PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Komsunun mangali

cem06
29-04-2012, 15:57
Evimiz mustakil sitede bahcelerde birbirine bakiyor. Simdi yanda gormemis bi aile oturuyor. Yaz kis farketmez haftanin en az 3 gunu mangal yapiyorlar. Misafirde eksik olmuyor. 7 8 kisi oglen alkolle baslayip cigirtkan 4 5 cocuk geceye kadar mangal sefasi yapiyor.
Tatli dille uyardik sesten koku ve dumandan rahatsiz oluyoruz diye anlamadilar. Nerdeyse 1 sene olucak cinnet gecirip katliam yapanlari simdi anliyorum. Polise gitsek muhtemelen bahce kendilerinin karismayiz diyip ilgilenmicekler. Bunlari nereye sikayet edebilirim?

BlackEmperor
29-04-2012, 15:59
haftada 3 gün mangal son 1 senedir? biraz daha sabredin fazla yaşamazlar

Chn53
29-04-2012, 16:00
bizde müstakil evde oturuyoruz. ses ve gürültüye tamam ama mangal yakmalarına karışamazsınız...

individual
29-04-2012, 16:01
şu mangal sefasını oldum olası hiç sevmem :) işiniz zor allah kolaylık versin şikayet etsenizde bir çözüm olmaz.

cem06
29-04-2012, 16:03
Karisi yemek yapmayi bilmiyor bunlarda ver allah ver kanat kofte sucuk diger gunlerde paket servis nerde manyak var beni buluyor.

Yapmasin demiyorum adabiyla yapsin cam acilmiyor ev direk koku doluyor aptal bebeler kopegi havlatip duruyor. En son mal bi misafirleri kopege citin ustunden bira uzatiyodu orda kayis kooptu....

halilkarakas
29-04-2012, 16:04
Arkadaşlar lutfen balgaminizi yere tukurmeyin apaçiler onlari jöle sanip saclarina suruyorlar ve biyikli sevgilileri onlari terk ediyorlar sevenleri ayirmayin

A.Cem
29-04-2012, 16:05
Tatlı dilden biraz daha sert bi ifadeyle, abicim bakın sürekli duman altı oluyoruz gürültü de cabası falan yapsanız nasıl olur acaba?

GokhanE.
29-04-2012, 16:06
Komsuda pistiginde size de dusuyor mu?

!KO
29-04-2012, 16:07
alayını dövün

Utku
29-04-2012, 16:08
ses gurultu tamamda mangala karısamazsınız ınsanlar bu tıp keyıfler ıcın mustakıl ev tercıh edıyolar :)

ynsemr
29-04-2012, 16:08
Komsuda pistiginde size de dusuyor mu?

ya abi senin yorumlar beni bitiriyor ya :D haftada 3 gün mangalda et diğer günler eve paket o adamla uğraşılmaz adam kodoman :D :D

mKc
29-04-2012, 16:09
Müstakil Siteden kastettiğiniz şey, toplu yaşama giriyorsa polise şikayet edebilirsiniz hocam. Bildiğim kadarıyla temmuzda değişen kabahatler kanununa göre komşuyu rahatsız edici derecede gürültü yapmak ve mangal yakmanın 75TL cezası var.

Osman Bahadır
29-04-2012, 16:09
Polisle, şikayetle, kavgayla çözülmez. Ancak konuşarak, ikna ederek çözebilirsin.

Bir akşam kendi evine yemeğe çağır. Mangal olmasın :) Normal ev yemeği yiyin. Mangal dışındaki alternatifleri de görsün. Sonrasında çayınızı içerken anlat durumu. Hal böyleyken böyle, bizim böyle bir hayatımız var, sizin bu durumunuzdan biz rahatsız oluyoruz de. Şurada komşuyuz, birbirimize hakkımız geçiyor de vs...

pirasa
29-04-2012, 16:11
müstakil evde öyle bir şikayet şansınız yok. zaten şansınız yokki öyle bir komşunuz olmuş. mangalın adabı kimseyi rahatsız etmemek eğer kokusu giderse onlarada ikram etmektir. hele dinen komşu hukuku çok daha yoğundur. şimdi diyeceğim bi varil koyun bahçeye lastik yakın sabah akşam oda çok acımasız olur :D

BLuEBoY
29-04-2012, 16:11
bi ara mangal yasakları falan vardı sadece apartmanlar içinmiydi neydi benmi yanlış hatırlıyorum ?

bskone
29-04-2012, 16:16
bi ara mangal yasakları falan vardı sadece apartmanlar içinmiydi neydi benmi yanlış hatırlıyorum ?

apartman balkon'larında mangal yakmak yasak diye biliyorum ben.

mKc
29-04-2012, 16:17

Müstakil villalar site yönetimi olarak birbirine bağlıysa benim bildiğim toplu yaşama giriyor Ama iyice bir araştırmak lazım.
Yasada şöyle bir madde buldum

