PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : levent kesen

BigBoss
07-02-2008, 10:06
arkadaslar 2006 yılında yapılan antalya drag larında levent kesen tarafından yapılan cok uzucu bır kaza yasandı ve 3 kısı hayatını kaybettı. sımdı ıse levent kesen nın 2 yıl ıle 12 yıl arasında hapıs cezası ıstenıyor bu konu hakkında ne dusunuyosunuz?

Grs91
07-02-2008, 10:27
arkadaslar 2006 yılında yapılan antalya drag larında levent kesen tarafından yapılan cok uzucu bır kaza yasandı ve 3 kısı hayatını kaybettı. sımdı ıse levent kesen nın 2 yıl ıle 12 yıl arasında hapıs cezası ıstenıyor bu konu hakkında ne dusunuyosunuz?

hürriyet gazetesinde bugün gördüm 2 ile 15 yazmıslar orada da. ayrıca tosfedin bazı haklarında kısıtlamalar getıreceklermıs guvenlık onlemlerını almadı dıe.. bence levent kesenin ceza alması normal ama o kadar alması anormal. sonucta arabasını yolda tutamama ıhtımalı war ben bole bı yerde yarısmam deyip kalkmaması lazımdı. gercı miniksler ordaymıs kalkmam fln demıs ama zorla kaldırmıslar adamı. esas cezayı tosfedin alması lazım. orada deıldım ama resimlerine baktım sadece duz bir pist war baska bısı yok ne kaldırım ne barıyer ne duvar hic bisi yok. cok sorumsuz davranmıs tosfed.

rsozkan
07-02-2008, 10:48
tosfed sucu bence surucunun bı sucu yok ....

MiaMi
07-02-2008, 10:52
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8182777.asp?gid=229&sz=83106

Grs91
07-02-2008, 10:52
hilmi ya da ahmet bana gosterdıgınız resimi koysanıza 2 tane tip cekmıssınız ya yerde ayakkabıları cıkaranlar.. rezalet bi goruntu yaw kalkısın orada ki tıplere bak

bladerk
07-02-2008, 10:58
http://www.youtube.com/watch?v=Uy2FKdDPlPU

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8182777.asp?gid=229&sz=96088

şimdi bu pilotun suçu ne tekeri kitlemiş yasak olduğu halde orda durup izlemişler o org yapanlara ceza yok mu bazı haklarının kısıtlanması istenmiş yani suçlu pilot mu oluyo trafik gibi düşünülmesi saçma biraz ordaki org kurallara uygun değildiki daha sonraki yarışlara ders oldu isteyince önlem alınıyomuş en geniş pist hipodrom bunu orda gördük moilin aracı yana atı kedinin durdu insan yoktu olsa ne olacaktı yine pilot suçlu mu olacaktı ben büyük bi ceza alıcağını sanmıyorum asıl cezayı hakedenler belli onlara karşı pek suçlama da yok hakları kısıtlanacakmış ne güzel

levent
07-02-2008, 11:05
olay yerinde olan birisi olarak, tosfed suçlu bence sadece, bu tarz bişey olabileceğini göz önüne alarak gerekli güvenlik önlemleri alınmalıydı ancak tel örgü haricinde hiçbir önlem yoktu olay yerinde.ztn o tellerde 10 dk ya dayandı ya dayanmadı ;)

senna
07-02-2008, 11:19
bi kaç arkadaşım hakem olarak gitmişti o yarışa baya bişi gelmiş başlarına bi kaç olaydan dolayı bi kaç kişi üzerlerine falan yürümüş dövmek için bilmyorum neden kaynaklandı ama

tel örgüyle çevrili pist ter ide yıkmışlardı yanlış hatırlamıyosam bi kaç yerde

07AFH37
07-02-2008, 11:25
en az suçlu olan aracı kullanan , seyirciler ve organizasyonu düzenleyenler bence pilottan çok daha fazla suçlu

meta-R
07-02-2008, 11:31
çok yazık, herkes için talihsiz bir kaza bence pilot ve seyircilerde suç bulmak doğru olmaz TOSFED ve ANTOK suçun aranması gereken yerler diye düşünüyorum

BigBoss
07-02-2008, 13:05
bi kaç arkadaşım hakem olarak gitmişti o yarışa baya bişi gelmiş başlarına bi kaç olaydan dolayı bi kaç kişi üzerlerine falan yürümüş dövmek için bilmyorum neden kaynaklandı ama

tel örgüyle çevrili pist ter ide yıkmışlardı yanlış hatırlamıyosam bi kaç yerde

ben yarıs yapılırken ordaydım ınsanlar tum uyarılara ragmen tel orgulerı yıkmıslardı yarıs durdurulup tel orgulerı tekrar yerıne caktılar fakat yarım saat gecmeden ınsanlar tel orgulerı yıkıp pıstın kenarına oturdular hatta bı bayanın kucagında bır bebek bıle vardı..:mad:

ALPER-VNS
07-02-2008, 13:41
yazık adama inşallah çok ceza almaz

Eriador
07-02-2008, 14:04
federasyon adam ın üzerine yıkmak için elinden geleni yapıyor .

grkm
07-02-2008, 14:22
yazık adama inşallah çok ceza almaz

en büyük cezayı kasıtsız olarak insan öldürmekten vicdanen çekiyordur :(

Kemal_H
07-02-2008, 14:28
bende orda izliyicilerin arasındaydım olaydan hemen önce yine aynı araça yani leventin arabası ufak bir sapıtma yaptı bir baktım üstümüze geliyor gibi oldu topladı açıkcası tırsdık zaten sürekli kestiler yarışı güvenlik gerekçesiyle sonrada olay yerinden ayrıldık vede bu üzücü kazayı duyduk .. ama bencede burda hem federasyonun hemde izliyicilerin sucu çok büyük izliyicileri çogu yolun ortasına kadar çıkıyordu araç gelirken kenara kaçıyorlardı hep .. Gerçekten çok üzücü bir kazaydı

streetracer_nos
07-02-2008, 14:46
tosfed sucu bence surucunun bı sucu yok ....

aynen katılıyorummm

Mechanix
07-02-2008, 14:56
Bizim zamanında yaptığımız illegal yarışlar bile Antalya Draglarından daha güvenliydi.Eğerki illegal bir yarışta adam öldürseydi bu şekilde yargılanmalıydı, kurallara uyan ve başında federasyon olan bir spor sırasındaki kaza yüzüden değil.

