PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kredi Kartı Hakkında Yardım..

BaybuRtlu69
01-05-2012, 20:20
Merhabalar arkadaşlar

Daha önce hiç kredi kartı kullanmadım, şuanda ihtiyaç duydum almak durumunda kaldım. Yarın Sizden alcağım bilgilerin doğrultusunda bir bankaya uğrayacağım..

Şimdi öncelikle yaşım 18, şuanda çalışmıyorum. Ev kendi üzerimize, ve ailenin maddi durumu orta halli diyebiliriz. Bu bankanın bana bi kredi kartı vermesini sağlar mı ?

Ve şu da var, bu şekillde işssizlere yani bana kredi kartı verebilcek olan bankalar hangileridir ? Tek bir kartım olsun ve arada gerektikce onu kullanıyım diyorum.. sizce hangi bankanın kredi kartını kullanıyım ?

Hangi banka daha uygundur ? Nakit avans için kullanmk durumundayım ilk ay sonrasında faizleri taksitleri ve heryerde geçerli, kredi kartı hangisidir ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

meh66
01-05-2012, 20:22
verıceklerını zannetmıyorum ama ogrencı ısen alabılırsın

Osman Bahadır
01-05-2012, 20:23
Babanın veya annenin kredi kartından kendi adına düşük limitli bir ek kart çıkartabilirsin. Bu yaşta bir gelirin olmadan bağımsız kredi kartı fikri, bankalar bir şekilde vermiş olsa dahi, bence mantıklı değil.

BaybuRtlu69
01-05-2012, 20:31
verıceklerını zannetmıyorum ama ogrencı ısen alabılırsın

Öğrenciyim, Yarın bi öğrenci belgesi alıyım okuldan yanımda bulunsun bakalım ne olcak, tşekkürler

Babanın veya annenin kredi kartından kendi adına düşük limitli bir ek kart çıkartabilirsin. Bu yaşta bir gelirin olmadan bağımsız kredi kartı fikri, bankalar bir şekilde vermiş olsa dahi, bence mantıklı değil.

Gelir işi, yakında değişecek şundan 2 hafta sonrada işe girebilirim, hazır zaten okulumn bitmesini bekliyorum. Yani aslında ilk ay alacağım nakit avansın hepsini 1 ay sonra komple ödeyebilicem. Hangisi sağlar bu imkanı onu bilmiyorum ve sonrasında aralıklarla kullanabilceğim mantıklı bi kart tercih edicem. Şuanda herşey buna mecbur bırakıyor

akarags1905
01-05-2012, 20:35
nakit çekimi OLMADIĞI için iş'te üniversiteli'yi tavsiye edicektim ama sen nakit çekicem diyosun..

o zaman çok daha farklı bi tavsiyem olucak borç harç bir şekilde hallet işlerini ama bence kredi kartından uzak dur,allah korusun ucu kaçarsa yakalayana kadar akla karayı seçersin..

63owen63
01-05-2012, 20:36
Alma kart! şemsiyeleri açamıyorsun sonra, dün kırdım benimkini..

BaybuRtlu69
01-05-2012, 20:40
nakit çekimi OLMADIĞI için iş'te üniversiteli'yi tavsiye edicektim ama sen nakit çekicem diyosun..

o zaman çok daha farklı bi tavsiyem olucak borç harç bir şekilde hallet işlerini ama bence kredi kartından uzak dur,allah korusun ucu kaçarsa yakalayana kadar akla karayı seçersin..

Orası öyle, dediğiniz gibi taksitler kaçtımı biriktimi yanıyor insan. Ama dediğim gibi, aldığım parayı bankadan 1 ay sonra veya 2 taksit yaparsam 2 ay içinde öderim o yuzden bir sıkıntı olmaz. zaten alıcağım tutarda maximum 700-800 Tl olur... bu şekilde bi öneriniz varsa sevinirim

Alma kart! şemsiyeleri açamıyorsun sonra, dün kırdım benimkini..

