PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : serum vakası

sercanışık
02-05-2012, 16:27
sevgılı abılerım kardeslerım hastanelerde serum taktrrken cok dıkklatlı olun yoksa genınızle uyusmayan bakterı sızı kıtlemeye kadar gıdebılır

bu sabah hastaneye gıttım ve hemen musade odasına aldılar guzel bı stajer geldı elı de hafıftı allahı var ama yanlıs serumu taktı ve sag/sol kollarmda kılıtlenme ve ınannımal derecede acı cektırdı ondan sorumlu doktorda aferm hıc bakmadın mı seruma dedı ama ıs ıstern gecmıstı ve 45 dakıka kadar ellerım kollarım felclı ınsanlar gıbı ne acıldı nede kapandı ama sag saglım ewe donduk

aslan
02-05-2012, 16:31
Geçmiş olsun bir saglık skandalı dahamı?
Nerde oldu bu olay

TünayK
02-05-2012, 16:32
yaş 18 , stajyer güzel...serumdan olduğuna emin misin?

sercanışık
02-05-2012, 16:33
yalova devlet hastanesınde oldu abı. ısın kotu yanı devlet hastaneleerınde hep tıiiyee alıyorlar . temızlıkcı bıle doktor kesılıyor basımıza bse dedıgımızde suclu bız oluyoruz nedense :(

sercanışık
02-05-2012, 16:34
aynn abı serumdan kızda kabul ettı hatasını ama bende ellerım uyusuk olduguyla kaldım :D keske uyusmasaydı :D

blacx
02-05-2012, 16:34
her güzelin bir kusuru olur:D geçmiş olsun kardeşim

Göki,ZD
02-05-2012, 16:35
geçmiş olsun..

şikayet ettim, biraz usturuplu konuş bebe

sercanışık
saol abı olur kusur olmaz deıl ama bu sefer fazlaya kactı durum :D kas gevsetıcı yapmasaaydı kalcaktım ole :D

despe
serum takma sırası sana geçmiş işte :D

geçmiş olsun.

sercanışık
02-05-2012, 16:37
yok ben takmıcaktım :)babam benıı ole gorunce adam drek en ust makama cıktı :) yok olur falan falan dedıler bdfaha geldıgınızde en once sızınle ılgılencez falan baya tartıstılar :D

atituti
02-05-2012, 16:38
malesef ÖZELLİKLE yalovadaki durum bu , benide uzmanlarda felç etmişlerdi , üstüne üstlük 8 tüp kan aldılar bi anda bayıldım ayıldım vs. bogazımda yutkunamıyorum diye gittim acil istanbula sevk ettiler bogazda kitle görüldü diye halbuki bi mok yokmuş.allah belalarını versin

tunceR
02-05-2012, 16:38
geçmiş olsun.. ben olsam tehdit ederdim:p

TünayK
02-05-2012, 16:39
geçmiş olsun..

özletmişşin kendıni göki reyisss:)

Göki,ZD
02-05-2012, 16:40
özletmişşin kendıni göki reyisss:)

sen olsan ne yapardın bu durumda..
ben stajeri ........ yedek kol var :D

sercanışık
02-05-2012, 16:40
malesef ÖZELLİKLE yalovadaki durum bu , benide uzmanlarda felç etmişlerdi , üstüne üstlük 8 tüp kan aldılar bi anda bayıldım ayıldım vs. bogazımda yutkunamıyorum diye gittim acil istanbula sevk ettiler bogazda kitle görüldü diye halbuki bi mok yokmuş.allah belalarını versin

abı cok fena somuruyorlar helekı acıl ısın varsa ılk gırdıgın kuyrukta sonuncu oluyorsun farkında bıle olmuyosn
tuncer abı tek kalsaydık ben de onu yapcaktm ama olmadı :D

SOMEONESPECIAL
02-05-2012, 16:41
geçmiş olsun..

Askere mi gittin ?

Göki,ZD
02-05-2012, 16:42
benimde sol kolumdan iğne vuramıyorlar damarı bulamıyorlar, damarı patlatıyorlar sürekli mosmor oluyor. harbi çok can sıkıcı bi durumdur bilirim..

