PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : wrx aracım sürekli 2. vites dişlisi kırıyor .sebebi ne olabilir.

MHC-04
28-04-2012, 15:27
2001 wrx sahibiyim fakat 2. defa 2. vitesi ve piriz direği kırdım sebebi ne olabilir.bu arada aracım şu an 350 hp. bu sorunu nasıl çözerim

batuozcile
28-04-2012, 15:31
sebep wrx olması(sert kullanımda kırılmama ihtimali yok) sti gecerseniz sorun yaşamazsınız yada dogbox a

mechanic
28-04-2012, 15:47
sebep wrx olması(sert kullanımda kırılmama ihtimali yok) sti gecerseniz sorun yaşamazsınız yada dogbox a

arkadaş çok güzel yazmış.
sti şanzıman yapmazsan daha çoooook değiştirirsin wrx şanzımanını..

kickboxer
28-04-2012, 15:49
biraz daha yumusak kullanmayı denemezsen kırarsın...
hem sert kullanıyım hem saglam olsun kırılmasın diyorsan sti yada dogboxa geçmek sart batu kardeşim söğlemiş zaten

MHC-04
28-04-2012, 16:03
sadece stı şanzımanıyla bitmiyomuşki hiç. geçmeyi düşündüm ama defransiyel v.s. bayaa bi tuzlu fiyat çıkıyo.yeni tip wrx şanzımanı dahi koysam sorun aynımı olur

MHC-04
28-04-2012, 16:12
birde arabayı ilk aldığımda aracı düz baskıya çevirmişler volan küçük debriyaj seti düz yani eski tip şanzımanda eski gcs şanzımanı çıkmıştı.2 yi kırdım sonra stı volanı aldım stage 3 stı debriyaj seti aldım şanzımanı wrx aldım her şey normale döndü fakat kullanmamın 2. günü yine 2 yi kırdım 6.000 devirde

MHC-04
28-04-2012, 16:15
bütün uğraşım emeklerim boşa gitti. harcadığım paraya yurt dışında komple stı motoruyla birlikte şanzımanını buldum ama nasıl getirttireceğime dail hiç bir bilgim yok

kickbuttowski
28-04-2012, 16:17
bütün uğraşım emeklerim boşa gitti. harcadığım paraya yurt dışında komple stı motoruyla birlikte şanzımanını buldum ama nasıl getirttireceğime dail hiç bir bilgim yok

sandik motor degilse getirtemezsiniz. 2. el motor getirmek yasak

cem06
28-04-2012, 16:18
İllaki wrx sanziman kullanicam dersen daha sakin ve az basincta kullan. ama kirilmayacaginin garantisi yok eninde sonunda sti gecis yapicaksin.

Ayrica turbon nedir?

DOHC
28-04-2012, 16:27
Konu dışı olarak avatardaki araba HK 142 mi?

sweatcaptain
28-04-2012, 16:36
bu dogbox ın malıyetı ne olur acaba bılgısı olan varmı?

VWci
28-04-2012, 17:08
Yanlış bilmiyorsam, usdm 07 Sti sanzımanına geçerseniz wrx difransiyelini o şanzıman ile kullanbilirsiniz, şaft olarak otomotik imprezların ki kullanılabiliyor diye biliyorum, ancak akslar konusunda bir bilgiye sahip değilim. Akslarda kullanılabiliyorsa maliyet biraz düşebilir.

VWci
28-04-2012, 17:10
sadece stı şanzımanıyla bitmiyomuşki hiç. geçmeyi düşündüm ama defransiyel v.s. bayaa bi tuzlu fiyat çıkıyo.yeni tip wrx şanzımanı dahi koysam sorun aynımı olur

Ayrıca genelde alan arkadaşlar komple sti yürüyen alıyorlar... sti sanzıman aks saft difransiye 114.3 porya ve brembo...

MHC-04
28-04-2012, 17:18
İllaki wrx sanziman kullanicam dersen daha sakin ve az basincta kullan. ama kirilmayacaginin garantisi yok eninde sonunda sti gecis yapicaksin.

Ayrica turbon nedir?

orjinal stı turbosu var

MHC-04
28-04-2012, 17:19

evet hk 142 aracım :(

DOHC
28-04-2012, 17:22
evet hk 142 aracım :(

ÖM attım.......

MHC-04
28-04-2012, 17:22
Ayrıca genelde alan arkadaşlar komple sti yürüyen alıyorlar... sti sanzıman aks saft difransiye 114.3 porya ve brembo...

tamam doğru söylüyosun ama bahsi geçen miktar 15.000 tl aracın üzerine 15.000 eklesem direk stı almak daha mantıklı değilmi.

Subi-Emre
28-04-2012, 17:38
lastiklerin yeniyse onunda etkisi olur diye düşünüyorum

cem06
28-04-2012, 17:43
tamam doğru söylüyosun ama bahsi geçen miktar 15.000 tl aracın üzerine 15.000 eklesem direk stı almak daha mantıklı değilmi.

brembo dccd vs. olmazsa 12 civarına falan toplanıyor rahat...

VWci
28-04-2012, 18:19

Bu sorunun doğru ya da yanlış bir cevabı yok.

Çünkü piyasada"düzgün" sti kalmadı gibi... STI az olduğu için çok el değiştiriyor... Ayrıca "düzgünlük" kavramı kişiden kişiye değişiyor... Karar sizin ancak 350 hp ve en az 400nm tork ile ile daha önce de arkadaşların dediği gibi sakin kullanmazsanız kırılması büyük olasılık....:(

M_PROJECT
28-04-2012, 18:27

wrx alirken bunlari cok iyi sekilde goz onunde bulundurmak gerekli , bir kere 0 dan kalkmayi doldurup kaldirmayi , gerekmedikce hizli vites atmayi unutmak lazim wrx icin , ayrica ne yaparsan yap o sanzimani birkere kiracak guce ulastiysan donusu yok , ya ppg yada 6speed swap yahut daha dusuk maliyetli mfactory yapabilirsin , ama bu demek degil ki kirmayacaksin , 4 sene kullandim ben sanzimana hic bisi olmadan , kirmadan ne guclerde kullanan kisilerde var, kullanicida bitiyor cogu durumda is . yada baska bir alternatif rwd yapmak , kolay gelsin

MHC-04
28-04-2012, 18:30
lastiklerin yeniyse onunda etkisi olur diye düşünüyorum

lastikten fark edermi

shele
28-04-2012, 18:32
vf35 var anladığım kadarıyla. kaç barda yürüyorsun?