miniks
07-02-2008, 15:34
herşeyi açıklayan resimler

http://img155.imageshack.us/img155/4231/206pydc9.jpg
http://img172.imageshack.us/img172/6481/294dwhk9.jpg
http://img172.imageshack.us/img172/5614/284cb1av2.jpg

miniks
07-02-2008, 15:37
burası aracların en hızlı oldugu yer biz de ordan izlioduk hatta bu resimleri cektik
kamera mustafa-U nundur

hatta burası tehliklei bir kaza olabilr bize carparlar diye cekildik ordan

adam levent kesenin arabasının sesini dinletio böle bişi olurmu yaa bole bir cahilllik varmı o arabanın kontrolunu kaybedecebilcegini hiç mi düşünmüyolar bu insanlar

ondan sonra antalyada yarış olsun diyolar tamam bütün antalyalıları katmıyorum bu cümleye ama orda bütün antalytalılar var nerdeyse

meta-R
07-02-2008, 15:40
bu tamamen yetkililerin suçu bence bu insanları uyarmak ordan uzaklaştırmak düzeni sağlamak yetkililerin görevi ama bunları yapmak zor gelmiş olmalı şimdi suçu pilota atmak kolay geliyor.

miniks
07-02-2008, 15:45
dostum suç tamamen ordaki insanlarındı güvenlik cok çabaladı ben bizzat gözlerimle gördüm diyorum resim koydum bak anlarsın

adamlar g..lerini yırttılar adamları tellerin arlkasına almak için ama bizim adamlar telleri devirdi yaa en az 5 metre öne geldiler

meta-R
07-02-2008, 15:53
hem seyirciler hem yetkililer için konuşuyorum (kimse yanlış anlamasın)
bizim insanlarımız sonradan olucakları hiç düşünmüyor ben yarışı biraz daha önden izliyimde araba çarparsa çarpsın diyor yada bu kadar insanın içinde banamı çarpar bu araba diyor insanlar umursamıyor olucakları yetkililer o insanlar ileri geldikçe geri götürmesi lazım baktılarki olmuyor durdursunlar yarışı uyarı yapılsın anons yapılsın yarış ertelensin gerekirse insan canından daha önemli değil ya ama ben anlamıyorum bu cahilliği aklı başında bir motor sporları izleyicisi hiçmi düşünemez yarış sırasında olabilicek aksilikleri bir federasyon bu kadar etkisizmi önlem alır yarış esnasında demekki oluyormuş
napalım olmuşla ölmüşe çare yok.ama o pilot suçsuz bence.

speed
07-02-2008, 16:02
çok üzücü ve talihsiz bir kaza....ama hepimiz bir gün böyle bir felaket yaşanacağını biliyorduk...şimdi o seyirciler tel örgülerin arkasında olsaydı....yada güvenlik bandının içine girmiş olmasalardı hayattamı kalacaklardı? ......sanmıyorum....sonradan konan uyduruk bariyerlerle , güvenlik bandıyla yada tel örgülerle o süratlere çıkmış bir arabayı durdurma şansımız yok....kaçınılmazdı ve yaşandı....sorun şu...katılım bedeli lisans ıvız zıvır bir dünya para topluyorlar....hiç bir ödül dağıtmıyorlar....yıllardır kimsenin sesi çıkmadı astronomik katılım bedellerine....peki bu paralar ne oldu....kaç tane gerçek anlamda drag pisti yapıldı....kaç tane pistin inşaatına başlandı....ben söyliyeyim HİÇ.....ve yine bir telaş drag yarışları yapılsın diye uğraşılıyor.....bu gün uygun pistlerde....yarın unutulacak hepimizi yine güvenlik bandının arkasına geçirip burası güvenlidir izleyin yarışı diycekler....malesef canım ülkemde bu işler hep böyle yürüyor...ölende öldüğü ile kalıyor :(

Schumi
07-02-2008, 16:10
sürücü ceza almamalı. sonuçta trafik değil burası. bir spor oldu ve sonuç bu. yurt dışında indy yarışların kaporta parçaları lastik felan uçuyo insan ölüyo yada araç orta servis alanına savruluyo servis elemanı ölüyo. sonuçta oradaki insanlar yarışmak için geliyo. güvenlik organizasyonu yapanın sorumluluğunda oradaki adamlar laftan anlamıyo tel arkasında geçmiyosa yarışı iptal edicekti. etmezse ceremesini onlar çekmeli yarışçı değil.

meta-R
07-02-2008, 17:29
sürücü ceza almamalı. sonuçta trafik değil burası. bir spor oldu ve sonuç bu. yurt dışında indy yarışların kaporta parçaları lastik felan uçuyo insan ölüyo yada araç orta servis alanına savruluyo servis elemanı ölüyo. sonuçta oradaki insanlar yarışmak için geliyo. güvenlik organizasyonu yapanın sorumluluğunda oradaki adamlar laftan anlamıyo tel arkasında geçmiyosa yarışı iptal edicekti. etmezse ceremesini onlar çekmeli yarışçı değil.

işte benimde anlatmak istediğim bu sonuna kadar katılıyorum :icon_tup:

ef186
07-02-2008, 17:32
Futbolcu maça çıkar mac esnasında kalenın yanında ızlıycıler beklemektedır sonra o futbolcu kaleye sutu ceker ama ufak bı farkla gıder seyırcının kafasına gelır adam beyın kanaması gecırıpp vefat eder ....
Sonrada gidip Futbolcuyu katil diye lanse edip 10-15 sene ile yargılamaya kalkarlar olucak ıs cektirilicek cilemidir bu ?
Zaten adam mahvolmuş can almış vicdanı ıle hesaplaşamamış birde uzerine gel içeri atmaya kalk ....
Oldurun abicim ozaman ya asın kurtulsun dunya ...
bu memlekette mantık var askerde yok derler ya Tam tersi bu memlekette mantık yok Askeriyenin kapısındaki mantık ve kuralları anlamak ağır geliyo aslında .......
Burda Sürücüye suc bulan onu hala ordan oraya suruklemeye calışan Zihniyeti Kınıyorum !!!! burda organizasyonu düzenleyen ama beceremeyen kişilerin Gorevlerini yapmaması ve ihmali soz konusudur . Bişeyi beceremeyip eline yüzüne bulaştır ondansonra parmağını kaldır başkalarını sucla nasıl bir mantık nasıl bi akıldır bu ????
Basınıda ayrıca kınıyorum bu arada olayların ılk basta Sürücünün başına patlamasına sebebtir basın .
Yok nos bastı bole oldu bilmemene Ulan adam Yarışmacı Lisanslı Sporcu Ve orası ona gosterılen pist yani sporunu uygulayacağı yer arac nos basmak için orda Ama basına gore nos bastı ondan oldu tobe yaaa ... Deliriyorum yemin ederim Allah akıl fikir versin Levent Kesenede Sabır versin .....

