PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Orta Susturucu iptali ?

fatihcakin
27-04-2012, 18:43
Ortayı iptal edip son susturucu oem kalsa sesdeki değişiklik ne yönde olur ve + ve - leri nelerdir deneyen var mı

Denedım değişik bi cızırtı oldu yüksek devirde hafif egzoz patırdıyo acıkcası pek hoşuma gitmedi, her aracta farklı ses tonu cıkıyor :)

brkkksln
27-04-2012, 19:57
Ortayı iptal edip son susturucu oem kalsa sesdeki değişiklik ne yönde olur ve + ve - leri nelerdir deneyen var mı ?

eski vts imde denemiştim ve güzeldi bence ses.

altlarda sessiz ama devir yükseldikçe hele 4000 lerde dipleyince iki metal birbirine vuruyomuşmu desem sürtüyomuşmu desem öyle bir ses çıkarıyodu.

1.4 is te denedik ondada değişik bi tınıya sahip oldu egzoz.ondada corollanın abuk subuk egzoz sesinin milyon kat daha çekicisi olmuştu.

bilmiyorum yardımcı olabildimmi.

Anu
27-04-2012, 20:13
2 hafta önce denedim, ses ciddi derecede arttı. 10 dk sonra geri taktırdım (ceza yerim diye :D). Araç Polo 16v. Diğer arabalarda ne olur bilmiyorum ama ses yüksekte olsa güzeldi. Baş ağrıtmayacak, cızırtılı tiz bir sesti.

bLackModeL
27-04-2012, 20:37
suan o sekılde kullanıyorum cok tatlı bı tınısı var

::ZaFeR::
27-04-2012, 20:41
Bende de şu an 4-2-1 headers + 51 mm düz boru ve sonda oem son susturucu var.3000 devirden sonra tatlı bir şekilde zırıldamaya başlıyor :)

meLaNchoLic
27-04-2012, 20:43
arabadan arabaya değişiyor.. denemeden bilemezsin yada aynı araçta deneyen olmadan..
306 1.6 8v de bi süre öyle kullandım orjinal borular kat ve son susturucu oem orta egzoz yok.. çok belirgin bi fark olmasada hafif titremeli bi ses vardı.. kat iptal 51 düz boru ve oem son susturucuylada kullandım cok tatlı oluyo :D

fatihcakin
28-04-2012, 07:53
Tüm yorumlar için çok teşekkür ediyorum, bugun deneme yapıcam bakalım nasıl olucak :)

sde30
30-03-2013, 19:22
Tekrar konu açmak istemedim buraya yazayım

Aracım için en güzel sesi alabileceğim egsozun e36 m3 diye karar vermiştik ve taktım ses tonu çok güzeldi ama çok az çıkıyordu o sebeple orta susturucuyuda söktük ama şimdi inanılmaz bi cızırtı var gazdan ayağımı çektiğimde özellikle. üst devirlerde çıkan ses çok tatlı ama :)

Şimdi 2 sorum olacak
Bu sesi azaltmadan ortaya bi müdahele yapıp cızırtıyı kesebilir miyim
Varex almayı düşünüyorum bu şekilde onuda taksam aynı cızırtıyı duymaya devam edermiyim

meLaNchoLic
30-03-2013, 23:59
orta susturucu olmadan cızırtıyı kesemessin.. spor susturuculardan kullanabilirsin araya cızırtı kesilir ses toklaşır.. güzel olur

Etu55
31-03-2013, 00:38
ozellıkle 4000 5000 devırde ayagını gazdan çekınce güzel bir zırıltı veriyor çoğu arabada. ben kendı aracımda headres 51 lık boru ve 63 luk egzozda kullanmıstım. ve daha once neden yaptırmadım dıye söylenıp durmuştum... :)

sde30
31-03-2013, 00:45
orta susturucu olmadan cızırtıyı kesemessin.. spor susturuculardan kullanabilirsin araya cızırtı kesilir ses toklaşır.. güzel olur