"634 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanununun 18'inci maddesine göre, kat maliklerinin gerek bağımsız bölümlerini, gerek eklentileri ve ortak yerleri kullanırken, doğruluk kaidelerine uymak, özellikle birbirini rahatsız etmemek, birbirinin haklarını çiğnememek ve yönetim planı hükümlerini yerine getirmekle yükümlü" Buna bakılırsa bu dava emsal gösterilerek yeni bir dava açılıp kazanılabilir
Balkonda mangal yakmaya ceza / Trkiye / Milliyet nternet (http://www.milliyet.com.tr/2006/12/14/son/sontur22.asp)

(=

Chn53
29-04-2012, 16:20
Müstakil villalar site yönetimi olarak birbirine bağlıysa benim bildiğim toplu yaşama giriyor Ama iyice bir araştırmak lazım.
Yasada şöyle bir madde buldum

"634 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanununun 18'inci maddesine göre, kat maliklerinin gerek bağımsız bölümlerini, gerek eklentileri ve ortak yerleri kullanırken, doğruluk kaidelerine uymak, özellikle birbirini rahatsız etmemek, birbirinin haklarını çiğnememek ve yönetim planı hükümlerini yerine getirmekle yükümlü" Buna bakılırsa bu dava emsal gösterilerek yeni bir dava açılıp kazanılabilir
Balkonda mangal yakmaya ceza / Trkiye / Milliyet nternet (http://www.milliyet.com.tr/2006/12/14/son/sontur22.asp)

(=

müstakil evlerin bahçesi ortak kullanım alanı değil... adam ister içer ister mangal yakar ... gürültü harici kimse karışamaz...

rebelh
29-04-2012, 16:29
haftada 3 gün mangal alkol keyfi iyiymiş :)

şikayet işi yalan olur muhtemelen yeni ev bakmanız gerekecek

by serçe
29-04-2012, 16:30
Polisle, şikayetle, kavgayla çözülmez. Ancak konuşarak, ikna ederek çözebilirsin.

Bir akşam kendi evine yemeğe çağır. Mangal olmasın :) Normal ev yemeği yiyin. Mangal dışındaki alternatifleri de görsün. Sonrasında çayınızı içerken anlat durumu. Hal böyleyken böyle, bizim böyle bir hayatımız var, sizin bu durumunuzdan biz rahatsız oluyoruz de. Şurada komşuyuz, birbirimize hakkımız geçiyor de vs...

:icon_tup: :icon_tup: :icon_tup:

S.Özeren
29-04-2012, 16:30
gürültüdede belli bi saat sınırı içinde şikayet edebiliyorsunuz sanırım :D

bende mangal ortamını çok severim haftada 3 gün çok abartı olmuş ama

Eworen
29-04-2012, 16:34
Site ise eger buyuk bir ihtimalle her bahce ortak kullanim alanidir ama herkesin kendi bahcesi gibi gozukuyor olabilir arastirmali
Yalniz sitede yasamak o kadar ucuz degildir ev sahibi olsaniz bile site yonetiminin belirledigi sartlara uyulmaz ise evden tahliye bile edilebilirsiniz yani ev benim kimse karismaz diye bir dunya
Yok bi arastirin yonetllimle gorusun cozum yolu bulunabilir..
Ama karismazsniz diye birsey yok asil kimse sizi rahatsiz etme hakkina sahip degildir..

Chn53
29-04-2012, 16:35
bence abartı falan değil 3 gün. para olduktan sonra sıkıntı yok :D

RafetAraç
29-04-2012, 16:36
ya abi senin yorumlar beni bitiriyor ya :D haftada 3 gün mangalda et diğer günler eve paket o adamla uğraşılmaz adam kodoman :D :D

sana katılıyorum :D

S.Özeren
29-04-2012, 16:37

olur mu ya sağlık açısından mangal çok kötü bi olay..

MR.TurboALİ
29-04-2012, 16:39
sizin komşu şaşırmış Allah sabır versin size valla.

Bluttbeton
29-04-2012, 16:44
allah sabır versin bizimde evimiz müstakil şuan yan komşum mangal yapıyor sağolsun beni de düşünmüş 1 porsiyon yollamış :)

Jem89
29-04-2012, 16:50
Adaş,

Launch kontrol al.. Çocukları varsa gece 3'te sık evin önünde sende :D :D

ALPER-VNS
29-04-2012, 16:53
biz de angora da otururken böyle bi sıkıntımız vardı.. orda da bahçeler ortaktı şimdi taşındık kurtulduk.. en son ıslatmıştım ben hepsini.. düğmeye basınca su gelen hortumlar var ya onu salladım bahçeye tam da düğmesinin üstüne düştü istemeden olmuştu aslında ama sonuçta mangalları rezil oldu :) masaları kendileri güzelce ıslandı :)

siz de sulama işiyle çözebilirsiniz belki tık tık tık diye bütün bahçeyi sulayan sistemlerden alınır oraya da su gitmesi sağlanır..

gece geç saatlerde köpek havlatılır onlar da rahatsız edilir.. yani bence çözüm siz de onları rahatsız edin..

