PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil Saç Dökülmesi Sorunu

emre.ates
01-05-2012, 20:06
Öncelikle buraya konu açmamın tek nedenı su an gerçekten çok kötu durumdayım.Saçlarımın cansız olması sebebiyle doktora gıtmıstım 1 ay kadar önce doktorda sacıma baktı sorunlarımı dinlemedı bile gırıp cıkmam 5dk almadı bepanten evigen ve bı kaç serum ampul ve otacının bıtkısel karısımını yazdı. Ben eczaneden aldım ampulerı karıstırıp verdı bunu hafta 2 defa yıka dedı 1 aydır yıkadım ufak ufak dökulmeler yıne oluyodu.Bugun berberime gittim sacımı tıras etti. 3 numaraya kestırdım tam cıkıcak abı uste bı tel sac var unuda alırmısın dedım pat bı çektı sacı bı tutam elınde kaldı o surat ifadesı görunce bnm tansıyonum düştü resmen saçların dökuyor senın baya baya dedı harbı elınde bır tutam saç sonra sacını kazı sen dedı bnmde böyle dokuyodu falan fiştan elım ayagım buz kesti bnm hemen oturdum kazı abı saçları dedım kazımadı bı doktora gıt dedı sonra kazırız dedı yemın edıyorum ne yapcagımı ne dıyeceğimi bilemiyorum kullandıgım serumlar yaramadı galıba cunku bu kadar dökulmuyodu ve önden dökuluyo şimdi her taraftan dökuluyor. Lütfen ciddiye alınıp cevaplar verılırse sevınırım yarın sabah erkenden doktora gidicem.

Osman Bahadır
01-05-2012, 20:09
Dostum sende daha çok metabolik bir sorun var gibi. Bu kadar ani de bu kadar genel döküntü, zayıflık normal değil. Muhakkak detaylı bir kontrolden geç.

Kadyr
01-05-2012, 20:10
dostum gecmıs olsun saç kıranmı var acaba sende bellı bı yermı dokuluyor heryerdenmı ?

emre.ates
01-05-2012, 20:14
normal de önlerden yanı yadan falan dökuluyo ufak ufak bir kaç tel ilk defa okadar saçım dökuldüğüne çanlı şahit oldum ayna bakamıyorum .okadar kel falan da degılım hafif seyrek sacım kötü degıl yanı ama okadar dökuldugunu görunce şok oldum yemın edıyorum rengim attı hala kendıme gelemedım sabaha kadar uyuyamam heralde

cagri-35
01-05-2012, 20:17
Öncelikle bunu bu kadar sıkıntı edersen emin ol stresten daha çok döküceksin.

Genlerin dışında saç dökülmesini tetikleyen şeyler var, yorgunluk, stres, uyku bozukluğu , dengesiz beslenme gibi. Öncelikle bunları bir düzene sok eğer düzenli değilse. Tabi genetik dökülme varsa ancak geciktirebilirsin bunuda bil. Umarım kurtarırsın, ncak doktorun verdiği evigen + bemiks + bepanthene karışımı iyidir gerçekten. Ancak bunların içine aktardan aldıgın yılan+sarımsak+badem+kantaron+kekik+çam terebenti yağlarını eklersen çok daha fazla verim alırsın. Bunları sürüp kafanı boneyle yada folyo ile sar, 1 saate yakın beklet yedirdikten sonra saçlarını yıka. Ayrıca uygularkende friksiyon yapman kan dolaşımını hızlandıracağından etkili olucaktır.

Kadyr
01-05-2012, 20:19
yani stresten olduğu kesin bence kafana takmamaya çalış.nasılsa birgün dokulecek diye düşün.başka bir doktora daha git onlarıda denersin

freelife
01-05-2012, 20:24
saç kıran olabilir onun ilacıda sarmısak ,fakat ben kel biri olarak farkında olmadan kafamdaki yaralar için aldığım awe cemre diye bir şampuan var onu önerebilirm 2 yıkamada yaraları kuruttu ve zamanla kafamda tüy şeklinde saç belirtileri başladı ( fakat benim kellikle ilgili problemim olmadığından saçları umursamıyorum fakat yaralar kötüydü onlardan kurtuldum ) fakat belirti saç kıran belirtisi ...

