, biraz araştırırsan kendne göre gzl bişi bulrsun, egzos manifoldu full-race te yok diğer yapılanlarda genelde sponsor oldukları araç için yapılmış..ben full-race mail attım fakat cvp gelmedi diğerleri (çin malları)içinse bişey demeye gerek yok. downpipe hks s14ler için olanlar s13lere uyuyor mk shop muratta var hali hazırda veya megan racing kullanabilirsin yada custom yaptırabilirsin. yada apexi n1 catback exhaust getirtebilirsin biraz tuzlu olur ama veya iskender ustaya komple bişey yaptırabilirsin.. bunlardan önce bakımlarına giriş derim ben, yağ pompası, benzn pompası, filtreler, genel bi bakımını yaptır bunlara harcamadan önce, motor ne alemde, motora gir yada... bunlarla başlayıp dediklerine doğru gelirsen ilerde üzülmezsin.. bnm fikrim tabi nacizane..

görkem ayrıntılı bilgilerin için çok teşekkürler kardeşim.

aracı aldığım gün arkadaşıma bıraktım, yağ-yakıt filtreleri değişti, kayışları sıkıldı ayarlandı, yağı değişti, diskleri balataları kontrol edildi. şanzumana kadar inip kontrolü yapıldı. arkadaşımın bakım sonrası söyledikleri çok sevindirdi beni. "aracın alt ve yürüyen aksamı komple yeni değişmiş ve hepsi orjinal parçalar, motor aksamında yağ sızıntısı dahi yok, birtek beyinde sorun var oda otomatik jigle devreye girmiyo, sadece sabahları çalışırken biraz gaza basman gerekir" dedi. bunuda bi beyincide 2 dk ayarlatırız.

HKS in downpipe için kesin diyosan ona bi bakayım. ancak benm için en önemlisi şuan headers. bunda bir çözüm bulmalıyım.

gorke
05-02-2008, 08:21
malesef egzos manifoldu şu an için muamma.. ben trustada mail atıcam bakalım.. en olmadı iskender ustaya kalıcak.. yani gidip o 150-300usd arası çinliler adamı üzer, döküm manifoldumu kullanırım daha iyi bence..

STeaM
05-02-2008, 08:45
ustamın görüşüde iskender ustanında xs powerdan aman aman daha kaliteli olmayacağı yönünde. sanırım bnm usta sürekli usa malı xspower kullanmış :)
bakalım yaa şimdilik xs power ruless gibi görünüyor.

gorke
05-02-2008, 08:53
bu dediğine ve ustana katılamıcam asla...

GökhanO
05-02-2008, 09:38
ustamın görüşüde iskender ustanında xs powerdan aman aman daha kaliteli olmayacağı yönünde. sanırım bnm usta sürekli usa malı xspower kullanmış :)
bakalım yaa şimdilik xs power ruless gibi görünüyor.

usa malı xs power diye bisey yok abi alınca gorursun sende buyur al kullan :D

khan
05-02-2008, 10:11
hicbir mala kotu demek istemem ama bu mal cok cok kotu. hicbir malzemesini almam satmam. icinde xs gecen ve adam gibi olan tek marka "turboxs" dir, gerisi cakma. ha herkez benim gibi dusunmek zorunda degil ama benim mottom herzaman kaliteli kullanmaktır.
bir de bu isin soyle bir yanı var arkadaslar, ben bana soranlara hep aynı seyi diyorum. eger butceniz yetmiyorsa yarım yamalak is yapacagınıza hic yapmayın bekleyin olunca yapın. bu isin ucuza olmaz ya bir kere cok para verirsin ya uc kere az para verirsin ama en kotu aynı paraya gelir. arabaya 10-20k gomup emek harcıyıp sonrada ucuz bir parca yuzunden butun emeklerinizi heder etmeyin.

motto su;
Cheap + Reliable = Not Fast
Fast + Cheap = Not Reliable
reliable + fast = NOT CHEAP!!!

STeaM
05-02-2008, 11:01
tamam xs power ı çıkardım listeden downpipe ve catback i HKS yapacam (büyük olasılıkla)
headers için alternatif arıyorum.

tool
05-02-2008, 11:10
tamam xs power ı çıkardım listeden downpipe ve catback i HKS yapacam (büyük olasılıkla)
headers için alternatif arıyorum.

öncelikle headers degil turbo aradaba bunun karasiligi turbo manifoldu
ikinci olarak iskender gibi bir nimet varken neden hks downpipe nasilsa birebir uymayacak senin motora?