Onurkk06
29-04-2012, 16:54
Adaş,

benimde aklıma aynısı geldi gece 3 te wrx le 5 6 el ateş et benim de keyfim bu de bakalm nolacak o zaman :)

Kakus
29-04-2012, 16:55
Adaş,

Vallahi tam "kavga gürültü çözmez" dicekken, bu gerçekten mantıklı geldi. :)

miniks
29-04-2012, 16:56
zenginleri seviyorum haftanin 3 gunu mangal helal olsun

Ahmet Saraçoğlu
29-04-2012, 17:01

+1000 , hazir yuzyuze tatsizlik yaşanmamisken dost olmaya , komşu olmaya çalışın bence de... Şikayet vss sonrası yuzyuze bakılmaz , daha büyük huzursuzluk...iki bahçe arası yüksek bı branda da is görebilir koku ve bir nebze de olsa ses için ama tatsizlik seviyesine gelip ev huzurunuzu kaçırmayın bencede

Jem89
29-04-2012, 17:02
benimde aklıma aynısı geldi gece 3 te wrx le 5 6 el ateş et benim de keyfim bu de bakalm nolacak o zaman :)

Vallahi tam "kavga gürültü çözmez" dicekken, bu gerçekten mantıklı geldi. :)

Beyler ben şaka yapmıştım :D O da suç :D sonra bide araba bağlanır falan.. :)

Konuşmak en doğru çözüm bence.

cem06
29-04-2012, 17:04
Valla fikirler iyi ilk yine tatli dille uyarcaz olmazsa pislige pislikle cevap vericen.. Yanliz launch iyi fikir gecenin bi korunde cok hosuma gitti:DDD

Durango
29-04-2012, 17:09
İnsan gibi uyarın, baktın anlamadı sizde mangal yakın ama lastikle fln yakın kara duman spec :D Rüzgarın yönünü iyi tayin etmeyi unutmayın :D

RSBurak
29-04-2012, 17:13
gece launch yapmak baya faydalı olur en fazla 3 gece sonra şikayet etmeye gelirler kapınıza.ama tabiki önceden tatlı dille uyarmak daha iyidir :)

_FrKn_
29-04-2012, 17:26
bizde müstakil evde oturuyoruz. ses ve gürültüye tamam ama mangal yakmalarına karışamazsınız...

müstakil evlerin bahçesi ortak kullanım alanı değil... adam ister içer ister mangal yakar ... gürültü harici kimse karışamaz...

tanıyormusun yoksa .

FK.Sub
29-04-2012, 17:28
9p33f8ZCmuI

böyle güzel bi sesi kim şikayet eder ki ya bence hoşlarına gidebilir. :D launch yapmanız için haftanın bütün günü mangal yapabilirler sonra bence yapmayın :D

Frid
29-04-2012, 17:30

komşu sen misin yoksa :D

gürültüden ziyade duman kokuda rahatsız ediyorsa, neden şikayet edilemesin ki bana rahatsızlık veriyorsa onun özgürlük alanı bitmiş demektir.

mechanic
29-04-2012, 17:36
çözüm önerisi:
herkes kavga peşinde..
resimler linklerde..

bu şekilde bacalı birşey yaparsa sorunun çözülür..
ucuzu var kebapçı bacaları gibi evin duvarından yükseltsin...
onu buna ikna etmenin güzel yolunu da bulmak senin elinde..
kolay gelsin
Barbekü Modelleri | Doğaltaş Dekorasyon, Taş Çeşme,Taş Mezar,Taş Şömine,Taş Barbekü,Taş Cami,Taş Masa (http://www.dogaltas-dekorasyon.com/barbekuler.html)
Barbekü Nasıl Yapılır - sominemodelleri - Blogcu.com (http://sominemodelleri.blogcu.com/barbeku-nasil-yapilir/7718173)

Emrecan-R
29-04-2012, 17:36
bizde müstakil evde oturuyoruz mangalımızı yazlıkta yakıyoruz.haftada 3 kere mangal çok yav.

lnd_samet
29-04-2012, 17:39
launch için şikayet etsede güzel bir açıklama daima vardır.dert etmeyin.
benzin kötü
pompam bozuk.
marş almadı
vs vs

hehe polisler bile yiyor dert yok:D

Mikrop_Ali
29-04-2012, 17:41
Bende yaktim bugun mustakil evde batikentte arkadaslar soyledi siz misiniz o mangal yakan diolar:) biz aileyiz alkol yok komsularada dusuyor yan komsu zaten adanali sikinti yok rahatiz:) sesten filan sikayetci olabiliyosunuz diye biliyorum da ne yapabilirler orasi mechul

individual
29-04-2012, 17:45
apartmanda otursan dert müstakil evde otursan yine dert.insanların birbirine saygısı yok.

by serçe
29-04-2012, 18:03
peki oturuduğunuz site yönetimi ile bu konuyu konuştunuzmu ?

mcanx
29-04-2012, 18:04
ben böyle adamın tabakla giderim yanına, koy abicim ordan bi kanat :D -yok o değil soslu olanlardan :D