63owen63
01-05-2012, 20:32
Sen bir fotograf koysana saçlarının,biraz moral verelim,daha kötü hallerimizle :) dr'u sakın ihmal etme...

emre.ates
01-05-2012, 20:38
herkese öncelikle tavsiyeleri ve düşünceleri için tek tek teşekkür ediyorum sanırım sınav stres bırazda kulladıgım sampuan agır geldı hayırlısı artık sabah doktora gidicem konu silinir ve kilitlenirse sevinirim Öncelikle Allah sağlık versin sıhat versın her kese canı gönülden dua ediyorum Dökülcekse dökülsün Allah daha kötü bı durumdan korusun.

kelalper
01-05-2012, 20:52
Valla ben halimden memnunum keşke yanlarla arkalarda dökülsede traş derdi kalmasa. Dert etme o kadar. Allah daha beter hastalık vermesin.

mehmetRS
01-05-2012, 21:03
yakın zamanda antibiyotik kullandınızmı?
yada bir aşı oldunuzmu?
milyonda birde olsa bu iki grubun ani sac dökülmesi gibi yan etkileri oldugu bilinir.. gecicidir.

mcitir
01-05-2012, 21:06
Hocam detaylı kan testi iste doktordan belki bi vitamin eksikligi belkide gercekten stres ama onu anlamak icin detaylı kan testi sart..Gecmis olsun..

asot
01-05-2012, 22:07
öyle çekince bir tutam saç geliyorsa sorun genetik, stres vs. değil muhtemelen başka bir sebepten kaynaklıdır.

Tavsiyeler; önce doktor kontrolü sonra dökülmeyi unutacaksın, unutana kadar 3 numara takılacaksın, ayrıca placenta şampuan, minoxidil ikilisi iyidir.

Bir de aynen hastalığın yoksa şükret, öyle bir dert, hastalık geliyorki bazen, tek dökülen saçlarım olsaydı diyorsun...

İbrahim Erdem
01-05-2012, 22:16
Üstteki yorumlara katılıyorum. Bir doktor kontrolü uygun tedavi ve düzenli stressiz yaşam kesinlikle iyi olur.

Valla ben halimden memnunum keşke yanlarla arkalarda dökülsede traş derdi kalmasa. Dert etme o kadar. Allah daha beter hastalık vermesin.

Şu yaşımda kafadan camtavan+sunroof sahibi biri olarak saygılar diyorum abi. Ayda 1-2 ustura vurduruyorum. Verdiği rahatlık hiçbirşeyde yok :D

ümitech
01-05-2012, 23:19
dostum saç dökülmesi öyle bir illetki dökülmeye başladımı önüne gecemiosun inan.ben neler neler kullandım önüne gecemedim...en son bana bıttım sabunu die bi sabun var onu önerdiler hayatımda saçlarım hiç bu kadar dandikleşmemişti ve sonunda bende bıraktım bıttım sabununuda...yani demem o ki aslında önüne gecmek biraz zor helede genetikse...şu var ama iyi bir prof veya doçent e git ve güzel bi tahlil yaptır ve verecegi haplardan cinselliği etkilemeyen haplar iste...çünkü verilen ilaçların çogu cinselliği bitiriyor bilgin olsun...gecmiş olsun.