MHC-04
28-04-2012, 18:37
wrx alirken bunlari cok iyi sekilde goz onunde bulundurmak gerekli , bir kere 0 dan kalkmayi doldurup kaldirmayi , gerekmedikce hizli vites atmayi unutmak lazim wrx icin , ayrica ne yaparsan yap o sanzimani birkere kiracak guce ulastiysan donusu yok , ya ppg yada 6speed swap yahut daha dusuk maliyetli mfactory yapabilirsin , ama bu demek degil ki kirmayacaksin , 4 sene kullandim ben sanzimana hic bisi olmadan , kirmadan ne guclerde kullanan kisilerde var, kullanicida bitiyor cogu durumda is . yada baska bir alternatif rwd yapmak , kolay gelsin

bahsettiğin işlemlerin ortalama maliyeti ne tutar.senin tercih ettiğin ne mesela açıklayabilirsen zamanın varsa sevinirim hocam vallahi :)

MHC-04
28-04-2012, 18:38
Bu sorunun doğru ya da yanlış bir cevabı yok.

Çünkü piyasada"düzgün" sti kalmadı gibi... STI az olduğu için çok el değiştiriyor... Ayrıca "düzgünlük" kavramı kişiden kişiye değişiyor... Karar sizin ancak 350 hp ve en az 400nm tork ile ile daha önce de arkadaşların dediği gibi sakin kullanmazsanız kırılması büyük olasılık....:(

yani ya paraya kıyıcaksın diyosun.yada hp ye :(

MHC-04
28-04-2012, 18:39
vf35 var anladığım kadarıyla. kaç barda yürüyorsun?

0.8 barda yürüyorum. stı hafif volan ve stage 3 kullanıyorum bu arada.

M_PROJECT
28-04-2012, 18:40
bahsettiğin işlemlerin ortalama maliyeti ne tutar.senin tercih ettiğin ne mesela açıklayabilirsen zamanın varsa sevinirim hocam vallahi :)

isin icine sanziman girdiginde minimum 5bin dolarin var baslangic icin , o yuzden bana kalirsa maliyetten kismaksa amacin rwd yap , orjinal sanzimani bir guzel toplayin , duzgun bi debriyaj al , ve sert vites atmaktan kacin . ama param var duzgun bir sekilde harcamak istiyorum dersen dogbox al sanziman sorunun ortadan kalksin , ileride satabilicegin bir parcadir ayrica .

MHC-04
28-04-2012, 18:43
bu arada az önce bir arkadaşla görüştüm sağolsun alinde STI DTT ŞANZIMAN-DTT UYUMLU DEFRANSİYEL TAŞIYICI VE ŞAFT OLDUĞUNU SÖYLEDİ. BU PARÇALAR DIŞINDA DAHA PARÇA DEĞİŞTİRMEM GEREKLİMİ. BİRDE DTT ŞANZIMAN HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARMI

MHC-04
28-04-2012, 18:46
[QUOTE=M_PROJECT;5818934]isin icine sanziman girdiginde minimum 5bin dolarin var baslangic icin , o yuzden bana kalirsa maliyetten kismaksa amacin rwd yap , orjinal sanzimani bir guzel toplayin , duzgun bi debriyaj al , ve sert vites atmaktan kacin . ama param var duzgun bir sekilde harcamak istiyorum dersen dogbox al sanziman sorunun ortadan kalksin , ileride satabilicegin bir parcadir ayrica .[/QUOTEV

VALLAHİ HOCAM 5.000 TL HARCADIM VE YİNE ARACIM YATIYO :( TEKRARDAN FAZLA PARA HARCAMA GİBİ BİR POZİSYONADA SOKMAM İSTEMİYORUM KENDİMİ. baskı balata olarak stage 3 kullanıyorum yeni değiştirmiştim.sıkıntı çıkarabilirmi bana. bide dogbox un maliyeti nedir

MHC-04
28-04-2012, 18:48
isin icine sanziman girdiginde minimum 5bin dolarin var baslangic icin , o yuzden bana kalirsa maliyetten kismaksa amacin rwd yap , orjinal sanzimani bir guzel toplayin , duzgun bi debriyaj al , ve sert vites atmaktan kacin . ama param var duzgun bir sekilde harcamak istiyorum dersen dogbox al sanziman sorunun ortadan kalksin , ileride satabilicegin bir parcadir ayrica .

VALLAHİ HOCAM 5.000 TL HARCADIM VE YİNE ARACIM YATIYO TEKRARDAN FAZLA PARA HARCAMA GİBİ BİR POZİSYONADA SOKMAM İSTEMİYORUM KENDİMİ. baskı balata olarak stage 3 kullanıyorum yeni değiştirmiştim.sıkıntı çıkarabilirmi bana. bide dogbox un maliyeti nedir birde rvd derken stoğamı çevireyim

VWci
28-04-2012, 18:55
DTT herhalde DCCD'dir.... "Driver Controlled Center Differential" Orta diferansiyel sayesinde ön ve arkada lastiklere farklı oranlarda güç iletebiliyorsun.... 35/65 oluyor en fazla... Ancak bunun beyni ve tesisatı da gerekir... DCCD'yi kullanmak için...

MHC-04
28-04-2012, 19:16
DTT herhalde DCCD'dir.... "Driver Controlled Center Differential" Orta diferansiyel sayesinde ön ve arkada lastiklere farklı oranlarda güç iletebiliyorsun.... 35/65 oluyor en fazla... Ancak bunun beyni ve tesisatı da gerekir... DCCD'yi kullanmak için...

anladım tesisatı yada beyin le alakalı bişey söylemedi. sence gerekirmi bnm için 7000 tl fiyat verdi. şanzıman+defransiyel+şaft+beşik

MHC-04
28-04-2012, 19:17

ö mesaj attım

osman 1.8t
28-04-2012, 19:19
dostum bendede gc8 vardı 350 hp civarındaydı çatır çatır şanzıman kırıyordu bende vf43 turbo vardı birgün normal giderken 3 cü vites kırdı güçten dolayı dişliler yoruluyor ve belli bir yerde kendilerini bırakıyolar sti şanzımana geçersen maliyet yüksek olur taşıyıcılar baskı volan hepsinin değişmesi lazım dog box şanzıman tafsiye ederim ankarada 5000 tl civarında bulursun 1.2.3.4 dişli değişiyor

MHC-04
28-04-2012, 19:22
dostum bendede gc8 vardı 350 hp civarındaydı çatır çatır şanzıman kırıyordu bende vf43 turbo vardı birgün normal giderken 3 cü vites kırdı güçten dolayı dişliler yoruluyor ve belli bir yerde kendilerini bırakıyolar sti şanzımana geçersen maliyet yüksek olur taşıyıcılar baskı volan hepsinin değişmesi lazım dog box şanzıman tafsiye ederim ankarada 5000 tl civarında bulursun 1.2.3.4 dişli değişiyor

hocam peki dogbox un benim şanzımandan farkı dişlilerin daha sağlam olmasımı yada daha farklı özelliği varmı

VWci
28-04-2012, 20:02
Tam emin olmamakla ile birlikte, öncellikle malzemenin materyali farklı ayrıca dişlilerin birbirleriye ile temas eden yüzeyi daha geniş.