AEAlmas
29-04-2012, 18:27
Haftada 3 gun biraz fazla ama keyif onlarin saat 12 den sonra ses icin yaptirim var onugec adam apartman karari ne ise ona uymak zorunda fakat adamin ev mustakil yada apartman hoc bir yaptirim hakkiniz yok cunku illegal degil yaptigi suc degil baskasini cok rahatsiz ederse polis e basvuru yapilabilir gerci insanlarin gorgusune bagli 4 kayli apartman var bizim ailecek oturuyoruz ama mangal keyfi guzel oluyor ayda 1 yada 2 kez bizde yapariz komsularadaa ikram ederiz

onursumer
29-04-2012, 18:57
gürültü harici karışma şansınz yok anca tatlı bir dille uyarmak lazım

bende yazın yazlıkta en az haftada 4 gün yakarım mangalı ama çok şukur kimseden şikayet almadan yakabiliyorum :D

Chn53
29-04-2012, 19:08
tanıyormusun yoksa .

Hayir tanimiyorum ama bede mustakil evde yasadigim icin benzer durimlari bende yasiyorum.

Bahce benim kendi ozel alanim kimseye rahatsizlik vermedigin surece istedigmi yaparim.

Bigun biz mangal yapiyoruz komsuya bitabak yolluyoruz , bigun onlar yapiyo bize yolluyo. Bahcede icerken adam aliyo birasini yanimiza geliyo muhabbet ediyoruz... Yani komsuluk iliskileriylede alakali bi durum...

sweatcaptain
29-04-2012, 19:16

bencede :D nası bır aıle onlar oyle ...

yapıcak bır sey yok gıbı :S

MBuğra
29-04-2012, 19:21
1 sene oldu, uyardık vs diyorsunuz. Kendi fikrimi söyleyeyim: Yaşınız benden büyük, tecrübeniz benden fazla, saygım var. Ancak şu ana kadar insanları biraz tanıdıysam, sizinkiler tatlı dille, davranışla doğru yola gireceklerden değil. Çünkü adam olan bir, bilemedin ikinci sefer birşeyi anlar ve kendini düzeltmeye çalışır. Ha yine yapacaksa da, sizi rahatsız etmeden davlumbaz, şöminevari bir sistem kurardı.

Ufuk
29-04-2012, 19:25
kap tabağı git abi yüzsüz spec baktın duman tütüyor atla bahçeye adamlar bir süre sonra bırakırlar mangal yapmayı :) Baktın inceden gülüşme var kap 2-3 arkadaş yanına sizde gidin neşe paylaştıkça çoğalır diye dal mevzuya.
Baktın olmuyor yatır var bu evin altında de öylede olmazsa yeni ev bakmaya başla :D

berkay_aydin
29-04-2012, 19:36
Elektrikli mangal hediye edin :)

sinan-s
29-04-2012, 19:38
Bazı insanlar la uğraşılmaz...

murat_ileri
29-04-2012, 19:52
oturulan ev müstakil bile olsa eğer siteye bağlı ise toplu karar alınarak evden bile attırabilirsiniz, yine belediye zabıta ekipleri ve polise şikayet etmek suretiyle cezai işlemlerde uyğulatabilirsiniz.
<<<zabıtaya çevre kirliliği ve rahatsızlık için, polise şahsi yaşam alanınıza tecavüzden şikayetci olmanız gerekli.
<<<bizim yazlık evimizde yaşadığım sorundan dolayı edindiğim deneyimler sağolsun:D

EM-RE
29-04-2012, 20:25
Sizde her gün balık pişirin,balığın kokusuda efsane öyle hemen de geçmez :D

mert_leon
29-04-2012, 20:35
bu ne be helal olsun haftada 3 gün mangal. para bunlarda çok gibi herhalde :D köpeğe alkol verme olayını gördükten sonra ben dayanamaz saldırırdım siz yine sabırlıymışsınız.

meLaNchoLic
29-04-2012, 20:38
karaduman spec bi dizel araç buluyorsunuz geri geri adamın bahçeye yanaşıyorsunuz launch falan hikaye mürekkep balıgı spec ordan uzaklaşıyorsunuz ve adam ne oldugunu çözemeden kendinden geçiyor :D

edit: geri geri mangalın yanına kadar sokulmak lazım ama :D

crazydog
29-04-2012, 20:55
mangal yaptıkları gün civardan 25 30 tane kedi bulup çaktırmadan bahçesine bırakıyorsun gerisini zaten kediler halleder :D:D:D

d16y4
29-04-2012, 20:58
bahçede mangal bile yakamıycaksa müstakil evde ne işi var adamın :)

arfy
29-04-2012, 21:11
mangal yaptıkları gün civardan 25 30 tane kedi bulup çaktırmadan bahçesine bırakıyorsun gerisini zaten kediler halleder :D:D:D

bu harbiden mantıklı heee :) 1 sefer dayanırlar 2 sefer dayanırlar o kadar :)

gurcell
29-04-2012, 22:46
Mustakil evde oturuyorsunuz cem, adam bahcesinde istedigi naneyi yer. Ben son derece nezih bir apartmanda oturuyorum ama 200 metre yanimizdaki gecekonducu poslik sobada lastik yakiyor, cam bile acamiyoruz. Sikayet ettim , zabita yapacak bir sey yok dedi.

