PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tizen OS 1.0 Çok Yakında Geliyor

bilalMW
02-05-2012, 15:26
http://www.badaforums.net/wp-content/uploads/Intel-Samsung-Tizen.jpg

Samsung ve Intel'in ortak çalışması olan mobil işletim sistemi Tizen OS, sonunda beta olmaktan kurtuluyor. İşletim sisteminin geliştirici sürümü çoktan dağıtılmaya başlandı bile.
02/05/2012 16:00
Tizen OS adı pek duyulmasa da Samsung ve Intel tarafından geliştirilmeye devam edilen bir mobil işletim sistemi. İşte bu işletim sistemi, uzun süredir içerisinde bulunduğu beta halinden kurtulmak üzere.

İşletim sistemini hazırlayan Samsung ve Intel firmaları, yaptıkları açıklamayla birlikte Tizen OS'un beta testlerinin sona erdiğini ve Tizen OS 1.0 adındaki işletim sisteminin geliştirici sürümünün dağıtılmaya başlandığını açıkladı.
Geliştiriciler bu sürümü elde ettiklerinde, bir önceki sürüme göre çok daha gelişmiş olduğunu hemen farkedecekler. Çünkü içerisinde beta sürümüne oranla birçok yenilik barındırıyor.
Özellikle uygulamaların uyumluluğu konusunda önemli adımlar atıldığı ve HTML5 desteğinin artık entegre olduğu da gelen bilgiler arasında.
İşletim sisteminin son kullanıcıya ne zaman sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

http://www.cellphonesmarket.com/news/wp-content/uploads/2012/01/Samsung-will-merge-Bada-OS-with-the-Linux-based-Tizen-OS.jpg
http://www.crazyengineers.com/wp-content/uploads/2012/01/Tizen-OS-Screenshots.png
http://www.gsmdome.com/wp-content/uploads/2012/01/tizen_01.jpg
http://isozial.files.wordpress.com/2012/01/tizen03.jpg

ygtkrmdnz
02-05-2012, 15:35
bada ile birleşerek ne yapmaya çalıştılar ?

bada arasında ne fark var acaba ?

samsung bu kadar kötü işlemci yapmayı nerden öğrendi ?

:D

bilalMW
02-05-2012, 15:55
bada fiyaskoydu bence. Samsung'un amacı herşeyi ele geçirmek Andorid li tel yapıyor Windows Phone'lu yapıyor yetmedi bada var ve bada'yı gömecek olan Tizen de geliyor. Tamamiyle pazarı ele geçirme stratijisi bence pis korelier. :)

Quantum
02-05-2012, 16:13
apple dava açmaya hazırlanır yine bizim menülerimizle çok benziyor diye :D

darkmoon
02-05-2012, 16:13
iyide pazarda zaten android ile ios savaşı var pazarda üçüncüye bence yer yok..

intelde zaten amcaoğlu microsoftun winmobile varki yeni sürüm çıkardılar microsofttan bence beklenmiyen kalitesizlikde bir işletim sistemi olmuş beğenemedim farklı olalım demişler batırmışlar menüler karman çorman geçişler vasat yazılımcılar her kezi kendileri gibi aynı eğitim seviyesinde görmüşer öyle tasarlamışlar dünyada eğitim seviyesi düşük kullanıcıların kullanıcağını hesap ederek yapmamışlar ondanda zaten talep görmüyor winmobile lı teller..

bada zaten fiyaskoydu konuşmaya bile gerek yok.. yazılım sektöründe olmadıkları sürece hiç bir firma bence işletim sistemi sektöründe hem desktop hem mobile olarak diyorum ciddi bir iş yapamaz ios tutunuyor çünkü apple aslen yazılım şirketi firmanın dna larında bu var.. google tutunuyor zaten adamların gerçek işi yazılım.. microsoft tutunamıyor oda bilgisizliğinden değil elit olmaya çalışmasından diğerlerinden farklı olıyım derdinden..

Ranthor
02-05-2012, 17:21
buda linux kerneli uzerinde calisiyor, androidden cok farkli olmaz.

ios da unix ztn, windowslar az kaynakla bu kadar is yapamiyorlar.

Dodoo
02-05-2012, 17:29
Alternatif iyidir bence :) 3 mayısta galaxy s3 tanıtılacaktı ben onu bekliyorum, hazır aklıma gelmiştken bir gireyim araştırayım ne durumda..

darkmoon
02-05-2012, 17:34
windows ce plastforumunu geliştirip win7 kıvamına getirse az source kullanıp pek çok telin tabletin vazgeçilmesi olur app yede gerek kalmaz app olayıda tarihe karışır ama zor..

gabxer
02-05-2012, 18:14
Eski windows mobile 5-6 windows ce üzerine kurulmuş işletim sistemleriydi.Güçlü sistemlerde bile stabil çalışmıyordu.

Güncel windows phone 7 zaten yeni çıkacak olan cihazlarda kullanılmayacak.Yeni gelen windows 8 i tüm cihazlara tek seferde port edicekler.Bilgisayarımda ilk çıktığından beri beta sürümünü kullanıyorum.Performans windows 7den daha iyi gözlemlerime göre arayüzde tamamen değişiyor.Başlat menüsü tamamen dokunmatik cihazlara göre düzenlenmiş.

bilalMW
24-05-2012, 01:28
bi güncel çekeyim tizen android uygulamalarını kullanabilecekmiş. tam çakal işi :)

darkmoon
24-05-2012, 08:19
o zaman zaten android olur ne farkı kalır androidden ben google ın yerinde olsam izin vermezdim. ben o kadar düşünüp işletim sistemi yapıcam pazar yapıcam zekinin biri gelicek benim marketimi benim app mi kullanıp benim yapdığım her şeye hazıra konucak..

aslında birisi aynısını apple için yapsa ios un app lerini kullanabilen bir işletim sistemi yapsa appele ın battığı gündür işde :) android bile yalan olur :)

onursumer
24-05-2012, 09:28
eger oyle bırsey varsa tızen androıdin makyajlı bır versıyonu gıbı geldı bana :)

ben apple ın iphone 5 te kullanıcağı işletim sistemini çok merak ediyorum eğer gerçekten tüm eksikler giderilirse super otesi birşey çıkabilir ortaya :)

tabi bu beni android kullanmaktan alıkoyamaz o başka bişe :D

gabxer
24-05-2012, 09:32
Kaynak kodları gizli olduğu için apple için aynısı yapılamaz.Zamanında FBI kendi ios sürümünü geliştirmek için kaynak kodlarını istediğinde onlara bile vermemişlerdi.Mecburen android kullanmak zorunda kaldılar tabi.