Ancak dog box, sesli çalışır. Geri geri giderken ki ses gibi...

Maxiboost
28-04-2012, 20:11
hocam peki dogbox un benim şanzımandan farkı dişlilerin daha sağlam olmasımı yada daha farklı özelliği varmı

sti şanzımanı ile dogbox arasında aşırı bir dayanıklılık farkı yok, sti şanzımanıda gayet dayanıklı. Dogbox oranları çok önemli güçsüz arabada standart oranlar aşırı uzun kalabilir. STi bence daha mantıklı bir çözüm 500-600hp üzeri birşey hedeflenmiyorsa

mechanic
28-04-2012, 20:25
ulan aslında wrx kitap.ığına bu uyarıları eklemeleri lazım...
basarsan kırılır diye..
yazık günah,
bir de benim tavsiyem, ne yaptırırsan yaptır, bu kırılmaz artık diyebiliyorlarsa para ver,
2de 1 o kadar paralar harcamaya kimsenin sabrı olamaz..
geçmiş olsun..

Maxiboost
28-04-2012, 20:31
basarsan kırılır diye..
yazık günah,
bir de benim tavsiyem, ne yaptırırsan yaptır, bu kırılmaz artık diyebiliyorlarsa para ver,
geçmiş olsun..

aracı üretim amacının dışında kullanıyorsun, adamın kitapçığa hiçbirşey yazmasına gerek yok. Standart halde de basarsan kırılır diye birşey yok.

fatiii
28-04-2012, 20:34
Forumda gc8 şanzumaniyla modifiye yapip şanzuman kirmadigini idda eden cok arkadas var konulari arat yazanlardan fikir al vardir bi bildikleri..

Buraya her wrx veya gc8 modifiye konusu acildiginda ilk tavsiyem sanzuman oluyo.snde cogu subaruya ilk basliyan arkadaslarin yaptigi hataya dusup sanzumani dusunmeden aeaba hizlandirma yoluna gitmissin.sana 3 kesin ve etkili cozum yolu sunucam birini mecbur secceksin

1.sti sanzuman alacaksin
2.arabayi bosaltip stock binceksin(hos stocta kirilir)
3.arabayi satacaksin

Gecmis olsun en kisa zamanda sti sanzuman al derim

ygtrn
28-04-2012, 20:56
şuana kadar kimse gc8 yada wrx te forester şanzımanı kullanmayı düşünmemiş :)

şöyleki forester şanzımanları gc8 ve wrx şanzımanlarıyla birebir aynıdır ancak ekstra olarak soğutucusu mevcuttur ve difransiyel oranları daha kısadır, bu iki sebepten dolayı birazdaha sağlamdır... öyleki benim arabamın şanzımanı 400bin kmde daha ilk defa açıldı oda 3 ten 2'ye çekerken kırıldığı için....

bu şanzımana aynı hassasiyeti yine göstermek gerekir ama biradaha zor kırılır, ayrıca stage3 baskıbalata biraz fazla bana göre stage2 birazdaha güvenli olacaktırdiye düşünüyorum şanzıman için....

not: forester şanzımanı jdm wrx pist araçlarında kullanılmaktadır... kısa oranlı olmasından dolayı aracı mutlaka birkaç boy ileri atacatır.... şanzımanla beraber arka difransiyelide değiştirmek gerekir, ancak mevcut düzene cuk diye uyar, şanzıman ve difrensiyel dışında hiçbirşey değişmez.... belki dingile işlem gerekebilir

M_PROJECT
28-04-2012, 21:26
mantikli bir hareket degil ki forester sanzimani mfactory disli seti almak daha uygun , o yuzden kimsenin " aklina gelmemistir " . yapicaksan bi kere yapmakta faryda var ppg yahut sti sanzimanini kirmak - dislileri prizdiregi parcalamak - zor zanaat . kirsan kirsan aks kirarsin komple sti yuruyeninde , bu arkadasin kullandigi turbo ile de o da zor aksi bir etken olmadikca .
yani amerika orda bastan kesfetmeye gerek yok forester sanzimani ile , maliyet acisindan disli setine oranla cok daha fazla olacaktir .

denizoglu
28-04-2012, 22:16
şanzıman konusunda bu kadar formüle gerek yok.bu işin özü bir kere harcayıp,unutmak.en garanti olanı spec-c şanzımanı koymak.en fazla senkromeçleri bozabilirsiniz,kırmanız nerdeyse imkansız.senkromeç bozan da ben bir tek İzmir den Batu yu gördüm.olayın özeti şöyle;gc8 ve wrx araclarınızda sti şanzıman kullanmak istediğinizde diferansiyelle beraber almanız gerekiyor.orjınal dif i aldıgınızda eski akslarınızı kullanamıyorsunuz.aracın modeline göre illa ki ön veya arka aks ve tasıyıcıları değiştirip sti yapmanız gerekiyor.şaft ı değiştirmek zorunda deilsiniz.usta bir tornacı 10 dak da halleder.Türkiye de bunları sanırım en çok ben satıyorum.bugün itibarı ile ülkemize 26. spec-c şanzımanı kazandırmış bulunmaktayım:)
bunlar için fiyatlarımız;
şanzıman+dif: 8 500 tl
2 aks :1 000 tl
ön-arka komple brembo seti(diskler,tasıyıcılar,potlar):3 000 tl
şeklindedir.
çalışma stilimiz;bize hangi şehirde oldugunuzu söylersiniz,ustanıza bütün malzemenizi göndeririz.şayet dener ve begenirseniz,paramızı gönderirsiniz.

denizoglu
28-04-2012, 22:28
bu arada gc8 ve wrx şanzımanlarına bu kadar dişli parası vermenize gerek yok,ben komple şanzımanı diferansiyeliyle beraber 2 500 tl ye satıyorum.

metinalan
28-04-2012, 22:43
Benim ppg 4200 usd ye mal oldu

ceco
29-04-2012, 00:02

vf35 gibi bi turboda bu basınçlarda 350 hp gücü almak mümkün deil. şANzumanın yasından ve kulanımdan dolayı epey bı yıpranmıs sanırım artık heran hersey olabılır ki olmusta zaten.