Sana tavsiyem pusta karsi pustluk yap. Bahceye jenerator cikart, calistir mesela. Yada tam mangal keyfi yaparlarken bahceye cik, sinek ilaclamasi yap. Yada bahceyi sula.

Giciklik yap. Cahil adami lafla ikna edemezsin.

Bir de bu cahillerin arabalarinin eksozundan iceri poliuretan kopuk sik. Cok ise yarar.

Berkerr
29-04-2012, 23:01
Zaten adam keyfi için müstakil evde oturuyodur. Sonuçta misafirleri de kendi evine çağırıyo. Çocuktu şuydu buydu mangaldı muhabbetlerine girmeyin bence.

Sizde kafa patlatan bi müzik açın, onlar şikayete gelsin. Geldiklerinde de söyleyin, sizden rahatsız olduğumuz için açtık diye. En azından ses yaptıklarında ne olcağını bilirler.

cookies
29-04-2012, 23:02
Her mangaLda tabağı göster et iste yemesende.. Az daha koy eLin korkak fLn de..
Mangal dan bıktıramadıkça işinde zor..

SekoLive
29-04-2012, 23:07
cem işin zor.

o mangala cıkınca sende lastik yak bahcede. o is ve duman onu rahatsız eder..

UmitKC
29-04-2012, 23:10
Yapacak tek sey var (: (: Bıtırıcı darbeyı Zamanında yapmak.. yada Kısasa Kısas yapmak (:

TigeR
29-04-2012, 23:15
kap tabağı git abi yüzsüz spec baktın duman tütüyor atla bahçeye adamlar bir süre sonra bırakırlar mangal yapmayı :) Baktın inceden gülüşme var kap 2-3 arkadaş yanına sizde gidin neşe paylaştıkça çoğalır diye dal mevzuya.
Baktın olmuyor yatır var bu evin altında de öylede olmazsa yeni ev bakmaya başla :D

:hahaha::hahaha::hahaha:
abi köpeği serbest bırak o halletsin :D

cagri-35
29-04-2012, 23:20
Peki belli bir saatten sonraki gürültüde nereye şikayette bulunup cezai işlem uygulatabiliriz?

ygtrn
29-04-2012, 23:21
bir gün öncesinden mangalın içine patlayıcı kızkaçıran torpil vs vs türevlerini soteleyin :D:D:D:D

kaptan
29-04-2012, 23:31
aradaki mesafe çok uzak değilse biber gazı sıkın bolca çaktırmadan ...

ibooo
29-04-2012, 23:33
çözüm belli kulagına 60-70 cm subwooferı dayayacaksın :D

Zorbey
29-04-2012, 23:34
aradaki mesafe çok uzak değilse biber gazı sıkın bolca çaktırmadan ...

Kesin çözüm bencede :D

///KDrÖZER
30-04-2012, 08:25
cahile laf anlatmaya kalkmayacaksın uzaktan bakan senin mi onunmu cahil olduğunu anlamaz...

Onuralp
30-04-2012, 08:35
Haftada üç gün karbon yemeleri çok mantıklı olmuş, hele bir de çocukları var. Çok yaşamazlar, neyse o ayrı bir konu.

Bence kesin bunun belediye ile ilgili bir yaptırımı vardır. Belediye ile falan bir görüş derim Cem.

vtecburhan
30-04-2012, 08:35
eski burunlu man kamyon getır ılk basta egsoza torpıl at patlasın sonra arabayı calıstır etrafında ne ınsan ne hayvan kımse kalmaz emın ol :))))))))

orhan_guney
30-04-2012, 08:40
sen en iyisi bizim siteyi sizin bahceye mangala cağır biz bir görüşelim :D

Tunacan
30-04-2012, 08:42
La bu profil bizimkilere uyuyor.
adres nedir cem :)

kelalper
30-04-2012, 08:48
Cem havalandırma işi yapan firmalara git iki tane büyük boy yüksek debili pervane al. Daya bahçeye bide duman sensörü. Sensör dumanı gördükçe bunların bahçeye doğru üflesin kendi dumanlarında boğulsun gavatlar.

volume81
30-04-2012, 08:50
önce sorunun kaynağını bulalım

duman ve kokudan rahatsız olduğun için mi istemiyorsun yoksa haftada 3 gün mangal yapamıyorum diye kıskandığın için mi istemiyorsun ?

:D

63owen63
30-04-2012, 08:53
Ev alma komşu al,Atalar rules :)

Kolaylıklar diliyorum

BAŞAR
30-04-2012, 09:17
en mantıklı yapacağın iş sen onları rahatsız et belki o zaman anlarlar hatalarını.