Askere mi gittin ?

buralardayız abi okuyorum sadece
sen nasılsın, saçların halen aynımı :D

abı yedek kol bıle uyustu ole bı nalet serummus :)
o dediğin bende işe yaramaz işte gjksdfgklsdjfjsdf

sercanışık
02-05-2012, 16:43
abı yedek kol bıle uyustu ole bı nalet serummus :)

TünayK
02-05-2012, 16:46
sen olsan ne yapardın bu durumda..
ben stajeri ........ yedek kol var :D

stajyer guzelmış ya canı saolsun kökü bende sonuçta...ama bu nasty girl'e bir ders vermek isterdim...

sercanışık
02-05-2012, 16:48
bılmem bana cok guzel geldı gorecelı kavram ama bdaha yaptırmaya razıyım ıgne ama uyusturmamak kaydıyla :D

Germanian
02-05-2012, 16:49

Ahauahahaau yaaww basgan sen benı oldurcenn :D

TünayK
02-05-2012, 16:53
bılmem bana cok guzel geldı gorecelı kavram ama bdaha yaptırmaya razıyım ıgne ama uyusturmamak kaydıyla :D

kızın guzel olup olmadıgını soyle anlarız...sence kraliçe elızabeth guzel mi?

Skyhawk34
02-05-2012, 16:53
geçmiş olsun sağlık şakaya gelecek iş değil maalesef en ufak hatada insanların canına maal olabilir yada onları sakat bırakabilir

ameliyatta rolex saatini hastanın içinde unutan doktorda cabası :D

sercanışık
02-05-2012, 16:55
geçmiş olsun sağlık şakaya gelecek iş değil maalesef en ufak hatada insanların canına maal olabilir yada onları sakat bırakabilir

ameliyatta rolex saatini hastanın içinde unutan doktorda cabası :D

abı o doktor bılgının kasıtlı oldrmaye calısmıs ;:D tabı saka bı yana allah kımseye vermesın bole bıse ben tattım sız tatmayın

sercanışık
02-05-2012, 16:56
kızın guzel olup olmadıgını soyle anlarız...sence kraliçe elızabeth guzel mi?

guzel abı guzel :D o olcagına olmasın daha ıyı :D

TünayK
02-05-2012, 16:58
guzel abı guzel :D o olcagına olmasın daha ıyı :D

niye canım sonuçta asaleti olna bi kadın olarak bakılabilir:) yoklukta gider belki...

sercanışık
02-05-2012, 17:00
tabı cok asaletlı onun asaletı bıze fazla gelır abı :D

emredağla
02-05-2012, 17:01
Abi bende hemşirelik 1. Sinif ogrencisiyim ilk defa bugün staja çiktim bas hemsire geldi al sunu 401 yap dedi .d elim ayagima dolasti.gerizekali kendisi gösterse neyse daha önce bi tek maket insana takmasini gösterdiler .d söyledim gitti kendisi yapti .d senin sorunda büyük ihtimalle ven yerine artere takmistir. Çok kötü agri yapar artere takincanca :s geçmis olsun .

Göki,ZD
02-05-2012, 17:03
makete ne makat mı oluyor ? :D

Chn53
02-05-2012, 17:04
Ya bende dogustan sans yok... Nezaman hastaneye gitsem koca koca yasli biyikli hemsireler geliyor :(:

emredağla
02-05-2012, 17:04
Bildiğin maket insan .d

Göki,ZD
02-05-2012, 17:05
Bildiğin maket insan .d
kadın mı erkek mi ?

emredağla
02-05-2012, 17:07
Ikiside var abi hatta hem kadın hem erkek olanı bile var çıkarıp takmali .d

sercanışık
02-05-2012, 17:07
walla abı burda guzel hemsıre var bıtaneseı de bana denk geldı :)
cıhan abı sana sans hıc gulmuyor galıba :D

sercanışık
02-05-2012, 17:09
Abi bende hemþirelik 1. Sinif öðrencisiyim ilk defa bugün staja çýktým baþ hemþire geldi al þunu 401 yap dedi .d elim ayaðýma dolaþtý . Gerizekali kendisi gösterse neyse daha önce bi tek maket insana takmasini gösterdiler .d söyledim gitti kendisi yaptý .d senin sorunda büyük ihtimalle ven yerine artere takmýþtýr. Çok kötü aðrý yapar artere takýnca :s geçmiþ olsun .