Dragger
07-02-2008, 17:51
Levent Kesen ceza almamalı bence de, sonuc olarak orada organizasyonu düzenleyenler, izleyiciler suclu...Ama hic oralı olunmuyor sasırıyorum.

Baskan olmak kolay degil, bir organizasyon yapıyorsan, bir drag düzenliyorsan gideceksin isin basında duracaksın, uygun mu degil mi ortam bakacaksın.

Ben olsam direk Baskanı ve Yönetim kurulunu mahkemeye cıkartırdım.

streetracer_nos
07-02-2008, 18:15
herşeyi açıklayan resimler

http://img155.imageshack.us/img155/4231/206pydc9.jpg
http://img172.imageshack.us/img172/6481/294dwhk9.jpg
http://img172.imageshack.us/img172/5614/284cb1av2.jpg

bu ne ya boyle yarısmı olur su manzarayı gordukten sonra daha sürücüyü suclamaya calısan zihniyeti kınarım....

gokhan07
07-02-2008, 18:28
yarışlarda ölümlü bir kaza olması tabiki kötü ama o gün orda pistin sol tarafında ilk 100 metre sağtarafında ise 300 metreden sonra yarış izlemek yasaktı ve tel örgülerle çevriliydi ama bir kaç saat sonra tel örgü yıkıldı herkez her yerden izlemeye başladı bi ara yarışı durdurdular tel örgüler yine çakıldı izleyiciler çıkarıldı yasak bölgelerden sonra yine aynı şeyler oldu tel örgü yine yıkıldı organizatörler de ondan sonra sadece anons etmekle yetindi izleyiciler işi abartıp yola çıkmaya yola oturmaya başladılar ve sonuç böğle oldu ama güçlü bir arabanın böğle bir sonuç doğura bileceğini herkez bildiği gibi orda oturanlarda biliyordu bence sürücünün bir suçu yok ama organizatörün olduğu kadar orda oturanlarında suçu var keşke olmasaydı demekten başka bir çaremiz yok keşke olmasaydı

Dragger
07-02-2008, 18:49
Seyirci suclu, onu hepimiz biliyoruz zaten...

Ama burda büyük ihmaller sözkonusu...

Tel örgü yıkıldı mı, bitir yarısı orada...

Oraya Asker veya Polis ne bakıyorsa, olmadı o bitirecek organizasyonu...

Adam piste yatmıs ayakkabılarını cıkartmıs, hala yarısı devam ettiriyorsan en büyük suclu yine sen oluyorsun.

ef186
07-02-2008, 20:25
yarışlarda ölümlü bir kaza olması tabiki kötü ama o gün orda pistin sol tarafında ilk 100 metre sağtarafında ise 300 metreden sonra yarış izlemek yasaktı ve tel örgülerle çevriliydi ama bir kaç saat sonra tel örgü yıkıldı herkez her yerden izlemeye başladı bi ara yarışı durdurdular tel örgüler yine çakıldı izleyiciler çıkarıldı yasak bölgelerden sonra yine aynı şeyler oldu tel örgü yine yıkıldı organizatörler de ondan sonra sadece anons etmekle yetindi izleyiciler işi abartıp yola çıkmaya yola oturmaya başladılar ve sonuç böğle oldu ama güçlü bir arabanın böğle bir sonuç doğura bileceğini herkez bildiği gibi orda oturanlarda biliyordu bence sürücünün bir suçu yok ama organizatörün olduğu kadar orda oturanlarında suçu var keşke olmasaydı demekten başka bir çaremiz yok keşke olmasaydı

Seyirci suclu, onu hepimiz biliyoruz zaten...

Ama burda büyük ihmaller sözkonusu...

Tel örgü yıkıldı mı, bitir yarısı orada...

Oraya Asker veya Polis ne bakıyorsa, olmadı o bitirecek organizasyonu...

Adam piste yatmıs ayakkabılarını cıkartmıs, hala yarısı devam ettiriyorsan en büyük suclu yine sen oluyorsun.

Bi bolumune katılmıyorum beyler .....
seyirci suclu deıl kesinlikle bilincsiz bilgisiz ....
Organizasyon demek plan duzen ve kuralları koyup bunları uygulamak ve yonetmek demektir ....
kurallar olmazsa organızasyon olmaz plan olmazsa organızasyon olmaz yonetım olmazsa gene olmaz olmaz yani .........

Kurallar bu konuda neder ? Bole bir durumda yarış start alamaz güvenlik herşeyden once gelir . güvenliğin alınamadığı bır ortamda YARIŞA ARA VERİLİR Komite toplanır Ve gerekli güvenlik onlemlerının bu sure zarfı ıcınde alınması halinde yarışın devamına ızın verılır . AKSİ HALDE YARIŞ ERTELENIR ....
Rahmetli olan kişilerden 1 tanesi 13 yaşında yani seyirci suçlu değil Kesinlikle bilinçsiz ...
Futbol oturup izlenmelidir Ama sahaya atlamak trde senelerdır devam etmekte .. neden ??? Seyirci suçlu değil Bİlinçsiz ve bilgisiz Hatta çok afedersiniz Cahil .... Ama sahada seyirciler varken devam eden bir maç gormedim ben şimdiye kadar düdük calar mac durur ya seyirciler cıkar guvenlık saglanır yada mac tatil edilir ki bu can güvenliği bide burdan bakın ....

Bunun ne yarışçılarla nede seyirci ile alakası var burda baştan sona organizasyonun yukumluluklerını yerıne getiremeyen bole bir durumda kuralları uygulayamayacak kadar aciz kalan Federasyon sucludur ....

gökh@n_gr
07-02-2008, 21:59
ben haberlerde izledim bu medya gerçekten çok adi ya haberin sonunda 3 can karşılığı 15 yıl az bile gibi bişey dediler ayıptır ya o adamcağızın ne suçu var zaten haketmediği halde bi ton vicdan azabı çekmiştir.