3rk4n
30-04-2012, 09:17
Sende bahçede lastik yak :D pişman olsun geçmiş olsun gerçekten sıkıcı durum konuşularak çözüm yoluna gidilmeli.

taytay
30-04-2012, 09:18
Sende bahçede lastik yak :D pişman olsun geçmiş olsun gerçekten sıkıcı durum konuşularak çözüm yoluna gidilmeli.

bence aa ne güzel ses cıkıo bi daha yap der mangal eşliğinde izlerler :D

1lker
30-04-2012, 09:27

:icon_tup: cozum olmazsa subaru senfonisiyle gece kulak paslarini alabilirsin :)

DENON
30-04-2012, 09:29
Evimiz mustakil sitede bahcelerde birbirine bakiyor. Simdi yanda gormemis bi aile oturuyor. Yaz kis farketmez haftanin en az 3 gunu mangal yapiyorlar. Misafirde eksik olmuyor. 7 8 kisi oglen alkolle baslayip cigirtkan 4 5 cocuk geceye kadar mangal sefasi yapiyor.
Tatli dille uyardik sesten koku ve dumandan rahatsiz oluyoruz diye anlamadilar. Nerdeyse 1 sene olucak cinnet gecirip katliam yapanlari simdi anliyorum. Polise gitsek muhtemelen bahce kendilerinin karismayiz diyip ilgilenmicekler. Bunlari nereye sikayet edebilirim?şu yazdıgınız sebepten dolayı ben o bahsettıgınız komşuların aynısına sokak ortasında meydan dayagı çektim ve darp tan dolayı mahkemem sürüyor :D

Kekuti*
30-04-2012, 09:33
Cem havalandırma işi yapan firmalara git iki tane büyük boy yüksek debili pervane al. Daya bahçeye bide duman sensörü. Sensör dumanı gördükçe bunların bahçeye doğru üflesin kendi dumanlarında boğulsun gavatlar.

+1 bu fikri sevdim :)

bide komple tech tayfayı topla bi mangal partisi ver bak , o gece taşınırlar :D

alper_pug
30-04-2012, 09:42
karşılık olarak haftada 7 gün mangal yakın sizde :D

Tatlı dille halledemezseniz , farklı şeyleri deneyin ama önce bi tatlı dille konuşmayı deneyin.

teggy
30-04-2012, 09:43
mangal yapmadıkları gün sen mangal partisi ver bir süre, yardımcı oluruz her türlü, dumanı da onlara doğru yelleriz... :D

HaKo
30-04-2012, 09:54

en gerçekçi yorum bu olmuş :D

Bu arada site içerisinde müstakil evlerse bence yönetime başvurun toptan çözüm bulsunlar. Bizimde yazlığımız site içerisinde, haliyle herkes mangal yapıyor haftasonu ama dışarıya mangal kurmak kesinlikle yasak. Herkes balkonundaki barbeküden yapmak zorunda. Yoksa sitede yangın çıkmış gibi duman alıyor her yer.

TünayK
30-04-2012, 10:09
bahceler bırbırıne bakıyor ise onlar mangal yaptığı gün 3 5 tane insan bozması ağzı bozuk arkadaşını çağır (eğer yoksa ben ekibi alır gelirim) boxerların üstüne atletleri çeksinler yüksek ses kahkaha küfür kıyamet...şifre çözülür...

Ome_RS
30-04-2012, 10:38
Konu sahibinin derdini unuttum yorumlara gülüyorum enteresan çözümler var maşallah üretken bi milletiz :D
geçmiş olsun bu arada bu tip işler belediye zabıta ile çözülmüyor malesef önerilerden en cok hosunuza gideni secin ve uygulayın :)

murat_ileri
30-04-2012, 10:56
en gerçekçi yorum bu olmuş :D

Bu arada site içerisinde müstakil evlerse bence yönetime başvurun toptan çözüm bulsunlar. Bizimde yazlığımız site içerisinde, haliyle herkes mangal yapıyor haftasonu ama dışarıya mangal kurmak kesinlikle yasak. Herkes balkonundaki barbeküden yapmak zorunda. Yoksa sitede yangın çıkmış gibi duman alıyor her yer.
adana yıllardan beri mangalla yaşıyor bişey olmadıda ankarada mı olacak:D

bahceler bırbırıne bakıyor ise onlar mangal yaptığı gün 3 5 tane insan bozması ağzı bozuk arkadaşını çağır (eğer yoksa ben ekibi alır gelirim) boxerların üstüne atletleri çeksinler yüksek ses kahkaha küfür kıyamet...şifre çözülür...
tünay sen gideceksen haber ver agır barzoları toplayıp bende geliyorum, mangalı mındar etme zevkini hep beraber yaşayalım:D

Maxi
30-04-2012, 11:01
ben olsam belediyeye gider danışır konuşurum

öyle yada böyle kimseyi rahatsız etmeye hakları yok
yani böyle bir şeyinde yasada karşılığı olması lazım
sonuçta ortam site-ev
orman, park, piknik alanı değilki

mangal yap tamam ama bokunu çıkarma :icon13:

imprezaWRC
30-04-2012, 11:02

Tam benlik bir proje :D

Rengi sarıya dönmüş beyaz çorap ve 1 numara büyük terlik de giymek lazım ki ayak parmakları pençe gibi terlikten dışarı çıksın :D:D

doush
30-04-2012, 11:08
Abi bilmiyorum hala rahatsızlığın devam ediyor mu yoksa tam olarak atlattın mı ama söyleyebilirsin.. Sonuçta o duman senin rahatsızlığını eksi yönde ilerletir biliyorsun.. Bunu anlatabilirsin, o kadar da hayvan değillerdir heralde..