By_DoMiNo
02-05-2012, 08:39
Bizim türk doktorları da meşhur m.d. house dizisindeki house gibi. Poliklinik hizmetlerinden nefret ediyorlar. Sen bişey söylüyorsun yok canım öyle değildir felan diyorlar. Öncelikle Cildiye doktorunun senin kan ölçümlerini yapması gerekiyordu ayrıca sülalende dayılarda da dökülme kellik var ise büyük ihtimal sende onlardaki gibi olacak dökülmen. 3 sene önce saçlarımın cokluğundan kocakafa dedikleri ben şuan saçlarımın önü yarım hilal şeklinde dökülmeye başladı. En kötüsüde alnımın ortasından geriye doğru düz bir çizgi şeklinde acılma oldu. Sana tavsiyem başka bir doktora görünmen. Ve saç dökülmesini hızlandıran en önemli etkenlerden biride saç dökülmesini kafa takmak. Senin yaşın 22 benim 24 bende aynı dertten muzdaripim. Allah acil şifalar versin inşallah.

HLLVTECII
02-05-2012, 09:17
kardesım yasın 22 daha gencsın evet.. ama bu yaslarda baslayan sac dokulmesı eger hastalık yoksa genetıktır ne yaparsan yap onune gecemeyeceksın.. benım 21 yasımda basladı sac dokulmem 24 yasımda tepem acıldı.. tam 4 sene ben sacla ugrastım kullanmadıgım losyon ılac gıtmedıgım doktor kalmadı anladımkı care degıl dokulecek. zaten kafaya taktıkca daha cok dokuluyordu.. sonra ektırmeye karar verdım.. ıstanbulda bu ısı cok ıyı yapan merkeze gıtım 1 seans ektırdım.. bastan guzel gorunuyodu saclar cıktı 7-8 ay sonra tamamen ama 1 seneye dogru mevcut saclarım dokulmeye devam ettı ektırdıklerım pırasa gıbı kaldı ortada.. sonra dedımkı bu ektırme ıs degıl.. enseden alınan sacla tepeyı ne kadar kapatabılırdıkı zaten mantıksız gelıyo ınsana.. tamamen ektırmek para tuzagı kımseye tavsıye etmem.. cektıgın cılesı acısıda cabası.. sonra bu ısı kokten cozdum.. unıte sıstemı yaptırdım anında goruntu.. mebla bıraz fazlada olsa yaptırdıgıma deydı.. sımdı saclar ahenkle dans edıyor artık sac sorunum kalmadı.. eger detaylı bılgı ıstersen bana ulasabılırsın.. ama takma kafana herseyın bı caresı var artık sıkıntı etme .... bende aynalara cok küskündüm ama artık gulumsuyorum kardesım sıkma canını...

EMRE KAAN
02-05-2012, 09:27
çok geçmiş olsun kardeşim çok üzüldüm gerçekten benim okuduklarımdan doktorun baya ihmarkar olduğunu söyliyebilirim bence yeniden test yaptırmalısın acil olarak

Vlkn-fb
02-05-2012, 09:38
kardesım yasın 22 daha gencsın evet.. ama bu yaslarda baslayan sac dokulmesı eger hastalık yoksa genetıktır ne yaparsan yap onune gecemeyeceksın.. benım 21 yasımda basladı sac dokulmem 24 yasımda tepem acıldı.. tam 4 sene ben sacla ugrastım kullanmadıgım losyon ılac gıtmedıgım doktor kalmadı anladımkı care degıl dokulecek. zaten kafaya taktıkca daha cok dokuluyordu.. sonra ektırmeye karar verdım.. ıstanbulda bu ısı cok ıyı yapan merkeze gıtım 1 seans ektırdım.. bastan guzel gorunuyodu saclar cıktı 7-8 ay sonra tamamen ama 1 seneye dogru mevcut saclarım dokulmeye devam ettı ektırdıklerım pırasa gıbı kaldı ortada.. sonra dedımkı bu ektırme ıs degıl.. enseden alınan sacla tepeyı ne kadar kapatabılırdıkı zaten mantıksız gelıyo ınsana.. tamamen ektırmek para tuzagı kımseye tavsıye etmem.. cektıgın cılesı acısıda cabası.. sonra bu ısı kokten cozdum.. unıte sıstemı yaptırdım anında goruntu.. mebla bıraz fazlada olsa yaptırdıgıma deydı.. sımdı saclar ahenkle dans edıyor artık sac sorunum kalmadı.. eger detaylı bılgı ıstersen bana ulasabılırsın.. ama takma kafana herseyın bı caresı var artık sıkıntı etme .... bende aynalara cok küskündüm ama artık gulumsuyorum kardesım sıkma canını...