mustafa-u
07-02-2008, 22:44
kaza öncesi minikslerle birlikte hepberaber yarış alanındaydık...
sabah ilk saatlerde gayet iyi giden bir organizasyonda farklı yerlerden yarışı izledik..sonrasında yine fotolarda görüldüğü gibi belirli bir mesafeden sonra koruma bariyerlerinin olmaması güvenlik açığını meydana çıkardığından yarış izlemeye start bölümüne gittik. finişe doğru insanlar nerdeyse üstüste yığınarak yarış izliyorlardı ki kaza anında yerden kalkmaya fırsatları olmazdı ..eğer bu kaza sabah saatlerinde olsaydı durum çok daha vahim olurdu
minikler yarış sonuna doğru alandan ayrıldılar..
ben kaza anını birebir canlı yaşadım..gerçekten üzücü ve tekrar yaşanmak istenmeyecek bir kazaydı ..
bence levent kesen in '' güvenlik zaafı nedeniyle burada yarışamam '' demesi gerekirken yarışması en büyük hata..
geriye kalan tüm hata adamakıllı bir pist yapmayan federasyon ve bilinçsiz izleyicilerindir...
leventin bu kaza sonrası ağır yaralı bir genç ile aynı ambulansa konulması ve onun o yaralıya bakışı hafılardan pek kolay silinmeyecek gibi...

http://img526.imageshack.us/img526/6307/kaza4ek0.jpg

http://img238.imageshack.us/img238/8858/kaza2mz5.jpg

http://img238.imageshack.us/img238/8066/kaza3ls8.jpg

http://img240.imageshack.us/img240/3175/kaza1xx4.jpg

sülüman
07-02-2008, 22:47
htta bi ara hastahanede gülerken fotosubu cekmişlerdi gazetelere kpak olmuştu içkili die *** atmışlardı nasıl bi ülkede yasıyoruz yaaa

tunch
07-02-2008, 23:23
kapıcaksın seyirciye abi bu millete mustahak ya...simdide gunah kecisimi seciolar yani ayıptır

Schumi
07-02-2008, 23:28
htta bi ara hastahanede gülerken fotosubu cekmişlerdi gazetelere kpak olmuştu içkili die *** atmışlardı nasıl bi ülkede yasıyoruz yaaa
sinirden gülmüştür ya. insan aşırı ama çok aşırı derece asabiyet anında olan biten çok aksi iken sinirden gülüyo. hatta bi yerde okumuştum o gülme yada gülümseme olmazsa yada ağlamaz ise deşarj olmaz ise psikolojik olarak kalıcı sorunlar ile karşılaşıyormuş.

Cem.B
07-02-2008, 23:34
ben her zmnki arabayla büyük kazalarımızdan bilioyorum paso gülerdik sabah kafamız yerine gelirdi

Schumi
07-02-2008, 23:37
ben her zmnki arabayla büyük kazalarımızdan bilioyorum paso gülerdik sabah kafamız yerine gelirdi
bende civic i pert ettikten sonra. çekiciye yükleyince. hadi langırt oynamaya gidelim demiştim. gayet şen şakraktım. akşam kafamı yastığa koyduğumda 1 saat kadar gözümün önünde sinema gibi oynadı görüntüler.

G_TT_I
07-02-2008, 23:43
Levent abi cok sevdigim bi insandır, bukadar hoş gorulu bi insan olmaz, herzaman pozitif birisi.
yasadıgı olay gercek inanılmaz feci bi durum, burda en buyuk suclu orda guvenligi almayanlar, vede 572 cid gibi guclu makineli aracları oylesine bi yolda yarıstırtan yarıs denetmenleri
eger gercek drag yarıslarında cıkan kazalarda surekli boyle seyerl olsa dunyada yarıs yapılmazdı

Oytun
08-02-2008, 00:04
tosfed sorumsuz, seyirci cahil, pilotun sucu ne?

Dragger
08-02-2008, 00:08
Organizasyon demek plan duzen ve kuralları koyup bunları uygulamak ve yonetmek demektir ....
kurallar olmazsa organızasyon olmaz plan olmazsa organızasyon olmaz yonetım olmazsa gene olmaz olmaz yani .........

Kurallar bu konuda neder ? Bole bir durumda yarış start alamaz güvenlik herşeyden once gelir . güvenliğin alınamadığı bır ortamda YARIŞA ARA VERİLİR Komite toplanır Ve gerekli güvenlik onlemlerının bu sure zarfı ıcınde alınması halinde yarışın devamına ızın verılır . AKSİ HALDE YARIŞ ERTELENIR ....
Rahmetli olan kişilerden 1 tanesi 13 yaşında yani seyirci suçlu değil Kesinlikle bilinçsiz ...
Futbol oturup izlenmelidir Ama sahaya atlamak trde senelerdır devam etmekte .. neden ??? Seyirci suçlu değil Bİlinçsiz ve bilgisiz Hatta çok afedersiniz Cahil .... Ama sahada seyirciler varken devam eden bir maç gormedim ben şimdiye kadar düdük calar mac durur ya seyirciler cıkar guvenlık saglanır yada mac tatil edilir ki bu can güvenliği bide burdan bakın ....

Bunun ne yarışçılarla nede seyirci ile alakası var burda baştan sona organizasyonun yukumluluklerını yerıne getiremeyen bole bir durumda kuralları uygulayamayacak kadar aciz kalan Federasyon sucludur ....

Konuya bir önceki mesajım bu, sanırım düsüncemi anlatıyor.

Ben de senle aynı düsüncedeyim.

Levent Kesen ceza almamalı bence de, sonuc olarak orada organizasyonu düzenleyenler, izleyiciler suclu...Ama hic oralı olunmuyor sasırıyorum.

Baskan olmak kolay degil, bir organizasyon yapıyorsan, bir drag düzenliyorsan gideceksin isin basında duracaksın, uygun mu degil mi ortam bakacaksın.

Ben olsam direk Baskanı ve Yönetim kurulunu mahkemeye cıkartırdım.

gokhan07
08-02-2008, 01:50

haklısın ama sana bide şöyle bir soru sorayım ülke sınırından izinsiz geçiyosun mayınlı alanda mayına bsıyosun ve ölüyorsu burda suçlu o sınırdan geçmek isteyen mi yoksa o mayınları oraya yerleştiren mi konuyla çok bi alakası yok ama arasında bir bağ var sen haksız değilsin yarışın tabiki durdurulması lazım dı ama devam etti!

TAM35GNY
08-02-2008, 01:58
Alkollu falan oldugu soyleniyordu dogru mu o ?

ALPER-VNS
08-02-2008, 02:06
en büyük cezayı kasıtsız olarak insan öldürmekten vicdanen çekiyordur :(

bende zamanında böyle bi kaza geçirdim.. bi yayaya çarptım, ama ölümle sonuçlanmadı Allah tan.. kaç gece uyuyamadım suçsuz olmama rağmen anlatamam.. ne zaman gözümü kapasam hep aynı sahneyi gördüm.. bunun üstüne bide adamı kaç sene hapse atmak o eziyeti çektirmek adil deil:(

gurcell
08-02-2008, 02:16
Levent Kesen ile ortak bir tanıdğımız var. İstanbullu bir arkadaşımın dayısı Levent Kesen'i tanıyor, bu kazadan sonra Levent Kesen'in tam hatırlamıyorum ama sağ yada sol elinde kaza sonucu oluşan kırıklardan dolayı bayağı büyük sorunlar varmış, ve adamcağızın psikolojisinin hala bozuk olduğunu belirtmişti bunda yaklaşık 5-6 ay önce.