F.Dogan
30-04-2012, 11:11
dayım bir koy kenarında balık restaurantı işletiyor. yan işletmenin fırın ve ızgara kısmı dayımın restaurantına bakıyordu. defalarca uyardık ettik adamın dumanı tamamen bizim müşterilerin üzerine geliyordu.

O büyük pervanelerden aldık 2 tane. adam ne zaman ateşi yaksa dumanı olduğu gibi kendi restaurantının içinde + müşterilerde üşüyordu :D

tatlı dille hallolmadı ama adam 2 hafta sonra yeni fırın ve ızgara yeri yaptı kendine. istediğimizi elde ettik :)

murat_ileri
30-04-2012, 12:08
dayının lokantası tam olarak neredeydi?

gabxer
30-04-2012, 13:40
Koku bombasi yapip her bahceye cıktıklarında bir köşeye atabilirsiniz.Yapımı kolaydır evde yapabilirsiniz.

DENON
30-04-2012, 13:43
ben olsam belediyeye gider danışır konuşurum

öyle yada böyle kimseyi rahatsız etmeye hakları yok
yani böyle bir şeyinde yasada karşılığı olması lazım
sonuçta ortam site-ev
orman, park, piknik alanı değilki

mangal yap tamam ama bokunu çıkarma :icon13:beledıyeye ben başvurdum, kendi bahçesi bişey yapamayız dedıler , bende dedım kı evımın camlarını açayım müzik setinin kolonlarını camdan dışarı bakacak şekilde koyup sesi sonuna kadar açayım o zaman şikayet oldugunda gelirmisiniz ?? tabııkı gelırız dedıler , bende ee sonuçta kendi evım istediğim kadar sesi açabılırım dediğimde g.t gibi kaldılar bişey diyemedıler , nıhayetinde sabrımın suyu bardak hizasını geçti ve yermisin yemezmisin deyip yaradana sıgınıp verdim köteği o gün bugün duman namına bişey yok :icon_tup:

cem06
30-04-2012, 13:44
hahahahhh fikikrler super cok yaratıcı... yonetimle konusun diyenler olmus ama sitede oturan sayısı ve siteyle ilgilenen az oldugu icin bu adam yonetici oldu:D

simdilik terasa 1000wlık 2 hoparlor cıkarıp bahceye dogru koyup muzik yayını yapmayı dusunuyorum :)))

metinalan
30-04-2012, 13:44
biber gazını alıp citlern arasından tatlı tatlı vermek lazım :)

Yiğit G.
30-04-2012, 13:46
Her onlar bahçede mangal yaptıgında sende kolonları daya cama onlara dogru , metal muzik aç , birbirleri ile konuşamasınlar bile.İnsanlarda saygı hiç kalmamış , sende aynı şekilde karşılık ver.Veya git dal abi vur tekmeyi mangala kır bardaklarını çanaklarını.. Tilt oluyorum böyle saygısız insanlara..

AşkınS.
30-04-2012, 13:47
haftada 3 gün mangal sözünü kendiniz verip karşılayın :D muhtemelen sıkıntı çözülecektir :D
hatta karşısında sizde mangal yapın gerekirse ateşi yakın dumanı oraya doğru verin :D

DENON
30-04-2012, 13:49
hah aklıma daha yaratıcı bi fikir geldi

onların mangal yapmadıgı günlerde siz yakın mangalı cok duman olması ıcınde kuyruk yagı koyun mangalın üstüne heryer dumana boğulsun , belkı anlarlar etrafa neler çektırdıklerını :D

Bulut Y.
30-04-2012, 13:50
hah aklıma daha yaratıcı bi fikir geldi

onların mangal yapmadıgı günlerde siz yakın mangalı cok duman olması ıcınde kuyruk yagı koyun mangalın üstüne heryer dumana boğulsun , belkı anlarlar etrafa neler çektırdıklerını :D

süper fikir. :D basın yağları hede hödö diye 5 dakika sora gelirler zaten :)

ceco
30-04-2012, 13:50
bi kaç haftadır daire arıyorum hep bu tarz olaylardan komsulardan korkmusumdur korkuyorumda. allah yardımcın olsun moruk ama suan gözüken yapıcak bısey yok siddetin dısında :(

Nightfish
30-04-2012, 13:56
Sizin de mangal yakmanız en ufak bir şeyi çözmez. Rüzgar sizin eve doğru esiyor, onların dumanı size geliyorsa sizin duman da bi yan eve gider o adamı en ufak etkilemez. Bahsi geçen pervaneleri kiralıyorlar diye biliyorum, çok rahat bi çözüm olabilir.

ceco
30-04-2012, 13:58
eger sızın bahcenızde warsa ve arac giriyorsa sok GC8 i oraya 3 5 dk kesicide kal :)