STeaM
05-02-2008, 11:20
ikinci olarak iskender gibi bir nimet varken neden hks downpipe nasilsa birebir uymayacak senin motora?

bnm headers dememden ne anlatmak istediğimi anlamışsın, ayrıca downpipe 1/1 olarak oturuyor. ör: görke, hilmilerinkinde direksiyon kutusunun orda bir sorun (farklı bir yapı) olduğundan biraz ezmişler.birde arabamı 10-15 esir etmek istemiyorum. çoğu zaman fabrikasyon ürünler tercihimdir, kısacası tercih meselesi.

tool
05-02-2008, 11:24
terimlerinde dogrusu ögreniyorsunuz iste,
maalesef Tr'deki tuning dergilerinde bile forget yazildiktan sonra biraz olsun dikkat edelim ;)

STeaM
05-02-2008, 12:45
başüstüne...

UnnAmeD
05-02-2008, 13:26
xs power kalıtesız tamam eyvallah ama su lınktekı manıfold'un blokla bırlestıgı taraftakı flansı benım hosuma gıttı aynı orj. manıfolddakı gıbı dusunup 4 parca yapmıslar genlesme sırasında catlamaması ıcın.kollardada sadece flanslara baglanırlen kaynak var.zaten kısa oldugu ıcın dırseklerı bırlestırıp yapmamıslar kolları tek parca.sımdı tecrubelı arkadaslardan rıcam bu manıfoldu alsam catlama patlama olayını nerden yapabılır? baska bır sorumda su ; bu manıfold elımıze ulastıgında takmadan evvel bıraz daha dayanıklı hale getırebılırmıyız?
bu urun ıcın degmez dıyeceksınız bılıyorum ama benım 1.8t ıcın pek fazla secenegım kalmadı.ya cast manıfold olcak yada boyle bısı.aftermarket cast bıle bundan pahalıya gelıyor.full race almayı cok ısterdım ama suan durumum yok 1500$ verecek kadar.mısal sımdı bunu alıp bıraz saglamlastırıp takarım,seneyede kısmet olursa paramda olursa full race ı alır takarım.yanı benı ıdare edermı bu arkadas bı sure? :)
topıc sahıbı arkadastan ozur dılıyorum konuyu mesgul ettıgım ıcın.
ıyı forumlar.

manıfold ; http://xs-power.com/audi-turbo-manifolds-3.htm

STeaM
05-02-2008, 13:41
ESTĞ. nedemek, benm içinde yol gösterici nitelikte bir soru.
gerçi çoğu arkdaşımın yorumu belli ama bakalım alternatifimde yok denecek kadar az...

senna
05-02-2008, 16:03
şu var,

eğer bükümde malzeme kalitesi iyi değilse metalde bükümden dolayı bi deformasyon oluşucak yüksek olasılıkla buda size mukavemet kaybı olarak geri dönebilir kuşkum odur yoksa hoş bişeye benziyo

iskendere eğer malzeme kalitesi hakkında bilgi verip yaptırırsanız şu an dünyadaki çoğu manifolda taş çıkarıcak bi manifold yapar size eminim:)

UnnAmeD
05-02-2008, 16:28
ıskender ustadan emınım ıyı ısler cıkacaktır.sonucta onun egzozunu onun manıfoldunu kullanan bırcok arkadasımız var ve memnunlar.ama sorun sımdılık para ıste.ıskender usta o kadar emek verecegı bı manıfoldu bana 200$'a veremez.benı 1 sene ıdare etmesı yeterlı bu manıfoldun.ondan sonra full race'de olur ıskender usta'nın manıfolduda olur bıraz para sıkıntımı ustumden atınca.

malzeme olarak 321 staınless demısler.tabı et kalınlıgı verılmemıs :) bunları maıl atarak bı ogrenelım barı sonra tekrar masaya yatıralım bu konuyu :)

STeaM
05-02-2008, 17:49
manifold yine xs power alternatif olmadığı için,
downpipe ve catback HKS olarak değiştirildi. manifolda şüphelendiğimiz yerlerine destek attırcam. sonrası ALLAH Kerim bakacaz artık.

UnnAmeD
05-02-2008, 18:16
ben maıl atıp bu et kalınlıklarını bı ogreneyıp.ona gore nerelerı nasıl saglamlastırırız konusalım :)

gorke
05-02-2008, 19:49

cuk diye oturuyo, eğer turbo gt series ise...