Şimdi adamcağız kendi derdine mi yansın, kaza sonucu ölen 3 gence mi yansın? Bide üstüne 2-12 yıl hapis istenmiş. Ne yani bu mantığa göre Türkiye formula 1 yarışında alonso pistten çıkıp tribüne zıplayıp 3 kişiyi öldürürse aynı iddianame ile mi yargılanacak? Sanıyorum evet :(

ef186
08-02-2008, 03:01
haklısın ama sana bide şöyle bir soru sorayım ülke sınırından izinsiz geçiyosun mayınlı alanda mayına bsıyosun ve ölüyorsu burda suçlu o sınırdan geçmek isteyen mi yoksa o mayınları oraya yerleştiren mi konuyla çok bi alakası yok ama arasında bir bağ var sen haksız değilsin yarışın tabiki durdurulması lazım dı ama devam etti!

konu ıle alakasız dengeler bu ornektekıler bence .... bu ornege gore sadeece kacak gecıs yapan kısı mayını doseyende mayının kendısıde taraf deıl ....

Seyirci pistin ortasınada atlayabilir ( Atlamamalıdır ama bilincsiz ve cahil oldugundan bunu maharet sayıp yapabilir ) bunu gore gore devam ıznı vermek gibi bişi bu seyirci sucsuz vefat eden ınsanlar var kımse sadece ızlemek ıcın geldıgı bır yarışta olmek ıstemez ancak bılıncsızlık ve cahıllık bır adım sonra olabilicekleri gormesini engeller ınsanların zaten saglıklı dusunen tartan kışı ordan o yarısı ızlemez .... Buda suç deıl cahillik cehalettir. Bu cehalet tablosunu gorup durumu yonetmekle ılgılı hıcbırsey yapmayan organızasyon yetkılılerının ısledıgı AGIR BIR SUCTUR .
Yarışmacı ıse yarışabilmek icin tum sartları yerıne getirip çağırılıp start verildiğinde kalkmakla (ki Levent kesen durumu farkedip itiraz etmiş kalkmayı ıstememıs bunuda federasyon yetkılılerıne belırtmıstır) en sucusz ve masum kişidir bu konumda çünkü gorevi yarışmaktır seyirci ile ilgilenmek deil ...

gokhan07
08-02-2008, 03:48
bencede levent kesen suçsuzdur ben saten yüzde yüz izleyiciler suçludurda demiyorum

Dragger
08-02-2008, 04:15
Ne yani bu mantığa göre Türkiye formula 1 yarışında alonso pistten çıkıp tribüne zıplayıp 3 kişiyi öldürürse aynı iddianame ile mi yargılanacak? Sanıyorum evet :(

Türkler öldügüyle kalır...

Türkiye'de F1 bir daha düzenlenmez...

Alonso yarısmaya devam eder...

ahk
08-02-2008, 05:45
Şöförde hiçbir suç yok. sadece güvenlik yok yarışmam diyebilirdi o zaman da yarıştan çekil biz yarışmaya devam edicez derlerdi. arkadaşa ve ölenlerin yakınlarına geçmiş olsun.
trafikte birine çarpıp öldürse istenecek cezayı istemişler ki adam yarış alanında. otobanda birine çarparsan yaya suçludur çünkü oraya giremez ki olay yarış pistinde (sadece o anki adı).
Tel falan ne işe yarar ya beton bloklar koymalılar yoksa bi tel mi kurtarcaktı insanları. Kaza olursa fırlayan parçaları tutmak için beton blokların üstüne tel yapılır. İnsanlar tel arkasında olsada buna benzer bi sonuç olurdu.

iynn-RS
08-02-2008, 07:57
DHA - ANTALYA - Türkiye Otodrag Şampiyonası'nda üç kişinin ölümü ve iki kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan kaza için 22 ay sonunda nihayet dava açıldı. Antalya Cumhuriyet Savcısı Rafet Zeybek'in hazırladığı iddianamede, aracıyla seyircilerin arasına dalan pilot Abdullah Levent Kesen için taksirle adam öldürme suçundan 2-15 yıl hapis cezası istendi.
Savcı, organizasyonu üstlenen Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Antalya Otomobil Motor Sporları Kulübü (ANTOK) yönetim kurulu üyelerinin de güvenlik önlemi almadıkları gerekçesiyle 'belli haklardan yoksun bırakılmaları'nı talep etti. Savcının iddianamede, sürücüyü zaten güçlü olan motorunu, daha da güçlü hale getirmekle suçlaması dikkat çekti. İddianamede Kesen, motoruna eklediği NOS sisteminin zaten güçlü olan aracın gücüne ekstra bir güç kattığını bildiği halde bu sistemi devreye sokarak meydana gelecek aşırı hızlanma sonucu aracının kontrolünü ve seyrini ayarlayamamamak ve bu olayda tedbirsiz davranmakla suçlandı.
Antalya'da 16 Nisan 2006'da yapılan Otodrag Şampiyonası'nda Abdullah Levent Kesen'in kullandığı 1967 model Chevrolet Camaro otomobil, starttan bir süre sonra seyircilerin arasına daldı. Kameraların saniye saniye kaydettiği kazada, seyircilerden İbrahim Özer, İbrahim Uzun ve ve Orhan Bozkurt ölmüştü.
Kazayla ilgili olarak pilot Kesen'in yanı sıra TOSFED ve ANTOK yönetim kurulu üyeleriyle güvenlik elemanlarından 24 kişiye ceza davasının birkaç güne kadar başlaması bekleniyor.
Kazada ölen 18 yaşındaki İbrahim Uzun'un ailesinin açtığı 145 bin YTL'lik maddi ve manevi tazminat davası da Antalya 2'nci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülmeye devam ediyor.

bladerk
08-02-2008, 09:19
pistte önüne bi öküz atlasa duramasan hem modifiye etmekten hem adam öldürmeken hem nos basmaktan ceza alcaksın bi de tazminat ödeyeceksin öyle mi
dünyada yine tekiz anlaşılan

Dragger
08-02-2008, 09:24
Dün kamera görüntülerini izledim de otomobil kalkıstan itibaren sacmalamaya baslıyor, bu böyleyken daha da hızlanmak bence de riskli bir hareket...