eski ve yeni halinin resmi varmı kardeşim merak ettim valla benimde dökülüyor hızlı bir şekilde evde kimsede kellik olmamasına rağmen

HLLVTECII
02-05-2012, 09:40
eski ve yeni halinin resmi varmı kardeşim merak ettim valla benimde dökülüyor hızlı bir şekilde evde kimsede kellik olmamasına rağmen

msn adresımı vereyım ordan atayım olurmu.. halil.efe@hotmail.com

asot
02-05-2012, 09:41
herşey kafanın içinde biter, unutursan dökülme de azalır.

sigara, alkol, uykusuz hayatın varsa istersen ibrahim tatlises gibi saçın olsun, dökülür.

kaygısız biri olmak gerekir, kaygı, stres bırak saçı, tüm vücuduna zarar verir.

bir de sorunlu 106 gti çok pis saç döker :D

DENON
02-05-2012, 09:42
mevsim değişikliklerinde normalden fazla döküldüğünü ancak o dökülenlerin yerine çıktığını okumuştum , muhtemelen öyle bişeydir bence

volume81
02-05-2012, 09:56
bu yaşlarda normal gibi geliyor benimde baya döküldü açıldı ama takmıyorum :)

fazla takma kafaya ;)

Janus
02-05-2012, 10:29
Bence seni adam gibi dinleyecek bir doktora git. Kan ölçümlerin yapılsın ne var ne yok ortaya çıksın. Ama telaş yapma.. Ailedeki erkeklerin saçları ne durumda?

Vlkn-fb
02-05-2012, 10:31
msn adresımı vereyım ordan atayım olurmu.. halil.efe@hotmail.com

Akşama eklerim merak ettim valla:D

SONE-R
02-05-2012, 10:35

sigara, alkol, uykusuz hayatın varsa istersen ibrahim tatlises gibi saçın olsun, dökülür.

alakası yok hocam bunlarla.. tamamen genetik.. yapacak tek şey FDA onaylı ürünlerle dökülmeyi durdurmak. veya saç ekimi.. dışarıda yaşayan alkolik evsiz ama saçları fırça gibi olan birçok insan gördüm ben... :)

"Rogaine (minoxidil) and Propecia (finasteride) are the only hair loss medications with FDA approval."

mad_max1978
02-05-2012, 10:39

bir de sorunlu 106 gti çok pis saç döker :D

kesinlikle katılıyorum:icon_tup:

imhotep
02-05-2012, 10:50
ne varsa kellerde var boşver takma kafana :D

emre.ates
02-05-2012, 11:21
ailemde bi babamda önlerden açık ve babamın 40 sonra dökulmus abımde tık yok mankem gıbı adam butun genler bana gelmıs heralde bırazda hormonlardan heralde bugun gıttım doktora yıne receteye yazdırdı aklına gelenlerı en son bn dedım hocam kan testı yaparmısınız dıye sacıma baktı genetık dedı ama hayırlıs bakalım . Bundan snrakı hayat felsefem kel erkek sexi erkektir :)

DENON
02-05-2012, 11:24
yaa boşver kılla tüyle uğraşmayı ne demişler

benzini shell den akılı kelden alacan

sen sacım dökülüyor diye kafana taktıkca saçın dökülecek (haa dökülse ne olur hiçbişey ; bu arada kel değilim ve kendimide teselli etmiyorum)

:D

levent--
02-05-2012, 12:45
Biotin hap (kesinlikle kimyasal değil biotin maddesi ve b vitamini var, gnc de flnda var ama en iyisi medobiotin marka olan) artı bioxin şampuan. Ankaranın en iyi dermatologlarından birinin kontrol sonucu bana önerdiği ikili.