çoğu arkadasımızda soylemıs standart dahı bınsen wrx şanzumandan yana bıraz dertlı. denızoglu sana bu konuda yardımcı olacaktır dogboxtan ziyade STI sanzuman senın işini görecektir. hemde kullanımı çok keyifli :)

geçmiş olsun.

khan
29-04-2012, 00:05
spec c diye ayri bir sanziman yoktur butun ty854 sti sanzimanlar aynidir sadece oranlarinda fark vardir.
2006 uzeri wrxler haric hicbir imprezada duz baski cikmaz gc8 ler dahil. sti sanzimani cok saglam sanzimandir, senkromec bozan cok gordum model yilina gore sanziman icerisinde de gelistirmeler vardir senkromec malzemesi ve mason yapisi bakimindan.
sti sanzimaninin 4. vitesini 3 kere gucten kirdik dunyada bunu kiran subaru sayisi toplam 10 taneden azdir, 800nm den fazlasi gerekir.
wrx sanzimani cok zayif bir sanziman degil 1.5 barda vf34 le 80000 km kullanim sanziman hala saglam duruyor:)
forester sanzimanini yani type ra sanzimanini imprezada kullandik kucuk turboda iyi buyuk turboda kisa kaliyor.
aldiginiz veya alacaginiz sti sanzimaninin eksiksiz ve sanziman differansiyel tek arabadan sokulmus olmasina dikkat edin , piyasada hep bakimsiz, toplama bir parcasi bir arabadan bir parcasi bir arabadan malzeme satiliyor, geliyor yok vites kolu yok, diff otuyor, bir brembo kaliper temiz bir brembo les gibi diskelerin biri catlak biri bitik vs onemli olan takim ve temiz olmasi fiyatindan ziyade.

2007+ usdm ve butun edm 6mt sanzimanlar wrx 3.54 arka diff. ile direk kullanilir. dccd kontrollersiz dccdli sanziman arkadan itis karakterine yakin olup arka diff. e zarar verebilir.
sti 6mt sanziman 5mt butun sanzimanlardan saglamdir ppg, modena, mfactory, scoobyclinic vs vs
wrx sanzimanlarinin toplandiktan sora tekrar tekrar kirilmasi toplama hatalarindan kaynaklaniyor cunku ty754 sanzimanlarin da arasinda farklar var ufak tefek bunlar bilinmiyor ve genelen yanlis yag kullaniliyor.
ama bir gercek var gazanacak subarunun tadi 6mt ile cikar;)

batucan
29-04-2012, 00:09
sti şanzımana bir kere geçilir sonra unutulur diyorum... sırf bunun yüzünden wrxlerden uzak duruyorum direk sti bakıyorum çünkü aradaki para farkını bir şekilde bu tür parçalarla ödüyorsunuz bu sefer temiz sti yok ...

VWci
29-04-2012, 06:24
spec c diye ayri bir sanziman yoktur butun ty854 sti sanzimanlar aynidir sadece oranlarinda fark vardir.
2006 uzeri wrxler haric hicbir imprezada duz baski cikmaz gc8 ler dahil. sti sanzimani cok saglam sanzimandir, senkromec bozan cok gordum model yilina gore sanziman icerisinde de gelistirmeler vardir senkromec malzemesi ve mason yapisi bakimindan.
sti sanzimaninin 4. vitesini 3 kere gucten kirdik dunyada bunu kiran subaru sayisi toplam 10 taneden azdir, 800nm den fazlasi gerekir.
wrx sanzimani cok zayif bir sanziman degil 1.5 barda vf34 le 80000 km kullanim sanziman hala saglam duruyor:)
forester sanzimanini yani type ra sanzimanini imprezada kullandik kucuk turboda iyi buyuk turboda kisa kaliyor.
aldiginiz veya alacaginiz sti sanzimaninin eksiksiz ve sanziman differansiyel tek arabadan sokulmus olmasina dikkat edin , piyasada hep bakimsiz, toplama bir parcasi bir arabadan bir parcasi bir arabadan malzeme satiliyor, geliyor yok vites kolu yok, diff otuyor, bir brembo kaliper temiz bir brembo les gibi diskelerin biri catlak biri bitik vs onemli olan takim ve temiz olmasi fiyatindan ziyade.

2007+ usdm ve butun edm 6mt sanzimanlar wrx 3.54 arka diff. ile direk kullanilir. dccd kontrollersiz dccdli sanziman arkadan itis karakterine yakin olup arka diff. e zarar verebilir.
sti 6mt sanziman 5mt butun sanzimanlardan saglamdir ppg, modena, mfactory, scoobyclinic vs vs
wrx sanzimanlarinin toplandiktan sora tekrar tekrar kirilmasi toplama hatalarindan kaynaklaniyor cunku ty754 sanzimanlarin da arasinda farklar var ufak tefek bunlar bilinmiyor ve genelen yanlis yag kullaniliyor.
ama bir gercek var gazanacak subarunun tadi 6mt ile cikar;)

Peki khan üstad;

2009+ impreza sti'dan çıkan komple yürüyen gd kasalarda sorunsuzca kullanılıyor mu?

Ayrıca, WRX'te; 2009+ impreza sti'ın şanzımanını (kullanılmamış) ve şaftını alsam mevcut akslarım, poryalarım ve difransiyel ile kullanıbiliyor muyum?

__FrK__
29-04-2012, 11:28

vf35 e 0,8 bar ile yeni şanzumanı kırıyorsanız,
1- siz ciddi anlamda kullanımda hata yapıyorsunuz sıfırdan doldurarak kalkmayacagınızı varsayarsam debriyaj ayarını beceremiyorsunuz
2- stage 3 debriyaj ın bunu kırmakta payı büyük bu setupa oem exedy stage1 yeter artar bile daha yumuşak olur sizde ayagınızı debriyajdan hareket ettirdiğinz gibi dişliyi doğramazsınız
3- o şanzumanı toplayan ustanızıda bi gözden geçirin.

MHC-04
29-04-2012, 12:19
basarsan kırılır diye..
yazık günah,
geçmiş olsun..

sağolasın hocam vallahi o kadar emek veriyosun şanzıman kırılıyo ama yemin ederim insanın heveside kırılıyo

MHC-04
29-04-2012, 12:21
Forumda gc8 şanzumaniyla modifiye yapip şanzuman kirmadigini idda eden cok arkadas var konulari arat yazanlardan fikir al vardir bi bildikleri..

Buraya her wrx veya gc8 modifiye konusu acildiginda ilk tavsiyem sanzuman oluyo.snde cogu subaruya ilk basliyan arkadaslarin yaptigi hataya dusup sanzumani dusunmeden aeaba hizlandirma yoluna gitmissin.sana 3 kesin ve etkili cozum yolu sunucam birini mecbur secceksin

1.sti sanzuman alacaksin
3.arabayi satacaksin

:((( sağolasın bakacaz artık hal çaresine

khan
29-04-2012, 13:42
Peki khan üstad;

2009+ impreza sti'dan çıkan komple yürüyen gd kasalarda sorunsuzca kullanılıyor mu?