:) İşimi halledebilirsem bende hemen borcu kapatıp kırıp atıcam inş eğer çok gerekli görmezsem

Aykut106
01-05-2012, 20:58
Kredi kartı şöle bişey oluyo ilk harcıyosun ay sonu yatırıyosun mesela.Böle devam ederken ay başı aldın parayı direk karta yatırıp nakitin kalmadığı icin kredi kartına muhtaç kalıyosun.Yani kredi kartı senden bir ay öne geçiyo gibi bişey oluyo bilmem anlatabildim mi:D Bide kalem kalem kontrol et harcamalarını küçük küçük kırpamalar oluyo.Hatta heralde 3-4 sene oldu.Kaskoyu arabayı aldığımız plazadan yapıyoruz.Bizim kasko çekilmiş üstüne başka birininkide babamın karttan çekilmişti.O kişi bankayı aramış filan onlar babamı aramış filan öle bişey olmuştu.

d16y4
01-05-2012, 21:04
sicilinde birşey yoksa babanı kefil ederek kredi kartı alabilirsin aylık gelirinizi 1200-1550 arası yazdırın 500 tl lik kredi kartı gelir. nakit çekimler içinde direk atm den para çekersen çok faiz alırlar kuyumculardan % 2 ile nakit alabilirsin .

BthnKrkt
01-05-2012, 21:07
Kredi kartı şöle bişey oluyo ilk harcıyosun ay sonu yatırıyosun mesela.Böle devam ederken ay başı aldın parayı direk karta yatırıp nakitin kalmadığı icin kredi kartına muhtaç kalıyosun.Yani kredi kartı senden bir ay öne geçiyo gibi bişey oluyo bilmem anlatabildim mi:D Bide kalem kalem kontrol et harcamalarını küçük küçük kırpamalar oluyo.Hatta heralde 3-4 sene oldu.Kaskoyu arabayı aldığımız plazadan yapıyoruz.Bizim kasko çekilmiş üstüne başka birininkide babamın karttan çekilmişti.O kişi bankayı aramış filan onlar babamı aramış filan öle bişey olmuştu.

Kalem kalem kontrol:soru: ve sen:eek: :D:D Borcunu bilmezsin harcını bilmezsin sen arkadaşım:D borçlusun diye atm ye para yatırmaya gittik alacaklı çıktın :D

Ferhat_V
01-05-2012, 21:19
18 yaşında 700 800 limitli kartı unut..sigortan ve gelirin olsa anca o kadar kart verirler ilk kartta öyle limit verceklerini zannetmem..gerçi benle yaşıt adama 4 milyarlık kartıda veren banka var nası çalışıyolar anlamıyorum şu bankaları :)

hsbc banka başvur kart ücretleri biraz fazladır ama kart çıkma olasılığı yüksek..her banka kafasına göre kart vermez gidip büyük bankalara başvurma.

mertk
01-05-2012, 21:21
kredı kartı bosver dırek hıc bulasma

mechanic
01-05-2012, 21:22
nefes alana veriyorlar

ProdriveSTI
01-05-2012, 21:25
Uzerinde mal varligi varsa alabilirsin.

Bonus garanti basvurusu yap,2 haftaya ararlar seni,banada kimse kredi karti alamazsin senin
sigortan yok maas bordron yok dediler ama 3 gun once kartlarimi teslim aldim.

Uzerimde 2 araba oldugu icin vermis olabilirler diye dusunuyorum ben,american express ve bonus trink cikardim bu arada ;)

Anıl E.
01-05-2012, 21:27
2 tane kredi kartım var,tamam kendini bilene çok güzel bir şey bazen çok işine yarıyor ama ben aldığıma alacağıma pişmanım almadan önce daha mutlu mesut hayat yaşıyordum :D

Ferhat_V
01-05-2012, 21:27
Uzerinde mal varligi varsa alabilirsin.

Bonus garanti basvurusu yap,2 haftaya ararlar seni,banada kimse kredi karti alamazsin senin
sigortan yok maas bordron yok dediler ama 3 gun once kartlarimi teslim aldim.

Uzerimde 2 araba oldugu icin vermis olabilirler diye dusunuyorum ben,american express ve bonus trink cikardim bu arada ;)

2 karta tek limitmi verdiler yoksa ayrı ayrımı limitleri ?

senna
01-05-2012, 21:28
ne işin var kartla peşin al peşin öde boşuna kasma kendini yarında borcunu nasıl ödicem diye düşünürsün bırak boşver

ilk işe başladığım zaman kart almak istedim vermediler halbuki ek kartım vs çoktu şimdi zorla gönderiyorlar kabul etmiyorum kırdım attım işime yarayan bir tane var onunla da otobüse biniyorum yoksa onu da taşımam

ProdriveSTI
01-05-2012, 21:34
2 karta tek limitmi verdiler yoksa ayrı ayrımı limitleri ?