RSBurak
02-05-2012, 12:50
peki kepek için öneriniz varmı saçımı yıkadıktan sonra bile kepek oluyor. siyah giyemiyorum kar yağmış dağ gibi geziyorum :)

SONE-R
02-05-2012, 13:36
peki kepek için öneriniz varmı saçımı yıkadıktan sonra bile kepek oluyor. siyah giyemiyorum kar yağmış dağ gibi geziyorum :)

saçını iyi durula, çok sıcak su kullanma.. Rejoice ve benzeri kepek şampuanı kullan.. :)

asot
02-05-2012, 14:45
alakası yok hocam bunlarla.. tamamen genetik.. yapacak tek şey FDA onaylı ürünlerle dökülmeyi durdurmak. veya saç ekimi.. dışarıda yaşayan alkolik evsiz ama saçları fırça gibi olan birçok insan gördüm ben... :)

"Rogaine (minoxidil) and Propecia (finasteride) are the only hair loss medications with FDA approval."

Dışardan yaşayan adamların parası yok, dolayısıyla kaygısı da yok :) bu oldukça etkili..

kimileri de kafayı yemiş saçı çıksın diye böbrek hastalarının kullandığı ilaçlar dahil, bir sürü ilacı kullanıyor, bilmiyorki ilerde erkekliği bitecek.. allah akıl fikir versin.. bir ara doktor bana ürolojik sebepli prostagood diye bir ilaç verdi, 2-3 gün kafayı yedirtti ilaç, uyku bırakmadı, halüsinasyon dahil vardı.. tabi bıraktım kullanmayı , sonra araştırdımki yurdum gençliği bu ilaçta saç için etken madde var diye alıp kullanıyormuş... :soru:

SONE-R
02-05-2012, 14:55
Dışardan yaşayan adamların parası yok, dolayısıyla kaygısı da yok :) bu oldukça etkili..

sen olayı çözmüşsün.. :) politikaya girmen şart.. :D

HLLVTECII
02-05-2012, 15:20
Akşama eklerim merak ettim valla:D

Tamam kardesım maıl adresı verırsen maılde atabılırım aksam dısarda olabılırım...

HLLVTECII
02-05-2012, 15:31

sac ekımı yaptırmıs bırı olarak kesınlıkle tavsıye etmıyorum.. para tuzagı sadece... tavsıye edecegım tek sey Ünite sistemi.. yaptırdım anında goruntu kafam rahat mevcut saclarım bıle dokulmuyor artık.. kafaya takacak bısey yok artık cunku gayet memnunum.... yas 26 eve ılk geldıgımde annem oglum dersler nasıl gectı dedı.. lısedekı halıne gerı donmussun dedı mutluyum yanı :)

bu kellık basa bela:) ben tam 4 sene ugrastım ama sonuc aynı genetık olunca onune gecemıyorsun... ama hıc bı sekılde hap kullanmadım guvenıp ınanmıyordum haplara cunku bende arastırdım erkeklık hormonunu öldürdüğünü. hatta kadınlık hormonu salgıladıgını amaç kadınların sacları dokulmedıgı ıcın ıstısnalar var tabı bu yuzden kadınlık hormonu salgılıyormus bu tur ılaclar...