Ayrıca, WRX'te; 2009+ impreza sti'ın şanzımanını (kullanılmamış) ve şaftını alsam mevcut akslarım, poryalarım ve difransiyel ile kullanıbiliyor muyum?

tum yuruyeni kulanamazsin arka diff. baglanti ve travers farkli,travers ile beraber alirsan kullanabilirsin.
sanziman, aks ve saft alirsan kullanabilirsin ama speed sensor icin case de tasilat gerekir cunku 2008+ da sanzimanda speed sensor yok, benim tavsiyem 2007 usdm sanziman veya edm sanzimanlardan biri olur sadece sanziman almak istiyorsan eger komple yuruyen alacaksan hepsi olur.
fakat bence sti yuruyen herseyiyle alinmali, yani sanziman, on akslar, saft, arka diff., arka travers, arka akslar, arka tasiyicilar, vites kollari, el freni halati tarzinda tek sanziman oldugu zaman araba tam sti karakterine burunmuyor cunku saydigim malzemelerin hepsinde fark var.

kickboxer
29-04-2012, 15:00

1.sti sanzuman alacaksin
3.arabayi satacaksin

üstüme alındım şımdi 4 sne oldu hala kırılmadı sanzumanım bi bildigim yok stock turbo iken alttan basmıyordum basınc cok peak oluyo buda yürüyeni yordugunu dusundugumden boş yere alt devirlerde sanzumanı zorlamıyor debriyaja basıyoru mümkün oldugunca üzerindeki stresi azaltıyorum normal kullanımda
birde sanzuman yagını duzenlı sekılde degıstırıp
mobıl yada motul kullanıyorum.

belki doğru belki yanlış yapıyorum
kırılınca alırım mantığıyla ilerliyorum

MHC-04
29-04-2012, 15:20
vf35 var anladığım kadarıyla. Kaç barda yürüyorsun?

vf 39 var turbo olarak

MHC-04
29-04-2012, 15:24
vf35 e 0,8 bar ile yeni şanzumanı kırıyorsanız,
1- siz ciddi anlamda kullanımda hata yapıyorsunuz sıfırdan doldurarak kalkmayacagınızı varsayarsam debriyaj ayarını beceremiyorsunuz
2- stage 3 debriyaj ın bunu kırmakta payı büyük bu setupa oem exedy stage1 yeter artar bile daha yumuşak olur sizde ayagınızı debriyajdan hareket ettirdiğinz gibi dişliyi doğramazsınız
3- o şanzumanı toplayan ustanızıda bi gözden geçirin.

üzerinde vf 39 turbo ve kademeli olarak şanzımana göre yüreğir yazılım var

VWci
29-04-2012, 19:36
tum yuruyeni kulanamazsin arka diff. baglanti ve travers farkli,travers ile beraber alirsan kullanabilirsin.
sanziman, aks ve saft alirsan kullanabilirsin ama speed sensor icin case de tasilat gerekir cunku 2008+ da sanzimanda speed sensor yok, benim tavsiyem 2007 usdm sanziman veya edm sanzimanlardan biri olur sadece sanziman almak istiyorsan eger komple yuruyen alacaksan hepsi olur.
fakat bence sti yuruyen herseyiyle alinmali, yani sanziman, on akslar, saft, arka diff., arka travers, arka akslar, arka tasiyicilar, vites kollari, el freni halati tarzinda tek sanziman oldugu zaman araba tam sti karakterine burunmuyor cunku saydigim malzemelerin hepsinde fark var.

Karar veremediğim için kafamda döndürüyorum. İstediğim sadece sağlam bir şanzımana sahip olmanın güvenini hissetmek... Şu an ki şanzımanımdan da memnunum zaten aracım stock. Stock'tan vazgeçersem maliyet hesabını da yaparak sti şanzımanına sahip olmak da denebilir.

Ayrıca zaten söyle bir durum var sti hiç kullanmadığım veya binmediğim için sti karakteri tam nedir bilmiyorum... :D Şu an için WRX'in felsefesi ile mutluyum... :D
STI' ne imiş gördükten sonra karar vermek en doğrusu aslında. :)

YSFİSUB
29-04-2012, 22:36
Adres belli wrx alanların çoğu mustafa abiyi bilir komple spec c aldım yürüyen frenler motor şimdi takılıyor allah razı olsun 1 dediğimi 2 etmedi ne dediyse gününde geldi eksiksizzz benim referans olduğum arkadaşlar oldu hepsi memnun bütün emeklerinden ve nazımı çektiğnden ötürü teşekkur ederim darısı 27. şanzımanı alacak arkadaşa mustafa abiyle ticareti herkese tavsiye edrim

YSFİSUB
29-04-2012, 22:58
bütün şanzımanlar nasıl aynı olur anlayamadım şanzıman oranı diye birşey var ve sti ve spec c şanzımanını birbirinde ayıran bir özellik değilmi bu ve diff orani bu da ayrı bir özelliği tek bir özellik varsa bu aynı kılar şanzımanı

khan
30-04-2012, 01:04
ne demeye calisiyorsun yusuf anlamadim? ayni sanziman demek dayanim, teknik, mekanik ve malzeme kalitesi acisindan bir fark yok demek. spec c sanziman orani, edm 2.0l sanziman orani farki 5 ve 6 vitesi kisa 1,2,3,4 ayni. spec c sanziman diye birsey yok spec c sanziman orani var sadece, ayna mahruti oranlarina gelince edmden farkli evet fakat usdmler ile jdmler 2007 ye kadar ayni.
spec c sanziman diye bende tabir ediyorum ama aslinda boyle birsey yoktur sti 6mt sanziman vardir, hepsi ty856 dir disli oranlari, differansiyel ayna mahruti oranlari, aktarma disli orani, on kilit farklari suretrec, helical vs ve orta differansiyel farklari vardir 12 kg viskoz, 6 plate dccd, 7 plate dccd gibi.

simdi furya oldu, o taktim diyor, bu sattim diyor satmak veya takmak sanki bir meziyetmis gibi. daha cok bilgi var sorulmamis soylenmemis yeri gelmemis,hadi birini paylasiyim tr deki ty856wb6 ve ty586wb7 edm 2006-2007 sanzimanlarda jdm forester sti yani usdm legacy gt sanziman oranlari cikar;) baska bir bilgi ayni arabanin setuba gore degismekle beraber 100-200 hizlanmasini sirf sanziman oranlari ile 0.5 saniye civarinda hizlandirabilirsin. misal spec c orani ile 6 giden araba xxx dm oranlari ile veya hibridlenmis dislilerle 5.5 saniye gider meziyet burdadir.