Benim egsoz baştan sona çift gidiyo spor egsozdan yan yana 2 tane taksam olurmu acaba birde spor egsoz sesi keser mi ben sesin azalmasını istemiyorum sadece zırıltıdan kurtulmak istiyorum :)

meLaNchoLic
31-03-2013, 01:20
2 tane kullanabilirsin.. ses çok aşırı azalmaz ama zırıltı azalınca ses toklaşıp güzelleşir.. sesi son susturucun belirler

sde30
31-03-2013, 01:41
spor orta susturucu böyle birşey mi içi baya dar gibi görünüyo bizim egsozcuda da gördüm bunlardan taksam mı dedim ama içinin dar olduğunu görünce arabayı sıkar diye vazgeçtim
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-51-mm-spor-orta-susturucu-honda-civic-orta-susturucu-87232115/detay

sde30
31-03-2013, 10:47
Bilgili arkadaşlarımın yardımına ihtiyacım var bu zırıltıdan kurtulmak istiyorum varex alıcam aynı zırıltıyı yine duymak istemiyorum ama tok da bi ses istiyorum ortaya ne gibi müdahele yapmam lazım

Edit : Aynı son susturucuyu kullanarak yapılan egsoz sistemi ve harika bir ses çıkıyo bende airmass gibi zırıldıyo ancak

http://www.youtube.com/watch?v=OGKkTuxHjq8

CafCaf
31-03-2013, 11:06
bir arkadaşım 106 sına yaptı aynısını ramzey gibi geziodu :D

sde30
31-03-2013, 12:32
Yardııııımmmmmm :)

iz_sport
31-03-2013, 14:32

:icon_tup::icon_tup::icon_tup::icon_tup:

sde30
31-03-2013, 15:25
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-51-mm-spor-orta-susturucu-honda-civic-orta-susturucu-87232115/detay/

Bu tip egsoz spor egsoz mudur ? egsozcumla görüştüm bu egsozun sesi kesebileceğini söyledi bu olmuyorsa spor egsozu nerden temin edebilirim

Zorbey
03-04-2013, 20:31
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-51-mm-spor-orta-susturucu-honda-civic-orta-susturucu-87232115/detay/

Bu tip egsoz spor egsoz mudur ? egsozcumla görüştüm bu egsozun sesi kesebileceğini söyledi bu olmuyorsa spor egsozu nerden temin edebilirim

Bir fikir vermek isterim.Bmw nin hakkı el yapımı eksoz.E30 25'te orta duruyorken sona çift çıkış granada orta susturucu uyguladık.Ses gayet tok ve etkileyici olmuştu.Deneyebilirsiniz,eksoz ağızlığı için kullanacağınız borular uzadıkça ses artıyor :)

erhanarici18
03-04-2013, 20:40
kat ve orta iptali 1.6 8V leon
U0ARBXwIrh4

Oznsrl
03-04-2013, 23:46
1.6 ieste ortayla kat söktük son orjinaldi çok tatlı ince bi ses veriyodu

sde30
04-04-2013, 00:00
Arkadaşlar denemedik şey bırakmadım egsozcu bile bıktı sonunda benden :)
Orta egsoz orjinal arkaya m3 taktım ses yok denecek kadar azdı
ortayı iptal ettim cızırtı yüzünden arabadan soğudum

En sonunda bursadan bi abim el yapımı varex ile beraber 2 tane tüp susturucu gönderdi ortaya
bugün taktık takarken bu seferde olmazsa orjinale dönücem lanet olsun dedim içimden

Egsozları taktık işimiz bitti usta marşına bas dedi korkarak bastım marşına :D

Çıkan sese inanamadım bu kadar tok bu kadar muazzam bi ses duyunca kendimden geçtim :)

Çok şükür kurtuldum egsoz derdinden bu işler araçtan araca değişiyo bu şekilde deneme yanılma ile çözmek gerekiyo bazen beni en çok zorlayan egsozumun baştan sona çift gitmesiydi rastgele bi egsozu alıp tak şeklinde olmuyo malesef