By_DoMiNo
02-05-2012, 15:56
sac ekımı yaptırmıs bırı olarak kesınlıkle tavsıye etmıyorum.. para tuzagı sadece... tavsıye edecegım tek sey Ünite sistemi.. yaptırdım anında goruntu kafam rahat mevcut saclarım bıle dokulmuyor artık.. kafaya takacak bısey yok artık cunku gayet memnunum.... yas 26 eve ılk geldıgımde annem oglum dersler nasıl gectı dedı.. lısedekı halıne gerı donmussun dedı mutluyum yanı :)

bu kellık basa bela:) ben tam 4 sene ugrastım ama sonuc aynı genetık olunca onune gecemıyorsun... ama hıc bı sekılde hap kullanmadım guvenıp ınanmıyordum haplara cunku bende arastırdım erkeklık hormonunu öldürdüğünü. hatta kadınlık hormonu salgıladıgını amaç kadınların sacları dokulmedıgı ıcın ıstısnalar var tabı bu yuzden kadınlık hormonu salgılıyormus bu tur ılaclar...

Mezoterapiyi duydum onu merak ediyordum ama bu unite sistemi nedir nasıl işler. Bende farklı bir sıkıntı var. o yuzden dikkatimi çekti. Bilgilendirirmisin beni bu konuda.

RSBurak
02-05-2012, 17:31
saçını iyi durula, çok sıcak su kullanma.. Rejoice ve benzeri kepek şampuanı kullan.. :)

iyi duruluyorum ılık suyla yıkıyorum syoss şampuan kullanıyorum.demekki şampuandan yapıyor.ama biomen kullandım aynı head and shoulders,elseve kullandım aynı içten bir sıkıntı var diye korkuyorum birde kaşıntıda oluyor. :confused:

semprimena
02-05-2012, 17:39
Konu sahibi arkadaşa tiroid kontrolü yaptırmasını tavsiye ediyorum.

SONE-R
02-05-2012, 18:04

finasteride para tuzağı mı? güldürme beni hocam. ben bu işin neredeyse piri oldum. saçlarımı finasteride sayesinde kaybetmedim.. eski günlerdeki gibi korkmadan geriye doğru taramamı sağladı.. kullanmadığın hap hakkında yanlış yorum yapma bence.. ben diğer kolpa ürünlerin (biomen, bioxcin, biotin, saw palmetto, çinko, Faboa 101d vs vs) çoğunu kullandım asıl onlar para tuzağı.. ;)

SONE-R
02-05-2012, 18:06
erkeklık hormonunu öldürdüğünü. hatta kadınlık hormonu salgıladıgını amaç kadınların sacları dokulmedıgı ıcın ıstısnalar var tabı bu yuzden kadınlık hormonu salgılıyormus bu tur ılaclar...

bunlar palavradan haberler.. erkeklik hormonunu öldürdü peki benim yattığım kadınları benim yerime başka birisi mi ...
libido azaltma gibi bir yan etkisi var ama bu herkeste olacak diye kesin bir sonuç yok..

Göki,ZD
02-05-2012, 18:06
ben artık bu konulara yazamıyorum :D

emre.ates
02-05-2012, 18:23
buğün kan testi sonuçlarına doktor baktı b12 vitamin eksikliği çıktı baska bişi yok dedı.çinko hapı losyon sampuan gıbı bır çok sey yazdı her seyın hayırlısı bakalım en basta stres yok stres den uzak durmak gerekıyor yoksa olan saclarda dökuluyor bır arkadas tirod kontolu demıs nasıl yaptıra bılırım bu testi

asot
02-05-2012, 19:48
bunlar palavradan haberler.. erkeklik hormonunu öldürdü peki benim yattığım kadınları benim yerime başka birisi mi ...
libido azaltma gibi bir yan etkisi var ama bu herkeste olacak diye kesin bir sonuç yok..

zhuhua yorum iyiymiş... :D

SONE-R
02-05-2012, 20:10
zhuhua yorum iyiymiş... :D

başka seçenek bırakmadı arkadaş.. :D
hem ilacı kullanmamış hem de sağdan soldan duyduklarını burada yazınca dayanamadım.. :D

efe_
02-05-2012, 22:14
Dayı sakinleş tamam vaka yaşanmasın...
Bioxin işe yaramıyor diyemem , bende sorun yokta , yakın arkadaşımda dökülme sorunu vardı...
Doktor bioxin önerdi , düzenli kullanıyor serumlarını vs.. toparladı eskiye göre tabiki tamamen düzelmedi...