Samet_vti
30-04-2012, 14:11
eger sızın bahcenızde warsa ve arac giriyorsa sok GC8 i oraya 3 5 dk kesicide kal :)

haftada 3 kez mangal yapan zengin bi adamdan bahsediliyo dostum adam camaro SS le ertesi gece cvp verirse hiç şaşırmam hemde 5 dakıka :hahaha:

meLaNchoLic
30-04-2012, 14:31
Her onlar bahçede mangal yaptıgında sende kolonları daya cama onlara dogru , metal muzik aç , birbirleri ile konuşamasınlar bile.İnsanlarda saygı hiç kalmamış , sende aynı şekilde karşılık ver.Veya git dal abi vur tekmeyi mangala kır bardaklarını çanaklarını.. Tilt oluyorum böyle saygısız insanlara..

metal müzik değilde şöyle sağlam dubsteplerle iş çözülebilir :D

techturkey mangal günüde yapılabilir aslında çıkıştada ne kadar ciğerli araba varsa çatara patara çıkılır.. ertesi günde komşuya iade i ziyaret yapılır uyarılır mangala devam ederseniz benim manal partilerimde bu şekilde devam edicek diye..

adam zengin camaroyla karsılık verebilir denmiş.. ama oraya en fazla 5 6 tane amerikan getirebilir techin gürültüsünü bastıramaz :D

gurlekyasin
30-04-2012, 14:38
aynı ben :D bazı günler dışarıda yakıyoz ama genelde yakarım mangalı,sanırım yapıcağın birşey yok gibi :)

Onurkk06
30-04-2012, 14:40
bence tech mangal dey yaptır evde adam hayattan soğusun 5 6 tane setli yıkıcı araba 3 4 tane eksoz öttüren tarzlı araçlar of off cok canlı olur :D

meLaNchoLic
30-04-2012, 14:43
prof videolar teaserlar falanda olsun ama :D

sülüman
30-04-2012, 14:44
http://www.youtube.com/watch?v=XJyJO5tKaRw

3.10 dan sonrasını izleyin...

XoR
30-04-2012, 14:47
Sana şöyle bi Elisha bulalım sizde takılsın 1 hafta zaten kesin boşanırlar sende komple hepsinden kurtulursun :D

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQCPwZ46NVv2SQjC1nNAnrP0w5DrMVgJ RHxomQZinyv1x0n376pJmvrIMM8vA

meLaNchoLic
30-04-2012, 14:49
KUKLA GİLLER İsim şehir oyunu - Gaziantep mangal TRT Haber - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=XJyJO5tKaRw)

3.10 dan sonrasını izleyin...

auhauha :D biber gazı stokları tükendi :D

Sana şöyle bi Elisha bulalım sizde takılsın 1 hafta zaten kesin boşanırlar sende komple hepsinden kurtulursun :D

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQCPwZ46NVv2SQjC1nNAnrP0w5DrMVgJ RHxomQZinyv1x0n376pJmvrIMM8vA

filmde iyi haa :D

ayrıca öyle elisha buldumu yan komşudan rahatsız olma durumu ortadanda kalkabilir :D

crazydog
30-04-2012, 14:55
Tech Mangal partisii yapılsın derim ayrıca kedi çözümünde ısrarcıyım halen :D

gurcell
30-04-2012, 14:59
Bu arada aklıma geldi, mangal yaparlarken bahçeye koku bombası atsan?
:D:D

F.Esen
30-04-2012, 15:00
Konuyu okudumda acaba bizim komsularda bizim hakkimizda boyle mi dusunuyor diye gecti aklimdan sonrada dedimki biz abartmiyoruzki yan evimiz garnizon komutaninin adam hic bisi yapmasa benim arabalari falan kaldirtir diye gecti aklimdan...

Buarada sizde bence ilk olarak bir aile yemegi organize edin komsularinizla beraber uzun ve tatli bi sohbetten sonra eminim ne kadar cahil insanlarda olsalar kendi hareketlerine dikkat ediceklerdir...

Hic bi zaman hatayi hatayla telafi edebilen birini gormedim...

onursumer
30-04-2012, 15:00
bence en iyisi sen bahçence mega boy bi mangal getir bizde gelelim ve mangal nasıl yapılırmış gosterelim :D

ÖmerF.Bayar
30-04-2012, 15:03
Bizim evde mustakil ve aynen dedigin gibi bi komsumuz var, polisi aradik geldi konustular artik ne konustularsa hallettik problemi, bizimki biraz insanmis :)

MehmetCanA.
30-04-2012, 17:07
Elektirikli, dumansız vs. şeklinde mangallar var. Al abi onlardan bi tane hediye et. Zaten anlıcaktır ne demek istediğini. Eğer hala sonuc vermezse o zaman çirkinleşirsin

team_k20
30-04-2012, 17:13
o evide satın alın :D

poseidon
30-04-2012, 17:24
Bahçenin çitlerine psikopat bir pittbull bağla zaten çoluk çocuğun sesi kesilir.
Sonra kokudan dolayı havlayıp duracağı için gırgır muhabbet de yapamazlar.
Ne de olsa senin bahçende dişe diş....