Arkadan itis cok güclü bir otomobil tabiki düz kalkmaz ama orda biseylerin yolunda gitmedigi belli oluyor gibi, keske orada bıraksaydı devam etmeseydi diyor insan...

Göki,ZD
08-02-2008, 09:49
Hukuk okuyan yokmu ya aramızda savcının dilekçesine itirazlar açıklayıcı belgeler kurallar çerçevesinde ne gibi önlemler alınır resmen pilot g.. altında federesyona sadece hak mahrumiyeti ne biçim iş anlamıyorum kim koyuyo bu kanunları ne biçim işler.

mustafa-u
08-02-2008, 10:04
Dün kamera görüntülerini izledim de otomobil kalkıstan itibaren sacmalamaya baslıyor, bu böyleyken daha da hızlanmak bence de riskli bir hareket...
Arkadan itis cok güclü bir otomobil tabiki düz kalkmaz ama orda biseylerin yolunda gitmedigi belli oluyor gibi, keske orada bıraksaydı devam etmeseydi diyor insan...

:icon_tup: :icon_tup: :icon_tup:

senna
08-02-2008, 10:15

biraz olsada haklsıın ama bu baştan değilde ortada yada sondada kontrol kaybı olabilr
ki, usade ciddi güçlerdeki otomobillerin 400mde yol tutuşu ciddi şekilde zor , tbai birde rekabet var kendi fikrimdir bende olsam eğer bi rekabet varsa max. verimi almak için zorlarım otomobili bu normal bişi

fakat anormal olan şey sanki küçük baş hayvan besler gibi pist çevresine tel örgü çekip 400m sonuna kadar insanları serbest bırakıp ondan sonra olanları pilota bindiren zihniyet bence tel örgü nasıl bir mantıktır anlayamadım hala

mesajım sana değil yanlış anlaşılma olmasın yalnızca böle yanlış org. düzenleyip sonra günah keçisi pilotu gösterenlere

Dragger
08-02-2008, 10:23
O konuda zaten hemfikiriz.

Ben de Federasyon Baskanı ve Yönetiminin yargılanmasını istiyorum.

Burada kontrol yapmadıkları, uygun olmayan piste uygun raporu verdikleri ve yarısı düzenledikleri icin tek sorumlu onlar...

Sonuc olarak yarıs basında da ortasında da sonunda da böyle bir olay yasanabilirdi, o gücte aracların öyle biryerde yarısa katılması bile büyük risk olusturuyor zaten...

iynn-RS
08-02-2008, 10:46
*** ya ıllegale devam. en azından bız gece kımsenın olmadıgı bos yolda yarısıyoruz.

sen mılletı topla oraya organızasyon yapıyorum dıye.guvenlık onlemı alma.
*** gıbı pıstte aracları yarıstır.sonra kaza olunca pılota at sucu.

pılot suclu tabı nos a basmıs. kım takmasına ızn vermıs pekı nosu?
federasyon takabılırsın demıs takmıs,fererasyon yarısabılırsın demış yarısmıs,keske federasyon kaza yapmaması gerektıgını de soleseymıs.
pılot suclu tabı kurallarda kaza yapabılır dıye bısı yazmıyo kurallara uymamıs pılot kaza yapmıs.

sankı dunyadakı en hızlı araclar tr de yarısıyo.tr dısında ulusal yarıslarda hıc bır aracın pıstın sonuna kadar yan verdıgını gormedım.ve tr de hıc bır yarısta on tekerlerın yerdn kesıldıgınıde gormedım.
neden acaba?

iynn-RS
08-02-2008, 10:51
http://www.youtube.com/watch?v=yBEeo6l3a6s&feature=related

1900hp ve hıc yanlamadı.

ef186
08-02-2008, 14:51
DHA - ANTALYA - Türkiye Otodrag Şampiyonası'nda üç kişinin ölümü ve iki kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan kaza için 22 ay sonunda nihayet dava açıldı. Antalya Cumhuriyet Savcısı Rafet Zeybek'in hazırladığı iddianamede, aracıyla seyircilerin arasına dalan pilot Abdullah Levent Kesen için taksirle adam öldürme suçundan 2-15 yıl hapis cezası istendi.
Savcı, organizasyonu üstlenen Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Antalya Otomobil Motor Sporları Kulübü (ANTOK) yönetim kurulu üyelerinin de güvenlik önlemi almadıkları gerekçesiyle 'belli haklardan yoksun bırakılmaları'nı talep etti. Savcının iddianamede, sürücüyü zaten güçlü olan motorunu, daha da güçlü hale getirmekle suçlaması dikkat çekti. İddianamede Kesen, motoruna eklediği NOS sisteminin zaten güçlü olan aracın gücüne ekstra bir güç kattığını bildiği halde bu sistemi devreye sokarak meydana gelecek aşırı hızlanma sonucu aracının kontrolünü ve seyrini ayarlayamamamak ve bu olayda tedbirsiz davranmakla suçlandı.
Antalya'da 16 Nisan 2006'da yapılan Otodrag Şampiyonası'nda Abdullah Levent Kesen'in kullandığı 1967 model Chevrolet Camaro otomobil, starttan bir süre sonra seyircilerin arasına daldı. Kameraların saniye saniye kaydettiği kazada, seyircilerden İbrahim Özer, İbrahim Uzun ve ve Orhan Bozkurt ölmüştü.
Kazayla ilgili olarak pilot Kesen'in yanı sıra TOSFED ve ANTOK yönetim kurulu üyeleriyle güvenlik elemanlarından 24 kişiye ceza davasının birkaç güne kadar başlaması bekleniyor.
Kazada ölen 18 yaşındaki İbrahim Uzun'un ailesinin açtığı 145 bin YTL'lik maddi ve manevi tazminat davası da Antalya 2'nci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülmeye devam ediyor.

