PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzin hatları ?

Spawn
24-04-2012, 01:39
Benzin hattlarında hangi marka ve hangi ürünleri kullanıyorsunuz acaba arkadaşlar , hatları çekeceğim yeniden komple , fakat fittinglere ve ara borulara karar veremedim .

fikir verebilecek olan var mı .

GokhanE.
24-04-2012, 02:06
Fiting olark earls bence guzel bir tercih olur,benzin kutugu vb. malzemeler icinse aeromotive derim.

yavuz364
24-04-2012, 09:12
Fiyat olarak çok gelebilir ama Earls fittings çok iyi..
Benzeri ve biraz daha ucuz ürünler var, onlardan da kullandık, gayet başarılı..

Ancak ben aeromotive tercih etmenizden yana yorum yapamicam çünkü adamların ölçüleri hep inch.. ve türkiyede buna uygun vida, somun v.b. bulmanız sıkıntı oluyor... Ayrıca çok aşırı kaliteli de değiller fiyatlarına göre..
Ama çok fazla alternatif olmadığı için de aeromotive tercih edilebilir :)

Spawn
24-04-2012, 14:24
türkiyede satan var mı earls ı ?

bir de asıl mevzu borular , hangi tip boru kullanmak lazım alt tarafta .

bir soru daha i, metal borulara kelepçesiz bu fittinglerle nasılk boru tutturabiliyoruz ?

edit : benzin rayı standart kalacak , şu an için yeterli .

Sinan'S2k
24-04-2012, 16:33
Earl's fittings için benzin hortumu bulmak mesele. Bende 1 adet 90 derece -8AN bir adette düz -6AN Earl's fitting var ama benzin hortumunu bulamadığım için kullanamadım. Hortum sanırım Peak Garage Serdar Ustada var.

kickboxer
24-04-2012, 16:39
efe ben baya baktım bu işlere earls alırsan fittingleri fiyatları az değil boruları kesin earls al e onlarda ucuz değil günaydan sağolsun üşenmedi benim boruları biriktirip yolladı bana

dragon07
24-04-2012, 16:49
aeromotive iyi ama denildigi gibi çok kaliteli degil , bide onların replicaları var ,çok uygun fiyatları kullanıyoruz sıkıntıda yok içinden bisürü rekorda çıkıyor...

benzin hortumu işini urgancılara gidiceksin zaten diger gerekli aparatlarıda var ama benzin hortumu diye belirtmeyi unutma :)

ama canlı varsa Aeromotive&Earl's... :)

ice
24-04-2012, 17:16
Efe maslak sanayide Earls satılmaya başlandı dükkanlarda aklında olsun.Olmadı cumartesi sanayideyim ara yardımcı olurum...

yavuz364
24-04-2012, 17:25
Evet tam bende onu diyecektim :)

Efe maslak sanayide Earls satılmaya başlandı dükkanlarda aklında olsun.Olmadı cumartesi sanayideyim ara yardımcı olurum...

Spawn
24-04-2012, 19:51
Earl's fittings için benzin hortumu bulmak mesele. Bende 1 adet 90 derece -8AN bir adette düz -6AN Earl's fitting var ama benzin hortumunu bulamadığım için kullanamadım. Hortum sanırım Peak Garage Serdar Ustada var.

Boruları da earls almak gerekecek sanırım fittingleri oradan alırsak .

efe ben baya baktım bu işlere earls alırsan fittingleri fiyatları az değil boruları kesin earls al e onlarda ucuz değil günaydan sağolsun üşenmedi benim boruları biriktirip yolladı bana

onur eğer elimizin altında olmayacaksa yan malzemeler sıkıntı olur bölük pörçük olmasın.

aeromotive iyi ama denildigi gibi çok kaliteli degil , bide onların replicaları var ,çok uygun fiyatları kullanıyoruz sıkıntıda yok içinden bisürü rekorda çıkıyor...

benzin hortumu işini urgancılara gidiceksin zaten diger gerekli aparatlarıda var ama benzin hortumu diye belirtmeyi unutma :)

ama canlı varsa Aeromotive&Earl's... :)

efe replika kullanmam sanırım , dişleri sök tak yaparken sıkıntı oluyor .

çok sağol cüneyt abi . ararım ben c.tesi günü .

Spawn
24-04-2012, 19:55
Yerel çözümlerde var aslında bolcana referansları olan . bi taraftan onlar da akıl çelici.

örnek olarak

ISIMATİK Teknik Malzeme - Ürünler (http://www.isimatik.com/urun.asp?id=10&aid=82&urun=331)

Jehuty
24-04-2012, 19:56
Bağlantı elemanlarında gereken parçalar neler fittings vida somun cıvata ? inch metrik fark etmez en kalitelisini uygun fiyattan tedarik ederim bana bir p.m at yeter ;)

Spawn
24-04-2012, 20:07
tolga abi , fittinglerden kasıt şunlar , somut civata değil

http://www.goodvibesracing.com/UsedParts/EARLS2_small.JPG

Jehuty
24-04-2012, 20:21
Aralarına virgül koymam gerekirdi haklısın :) fittings , vida , somun , cıvata , kelepçe gibi gereken bağlantı elemanlarının ölçülerini ver bana ben yardımcı olurum..