sende ıyı yırtmıssn emre gercekte uygladıgını dusun bıde :) yaslı :)

Chn53
02-05-2012, 17:12
Ikiside var abi hatta hem kadın hem erkek olanı bile var çıkarıp takmali .d

Hahahah:hehe::hehe::hehe:

emredağla
02-05-2012, 17:15
sende ıyı yırtmıssn emre gercekte uygladıgını dusun bıde :) yaslı :)
Valla ya çok dikkatsizler. Biz düzeltiyoruz bazen derste hocalar çok ayrıntıya giriyor servise çıkıyorsunhersey baştan sagma :(

huseyinturk
02-05-2012, 17:25
kız daha ne yapsın sana :) Bir de sağ sağlim eve döndüm diyor :D

RSBurak
02-05-2012, 17:26
geçmiş olsun
yine olsa yine yaparım dermisin stajyer hatrına :D

mehmetRS
02-05-2012, 17:35
Arkadaşım taktırdığın Serum neydi? izotonoikmiydi dekstrozmuydu? mannitol felanmıydı? içine ekledikleri ilaç neydi? ne amaçla takıldı? Sağlık calışanları o anki allerjik riski hastaya yansıtmamak için birbirlerini fırçalarlar cünkü, hasta dahada panikleyip ortalığı dahada karıştırmasın diye..? ne amacla uygulandı tedavi size?

GörkemT.
02-05-2012, 17:39
yalova devlet hastanesınde oldu abı. ısın kotu yanı devlet hastaneleerınde hep tıiiyee alıyorlar . temızlıkcı bıle doktor kesılıyor basımıza bse dedıgımızde suclu bız oluyoruz nedense :(

aynen usta ben rapor almaya gidiyorum doktor tanıdık kadına diyorum doktor beyle konuscam bekle diyo içeri almıyor içerisi bomboşken temizlikçi tav ediyor beni tipide tam bir tipitip zaten :D

sercanışık
02-05-2012, 18:53
Arkadaşım taktırdığın Serum neydi? izotonoikmiydi dekstrozmuydu? mannitol felanmıydı? içine ekledikleri ilaç neydi? ne amaçla takıldı? Sağlık calışanları o anki allerjik riski hastaya yansıtmamak için birbirlerini fırçalarlar cünkü, hasta dahada panikleyip ortalığı dahada karıştırmasın diye..? ne amacla uygulandı tedavi size?

mehmet abı soguktan dolayı uygulandı serum ama ne oldugunu bılmıorm . walla hıcte ortalık karısmadı bayan doktor haha hıhı geldı gecmıs olsn dedı cektı gıttı :(

sercanışık
02-05-2012, 18:55
aynen usta ben rapor almaya gidiyorum doktor tanıdık kadına diyorum doktor beyle konuscam bekle diyo içeri almıyor içerisi bomboşken temizlikçi tav ediyor beni tipide tam bir tipitip zaten :D

nedense hepsı de bıyıklı oluyor :D senn sansına walla gorkem abı belkı olelerı denk gelıodur :)

Rec.O
02-05-2012, 19:30
oooo çok sert :D Hastanede stajer teknisyenim bende tabi çirkinleri var ama güzelide var hakkını yemelim şimdi :) Şaka bi yana sağlık meslek lisesinde olanlar çoğu şeyi üni lerden daha iyi biliyor üniler düz liseden cıkmıs gelmiş üni 1.sınıfta direk staja verirsen birşey bilmeden nasıl olacak ya sana zarar verecek yada ciddi şekilde ölüme bile yol acabilecek......çoğu stajer kızda küçük dağları ben yarattım havasında takılıyor zaten :) her zaman doktoru iste korkuyorum ben de gerekirse doktor ilgilensin..veya hemşire.