denizoglu
30-04-2012, 03:06
ne demeye calisiyorsun yusuf anlamadim? ayni sanziman demek dayanim, teknik, mekanik ve malzeme kalitesi acisindan bir fark yok demek. spec c sanziman orani, edm 2.0l sanziman orani farki 5 ve 6 vitesi kisa 1,2,3,4 ayni. spec c sanziman diye birsey yok spec c sanziman orani var sadece, ayna mahruti oranlarina gelince edmden farkli evet fakat usdmler ile jdmler 2007 ye kadar ayni.
spec c sanziman diye bende tabir ediyorum ama aslinda boyle birsey yoktur sti 6mt sanziman vardir, hepsi ty856 dir disli oranlari, differansiyel ayna mahruti oranlari, aktarma disli orani, on kilit farklari suretrec, helical vs ve orta differansiyel farklari vardir 12 kg viskoz, 6 plate dccd, 7 plate dccd gibi.

simdi furya oldu, o taktim diyor, bu sattim diyor satmak veya takmak sanki bir meziyetmis gibi. daha cok bilgi var sorulmamis soylenmemis yeri gelmemis,hadi birini paylasiyim tr deki ty856wb6 ve ty586wb7 edm 2006-2007 sanzimanlarda jdm forester sti yani usdm legacy gt sanziman oranlari cikar;) baska bir bilgi ayni arabanin setuba gore degismekle beraber 100-200 hizlanmasini sirf sanziman oranlari ile 0.5 saniye civarinda hizlandirabilirsin. misal spec c orani ile 6 giden araba xxx dm oranlari ile veya hibridlenmis dislilerle 5.5 saniye gider meziyet burdadir.

Eywallah da Korhan kardeşim,'o takan' la 'bu satan' ın bu işte bir meziyet aramasına gerek yok ki:) satan ın amacı belli'para kazanmak'. Takan da heralde parası var ki alayım, tadına varayım diyor.ne yapmak lazım yani ,gerekli meziyete sahip değilsek satmamak veya kullanmamak mı gerekiyor?yeri gelmişken bir meziyet de ben ekleyeyim;bugün olmuş benim yaptıgım işte teknik bilgim çok çok azdır.bildiğim 3 şey varsa 2 sini Orhan Usta dan öğrenmişimdir hem de zırt pırt arayarak hatta bazen aynı şeyi 10 defa sorarak.Orhan dan öğrenemediğim bişey olursa da gocunmam seni arar sorarım:)

UĞUR YUMAK
30-04-2012, 09:50
Bu furya yeni moda oldugunda bundan 3 sene once 12/13 bine satiliyordu. ne zaman ki yurt disindan alabilecegimizi farkettik o zaman isler ve fiyatlar degisti !!
Bi de su satis teknigi vardir. gc ise kesin kirilr. Yok yaaa , kim demis kirilr diye. insan gibi kullananlar. neden kirmiyor bunu ? hee illaki abancam diyorsan Sti yuruyeni alinacak ve yurunecek.
mustafa abi saolsun bana buyyuk ugraslar sonucu istedigim oranlardaki gc sti sanzuman ve kilitli diferansiyelini getirdi. vf35 ile kullanicam.

kardesim kirdigin icin cok gecmis olsun. sanirim sen beni aramistin daha once jaspa subaru araciligiyla. yanlis hatirliyorda olabilrim.

kickboxer
30-04-2012, 09:56
Bu furya yeni moda oldugunda bundan 3 sene once 12/13 bine satiliyordu. ne zaman ki yurt disindan alabilecegimizi farkettik o zaman isler ve fiyatlar degisti !!
Bi de su satis teknigi vardir. gc ise kesin kirilr. Yok yaaa , kim demis kirilr diye. insan gibi kullananlar. neden kirmiyor bunu ? hee illaki abancam diyorsan Sti yuruyeni alinacak ve yurunecek.
mustafa abi saolsun bana buyyuk ugraslar sonucu istedigim oranlardaki gc sti sanzuman ve kilitli diferansiyelini getirdi. vf35 ile kullanicam.

kardesim kirdigin icin cok gecmis olsun. sanirim sen beni aramistin daha once jaspa subaru araciligiyla. yanlis hatirliyorda olabilrim.

hani beeeen :D arıyorum aç onu ben istiyorum

khan
30-04-2012, 10:00
mustafa kardes arayip sorabilirsin sikinti yok. ugur degisen isler ne? yrtdisidan almak dedigin kacakcilik mali olum vergisi yok algisi yok fiyat tabiki degisir.

TaGo
30-04-2012, 10:25
Arz-Talep. Alan razı veren razı. Herkes memnunken neyi sorguluyoruz? Türkiyede ne varki yurt dışından gelmeyen? Amerikadan, İngiltereden veya başka yerden gelen ne var vergili? Özellikle 2. el olan hiçbirşey vergili dahi getirmek mümkün değil zaten. O zaman bozulan arabalarımız yatsın ;) yada yarı araba parası verip tekrar ayaklandıralım.

UĞUR YUMAK
30-04-2012, 10:37
Abi ebay kacakcilik sitesi ise bende kacakci olabilirim o zaman ;)))

khan
30-04-2012, 10:39
ben memnun degilim, hadi geliyor daha duzgun daha temiz malzeme gelebilir 2. el ithalati dtm iznine tabi dtm de izin vermiyor evet, ben malzeme gelmesin demiyorum duzgun malzeme gelsin diyorum.

khan
30-04-2012, 10:41
Abi ebay kacakcilik sitesi ise bende kacakci olabilirim o zaman ;)))

ugur simdi beni konusturma bak laf cambazligina gerek yok. eyvallah abi de tamam;) yukarda dedinya sanziman geldi ivir kivir. yasal ithalat ile 3 sene oncesi ile simdiki fiyat tabiki farkli olacak diyorum.

UĞUR YUMAK
30-04-2012, 10:57
Abi kivircak bi adam olsam seninle daha onceleri telefonda kavgA etmez , subaru kullanan bi adam olarak senin cevrende yalaka olurdum ;)
bugun perte cikmis ve kaskodan 20 liralara alinabilen araclarin sadece sanzuManlari 10 liraya satiliyorsa ve bu nprmal geliyorsa sana benimde yurt disindan tr ye giremeyecek malzemeleri yakin ulkelerdeki arkadaslarima gonderip onlar sayesinde sahip olabilmem cok anormal bi durum olmasa gerek ;)
subaru konusundaki bilgine saygim sonsuzdur ama is ticaret ise yasasin global dunya

denizoglu
30-04-2012, 11:45
ben memnun degilim, hadi geliyor daha duzgun daha temiz malzeme gelebilir 2. el ithalati dtm iznine tabi dtm de izin vermiyor evet, ben malzeme gelmesin demiyorum duzgun malzeme gelsin diyorum.

bence burda söz daha çok malzeme alıp ta memnun kalmayanlara düşüyor.o zaman davet edelim onları kim kimden ne alıp,neyden memnun olmamıssa burda söyler,biz de biliriz.

denizoglu
30-04-2012, 11:47
mustafa kardes arayip sorabilirsin sikinti yok. ugur degisen isler ne? yrtdisidan almak dedigin kacakcilik mali olum vergisi yok algisi yok fiyat tabiki degisir.