Ayri ayri 1000 tl,ayrica american express ten 400 tl nakit avans cekebiliyorum.

mesutt1
01-05-2012, 21:36
lanet olsun şu kartlara :D

Sercan AKCAN
01-05-2012, 23:35
kaç tane kart olduğunu bilmiyorum ve hala bankalar arıyor yok başka kart gönderelim yok limit arttıralım falan diye.bende borcumu bitiriyimde kapatıyım diye bakıyorum ama olmuyorr =) çok gerekli bişey değilse sağlık falan değilse olay hiç kart çıkartma derim gereksiz :) harcarken çok güzel bide aybaşı gelince ödemesi de güzel olsa keşke :)

Eren G.
02-05-2012, 02:27
Üniversitede okuyorsan öğrenci hesabı açtırablirsin bazı bankalarda. Eğer öğrenim kredisi alıyorsan o hesaba bağlı açtırabiliyorsun. Eğer iş bankasında hesabın o hesaba bağlı açtırıyorlar yine. Benim arkadaşım elini kolunu sallaya sallaya tebdende aldı. Limiti o civar bekleme sakın en fazla 500 veriyorlar başlangıcta. Şahsen kendi adıma konusuyorum 16 yasından beri ek kartım vardı ki hala durur. İş bankasından kendi maximum kredi kartımı cıkarttım bir iki ay ellemedim sonra bazı ekstra masraflarımı kendi kartımdan çektim sadece şimdi ödemesi geldikce geriliyorum her ay o bile yeter. Ekstra peşin alımdan fazla indirim yapmıyor veya cidden taksitlendirilmesi gereken şeyler haricinde cidden kesinlikle çok gereksiz birşey kredi kartı.

Selim.Y
02-05-2012, 02:36
Kredi kartı pişmanlıktır. Hele ki öğrenciysen bence iyi düşün

turbo&quattro
02-05-2012, 02:42
Bende ilk kredi kartimi 18 yasindayken almistim. Baya bir borclanip neredeyse 1 sene faizlere calismistim . Hayatimdaki pismanliklarin basinda gelir. O gun bugun hala kredi karti kullanmam varsa harcarim yoksa borclanmam hicbir sekilde .

meLaNchoLic
02-05-2012, 02:52
şemsiyesi açılmayanlardanım sakın bulaşma karta çok lazımsa git babanla bin lira kredi çek eline para geçince toptan kapatırsın ama kartta öyle olmaz sonu kötü oluyo bende senin gibi düşünerek almıştım yaşım daha 19du şimdi 22 oldu şemsiye fenaa :D

redbaron
02-05-2012, 02:58
valla yapıkredi bi ara her öğrenciye 250 tl limitli kart dağıtıyordu...

kredi kartı pişmanlık diyenleri anlamıyorum acayip saçma bir fikir.harcamasını bilmezsen, kredi kartını hiç ödemeyeceğin bir para gibi düşünürsen evet pişmanlıktır. hesabını bilmeyenler kredi kartından pişman olmuştur...

ayhanas
02-05-2012, 03:29
@ Kredi karti pismanliktir .
Cok acil ozel bir ihtiyac degilse sakin bulasma .Iki sayfa olmus ,bu kadar yorum bile yetmeli .

EREN34
02-05-2012, 05:19
Omrum boyunca almadim. Hep kactim halada almiyorum. Bence pek akil isi degil

powERS
02-05-2012, 09:42
şimdi sen şemsiyenin farkında değilsin de.

Kredi kartından nakit çekmen demek cebindeki olmayan paradan fazlasını geri alcaklar demek!

50 tl ye 6 tl faiz bindirdiler aklım uctu..

sen anladıgım kadarıyla oyle 50 lira filanda cekmıceksın. oducegin faizi var sen düşün.

2 hafta sonra calısıcam dıyosun sık dısını bıraz daha bulaşma kart a. gıt babandan al annenden al ablandan abınden al ama karttan avansa girme..

diger acıdan kullanmayı bılırsen guzel. ama keske gerek kalmasa..

Nasıl alırsın ogrencıyken kefil gibi bişey isticekler. velini arıcaklar. onlar tamam derse verirler yoksa cıkmaz.

ben unideyken finanstan go kart aldım. cok arastırmıstım o zaman ınternet kart lazımdı bana go da vardı dıye aldım yoksa gene almazdım.

ama gonunda guzellıgı cok ıncele derım. ılla alıcaksan.

GS_34
02-05-2012, 10:36
Aklın varsa bulaşma arkadaşım....
sonra toplıyamıyorsun iş işten geçmiş oluyor