PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kodak Z712IS ve sevindirici bir olay...

Tunacan
07-02-2008, 06:56
Herkese merhaba.
8. ayın sonunda Kodak Z712IS SLR-Like bir makina almıştım. Bazı arkadaşlarla paylaşmıştım konuyu. Hatta tavsiyeler Fuji almam yönündeydi, evden de o niyetle çıktım. Fakat Teknosa'da ki üstün satış kabiliyetli arkadaş sayesinde Kodak Z712IS aldım ve çıktım. Yanın da 2GB lık hafıza kartı, Kendi perinter dock'u olması beni de cezbetti açıkcası :) Bu arada o satıcı arkadaşa buradan sevgilerimi iletiyorum :) (gerçekten) Makinamı aldığımdan beri toplam 200-250 kare civarı çekim yaptım. Çünkü ciddi bir pil problemi vardı. Americanların benzini içtiği gibi bu makina da pili içiyordu. Fakat ben pahalı diye şarjlı kalem pil kullanıyordum ki makinanın içinden kullan at pil çıktı.
Neyse sadete geleyim, vaktinizi fazla alamayım. Arkadaşlar bu pil sorunu yüzünden makina beni çok hayal kırıklığına uğrattı. En sonunda tek çözüm olan, orjinal pil ve onun şarj cihazını TR 'dekinin yarı fiyatına US den getirttim. Piller geldi, makinaya bir taktım makina da tık yok. Ters taktım, düz taktım, pili ısırdım yine tık yok :) Aldığım gibi servise.
Servis inceledi, pil yuvası değişti. Eve geldim, foto çekicem makina yine gitti. Bastı beni sinir. Hemde ne sinir. O hızla yine doğru servise. Makina yine servise girdi. İki gün sonra bir mail...
bu mail beni çok sevindirdi. Bunu da beklemiyordum açıkcası. Makinam, arızası giderilmediğinden bir üst model olan Z812IS ile değiştirilmiş. Maili okuyunca anlamadım. Nasıl olur falan diye.
Bugun gidip, yeni makinamı alacağım. Ummadığım bir sevinç yaratan bir olayı sizinle paylaşmak istedim. Bu ülkede işini doğru da yapan bir kaç servis var demrek ki :)

Konuya anti parantez açıp bir şey sormak istiyorum:
Yeni gelen makina HD çekim yapabilme özelliğine sahip. Tv lerde izliyoruz HD yi fakat fotoğraflarda nasıl oluyor? Bilgi verirseniz sevinirim..

Schumi
07-02-2008, 15:45
3 tane kodak makina kullandım. 3üde arıza yaptı. 1incisi farklı bir serviste yapılmıştı. daha sonra diğer makinalarım distribütör değişikliğinden yeni bir firmada işlem gördü. hepsinde çok ilgilendirler. kodak markasını sevmesemede servisini seviyorum. son 2 cihazım üst model ile değişti. hatta en son götürdüğüm cihazım tr den alınmamıştı. değiştirikende. sanırım türkiyeden almamışsınız ama olsun sonuçta buda kodak buyrun üst modeli diyince ben möö gibi baka kalmıştım :D

levent
07-02-2008, 19:19
bnmde makinemin objektifi kırıldı kodak, sinirle makineyi de ben kırdım :D

Burak Mehmet
07-02-2008, 19:43
oo güzel olmuş walla :D keşke benimkide bozulsa :D

Tuna peki dockprinteri kullanıyomusun?şundan sebeb soruyorum aynı hevesle aldım sadece 10 kere kullandım :D

Schumi
07-02-2008, 20:13
oo güzel olmuş walla :D keşke benimkide bozulsa :D

Tuna peki dockprinteri kullanıyomusun?şundan sebeb soruyorum aynı hevesle aldım sadece 10 kere kullandım :D
onların kartuş yerine geçen filmleri çok pahalı oluyo :)

Burak Mehmet
07-02-2008, 20:46
100 tane kağıt artı o film 100 ytl mi ne..