sercanışık
02-05-2012, 19:38
aynn ole abı normalden fazlasını bılen de var hıc bıse bılmeyenı de war hele bıde burnu havada olanlar var onlara hıc bıse demıorm ben..
ama hayatımın en zor 45 dakıkasını gecırdım baska turlu anlatılamaz....

mehmetRS
02-05-2012, 20:06
mehmet abı soguktan dolayı uygulandı serum ama ne oldugunu bılmıorm . walla hıcte ortalık karısmadı bayan doktor haha hıhı geldı gecmıs olsn dedı cektı gıttı :(

canım kardeşim, soguk algınlıgı durumunda yada herhangi bir kırgınlık durumunda, bemiks gibi bir vitamin ile bir kaç ilaç karıştırılarak sarı renkli bir serum hazırlanır, o tarz birşey ise, bu serumun böyle birşey yapma ihtimali yok. Heh felclik bir durum olacak olsa, kollarından başlamaz emin ol..

Çünkü, bu serum kolundaki damarından girdiği zaman etkileşime başlamıyor, o kana karışmış ilaç kalbin atmasıyla çekiliyor damar sisteminden, küçük dolaşım tamamlandıktan sonra, karaciğerine ulaşıyor.. bütün hadise orada başlıyor, beyin buna göre uyartı yolluyor yada bir aksiliğe göre tepki veriyor. Hani bu serum bacağından verilseyi bacagın uyusacak yada felce ugrayacak diye bir durum yoktu, muhakkak allerjik bir durumdur, bence gidip bir hangi ilaca direncin hangi ilaca allerjin olduguna dair, üniversite hastanesinde antibiogram yada türevi gibi testler yaptırmalısın.

Geçmiş olsun.

sercanışık
02-05-2012, 20:14
canım kardeşim, soguk algınlıgı durumunda yada herhangi bir kırgınlık durumunda, bemiks gibi bir vitamin ile bir kaç ilaç karıştırılarak sarı renkli bir serum hazırlanır, o tarz birşey ise, bu serumun böyle birşey yapma ihtimali yok. Heh felclik bir durum olacak olsa, kollarından başlamaz emin ol..

Çünkü, bu serum kolundaki damarından girdiği zaman etkileşime başlamıyor, o kana karışmış ilaç kalbin atmasıyla çekiliyor damar sisteminden, küçük dolaşım tamamlandıktan sonra, karaciğerine ulaşıyor.. bütün hadise orada başlıyor, beyin buna göre uyartı yolluyor yada bir aksiliğe göre tepki veriyor. Hani bu serum bacağından verilseyi bacagın uyusacak yada felce ugrayacak diye bir durum yoktu, muhakkak allerjik bir durumdur, bence gidip bir hangi ilaca direncin hangi ilaca allerjin olduguna dair, üniversite hastanesinde antibiogram yada türevi gibi testler yaptırmalısın.

Geçmiş olsun.

aydınlattıgın ıcın cok saol mehmet abı ama hıc bır karısım flan yapılmadı kucuk boy serum taktılar ıcındekı maddelerden bırı bana zararlıymıs ondan dolayı kollarım da kılıtlenme ve bacaklarımda uyusukluk meydana geldı doktor beye sordm ne zaman gecer sırıtarak 1 haftaya kadr gecer dedı o an gırtlaklamamak ıcın zor tuttum kendımı :( abı test falan da yaptılar ıdrar olsun kan tahlılı olsn hıc bır sey cıkmadı dedı doktor. en yakın zamanda bu testlerı yaptırırım tekrar cok saol abı

mehmetRS
02-05-2012, 20:17
aydınlattıgın ıcın cok saol mehmet abı ama hıc bır karısım flan yapılmadı kucuk boy serum taktılar ıcındekı maddelerden bırı bana zararlıymıs ondan dolayı kollarım da kılıtlenme ve bacaklarımda uyusukluk meydana geldı doktor beye sordm ne zaman gecer sırıtarak 1 haftaya kadr gecer dedı o an gırtlaklamamak ıcın zor tuttum kendımı :(

cok gecmiş olsun..

sercanışık
02-05-2012, 20:21
cok saol abı