.kaçakcılık olayına gelince bu da arastırmayla ilgili biraz.ben hangi şanzımanın hangi dişli oranına sahip oldugunu pek bilmem ama yurda yasal yollardan neyi istersem sokma konusunda yatırım yapmayı pek bir beceririm.misal burda bulunmayan nadir bir motor alacaksanız şayet önce arabanıza bir triptik cıkarınız(200tl +120 usd) sonra gittiğiniz ülkede kendi motorunuzu bi şekilde kırınız.daha sonra o ülkedeki konsoloslugumuza basvurup durumu anlatınız.size birkaç belge verirler ve sizde istediğiniz yere gidip istediğiniz motoru alıp aracınıza takarsınız(motor hacmi aynı olmak kaydı ile).yyurda dönerken gümrük te durumunuzu beyan edersiniz ve eski motorunuzu da beraberinizde getirirsiniz.yeni motorun faturası da cebinizde olacaktır.sizi trfik şubeye yönlendirir,bütün işlemlerinizde yardımcı olurlar.tabii hazır başlamısken ne varsa değiştirirsiniz,hepsi de size kar kalır.toplam maliyet komple bir sti için 20 000 usd deil de belki 20 000 tl yi bulur.
şahsen benim bu işte tek el olma kaygım yok,isteyen herkese daha baska kacakcılık yolları ögretebilirim:)

XoR
30-04-2012, 12:09
.kaçakcılık olayına gelince bu da arastırmayla ilgili biraz.ben hangi şanzımanın hangi dişli oranına sahip oldugunu pek bilmem ama yurda yasal yollardan neyi istersem sokma konusunda yatırım yapmayı pek bir beceririm.misal burda bulunmayan nadir bir motor alacaksanız şayet önce arabanıza bir triptik cıkarınız(200tl +120 usd) sonra gittiğiniz ülkede kendi motorunuzu bi şekilde kırınız.daha sonra o ülkedeki konsoloslugumuza basvurup durumu anlatınız.size birkaç belge verirler ve sizde istediğiniz yere gidip istediğiniz motoru alıp aracınıza takarsınız(motor hacmi aynı olmak kaydı ile).yyurda dönerken gümrük te durumunuzu beyan edersiniz ve eski motorunuzu da beraberinizde getirirsiniz.yeni motorun faturası da cebinizde olacaktır.sizi trfik şubeye yönlendirir,bütün işlemlerinizde yardımcı olurlar.tabii hazır başlamısken ne varsa değiştirirsiniz,hepsi de size kar kalır.toplam maliyet komple bir sti için 20 000 usd deil de belki 20 000 tl yi bulur.
şahsen benim bu işte tek el olma kaygım yok,isteyen herkese daha baska kacakcılık yolları ögretebilirim:)

Gidilen ülkede bu işleri yaptırmak, gidiş geliş yakıt masrafı, yapım esnasında konaklama yeme içme masrafları astarı yüzünden pahalıya gelmezmi ? Hangi ülkeye gidilecek tabi buda çok önemli bilmediğimden soruyorum detayları.

denizoglu
30-04-2012, 12:37
Gidilen ülkede bu işleri yaptırmak, gidiş geliş yakıt masrafı, yapım esnasında konaklama yeme içme masrafları astarı yüzünden pahalıya gelmezmi ? Hangi ülkeye gidilecek tabi buda çok önemli bilmediğimden soruyorum detayları.

kardeş biz her şeklini düşündük o işin.gelmek istemezsen arabanın parasını öder,alıp gideriz.bitirip geldiğimizde begenirsen sen tekrar arabayı bizden satın alırsın.gelmek istersen dısardaki garaj da bizim garajımız zaten(son 1 yıldır ortak calısıyoruz),gelir,araban bitene kadar misafirimiz olursun,yani detaylar için çok bir para harcamazsın.

UĞUR YUMAK
30-04-2012, 12:53
Mustafa abi Danny'e selamlarimi ilet lutfen ;))

XoR
30-04-2012, 12:58
kardeş biz her şeklini düşündük o işin.gelmek istemezsen arabanın parasını öder,alıp gideriz.bitirip geldiğimizde begenirsen sen tekrar arabayı bizden satın alırsın.gelmek istersen dısardaki garaj da bizim garajımız zaten(son 1 yıldır ortak calısıyoruz),gelir,araban bitene kadar misafirimiz olursun,yani detaylar için çok bir para harcamazsın.

Teşekkür ederim bilgiler için.

cem06
30-04-2012, 13:29
herkes parca satmaya basladı.. zamanında sti 6mt dccd sanzıman sormustum siteden birine uygun fiyatta soyledi. ama ne sattıgını bilmiyor sanzıman koduna baktıgımda 5ileri wrx cıktı... :)))

khan
30-04-2012, 13:37
Abi kivircak bi adam olsam seninle daha onceleri telefonda kavgA etmez , subaru kullanan bi adam olarak senin cevrende yalaka olurdum ;)
bugun perte cikmis ve kaskodan 20 liralara alinabilen araclarin sadece sanzuManlari 10 liraya satiliyorsa ve bu nprmal geliyorsa sana benimde yurt disindan tr ye giremeyecek malzemeleri yakin ulkelerdeki arkadaslarima gonderip onlar sayesinde sahip olabilmem cok anormal bi durum olmasa gerek ;)
subaru konusundaki bilgine saygim sonsuzdur ama is ticaret ise yasasin global dunya

ugur biz seninle telefonda kavga falan etmedik veya sen ettin ben normal konustum, ben telefonda kimseyle kavga etmeyeli 15 yil falan olmustr. neyse konuyu dallandiip budaklandirmanin anlami yok , benin cevremdede yalaka adam yok ihtiyacimda yok kimse bana buraya giripte korhan iyi ticaret yapar vs tarzinda yalaka bir yazi yazmadi. neyse benim anlatmak istedigimi anlayan anladi. buraya memnun kalmayan adamlari tek tek yaziririm mustafa konuyu uzatma, daha gecen hafta cenk abi sana telde ne dedi? hemserin lise arkadasin cemal abiyi buraya mi cagirayim? neyse odur budur dedir konu uzamasin. yuz yuze bakicaz herkezle.

