PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : rölanti?

gökan
24-04-2012, 22:56
bugun hyundai excel aldım 1.5 gls 93 model klımalı klıma gazı bıtmıştı doldurttum yanlız şöyle bi sorunumuz var arac lpglı karburatörlü aracın normal rolantıdeyken klımayı calıstrıdıgmızda rölanti direk düşüp stop edıyor sebebi nedır klımayı kapatınca devır eskı yerıne gelıyor bılen varsa yardımcı olabılırmı:)

timucintt
24-04-2012, 23:08
klima hava vakumu selenoidi çalışmıyor olabilir... yada vakumları sökülüdür... genelde karburatörlü arabalarda gaz teline bağlı olarak çalışırlar klimayı açtığında elektrik selenoidi havayı açar ve gaz teline bağlı bir vakum kutusu ile gaz teli kelebeği açmaya yarar...

- selenoid bozuk olabilir
- selenoidin vakum boruları sökülüdür
- selenoide gelen elektrik hattı kesik olabilir
- vakum boruları sökülüdür
- vakumlu hava basıncı ile gaz telini açan tel mekanizması sökük olabilir yada vakum borusu bağlı değil

gökan
24-04-2012, 23:09
hım vakum borusu bunları bı gosterelım kardesım bakalım:)

gökan
25-04-2012, 00:54
hyundaı bakan yer varmı ızmırde:)

gökan
27-04-2012, 00:32
ızmırde arabayı gosterk usta yok sanırım kıme gtsek farklı bişi dıyor:D

enginetune
27-04-2012, 11:29
bugun hyundai excel aldım 1.5 gls 93 model klımalı klıma gazı bıtmıştı doldurttum yanlız şöyle bi sorunumuz var arac lpglı karburatörlü aracın normal rolantıdeyken klımayı calıstrıdıgmızda rölanti direk düşüp stop edıyor sebebi nedır klımayı kapatınca devır eskı yerıne gelıyor bılen varsa yardımcı olabılırmı:)

klimaların genel çalışma mantığı krank miline bağlı olarak çalışırlar. Eğer ki gaz ayarınız çok düşükse krank rolantide çok zorlandığı için stop edecektir. Gaz ayarınızı biraz yükseltirseniz sorun ortadan kalkıcaktır bence .

gökan
27-04-2012, 16:11
gaz ayarı yaptırdık adam yapamadı sanırım gaz ayarıylamı ılgılı gaz ayarı derken lpg degıl dımı

enginetune
28-04-2012, 00:23
gaz ayarını biraz daha yükselttiğinde yani rölanti yükseldiğinde krank zorlanmayacaktır.

gökan
28-04-2012, 00:36
bakayım bı gostereyım sanayıde ustaya usta lar araba begenmıyr ondan cok sınırlıyım doymus cogu:)