Levent Kesen oraya cay ıcmeye gitmişti zaten Grubundaki araclar gibi oda nos basmıycaktı gızlı kapaklı bastı sankı ....
ayrıca arac normal yol arabası ya guclendırmıs bak sen Ya bu devletin Savcısı bunları yazarsa ben daha ne diyeyim yarış pistinde radar kurup cezada kessınler ozamn aynı hesap tobeee ya .....

senna
08-02-2008, 15:00
Levent Kesen oraya cay ıcmeye gitmişti zaten Grubundaki araclar gibi oda nos basmıycaktı gızlı kapaklı bastı sankı ....
ayrıca arac normal yol arabası ya guclendırmıs bak sen Ya bu devletin Savcısı bunları yazarsa ben daha ne diyeyim yarış pistinde radar kurup cezada kessınler ozamn aynı hesap tobeee ya .....

savcı çantada dynoyla geziyo sanırım güçlüymüş baksana motor zaten :)

bu adamlar bide eğiitimli olup adil davranıcaklar insanlara süper:icon_wack

tool
08-02-2008, 15:02
savci motorunn guclu oldugunu nasil anlamis;
cantada mustang dyno var ellam..

dragon07
08-02-2008, 15:06
kardes orda hakemdim ben.ölenlerden biride liseden arkdasım.çok olay oldu ewt herkez haklı ama sunu belirteyim bu tomsfedin hatası oraya yarıs veriosan gerekli düzenlemeleri yapması lasımdı.SÜRÜCÜDE VE İZLEYENLERİN KABAHATI YOK.KABAHAT BU YARIŞI O SEKİLDE DÜZENLEYENLERİN.sunuda belirteyim motorsporlarında malesef ölen arkadaslarımız oluor ama yarışlar iptal edilmior.biz bagırmamız su sekildezaten pistimiz düzeltilsin gerekli önlemler alınsın bikaç kişi yüzünden kimseyi suclamaya gerek yok

ef186
08-02-2008, 15:07
*** ya ıllegale devam. en azından bız gece kımsenın olmadıgı bos yolda yarısıyoruz.

sen mılletı topla oraya organızasyon yapıyorum dıye.guvenlık onlemı alma.
*** gıbı pıstte aracları yarıstır.sonra kaza olunca pılota at sucu.

pılot suclu tabı nos a basmıs. kım takmasına ızn vermıs pekı nosu?
federasyon takabılırsın demıs takmıs,fererasyon yarısabılırsın demış yarısmıs,keske federasyon kaza yapmaması gerektıgını de soleseymıs.
pılot suclu tabı kurallarda kaza yapabılır dıye bısı yazmıyo kurallara uymamıs pılot kaza yapmıs.

sankı dunyadakı en hızlı araclar tr de yarısıyo.tr dısında ulusal yarıslarda hıc bır aracın pıstın sonuna kadar yan verdıgını gormedım.ve tr de hıc bır yarısta on tekerlerın yerdn kesıldıgınıde gormedım.
neden acaba?

http://www.youtube.com/watch?v=yBEeo6l3a6s&feature=related

1900hp ve hıc yanlamadı.

Trde pist olarak ınsanları cıkardıkları ve yarıştırdıkları yerlerdekı asvalt ıle Usada çeyrek millik pistlerin asvaltı arasındaki farkı biliyormusun ?
Arka lastik tutunmaz ıse on lastikler nasıl yerden kesilicek ?
Ayrıca trde zaten yarısan kimse on lastiklerim kalksın diye urasmıyor ...
Ornek Bizim angel cengizin araba bariz sac komple bi camurlugu 50 kilo fiberleride var adam takmıyor kaputu kapıları var fiber ama takmıyo adam arabasında havadan 300 kilo fazla ıle yarısıyor ... Sebeb bellı arabanın on lastiklerinide kestin diyelim yerden hangi asvalta guvenıceksın kı arka lastiklerin nerelere goturucek senı sara sara topac olucaksın nereye cakıcaksın sonra allah bilir ....

Oguzcan
08-02-2008, 16:29
Levent Kesen in ceza alması çok saçma olur.Çünkü yarış anında kaza olmayazak diye bir yargı yok.Araç güvenlik sistemine sahip sürücü güvenliğini ön planda tutan üst düzey bir yarış aracı.Bu bilinipte mnlem almıyan hatta tel örgüleri yıkmaları nedeniyle yarışı iptal etmeyen veya organizasyonu iyi yapmayan federasyon ve kulübün hatası.İnşallah en az cezaya gidilir.:soru:

iynn-RS
08-02-2008, 17:24
Trde pist olarak ınsanları cıkardıkları ve yarıştırdıkları yerlerdekı asvalt ıle Usada çeyrek millik pistlerin asvaltı arasındaki farkı biliyormusun ?
Arka lastik tutunmaz ıse on lastikler nasıl yerden kesilicek ?
Ayrıca trde zaten yarısan kimse on lastiklerim kalksın diye urasmıyor ...
Ornek Bizim angel cengizin araba bariz sac komple bi camurlugu 50 kilo fiberleride var adam takmıyor kaputu kapıları var fiber ama takmıyo adam arabasında havadan 300 kilo fazla ıle yarısıyor ... Sebeb bellı arabanın on lastiklerinide kestin diyelim yerden hangi asvalta guvenıceksın kı arka lastiklerin nerelere goturucek senı sara sara topac olucaksın nereye cakıcaksın sonra allah bilir ....

benı yanlısmı anladın dogrumu anladın anlayamadım.asvalt farlarını bılıyomusun gıbı sorular sorduguna gore yanlıs anlamıssın.

bende usa dakı pıstlerın kalıtesını anlatmak ıstedım.
usa dakı pıstler ygunlerınden once ozel bır madde ıle temıslenıyor.
pıstlerın ustu kaucuk kıvamında nerdeyse.lastıgı asla bırakmıyor.
bırakmayınca aracların onu kalkıyor.
tr de on lastıgı kalkan gormedım derken aracların pıstlere tutunamadıgını anlatmak ıstedım.

ve o vıdeoda ok gıbı fırlayan dunya rekoru kırmıs 1900hp bızım tr pıstlerınde yarıssa fınıshe varabılırmı cok merak edıyorum.

iynn-RS
08-02-2008, 17:28
ve yarıscıların su kucuk ve manevra kabılıyetı az olan on lastıklerden vazgecseler cok ıyı olacak.

daha oncede ankarada olmustu bole bı kaza.aksam vıdeosunu koyarım.
on tekerler cok ınce ve manevrası az oldugu ıcın ankaradakı kazada da pılot aracı toparlayamamıstı.

miniks
08-02-2008, 17:50
o işilem temiz<lik degil yanlız

WHT sıkıp aleve verip yolu ısıtıolar gibi düşün tabi özel bir malzeme yakıldıktan sorna orda kalıyor ve dedign gibi kaucuk gibi oluyor asfalt ve arac sarmıyor
pistlerinin ıslak gibi görünmesinin nedeni de WHT dir

STeaM
08-02-2008, 18:29
tüm sorumluluk burda tosfedin mademki seyirciler güvenlik önlemlerini aşıyor, kuralları hiçe sayıyor, ozaaman yarış tatil edilecek...
levent kesene sabırlar.

cem
08-02-2008, 19:36
o işilem temiz<lik degil yanlız

WHT sıkıp aleve verip yolu ısıtıolar gibi düşün tabi özel bir malzeme yakıldıktan sorna orda kalıyor ve dedign gibi kaucuk gibi oluyor asfalt ve arac sarmıyor
pistlerinin ıslak gibi görünmesinin nedeni de WHT dir