TaGo
30-04-2012, 13:38
Gereksiz uzamış konu. Mustafa sende gereksiz ayrıntılara girmişsin. Viskoz 2000tl 3. vites dişlisi 1000tl serviste. WRX için diyorum bunu. Şuan piyasaya komple WRX şanzıman ve diff 2500tl gibi rakama satılıyor. Amaç burada adam dürtmek olsa, bu rakam 2500tl ler olmaz. 100 lerce kişi sadece 3. vites dişlsii almak için dahi aradı, gen aynı rakamdan şansıman satıldı.

Aynısı Evo9 kullanıcıları içinde geçerli, ne transferler sattım alanlar biliyor. Yurt dışı rakamını dahi biliyor arkadaşlarımız. Fahiş fiyattan aldığını iddia eden varsa buyursun. Amme hizmeti gibi iş yapıldı 1-1.5 snedir. Motor rektefiye rakamına Spec C olup dolaşanlar oldu.

Konu daha uzarda uzar, gerek yok. Hala paramızı alamadığımız 10larca arkadaşımız var. Biz onları yazmadık buraya. Kim aldığı hizmetten memnun kalmamış olabilir?

TaGo
30-04-2012, 13:41
Bu arada Korhan ın teknik bilgisi tartışılmaz. Ben şahsen yaklaşımınıda herzaman severim, sadece kaçakçılık kısmına üzüldüm ve takıldım.

MHC-04
30-04-2012, 13:42

doğru vallahi piriz direk ve dişli için türkiyeyi ayağa kaldırmıştık :)

MHC-04
30-04-2012, 13:49
mustafa abi number one :D

UĞUR YUMAK
30-04-2012, 14:13
Ben alistim Korhan abinin benimle ugrasmasina sikinti yok ;) ama ben kacakci olsam veya kqcak mallar ugrassam yurt disina uzanmama gerek yok. alayi var burda.uslub icin uzuldum sadece.
Mustafa abi sende yaz akaorhan abinin dedigi konularida bileliim herseyi. burayi okuyanlarda ogrensin

denizoglu
30-04-2012, 16:34
ugur biz seninle telefonda kavga falan etmedik veya sen ettin ben normal konustum, ben telefonda kimseyle kavga etmeyeli 15 yil falan olmustr. neyse konuyu dallandiip budaklandirmanin anlami yok , benin cevremdede yalaka adam yok ihtiyacimda yok kimse bana buraya giripte korhan iyi ticaret yapar vs tarzinda yalaka bir yazi yazmadi. neyse benim anlatmak istedigimi anlayan anladi. buraya memnun kalmayan adamlari tek tek yaziririm mustafa konuyu uzatma, daha gecen hafta cenk abi sana telde ne dedi? hemserin lise arkadasin cemal abiyi buraya mi cagirayim? neyse odur budur dedir konu uzamasin. yuz yuze bakicaz herkezle.

ben zaten davet ettim Korhan cıgım kim memnun kalmamıssa yazsın buraya die.hemen hemen 10 tanesi senin garajında işlerini yaptırmıs bir sürü adamdan bahsediyoruz.bu konuda olsa olsa Orhan memnun kalmamıstır o da sürekli bana tarif etmek zorunda kaldıgındandır.sen 2 kişi söyledin anlatayım hemen;Cenk abi geçen hafta deil daha bugün de bana bir sürü laf saydı ama duymak istediğini yine duydu.neyden memnun kalmamıssa defalarca değiştirdim yine deiştireceğim.taaa ki o tamam diene kadar.adamın bişey dediği yok sen ortaya atıyorsun aha böyle oldu die.lise arkadasım,hemşerim Cemal e gelince kendisi siteye üye deildir yoksa ben cagırır söyletirdim ama o mevzu Cemal,Orhan ve ben arasındadır ve yine benim aracılıgımla olay çözüme varacaktır. çok merak eden varsa Cemal in tel i 0 532 202 03 84 tür arayıp ögrenebilir herkes.bak yine söylüyorum;ben kimseden para alarak bir mal göndermiyorum,herkes takıp,begenip öyle parasını ödüyor.senin sözüne bakılırsa bu adamlar enayi,onay veren ustaları da ahmak,araçları da ilahi güçle sorunsuz çalısıyor.
konunun uzadıgı konusunda ben de hemfikirim,nedendir bilinmez sana bir haller oldu 2 gündür gidip gelip satasıyorsun.sensin dioruz yine olmuyor,hadi hayırlısı bakalım.

GC8 GT
30-04-2012, 20:31
slm, sanırım prizdirek lazımmış. elimde 2005 wrx den cıkma cok temiz mevcuttur..

http://i.imgur.com/YO2hy.jpg

UĞUR YUMAK
30-04-2012, 21:34
Adam sanziman sorunum var diye basligin geldigi yere bak. Korhan abi ustu kapali laf sokacagina senin garajina parca tedarok eden adamla yuzyuze konusman cok.daha hizli cozecektir bazi seyleri.
kardesim senin sanzuman sorunun bu basinclarda ve sert kullandikca yasanmaya devam edecek ne yazik ki. ppg veya ati tek cozum

khan
30-04-2012, 21:55
neyse gereksiz uzadi hakkaten, mustafa bize parca tedarik etmiyor kardesim uzun zamandir biz ondan alip bir malzeme satmadik baya zamandir, malzemeyi direk kendisinden alan birkac arkadasin malzemelerini taktik. benim mustafaylada kisisel bir problemim yok sadece bir arabaya bir parca geliyor misal differansiyel onca isin arasinda 4 kere sokup takiyoruz bir suru ugrasiyoruz ama ilave iscilik yazamiyorsun yazsan kimden alacaksin? parca benden mi alinmis hayir, niye isciligi 2 saat surecek is yuzunden ben bir gun kaybedip 2 saatlik iscilik parasi alayim arti diger bekleyen islerimi geciktireyim. bunun onune gecilmesi icinde duzgun malzeme gelmesi lazim tepkim buna. ben satsam eger kabahat bendeyse ben sabaha kadar 15 kere soker takar ozrumu dilerim ama benim olmayan bir malzeme yuzunden bir suru ugrasmak beni rahatsiz ediyor, birde uzerine baskasida takiyor sikinti olmuyor gibi bir kelime kulagima geliyor, arkadas ben eger azicik bir otme sesi bile varsa otuyor derim eger ki adama cok az ses yapabilir neticede cikma malzeme denmediyse.

Canblock
07-06-2012, 15:41
Mrb arkadaşlar yeni üyeyim konusmaları okuyunca yazayım bi dedim.başımdan geçtiğnden dolayı
5 ay önce 2005 wrx aldım . standart şanzuman 200.kmde 3.dişliyi traşladım.öyle böyle değil hemde hamur gibi mübarek .2000lira ödeyince nasıl kullanacagımı ögrenmiş oldum.üzerinde wf48 turbo war basınc yüksek mükemmel bir basınç war şimdide bi spec c war üzerine altıbinlira wermek sartıyla nasıl sizce?