arabasızadam
02-05-2012, 22:22
Kardeşim o ilaçların hepsini kullandım serumlar bioxsinler hiç biri bi işe yaramıyo bu genetik bi durum dökülücekse önüne geçemessin ilk zamanlarda benimde çok moralim bozuluyodu ama aştım artık tam kelim sürekli kazıtıyorum seni beğenen asla saçın için beğenmiyiyor bunu sakın unutma alışmaya çalış bence saygılar.

corcor
03-05-2012, 00:01
soner nickli arkadaş belliki saç dökülmesi yaşamış kafaya takmış ve çok araştırmış benim gibi bende 4 yıldır proscar 2 yıl minoxidil kullandım minoxidil ilk 3 aydan sonra dökülmeyi kesip 5 6 ayda saç çıkartıyor zaten saç dökülmesiyle ilgili sitelere bakarsanız çok kişinin saçının çıktığını görürsünüz ama kiminde 1 yıl kiminde 2 yıla kadar uzayabilir bu sürede etkisini kaybediyor ama 2 yıl iyi bir süre bence daha sonra geriye kalan tek ilaç finasterid yani proscar propecia dilaprost hepsi aynı ki kullanılan 1 mg dedikleri kadar ağır bi yan etkisi olsa 5 mg kullanan prostat hastaları şimdiye tahtalı köyü boylamıştıki kullanmadan önce doktora defalarca sordum sadece kullanan kişilerin %2 sinde cinsel isteksizlik menide azalma yaptığını söyledi ve ilacı bıraktıktan 1 hafta sonra yan etkilerin kalktığını söyledi ki bende isteksizlik falan yapmadı 4 senede sadece menide azalma yaptı oda 2 gün içmeyince normale dönüyor bu 2 ilacın yanında illa para vericekseniz h vitamini (biotin ) alın gerikalan palavralara para ödemeyin ne şampuan nede herhangi başka bi ilaç çok araştırırsanız gerçekten bioxcin gibi ilaçların zerre kadar işe yaramadığını görürsünüz yada kullanırsanız anlarsınız bu yazdıklarımı saç mezoterapisi yaptırmak isteyen arkadaşaya yazdım burdada yazıyorum yanlış anlaşılmasın bilmişlik yapmak için değil gerçekten saç dökülmesi nin zor ve moral bozucu olduğunu bildiğim için ve boş işlerle vakit kaybetmesini istemediğim için yazıyorum

ALPER-VNS
03-05-2012, 00:46
propecia kullandım 4 5 ay.. hem pahalı meret hem de yan etkileri bi garip :) iktidarsızlık gibi bi porblem yaşatmasa da, hani arabanın depo dolu olur, hava güzel evde napıyosun çık dışarı der arkadaşların da yok abi ya evdeyim ben çıkasım yok dersin ya.. öyle bi isteksizlik hali oldu bende.. bi de psikolojim bozulmuştu sürekli denemek zorunda hissediyodum kendimi "çalışıyo mu acaba hala, ya bozulursa lan?" diye..

proscar ı da 5 e bölüp içmeye güvenemedim her yerde aynı olduklarını okumama rağmen.. eeh dedim bıraktım.. hiçbişey kullanmıyorum saçı kısa kestirin daha çok görünüyo :) dökülecek saç kafada durmaz ayrıca takmayın boşverin :) 10 seneye daha da gelişir illaki bu saç ektirme işleri ektiririz napalım

onursumer
03-05-2012, 01:03
valla benimde patır patır dokuluyor bıraktım gitti bide onlamı uğraşıcam :D