STeaM
05-02-2008, 20:56
cuk diye oturuyo, eğer turbo gt series ise...

ve de aynen GT serisi (GT2871R)

UnnAmeD
05-02-2008, 21:13
cevap geldı arkadaslar;
manıfoldlarda boru capı 3 ınc'mıs.boru et kalınlıkları ıcın soyle bısı yazmıs tam anlayamadım ama-----" 1 5/8 cm "

tekrar maıl attım sımdı 1+5/8 mı yoksa sadece 5/8mı dıye.

UnnAmeD
05-02-2008, 21:17
sanırım 5/8 dıyecek.yarım cm'den fazla.yeterlımıdır acaba..

Ramcho®
05-02-2008, 21:17
custom olarak yapmak daha sağlıklı değil mi?

UnnAmeD
05-02-2008, 21:18
ımkan varsa neden olmasın..

egeturbo
05-02-2008, 23:25
hiç bir mesajı okumadan yazıorum
Bende müşterilerime ingiltereden xs power dan ekipmanlar getiriyorum kalitesi tartışılır ama tavsiye ederim tabiki

Oz`
05-02-2008, 23:35
xs-power kötü bi marka açık sölim intercooler diyorsunuz 18 litre süper dimi 2 kere basınca neden arabanız yavaşlıyor:) hepsini geçiyorum hepsini bi kenara flow denen bişi var beyler oo kocaman deyip alıp intercoolerı takığ yarısı kadar güzel bir intercooler la deewam edebilirsin yoluna xs power obxR bunlar çatlayan tıurbo manifoldları plss kendinizi kandırmayın direk çatlarlar 2 kere gazladınmı!

STeaM
05-02-2008, 23:40
denicez özgün çatlarsa atarız çöpe sağlık olsun :)

egeturbo
05-02-2008, 23:54
xs-power kötü bi marka açık sölim intercooler diyorsunuz 18 litre süper dimi 2 kere basınca neden arabanız yavaşlıyor:) hepsini geçiyorum hepsini bi kenara flow denen bişi var beyler oo kocaman deyip alıp intercoolerı takığ yarısı kadar güzel bir intercooler la deewam edebilirsin yoluna xs power obxR bunlar çatlayan tıurbo manifoldları plss kendinizi kandırmayın direk çatlarlar 2 kere gazladınmı!

seni yalanlamak gibi olmasın ama
geçenlerde mitsubishi evo8 için bi egzoz manifoldu getirttim.Bi problemle karşılaştık ve aldığım yere mail çekip malımın derhal geri değiştirilmesii istedim yani aklınızda olsun arkadaşlar yurt dısında malınızla ilgili bi sorun olduğunda derhal değiştirmesi gerekir gelelim konumuza
Muzaffer usta Best Servis ta geçenlerde oturup muhabbet ediyoruz Bitane audi 3 müydü turbo manifoldu getirdiler satıyorlarmış bizde incelediğimizde gerçekten beğenmedik kaynak işleri biraz kötü ama yeterki orjinalini alın ama arkadaş param suan buna yetior diorsa yapacak bişi yok :rolleyes:

Oz`
06-02-2008, 01:25
nesini yalanladın ben anlayamadım onu

Burak Kasim
06-02-2008, 05:20

Katiliorum Intercoolerin buyuklugu gozunuzu boyamasin ufak bisiyle git Precision'in cok guzel Intercoolerlari war.

Bencede kesinlikle uzak dur XS Powerdan.

Arkadasimin dukkanina bi tane civic geldi, XS Power dan almis kitini ve takmakta israr etti cucuk taktiklari gibi ilk marsa bastilar Turbo yag yakiodu.

UnnAmeD
06-02-2008, 11:09
zaten bu manıfoldu alıp uzerınde yapabılecegımız saglamlastırma ıslerını konusacaktık..
xs power yetkılılerınden maıl geldı arkadaslar.kesın olarak verılen degerler soyle ;
boru capı ;3 ınc
boru et kalınlıgı ;1+5/8cm.
yanı 1.5cm'den fazla.bu belkı benım sordugum model ıcın gecerlı olculerdır bılmıyorum ama kargosu dahıl 200$'a getırıp,ustunde bıraz oynama yapıp denemeye deger gıbı.tekrar yınelıyorum,cebım azcık rahatlayınca full race alıcam zaten bu sadece ıdareten olucak.hemde denemıs gormus oluruz bıraz elden gecınce dayanıklımı degılmı.

manıfoldda bu arkadaslar ;
http://www.xs-power.com/audi-turbo-manifolds-3.htm

dıkkat edın blokla bırlestıgı taraftakı flans 4 parca olarak yapılmıs catlamaya onlem olması ıcın.orjınalıde boyle.