Evet VHT baya işe yarıyor ,

http://72.10.43.141/images/trackbite.jpg

dragon07
08-02-2008, 20:31
ya tabiki federasyonun sucu. orda federasyondan yetkili var
oraya gelenlere sen gel sen gelme diyemezsin oraya bazı arklar foto koymuş adam bilmior
bilgisiz ne diycez sen gelme mi diyelim bu her sehirde böleee
uzaktan kumandalı arabayla pistte arabaları yarıştırdılar
iş iiice yoldan çıktı iptal edilmedi sonucu herkezi üzdü günah keçisi ise levent kesen ve vefat eden arklarımızz:(

serkan-s
08-02-2008, 23:41
dostum suç tamamen ordaki insanlarındı güvenlik cok çabaladı ben bizzat gözlerimle gördüm diyorum resim koydum bak anlarsın

adamlar g..lerini yırttılar adamları tellerin arlkasına almak için ama bizim adamlar telleri devirdi yaa en az 5 metre öne geldiler

yav mınıks kardesım tmm ınsanlarda suc vardı tellerın arkasına gecmedı kımse ancak tellerın arkasında dursalardı ne degısıcektıkı? dokunsan devrılen bır tel sence o arabayı yavaslatıcakmıydı yada durdurucakmıydı? olen ınsanlar kurtulucakmıydı ısın dogrusu bu degıl seyırcılere suc bulmucaksın bu kadar drag sporundan dunyanın parasını kazanıyolar yıllardır bu yarısların yapıldıgı sehırlerde az cok bellı hepı topu 4 yada 5 tane sehır her bırıne duvardan barıyer yapıp uzaklastırsalar ızleyenlerı sorun cozulur senın resmı cektıgın yerede araba dalmıs olsa sende olurdun kurtulma sansın yoktu o 2 metre genıslıgındekı dokundugunda devrılen telller hayatını kurtarmazdı merak etme :) o yuzden suc fedarasyonun kımseın deıl

gokhan07
09-02-2008, 00:03
yav mınıks kardesım tmm ınsanlarda suc vardı tellerın arkasına gecmedı kımse ancak tellerın arkasında dursalardı ne degısıcektıkı? dokunsan devrılen bır tel sence o arabayı yavaslatıcakmıydı yada durdurucakmıydı? olen ınsanlar kurtulucakmıydı ısın dogrusu bu degıl seyırcılere suc bulmucaksın bu kadar drag sporundan dunyanın parasını kazanıyolar yıllardır bu yarısların yapıldıgı sehırlerde az cok bellı hepı topu 4 yada 5 tane sehır her bırıne duvardan barıyer yapıp uzaklastırsalar ızleyenlerı sorun cozulur senın resmı cektıgın yerede araba dalmıs olsa sende olurdun kurtulma sansın yoktu o 2 metre genıslıgındekı dokundugunda devrılen telller hayatını kurtarmazdı merak etme :) o yuzden suc fedarasyonun kımseın deıl

teller tabiki o arabayı yavaşlatmazdı ama millet tellerin dışına çıkmsa orda kimse olmayacaktı orda 100 metreden sonra geçemiyodun saten teller varken kazada 100 metreden çok sonra oldu

serkan-s
09-02-2008, 00:07
ya gokhan sen nerde ızlıodun yarısı ? veya suc ınsanların dıosunuz ama kazanın oldugu yerden resım cekıp koyuyosunuz hıc bı guc orda ınsanların fınıshe dogru ızlemesını engellıyemez orda bu yarıs en guzel sonlara dogru ızlenıo napıcaksın barıyer yapıcaksın duvardan ınsanlarla arabaların gectıgı yerdekı mesafeyı korumus olucaksın ha bunu yapamıomusun bu yarısıda yapma en azından yapamadıgın yerlerde yapma ben antalyalıyım ama antalyada bole bı pıst yoksa bu yarısı antalyada yapma kardesım sen 10 kısı ıle 1000 kısıyı engellıyemessın ;)

gokhan07
09-02-2008, 00:10
ben start noktasından izliyodum öğle birşey olacağı belliydi yarışın son 100 - 150 metresini izleyemedim belki ama olsun tamam yarış iptal edilmeliydi on birşey dedim yok ama teller devrilmeseydi kimsedeoraya geçmeseydi o kaza yine olsaydı bile hiç kimseye birşey olmazdı onu demek istiyorum

ef186
09-02-2008, 01:09
benı yanlısmı anladın dogrumu anladın anlayamadım.asvalt farlarını bılıyomusun gıbı sorular sorduguna gore yanlıs anlamıssın.

bende usa dakı pıstlerın kalıtesını anlatmak ıstedım.
usa dakı pıstler ygunlerınden once ozel bır madde ıle temıslenıyor.
pıstlerın ustu kaucuk kıvamında nerdeyse.lastıgı asla bırakmıyor.
bırakmayınca aracların onu kalkıyor.
tr de on lastıgı kalkan gormedım derken aracların pıstlere tutunamadıgını anlatmak ıstedım.

ve o vıdeoda ok gıbı fırlayan dunya rekoru kırmıs 1900hp bızım tr pıstlerınde yarıssa fınıshe varabılırmı cok merak edıyorum.

oke aynı seyi savunuyormusuz ben yanlıs anlamışım yazını ;)

dragon07
09-02-2008, 11:34
ya gokhan sen nerde ızlıodun yarısı ? veya suc ınsanların dıosunuz ama kazanın oldugu yerden resım cekıp koyuyosunuz hıc bı guc orda ınsanların fınıshe dogru ızlemesını engellıyemez orda bu yarıs en guzel sonlara dogru ızlenıo napıcaksın barıyer yapıcaksın duvardan ınsanlarla arabaların gectıgı yerdekı mesafeyı korumus olucaksın ha bunu yapamıomusun bu yarısıda yapma en azından yapamadıgın yerlerde yapma ben antalyalıyım ama antalyada bole bı pıst yoksa bu yarısı antalyada yapma kardesım sen 10 kısı ıle 1000 kısıyı engellıyemessın ;)

eger böle pist yoksa yapmıcaksın antalyada kimse ölmicek.güvenlik ne yapacak üniversiteli gençler adamlar dövüolar güvenlikleri çok karışık bi gündü:(inşallah güzel pist yapılırda dvm edilir

Sixinc.unbuffed
09-02-2008, 14:48
bence pilotun tek suçu orda yarışmayı kabul etmesi yoksa hiç bi suçu yok, bütün suç organizatörlerde bence.