STeaM
06-02-2008, 11:28
zaten bu manıfoldu alıp uzerınde yapabılecegımız saglamlastırma ıslerını konusacaktık..
xs power yetkılılerınden maıl geldı arkadaslar.kesın olarak verılen degerler soyle ;
boru capı ;3 ınc
yanı 1.5cm'den fazla.bu belkı benım sordugum model ıcın gecerlı olculerdır bılmıyorum ama kargosu dahıl 200$'a getırıp,ustunde bıraz oynama yapıp denemeye deger gıbı.tekrar yınelıyorum,cebım azcık rahatlayınca full race alıcam zaten bu sadece ıdareten olucak.hemde denemıs gormus oluruz bıraz elden gecınce dayanıklımı degılmı.

dıkkat edın blokla bırlestıgı taraftakı flans 4 parca olarak yapılmıs catlamaya onlem olması ıcın.orjınalıde boyle.

bence bu ağırlıktaki ve bu tutardaki ürün gümrüğe takılmadan gelmez. (navlun + gümrük vergisi)

UnnAmeD
06-02-2008, 11:59
gumruk hallolur.gıft status yazdırılır yada garantıden degısım gosterılır.o sorun deıl.

XSi
07-02-2008, 07:54
boru capı ;3 ınc

hocam 1,5 cm et kalınlığımı olur ya :)

döküm olsa ok diycem ama, bükülmüş borulardan bahsediyosun, en fazla 4-5 mm dir et kalınlığı, oda iyi ihtimalle, çin malı bi üründen bahsediyosu dolayısıyla 2-3 çıkarsa hiç şaşırmam

UnnAmeD
07-02-2008, 11:37
dostum gelen maıl boyle :) 3 ınc cap 1+5/8cm et kalınlıgı..2 kez sordum 5/8mı yoksa 1+5/8mı dıye 1+5/8 oldugunu ıddaa edıyorlar.5/8 olsada yeterlı bence.

sword
07-02-2008, 19:37
yav bu ürünler bu kadar kötü madem bu adamlar nası ayakta kalıyor sonucta kötü imaj varsa belirli bi zaman sonra iflas etmeleri lazım. demekki hala satılıo:)

UnnAmeD
07-02-2008, 19:52
ben gonullu kobay olucam gıbı manıfold konusunda :) bakalım dedıklerı gıbı 3ınc cap 1.5cm et kalınlıgı varmıymıs manıfoldlarının :D

STeaM
07-02-2008, 19:56
merak etme bende kobayım siparişi verdim ;)

Oz`
07-02-2008, 19:56
ucuz çünkü murat senin mantığınla yaklaşılıyor bakın beyler okey 100 200 beygir araçlarda olmazz okey msupradada var Co2 siz ointercooler işe yaramaz

TorqueTuning
07-02-2008, 21:07
1.8T için olan ürün hiçbi işe yaramıyor o yüzden çok gereksiz...

gorke
08-02-2008, 03:40
hata yaptığınızı, alıp kullandıktan sonra memnun kalmadığınızıda buraya yazarsınız... imprezalarda top mount intercoolerda aynı yere custom intercooler takılan araçlarda ölçüleri aynı die aynı görevi mi görüyo standartla o zmn? veya daha büyük olunca illa sağlıklı mı oluyo? veya aldınız 200dolara bi turbo manifoldu, performanslı gözüküyo size şekil, fiat olarak ama daha sonra pişman olucaksınız.. özellikle turbo araçlarda ilerde zorlanmayla ya turbonuz zarar görcek veya manifold çatlıcak... neyse yinede hayırlı olsun..

STeaM
08-02-2008, 08:06
bakalım görkem umarım sorun yaşamayız dediğin gibi.

UnnAmeD
08-02-2008, 12:34
hata yaptığınızı, alıp kullandıktan sonra memnun kalmadığınızıda buraya yazarsınız... imprezalarda top mount intercoolerda aynı yere custom intercooler takılan araçlarda ölçüleri aynı die aynı görevi mi görüyo standartla o zmn? veya daha büyük olunca illa sağlıklı mı oluyo? veya aldınız 200dolara bi turbo manifoldu, performanslı gözüküyo size şekil, fiat olarak ama daha sonra pişman olucaksınız.. özellikle turbo araçlarda ilerde zorlanmayla ya turbonuz zarar görcek veya manifold çatlıcak... neyse yinede hayırlı olsun..

hele bı gelsın manıfold paketten cıkardıgımız gıbı takmıyacagız arkadasım.gerekıyorsa elden gecıcek yada begenmedıgımız bı yerı varsa elden gecıcek.hıc olmadı blok tarafındakı flansını alıp gerısını cope atarım onemlı degıl.

STeaM
08-02-2008, 13:14
alternatif yok napiim:)
parçaların montajı 2-3 hafta sürcek sadece manifold için arabayı 2 hafta yatırmak istemiyorum. daha çok işi var arabanın.... şuan zaten motor içine girmiyorum pistonlar değişmiyor. sorun yaşarsam 2.parti ürünler geldiğinde "gerekirse" manifoldu yaptırırım.

Tansu
08-02-2008, 13:31
1.5 cm olurmu hiç 1.5mm o

UnnAmeD
08-02-2008, 14:03
manıfoldlarda kullandıkları boru ıcın kesıt olarak resım ıstedım 3 ınc ve 1.5cm'ı gorebılmek ıcın.sonrasında eger verdıklerı degerler resımdekı manıfolda uyarsa manıfoldu alacagımı belırttım.beklıyelım bakalım :) 1.5cm olayından bende pek umutlu degılım acıkcası :) arkadasın dedıgı gıbı 1.5 mm bıle olabılır.

UnnAmeD
08-02-2008, 14:08
1.5 cm olurmu hiç 1.5mm o

dostum bu arada sen bıldıgım kadarıyla ebayden aldın manıfoldunu.ve kkk03/04 ıcın olan malzemeyı aldın.maıllestıgım yer xs-power ın offıcıal sıtesındekı satıs departmanı.ebayle bı alakası yok yanı.yınede 1.5cm olayından umutlu degılım bende :)

UnnAmeD
11-02-2008, 18:43
alternatif yok napiim:)
parçaların montajı 2-3 hafta sürcek sadece manifold için arabayı 2 hafta yatırmak istemiyorum. daha çok işi var arabanın.... şuan zaten motor içine girmiyorum pistonlar değişmiyor. sorun yaşarsam 2.parti ürünler geldiğinde "gerekirse" manifoldu yaptırırım.

dostum sıparıslerı verdın mı ?vermedıysen xs power'a gore bıraz daha ıdare edecek bır urun var.

STeaM
11-02-2008, 20:50
geçen hafta verdim bu hafta çarşambadan sonra elimde olucak bi aksilik olmazsa.
geçmiş ola :D

peki hangi marka? yinede link verirsen sevinirim. tşekkürler.

UnnAmeD
11-02-2008, 21:22
xs powerdan bıraz daha ıyı sayılır.marka obx-r.duymussundur zaten.lınkte soyle ;
http://redhat3.admarkonline.com/~obxracing/

UnnAmeD
11-02-2008, 21:27
ben fena arada kaldım suan.obx'ın manıfoldda acaıp sekıllı bısı.full race cakması tam :D

http://img125.imageshack.us/img125/3649/th10912203qf9.jpg

http://img223.imageshack.us/img223/592/th10912204vp9.jpg

STeaM
11-02-2008, 21:52
OBX ve XS için hep çöp diyolar allah sonumuzu hayretsin inş :D
sen bunu dene bnmkinine bişii olursa bende OBX alırım ah aha ha :)

tool
11-02-2008, 22:59
obx, xs, ss-autochrome :icon13:

sulhi
11-02-2008, 23:05
intercoolere haric gerisi 5 para etmez..

STeaM
12-02-2008, 08:03
I.C XS power aldım ve turbo manifoldumuda bakalım 1-2 aya görücez sonuçlarını.

Tansu
12-02-2008, 09:26
ya ne olacak en fazla patlar gidip yaptırırsın

UnnAmeD
12-02-2008, 12:48
xs le ssautochrome aynı sey zaten :D xs'e attıgım maıle cevap ss'ten gelıyor :) obx gorunuste bıraz daha ıyı cok bır fark yoktur.zaten kullananlar boyle soyluyor.steam arkadas xs'ı sıparıs vermıs zaten bende obx ısteyeyım bırtane bakalım hangısı daha cok gıdecek :D